Wi DRU Grootse brandweeroefening rond nieuwe Paardenkamp Voor uw Oeldkrediet STIEFBEEN EN SHOW EERSTE GOOiSE KLEDING VERHUUR M, TUSSEN V.V.V.-nieuws VOLVO - Veilig Te veel subsidie SOESTER COURANT Openluchttheater te Soest, GERTJAN EN MAARTJE r*»* GASCONVECTOR uO Examen doen? Lenssen-f de Wolff Stichting Amersfoortse Kredietbank Rouw- en Trouw kleding Scholieren toonden hun vaardigheid PARKGARAGE^ A. v. <1. lloof Bioscoopprogramma llomlt de avond van 2 juli vrij voor in hot Risn van Nunen André Garell Goctail Trio e a. Officiële opening bejaardencentrum „Groot Engendaal" nadert GROOTST gespecialiseerd bedrijf in 't GOOI, i I Het verkeer od de hoofdweg moest dinsdagavond ter hoogte van garage Tensen lange tijd stapvoets rijden vanwege een dichte rook die er hing. veroorzaakt door een drietal branden op het terrein van de boerderij Vos- senveld aan de Birkstraat, waarin de nieuwe Paardenkamp wordt gevestigd. Mijnhardt's Zenuw tabletten Op het terrein stonden een met hout gevulde hooiberg en een tweetal hou ten bouwseltjes in de brand. Het vuur was met opzet aangestoken, omdat zelfs de brandweerlieden niet, iets van de oefening afwisten. Bij de politie stroomden telefonisch brandmeldingen binnen Het was allemaal niet nodig gelukkig, want kort nadat de drie op stallen waren aangestoken, arriveerde de brandweer. Enkele brandwachts hielden zich bezig met het redden van een drietal personen, dat zich nog in de gebouwen rondom de boerderij bevond. Eén van hen was de trimster mej. Eva Kramer, een van de helpsters op de Paardekamp. Ook een van de jongere helpers was slachtoffer, ter wijl een pop in een schuur was gelegd, waarin een grote hoeveelheid rook- poeder was aangestoken. Met behulp van persluchtapparatuur redde men de personeelsleden. omstreeks tien uur was voordat alles kant en klaar was. Voor het echter zover was, had men ongeveer 30.000 liter water gebruikt. Ook de eikenhou ten dragers v^n de rieten kap gingen eraan. Die werden omgetrokken met behulp van de lier van een der nevel spuiten. De heer J. J. Luijben, hoofdbrand wacht, voerde het bevel tijdens deze geslaagde oefening, die veel bekijks trok. Hij bracht het er uitstekend af en de bloemenhulde, die zijn collega's hem na afloop brachten, was dan ook ten volle verdiend. In hotel De Korte Duinen werd ten slotte een verfrissing genuttigd, aan geboden door het stichtingsbestuur van De Paardenkamp. Daar werd te vens de nabespreking gehouden. Al met al een buitengewoon goed geslaag de oefening, waarop de brandwachts voor de tweede maal sinds de uitrei king ervan de baret droegen, hoewel het gezien de aard van het object beter was geweest ditmaal de helm te dragen. Steenhoffstraat 67 Soest Tel. 2169 Een mooie en nuttige oefening van de brandweer, maar ook onze fotograaf zag er iets in. deze opstallen zullen worden vervan gen en dus moesten verdwijnen. Het stichtingsbestuur zag hiertoe op korte termijn geen kans en schakelde de Soester vrijwillige brandweer in. Om acht uur vertrokken uit de cen trale aan de Lange Brinkweg twee nevelspuiten, de autospuit en de mo torspuit. Bij aankomst op het terrein van de Paardenkamp was er nog wei nig vuur, maar des te meer rook. Het viel voor de chauffers niet mee hun wagens daar doorheen te sturen, maar zij slaagden daarin toch. Na verloop van tijd. toen de hooiberg een laaiende vuurzee was, trok de rook enigszins op Het behoeft geen betoog, dat er veel bekijks was, ondanks dat niemand, STICMtv. m naar de Steenhoffstraat 6 - Soest (nabij gemeentehuis) Telefoon 02955-2933 Maandag van 2-4 uur n.m. Woensdag van 9-12 uur v.m. Vrijdag van 5-8 uur n.m. v.h. Joh. van Keeken Laanstraat 55 - Baarn Telefoon 2783 Een ander deel van het brandweerper soneel hield zich resp. bezig met het afsnijden van de stroomtoevoer, die vlak langs de als een fakkel branden de hooiberg was aangebracht en met het nathouden van een tweede hooi berg. die direkt naast de brandende. CARBOVIT tegen maag- en darmstoornissen. MUGOLIN (reukloos) I ter voorkoming van muggebeten. met riet gedekte hooiberg staat. Met behulp van vier hogedrukstralen van de nevelspuit slaagden men er met veel inspanning in overslaan te voor komen. De autospuit was inmiddels naar het zgn. open water gereden, dat de gTens is tussen het kindertehuis van de Ver eniging „Trein 8.28" en de boerderij Vossenveld. Vanuit deze vijver betrok men het water voor de zeven lage- drukstralen, waarvan er vier recht streeks van de autospuit kwamen en drie via de motorspuit. Met behulp van deze drie stralen hield men de belendingen nat en had met boven dien voldoende gelegenheid om het vuur in een van de opstallen te blus sen. Daarmede moest echter gewacht worden, maar het uitleggen van de bijna 550 meter slang was uitzon derlijk snel gebeurd. Nadat de vuurhaarden voor het groot ste gedeelte waven uitgebrand kon men met het (na)blussen beginnen. Dat vergde nog geruime tijd. zodat het al In het Jeugdlokaal, Kerkstraat 20 In Spakenburg is een tentoonstelling ge opend. die bijzonder de moeite waard is en waarvan ook uw kinderen zullen genieten. Gaat u daar beslist eens met hen naar toe. Het betreft hier een expositie van ..Een eeuw klederdracht Bunschoten- Spakenburg". Men ziet het verschil in dracht vanaf 1850 tot heden en daarbij vele voor werpen. die vroeger in gebruik zijn geweest, alsmede de levensomstandig heden, uitgebeeld door poppen. Zeer terecht zegt de folder, die met betrekking tot de tentoonstelling is uitgekomen: „vooral het onderwijs kan profiteren van deze enige verzameling om de schoolgaande jeugd in kennis te brengen met een verdwijnend facet van Nederland, dat nadien alleen in musea te zien zal zijn." Dit is zeker een aanbeveling om in gezinsverband de tentoonstelling te bezoeken. Wilt u eens wat verder weg voor re creatie, waaraan ook uw kinderen ple zier beleven, gaat u dan eens naar de Linnaeushof in Bennebroek bij Haar lem. Op een mooie vakantiedag is het een aardig tochtje erheen en u vindt daar een mooie bloementuin, die oog en hart verrukt, terwijl de minigolf- baan. de waterscooters, de pony-rij baan en nog zoveel meer voor het vermaak zorgen. Over de as. show in het openlucht theater worden we geregeld opgebeld. Men wil graag weten, wat de entree prijs bedraagt Wij kunnen u gerust stellen, het vergt geen kapitaal van u om deze gezellige avond bij te wo nen. Voor 2,kunt u genieten van de zo bekende Stiefbeen en wat om hem heen is geschaard. Nogmaals: zorg, dat u vrijdagavond 2 juli vrij houdt. msTHLUiTeuK De zesde klassers van alle lagere scho len in Soest doen jaarlijks mee aan de vaardigheidsdag, die dinsdag j 1 werd gehouden. Niet op het B.D.C.-terrein, zoals was vastgesteld, maar op het parkeerterrein voor het sportpark aan de Bosstraat. De scholieren, 550 in totaal, hebben het niet helemaal getroffen met het weer, want bleef het 's morgens aardig droog, tijdens de 's middags gehouden wandelmars van tien kilometer viel de regen bijna onafgebroken. Het pleit sprak vervolgens het openingswoord. Toen het tijdstip van het begin van de wandelmars, het traditionele besluit van de vaardigheidsdag, naderde be gon het flink te regenen. De jeugd was hier echter op voorbereid, want nau welijks waren de eerste druppels geval len of de regenkleding werd tevoor schijn gehaaid. Men beet zich dapper door de tegenslag van de regen heen en arriveerde ten slotte wel drijfnat, maar desondanks in opperbeste stem ming. Na afloop van de mars namen de onderwijzers van de scholen de di ploma's voor de leerlingen in ont vangst, die later op de scholen werden uitgereikt. Ook de gewonnen prijzen werden aangenomen. Tenslotte bedankte de heer R. K. de Jager alle medewerkers, die het pres teerden deze vaardigheidsdag te doen slagen. Hij zei voorts, dat het ge meentebestuur verhinderd was geweest van z'n belangstelling blijk te geven in verband met besprekingen. Hij be dankte de onderwijzers voor hun on misbare hulp. waarna de aanwezigen het Wilhelmus zongen, terwijl de vlag werd gestreken. Daarmede was een einde gekomen aan deze geslaagde vaardigheidsdag. die honderden scho lieren het diploma bezorgde. Amalialaan 19/21 Telefoon 02954-2323 echter voor de leerlingen, dat zij zich daardoor ni?t laten deprimeren. Onder aanvoering van hun onderwijzers vol brachten zij ook dit onderdeel van het programma. De organisatie van de vaardigheids dag was in handen van de commissie voor de lichamelijke opvoeding op de scholen in Soest, onder leiding van de heer R. K. de Jager. De Sint Bonifa- ciusschool liet verstek gaan. Behalve de 550 scholieren deden, zij het uiteraard niet op de onderdelen zelf. veertig leerkrachten aan de be treffende scholen mee. Zij zorgden er voor, dat het programma vlot kon worden afgewerkt. De wedstrijden voor het vaardigheids- diploma A, B, C, D of E. waarvan het laatste alleen voor de beste prestaties wordt afgegeven, bestonden uit: hoog springen, balwerpen. 60 meter hardlo pen, 600 meter hardlopen, verspringen enz. De scholen konden een beker winnen, naar gelang de prestaties van de leerlingen. Aan de wedstrijden zelf waren geen prijzen, maar alleen cijfers voor de leerlingen verbonden. Om half tien dinsdagmorgen werd een aanvang gemaakt met het program ma. Daarvóór had de opmars van de scholieren plaats en werd onder het zingen van „Wij willen Holland hou den" de vlag gehesen. De heer H. An- koné, onderwijzer aan de Mariaschool, Men verwondert zich in Nederland nog altijd over het feit, dat aan de woningnood maar geen einde schijnt te komen. Achtereenvolgens hebben alle sinds de bevrijding optredende ministers van wederopbouw en huis vesting wel een jaartal genoemd waar in volgens hen de woningnood vrijwel zou zijn opgeheven, maar die progno ses zijn altijd te optimistisch ge weest. De huidige minister, Bogaers, heeft weer het jaar 1970 genoemd, maar ook dat zal wel een illusie blijken te zijn Afgezien immers van de bouw- en huurpolitiek, die men hier toepast en die bepaald niet stimulerend werkt, hebben wij rekening te houden met de snelle bevolkingsgroei, de oprui ming en vervanging van de huidige krotwoningen en daarna weer het vervangen van de vooral in de eerste VAN VRIJDAG 25 JUNI 1965 na-oorlogse jaren vaak zo slecht ge bouwde objecten, dat men ze nauwe lijks een langere levensduur dan 25 tot 40 jaar kan toedenken. En nu nog moeten, uit een verkeerde zuinigheidspolltiek. de woningwetwo ningen aan een veel te lage eenheids prijs voldoen, die een goede, degelijke bouw nauwelijks toelaat, nog afgezien van de ruimte die tegenwoordig als normaal kan worden beschouwd en waarop ook teveel moet worden „ge knepen". Een gevolg hiervan is ook, dat er vaak een langdurige touwtrekkerij plaats vindt tussen gemeentebesturen en het departement of de directie van de we deropbouw over de goedkeuring van bouwplannen voor woningwetwonin gen. hetgeen het tempo van de huizen bouw wel degelijk remt. De regering stelt een bepaald aantal miljoenen beschikbaar voor de finan ciering van de woningbouw Zij meent daar niet bovenuit, te kunnen gaan en dat aantal miljoenen bepaalt het bouwvolume voor een jaar. Het aantal met dit geld te bouwen gesubsidieerde woningen zou echter groter kunnen zijn, wanneer men de moed had om de door de bewoners te betalen huren wat meer aan te passen bij de bouwkosten dan tot nu toe geschiedt, ook ten aanzien van de reeds eerder gebouwde huizen. Dank zij de sterke loonsverhogingen van de laatste jaren betaalt echter het grootste deel van de Nederlanders thans bijna drie procent van zijn in komen minder aan huur dan een paar jaar geleden. Alle andere voorzieningen zijn veel sterker in prijs gestegen dan de huren. En dus moet de regering op de woningen meer bijpassen dan. ge zien de prijsstijgingen van het bou wen, wel economisch verantwoord is. „Zij waren naakt" is de titel van de film, die tot en met morgen In het City Theater te zien ls. In Boston zijn kort na elkaar twee vrouwen ver moord. De politie verdenkt de schilder van naaktportretten Elliot Freeman, voor wie belde vermoorde vrouwen hebben geposeerd. Freeman wordt ook verdacht van de moord op zijn vader, die bij een jacht om het leven kwam. Maar er zijn geen bewijzen. De schil der, die in Korea heeft gevochten, wordt weliswaar gearresteerd, maar weer vrij gelaten, omdat er ook dit maal weinig bewijzen zijn. Pas na de derde moord zijn die er. Is Freeman inderdaad de moordenaar? De nachtvoorstelling op zaterdag brengt de Franse film „Fatale verhou ding", waarin o.a. Johnny Halliday en zijn kwartet optreden. Een moord brengt de politie in het cabaret Ange Noir. waar allerlei duistere figuren rondlopen. Het is moeilijk iets over hen te weten te komen, maar stapje voor stapje krijgt men het onderzoek rond. In deze film, door en voor de hedendaagse jeugd, spelen chantage, afpersing en verdovende middelen een belangrijke rol. Zaterdagmiddag „De wraak met de tomahawk", waarin een zekere Ril Reardon in Laredo de moord op zijn vrouw komt wreken op de gebroeders Keefer. Voordat hij dat plan ten uit voer kan brengen, beleeft hij veel avonturen, waarbij hij o.a. een Mexi caans-Indiaans meisje bevrijd van de geselingen van de indianen. Eén van de indianen wordt gedood en de an deren gaan Reardon achterna. Ze be reiken hem juist op het moment, dat hij door de sheriff wordt gearresteerd, omdat hij eens uit de gevangenis is ontsnapt. De indianen gaan er van door als hun leider is gedood. De sheriff bewondert Reardons dapperheid en geeft hem gelegenheid om zich op de Keefers te wreken en daarna met waaraan o.a. medewerken AANVANG 20 UUR. Voorverkoop kaarten aan het V.V.V.-kantoor. Wanneer bijna alle appartementen be zet zijn, zal donderdag a.s. 1 juli. het bejaardencentrum officieel in gebruik worden genomen. Dit eerste centrum op de Eng, zal naar iedereen hoopt spoedig gevolgd worden door de bouw van een tweede centrum aan de an dere zijde van de Molenstraat. Op de officiële opening zullen wij vrijdag a.s. uitvoeriger terugkomen. „Zo kinderen", sprak tante Neel. „Nu gaan we het hier een beetje gezellig maken, want jullie tijd is haast om. Kom maar mee naar de keuken, mis schien kunnen jullie me wel helpen". „Gehoorzaam dribbelden ze achter tante?" vroeg Maartje nieuwsgierig, tante Neel aan „Wat gaan we doen, Tante Neel lachte geheimzinnig en schudde een zak meel in de pan Hier goot ze wat melk over, deed er boter. suiker en eieren bij, en roerde alles krachtig door elkaar. „Raad maar eens", lachte ze. „Pannekoeken", giste Gertjan. „Boterkoek", raadde Maartje, Maartje had gelijk, tante ging een bo terkoek bakken! En omdat vele han den het werk lichter maken, waste Gertjan alvast de kopjes om en Maar tje zette thee. Met een hoogrode kleur prikte tante in het deeg. „Heerlijk" en tante snoof met een verrukte glimlach aan de bruine koek. „Schenken jullie maar thee in jongens", galmde ze. Nu dat werden nog een paar gezellige uurtjes, die veel te gauw omgingen. De koek smaakte heerlijk en tante Neel genoot zichtbaar van al dat lekkers. „Hier kinderen, eet nog maar een flink stuk." moedigde ze aan, „dan krijgen jullie onderweg geen honger!" L l_ Achterom 6 - Hilversum - Tel. 48700 (1 min. van station) Desalniettemin verzetten politieke par tijen zich tegen een sneller aanpas sende huurverhoging-. Men durft niet door die zure appel heen te bijten of het moet weer vergezeld gaan van compensatie in loon. waardoor dan de bouwprijzen wederom stijgen en men weer even ver van huis is. Het percentage van het loon dat thans gemiddeld aan huur wordt be taald, bedraagt ruim dertien procent, maar een groot deel van de huurders komt lang niet aan dit percentage toe. In andere Europese landen ligt dit per centage belangrijk hogere, met het gevolg dat de woningnood daar ook minder groot is of niet bestaat. Men zal het Nederlandse volk er aan moeten wennen, dat het voor zijn woongenot ongeveer twintig procent van zijn inkomen moet uitgeven. Pas dan kan er uitzicht komen op een spoedige niet alleen theoretische maar ook praktische opheffing van de wo ningnood. Degenen die zich daartegen verzetten, handhaven dus bewust een tekort aan woningen, met alle ellende van dien voor vele landgenoten. De opheffing van de woningnood is daarom niet meer een politieke kwes tie dan een van beschikbare arbeid, kapitaal of techniek. Rosita de grens over te vluchten. Van zondag tot en met dinsdag „De verme tele ridder Pardaillan". het fantasti sche en doldwaze verhaal van de man, die zijn degen in dienst van het recht stelde. Het werk speelt omstreeks 1588, waarin de dappere musketier Pardail lan zich op alle mogelijke manier on derscheidt in een oorlog tussen troepen van een hertog en de koning. Pardail lan beleeft de meest lachwekkende avonturen en is natuurlijk de gevierde man, die alle moeilijkheden weet op te lossen; de film heeft vanzelfsprekend een gelukkige afloop. „De onderwereld van Amerika" is de film in de woensdagcyclus. Tolly Dev- lin is er op 12-jarige leeftijd getuige van, dat zijn vader, een gangster, door eigen bendeleden wordt vermoord. Hij zweert dit later te zullen wreken. Dat doet hij ook, na veel spannende avon turen. in een gevecht, dat zich gro tendeels in een zwembad afspeelt. De bendeleider wordt overweldigd, maar een van diens handlangers raakt Tolly met enige schoten. Hij ontkomt welis waar, maar sterft later in de handen van een vrouwelijk bendelid Cuddles. die hij eens heeft gered en op wie hij verliefd is geworden.

Soester Courant | 1965 | | pagina 5