SOESTER COURANT Viswedstrijd, sluitstuk van de bedrijfssportcompetitie Opa poetst nog reisverzekeringen Raiffeisenbank Soes! buitenlands seld Raiffeisenbank Soesi Lenssen+de Wolff mjuj mrmr Aanrijdingen en botsingen 02955-3367 voor aankoop, inruil reparatie va si uw T.V. Soeste J.B.T.B. heeft goede kans op winst in kringtournooi Voor uw naar de Voor de balie: Olympia-nieuws Voor uw naar de TELER ëv DWEER 3 3 3 3 P0LIT1ETEL. 4444 Afscheid van Olvmpia- gvmnastiek S.E.C.-U.V.V. 2 10-0 VAN DINSDAG 15 JUNI 1985 onroerende goederen taxaties hypotheken assurantiën Steenhoffstraat 67 Soest Tel. 2169 of de eindstand had een nog gTOter verschil te zien gegeven toeen Tinlin met alle honken bezet - de bal bijna buiten het veld sloeg doch een miracu leuze vangbal van de U.V.V. rechtsvel- der ontnam hem elke illusie op een home-run. S.E C 2 trad zeer verzwakt aan tegen U.V.V. 4 en verloor deze wedstrijd dan ook verdiend met 6-9, Door afwezigheid van pitcher Van Driel maakte Kelner zijn debuut als werper en na een aar zelend begin (waardoor U.V.V. gemak kelijk een 0-4 voorsprong kon nemen) toonde deze jeugdige speler toch uit het goede werpers-hout gesneden. Pim Roos excelleerde aan slag met een slaggemiddelde van 0.750. Het afgelopen weekeind heeft de po litie handen vol werk gebracht, voor namelijk bij aanrijdingen en botsin gen. De 16-jarige Soester bromfietser W. v. L. reed op de hoek Schrikslaan- Hoogste inruilwaarde bij aan koop van een Erres, Philips en Blauwpunkt. Soesterbergsestraat 20 - Soest programma voor het nieuwe seizoen. Het Olympla-bestuur heeft bij het op stellen van het programma zoveel mo gelijk suggesties van de leden overge nomen. Toegejuicht werd de heroprichting van de herenafdeling. Die werd indertijd opgeheven, toen de animo minder werd omdat de lesavond werd geruild met die van de damesafdeling Veertig leden hadden aan de uitno- ding van het bestuur gehoor gegeven. Zij luisterden eerst naar het jaarver slag, dat werd uitgebracht door de secretaris, de heer P M. Docter. Hij memoreerde de aktiviteiten van de vereniging in het afgelopen seizoen en dat waren er vele. Op 1 januari j.1. telde Olympia omstreeks 500 leden. Daarna was er bestuursverkiezing, om dat sekretaris P M. Docter de wens te kennen had gegeven af te treden. Tot zijn opvolger werd benoemd mej. A. Pasman, die tot dan toe tweede secretariesse was geweest. Nieuwe be stuursleden werden mevr T. Boers- Engel en mej. A. v. d. Leij. Men nam afscheid van de leider van Olympia, de heer C. v. d. Heiden. Deze heeft de vereniging meer dan tien jaar gediend door het geven van de gymna stieklessen. Ook mevrouw C Smid- Verweij nam afscheid als leidster; zij was negen jaar aan Olympia verbon den geweest. De heer Van der Heiden is naar een andere vereniging gegaan en zal worden opgevolgd door de heer J. Bosman. Mevr Smid-Verweij zal worden opgevolgd door mej. F. van Sloten. De voorzitter, de heer Schippers be dankte beide scheidende leden voor hun ijver en toewijding, waarmee zij Olympia op een hoger plan hebben ge- Eén van de meest gezellige onderdelen van de Soester Bedrijfscompetitie is zonder twijfel het vissen. Dat bleek ook zaterdagmorgen, toen ongeveer 120 vissers, onder wie 6 dames, zich bij het gemeentehuis verzamelden om vandaat te vertrekken naar de zandput aan- rijksweg 1 in Baarn. De wedstrijden waren georganiseerd en de put was ter beschikking gesteld door de hen gelsportvereniging De Snoekbaars, die leden heeft in Soest en Baarn. Om acht uur vertrokken de deelnemers aan dit laatste onderdeel in de Be drijf ssportcomoetitie 1965 in drie bus sen en drie k artier later werd het beginsignaal g?; even en kon de wed strijd beginner.. Het ging er wel gezellig, maar niet be paald rustig aan toe en dat heeft waarschijnlijk de vissen afgeschrikt. Eén van de deelnemers sloeg een vis aan de haak, die hij bij collega's aan duidde als een reus van zeker vijftig centimeter, maar het beestje bleek slechts drie centimeter te meten. Toch werd er wel grotere vis gevangen en de controleurs zijn dan ook niet voor niets meegegaan. De gevangen vis moest weer aan het water worden te ruggegeven. Om elf uur was het gebeurd. Toen gingen de deelnemers naar café Onder de Linden te Baarn, waar de prijzen werden uitgereikt. De uitslagen luidden; Bedrijfsoverwinningen: 1. Gemeente. 111 cm. 2. Howson (86). 3. S.P.S.V. (86) 4 Mercurius (77). 5. Arco (76). 6. Pribor (67). 7. Foxboro (49). 8 Van Kooij (32). 9. Ceramiek (29). 10. Dalco (23). Individuelen: 1 Woudenberg, Ge meente, (83). 2 Biemonds. Mercurius, (77). 3. P Dorst, S.P.S.V. (68). 4. Gom- mers, Pribor, (67). 5. Wijnhoff, Arco, (59) 6. Oud. Howson, (56). 7. v d. Bovenkamp, Foxboro, (49). 8. Van Breukelen. Howson. (29). 9. Kroeze, Dalco, (23). 10. Zwartjes. Van Kooij, (21) 11. C. de Bruin. S.P.S.V., (18). Na afloop reikte dr. M. van Driel, voorzitter van de Evenementencom missie van de Soester Zakenkring. de prijzen uit Hij memoreerde daarbij, dat de Bedrijfssportcompetitie 1965 een groot succes ls geworden en hij be dankte allen, die op enigerlei wijze aan het slagen van dit grote sportfeest hebben medegewerkt. Een gedeelte van de Soester hengelaars die zich rondom de plas van ,,de Snoekbaars" hadden verspreid. Het voetbalelftal van de afdeling Soest der Jonge Boeren- en Tuinders Bond heeft het uitstekend gedaan in Ach terveld, waar zondag de eerste ronde werd gehouden in het Kringvoetbal- tournooi. De Soesters waren aanmer kelijk beter op schot dan in de voor gaande wedstrijden. De belangrijke wedstrijd tegen de or ganiserende vereniging werd met niet minder dan 3-0 gewonnen. Niet zo gemakkelijk ging het tegen de jonge ploeg van Hamersveld, maar toch won Soest met 2-1. Hooglanderveen daar entegen speelde veel slechter dan de Soester ploeg, die door de 2-0 zege nog maar schamel werd beloond. Men di^nt hierbij in aanmerking te nemen, dat er in de elftallen spelers stam opgesteld, die ook in vereni gingsverband voetballen, soms zelfs in niemand heeft het opa gezegd. Een beetje duizelig bleef hij op de stoep staan. Hoofdschuddend is hij toen naar huis gegaan. Voor het eerst in al die jaren deed de zaak het zon der hem. Nieuwjaarsdag kwam het hele perso neel de jonge meneer een gelukkig nieuwjaar wensen. Ze hadden opa weer opgehaald. Hij hoorde er bij. vonden ze. Maar toen hij aan de beurt was om de jonge meneer een hand te geven, schoot hij plotseling naar een hoek van het vertrek. Ach ter de prullebak, onder het portret van de oude baas met de bakkebaar den, stond daar het koperen bord. Hij klemde het onder zijn armen en draafde er mee de deur uit, naar huis Onderwijl riep hij woorden naar de jonge meneer, die niemand nog ooit van opa had gehoord De zelfde dag is er aangifte gedaan, wegens het wegnemen van een hoe veelheid koper. De rechter kon er geen diefstal in zien. Als die meneer er be zwaar tegen had gehad dat de oude man dat ding meenam, had hij het gemakkelijk kunnen voorkomen, want hij stond er zelf bij. Niemand heeft een hand uitgestoken. Niemand heeft er iets tegen in gebracht. Zo werd opa vrijgesproken. ,,En", zei hij, „ik heb nou toch pen sioen" Maar thuis poetst hij in lege uren het koperen bord nu en dan liefkozend op met een zacht wollen doekje. Voor 't geval de zaak nog eens weer tot de oude bloei mocht komen. Wat Olympia. de christelijke gymna- stiekverenigng, betreft is de aktie S.S.S. afgesloten. Deze aktie beoogde de christelijke sportvereniging financieel te steunen wegens gemis aan inkom sten uit de voetbaltoto, waaraan zij niet deelnemen. Daarom werd een lan delijke aktie ontketend. In Soest za melde men ruim 1400.in. waarvan zeventig procent (ongeveer 980. ten goede komt aan Olympia en dertig procent (ongeveer 420.aan de kas van de S.S.S.-leiding. Tijdens een bestuursvergadering van Olympia is aan de afdeling gymnastiek en volleybal gevraagd voor de viering van het twintig- en vijftien-jarig be staan van deze afdelingen het volgend jaar een aantrekkelijk programma op te stellen, opdat deze jubilea op waar dige wijze kunnen worden gevierd. Het drukken van een fraai uitgevoerde prospectus staat op stapel, waarin O alles over Olympia te lez enis. Het ligt in de bedoeling deze toe te zenden met een begeleidende circulaire aan hen, die lid van Olympia zouden kunnen zijn, maar dit tot nu toe niet of niet meer zijn. Verder gaat het prospectus met èen welkomstbrief naar alle nieuw inkomenden in Soest, waarna deze nieuwe inwoners bovendien nog persoonlijk bezoek van Olympia krij gen. Men heeft besloten met alle afde lingsbesturen, het contact tussen en met de leden te verstevigen, ledenver gaderingen te houden en goed contact met de technische leiders te onderhou den om zodoende het enthousiasme in Olympia nog eens extra op te voeren. Nadat de drumband van Olympia lan ge tijd een moeilijk bestaan heeft ge leid door tekort aan muzikanten, gaat het thans buitengewoon goed met deze tak aan de Olympia-boom. Mede dank zij de muzikale medewerking bij festiviteiten op 30 april en 5 mei j.1. is het ledental thans gestegen tot 35. De drumband verschijnt weer in het openbaar op vrijdag 18 juni bij de Avondvierdaagse in Baarn om de wan delafdeling in te halen, en op 26 juni in Bilthoven, waar een aspirantendag wordt gehouden. De volleybalafdeling kreeg van het Amersfoortse V I.O.S het verzoek deel te nemen aah een op 19 juni te hou den jeugdtournooi. Hiervoor is inge schreven met drie jongens- en twee meisjesteams. De Baarnse Sport Bond organiseert werdstiiden, waarvoor B G «Sc S.VS.V.V. en Olympia zijn uitge nodigd. Deze wedstrijden worden ge houden in juni of begin juli Olympia neemt deel met een dames- en een herenteam. S.E.C. honkbal-aspiranten speelden zaterdag op het honkbalveld hun eerste wedstrijd. De eerste teger ander II.C.A.W uit Bussum ondervond dat ook de S.E.C.-aspiranten een ploeg hebben waartegen het moeilijk spelen is. Op de foto ziet u de S.E.C. ploeg tijdens de begroeting van scheidsrechter en H.C.A W. een eerste elftal. Ook doen spelers mee. die in feite niets met het boeren of tuindersbedrijf te maken hebben. Tegen de Achterveld-ploeg, een ge vreesde tegenstander, kwam Soest ver rassend aan een 3-0 zege, waardoor de Soesters een goede kans maken het in drie voorgaande tournooien verloren terrein te herwinnen. Tenzij de Soes ters een misstap begaan, ziet het er niet naar uit, dat een andere ploeg de blauw-witten zou kunnen bedreigen De wedstrijden worden op zondag 27 juni a s. in Achterveld voortgezet. De uitslagen van de gespeelde wed strijden in de eerste ronde luidden: Achterveld-Eemnes 4-0. Soest-Hamers- veld 2-1Hooglanderveen-Hoogland 3-0; Achterveld-Soest 0-3; Hamersveld- Hooglanderveen 1-3; Achterveld-Hoog land 1-0; Soest-Hooglanderveen 2-0 De christelijke gymnastiekvereniging ..Olympia" heeft vrijdagavond in ge bouw Credo een ledenvergadering ge houden, waarop de leden suggesties konden doen met betrekking tot het Softball wint terrein! Dit zijn de teams van S.E.C. en U.V.V. uit Utrecht, die vorige week tegen elkaar speelden. bracht. Hij bood de heer Van der Hei den een televisie-tafel aan en mevrouw Smid-Verweij een mixer. Daarna was er een uitgebreide discus sie tussen de leden en het bestuur, waarbij veel suggesties werden gedaan. De vergadering werd opgeluisterd door het optreden van de Olympia-band De Snarenbrekers en de ritmische afde ling. HONKBAL Na het teleurstellend resultaat van de vorige week tegen H.M.S. paste S.E.C.- honkbal dit week-einde beter op haar tellen en na een aantrekkelijke en - vooral van de zijde van S.E.C. - soms goed gespeelde wedstrijd werden de U V.V.-reserves met een 10-0 nederlaag huiswaarts gestuurd. In feite is deze overwinning geen ogenblik in gevaar geweest aangezien de Soestenaren reeds in de le inning een 5-0 voorsprong namen Daarna gaf de groen-witte defensie, met pitcher T. Tinlin aan het hoofd, de Utrechters geen schijn van kans om ook maar een ogenblik terug te komen hetgeen wel duidelijk wordt geïllustreerd door het feit dat slechts 4 U.V.V.-slagmensen er in slaagden hun slagbeurt te overleven. Bijna was pitcher Tinlin erin geslaagd om een no-run-no-hit-zege te behalen doch in de 8e en laatste inning zag hij zich gepasseerd door de enige U.V.V.-honk- slag. Slechts 1 U.V.V.-honkloper be reikte het 2e honk, doch het 3e honk bleef ook voor hem onbereikbaar Verheugend was vooral het feit dat de Soester slagploeg weer wat beter oog op de bal had gekregen hetgeen resul teerde in 10 gave honkslagen. Prior (0.500). Harris (0.400) en Houtzager (0.400) namen er elk 2 voor hun re kening terwijl Van der Gaast (0.333). Hofman (0.250), Lüschen (0.250) en Blok (0.200) ieder de bal één keer vol wisten te raken. Reeds in de le innings sloeg SEC fel toe Openings-hitter Prior bereikte de honken via een honkslag waarna v. d. Gaast de U.V.V.-pitcher Terlien een vrije loop afdwong Honkslagen van Blok en Houtzager alsmede enige verwarring in het U.V.V.-veld leverden daarna niet minder dan 5 punten op. Het zou tot de 5e innings duren alvo rens deze voorsprong enigszins werd opgevoerd. Honkslagen van Hofman en Harris brachten de eerstgenoemde spe ler over de thuisplaat doch daar bleef het voorlopig bij Pas in de 8e en laatste inning sloeg S.E.C. nogmaals hard toe waarna Prior. v. d. Gaast, Blok en Lüschen de score tot 10-0 Zwaluwenweg tegen de politieauto. Van L. vloog met zijn hoofd door de zij ruit van de auto en werd per E.H.B.O - ziekenauto naar Zonnegloren vervoerd. Auto en brommer werden flink bescha digd. De militair J W. K. uit Amersfoort reed op het rijwielpad langs de Van Weedestraat met zijn bromfiets tegen een achteruit rijdende bestelauto, be stuurd door de militair H. C. S.. die. vanaf het Nassauplantsoen, de Van Weedestraat in wilde rijen. K. reed in volle vaart tegen de auto en werd met ernstige verwondingen naar het Mili tair Hospitaal te Amersfoort overge bracht. NU n S HORLOGE van M. v N. alhier werd op de Van Weedestraat, waar hij per rijwiel reed. aangereden door de bromfietster, me vrouw H. de D. eveneens uit Soest. Van N. liep daarbij een verwonding aan het linkerbeen op en verschillende hoofdwonden. Ook hij werd naar Zon negloren vervoerd. M. M. uit Den Haag moest zater dagmorgen stoppen voor de afsluit bomen van de spooroverweg te Soest- duinen P. v. A. uit Amersfoort, die met zijn auto achter M. reed, zag te laat dat M. stopte en botste tegen de auto van Mdie flink beschadigd werd. Ook zijn eigen wagen liep scha de op. Eenzelfde botsing volgde even later bij station Soestdijk. Daar stond een file auto's voor de gesloten overweg bomen. M. M. uit Groningen was de laatste van de file en zijn auto werd ~v. owwxv. v,aan de achterzijde gekraakt door de verhoogden. Het scheelde maar weinig auto van J. v. B. uit Soest. Het koperen naambord naast de voor deur waarborgt de oudheid van de firma. Elke week wordt het gepoetst. En hoe! Zelfs in donkere dagen en tij dens motregen licht het fel op in het nauwe straatje. Vertegenwoordigers kijken er even in of hun haar wel goed zit, voor ze binnen komen. In het midden zijn de letters er bijna afge sleten van het poetsen. Alleen de let ters aan de zijkanten vertonen een witte korst van de vele liters pots extract, die er in de loop van de tijd zijn opgesmeerd. Dat koperen naambord dateert van het oprichtingsjaar. Het is zevenenvijftig jaar oud. Het is bijna drieduizend keer gepoetst. Opa is er aan begonnen toen hij elf jaar was. Sindsdien is hij onafgebroken bij de oude befaamde en degelijke firma in dienst geweest. De bazen kwamen en gingen. Opa en het bord bleven. Elk streepje van de gegraveerde letters kon hij in zijn vingertoppen voelen, zelfs 's nachts als hij in bed lag „Dat bord", heeft de oude meneer gezegd - de grootvader van de tegen woordige baas - „dat bord is het gezicht van de zaak. Het poetsen daarvan is een verantwoordelijk werk. Aan dat bord zal men de ijver kunnen afmeten van degenen die hier werken, en de welvaart die in het bedrijf heerst. Als dat bord aan de voordeur er goed uitziet, ziet de zaak er goed uit." Dat heeft opa zich in de oren ge knoopt. toen hij als jongen van elf jaar hier in betrekking kwam. Van de oude meneer is niets meer overgeble ven dan een foto aan de wand in het privé-kantoor. Een strenge man met bakkebaarden en een hoge staande boord, en met een welwillende blik. Deze zomer is zijn kleinzoon in de zaak gekomen. En daarmee zijn de grote veranderingen begonnen. Er is getimmerd en verbouwd. En aan de voorgevel is een lichtreclame gekomen. Als iedereen slaapt, branden daar nog de letters van de naam van de oude meneer die in het privé hangt. De mooie voordeur met het lofwerk en de raampjes is een gele plank geworden met een nikkelen knop. De gezellige gqrdijnen zijn voor de ramen wegge haald. Op het kantoor zitten ze nu op ijzeren stoelen. En er is een loket ge komen. net als op het postkantoor. Hoofdschuddende heeft opa al die ver anderingen aangezien. Toen de bruine trap grijs werd geverfd, leek het hem alsof het hele bedrijf op zijn grond vesten schudde Voor Kerstmis wilde hij het koperen bord nog eens extra poetsen. Met de poetsdoos dribbelde hij naar buiten. Daar gaapte een lelijke kale plek naast de deur. Het bord was weg. De jonge meneer had de zaak van haar gezicht beroofd. En

Soester Courant | 1965 | | pagina 5