Rotting en bederf langs de boorden van de Eem SOESTER COURANT Handbal in de bedrijfssporteompetitie D. ENGEL GARAGE STAM Krabbels van Knelis Verdane stadsgas glorie Honkbalprogramma C.S.M. leidt in zomeravond- voetbalcompetitie AVIA Service-station „De Korte Duinen" Uw recorder staat klaar bij „De Gouden Snaar"! K.P.S. weigerde kansen te benutten AVIA Servce-station „De Korte Duinen" Familievoetbal AVIA Service-station „De Korte Duinen'! f S.E.C. 1 op tournooi bij jubilerend Amsvorde S.E.C. Zaterdag 1-Lage Vuursche 1 AVIA Servi c e -s ta t i o n „De Korte Duinen" UW SITfES IS OXZE RECLAME Auto- en Seooterrijsehool Amersfoortse Boys -S.E.C. 5 AVIA Service-station „De Korte Duinen" Openbare verkoping hooi gras en naweide Geslaagd RonauSt ilealer Niet opgelet mei opg AViA Service-station „De Korte Duinen" Brommers reden auto in de flank POLITIE TEL. 4444 TEL. BRANDWEER 3 3 3 3 Postduivennieuws e Zaterdag op het tweede B D.C.-terrein IS.E.C. honkbalterrein) SE.C. 1-H.M.S. 2, 4 uur. S E C. 2-Scimltars 2, 13.30 uur. Maandag, 11 uur, S.E.C. junioren- H.C A.W. junioren. Het voetbalelftal van de Combinatie Soester Middenstand blijft het goed voor DIESEL OLIE doen in de Zomeravondcompetitie, want na vijf wedstrijden, waarin het ongeslagen bleef, heeft het thans al leen de leiding in de afdeling. Dins dagavond was dat nog niet het geval, want toen stonden de teams van CS M. en Foxboro samen aan kop met vier gespeelde wedstrijden en zeven punten, omdat beide ploegen eenmaal gelijk gespeeld hadden. De wedstrijd van dinsdagavond was dus belangrijk voor het bezetten van de bovenste plaats. De beslissing is in het voordeel van C.S.M. uitgevallen, dat Foxboro met 2-0 klopte. Dat gebeurde op het K P S -terrein Foxboro was niet zwakker dan C.S.M dat echter al vrij spoedig na het be gin een morele steun kreeg in de vorm van een 1-0 voorsprong. Het was na tien minuten een keihard schot van Theo Westerveld, dat de Foxboro-doel- man kansloos maakte Dat was een geweldige stimulans voor de geelhem- den, die waren gehandicapt door het niet meespelen van o a. Van Egdom en doelman Hessing. Hun vervangers waren echter goed op dreef. Vooral K PS. heeft het woensdagavond tegen het elftal van de Centrale Boekhou ding uit Amersfoort niet verder kun nen brengen dan een 1-1 gelijk spel, hoewel de Soester ploeg de meeste kansen op de zege heeft gehad. In de eerste helft was het C.B.. dat het beste voetbal speelde, maar na de pauze kwam K.P.S. goed los. De Amersfoor- ters werden toen in het defensief ge drongen en waren de K P S.-ers niet zo nonchalant met de talrijke kansen omgesprongen, de score zou beslist met grote cijfers in het voordeel van de oranje-zwarten zijn uitgevallen. De Soesters startten zonder halfspeler Ten Hove. die door dienst verhinderd was mee te spelen Dat was duidelijk te merken, want op het middenveld ontstonden openingen, waarvan de C B-ploeg dankbaar profiteerde. De Amersfoorters zetten talrijke gevaar lijke aanvallen op. die de K.P.S.-ver dediging handen vol werk gaven. Al voor WASSEN na vijf minuten keek K P S. tegen een achterstand aan, doordat de CB- linksbinnen Van Soeren met een kei hard laag schot de K.P.S.-doelman passeerde (0-1). KPS. kon maar niet in z'n gewone spel komen Er werden wel enkele goe de aanvallen opgezet, maar voor het doel van de gasten faalden de Soester voorhoedespelers. Toch kwamen zij na een kwartier naast C.B K P S - rechtsbinnen Jongepier had een door loopbal goed in de gaten en was eer der bij de „knikker" dan doelman Bi- son van C.B. Dat betekende 1-1. Deze stand bleef tot aan de rust gehand haafd. Na de pauze kreeg K P S. legio kansen Voor open doel. uit goede schietpositie en met nog slechts de keeper voor zich, wisten de K.P.S -spelers echter niet te doelpunten. Midvoor Bisschops VAN VRIJDAG 4 JUNI 1965 Zoals wij dinsdag reeds meldden ls het langs de oever van de Eem een treurig schouwspel. Tienduizenden stuks witvis, brasem, karper enz. die. toen de Eem een ogenblik gifvrij was, vanuit het IJselmeer de Eem op- zwommenom In de zijsloten hun kuit af te zetten, werden medogenloos verrast door een golf giftige afvalstof fen, die fabrieken op de Veluwe en rond Amersfoort onbelemmerd spuien. Het aantal dode vissen dat ronddrijft, blijft liggen tussen drijvend vuil en door de golfslag op de oevers werd geworpen, ls niet te schatten. Opvallend, doch wel verklaarbaar in verband met bovenstaande, is het dat het hier nagenoeg alleen grote, zware vis betreft. De ondragelijke stank welke er langs de oevers van onze dode rivier heerst, maakt elke vorm van recreatie onmogelijk. De kadavers worden aangevreten door alles wat kruipt, terwijl het een „smakelijk" dorado is voor vliegen en andere insecten. Een onhoudbare toestand voor de gezondheid van mens en dier. waaraan, door het ontbreken van wettelijke bepalingen tegen de vervuiling van de waterstand, in de naaste toekomst wel geen einde zal komen. Het familie-voetbal in Soest begint aan populariteit te winnen Nadat de fa milies Brouwer en Beijer en Van de Lugt en Van de Valk de eerste wed strijd tegen elkaar speelden en dat later nog enkele malen herhaalden, gaan ook de families Hllhorst en Van voor MENGSMERING Onder grote belangstelling draait al sinds vorige week de bedrijfscportcompetite. waarin zeer vele takken van sport aan de orde komen. Werknemers van tientallen Soester bedrijven bestrijden elkaar onder supervisie van de evenementencommissie van de Soester Zakenkring. Foto een spannend moment tijdens de handbalwed strijden van dinsdagavond op het B.D.C.-terrein aan de Bosstraat. doelman Groenesteijn, die de vele harde schoten kundig onschadelijk maakte. De C.S.M.-defensie greep steeds tijdig in en de Foxboro-voorhoede had het dan ook bijzonder moeilijk. Bovendien speelden de Foxboro-voetballers nogal eens te Individualistisch. Na de pauze een zelfde spelbeeld. Bei de ploegen wogen goed tegen elkaar op, maar C.S.M. toonde zich ten slot te beter in het afwerken van de aan- vallen Het ging soms vinnig toe in de persoonlijke duels, zonder dat er spra ke was van ruw spel. Na ongeveer geen kwartier viel het doelpunt, dat Fox boro defenitief velde. Midvoor Dieters loste een venijnige schuiver, waarop de Foxboro-doelman zich kennelijk verkeek (2-0). In de resterende tijd heeft C.S.M. zon der al teveel inspanning de voorsprong weten te behouden. C.M.S. staat door deze zege aan kop van de ranglijst met negen punten uit vijf wedstrijden. Als enige niet Amersfoortse club zal S.EC. op 2e pinksterdag deelnemen aan het door Amsvorde georganiseerde tournooi ter gelegenheid van het 40- jarig bestaan. SÈC. Is ingedeeld in poule II met A P W.C., Cobu Boys en Quick en zal In deze poule 3 wedstrij den van elk 2 x 20 minuten spelen. In poule I zijn ingedeeld: Amersfoort se Boys. Amsvorde. C.J.V.V en K.V.V.A. De nummers 1 van elke poule spelen om de eerste en tweede prijs. De num mers 2 van elke poule om de 3e en 4e prijs Het programma van S.E.C. in poule 2 luidt: Hoofdveld: 11.20 uur Quick-S E.C.. Hoofdveld: 13.00 uur A P W C.-S E C. Bijveld: 14.40 uur Co bu Boys-S E C. De volgende 17 S.EC.- spelers zullen in deze 3 wedstrijden de S E C.-kleuren verdedigen: E. Brou wer. A. Hooijer. De Bruin, R. Roder- mond. Duijst. K. Dorrestein, L. Rut- tenberg. L v. Breukelen. T. Evers. L. de Rooij. D. V d. Broek. C Aalberts, B Lub, S. Krijt, D. Hanasbel, L. v. Berkel, B. v. Essen. schoot een keer tegen de lat. Veld huizen schoot hoog over. Jongepier net naast en zo ging het maar door. Paal en lat brachten de Amersfoorters nog een enkele maal redding. De Soester voorhoede deed het allemaal te ge haast om succes te kunnen boeken Het bleef daardoor 1-1, een stand waarmede C.B. bijzonder blij was SEC. zaterdag-voetbal zal zaterdag a.s. voor haar eerste voetbalwedstrijd in het veld treden tegen het eerste team van Lage Vuursche. Aanvang van deze wedstrijd is 4 uur terwijl ge speeld zal worden op het eerste S.E.C.- voor olie Verversen terrein. Deze oefenwedstrijd is bedoeld om het zaterdagmiddag bestuur de ge legenheid te geven zich te oriënteren over het beschikbare spelers materiaal. De nieuwe S.E.C.-afdeling zal gaan spelen in hetzelfde tenue als het eer ste elftal van de S.E.C. zondag-afde ling Te weten geheel groene kousen, witte broek en een open groen shirt met witte V. Sekretaris van de SE.C. za terdagafdeling is de heer J. Verwoerd, Van de Veldeplantsoen 59. De S.EC. zaterdagvoetballers zullen voorlopig op de dinsdagavond trainen, samen met de zondagvoetballers, on der leiding van oefenmeester W. Boer boom. Voor een aparte trainingsavond voor de nieuwe S.E.C -afdeling wordt onderhandeld. Het S.EC.-team voor de strijd tegen Lage Vuursche zal uit de volgende 15 spelers samengesteld worden: R. "Woning, R. Veerman. G. Beijer, C. v. d. Veer, T. Staal, W Daselaar, J. Verwoerd, J. Hodde. A. Hodde. G. Grift, H. Sengers. F. Mastwijk, H. de Boer, B. Koelewijn, P. Majoor. De vereniging „De Vriendschap" vloog eveneens met 191 duiven vanaf Cor- beil. Aankomst eerste duif 16.31.34; de laatste prijsduif arriveerde maandag morgen om 5 uur, 38 minuten, 10 se conden. Uitslag A Meesters 1 12 25 29 31 34. E Veerman 2 28 35. W Nieuwenhuis 3 11 14 22. W. van Breu kelen 4 10 16 G Sukel 5. Joh Muis 6 J G. Kamerbeek 7 13 18 37. C Kaats 8 F Groenestein 9. J. Rijksen 15 20 G Hooijer 17 24. C Vaessen 19 38. H Verkerk 21. C Bokma 23. ZKH Prins Bernhard 26, 27 A B Grift 30 R Koster 32. E C van Daatselaar 33 B. G. Schimmel 36. Na de zege op B.D.C. 7 heeft S.E.C 5 de kans op de titel behouden en zal maandag a.s., om 12 uur. aantreden tegen Amersfoortse Boys 6. Het 5e SEC -team staat op gelijke hoogte met Quick 6 en kan geen en kel punt verspelen. voor SUPER BENZINE tH Aanvoerder Eb Kareisen zal zondag zijn mannen wel weten te inspireren. De opstelling luidt: doel v. d. Brink; achter Klooster en Hoed: midden Das- selaar. Belt en Meeder: voor Heijnen, Kanters. Kareisen, Westerveld en Lim burg. Reserve Hooijer. Het Groot Gaesbeeker Gilde houdt vanavond, om acht uur, in hotel De Gouden Ploeg een openbare verkoping onder de Gildeleden van twee percelen hoogras en naweide. De grootte van deze percelen bedraagt resp. ongeveer 1 87.15 hectare en ongeveer 50.68 are Na afloop van de verkoping is er schudjassen Voor het rijbewijs A en BE slaagden de navolgende dames en heren: H. van Asch, M C H van Brummelen, A G Brood, B. Buijtenhuis, R P van Cappelleveen. G. M. R Huisman- Ramselaar. H J. van den Hoek, A. E van der Horst-Burgers, M. J de Jong, J C R Jaarsveld, C Koelewijn-van Dijk. H. M J. Kinderdijk. C M. van Megen, H. Petersen-van der Klok, M Renault R 4 van f 3995,af. Renault Dauphine van f 4600,af Renault R 8 van f 5595,af Nieuwerhoekplein 1 - Soestdijk Telefoon 2850 C. van Rouwendaal, M. J. Spijker, J. D. M. van der Valk, C. Verduln-Mun- nik, W Gaut, H J. Jansen-Meijer, G. G. Wigtman, W M. Westemeijer, J. O. de Weerd, D. Zeldenrust. A de Ruiter, D Verrips, E van de Bos- Lam A. C. M de Greftz-van Bergen Henegouwen, D. J van Homoet en T. A. M. van Klooster Zij werden opgeleid door Auto- en scooterrijschool, D Engel, Bosstraat 5, De bromfietser N. van B uit Soester- berg stak op de Soesterbergsestraat plotseling de rijweg over en kwam in botsing met de bromfietser van W. L. G. alhier. Beide personen liepen ont vellingen op en de bromfietsen werden beschadigd. voor BENZINE H v d. K. uit Baarn reed met z'n be stelauto op de Beukenlaan en achter hem de Soester bromfietser J. v. K. Toen v. K wilde passeren reed de au tobestuurder zonder teken te geven naar links, om een erf op te rijden. De brommer reed de auto in de flank waardoor hij kwam te vallen en ver wondingen opliep Een precies zelfde aanrijding had voor de tweede maal plaats tussen een bestelauto, bestuurd door A. C de G uit Utrecht en de bromfietser G. W. B. alhier. Dr Schutte verleende aan laatstge noemde eerste hulp, waarna hij naar Zonnegloren werd overgebracht. Ajje 't ming vraogt dan mok zelge dak blle bin datter zo- veul jonges op de laogere tegniese school eslaogd bin- ne. En nle allenig jongens, waant d'r was ok een deeretje ble. Da beurt nie zo bar veul, maor noeng dan toch wel. En zie dee nie'an huushoudeluk war- rek of zo, dan had da deeretje naor een aandere school motte gaon, maor zie dee automebleltegniek Wa da precies is da week nie, maor ikke weet wel datter nie veul frommese binne die daorveur een dieploma of een ge- tuugschrift op zak hebbe. 't Is dan ok meraokels innewikkeld, schat ikke zo. D r binne d'r ok weer een paor nie eslaogd en da is netuurlek altied rot tig. Maor jao, Knelis ken d'r niks an doen, 't was hullie eige schuld. Zullie hebbe netuurluk nie d'r luu best edaon, waant aanders hoef ie nie te straole. En te dom binne zullie d'r nie veur, schat Ikke zo; dan zou we zullie d'r toch allaang offegaon zijn. Sommige luu hebbe nie d'r best edaon, dat zee ok de veurzitter van de school ble de uutrieking van de die- plomao's Hie zee. datter in hullie eigest belaang is om de lesse zoveul rnogeluk te vollege. Veur de ongerwie- zer is da netuurluk ok fing, maor riek, omda zullie laoter vaakminse veur de jonges is 't meraokels belang- motte worre in de maotschaapie. Die leraore hoeve da nle. die binne d'r al De dirrekteur van de school zee ut ok: hie zee. datter sommige jongens waore, die veuls te nonsjaalaant eweest binne D'r binne jonges. die denke dat as zullie maor een duure en een glim mende brommer hebbe, da zullie d'r dan al binne. Maor dan hebbe zullie 't mis, waant d'r worde teugeswoordig allenig maor pepiertjes van school gevraogd. En zullie hebbe die nie. om dat zullie te luu waore om te leere en liever op d'r luu bromfietse rieje en kaatekwaod uuthaole. D'r wordt teugeswoordig nie evraogd of ie een brommert hep. Of 't mos weeze om boodschaape rongd te brin- ge of aandere kaarweichies op te knaa- pe, die eigeluk nie veur hullie binne. Maor omda zullie gin dieplomao heb be en wel een brommert, magge zullie da doen En dan denke zullie netuur lek: Hadde wullie toch maor beeter uutekeeke en beeter oppelet op school. Maor dan is 't te laot of zullie motte nogges een keer gaon beginne, heuie- maol van veure af an. Op school of een sgriftelukke cursus. Da's ok gin pretje. Nee, geef Knelis maor die buutelaand- se jonges. die eigeluk gin buutelaandse jonges binne. Uut de Aantille komme zullie en zullie hadde 't heus nie mak keluk. Maor omda zullie goed ter best deeje. binne zullie eslaogd. Zullie bruukte nie alleenig d'rluu haande. maor ok d'rluu kop En dat hebbe de nie-eslaogde nie edaon: die hebbe um in de wingd egooid. Afing. Knelis het de jonges en de frommese. die over een paor maonde naor school motte, ewaorschóuwd. Maor veur sommige zal 't botter an de galg weeze. Dat is altied zo. Maor d'r kan niettenog op ehaomerd worre. Veural nie bie leerlinge van de tegnie se school. Messchien dattet van 't jaor een bietje beter gaot. Dan wor de nije school in ebruuk enoome. Een mooi gebouw mit veul llch. Ajje daor in bin veul je je net alsof je buute war- rekt, En dat hebbe zullie messchien noodig. In de ouwe school hebbe zul lie da gemist. Maor in september wordt ut St. Josephgebouw esloote. Zal 't dan beeter gaon? 10131, BOSSTRAAT 5 TELEFOON 2543 de Lugt elkaar op sportieve wijze te lijf. Dat gebeurt zaterdagavond op het B D.C.-terrein, waar de wedstrijd om zeven uur 's avonds begint. Er staan plannen op stapel om nog meer fa milie-voetbalwedstrijden te organise- ren-. De opstelling van het Van de Lugt- elftal luidt: doel Bertus v. d. Lugt. achter Paul v. d. Deijssel en Jan v. d. Valk; midden Bertie v. d. Deijssel, Henk v. d. Lugt en Marcel v. d. Lugt. voor At Beijer. Hans van de Broek, Günther Mrezar, Jan v d. Lugt en Johan Beijer Reserve Neel Voet De opstelling van het elftal van de familie Hilhorst luidt: doel Wim Hil- horst; achter Evert Hilhorst en Her man Hilhorst: midden Karei Hilhorst, Gerard Hilhorst en Joop Hilhorst; voor Cor Hllhorst, Paul Hilhorst, Cees Hilhorst, Arnold Hilhorst en Johan Hilhorst. De postduivenvereniging „De Zwaluw" hield zondag een vlucht vanaf Cor- beil, afstand 444 km. In concours 233 duiven, die te 7 uur werden gelost met N O. wind. Aankomst eerste duif 16.02 18. Snelheid 818.88 meter per mi nuut. Laatste prijsduif 18.37.08. Uit slag: J. v. d. Brakel 1 13 33. G. Rijk sen 2 5 8 9 10 19 20 22 23 26 27 29 30 37 43. Wigtman-Roest 3 12 36 41 45. Gebr Van Klooster 4. A. J. van Dorre stein 6 15. H. Gorissen 7 11 39. R. Voskuilen 14. C v d. Hoek 16 18 25. Jac. Wijnands 17. C. van Soest 21. Sj Blokland 24. E. de Goede 28. H. den Dekker 31 32. J. Ottens 34 42. G. Vis ser 35. W v. d. Mast 38. C. van Klin geren 40 44. C. Huijskes 46. J. Knoops 47. Vele inwoners van Soest en Soesterberg maakten van het voordelige aanbod gebruik en ruilden, in afwachting van de omschakeling op aardgas, hun gebriukte toe stellen in. Zonder tranen in de ogen namen we afscheid van de apparatuur die ons vele jaren trouw had gediend, want we waren immers met een flink financieel voordeeltje gaan vernieuwen. Weinigen van ons zullen zich toen afgevraagd hebben waar al dit ten ondergang gedoemde schroot een roem loos einde zou vinden. Onze fotograaf maakte bovenstaande foto van een v; de vele bergen schroot-fornuizen bij een plaatselijke handelaar in oude metalen. Alles in keurig gesorteerd. Het koper bij het koper, giet ijzer bij gietijzer en plaatijzer bij plaatijzer. Keurig door een magnetische kraan op tot huizenhoge bergen gelegd. Met een variant op een oud spreekwoord kunnen we zeggen: „De een z'n schroot is de ander z'n brood!"

Soester Courant | 1965 | | pagina 5