Oorlog in Korea SOESTER COURANT D00RSMEREN GARAGE BOSBOOM Duits succesje V oetklachten Van Dam's Schoenen GERTJAN EN MAARTJE f Nü al meer dan 300 000 enthousiaste VW-rijders in v Nederland! Gebr. v. Kooy Lenssen+de Wolff S.E.C.-honkbal heeft jeugdafdeling 02955-3367 voor aankoog». inrwiB/reparatie va bi uw T.Y. Geslaafd slotbal Aan r.k. instuif. Wandellegers liepen in Soest-Zuid en Soestdijk Openbare verkoping BURGERLIJKE STAAND Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Tempo organiseerde de 14de IJsselmeertocht Klaar terwijl U wacht BEYEROL SMEERSTATIOX 15 jaar geleden begon de Derde wereldoorlog gluurde om de hoek BATENBURG'S Erkende Auto- en Seooterrijschool orthopedist, de heer B. J. Welmers, VAN DAM'S SCHOENEN. Gratis advies VW 1200 de Luxe af Amersfoort SOEST Automobielbedrijf N.V. Soesterbergsestr. 2 Soest Tel. (02955) 4051 4. Olympia, Amsterdam (5) 5. TC. Noord-Brabant, Bergen op Zoom (2). De heer Semper reikte de prijzen uit nadat hij de deelnemers had bedankt voor hun belangstelling, benevens de leden van de EHBO. en de chauf feurs van de bagage- en brokken- wagens. VAN DINSDAG 22 JUNI 1965 Het gaat goed met de honkbalsport in Soest, die steeds meer in de belang stelling komt te staan. Niet alleen van het publiek, maar ook van beoefena ren. De honkbalafdeling van SEC. groeit dan ook gestaag en die groei zal zich ongetwijfeld verder voortzet ten, nu men heeft besloten tot het oprichten van een jeugd-afdeling. Ze zal de naam „Bleesingteam" dragen. De leeftijd van de leden varieert van acht tot waalf jaar. De eerste leden zijn Jos en Ad Vreeswijk, Gerard en Eddie de Clippelaar. Johnny en Bert Smit, Lex Houtzager, Frans Nauwe- laerts, Hans en Gert Klaassen, Jean Thie. Kees Rijnders en Mark Jan van der Noem De jongens worden getraind onder leiding van de heer R. v. d. Gaast. Het ligt in de bedoeling om dit jonge team zoveel mogelijk bij elkaar te hou den en zodoende een goede training te geven, zodat over een paar Jaar ditzelfde team nog speelt, maar dan als seniorenteam De heer "T B Tin- lin heeft dit idee naar .-ren ge bracht en men kon er volledig mee in stemmen. De jeugdafdeling van S.E.C. is al keurig in de kleren gestoken, want het bovenste gedeelte van het clubkostuum werd verstrekt door tus senkomst van de Amerikaanse basis in Wiesbaden Dld.) Men heeft nog meer plannen met deze Jeugdafdeling. In de derde week van augustus wil men de jongens bijeen brengen in een zgn honkbalkamp, dat men zelf zal inrichten De leiding hiervan is in handen van de heren B. Tinlin. H. Houtzager en R. v. d. Gaast. De jeugd zal een week in dit kamp verblijven, men slaapt en eet er dus en er zullen bovendien tralningswed- strijden worden gespeeld. Er worden bovendien films gemaakt en vertoond, zodat het voor de jongens een aan trekkelijke vakantie-sportweek belooft te worden. In de komende weken zal de jeugd oefenwedstrijden spelen Men heeft reeds enkele oefenwedstrijden gespeeld. Die werden een groot succes, zodat de initiatiefnemers vertrouwen hebben in de toekomst wat betreft de mogelijk heden met dit jeugdteam. De tral- ningswedstrijden voor de jeugd zijn uiteraard de eerste pogingen om een goed figuur in de competitie te slaan, waaraan men straks zal gaan deelne men. De trainingsbijeenkomsten zijn vast gesteld voor de woensdag- en vrijdag middag van 4.30 tot 6 uur op het honkbalterrein op het B.D.C.-veld aan de Bosstraat. onroerende poederen taxaties hypotheken assurantiën Steenhoffstraat 67 Soest Tel. 2169 Hoogste inruilwaarde bij aan koop van een Erres, Philips en Blauwpunkt Soesterbergsestraat 20 - Soest Het seizoen 1964-1965 van de Instuif ..R.K Jong Soest" werd zondagavond in het Sint Josephgebouw besloten met een grandioos slotbal. waarvoor enorme belangstelling bestond. Aan het bal werkten mee de band ..The Jolly Dolis", het orkest Kees de Nijs en het duo De Wama's die voor de kolder op deze avond verantwoorde lijk waren De voorzitter van de instuif, de heer J. v. d. Berg, verwelkomde de aanwezi gen en zei verheugd te zijn over het grote aantal bezoekers, waaruit hij concludeerde, dat het werk van het instuifbestuur wordt gewaardeerd. Tevens deelde hij mede, dat het nieu we seizoen op 12 september a s. van start gaat. Het kwartet van Bert Loos uit Zaandam verzorgt de muziek op deze dansavond. The Jolly Dolls en het orkest Kees de Nijs wisselden elkaar zondagavond af wat betreft de muzikale begeleiding van de tientallen dansparen. Het was een gezellige drukte, waarvoor ook De Wama's mede verantwoordelijk waren. Het instuif-bestuur komt het volgend seizoen nagenoeg in dezelfde samen stelling terug. Alleen voor de heer G. Hllhorst, moet een ander gekozen wor den. omdat deze zich niet langer met de ledenadministratie kan bezighou den. Het bestuur is thans als volgt samen gesteld: J. v. d. Berg. voorzitter. Th. v. d. Mast. vice-voorzittermej. v. d. Vaart, secretaresse: L. Bunk, penning meester; mej. E. Uiterwijk en de heren F. Lieshout en J. Schut, leden. De „wandelweek" werd vrijdag beslo ten. In het gehele land legden duizen den wandelaars de laatste kilometers in de traditionele avondvierdaagse af. Soest heeft geen avondvierdaagse, maar de gemeente maakt er wel leder jaar kennis mee. In ruime mate zelfs, want van twee kanten krijgt men leder jaar op één van de vier wandel avonden het wandelleger te verwerken, in Soest-Zuid en in Soestdijk. Vanuit Baarn liepen zij over de Stadhouders laan, Prins Bernhardlaan, Julianalaan. Regentesselaan en Park Vredehof naar het Baarnse bos op weg naar de fi nish. In de Baarnse stoet liepen vele parti culiere wandelaars uit Soest mee, maar ook een aantal verenigingen. Zo merk ten we o.a. op twee groep envan de chr. wandelsportvereniging Olym- pia, een groep van de korfbalvereni ging De Meteoren, de wandelvereni ging De Vrije Vogels en een groep ver kenners van de Don Boscogroep. De deelnemers aan de Amersfoortse avondvierdaagse bereikten Soest via de Vlasakkers en de bossen rond Zon negloren. In de bocht bij Zonnegloren kwamen zij in de „bewoonde wereld*. Door 'n deel van Soest-Zuid zette men koers naar de Peter v. d. Breemerweg, via welke men de laatste kilometers naar Amersfoort aflegde. Ook in deze stoet liep een aantal wandelaars uit Soest mee. Vele Soesters waren vrijdagavond naar Baar n en Amersfoort getrokken om hun familie, vrienden of bekenden een bloemenhulde te brengen. De drum band van Olympia gaf in Baarn akte de présance bij de binenkomst van de Olympia-wandelgroepen. Vrijdagavond viel het doek over de avondvierdaagse. Toen gingen de wan delaars, die alle avonden hadden ge lopen, met het fel-begeerde lintje met medaille naar huis. Na afloop van de tocht van donder dagavond kreeg een van de leden van de leden van Olympia. het senioren-lid mej. S. Foeken. in Baarn een herin nering uitgereikt door de heer W. A. Suman. algeheel leider van Olympia. Mej. Foeken is tien jaar lid en werd daarvoor gehuldigd. Zij kreeg een spe ciale herinnering: de groepsprijs, die Olympia tijdens de eerste mars. waar aan de vereniging in 1955 deelnam, won. Dat was in de avondvierdaagse in Baarn. Door notaris A M. J Morsch te Baarn werd in ,,De Gouden Ploeg" in veiling gebracht het woonhuis aan de Kerk straat 65. alhier. Koper werd de heer A. J. Roest voor 11.750 GEBOREN- Katinka, dochter van W. Brouwer en J. E Stuart, Korte Berg straat 12. Richardus Stephanus Pe trus, zoon van R P. van Logtenstijn en A. M M. E. de Jong. Paulus Potter- laan 18 Nanda Fellcia, dochter van H. E. Niermans en L. C. Valkenburg, Van Goyenlaan 204. Carmen, doch ter van E. Joosten en F. M. van der Linde. Koninginnelaan 104. Anto- nius Petrus Lambertus, zoon van J. P de Rond en J. G. W. Simons, Laan- straat 37. Peter Adrlanus, zoon van C. W. de Wit en J. P. P. Beijer, Konin ginnelaan 51. Gerard Jacob Djie, zoon van G. J Spaargaren en S. J. Tay, Birkstraat 138. Frank, zoon van R J. Akkermans en M. Roe. Ir. Menkolaan 67. Paul, zoon van R. ten Hove en G Ebing, Soesterbergse straat 4c. Caspar Anton Marie, zoon van A. C M. Butzelaar en D. F. C. M. Scheepers Van Straelenlaan 24. Cornelia Reiniera. dochter van R. Pieters en J. vV. Kuppens, Kruisweg 2. ONDERTROUWD: Marcus van Wijk, Merwedestraat 21. Amersfoort en Adriana Theodora Maria Wouters. Bak- kersweg 4. Matthijs van Zetten, Kerkstraat 90 en Johanna Martina Maria Schut, Birkstraat 118A. Pe trus Johannes Antonius Raven, Bijl straat 58. Bussum en Erica van Don gen, Kerkpad Z.Z. 94. Johannes Smeeing, Van Weedestraat 14 en Adri ana Johanna Wijnhoff, Kerkpad Z.Z. 32. Bernhard Willem Doorduijn, Schrikslaan 44 en Irene Luberta Bruijne, Molenstraat 47. Josephus Hendrikus Vredenbregt, Thorbeckelaan 34, Baarn en Wilhelmina Hendrika Lamberta Voet, Schrikslaan 60. Pe trus Wouterus Hermanus Kok, Water- steeg 1, Hoogland en Johanna Har- mlna Geessina Wolfsen, Nieuweweg 105. GEHUWD: Richardus Jacobus van den Heuvel, Klaarwaterweg 30 en He- lena Jannetje van Fulpen, Klaarwater weg 80. Theodorus Petrus Kuijten, Koninginneweg 234, Rotterdam en Ma ria Gijsberta Martha Hartman, Van Lenneplaan 37. Dir. H. W. Vellinga Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 Begrafenis, Crematie. Transport (Rouwkamer) OVERLEDEN: Richard Cornelis Stroe ve, 66 jaar. Korte Bergstraat 7 Gerrltje van den Broek, 32 jaar, we duwe van J. Verwoerd, Braamweg 88 Johanna Maria van Meegen. 90 jaar, weduwe van P A. M. Kehl, Tal- malaan 38. Christina Maria Voer man, 80 jaar, weduwe van M Plooy, Beukenlaan 56. Johannes Hendrikus Meijer, 70 jaar, echtgenoot van C. Mo lenaar, Schelpstraat 16, Utrecht. Ni- volaas Antonius Mourer, 65 jaar, echt genoot van M. W. van der Horst, Den Blieklaan 85. Lentji Komer. 57 jaar, echtgenote van B. Latumahina. Birk straat 138. Neeltje Sterk, 68 jaar, echtgenote van J. Huisman, Den Bliek laan 37. Nicolaas Glandorff, 63 jaar, weduwnaar van L. W. B. van Doornik, Roggeplein 20, Zaandam. Izak Da niël van Hal, 46 jaar. echtgenoot van Th. A. A. van Hattum, Buvs Ballotlaan 24. De veertiende IJsselmeertocht, die Tempo het afgelopen weekeinde orga niseerde, is weer een succes geworden, al viel de deelname deze keer wat te gen. Er waren 63 toerrijders voor deze monstertocht ingeschreven. Daarbij waren twee dames, mej. Nel de Waard uit Bergen en mej. Vronle Stavenuite uit Andijk. De wat teleurstellende deel name was ongetwijfeld te wijten aan het slechte weer van de laatste tijd, waardoor veel rijders zich hebben la ten afschrikken. De vrees, dat het ook het weekeinde wel zou gaan regenen, bleek gelukkig ongegrond te zijn. Bovendien werd in Antwerpen een 24-uurs rit gehouden, waaraan door talrijke Nederlandse toerrijders werd deelgenomen, die an ders zonder twijfel in de IJsselmeer tocht present zouden zijn geweest. Zaterdagmorgen, om vier uur, had de stoet zich in beweging gezet om de in totaal 365 kilometers af te leggen. Niet de grote stoet, maar die uit Sneek. De deelnemers, die daar startten moes ten eerst naar Baarn rijden en vervol gens naar Sneek terug. De hoofdmacht startte ln Baarn bij café Onder de Linden. In de stoet reed, behalve een groot aantal rijders uit Amsterdam. Hoorn, Tilburg, Leeuw warden, Roosendaal, Bergen op Zoom, Zwolle. Utrecht, Hilversum, Baarn en natuurlijk Soest, ook de krasse Ant werpenaar Louis Ilegems reed mee, die ondanks zijn zeventig jaren nog best meekon en deze zevende IJsselmeer tocht volmaakt volbracht. In Hoorn stapte men de eerste keer van de fiets, ln Wleringerwerf voor de tweede keer om te rusten. Daarna zette men koers naar Sneek. Daarvoor reed men over de Afsluitdijk, waar het evenals trouwens op de gehele route, heerlijk fietsweer was. De stemming was dan ook opperbest en het was dan ook bijzonder jammer, dat er aan die uitgelaten stemming een einde kwam, toen zich een ernstige valpartij voor deed. Dat gebeurde in Sneek. waarbij een der deelnemers zich dusdanig be zeerde, dat hij de strijd moest staken. Per auto werd hij naar Hoorn ver voerd. Het uitgestippelde traject over Heeren veen en Steenwijk naar Zwolle kon niet worden gereden, omdat de wegen ln dat deel van Friesland onberijdbaar waren. In plaats daarvan reed men via Sneek in zuidelijke richting naar Lem mer en door de Noord-Oost-polder naar Kampen. Vandaar ging de tocht naar Zwolle en Hattemerbroek, waar voor de laatste maal een verfrissing werd gebruikt. Na deze laatste rust in het parkoers reed men over de beboste Veluwe naar huis. Omstreeks halft tien zondag morgen bereikte men de finish, café Onder de Linden te Baarn. De beide vrouwelijke deelnemers kre gen na afloop van de tocht een fraaie bos bloemen aangeboden. Tevens kre gen zij, evenals trouwens alle overige deelnemers, een herinneringsvaantje in groen-witte kleuren met het opschrift ..IJsselmeertocht Tempo, 19-20 Juni 1965". De groepsprijzen werden gewonnen door: 1. Frisia, Leeuwarden. 17 pun ten. 2 West Friese Tourclub, Hoorn (16). 3. T. C. Holland, Wormerveer (9). Geen langdurige wachttijd daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan. Vakkundig personeel Eerste klas smeermiddelen Birkstraat 105 - Soest - Telef. 3256 De goed uitgeruste Noordkoreaanse troepen schenen de Zuidkoreanen aan vankelijk onder de voet te lopen. En kele dagen na de oorlogsverklaring rukten zij reeds de hoofdstad van Zuid-Korea, Seoel, binnen. De Ameri- kaane gevechtseenheden, die men in Japan had vrijgemaakt om aan het front in te zetten, konden het geweld niet keren. Vele andere landen zonden onder de vlag der Ver Naties troepen, ambu lances e.d. Nederland zond o.a. een bataljon vrijwilligers, en de torpedo boot jager Hr. Ms. Evertsen. Het Zuidkoreaanse leger zelf betekende zeer weinig. Het was weinig geoefend en onvoldoende bewapend. Beslissende wending In augustus werd de toestand zelfs kritiek, toen de" geallieerden enkele belangrijke verbindingsposten dreigden te verspelen die een nederlaag onver mijdelijk zouden maken. President Truman riep nu 300 000 man onder de wapenen. Toen toonde Mac Arthur zijn veld- „Ik wou eigenlijk nog wat vragen", en Pedro draaide verlegen met zijn lange staart. „Wat dan Pedro", moe digde Maartje hem aan, „zeg het maar gerust!" „Och", fluisterde het eek hoorntje, „mag ik een paar noten mee naar huls nemen voor mijn kleine broertjes, ze zijn er zo dol op. „Na tuurlijk." lachtte tante Neel, „dat was ik haast vergeten. Pak ze maar gauw Maartje, ik heb ze in mijn tas ge stopt." Maartje holde hard weg, en even later stopte ze Pedro het zakje toe. „Hier," sprak ze, „je hebt ze eer lijk verdiend". „Ja, Pedro heeft ze eerlijk verdiend," brouwde Lorre haar na. Pedro lachte en keek dankbaar ln het rond. „Dag lieve mensen," groette hij, „dag Lorre, dag Pietje!" en floep floep met grote sprongen wipte hij het raam uit. Met zijn zakje noten in zijn pootjes gekneld, rende Pedro in de richting van het bos, terwijl tante Neel en de kinderen hem nake ken. „Ziezo Lorre nu is het jouw beurt", lachte tante vrolijk. „Ja. het feest is nu ten einde en jij gaat weer in je kooi. En wat krijgt Lorre dan van tante Neel?" „Lekker eten. lekker eten!" krijste Lorre terwijl hij de kooi inwipte. Tante sloot behoedzaam het deurtje. „Maar dan mag Lorre nooit meer.„Wegvliegen.ant woordde Lorre gevat en hij poetste vol ijver zijn veren op. Berlijn is geen bekend of erkend modecentrum geweest tot op heden. Maar sinds kort gaat de Berlijnse mode-industrie enige naam maken in het buitenland. Niet alleen door het scherpe concurreren, maar zeker ook door de goede kwaliteit ran de stoffen en de opvallend mooie verwerking hiervan. De eerste modeshow die de Berlijnse couturier Horst Mandel tijdens de „Fashion Week" in New York arganiseerde, bleek een groot succes. Men boekte zelfs zulke goede zakelijke resultaten, dat besloten werd de Amerikaanse markt m de toekomst precies zo te bevoorraden als die binnen de bondsrepubliek. Reeds nu behoren de belangrijkste modehuizen van de 5th Avenue tot Horst Mandel's cliënten Bijgaande foto toont ons een groen-rose getint jeugdig costuum van Franse Alpaca Tweed, ontworpen door Horst Mandel persoonlijk. Het kraagloze jasje heeft een schuingesneden pas langs de hals. Bij de sluiting lijkt het alsof de voorpanden tegen elkaar vallen. Het rech- tervoorpand heeft geen extra aangeknipte overslag, het linkervoor pand heeft daarentegen bij dit pakje een „onderslag". De twee rijen moderne bolle knoopjes geven een aardig effekt. Het jasje heeft een vloeiende lijn en de zakjes zijn in de coupenaad en zijnaad meegestikt, wat de afkledende lijn ten goede komt. In de rok zijn enige pk>oien tot r>o heuphoogte mgestikt. Gedipl. A.B.A.N.-Instructeur PARKLAAN 33 - SOEST TELEFOON 3982 (02955) U wordt gehaald en gebracht. -o iuni 1950.Op deze zondag rolden communistische tanks het vredige Zuidkoreaanse land binnen, terwijl uit de grauwe regenwolken het onheilspel lend geronk van vliegtuigen gromde. Extra nieuws bulletins verspreidden enkele uren later het schokkende nieuws over de gehele wereld. Ieder werd door een bange vrees beslopen. Zou het Koreaanse conflict uitlopen op een derde wereldoorlog? Een dag later kwam de Veiligheidsraad bijeen. Met 7 tegen 1 stemmen werd besloten tegen de agressor op te treden. Zo werd de oorlog in Korea de eerste in de geschiedenis die gevoerd werd door een wereldbond van volkeren en waarbij werd uitgegaan van een beginsel, dat een aanval op één staat door allen moet worden gepareerd. Veiligheidsraad bijeen geroepen en werd besloten tegen noord-Korea op te treden. Er kwam geen veto van Rus land De sowjet-regering boycotte deze zitting tegen de Amerikaanse houding. Aan de 38ste breedtegraad, die sinds 1948 de grens vormde tussen het com- nunistische noorden en het neutrale zuiden, hadden zich reeds tal van grensincidenten voorgedaan. De brand stof lag dus reeds lang hoog opgesta peld, toen het Noordkoreaanse regiem op 25 juni de lont er in stak. Geen oorlog Truman wilde echter een openlijk con flict met Moskou verijdelen. Uitdruk kelijk verklaarde hij tegen generaal Mac Arthur, de opperbevelhebber der geallieerden in het Verre Oosten, dat de Ver Staten „niet in oorlog" waren. Toen de generaal een jaar later enkele strategische doeleinden over de Chinese grens nastreefde, die een Chinese (en daardor Russische) inmenging deden vrezen, werd hij zelfs door Truman van zijn functie ontheven. Chinese inmenging Op het moment dat Noord-Korea ver loren scheen, kreeg de oorlog een on verwacht einde. Communistisch China nam het voor zijn bedreigde rode broeders op. Premier Tsjoe En-lai ver klaarde het niet te tolereren dat „on ze naburen wreedachtig door Impe rialisten worden aangevallen" Op 26 november 1950 zetten de Noord- koreanen en de Chinezen een verwoed tegenoffensief in. Op 2 décember was Tongjang weer in communistische handen en weldra speelde de strijd zich weer in Zuid-Korea af. Begin januari 1951 veroverden de commu nisten Seoel voor de tweede keer. Een maand later gingen de troepen der Ver. Naties op hun beurt tot een of fensief over. Seoel werd heroverd. De communisten werden teruggedron gen, maar de geallieerden, inmiddels onder opperbevel van generaal Ridg- way gekomen, konden niet meer diep in Noord-Korea doordringen. Malik, Russisch vertegenwoordiger in de Veiligheidsraad, opperde ln een radiorede de mogelijkheid het conflict op vreedzame wijze op te lossen. Eind juni '51 begonnen de onderhandelin gen, die echter vooralsnog niets ople verden. Statisch De gevechten gingen ondertussen on verminderd voort, zonder dat men kon zeggen dat een van beide partijen be slissende overwinnignen boekte. Wel wist de luchtmacht der Ver. Naties enkele belangrijke waterkrachtwerken, waarvan de industrie in Noord-Korea afhankelijk was, te vernietigen De zwaarste offers werden door het arme volk van Korea gebracht, dat vertwijfeld moest aanzien hoe het land werd verwoest en twee miljoen men sen omkwamen, als prijs voor een vrije en betere wereld Tot 27 juli 1953 heeft het Koreaanse conflict de wereld in spanning gehou den. In de militaire situatie deden zich geen beslissende wendingen meer voor Aan beide zijden van de frontlijn had den de troepen zich ingegraven in loopgraven, waaruit de partijen elkaar meestal in nachtelijke overvallen trachtten te verdrijven. De strijd ver toonde in dit opzicht een treffende overeenkomst met de eerste wereld oorlog. Zo verkreeg een Koreaanse oorlog een statisch karakter De 27e juli 1953 werd in Tanmoenjoen de bestands- overeenkomst geparafeerd. Twaalf uur later werd het vuren gestaakt. Op dat tijdstip bevonden de landstrijdkrach ten zich ongeveer op de zelfde plaats als bij het uitbreken van de oorlog 3 jaar tevoren. Zo was de agressie van het communisme in oost-Azië door een gezamenlijk optreden van de verenigde volkeren een halt toegeroepen. Ieder zaterdag tot 12 uur houdt de zitting bij op gebied van SCHOENEN, STEUN ZOLEN. BEUGELS enz Correctiemiddelen uitsluitend op re cept van de H.H. doktoren. Dit wordt U aangeboden door Torenstraat 5 - Soest - Telefoon 3473 heersgaven. Hij liet een geduchte in vasiestrijdmacht bij de plaats Inchon een geniaal uitgevoerde landing ver richten. Deze troepenmacht wist door een snel omtrekkende beweging achter het front te komen en de vijand in zijn meest kwetsbare positie aan te tasten. Op 25 september 1950 was Seoel Weer in geallieerde handen en begin okto ber drongen de geallieerden Noord- Korea binnen. Op 19 oktober vielen de hoofdstad van dit land, Tjongjang. Mac Arthur's plan was op te rukken tot aan de grenzen van Mandsjoerije Noord contra zuid Op die donkere zondag ln juni ging het nieuws van de communistische agressie als een tornado door de we reld. Een wervelwind van berichten waaide door de redactiebureaus, de drukpersen draaiden onafgebroken. Bij zijn aankomst op het vliegveld van Washington, verklaarde president Tru man dat de V.S. paal en perk zouden stellen aan de communistische machts uitbreiding. Op zijn initiatief werd de

Soester Courant | 1965 | | pagina 3