WassprpfJ# Rijd veilig wij keuren gratis uw fiets Wet op arbeidsongeschiktheid Voor uw Geldkrediet tgggEsa DOORSMEREN GARAGE BOSBOOM J. 0. KOPER Voltooiing van Veldkamp's „sociaal gebouw" Klaar terwijl U wacht BEVEROL SMEERSTATIOX Stichting Amersfoortse Kredietbank [Ga niet naar de gezinsdienst I Een bril die goed zit koopt u bij de vakman Ruime keuze MOMlTtE\ Uw recorder staat klaar bij „De Gouden Snaar"! Vrijer loonsysteem thans onmogelijk Een kind kan de was doen in de van Weedeslcaai 52 Weekendwijding in Julianakerk Gevonden voorwerpen Medische dienst Ongemeubileerde kamer gevraagd Modevakschool Dames en meisjes leert zelf uw kle ding vervaardigen. LEDIGE GLASKISTEN. nette werkkrachten Renault ine Met geen vermoeiende wasdag SOEST-ZUID helft van dubbel woonhuis J. PIL0T meer van Weedeslcaai 52 PREDIKBEURTEN COURANTEN BEZORGERS gevraagd R. WESTRA Schoonmaak bedrijf Beukenlaan 69 schoorsteen veger INRUIL NAAIMAHINES Eleetr. o.a. Singer, Fridor enz. v.a. ƒ100,-. Trapmaehines v.a. 55. Handmachines v.a. ƒ35. PFAFF Naaimachinehuis Fugers Rijwielen R.K. Kerkdiensten A. PATER wis-, natuur- en werktuigkunde Zig-zag Naaimaehines TE KOOP SOEST Makelaars- en Assurantiekantoor „R A S G H" O u 33 25 april 1963 werd bij koninklijke boodschap het ontwerp van wet op de ar beidsongeschiktheidsverzekering aan de leden der Staten-Generaal toegezon den. Wanneer dit wetsontwerp dit jaar door de Tweede Kamer en Eerste Ka mer zal zijn aangenomen, zoals algemeen wordt verwacht, heeft minister Veldkamp het gebouw van de sociale verzekering praktisch voltooid. De wet op de arbeidsongeschiktheidsverzekering is een indrukwekkend staats stuk met zeer vele aspecten, die zich onmogelijk in kort bestek laten behan delen. Daarom volstaan wij er mee, enkele hoofdlijnen van dit wetsontwerp in sumiere trekken aan te geven. Ziekte en ongeval niet meer scheiden De wet op de arbeidsongeschiktheids verzekering zal. de parlementaire goed keuring voorbehouden, de invaliditeits wet, de mijnarbeiderinvaliditeitswet, de ongevallenwet 1921, de land- en tuinbouwongevallenwet 1922 en de zee-ongevallenwet 1919 gaan vervan gen. De wet kent geen loopgrens en zij geldt voor alle lontrekkenden met uit zondering van het overheidspersoneel, voor welke groep andere voorzienin gen gelden. Recht op arbeidsongeschiktheidsuitke ring bestaat na een jaar arbeidsonge schiktheid los van de vraag of deze al of niet wordt veroorzaakt door een bedrijfsongeval. Een der bedoelingen van de wetgever is dus, om ziekte en ongeval niet langer zo anstvallig te scheiden. Geen langdurige wachttijd daar er 2 sraeerbruggen ten dienste staan. Vakkundig personeel Eerste klas smeermiddelen Birkstraat 105 - Soest - Telef. 3256 Vormt in de nu nog geldende onge vallenwet het in de werkzaamheid als arbeider schuilende risico de grondslag, in de wet op de arbeidsongeschiktheid staat het algemene risico «centraal. Het risico dus, dat men door ziekte of ongeval verhinderd wordt door arbeid in loondienst een inkomen te verwer ven. Risicodeling Dat dit beginsel van het algemene risico centraal staat blijkt ook uit de verdeling van de financiële last van de arbeidsongeschiktheidsverzekering. Werknemer en werkgever moeten elk de helft van de premie betalen. Het is dus de feitelijke arbeidsver houding, waarop de rechtsgrond voor deze verzekering berust. Hiermee wordt de omstandigheid erkend, dat degenen die met arbeid in dienst van anderen in hun onderhoud voorzien, gevrijwaard dienen te zijn tegen de gevaren en in vloeden. waaraan hun arbeidskracht van nature blootstaat, zodat wan neer die gevaren zich effectueren en hun inkomen uit arbeid geheel of ge deeltelijk verloren gaat, daarin door verplichte verzekering dient te worden voorzien. gemakkelijk tot overgangen met vrij grote sprongen. Aan een vrije schat ting op bijvoorbeeld slechts veelvouden van 5 dient c.i. de voorkeur te wor den gegeven. Stel. dat de deskundige twijfelt of de arbeidsongeschiktheid op minder dan 65 moet worden ge schat. Dat scheelt 15 in uitkering! De konsekwentie is. dat het op die manier voor grensgevallen wel heel aanlokkelijk wordt een kansje te wa- 0xeTBA** B naar de k J git Jp zonder uw kinderen mee te nemen fELKE ZONDAG - KV/ART VOOH NEGEN - OUDE KERK I *'J«ous Steenhoffstraat 6 (nabij gemeentehuis) Telefoon 02955-2933 Soest Leverancier van alle ziekenfondsen Ga NQagSP'JKER TEL.2982 SOEStERBERCSESTR 26 De uitkering is afhankelijk van de mate van arbeidsongeschiktheid en van het verdiende loon. De percentages. Volgens het ontwerp zullen de uitke ringen bedragen: mate van arbeids ongeschiktheid 15 tot 25 25 tot 35 35 tot 45 45 tot 55 55 tot 65 65 tot 80 80 of meer Maandag van 2-4 uur n m. Woensdag van 9-12 uur v.m.' Vrijdag van 5-8 uur n m. gen om in een hogere klasse te ko men. Wachttijden Blijkens art. 36 van de nieuwe wet wordt er onderscheid gemaakt tussen de groep uitkeringsgenietenden, wier invaliditeit afneemt en de groep wier invaliditeit toeneemt. Voor de eerste groep blijkt uit art. 36, dat „de af neming" direct invloed heeft op de hoogte van de uitkering terwijl van de tweede groep in art. 37 wordt aan gegeven, dat met betrekking tot de toeneming van de invaliditeit een wachttijd geldt. Die wachttijd is weer afhankelijk van de hoogte van het be staande invalidlteitspercentage. Art. 37 bepaalt dat bij toeneming van een arbeidsongeschiktheid van minder dan 55 een wachttijd van 52 weken moet worden doorgemaakt. Art. 38 zegt evenwel, dat bij toeneming van een arbeidsongeschiktheid van tenminste 55 slechts een wachttijd van vier weken geldt. Volgens de memorie van toelichting zijn er zelfs redenen om hier helemaal geen wachttijd te doen gelden. Maar terecht heeft de minis ter ingezien dat dan elke groep of andere kortstondige ziekte onmiddel lijk aanleiding zou geven tot her ziening. terwijl na die ziekte wegens „afneming" der arbeidsongeschiktheid weer een herziening zou moeten vol gen. Dat zou trouwens ook niet stro ken met het karakter van deze ver zekering. als zijnde een uitkering op grond van ongeschiktheid van lang durige aard. Er zitten natuurlijk nog zeer vele tech nische aspecten aan de praktische uit voering van deze wet vast. zodat de mogelijkheid bestaat dat van de zijde der Kamer nog verschillende amande- menten zullen worden ingediend, maar wanneer het ontwerp eenmaal wet is geworden, zal z* op de essentiële pun ten toch wel aansluiten bij de hoofd lijnen, die wij hier hebben uiteengezet. uitkering van het dagloon 10 20 30 40 50 65 80 De uitkeringen zijn welvaartsvast, ze worden herzien bij wijziging in de mate van arbeidsongeschiktheid en vervallen bij het bereiken van de 65- jarige leeftijd. Klassen Het invaliditeitsbegrip speelde ook een belangrijke rol bij de bestaande ongevallen- en invaliditeitsultkerlng. Een nieuw element is echter, dat de betrokkene buiten staat moet zijn het loon te verdienen, dat gelijksoortige arbeiders gewoonlijk verdienen. Wan neer dus iemand als gevolg van een handicap zich niet meer zo productief kan maken als anders, dan wordt de loonschade opgevangen door een ar beidsongeschiktheidsuitkering, waarvan de hoogte afhankelijk is van de mate van invaliditeit Voor de medische deskundigen, die de arbeidsongeschiktheid moeten schatten, opdat ze in een klasse moet worden ingedeeld, betekent dit een zware taak. In het alles-of-niets-sy- steem van de oude invaliditeitswet, waar slechts twee klassen waren, was de schatting soms al moeilijk. Wan neer de wet op de arbeids ongeschikt heidsverzekering van kracht wordt, zijn er veel meer klassen. Nochtans zijn er naar onze mening nog geen klassen genoeg De indeling, die in het ontwerp is voorgesteld, leidt De zoveel geprezen Stichting van de Arbeid, ontmoetingspunt van werkge vers en werknemers, balanceert boven een afgrond. Mocht zij er in vallen, dan spatten goede sociale relaties in duizend stukken. Het is duidelijk dat een dergelijk instituut niet valt door het verschil tussen een of twee pro cent tussen de onderhandelende partij en. Evenmin is de kwestie van geor ganiseerde of niet-georganiseerde werknemers doorslaggevend. Zelfs de verandering van loonsysteem, die nu door de werknemerscentrales wordt gepredikt, bepaalt haar lot niet al leen. Er is hier sprake van een lang zaam ondergraven van het wederzijds vertrouwen. Telefoon 5229 In jaren van moeizaam onderhandelen ls de last te zwaar geworden. Men is daar aan het einde van het onderhart delingslatijn. Onmacht De notitie, waarbij de vakcentrales voorstellen doen voor de invoering van een nieuw loonsysteem, is als een proclamatie van centrale onmacht. Jaar in, jaar uit is het koord van de arbeldsschaarste strak gespannen ge weest. Aan de ene kant trokken de werknemers, sterk in de schoenen staande met een tekort in aanbod aan arbeidskracht. Aan de andere kant zwoegden de werkgevers, vol zorg voor de nationale economische gezondheid, met de rug tegen de muur van exportmogelijkhe den werkend. Men wil nu van de ver antwoordelijkheid af om die door te schuiven naar de afzonderlijke be drijfstakken. De werknemers willen naar grotere vrijheid voor de onderhandelende par tijen om collectieve arbeidsovereen komsten af te sluiten. De rechtsgeldig heid van de collectieve contracten mag volgens hen niet meer afhanke lijk gesteld worden van toetsingsar- beid. In de afzonderlijke bedrijfstak ken weten partijen zelf wel hoe ver ze kunnen gaan. Er behoeft niet meer te zijn dan een meldingsplicht voor de afgesloten contracten. Toezicht Het werk op centraal niveau moet zich beperken tot het nastreven van alge mene sociale doelstellingen zeggen de vakcentrales. Men zou daar bijvoor beeld toezicht Kunnen uitoefenen op de hoogte van het minimum-loon. Ook kan daar aandacht besteed worden aan de positie van zwakke groeperingen. Verder kan worden gestreefd naar grotere spreiding in de afloopdata van contracten. De rapporten van de Sociaal Econo mische Raad en het Centraal Plan Bu reau willen werknemers in de toekomst zien als algemene richtsnoeren. Met behulp van duz rapporten aangevuld door miljoenennota en jaarverslagen van de Nederlandse Bank zijn de on derhandelende partijen in de afzon derlijke bedrijfstakken voortaan in staat de bijzondere factoren van een bedrijfstak tegen de achtergrond van het geheel af te wegen. En de staat? De rol van de overheid op de loonvor ming wordt verder beperkt. Zij zou zich in de eerste plaats moeten be palen tot het hanteren van de wet op het algemeen verbindend en onver bindend verklaren van bepalingen van collectieve arbeidsovereenkomsten. Daarnaast kan zij zich in uiterste noodzaak bedienen van het middel van de loonstop. Het belang van de natio nale economie zou dit moeten gebie den. Een dergelijke loonstop zou dan geflankeerd moeten worden door bij voorbeeld een aantal prijspolitieke, monetaire en fiscale maatregelen Uit het voorgaande wordt duidelijk dat in een tijd van schaarste eigenlijk wordt gevraagd om vrije prijsvorming van de lonen. Een rigoreuze economi sche vrijheid die bijvoorbeeld op het terrein van de huishuren spoedig tot een evenwicht op de woningmarkt zou hebben geleld, maar daar door de vak centrales werd verworpen, achten zij voor de arbeidsmarkt verantwoord. Gevaarlijk Het voorgestelde en hierboven ge schetste loonsysteem zou voor ons economisch bestel naar een zeer ge vaarlijke situatie leiden. Het verschut ven van de loonbepaling naar de deel markten leidt tot een proces van zoe ken naar de zwakste schakel. In de sec tor van de arbeidsmarkt met de groot ste schaarste zullen de lonen het eerst en het meesrt verhoogd worden Het overige bedrijfsleven is dan wel ge dwongen zich daarbij aan te sluiten. Onder het mom van de eigen verant woordelijkheid wordt de regering van meesprekende partij tot beschouwer gedegradeerd. Pas als een tomeloze in flatie in gang ;s gezet en de loonkos ten-sneeuwbal aan het rollen is. zou de overheid mogen ingrijpen. Als hoed ster van het algemeen belang mag echter onze regering dit risico nooit aanvaarden. Het is duidelijk dat het sneeuwbal-effect niet te keren is op een moment dat het gevaar zichtbaar wordt. Wij moeten daarnaast beseffen dat er een grote economische afhankelijkheid bestaat tussen de verschillende groe pen van ons volk. De toegekende lonen in de industrie hebben terstond reper cussies voor de loonhoogte ln landbouw en dienstverlening. Leiding nodig In een toestand van schaarste werkt het aanpassingsproces gebrekkig en is er meer dan ooit behoefte aan centrale leiding, die kan worden prijsgegeven wanneer vraag en aanbod elkaar spoe dig langs de lijnen der geleidelijkheid ontmoeten. Het is overdreven te stellen dat de loonbeheersing van de afgelopen ja ren is stuk gedraald omdat zij onder te sterke druk heeft gestaan. Er heb ben zich gebreken geopenbaard en er zijn brokken gevallen. Bij dit alles is het loonstelsel in Nederland in verge lijking met andere landen effectief geweest en heeft het goede resultaten afgeworpen. Als het nu niet meer kan functioneren met het niet overboord worden geworpen om plaats te maken voor iets waarop men geen enkele greep meer heeft. Laten partijen erkennen dat de span ningen te groot worden en voorlopig een stuk verantwoordelijkheid terug geven aan de regering. Die is verant- wordelijk voor de landseconomle en heeft zorg te dragen voor een wel- vaartsevenwlcht tussen de verschillen de groepen. Het is een verstandig be sluit van minister Veldkamp om de Sociaal Economische Raad nog voor de zomervakantie te consulteren over de vraag hoe een toekomstig loonsy steem gestalte moet krijgen. De wijs heid eist naar onze mening dat daar bij vooralsnog de gewenste vrijheid in sterke gebondenheid wordt verleend. Morgenavond, van acht uur tot onge veer half negen, wordt ln de Juliana kerk aan de Jullanalaan weer een weekendprogramma uitgevoerd met orgelspel, zang en voordracht. Hieraan werken mee de sopraan Alida Leinwe- ber, het koor „Sursum Corda", de or ganist G. den Broeder en Anne Hol- trop. voordracht. De toegang ls vrij. Het programma luidt: orgel. Koraal- bewerking „Kom, Heilige Gelst, Herce Gott" van Zachau. Zang: sopraaan; Bist du bel mlr en Lelbster Herr Jesu, van J. S. Bach. Koor: Ave Verum van W. A. Mozart. Sopraan: Als de ziele luistert. Bijbellezing: Psalm 23. Koor: Psalm 23. Koraalfantasie op orgel over „Wie schön leuchtet der Morgen stern. IJzeren karretje, zonnebril-vóorzetgla- zen, gouden kettinkje met groene steen, blauwe poncho, wit kindervestje, sla gersmandje, paar rolschaatsen, gouden armband, paraplu, vlieger, kinderrij wiel. grijs colbertjasje, bankbiljet van 10.sleutel, jongenscolbert, zwem broek, sleutel no. 40. kinderrijwiel, zwart-rood vest, ceintuur, zwembroek en handdoek. Komen aanlopen tackel, boxer en schotse collie. Doktoren. De artsendienst wordt dit weekeinde waargenomen door de artsen: H. J. Stroband, H. Blaekweg 14, tel. 2434 en J. W. Tervoert, Beatrlxlaan 1, tel. 2705. Tandartsen. Zaterdag en zondag van 13.00-13.30 uur A. A Bueno Blbaz, Soesterbergse straat 158 Apotheek. Zaterdag en zondag apotheek Soest dijk. Maandag en vrijdag apotheek Soest-Z. Dinsdag en donderdag apotheek Soest- dijk. Woensdag apotheek Soestdijk. Na 21.30 uur apotheek Soest-Z. Oranje-Groene Kruis. Zr D. Veldhorst, Bosstraat 29, tel. 4610 Wit-Gele Kruis. Zr. M. van Loon, Saenredamplantsoen 15, tel. 5425-2001. Groene Kruis. Zr. Boom, Braamweg 37, tel. 4130. voor nog vitale oudere dame, zonodig bereid eni ge lichte werkzaamheden te verrichten. Br, onder letter J.Z. 23 bur. S Crt. P. C Hooftlaan 16 Soest-Zuid 5 min. van busstation. Dag- en avondlessen. Inl. vrijdag, zaterdag en maandag Ook tel. onder no. 4724, b.g g. 4683. M. van Haften, lerares. Te koop grote partij Soester Glas- en Verfhandel J. Brandsma, Soesterbergsestraat 52, telefoon 2707 N.V. CONIMEX zoekt voor plaatsing ln haar prod.afd. Bij voork. mond. soll. da gelijks behalve donderd. van 9.00-17.00 u. Woensd. ook van 18.00-19.30 uur. Afd. Pers.z., Mollerusstr 11, Baarn. Te koop in prima staat, 1150, Koningmnelaan 103. Bol- en knolgewassen - gras- en bloemzaden - zaadmatten enz. Tuintoko VAN DRIE. Amsterdam se weg 139. Amersfoort, telefoon (03490)-17031. BROUWER AUTORIJSCHOOL Stationsweg 13 Rijksgediplomeerd Tuinhekken - palen draad - rietmatten gaas. Tuintoko Van Drie. Amsterdamseweg 139, Amersfoort, tel. (03490)- 17031. Kamerplanten In vele soorten, ook grote exem plaren. Steeds verse snij bloemen. Tuintoko VAN DRIE. Amsterdamseweg 139, Amersfoort, telefoon (03490)-17031. Mooi gelegen, vrij uit zicht, met schuurtje en tuin. Hal, keuk., 6 kam., balc., vaste trap n. zolder. Gestoff. en ged. gemeu bileerd Direct te aanv. 47 000,—. Makelaar Torenstr. 11, telef. 2414 REPARATIES KUNSTGEBITTEN Sneller, beter en goedkoper .Het Kruidenhuls" Laanstraat 1 - Tel. 2067 HOUTHANDEL Alle maten vurenhout, tri plex, multiplex, Okumé en Limba meubelplaat. Lim- ba triplex, alle maten. Spaanplaten 10-12-18 dik. Vlasvezelplaat 10-18 dik. Hard en zacht Board. Asbest golfplaten. Plas tiek golfplaten. Massonlet. Vlakke deuren. Beton- tegels. Asbestboard. Te gelboard. H. WOLFSEN Veldweg 19 - Telef. 3780 Telefoon 5229 HERVORMDE KERKEN. Oude Kerk. 8.45 uur gezinsdienst. 10 uur ds J. Mettau. H A 1 19 uur jeugddienst, ds D. M. Jallnk. Tijdens de morgendienst kleuteroppas. Emmakerk. Zaterdag 3 juli, 19.45 uur, bidstond 10 uur ds K. van Liere. H. Avondmaal. 7 uur ds J. Mettau. H. Avondmaal. Tijdens de morgendienst kleuteroppas. Heeskapel. 10 uur ds H. Roest. H. Avondmaal. Eltheto. 19 uur ds H. Roest. H. Avondmaal. Zonnegloren. 10 uur ds D. M. Jalink H Avondmaal. Iehtus Kerk. 10 uur ds J. Fokkema 17 uur ds J Kok te Zegveld. GEREFORMEERDE KERKEN. Julianakerk. 9.30 en 5 uur ds H J. Lambers Heers pink. Wilhelmlnakerk. 9 uur ds C. M. van der Loo. 5 uur ds J. Laseber van Bunschoten. GEREFORMEEERDE KERK. 8.30 uur ds H. J. Nijenhuis van Bun schoten-Spakenburg 3 uur ds G. Th. Koopman van Den Haag. CHR. GEREFORMEERDE KERK. 10 uur ds P. de Smit. 19 uur ds Brandsma van Hilversum. GEREF. GEMEENTE. Kleine Rembrandtzaal. 10 en 5 uur leesdienst. VER. v. VRIJZ. GODSDIENSTIGEN. Afd. van de Ncd. Protestantenbond. 10 uur mej. C. E. Jolles. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE. Van Weedestraat 19. 10.30 uur ds A. J. Oostenrijk, vlootpre- dikant te Hilversum. ADVENTSGEMEENTE. Geen dienst. BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE. 10.30 uur mr J. v. d. Hoeven van Soest dijk. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE. 10.30 uur ds W. J. Manger. Elke zondag 10.30 uur kinderkerk. v. centrum en Soestdijk. voor dinsdag- en vrijdag middag. Goede beloning. Adm. „Soester Courant", Van Weedestraat 29A, te lefoon 2566. IndieD U 's morgens tus sen 8 en 12 uur belt 02954-3954 wordt uw kle ding binnen 24 uur vol ledig CHEMISCH GEREI XIGD, opgemaakt en weer als nieuw thuisbezorgd. N.V. Chemische Wasserij IA", Brinkstr. 33. Baarn Maaimacbines - tuinge reedschappen - sproei- werktuigen. Tuintoko VAN DRIE, Asterdamsew 139, Amersfoort, tel. (03490)- 17031. koopt LOMPEN. IJZER. PAPIER en METALEN Nleuwewee 59 Soest Telefoon 3288 Zaterdags na 4 uur GESLOTEN TE KOOP aangeboden plastic golfplaten, 67 cm breed, 10 lengtematen, in glashelder, geel en groen, decoratief proviel 3.40 u. strekkende meter. Hard board f 1.60 per m2. kl. maten voor vloerbedek king fl.40 per m2. Hard houten voordeuren uit voorraad en op maat ge maakt. Grote sortering raamkozijnen. Plastic ri ool (\1Vz cm) f4.10 per meter. Plastic dakgoten. 3 soorten scherpe prijs. Eenvoudige montage. Plas tic eleetrapijp 0,20 p. m. Per 100 meter f15, Granieten aanrechten, douchebakken, Ocriet la- vets (2 maten), keuken hangkastjes. Enkele en dubbele garagedeuren. Ge galvaniseerde golfplaten, alle maten uit voorraad. Roestvrij stalen aan rechten, ook op maat ge maakt. Nijhof, Jac. van Lenneplaan 15, Baarn, telefoon 3462. VOOR DE TUIN o.a. Afri kanen en Agaratum 12 ct. Petunia 20 ct. Salvia en lage Dahlia's 25 ct. Ge raniums in kleuren f 1,-. Voor de kamer o.a. Be gonia 50 ct. Geraniums en Primula fl,Hibls- cus f 2.50. Anthuriums f 4,Gloxinia, Ster van Bethlehem, Achimenes enz. Kwekerij E. v. Oest, Oude Grachtje 17, tele foon 2142. Tel. 4246 - Soestdijk Ook voor Brinkstraat 42 - Baarn Tel 02954-3610 's Woensdag gesloten. KERKSTRAAT 3 TELEFOON 2030 Perkplanten - vaste plan ten - waterplanten - oe verplanten enz. Tuintoko VAN DRIE, Amsterdam seweg 139. Amersfoort, telefoon (03490)-17031. KERK SOEST, Steenhoffstraat. H. Missen te 7.30, 10.45 en 12 uur Hoogmis te 9 uur. 's Avonds 7 uur lof In de week de H. Missen te 8 en 9 uur. KERK SOESTDIJK, B. Grothestraat. H. Missen te 7.30, 10.45 en 12 uur 9 uur Hoogmis. In de week uitgezonderd woensdag en zaterdag) H. Missen te 7.45 uur en 8.30 uur. Woensdag en zaterdag te 7.45 en 9 uur. KERK SOEST-Z., St. Willibrordusstr H. Missen te 7.30 uur en 11 uur. 9 uur Hoogmis, 's Avonds 6 uur Lof. Techn. leraar Plasweg 56 - Telef 4476 geeft lessen ln Stokken - bindgaren - raffia - muurspijkers - plantengeleiders - klim planthaakjes enz. Tuin toko VAN DRIE, Amster damseweg 139. Amers foort, tel. (03490)-17031. Voordelig in prijs, ook inruil. Is uw naaimachi ne defect. Wij repareren perfect, vlug, en geven gaarne prijs op. J. HAAKMAN Rubenslaan 106 - Soest Telefoon 3802 Stalmest (ook in zakken) compost - turfmolm - tuinturf - potgrond kunstmest - kalk enz. Tuintoko VAN DRIE. Am sterdamseweg 139, Amers foort. tel. 03490-17031. Gebruikte TELEVISIE TOESTELLEN v.a. f150,- met garantie. Gem. beta ling. Erkende Philipsser- vice C. v. d. Berg, Hya- inlhstraat 5. Baarn, te lefoon 02954-4235. Modern vrijstaand LANDHUIS met c v. (olie), garage en tuin, nabij station Soestdijk. Ind. ruime woon-zitkamer, zijkamer, keu ken, kelder, 5 slaapkamers, douche, balcon. Direct te aanvaarden. Koopsom 128 000. Burg, Grothestraat 53 - Soestdijk - Tel. 2002 iORENSTRAAT 5 SOEST TELEF. 3473

Soester Courant | 1965 | | pagina 3