De Amerikaanse Ruimtevlucht Gemeenteraadsvergadering Dik van Rijn was bij atletiek Het oog gericht op geheimzinnigheid Vrijdag' 4 juni 1965 M 44< 44© jaargang no. 43 Uitgave Drukkerij Smit - Soest Bureau voor redactie en administratie x Van Weedestraat 29a, Soest Telefoon 2566 - Postgiro 126156 cfelaar s M: Soester bejaarden maakten jaarlijkse uitstapje Katli. Vrouwenbeweging Polly-Bovs versloeg Centurion 3 met 8-1 Foxboro versloeg Nefkens met 10-3 Wielervierdaagse Tempo Hypothecair erediet aan ambtenaren Tweede ronde in handbalcompetitie Pinkstersamenkomst Pribor-flames en Gemeente- heren wonnen het vollevbaltournooi Zeepost SOESTER (tTOÜRANT Abonn. p. kwart, f2,40 - per post f2,15 Verschijnt 1 Abonn. p. kwart, ƒ2,40 - per post ƒ2,75 Verschijnt iedere dinsdag en vrijdag. De raad der gemeente Soest is in open bare vergadering bijeen geroepen te gen woensdag 9 juni 1965, om 19.30 uur, ter afdoening van de navolgende agenda 1. Vaststelling van de notulen van de vergaderingen op 17 februari en 24 maart 1965. 2. Ingekomen stukken a. Schrijven d.d. 4 mei 1965 van de secretaris van de Natuurbeschermings wacht ..Eemland" inzake schade aan bossen en duinen in de gemeente Soest met voorstel adressant te berichten conform de bijgevoegde conceptbrief. b. Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht d.d. 28 april 1965, 5e afd. nr. 88'63'1011, waarbij de bij hun be sluit van 5 november 1962, 5e afd. nr. 27/2341, opgelegde verplichting om de terreinen met de bestemming ..Nader te regelen dorpsuitbreiding" in het uitbreidingsplan ..De Oude Tempel" een gedetailleerde bestemming in on derdelen te geven, is ingetrokken, met voorstel dit besluit voor kennisge ving aan te nemen. c Brief d.d. 16 februari 1965 van G J. van Beek, Smitsweg 19, alhier, in zake de handhaving van een werk plaats op een aan de Smitsweg gele gen terrein met het advies om deze brief in handen te stellen van burge meester en wethouders ter afdoening. d. Schrijven d.d. 31 maart 1965 van P. Siskens, inzake de vestiging van een bedrijf op een perceel, gelegen aan de Amersfoortsestraat met voorstel adres sant te berichten conform het ter in zage gelegde advies van burgemeester en wethouders. e. Verslag en rekening van het Kom- postbedrijf Soest-Baarn over het dienstjaar 1964 met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen. f Gemeenterekening en bedrijfsreke- ningen 1961 ongewijzigd vastgesteld bij besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht d.d. 14 april 1965, afd. 3, nr. 1737'64 A/811, met voorstel dit voor kennisgeving aan te nemen. 3 Voorstel tot verkoop van grond, gelegen aan: a. de Larixlaan aan J. Yntema: b de Industrieweg aan Branson Eu ropa NV. c. de Hildebrandlaan aan L. R. note- boom: d de Hildebrandlaan aan Th. W. Po- let: e de Hildebrandlaan aan Ir. H. N. van Wijk; f. het Nassauplantsoen aan J. M. Ban- da: g het Nassauplantsoen aan J. Dijk stra: h. het Nassauplantsoen aan A. Lager werf: 1. het Nasauplantsoen aan A. H. Hil- gers. 4. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor het aanbrengen van een beplanting op het gemeente terrein aan de Kerkstraat. 5 Voorstel tot het verlenen van me dewerking als bedoeld in artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 aan: a het bestuur van de Stichting En- gendaalschool te Bilthoven voor het aanschaffen van filmstroken en na slagwerkjes ten behoeve van de Van der Huchtschool voor u.l.o. aan de Paulus Potterlaan: b. het R.K. Schoolbestuur te Soestdijk voor het aanschaffen van leermiddelen voor het vak handenarbeid ten behoe ve van de Mariaschool voor g.l.o.; c. het bestuur van de Vereniging „De School met den Bijbel" te Soest voor de aanschaffing van leermiddelen en meubels ten behoeve van de De Sa- vomin Lohmanschool voor g.l.o te Soest-Zuid. 6. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor enige sanitaire verbeteringen bij de speeltuin aan de Generaal Spoorstraat. 7. Voorstel inzake het onderwerp van de lijst van beschermde monumenten voor deze gemeente. 8. Voorstel tot aankoop van grond: a. gelegen aan de Birkstraat van P. C. Kooyman b. gelegen aan de Anna Paulownalaan van R W, Schoonderbeek c. gelegen aan de Beetzlaan van C. J Kok: d. met opstal aan de Wijnand Toplaan van G. W. van Rossenberg: e. gelegen aan het Oude Grachtje van W. Roest. f. met opstal aan de Parklaan van mej W. Maasland: g. met opstallen aan de Smitsweg van G. de Haan: h. aan de Kampweg van G. Spaan; nabij de Lange Brinkweg en de Kruisweg van P. G Kok 9. Voorstel inzake de vaststelling van een verordening, regelende het verle nen van een vergoeding uit de ge meentekas voor de kosten, voortvloei ende uit het vrijwillig beschikbaar stellen van woonruimte. 10. Voorstel tot vaststelling van de bijdrageregeling krotopruiming 1965. 11. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de verbouw van de Bonifaciusschool voor g.l.o. aan de Steenhoffstraat. 12. Voorstel inzake vaststelling van een maximum aantal woonwagens op het streekkamp te Amersfoort. 13. Voorstel tot het weigeren van ont heffing als bedoeld in artikel 1 van de „Zoneverordening Hinderwet" voor: a. een inrichting alwaar stalen meube len vervaardigd worden, op een per ceel aan de Birkstraat 129 door de firma du Crocq en Jansen; b. een herstelinrichting voor verbran dingsmotoren op een perceel aan de Smitsweg 19, gedreven door G. J. van Beek. 14. Voorstel tot wijziging der begroting 1963 voor het gemeentelijk woning bedrijf. 15. Voorstel tot het verstrekken van hypothecair krediet aan ambtenaren voor woningbouw. 16. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de wijziging van het bordes en talud bij het raadhuis en de verplaatsing van de bushalte ter zijde en tegenover het raadhuis. 17. Voorstel tot ruiling van gronden: gelegen nabij de Lange Brinkweg met mevrouw A. A. Schimmel-v. d. Hengel: b. gelegen aan de Nieuweweg met B. A. Swart; aan en nabij de Nieuweweg met C. van der Wansem: d. aan de Eikenlaan met Bouwbedrijf Camper C.V. 18. Voorstel tot het verlenen van ont heffing als bedoeld in artikel 1 van de „Zoneverordening Hinderwet" voor: Zie hem daar weer eens turen, Rasechte hengelaar: Hij vindt de maand van juni De mooiste van het jaar. Hij heeft zijn winterslaapje Geëindigd in april. En zat de hele meimaand Al geen minuutje stil. Zijn dobbertjes verzorgend, Zijn leefnet en zijn snoer. Hoort hij nu weer het loeien Der koetjes van de boer Hij kent de beste stekkies. Weet waar eens snoekje staat, Tracht vissen te verschalken Aan een dun nylondraad. Hij is nooit opgewonden, Tenzij bij twintig pond. Dan, van de puurste vreugde. Gaat hij haast door de grond. Dat mag juist niet gebeuren. Want hij moet in de krant. Zijn vangst, staart naar beneden. Trots in zijn rechterhand. Daar hangt het dier te hangen, Dat hem geen cent misdeed. Doch aan de sport van 't vissen Tenslotte overleed. Men weet dat vissen stom zijn. t Is ook wel goed misschien: Je mocht eens van ze horen Hoe zij de ménsen zien. Wij zijü met de beschaving Soms rijkelijk bedeeld: Ook naar het vissenoordeel 5fan karper, baars en zeelt? JAAP MIJDERWIJK. het oprichten van een machinale houtbewerkingsinrichting aan de Schoutenkampweg een machinale houtbewerkings- en timmerwerkplaats aan de Regentesse- laan: het oprichten van een petroleum- installatie aan de Verlengde Kolonie- weg. 19. Voorstel tot het aangaan van een geldlening. 20. Voorstel tot verpachting van grond aan diverse personen. 21. Voorstel inzake de aanleg van een waterleiding ten behoeve van de per- celen Biltseweg 27 en 29 op grond van de regeling betreffende bijdragen in de drinkwatervoorziening van super- onrendabele percelen. 22 Voorstel tot het beschikbaarstel len van het eerste gedeelte van het krediet, benodigd voor het bouwrijp- maken van gronden gelegen in het plan Soesterveen I. 23 Voorstel tot toetreding tot de ge meenschappelijke regeling bestuurs- school Utrecht. De astronauten James Mcdivitt flinks, wuivend) en Ed- ward White wandelen in hun ruimtepakken over Cape Kennedy naar de Titan-raket met de Gemini 4 capsule om hun plaatsen in te nemen, om do spectaculaire ruimtevlucht te gaan beginnen. Intussen heeft ook de eerste Amerikaan de capsule verlaten om na ruim 20 minuten, zonder nadelige gevolgen, en weerin terug te keren. Aan boord van de capsule is tot op heden alles volgens plan verlopen. Om acht minuten voor half acht kwam hoofdagent B. Snijders als eer ste aan op het Kerkplein van de lange stoet auto's, waarin Soester bejaarden zaten, die de jaarlijkse autotocht had den gemaakt. In totaal 85 auto's en een autobus van de NV. Tensen vormden deze stoet, die onder de vro lijke tonen van de drumband en har monie van P.V.O. arriveerden, s Morgens, om kwart over acht, had de stoet zich vanaf de Eng in bewe ging gezet. Vanwege de lengte van de stoet was deze in tweeën gesplitst. De tocht ging via Amersfoort, Ach terveld en Barneveld naar Otterlo. Daar w^rd voor het eerst gerust, in hotel „Jagersrust". Daarna reed men richting Arnhem, Rozendaal, voorbij het bekende Burgers Dierenpark naar de „Posbank". Daar genoten de ruim vierhonderd bejaarden van het prach tige natuurschoon, waaraan deze streek zo rijk is. Via de „Posbank" reed men naar De Steeg en vandaar richting Doesburg Men passeerde de ÏJsselbrug, reed via Laag Keppel tot vlak voor het dorp Zeddam en reed voorbij de molen in dit dorp naar hotel „Montferland", waar de tweede rust werd gehouden en de stoet elkaar weer ontmoette. Het was tot zover al een prachtige tocht geweest, met mooi weer en slechts een enkel regendruppeltje. Na de rust reed men via Babberich richting Arnhem. Na het passeren van de brug bij Westervoort reed men door de industriewijk naar Rijnburg, onder welke brug men doorging. Men reed een eind langs de Rijn en naar de Westerbouwing, waar de derde rust werd gehouden. Daar vermaakten ve len zich in de speeltuin. Daarna begon men aan het laatste deel van de tocht. Via Renkum, Wa- geningen, Rhenen, Eist, Amerongen, Leersum en Maarn reed men naar de Leusderheidq en de Vlasakkers naar Soest. Bij Pasadena, het rusthuis op de grens van Soest en Amersfoort, kwam de gehele stoet weer bijeen en ging het in één lange rij naar het Kerkplein. Daar stonden de drumband en harmonie van P.V.O. en velen, die de bejaarden inhaalden. Nadat de bejaarden en automobilisten van het traditionele ijsje waren voor zien, sprak de heer Brouwer een dank woord. Hij zei, dat velen met voldoe ning op deze dag zullen terugzien, die een voor de bejaarden zo geslaagde dag was „Heel hartelijk dank voor wat u allen hebt gedaan om deze dag tot een onvergetelijke te maken", al dus de heer Brouwer, die ook dank bracht aan hoofdinspecteur H. G. Scholtmeijer en de begeleidende po- litie-agenten, mej. Jirris van de Huis houdschool en de leerlingen daarvan, die meer dan 400 lunchpakketten klaar maakten, de Wegenwacht en de „brok- kenwagen". de muziekvereniging P.V.O. voor het muzikale welkom, bakker Van de Oordt voor het ijsje, de heer Voor bij, die voor deze dag belangeloos si garen en eau de cologne beschikbaar stelde en de collectanten en collec- trices, die een bedrag van 2200,bij elkaar brachten, die het doorgaan van Voor de afdelingen Soest en Soestdijk van de Kath. Vrouwenbeweging wordt dinsdagavond a.s., te 8 uur, ln het St. Jozefgebouw, een demonstratie gege ven met Tornado artikelen Dankzij een fraaie 8-1-zege op Cen- turion 3 heeft het eerste elftal van het loodgietersbedrijf Van de Pol. spe lend in de zomeravondcompetitie on der de naam Polly Boys, de eerste plaats bereikt in z'n afdeling. Verdiend, want de roodhemden ver loren nog geen wedstrijd en het doel- puntengemiddelde is indrukwekkend 31 voor en slechts 4 tegen Het zal dan ook niemand verbazen, wanneer de Polly Boys volgend jaar in een hogere klasse uitkomen. Het voetbalelftal van Foxboro heeft het gisteravond in de thuiswedstrijd tegen het team van Nefkens uit Amersfoort uitstekend gedaan. De gasten konden het niet bolwerken tegén de Soester zomeravondvoetbal lers, die met niet minder dan 10-3de dag financieel mogelijk maakte. En zegevierden. natuurlijk de automobilisten, die hun De Soester Bedrijfssportcompetitie draait op volle toeren en de belangstel ling voor de verschillende onderdelen is groot. Er wordt met enthousiasme gestreden en de organisatoren hebben dan ook alle eer van hun werk. Drie jaar geleden werd het idee geboren om een sportfestijn op touw te zetten, maar toen kwamen de leden van de Evenementencommissie van de Soester Zakenkring er niet helemaal uit en riep men de hulp in van buitenaf. Men raadpleegde de bekende sportjournalist en radio-verslaggever Dik van Rijn, die een aantal suggesties gaf, waarop men uiteindelijk tot de organisatie van de Bedrijfssportcompetitie overging. De heer Van Rijn heeft een ruim aandeel gehad in de totstandkoming van het voor onze gemeente unieke sportfeest-voor-iedereen. Men zou kunnen verwachten, dat het verloop ervan hem verder niets meer interesseert, maar het tegendeel is waar. Dat bewees hij woensdagavond, toen hij eens een kijkje kwam nemen aan de Bosstraat, waar de atletiekwedstrijden werden gehouden op het BDC.-terrein. Hij heeft ervan genoten en door zijn aan wezigheid tevens doen blijken, dat hij de Soester Bedrijfssportcompetitie nog steeds een warm hart toedraagt. vrije tijd beschikbaar stelden om de bejaarden te rijden. Het traditionele oorverdovende con cert van autoclaxons besloot de be- jaardentocht. Tijdens de wieleravondvierdaagse, wel ke op 8. 9, 10 en 11 juni wordt geor ganiseerd door de Ren- en Tourver eniging „Tempo", zullen niet 8 maar 9 ploegen starten. Als negende ploeg rijdt een ploeg van de Jaarsma haar- denfabriek uit Hilversum. Als premie werden nog beschikbaar gesteld een bedrag van 100,door Garage Van Kooij en premies van 20,10,en 5,Verder wer den verschillende premies in natura aangeboden, waaronder een horloge van Horlogerie Van Wieren. Bij het college van B en W. zijn verzoeken binnengekomen van vijf ambtenaren dezer gemeente voor het verstrekken van hypothecaire geldle ningen tot een totaal bedrag van 192.500,ten behoeve van de aan koop en verbouwing van 1 woning en het bouwen van vier woningen door de ambtenaren zelf in de vrije tijd. B. en W. stellen voor de gevraagde geldlening te verstrekken. De tweede ronde van het handbaltour - nooi. dat in het kader van de Soester Bedrijfssportcompetitie 1965 op de B D.C.-terreinen aan de Bosstraat wordt gehouden, is achter de rug. Dinsdagavond kwamen de handbal- ploegen voor de tweede maal in het veld. Het was een belangrijke avond, want deze keer moesten de beslissin gen vallen voor deelname aan de eindronden, die volgende week dins dag gehouden worden. Het was weer een geslaagd onderdeel van de competitie en er waren ook ditmaal weer veel belangstellenden naar de Bosstraat gekomen om hun favorieten aan te moedigen. Het weer werkte ook dinsdagavond weer mee, zodat men het programma vlot kon afwerken. De uitslagen zijn: Dames: Hollandia 3-Gemeente 1-6. Mercurius 2-Interlas 0-0. Foxboro 1- Pribor 1 1-3. Foxboro 2-Pribor 2 2-0. Hollandia 3-Mercurius 1 1-0. Cera- miek-Interlas 2-4. Foxboro 1-Hollandia 1 4-1 Foxboro 2-Hollandia 2 0-1. Hol landia 3-Gemeente 1-3 Ceramiek-Mer- curius 2 0-0. Heren: Foxboro 1-Progress 6-1. Ge- meente-Houdijk 4-1. Lindner-Ceramiek 6-2. Foxboro 2-Van Kooij 1-6. Ge- meente-Pribor 8-3. Dalco 1-Randstad 4-3. Foxboro 1-Lindner (uitgesteld tot 8 juni a.s.). Dalco 2-Progress 2-2 Fox boro 3-Houdijk 3-5. Foxboro 1-Cera- miek 6-0. Op dinsdag 8 juni volgen nog enige wedstrijden in de voorronden, waar na direkt hierna met de finales kan worden begonnen. Dan komen de winnende dames- en herenteams voor het laatst in het veld om elkaar te bekampen in de finale poules, waaruit uiteindelijk de twee winnaars tevoorschijn komen. Deze twee ploegen, dames zowel als heren, spelen tegen elkaar en de winnaar, van deze ontmoeting mag zich voor een jaar kampioen noemen. Op Tweede Pinksterdag, te 9.30 uur, wordt in de Ichtus kerk een samen komst gehouden. Spreker in deze sa menkomst is ds J. H. Sillevis Smith te Bussum en liturg ds W. J. Manger te Baarn Het Opstandingskwartet uit Hilversum verleent medewerking. Men zie de advertentie in dit blad. Op de velden van de Soester Volley bal Vereniging achter het gemeente huis zijn gisteren de laatste volleybal wedstrijden gespeeld in het kader van de Soester Bedrijfssportcompetitie '65. Het behoeft geen betoog, dat de span ning bij sommige wedstrijden voel baar was, vooral als een team nog kans had zich te plaatsen voor de eindronden, die deze avond eveneens werden afgewerkt. Het volleyballen is daardoor het eerste onderdeel van de Bedrijfssportcompetitie, dat definitief is besloten. Na afloop van de wedstrijden, om streeks tien voor half twaalf reikte de voorzitter van de Evene- Ik heb in deze rubriek meerdere malen gepleit voor meer persoonlijke vrij heid voor de leden van ons Koninklijk Huis, Dat pleidooi geldt nog steeds, maar uiteraard alleen in zaken, die niemand iets aangaan. Het auto-ongeluk, dat prinse3 Mar griet onlangs overkwam, hoort daar niet bij. Het gAeurde op de openbare weg, het was een gewoon ongeluk, zo als dat een ieder van ons kan over komen en er was een gewonde bij. In dit geval de prinses. Zoiets kan niet geheim blijven en dat hoeft ook hele maal niet, omdat het, het zij nogmaals aangehaald, een simpel ongeluk was. De rijksvoorlichtingsdienst moest er nota bene aan te pas komen om een foto van de beschadigde auto voor pu blicatie vrij te geven. De fotograaf kreeg aanvankelijk alleen maar toe stemming om foto's voor de politie te maken Dat is een verbod, dat waar schijnlijk nergens omschreven staat en dat is ontsproten aan het brein van een oppassende politieman. Uiteindelijk mocht die foto toch ver spreid worden en dat was logisch ook, want als dat niet het geval zou zijn geweest, had men een inbreuk gepleegd op de rechten van een helemaal niet op sensatie beluste doodeerlijke foto graaf. Dan zou de persoonlijke vrij heid van de fotograaf zijn aangetast, terwijl men allerwege pleit voor meer persoonlijke vrijheid, ook ten aan zien van ons Koninklijk Huls. Er waren nog meer vreemde dingen. Niemand mocht weten wie de prinses had geholpen en in welke ziekenauto zij was vervoerd naar het ziekenhuis. Natuurlijk bleef ook dat niet geheim, want de journalisten lieten zich niet met een kluitje ln het riec sturen. Di rekt na het ongeluk werden de AA- bordjes f gemakkelijk te demonteren) van de auto gehaald. Een beschadigde koninklijke auto zou immers onge wenste geruchten kunnen veroorza ken? Maar de verantwoordelijke heren hebben blijkbaar niet beseft, dat het weghalen van de bordjes, althans zo kort na het ongeluk, veel meer ge ruchten in de hand werkt. Hun ge heimzinnigheid rond een simpel geval veroorzaakte veel meer deining dan het ongeluk zelf. Wij vragen ons af, wat de verantwoor delijke mensen voor ogen hebben ge had bij al hun maatregelen. Hebben zij niet het gewone, het menselijke in de zaak kunnen of willen zien? Een dagelijks voorkomend ongeluk, met het verschil, dat het deze keer één van onze prinsessen overkwam. Mag het zij het er af heeft gebracht en hoe het gebeurd is? Nederlandse volk misschien weten hoe Wellicht vindt men dat een ongezonde belangstelling en sensatiezucht, mis schien zelfs wel een inbreuk op „pri vacy". Maar het is de normale en steeds terugkerende belangstelling van de gewone mens, die men bij derge lijke gebeurtenissen koestert. Voor ie dereen. of dat nu een vriend, kennis of familielid is. Of, zoals in dit geval, voor een prinses. Het is jammer, dat deze dingen ge beurd, zijn ook al is het later allemaal goed gekomen. Men had moeten in zien, dat men niet alleen belangstel ling heeft voor de foto's die ter gelegenheid van de verjaardagen van de leden van ons Koninklijk Huis wor den geplaatst, maar ook eens voor an dere. voor nieuws-plaatjes. Zonder dat de persoonlijke vrijheid van ons Ko ninklijk Huis wordt aangetast. KANTMAN. Als gevolg van Pinksteren is het ons niet mogelijk ons nummer van dinsdag 8 juni tijdig gereed te maken. Ons eerstvolgende nummer ver schijnt vrijdag 11 juni a.s. mentencommmissie, dr M. van Driel, de prijzen uit. Hij bedankte het bestuur van S.V.V., met name de heer en mevrouw Kolthof, voor het vele werk ten be hoeve van de volleybalwedstrijden ver richt, de scheidsrechters(sters) en de leden van het Roode Kruis, die beide speelavonden aanwezig was. Met de volgende schepen kan zeep worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Lago Traful" 9 juni en ms „Rio Cuarto" 12 juni. Australië: ss „Theseus" 9 juni. Brazilië: ms „Alnitak" 8 juni r ..Aragon" 10 juni en ms „Arg Star" 12 juni. Canada: ms „Belgien" 9 juni. Ned. Antillen: ms „Maron" 8 juni. Suriname: ms „Kreon" 9 juni. Verenigde Staten van Amerika: ms „Kerkedijk" 9 juni. Z.-Afrika (Rep.) en Z.-W -Afrika: ms „Zulderkerk" 9 juni. Inlichtingen betreffende vc-rzendings- data van postpakketten geven de postkantoren

Soester Courant | 1965 | | pagina 1