Wasseeells lUasseceliè REISDEVIEZEN EN F EIS- HEN VER2 EKERIN NUT! SPA/ IRBANK STIEFBEEN EN SHOW FRANS BOSMAN Raiffeisenbank Soest S0ESTERBERC Openluchttheater te Soest. Zonder commentaar ZONNEBRILLEN Voetklachten Van Dam's Schoenen GERTJAN EN MAARTJE Krabbels van Knelis W: BETER SPAREN OP EEN BOEKJE, DAN BEWAREN !N EEN HOEKJE AVIA Service-station „De Korte Duinen" In drie kwartier is uw was schoon en droog in de Brandweer bluste weer in zandafgraving Bromfietser scheurde sleutelbeen AVIA Service-station „De Korte Duinen" I5ATEXBÜR6S Erkende Auto- en Scooterrijschool Weckendwijding in de Julianakerk Neem op wasdag vakantie en ga naar de Officiële mededelingen Partieel uitbreidingsplan ter inzage moderne^""™ Ned. Vrouwen Electr. Ver. \- AVIA Service-station „De Korte Duinen" Eiermarkt Auto's uit het verkeer genomen Autobotsing Mooie bejaardentoeht Auto gekraakt door links passeren Openbare Bibliotheek Soest-Zuid Houdt de avond van 2 juli vrij voor in het Rien van Nunen - André Garell - Goctail Trio e.a. AVIA Service-station „De Korte Duinen" Lenssen+de Wolff In onze collectie BRILMONTUREN Fa. F. VOIGT Geslaagd voor toelatingsexamen B.D.C.-aspiranten wonnen eerste prijs bij D.O.S.C. AVIA Service-station „De Kórté Duinen" o.a. POLAROID Speciaalzaak OPTIEK orthopedist, de heer B. J. Welmers, VAN DAM'S SCHOENEN. Gratis advies K.P.S.-Bronswerk 02955-3367 voor aankoop, inruil/reparatie van uw T.V. Artiestenpalet AVIA Service-station „De Korte Duinen" Gemeenteraadsvergadering Eerste Soester Begrafenis-Onderneming AVIA Service-station ^D^e Korte Duinen"f Duinen"? BURGERLIJKE STAND ZOVEEL RENTE BIJ DE 3,25 voor dagelijks opvraagbare spaargelden 3.50 voor gepremiëerde spaar rekeningen 3,75 %;t 4 4,25 voor spaar gelden op termijn. Kantoren KERKPLEIN 9 en SOESTERBERGSESTRAAT 14 voor BENZINE Van Weedestraat 52 Tel. 6292 De politie kreeg vrijdag weer talrijke telefoontjes binnen van mensen, die zich beklaagden over de situatie ln de zandafgraving achter de Vika-kaasfa- briek. De in de enorme kuil gestorte afvalprodukten broeiden weer dusda nig, dat er hevige rookontwikkeling ontstond en zich een afschuwelijke stank verspreidde. Het werd tegen de avond zo erg, dat omwonenden zelfs ging proberen te blussen. Tegen half zeven rukte de brandweer uit. Met be hulp van vier stralen van een nevel spuit en drie op de motorspuit spoot men ruim 65.000 liter water op de broeiende massa. Tegen negen uur maakte men een einde aan het blus- singswerk. Doordat een hond op de hoek Nieuw- straat-Merelweg de straat overstak, reed de bromfietser O. H. alhier het dier aan. H. maakte een tuimeling en kwam onzacht op het wegdek terecht. Met een gescheurd sleutelbeen en een hersenschudding werd H. naar Zonne gloren overgebracht. De eigenaar van de hond bleef onbekend. voor DOORSMEREN 00 Gedipl. A.B.A.N.-Instrueteur PARKLAAN 33 - SOEST TELEFOON 3982 (02955) U wordt gehaald en gebracht. Zaterdag a s. wordt in de Julianakerk aan de Julianalaan de eerste van een serie weekendwijdingen gehouden, die in de maanden juli en augustus wor den georganiseerd. Het zijn korte bij eenkomsten van acht uur tot ongeveer half negen. Het programma van de weekendwijding bestaat uit orgelspel, voordracht en zang. Naast de organist van de Julianakerk. de heer Den Broe der, bespelen verschillende organisten uit onze omgeving het orgel. Voor de zang werken koren en solisten mee. De voordracht wordt verzorgd door mevr. Maria Maatman en de heer An ne Holtrop, beiden uit Soest. De bijeenkomsten worden dit jaar voor de tiende keer gehouden. De toegang is vrij. Er is bij de uitgang een col lecte voor de onkosten. Geen van de medewerkenden ontvangt honorarium; iedereen werkt belangeloos mee. Dit jaar zullen voor het eerst geen sprekers worden uitgenodigd, omdat men van mening is, dat de korte toe spraken in veel gevallen tussen de zang, declamatie en het orgelspel in het bestek van deze korte programma's niet zo goed tot hun recht komen. Wel zal er een kort gedeelte uit de Bijbel worden gelezen De burgemeester van Soest brengt ter algemene kennis, dat. ter voldoening aan artikel 32 van de Woningwet, van af 30 juni 1965 gedurende vier weken ter gemeente-secretarie ter Inzage ligt het partieel uitbreidingsplan, regelende de bestemming van gronden nabij het Nassauplantsoen. Gedurende een termijn van vier weken kunnen belanghebbenden bezwaren in dienen bij de gemeenteraad. Soest, 29 juni 1965. Van Weedestraat 52 Tel. 5292 Een vrolijk gestemde groep leden van de Ned. Vrouwen Electr Ver., afd „Eemland", heeft zaterdag een uitstapje gemaakt naar Amsterdam. Per tou ringcar werd gereden langs het ge bouw van de Wereldomroep te Bussum en via Weesp werd de hoofdstad be reikt. Allereerst gebruikte men de kof fie in het Havenrestaurant, waar ge noten werd van het unieke uitzicht over de stad. Een tocht door de grach ten langs de statige koopmanshulzen uit vroegere jaren met de hoge stoe pen ontbrak natuurlijk niet. Na de lunch werd een diamantslijperij bezocht, waar getoond werd hoe een diamant in facetten geslepen wordt. Een grote collectie platina ringen met verschillende diamanten, ook gekleur de. groot en klein, trok de belangstel ling van de dames. In het Apollo restaurant werd te thee gebruikt en vla Loosdrecht, Vlnkeveen en Hilversum, werd de terugtocht aan vaard. In september hoopt een cabaret uit Amersfoort voor de leden van de N.V.E.V. een middag te verzorgen in zaal ..Brandpunt" te Baarn. bij de Amersfoort - Baarn - Nijkerk - Scher- penieel - Soest - Rijdend bijkantoor voor MENG SMERING S_Jf L STEENHOFFSTP.53 TEL Z8« 50E5T Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 27.500 stuks in prijzen van 13,50 tot 14,—. Middenprijs 1 13,80. Prijs per kg. 2,19. Bij controle door de verkeerspolitie trot men een bestelauto aan van D. J. S. uit Amersfoort, die in een zodanige staat van verwaarlozing verkeerde, dat de politie het noodzakelijk oordelde de wagen uit het verkeer te nemen om ongelukken te voorkomen. De tweede auto die uit het verkeer werd genomen was de wagen van R. D uit Amsterdam. Bij onderzoek bleek o.a. dat de chassisbalk gebroken was. Op de Blrkstraat reden drie auto's achter elkaar in de richting Amers foort. De bestuurder van de laatste auto, G. N. uit Bussum, passeerde links de voor hem rijdende auto. maar toen hij ook de voorste wagen voorbij wilde gaan, sloeg de bestuurder van deze auto, H G uit Amsterdam, plotseling links af. Hierdoor botsten beide wa gens, die zwaar werden beschadigd. Tegen G. werd procesverbaal opge maakt. De jaarlijkse bejaardentoeht heeft donderdag aan alle deelnemers weer een onvergetelijke dag gebracht. De tocht ging ditmaal naar en door Noord-Holland. Met twee bussen werd gereden over Hilversum en Amsterdam, waarna men weldra genoot van het vlakke Noord-Hollandse landschap en het IJselmeer. In Hoorn reed men langs de haven, waar zich, evenals in die van Enkhui zen met zijn vele grote pakhuizen, een maal een wereldhandel bloeide, die macht en rijkdom bracht tot ver ln het achterland. Ook werd in Hoorn de oud-Hollandse markt bezocht, die nog geheel ln oude stijl wordt gehouden, doch niet wat de prijzen der te koop zijnde artikelen betreft, want die zijn met hun tijd meegegaan. In Enkhui zen, met zijn vele mooie oude gevel tjes, werd het Zuiderzeemuseum be zocht. In „In de Meermin" werd de lunch gebruikt, nadat onderweg reeds een kopje koffie was gedronken. In Schoorl werd aangelegd voor de thee. De reis ging terug langs de prachtige duinrand naar Hillegom, waar gedi neerd werd. Hier bracht de 86-jarige heer Nooder namens allen mevrouw Baars en haar assistenten dank voor haar goede leiding, alsmede aan de heer Baars voor alles wat hij belange loos voor zijn medemensen doet. Ten hoogste voldaan reed men daar na huiswaarts. J. v. G. alhier, die zijn auto op de Birkstraat had voorgesorteerd om de Ferd. Huijcklaan in te rijden, werd daarbij aangereden door de auto van G N. v. B. uit Weesp. die nog juist wilde passeren. Een botsting volgde en beide auto's liepen ernstige schade op. Nieuwe aanwinsten. Romans. Bagley, De gouden kiel. Barnes, De maagd op de munt. Ter Braak, Hampton Court. Breedveld, Meerwijk; de roman van een Brabants geslacht. De Bremond d'Ars, En dat midden in Parijs. Le Carré, Spion aan de muur. Couperus, De boeken der kleine zielen. - Eline Vere. Denti dl Pirajno, Graf van een dol fijn. Den Doolaard, Het land achter Gods rug. Gast, Een huls vol pony's. Giono, De grote weg. Glaskin, Vlucht naar Langfall. Groothuis, De bijbel en scheepsbeschuit. Gray, Conquest ln de onderwereld. Maass, Heerser zonder kroon. Martin. Het onvervulde. Maugham, Julia; de ro man van een actrice. Poe, Fantas tische vertellingen. Renaud, Twee zomers, twee liefdes. Van Schendel, Een zwerver verdwaald. Tey, De ge duldige dode. Troy< In afwachting waaraan o.a. medewerken AANVANG 20 UUR. Voorverkoop kaarten aan het V.V.V.-kantoor. En 's avond aan de kassa op het terrein, voor zover nog voorradig. voor SUPER BENZINE onroerende goederen taxaties hypotheken assurantiën Steenhoffstraat 67 Soest Tel. 2169 van Olivier. Verissimo, De tijd en de wind. Vestdijk, Het genadeschot. Well, Tramhalte Beethovenstraat. Williams. Het houten paard. Zweig, Een schaaknovelle. Boeken over allerlei onderwerpen. Arntz, Het nieuwe Duitsland. Beets, Gedichten. Boekhandel en uitge verij. Brouwer en Aler. Nieuwe Duitse spraakkunst. Couvée en Bos wijk, Vrouwen vooruit. Dagevos, Huis-, tuin- en cocktailfeestjes. Es- kelund. Chinees kookboekje. Gans en Ehrlich. Kaas en wijn. Van Gel der, Prenten en tekeningen. Gerson, De Nederlandse schilderkunst, dl. 1. Halverhout, Het internationaal kook boekje. Hermans, Humor in de geneeskunde. Holthausen, Hij, zij en de keukenpan. Jaarboekje van de Nederlandse bond van gemeente-amb tenaren. De Jong, De bezetting, dl. 5. Keiler. De wereld van de bijbel in beeld King, Rosa stond niet op. Paape, De geuzen. Van der Plas, Uit het rijke Roomse leven. Salo- monson-Keezer, In potjes en panne netjes. Een negentienjarige student heeft vijfhonderd keer om de gebeeldhouw de leeuwen op Trafalgar Square heen gelopen. Hij deed zeven uur en tien minuten over dit karwei en eist nu het wereldkampioenschap op voor het leveren van deze prestatie. is er zeker een naar uw keus. Burgem. Grothestraat 30 Erkend ziekenfondsleverancier C1 Een aantal leerlingen van de Sint Bonifaciusschool heeft met gunstig resultaat toelatingsexamen voor het middelbaar onderwijs afgelegd. Voor het Constantijn College slaagden Henk Butzelaar, Paul Jansen. Wim Spies, Roland Thiellier en Kees Wortel. Voor de O L. Vrouwe Ter Eem slaagden Marijke Litjens, Marian Hilhorst. Irene Mullaert. Annemiek Rademaker, Bianca Smoorenburg cn Mieke v. d. Wijngaart. Voor het Goois Lyceum slaagden Tilly Bouwhuizen en Piet Schimmel. B.D.C.-aspiranten hebben zaterdag niet onder gedaan voor de prestatie van het pupillenelftal, dat vorige week za terdag het tournooi van DO.S.C. in Den Dolder won. Ook de blauw-witte aspiranten wonnen de eerste prijs, al ging dat niet zo gemakkelijk als bij de pupillen. Nadat alle wedstrijden waren gespeeld bleek namelijk, dat zo wel B.D.C als D.OS.C. en Jonathan alle met vijf punten waren geëindigd. Het doelgemiddelde moest toen de beslissing brengen en omdat de Soes- ters de meeste doelpunten hadden ge scoord, eindigden zij als eerste. Een fraaie prestatie, die B D.C. een stapje dichter brengt bij de wisselbeker, die momenteel in het bezit is van Soester- berg. Na twee tournooien staat B.D.C. met twaalf punten op de eerste plaats, gevolgd door bekerhouder Soes- terberg, die elf punten heeft. Als Soes- terberg dit jaar de beker wint, mag die vereniging haar definitief behou den. Volgende week valt de beslissing als de A-junloren ln Den Dolder spelen. Als B.D.C. wint. komt de grote wisselbeker in haar bezit. De uitslagen van afgelopen zaterdag luidden: B.D.C.-Oudewater 3-1: D.0 S.C.-B D.C. 1-3: B.D.C.-Jonathan 0-0: Soesterberg- BD.C. 1-0. V J „voor OLIE VERVERSEN voor BRILLEN Ziekenfondsleverancier Burg. Grothestraat 8 - Soestdijk Telefoon 3859 Ieder zaterdag tot 12 uur houdt de zitting bij op gebied van SCHOENEN, STEUN ZOLEN, BEUGELS enz. Correctiemiddelen uitsluitend op re cept van de H.H. doktoren. Dit wordt U aangeboden door Torenstraat 5 - Soest - Telefoon 3473 Donderdagavond, 1 Juli a s speelt het erste K PS.-team de belangrijke wed strijd tegen Bronswerk uit Amers foort. Momenteel leidt het K P.S -team in de zomeravondcompetitie. maar zal op haar terrein aan de Blltseweg op zware tegenstand stuiten tegen het technisch zeer bekwame Amersfoortse team. waarin diverse Antilliaanse spe lers uitkwamen. De eerste wedstrijd won K P.S. tegen Bronswerk ternau wernood met 3-2, zodat donderdag as. een spannende strijd verwacht kan worden. Hoogste inruilwaarde bij aan koop van een Erres, Philips en Blauwpunkt. Soesterbergsestraat 20 - Soest Artiestenpalet komt maandagavond, 5 juli, weer met een licht amusements programma ln Sanatorium Zonneglo ren. Belangeloze medewerking verlenen de Douma Sisters, het accordeontrio De Trulejo's. cabarettier Ad Rommens met pianst Theo Alesssie. het mondor gelkwartet De Hefra's en Rob de Nijs «Sc The Lords. voor WASSEN O O Voor de eerstvolgende gemeenteraads vergadering doen B. en W. o.m. de na volgende voorstellen: Aanschaffing van drie brandblusap- paraten ten behoeve van de Chr. Kleu terschool aan de Generaal Spoorstraat te Soesterberg. Kosten 360,—. Het maken van zandbakken en speelwerktuigen bij de Wabo-woningen te Soesterberg. Gevraagd krediet 15.000,—. Dtr. H. W. Velllnga Korte Brlnkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 Begrafenis, Crematie, Transport (Rouwkamer) „Nu maar naar boven kinderen, om jullie koffers te pakken, het is de hoogste tijd", maande tante Neel. „Over anderhalf uur gaat de trein". „Oei riep Gertjan, „dan moe ten we voortmaken, kom Maartje" en samen holden ze de trap op. Ze zoch ten hun pyama's, kousen en schoenen bij elkaar en pakten alles weer net jes in de koffer. Nu het speelgoed nog. Gertjan zuchtte ervan, het viel lang niet mee om alles er weer in te krijgen. Ze waren druk bezig, toen tante Neel kwam kijken. „Kijk eens Maartje", sprak ze, „Geef deze doos maar aan moeder, zij zal de koek ook wel lekker vinden, kun nen jullie het allemaal we dragen, ja Prachtig, dan ga ik even mijn hoed opzetten". Zo, nu waren ze reis vaardig „We moeten nog afscheid nemen van Lorre, hoor Gertjan", lachte Maartje. „Nou en of, dacht je dat ik. Lorre zou vergeten"? en Gert jan holde naar de kooi. „Lorre wil spelen, Gertjan en Maartje moeten bij Lorre blijven", krijste de papegaai. „Och die lekkere schat", prevelde tante Neel, „is in het geheel niet jaloers". „We komenu heus weer eens terug, hoor Lorre. We zullen je niet vergeten", en Maartje streelde zijn kopje. „Lorre wil spelen", mom pelde Lorre droevig. „Lorre wil spe len 1" AJje 't mlng vraogt dan mok zeige dak veurige week merao- kels eschrokke Mn. Das nle zo heul oe- zongders, waant Ik ke schrik mlng eige wel es meer een aop, maor toen Ikke in de kraant las van een proojektiel uut de oorlog, toen ging d'r een flinke "schok deur ming lief. Waant ikke dacht bie ming zelluf. Knelis as dat noeng es gin grote mln- se eweest waore. die dat ding evongde hadde, maor kliene kingders, wat zou- der dan beurd weeze? Zou ut dan ok zo goed affeloope weeze as noeng? 't Is netuuleuk allaang bekend, datter nog meraokels veul oorlogstuug be- staot. Dat ligt soms diep in de grongd verborrege, soms komttut teveur- schien uut ouwe gebouwe en noem maor op. D'r is zellufs een apparte orregenisatie, die mit al die spulle beezig is. Waant die kenne netuurlek nie blieve rondslingere. Das veuls te gevaorluk. En die luu weete d'r mee om tegaon. Die haole d'r wat uut of laote um ontploffe. Veurzichtug ne- tuurluk, aster niemaand in de buurt is en op een stil plekkie. D'r worde nog steeds van die gevaor- lukke dinge uut de oorlog gevongde. Waor die vedaon komme kennle haost nie begriepe. Waor de mlnse ze laote trouwes ok nie, waant ikke het us de verzaomeling ezien, die bie ut ke- post bedrief aan de Maotweg vedaon komt. Jonges, jortges wat een tuug. Nog heuelegaor goed en gaof. D'r hoef maor ietsje mee te beure en 't is beurd. Ikke ken nie begriepe, datter minse binne, die zukke gevaorlukke spulle in de vullusbak doen. Wullie weete toch allemaol dajje mit zukke dinge meraokels uut mot kieke. 't Ken best weeze dattut nie goed meer is, maor je ken nie wete. Wullie binne nie allegaor deskundugge op 't gebied van al die oorlogsdinge. Ikke mot zeige dat as Knelis zo'n ding zou vingde, ikke wel derekt naor de pelisie zou loope Ikke zou 't in ieder gevaal nie in de vuulusbaak gooje, waant dan bin ikke 't wel kwiet en ken d'r mit ming niks mer gebeure, maor mit die minse die op ut ke- postbedreif warreke kenne wel naore dinge gebeure en da wille wullie toch ok nie. Waor of nie? Ikke vind je ken beeter een keer teveul naorde pelisie loope as een keer te weinug. Ikke weet zeeker. datter nog veul tuug uut de oorlog in omloop is. Dat bewaore de minse dan die ut evongde hebbe. Da vmcle zullie zeker meraokels leuk: ikke vondter niks an. Maor goed, dat motte zullie weete. Maor laote zul lie dan in ieder gevaal effe goede nao laote kieke of die dinge wel onschao- delluk binne. D'r binne in 't verleje al veuls te veul ongelukke mee ebeurd om nie merao kels veurzichtug mit al die rommel te doen. En ut waore nie allenig de kleine kingders die d'r de duupe van eworde binne. maor ok groote minse. Omda zullie dachte dattut gin kwaod kon. Wullie kenne nie veurzichtug genog weeze. Veurige week ister weer zo'n gevaal in Soest onschaodelluk emaokt. Da ding was al tintug jaor oud, maor nog zo gevaorluk as 't maor kan. Laot dat een waorschuwing weeze veur ie dereen die zukke rommel in huus be- waort of hier of daor vingt. -voor DIESEL OI.IE E OLIE GEBOREN: Paulus Johannes Maria, zoon van A. W. M. Kroon en M. Th. J. Groot Koerkamp, Rademakerstraat 37. Hans George Franciscus August, zoon van M. A. Legierse en G. Th. de Bleyser. Plesmanstraat 100. Richard Johannes. zoon van H, B. de Bree en J. C. van der Poel, Rademakerstraat 33. Nicolaas Wilhelmus, zoon van J. N. Grift en J A. Brundel. Wiekslo- terweg O.Z. 109. Madeleine Geer- truida Wilhelmina, dochter van H. A. Bonsel en M. W. J, van Amersfoort, Waldeck Pyrmontlaan 19. Majella Franciscus Maria, zoon van J. A. Hee remans en J. C van Megen, Kerkpad Z.Z. 22c. Johanna Neeltje Wilhel mina, dochter van H. M. van Beek en N. W. van Vierbergen. Insingerstraat 64. Petrus Antonius Cornelis. zoon van C. P Hilhorst en L. W. Hilhorst, Lange Brinkweg 56. Jeroen Peter, zoon van J. Dijkstra en G. van Dalen. Vosseveldlaan 35 Jan Steven, zoon van S. Buijtenhuis en W. Jansen, Steenhoffstraat 57. Ruth Fredrika, dochter van R. Mahuleta en D. Elliott, Antonle van Leuwenhoeklaan 143. Patrick John, zoon van G. W. van Ee en N. Bouw, Moerbessenberg 42. ONDERTROUWD: Hendriks Hermanus van der Veen, Groest 138, Hilversum en Antonia Petronella van der Wardt, Eikenlaan 37. Gerrit Willem Geij- tenbeek, Julianalaan 39 en Hillegonde Paulina Veenendaal. Hildebrandlaan 6. Marinus Hendrikus Groenestijn, Talmalaan 26 en Maria Johanna Bar- bara van Wijk, Molenstraat 114. Henny Willem van Ommeren, Stein- laan 76. Zeist en Maria Blok, Radema kerstraat 29, Soest. GEHUWD: Robert de Haas, Schaep- manstraat 5 en Gerritje Coenraadts, Koninginnelaan 70. Johannes Gijs- bertus Alblas, Van Weedestraat 84 en Cathérina Jacqueline Henriette Meisch- ke, Nieuwstraat 2, Ronald Jacques Rotsburg, Pr. Irenelaan 142. Utrecht en Romanna Johar.na Maria Brok, Merel- weg 12. OVERLEDEN: Jan Jakob Rip, 34 jaar. Oude Utrechtseweg 25. Gjelt Roor- da. 59 jaar, yeldm. Montgomeryweg 26.

Soester Courant | 1965 | | pagina 3