Jan de Charlatan uit Amsterdam GARAGE STAM „De Witte Pompen" Zonder commentaar D. ENGEL Lenssen+de Wolff mjmj mrmr Met auto door rogge gereden Openbare Bibliotheek Soestdijk Medewerkers aan feest programma s zagen dia's 40 jaar bij het onderwijs Geen voorrang verleend SPELDJ& Poes vond duiven lekker Renault dealer Bioscoopprogramma Bouw S.E.C. clubhuis dient huid Auto- en Scooterrijschool K.P.S. staat fier aan kop van rang lijst UW SUCCES IS ONZE RECLAME Auto- en Scooterrii school PHILIPS SPECIAALZAAK Het „beest" Jan Cremer met zijn vrouw Hester en twee van hun kinderen. door nog veel meer mensen wordt ge lezen. „Ik Jan Cremer" heeft bijna een kwart miljoen exemplaren bereikt en de auteur is een rijk man geworden. Rijk.... in de zin van veel show. ge kletter met cijfers, gerinkel met cham pagneglazen, gegoochel met bankbil jetten. die achteloos uit broekzak en bureaulade worden getrokken. In het ..kloffie van achtmeijer", om het in zijn eigen woorden te zeggen, liep Jan Cremer over het zachtgroene tapijt van zijn voorlopige tehuis, dat hij had verruild voor een bouwvallige bovenverdieping in de Jordaan. De koning van het Vieze Woord, de meester met de vunzige pen was zich welbewust van zijn kwetsbare popu lariteit! Hij scheen de man in bonus en met het air van een bon vivant belde hij de hotel-keuken en bestelde een rits dranken en ,,wat te vreten, als het maar lekker is!" roulettespeler....! Hij is meer een burgermannetje, die de lnstinkten van de mens weet te bespelen en de goe gemeente de indruk wil geven, dat hij een gemene schoft, een liederlijke vrouwendief, een verslaafde aan verdo vende middelen is. Nee.... Jan Cre mer is alleen maar een duitendief. géén straffe strootjesrokergéén die als de dood is voor de justitie en die zich verschuilt achter zijn uitge ver. Jan Cremer met zijn oerdegelijke voornaam heeft Holland op stelten ge zet en hoe meer tumult, hoe meer her rie er over het vieze geschrift is. hoe beter. Dat is gewoon een weluitge- dachte techniek. Wanneer er over een zaak veel wordt geschreven rent Cre- mer's boek naar de kwart miljoen! „Buiten staat mijn witte Mercedes. Vertel het ze maar. je lezers! Ik rij als een prins door Amsterdam. Vroeger kon ik nog geen tramkaartje betalen.... Ik lach ze allemaal uit! Zelfs de be lastingen. Wist je dat ik drie en dertig „rood" (33 mille) aan inkomstenbelas tingen heb moeten betalen.Heb ik niet betaald hoor! Maar jullie, die mijn boek hebben gekocht omdat ze het moeten kopen, omdat ze de vuilig heid willen lezen, die ik geschreven heb. Ha. ha!" Blijkens een recent onderzoek heeft Oostenrijk procentsgewijze het groot ste aantal werkende vrouwen van West-Europa, n.1 40 procent van alle Oostenrijkse werknemers, of 1.360.000 vrouwen op een bevolking van circa 7 miljoen. Dit percentage wordt slechts overtroffen door de landen van het oostelijk blok. In communistisch Roe menie zijn 45,3 procent en in Tsjecho Slowakije 44.4 procent van de werk nemers vrouwen. Het Russische blad „Komsomol- schijnwerper" bericht, dat er veel te weinig oorlogsspeelgoed verkrijgbaar is. „Soldaatjes, tanks, vliegtuigen en pistolen helpen mee onze kinderen tot dappere Sowjet-burgers op te voe den", aldus het blad. onroerende goedereii taxaties hypotheken' assurantiën- Steenhoffstraat 67 Soest Tel. 2169 Landbouwer G. v. E. alhier deed bij de politie aangifte dat een automobilist over de gehele lengte van zijn akker door het aardappel- en roggeveld op de Eng was gereden. Het onderzoek wees uit. dat deze automobilist R. U. uit Bilthoven is. Hij zal de schade moeten vergoeden. Nieuwe aanwinsten. Romans. Andersch, Vlucht in de sche mering Brakman, Een winterreis. Corsari. Illussies. Dendermonde. De dagen zijn geteld. Dürrenmatt. Detective-omnibus. Fabricius, Wat u nod hebt. mevrouw, is 'n vriend. Haas-,:\ Cider voor arme mensen. Matti en Spekking, Hun huis is het oerwoud. Orwell. 1984. Prins. As- wintha. 2 dln. Remarque, Omnibus. Roe. Als riet in de wind. Söder- holm. Caroline. Williams, De mor gen en de avond. Boeken over verschillende onderwer pen. Bouman. Een onzer dagen. Burnett, Zo begonnen ze. Ferber. Het antiek meubel. - Hana. Feest in de natuur Marsman, Verzameld werk. - Modern wonen. Van Rheenen, De hond in de straat. Rogmans. Hassie Kalbassie. Salomonson-Keezer. Soep. sausen en salades. - Van ontbijt tot souper Seligman, De kruistocht van de „Cap oilar". Siegner, Nürn- berg. Steinmetz, Onze rijsttafel. Stoïl en De Groot, Het Haags kook boek Strachey. Koningin Victoria. Strijbos. Nieuw-Zeeland. Thysse. Vo gelzang. Treue. Uw lijfarts, Sire. Vos. Rijtuigen. Buitenlandse Romans Von Salomon, Die schone Wilhelmine Valencak. Ein fremder Garten. Schnutre, Ohne Einsatz kein Spiel Francis. For kicks. Wilson, Memolrs of Hecate County. Op de gTote stille heide nabij Elspeet heerste donderdagochtend vrij wenig rust. Negen schapenscheerders waren er n.1. bezig met het scheren van de kudden schapen. Onder hen was een vrouw, die nauwgezet haar werk deed, onder het toekijken van enkele andere dames. Het Oranje Comté Soest heeft op ko ninginnedag en bevrijdingsdag door foto Astra en de heer v. d. Laar van de gemeente-secretarie kleurendia's laten maken van de verschillende on derdelen van de feestprogramma's. Een initiatief, waai mee men achteraf heel blij zal zijn. want het feest op beide dagen is enorm geslaagd en de dia's zijn daaraan een waardevol aanden ken. Het was dan ook jammer, dat op de eerste vertoning ervan voor het publiek niet zoveel belangstelling be stond. Die belangstelling was er wel woens dagavond in gebouw De Rank, waar het Oranje Comité alle medewerkers aan het programma de vertoning van de dia's en een attentie aanbood Het was een geslaagde bijeenkomst, waarop men met plezier heeft gekeken naar alle programma-onderdelen, die door velen van de medewerkers niet konden worden bijgewoond omdat hun hulp el ders nodig was. De heer C. Giebel, voorzitter van het Oranje Comité, sprak het openings woord, waarin hij zei. dat de verto ning van de dia's niets te maken had met de feestelijkheden rond de verlo ving van prinses Beatrix, maar uit sluitend was bedoeld om allen te be danken, die de viering van 30 april en 5 mei hielpen voor te bereiden en uit te voeren. De heer Giebel be dankte met name de gemeente voor de financiële steun, waardoor het moge lijk was beide feesten groots op te zetten. Voorts bracht hij dank aan de politie, het personeel van gemeentewerken en gasbedrijf, de boerendansgroep voor het opvoeren van het wagenspel en ten slotte de harmonie P V.O. en de drumbands van P.V.O., Olympia en Crescendo. ..Ik heb er natuurlijk een paar vergeten, maar er waren ook zo- velen. die enthousiast hebben mee geholpen, waardoor de feesten enorm slaagden, dat het onmogelijk is alle helpers te noemen. Het Oranje Comi té wilde u allen als oprechte dank iets aanbieden en vond in de vertoning van de pachtige kleurendia's een ge baar. dat zonder twijfel op prijs ge steld zal worden". De secretaris van het Oranje Comité, de heer A. Weeda. vertoonde de dia's Het eerst zag men beelden van de be vrijdingstentoonstelling in de Kerke- buurtschool en verder achtereenvolgens het onsteken van het bevrijdingsvuur door de burgemeester, de kinderspe len, de dropping van de pakketten, de sportoptocht, het vreugdevuur op de Eng, de verlichting in de Kerkebuurt het vuurwerk, kortom alle onderdelen van het feest. Maandag a.s., gedenkt de heer J. van der Hucht, wonende Braamweg 71, al hier. dat hij 40 jaar bij het onderwijs is. Dit feit wordt 's middags te 3 uur herdacht in de Eerste Algemene Tech nische School, Schoolplein 9, Utrecht, waar hij leraar is. Hij diende het onderwijs als onder wijzer aan de Chr school te Benne- kom. Ouddoorp. Rotterdam. Utrecht, als hoofd te Nuth en Roermond en daarna weer al onderwijzer te Soest- Zuid (Driehoeksweg). Sinds 1959 is h?j leraar voor de A.V.O. vakken aan de bovengenoemde Tech nische School. Ook is hij daar als le raar verbonden aan de V.U.T.O. cursus. P. v. d. M. alhier reed met zijn brom fiets, met zijn zusje op de duo. Op de hoek Merelweg-Groen van Prinsterer- straat verleende hij geen voorrang aan de auto van G. de R. alhier. Er ontstond een botsing, waarbij het meisje op de motorkap terecht kwam, waardoor de voorruit van de auto ver brijzeld werd. Het meisje liep verschil lende verwondmgen op, doch kon naar de ouderlijke woning worden vervoerd. t ij d e l ij k met 1 JAARGETIJDE Uit serie van 4 Bij tube van f 1.- De heer P K aan de Gallenkamp Pelsweg deed aangifte, dat een zwarte poes in zijn duivenhok meerdere dui ven had doodgebeten en voor een ge deelte verorberd. De Dierenbescher ming wist de poes te vangen en in te sluiten in een duivenmand. Het onderzoek in de buurt leverde geen resultaat op. Na het dier gekenmerkt te hebben met een stipje witte verf werd de poes losgelaten en zij liep regelrecht naar huis. De eigenaar was bereid de schade te vergoeden. Renault R 4 van f 3995,af Renault Dauphine van f 4600,— af Renault R 8 van f 5595,af Nieuwerhoekplein 1 - Soestdijk Telefoon 2850 Tot en met zondag draait in het City Theater de Italiaanse film „De onbe- vredigden". Zoals in iedere stad vindt men jonge mensen in groepjes bijeen. Zij zijn door hun moderne, door wei nigen gewaardeerde, opvattingen ge doemd tot onzekerheid en twijfel, be dreigd door de hartstochten. Opstandig uit principe keren zij zich af van de maatschappij, die zij haten. „De on- bevredigden" is een film. die laat zien wat er van dergelijke jongelui terecht komt. De Bongo-club is hun centrale verzamelpunt, de bron van alle kwaad. Na veel spanning, sexuele uitspattin gen en misdaad komt een einde aan het bestaan van deze club en daarmede aan de poel van zonde „De mysterieuze Julia Manton" heet de film. die zondagmiddag is te zien. Het verhaal speelt zich rond een moord af waarbij gangsters, chantage en Inter pol een belangrijke rol spelen. De hoofdpersoon is een vrouw van een Canadese geheime agent, die het leven zuur wordt gemaakt door chanteurs Zij pleegt tenslotte een moord om een einde aan alle aktiviteiten van de gangsterbende te maken. Van maandag tot en met woensdag „De gladiator van Messalina" met in de hoofdrol Richard Harrisson. Het verhaal speelt in Italië ten tijde van het bewind van keizer Caligula. Deze heeft in oorlogen talrijke krijgsgevan genen gemaakt, van wie Glaucus er één is. Hij valt op door zijn moed. uithoudingsvermogen en kracht. Er gebeuren heel wat barbaarse mishan delingen, waarvan het levend verbran den van Glaucus met zijn geliefde Hena er één is. Gelukkig kan dit spek takel net op tijd worden voorkomen. Claucus blijkt namelijk een zoon van de juist overleden koning der Britten te zijn. Hij krijgt toestemming om met zijn bruid naar z'n vaderland terug te keren en de regering over te nemen. Morgenochtend. 7.30 uur, zullen de S.EC.-leden en donateurs starten met een reeks werkzaamheden ter voltooi ing van de kleedkamers en kantine. Stukadoors, vader en zoon Van Lim burg. Henk van de Broek en zoon en S.EC. 2 aanvoerder Dick Hooijer zul len het resterende stukadoorswerk aan plafonds en vloeren tot een einde brengen. Metselaars Wim van Klooster, veteraan Jan Meerding en jeugdleider Manten zullen de resterende metselkarweitjes voltooien, terwijl de timmerlieden Leo van Breukelen en Jaap Meerding van de Koninginnelaan de deuren zullen afhangen en andere timmerwerkzaam- heden zullen aanpakken Elektriciën Jan Elderman, bijgestaan door jeugdleider Posthuma, verzorgen de electrische leidingen, terwijl S.E.C.- opperman Joop Wiss samen met co ördinator D. H. Tuenter reeds om 7 uur zullen aanvangen om specie en an der materiaal voor de bouwers klaar te maken. Losse werkers als eerste elftalspelers Ruttenberg. Van Essen, De Bruin, bijgestaan door M. G. van Ginkel. B. Dekker en nog diverse andere S.E.C.- leden zullen voor aanvoer van mate rialen zorgen en tevens het gebouwtje, staande op de heuvel naast de andere kleedkamer, afbreken. Met alle mach-: wordt geprobeerd het S.E.C.-clubgebouw nog voor de aan vang van de competitie gereed te krij gen. Een beroep wordt nog gedaan op an dere bouwvakkers om zaterdag a.s. te assisteren bij de bouwwerkzaamheden, waarbij o.a. gedacht wordt aan het storten van de trap, die leidt naar de opslagruimte onder de kantine. Bestuurslid A W. van Veenendaal zal samen met zijn broer (jeugdleider J. van Veenendaal) en diens zoon de ruiten in de kleedkamers plaatsen. S.E.C bouwt met dit clubhuis tevens aan haar toekomst. Heden ging van mij heen, tot mijn grote droefheid, mijn lie ve vrouw, CHRISTINA TRARBACH- VAN DER VELDEN, op de leeftijd van 44 jaar. J. A TRARBACH Eindhoven, 1 juli 1965 Hindelaan 10 Geen toespraken De begrafenis zal plaatsheb ben dinsdag 6 juli a.s., op de Algemene Begraafplaats te Eindhoven (Stratum), vooraf gegaan door een rouwdienst in de Aula van de begraafplaats, welke om 12 uur aanvangt. De overledene is opgebaard in het Diaconessenhuis te Eindho ven. Parklaan 95a bezoek van 17-18 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de aula. Toen Jan Cremer nog een volslagen onbekend en onbemind personage was, die alleen maa: opviel door zijn grove en humorloze taal, ontmoette de schrijver van dit artikel, Wilko Berg- mans hem op het paradijselijke ei landje in de Middellandse Zee, Ibiza. Hij verbleef daar enkele jaren gele den met een grote herdershond en zijn meisje Hester, met wie hij nadien is getrouwd en die drie kinderen van hem groot brengt. Ook toen was Jan een grote bluffer en hij was „gek" op het contact met verslaggevers. „Ik wil in het nieuws! Hoe, dat kan me niet schelen Schrijf maar dat ik een schoft, een niksnut, een vuile communist ben! Voor mijn part pen je neer. dat ik fascist ben.. als je maar wat schrijft! Ja, ik rook marihuana, daar in mijn tuintje heb ik zelfs een aan plant van verdovende kruiden. Jan Cremer werd naar ik later vernam van Ibiza verwijderd door de Spaanse politie. Enige tijd geleden zag ik „Ik, Jan Cre mer" terug. Zetelend als een vorst op een troon, in pen gedempt verlichte suite van het Hilton Hotel aan de Apollolaan te Amsterdam. Hij droeg een roze kostuum - „kost even acht honderd gulden" - met vuurrode voe ring en zijn haar was met peroxyde gebleekt. Van de nonchalante knul op ïbiza. die nauwelijks te eten had en die er uitzag als een zwerver, was niet veel meer over. Cremer was in goeie doen geraakt door zijn geruchtmakend boek. dat door velen gelaakt, maar innig. Het is een bekend Amsterdams fotomodel, Loesje Hamel, die in de schaduw van de geweldenaar leeft en waarover de geruchten de ronde doen, dat zij zijn tweede echtgenote zal wor den. Met een revolver-aansteker ont brandt Ik Jan Cremer een sigaret voor snoesje Loesje en gaat onverstoor- bara verder: „Ik was vroeger arm. Met mijn moeder heb ik heel wat armoede doorgemaakt, maar ik wist, dat ik eens rijk zou worden en dat ik alle rottigheid van mij af zou schudden! Dat is mij gelukt! Ik zal miljonair worden, dat bezweer ik je....!" Dat hij met het schrijven van het ik-boek, die vermeende status bereikt. Interesseeert Jan Cremer niet. Geld poen, eer of oneer, bekendheid, beruchtheid, beroemdheid.... dht zijn de zaken die hem wat doen. De men sen buigen, omdat hij met klatergoud smijt; de mensen omringen hem, om dat hij gemakkelijk een drankje weg geeft. maar de mensen hebben het duivelse spel van deze knaap niet door. Hij is er alleen maar op uit populari teit te verwerven en op te vallen en hij is de beste public relations man van Jan Cremer zelf! De komedie, die hij in het Hilton Ho tel opvoerde was zo geraffineerd, en doordacht, dat hij er zelf in ge loofde. Cremer is géén dronkaard Jan Cremer nipt voorzichtig aan de grote bokaal en gaat gedwee in een houding liggen als ik de camera op hem richt. „Aan de ene kant ben ik een aardige jongen en aan de andere kant een schoft! Ja. Jantje Cremer kent zichzelf wel. Ik laat het geld rollen om er nieuwe duiten mee te veroveren! Slim hè?! Mijn tweede boek is bijna klaar. Koop een Cadillac met rode voering ha, de melden zijn er gek op. Of ik nog schilder.... ja zeker", stot tert Jan van enthousiasme. „Nu heb ik er weinig tijd voorDe poen moet geteld worden en dat is een belangrij ke zaak. Loesje, Hester en al die an deren tellen graag mee", snoeft hij, terwijl hij voor de variatie zijn smo king aantrekt en tientallen minuten voor de spiegel zijn voordeligste ge zicht bestudeert. In de hoek ^an de suite staat een pick-up naast wat vreemdsoortige pop pen. Jan zet een nieuwe plaat op en danst door de kamer. Het „beest-Jan" zoals hij zichzelf eertijds op Ibiza bij voorkeur noemde, is nu gentlemen Jan geworden. Nonchalant speelt hij met het namaakpistooltje in zijn handen. Maar ik zie aan zijn fletse schuwe ogen. dat hij in feite een lafaard is! Een. die versenrikkeiijk bang is voor politie en dood. Hij speelt het spelletje in zijn roze pak en spitse schoenen. Jan Cremer acteert in een glanzende smoking en hij lacht in zijn vuist om dat hij de wereld heeft beet gehad met zijn leugens en verzinsels in het vunzige pamflet, dat „Ik Jan Cremer" heet. Of Jan Cremer in de VS. net zo'n succes zal hebben? Of zijn afwezigheid lang rust in Nederland zal geven? En zal zijn tweede boek net zo'n succes worden als zijn eerste? Wie zal het zeggen? WieHet publiekwij! KAMER VAN KOOPHANDEL EN 3RIEKEN te AMERSFOORT houdt ensdag a.s., van 14 tot 17 uur, voor het verstrekken van inlichtingen, zit ting ten gemeentehuize alhier. All-risk verzekerd. Gratis theorieles Volledige rijuren. Door het behalen van het Vamor-dlploma gerechtigd uw examen bij te wonen. Steenhoffstraat 25 - Tel. 2185 - Soest K.P.S.-midvoor Bisschops zal verstek moeten laten gaan in het elftal, sa mengesteld uit spelers van amateur verenigingen uit de omgeving, waarin hij als midvoor stond opgesteld. Hij raakte namelijk tijdens de gisteravond op het K.P.S -terrein gespeelde wed strijd tegen Bronswerk uit Amersfoort bij een sliding door één van de backs van de gasten gewond. Hij moest de strijd staken en werd vervangen door Elshout. Bij onderzoek bleek, dat Bis schops een enkelband had gescheurd, waardoor hij voor lange tijd niet meer zal kunen voetballen. Een verlies voor de Soester ploeg, die nietemin met 2-0 won. De oranje-zwarten staan nu fier aan de kop van de ranglijst. Het spel ging daarna rustig verder De Soesters kregen in het begin twee opgelegde kansen, maar faalden voor het Bronswerk-doel. De Amersfoorters. die drie Surinamers hadden opgesteld, deden het niet slecht, maar troffen In doelman Kollerie van K.P.S een on overkomelijk struikelblok. Het werd duidelijk, dat K.P.S. het eerst zou sco ren. Dat gebeurde dan ook na 20 mi nuten spelen. Linksbuiten Sattijn gaf een schitterende voorzet, die door de op de midvoorplaats opererende Ve nekamp werd benut (1-0). Met deze stand ging de rust in. Ook na de rust hield de thuisclub het heft in handen Bronswerk zette alles op alles om gelijk te komen, maar als zo vaak viel succes aan de andere kant. In de 25ste minuut kon weer Venekamp de voorsprong tot 2-0 ver groten en dat betekende de genade klap voor Bronswerk Drie Amerikaanse studenten heb ben een nieuw wereldrecord gevestigd door een partijtje biljart te spelen van 122 uur. Ze hebben de partij ononder broken uitgespeeld. Steeds meer Amerikaanse vrouwen gaan in een beroep werken. In 1940 hadden er 14 miljoen vrouwen een baan buitenshuis, nu is dat cijfer reeds gestegen tot 24 miljoen, wat wil zeggen, dat een op de drie vrouwen werkzaam is. BOSSTRAAT 5 - TELEFOON 2543 „Manik ben voor de vierde keer vader geworden Hester ligt in het zie kenhuis. Het is een zoon! Ik ben nu zes en twintig jaar en heb dus wel mijn best gedaan om de overbevolking van Nederland wat te bevorderen. De jongen heet Clifford Caleb en ik heb net kaarten rondgestuurd, waarin ik mijn vrienden en vijanden vertel dat vader en moeder in goede welstand verkeren In zijn ijver om zijn nieuw verworven schatten aan mij te tonen, valt Jan Cremer over zijn eigen woorden. Hij stottert van trots wan neer hij zegt: „Hoe vind je mijn nieuwe smoking, ook rood gevoerd, kost acht meij er. Ik heb wel drie van zulke pakken. Ha. daar is de ober! Geef het bonnetje maar hier. Zo, dat is gete kend. Neemschenken doe ik zelf!" Cremer drinkt cognac met drie ster ren en wanneer hij ongegeneerd ach terover leunt op de zachtverende sofa, zegt hij: „Ik heb een Amerikaanse vlag in deze kamer opgehangen omdat ik binnenkort voor de tweede keer naar New York vlieg om de contracten voor de Ik Jan Cremer-film te gaan teke nen. Wist je dat mijn boek in vijftien landen uitkomt en dat drie regisseurs werken aan het scenario van mijn le vensverhaal." Opeens gaat de deur van de suite open- Een lang donker meisje trippelt op hoge hakjes binnen en omhelst Cremer Ik Jan Cremer-zelf en de actrice Loes Hamel op een z.g. sensationele foto. Deze belachelijke pose is een bewijs van de grote puber, die de geblondeerde Jan Cremer is.

Soester Courant | 1965 | | pagina 5