as» FaT°Jï^a9e ij Claus maakt goede indruk DRU Louter mislukkingen FRANS BOSMAN WASAUTOMATEN R. DORREN SOESTERBERC SOF,STER COURANT Voor uw BRUIDSREPORTAGE GERTJAN EN MAARTJE Krabbels van Knelis „VAN BEUREN" AVIA Service-station „De Korte Duinen" Huurverhoging, grote risico's en uitkering-ineens GASCONVECTOR °Q 02955-3367 AVIA Service-station „De Korte Duinen" Savornin Lohmanschool hield kinderspelen AVIA Service-station „De Korte Duinen" AVIA Service-station „De Korte Duinen" Basketbal AVIA Service-station „De Korte Duinen" Semi-mililaire drumband AVIA Service-station „De Korte Duinen" Postduivennieuws Medische dienst Papieractie Herv. Kerk Verloving gevierd met optocht Carolussehool korfhalkampioen AVIA Service-station „De Korte Duinen" Voor a! uw RIJBEWIJZEN Auto- en Seooterrijsehool ATTENTIE Als eerste kennismaking ORfiTIS Zeepost maandigkijz^d t Ntederla"d heeft gemaal geTn. ^T^enrFC! king met de man. die de aS' pen weken een golf van reacties in ons land had ontketend stig verlopen is gun De verloofde van onze kroonprinses die van tevoren wist dat er honderd duizenden kritische ogen op hem zou den worden gericht, heeft een goede indruk achtergelaten, omdat hij dl P'Jhj'Jhf vragen, die hem werden ge steld, niet uit de weg ging, en evenmin de neiging vertoonde, zich op een iet wat geforceerde manier van zijn verle den te distanciëren. Een man van minder karakter zou misschien door H ?,keUrende opmerkingen over het Hitler-regiem getracht hebben sommige mensen voor zich te winnen Claus heeft deze registers, waarmee men hoopt de gunst van de massa te winnen, niet willen bespelen. Hij zocht voor BENZINE Minister Bogaers heeft sommige van de bezwaren die tegen een komende huurverhoging waren in te brengen weten weg te nemen door nu een ge differentieerde huurverhoging voor de stellen. Zo zullen de huren van goed kope volkswoningen, gebouwd tussen 1921 en 1945 slechts met 15 worden verhoogd (7% per 1 jan. 1966 én per 1 jan. 1967), terwijl de duurdere woningen uit dit tijdvak met 30 (2 x 15 in huur zullen stij gen. Door dus de goedkope volkswonin gen slechts bescheiden in huur te ver hogen, zal de minister vermoedelijk voor zijn huur voorstellen nu ook de steun van verreweg het grootste deel der socialistische kamerfractie wel krij gen. De huurverhogingen, die de minister voor ogen staan, zijn gevarieerder en daarom ook rechtvaardiger dan an ders het geval was. De bezitters van oude huizen, gebouwd vóór 1921, zullen wel hard mopperen, dat zij niet meer huur krijgen, maar onbillijk kunnen wij dit toch zeker niet vinden, omdat deze huizen slechts daarom worden bewoond, omdat men niets anders kan krijgen. De bezitters van oude huizen zouden in normale omstandigheden blij mogen zijn als ze nog een huurder zouden vinden, daarom zou het geen pas geven van de woningnood voor de verhuurders van zeer oude woningen een prettige financiële deugd te ma ken. Zware risico's Versterkt in zijn plannen door een gunstig advies van de Sociale Eco nomische Raad zal minister Veldkamp van de verzekering tegen zware ge neeskundige risico's wettelijk gaan regelen. Evenals de bijstandswet en de wet op de arbeidsongeschiktheidsverze kering zal ook het wetsontwerp, ten aanzien van deze materie blijk geven van de neiging van ons volk zich zo veel mogelijk tegen risico's te verzeke ren en te beveiligen Deze verzekering, die een volksverze kering zal worden, voorziet ongetwij feld in een zeer grote en urgente be hoefte. Gezinnen, waar een van de leden lichamelijk of geestelijk zwaar geschonden is, weten hoe urgent deze verzekering is. Met name een langdu rige verpleging in een psychiatrische het in een houding van ongekuntselde eenvoud. De milde zelfspot, die hij zich af en toe verooorloofde. doet vermoeden dat hij evenals zijn aanstaande schoonva der uit het goede hout is gesneden. Al dus heeft deze jonge Duitse diplomaat op deze voor prinses Beatrix en hem zo blijde dag een klimaat weten te schep pen, die de basis kan gaan vormen voor een goede verstandhouding met het volk, welks belangen hij zal gaan dienen. Tegenstanders -- verloving heeft in de afgelopen weken zo'n storm aan emoties ont ketend, dat er voor een socioloog of sociaal-psycholoog een proefschrift in zit. Voor- en tegenstanders van Claus spraken zich. zonder dat zij de man kenden, soms in scherpe bewoordingen uit. Zulk een openlijke discussie over de gedragingen van leden der konink- khjke familie zou ln het verleden (en we bedoelen een vrij recent verleden) ondenkbaar zijn geweest. Velen meenden dat de afstand tussen koningshuis en volk steeds kleiner wordt en wilden daarin een aanwij zing zien, dat het einde van de monar chie in zicht is. De ingezonden stukken in de verschillende kranten schenen die indruk te bevestigen. Maar men kan het ook anders zien. Want de mensen, die zo fel tegen deze ver loving. soms zelfs tegen de monarchie hebben geschreven, vertonen een even sterke binding met het koningshuis als zij die de leden der koninklijke familie S Vq verdedigen. Waarom zouden zij zich anders zo druk maken? Juist de onver schilligen, zij die het allemaal niets kan schelen, zij zijn de grotoste vijan den van de monarchie en trouwens van elk levend, vitaal staatkundig be stel. Hen heeft men de afgelopen we ken niet gehoord. voor het nieuwste in A.E.G. - Siemens - Philips - Candy Erres - Unilux - Mlele - Siwa Inlichtingen - verkoop - service Inruil Soesterbergsestraat 20A - Soest ANNOl I 1 11940 KAMERBEEK ASSURANTIËN de pijler voor uw verzekeringsplan v. OLDENBARNEVELTLAAN 30 TELEFOON 1 21 41 AMERSFOORT Inspecteur voor Soest-Baarn Van Goyenlaan 154 - Soest Tel. 5514 inrichting kost ontzettend veel geld en de familie van deze patiënten moes ten zich vaak grote financiële offers getroosten, die men nauwelijks kon opbrengen. Uitkering-ineens De werknemers hebben het touwtrek ken met de werkgeversorganisaties over de zogenaamde uitkering-ineens van 2 gewonnen. Minister Veldkamp was de werkgevers slechts in zoverre was de werk gexer sluechts in zoverre ter wille, dat hij akkoord ging met het voorstel dat deze uitkering in twee ter mijnen wordt uitbetaald, te weten deze zomer bij de aanvang van de va kantie en in december (als kerstgrati ficatie). Ook de zogenaamde vermogensaanwas- deling is dezer dagen weer uitvoerig ter sprake gebracht, maar het is be grijpelijk dat vele werkgevers hier niet voor voelen. Een hooggeplaatste liberaal verklaarde kortgeleden nog. dat hij deze vermo- gensaanwasdeling helemaal niet rede lijk vond. aangezien het de werkgevers en de financiers zijn, die de risico's voor het bedrijf dragen, zodat het niet redelijk is de werknemers in de winst te laten delen. Negative geluiden kwamen er deze week uit vele hoofdsteden. Uit Algiers, waar de staatsgreep en de arrestatie van Ben Bella doorslaggevende gevol gen hadden voor de Afro-Azlatische conferentie, die daar de afgelopen da gen zou zijn gehouden. Een aantal re geringen liet het afweten en de afge vaardigden die reeds in Algerije aan wezig waren, moesten na rijp beraad en een bomaansalg op het congresge bouw alsnog onverrichterzake het roe rige land verlaten. Zeer tot ongenoegen van China, dat gehoopt had eens onverbloemd de wat geel gekleurde waarheid te kun nen vertellen over zijn rode wapen- broerder. omdat het hier een groot aantal niet blanke (en mogelijk meer anti-westerse) luisteraars zou aantref fen en mocht veronderstellen een aandachtig forum te vinden, dat het nergens elders bezit. De Algerijnse omwenteling heeft ech ter meer invloed gehad dan de nieuwe dictator Boumedienne wenste. Hij heeft ongewild in de kaart van de westerse politiek gespeeld door de stem van de grootste hitsers te smoren. In eigen land blijkt niet iedereen het met de afzetting van Ben Bella eens en wij voorspellen Boumedienne geen lange regeringsp ode. Teleurstelling in Londen Negatief geluld ook uit Londen, waar Wilson zijn poging om met een groep premiers van de gemenebestlanden vrede te stichten in Vietnam, zag door kruist door weigeringen van de rege ringen te Hanoi, Peking en Moskou om die missie tc ontvangen. Negatief het geluid uit Rhodesië, waar Engeland vergeefs poogde enige zelf- voor DIESEL OLIE standigheid toe te kenien aan de in heemse bevolking. Premier Ian Smith aldaar volgt de Zuidafrikanse taktiek en wenst een zuiver blanke regering en hij doet geen enkele concessie in de richting van de voorgestelde grond wet- Als hij de kans krijgt dezer da gen de onafhankelijkheid van zijn land af te kondigen staat Londen ge heel buiten spel. Er is nog een ragfijne draad met Engeland, die Wilson wil benutten voor een (laatste?) gesprek. Dan zal vermoedelijk ook die draad worden doorgesneden of afknappen. In de gemenebestlanden heerts de hoogste ontevredenheid over deze gang van zaken. Wilson zit bekneld tussen de vuren. De conferentie van geme nebestlanden mag blij zijn, dat er geen tweede Bandoeng overheen kwam in Algiers, maar overigens heeft zij ook geen enkel ander resultaat geboekt dan een openhartige discussie. Kusland-China Negatief is ook het laatste geluid uit Moskou, waar kennelijk weer gekoersd wordt in het oude stalinistische vaar water teneinde niet verder van Peking vandaan te varen en zo mogelijk weer op een betere verstandhouding aan te sturen. Om China goed te laten merken dat Moskou aan Pekings zijde staat, wordt Noord-Vietnam krachtiger door de sowjets gesteund en worden de wes telijke geallieerden hier en daar weer eens op de tenen getrapt, o.a. in Ber lijn, waar straaljagers gevaarlijke toe ren uithaalden door de luchtcorridor en op de officiële autoroutes, waar de slagbomen zo nu en dan een tijd dicht blijven. U S S Rook en vooral de economie. Uit de kringen van Kosygins sector - bestuursapparaat en economie - is daartegen verzet: daar vindt men dat de partij zich tot de politiek moet be perken en vooral het organiseren van economie en bestuur over moet laten aan de vaklui. En er zijn klachten over de bedilzucht van ondeskundige partij-functionarissen op dit gebied. In de 2 opvattingen leeft mee dat de ..technocraten" in de ontwikkeling van de economie meer ruimte laten aan het verlangen naar dingen die het leven veraangenamen dan de partij. Niet dat men daar helemaal af wil van wat wel Chroesjtsiows „goelasj-communis- me" wordt genoemd - het zou niet kunnen - maar het primaat van de zware industrie staat voorop, een standpunt waar men de generaals ook in kan proeven. Het verschil met vroeger is. dat in deze tegenstelling het niet meer van zelf sprekt dat partij plus leger onge twijfeld hun zin kunnen doorzetten tegen de ..technocraten" in In de laatste jaren is hun aanzien sterk ge stegen en ook hun invloed sterk toe genomen. Of de tegenstelling zover komt dat hetzij partijman Brezjnew, hetzij be- stuursvakman Kosygin er de nek bij breekt - niemand weet het, maar on mogelijk is het bepaald niet. Ter gelegenheid van de verloving van Prinses Beatrix en de verjaardag van Prins Bernhard. werden de kinderen van de Savornin Lohmanschool aan de Driehoeksweg onthaald met kinder spelen, welke op een terrein aan de Koningsweg plaats vonden. Het school bestuur had voor prachtige prijzen ge zorgd, welke door de navolgende kin deren werden behaald Blokjes rapen Meisjes le klas 1 Bri gitte Wllten. 2. Heieen Meijerink. 3 Mlnke de Boer Jongens le klas. 1 Wout Hofman. 2 Rosé van Oordt. 3. Kees Bleker Vlaggetjes steken 2e klas meisjes. 1. Heieen Witkamp. 2 Elly van Reems 3. Janijne v. d. Ploeg. Jongens 2e klas. 1 Pieter Walraven. 2. Peter Bolhuis 3. Elly van Reems. Eieren lopen. 3e klas meisjes 1. Atty van Amerongen. 2. Jeannet Ribberlnk. 3. Marina Witxamp Jongens 3e klas. 1. Evert Hooijer 2. Hans Timmers. 3 Frank Schippers. Zaklopen. 4e klas. meisjes 1. Marjan Dekker. 2 Nelly van Brummelen 3. Dieneke Bik. Jongens 4e klas 1 Ken- rlck Berend. 2. Bob Hofman. 3. An- ton Oom. Hoepelen 5e klas. meisjes 1 Henny Beek. 2. Marion Mols 3. Elly de Klerk Jongens 5e klas 1. Gert Klaassen. 2. Erick Jansen. 3. Kees Catsman Lopen met hindernissen. 6e klas, meis jes. 1. Irene van Tol. 2 Trudi Bik. 3 Thea Figee Jongens 6e klas 1 Huub den Uil. 2. Leo Smit. 3. Gerard Vet MAKELAARS- EN M ASSURANTIEKANTOOR 4 6 9 24 29 33. R. Voskuilen 3 35. J. v. d. Brakel 5 21 27 38. H. Dijkstra 7. Wigtman-Roest 8 14 15 31; Jac. Wij- nands 10 16 17. Jac. Stalenhoef 11 22 26. V. Reijerse 12 13 18 32. A. J van Dorrestein 19 28. C. van Soest 20. P. Duijst 23. C. v. d. Hoek 25. A. Hilhorst 30. H. den Dekker 34 37. H. Gorissen 36. ..De Vriendschap" vloog zaterdag met 57 duiven vanaf Chateauroux. Eerste duif 15.17.22. Laatste prijsduif 16.42.37. Uitslag: G. Hooijer 1 W. van Breu- kelen 2. W. Altenaar 3. C Vaessen 4 6. E. Veerman 5 7 9. J. G. Kamerbeek 8 11. H. v. d Hoef 10. W. Nieuwenhuis 12 W, Roest 13, D. J. Bos 14. Zondag hield ..De Vriendschap" ook een vlucht vanaf Tergnier met 172 duiven. Eerste duif 9.58.17. Snelheid 1315.26 meter per minuut. Laatste prijsduif 10.13.47. Hiervan is de uit slag: C. Jak Combinatie S.K.B 2 19. C. Bokma 3 21. G. Reijerse 4 12 23 C. Vaessen 5 9 13 28. G Hooijer 6 10 11 17. W. Roest 7 30. W. Nieuwenhuis 8 16 20 24 33. J van Groningen 14. D. J. Bos 15. W. Altenaar 18. E. Veerman 22 25 31. C Kaats 26 32 34. A. Mees ters 27. J. G. Kamerbeek 29. voor SUPER BENZINE HYPOTHEKEN ASSURANTIËN FINANCIERINGEN TAXATIES SOESTERBERGSESTRAAT '8 voor DOORSMEREN voor WASSEN In Parijs werd een ongekend groot Russisch vliegtuig getoond, waarmee Moskou de Fransen met opzet een beetje voortrokken teneinde De Gaulle een steuntje in de rug te geven tegen de Amerikaanse oppermacht en tegelijk de N.A.V.O.-leden een voorproefje ga ven van suprematie in de lucht, want als de Russen iets tonen ls dat heus geen geheim wapen en houden ze heus nog wel andere, gevaarlijker toe stellen achter de hand waar het wes ten géén weet van mag hebben. Wie blijft? In partij-kringen in Rusland doet de overtuiging opgeld dat het de taak van de partij is zich als verantwoordelijk leider te gedragen ten aanzien van het hele maatschappelijke leven in de Er is in Soest een basketbalvereniging opgericht Het ligt in de bdoling om in oktober as. met een junioren- en seniorenteam de competitie te begin nen. De competitie-avond zal waarschijnlijk op woensdag zijn. De thuiswedstrijden zullen in Amersfoort en de uitwedstrij den in Utrecht gespeeld moeten wor- wen. Voor de training zal getracht worden onderdak te vinden ln een van de aanwezige gymnastiekzalen in Soest. Zij, die belangstelling hebben voor deze tak van spor, en zij, die reeds elders basketbal gespeeld hebben, kun nen zich in verbinding stellen met R. Valk, Vinkenweg 39, Soest. l van nieuwe en bespeelde INSTRUMENTEN REPARATIE STEMMEN VERHUUR In Soest is men sinds kort doende met het stichten van een semi-militair tamboer- en trompetterkorps Dit korps zal onder leiding komen te staan van een militaire instructeur. Aan het opvoeren van shows en der gelijke zal extra aandacht worden be steed. Een ieder, die de 18-jarige leeftijd heeft bereikt, kan zich als lid melden bij de heer H. ten Hoedt, Vaarder- hoogtweg 8 te Soest. Men behoeft geen geoefend tamboer of trompetter te zijn. VÖOI OLIE VERVERSEN De postduivenvereniging ..De Zwaluw" hield zaterdag een wedvlucht vanaf Chatearoux. afstand 651 km. In con cours 140 duiven, die te 5.45 uur wer den gelost. Aankomst eerste duif 15.05.50. Snelheid 1160.23 m per mi nuut. Laatste prijsduif 16.32.04. Uitslag: Wigtman-Roest 1 7. J. Rauch 2. G. Rijksen 3 4 12 13 16 18 35 Ph H. Kok 5 8 26 32. C. van Soest 6 10. P. Duijst 9 14. J v d Brakel 11. A. J. van Dorrestein 15. C. van Klingeren 17. R Voskuilen 1!) 25. C v. d. Hoek 20. Mevr. G Brink-Zimmerman 21. Sj. Blokland 22. J. Wilmans 23 27. Gebr. van 't Klooster 24. R. v. d. Brink 28 A. Leijssen 29. Jae. Stalenhoef 30. W. v. d. Mast 31 C. Dijkman 33. J. van Hengstum 34. ..De Zwaluw" vloog zondag vanaf Terg- niet, afstand 313 km. In concours 190 duiven, die om 6 uur werden gelost. Eerste duif 9.56 24. Snelheid 1325.63 m. per minuut Laatste prijsduif 10.13.37 Hiervan is de uitslag: G Rijksen 1 2 Dokter A. Th. M. Splinter, Amersfoort- sestraat 3. Soesterberg. tel. 03463-1432, neemt in het a s. weekeinde de dienst waar voor de artsen J. G. Lucas te Soesterberg. W. F. van den Helm te Huis ter Heide en D. J. R. Jellema te Den Dolder. Dokter A. J W Hagedoorn, Oude Tem pellaan 6, tel. 03463-517. neemt de dienst waar voor dokter L. H. Brandt te Den Dolder. De Ned Herv. kerk te Soesterberg is een papieractie begonnen Elke eerste zaterdag van de maand zal het oud papier, dat men gebonden voor het huis aan de weg gelieve te leggen, wor den opgehaald De opbrengst is be stemd voor de verschillende noden van de krk. als bejaardenzorg, jeugdzorg etc. De verloving van prinses Beatrix werd maandagavond gevierd met een lam pionoptocht. waaraan vooral de jeugd deelnam. De muziekvereniging ..Soes terberg" zorgde voor de juiste stem ming en de optocht lokte velen naar bulten Des middags kregen alle kin deren vrij van school. Na een spannende korfbalwedstrijd tussen de twaalftallen van de Chris telijke school en de Carolussehool is het de Carolussehool gelukt het kam pioenschap 1965 te behalen. De korf balvereniging KV.O. had het tournooi voor de Soesterbergse lagere scholen georganiseerd in het eigen sportpark. In de erste ronde versloeg de Christe lijke school de ploeg van de Openbare school met 4-0 en de Carolussehool behaalde een 1-0 overwinning op de Titus Brandsmaschool De wedstrijd Openbare school-Carolus school, werd door de Carolussehool met 2-0 gewonnen. De christelijke school versloeg de Tit.us Brandsmaschool met 2-1. In de laatste fase streden de twaalftallen van de Openbare school en de Titus Brandsmaschool om de derde en vierde plaats, waarbij de Ti- tusploeg de derde prijs behaalde. Dank zij bijzonder snel spel van de Carolussehool werd de wedstrijd tegen de christelijke school door de Caro lussehool gewonnen met 1-0, waarmee de wisselbeker werd hehaald Eindstand: 1 Carolussehool 6 pnt (kampioen). 1 Christelijke school 4 pnt. 3 Titus Brandsmaschool 2 pnt 4. Openbare school 0 pnt. VAN VRIJDAG 2 JULI 1965 SPECIALIST OP FOTO- EN FILMGEBIED Burg. Grothestraat 45 - Telef. 3917 voor MENGSMERlNG I LEGE MAAT AUTOVERHUUR feCVCIFinn f N.V. Eemnesserweg 22, Bearn. lal.: 02954-3100 lb.9.g.4344> u 1 Ajje 't ming vraogt dan mok zeige dat- tut weer een me- raokels mooi feest eweest is maondag. D'r binne netuur- luk minse die zeige da zullie d'r niks an evongde hebbe, maor die binne dan ok narreges eweest mojje maor denke. Die hebbe tuus~ezeete, veur d'rluu til- levisie-apperaort. Dat hep ikke noeng es nle edaon. Knelis is de straot op- pegaon en ikke mot eerluk zeige. 't is ming best bevaale. Ut was een bar gezellugge drukte 's middags, veural op de hoofdweg Meraokels veul vlaage en onraanje wimpels honge d'r uut. Maor 't was dan ok groot feest, waant wullie hebbe allaang enog ewacht op de verlooving van prinses Beatrix. Ikke vongd ut ok meraokels mooi, da de gemeente veur een verraassing ezorgd had. al wiste ze d'r zelluf nie veul van, schaat ikke zo. Kiek, ze waore maondagmorrege juust begonne mittut schildere van de paol- tjes van de verkeersborde. In de grongdvarref eerst netuurluk. En laot- tle varref noeng net orajje weeze! 't Was een meraokels mooi gezicht, al was ut heul toevallug dattut zo was. Bie 't peleis was 't bar druk. Hoopies minse en haost nog meer pelisieman- ne. Da was ok wel noodug. waant ikke wouw graog een plaotsje veuran bie 't hek hebbe en daor hebbe zullie veur ezorgd. Zo hep ikke alles goede kenne vollege watter op 't peleis beurde. En toen lao- ter de prinses en d'r verloofde in een slee van een waoge een bietje rongd- reeje om 't pebliek te beloone dat al zo laang had staon waachte, toen stong ikke veur an en het ikke Beatrix en Claus best kenne zien. Maor d'r was nog meer te doen in ut dorrep. 's Aoves waster veur de tie- neezjers een daansaovend op 't plein achter 't V.V.V.-huusje en daor was ut meraokels druk. Allemaol daansende jongeluu. die 't best naor d'rluu zin hadde. Gelukkig maor, waant veur hullie was 't ok feest, waor of nie? De kleinere kingders waore te vingde bie de V G.L O.-school in Braomhaoge. Zullie kreege een vlaagetje. een toeter, een belon en ok nog een hoedje. Wat waore zullie d'r blie mee' Hoechtum, wat was ut druk. Wat da betreft ken ut Oraanje Commitee te vreeje weeze. 't Eenige wat een bietje uut de toon viel was de aovend in ut St. Joseph- gebouw. Daor wiere de kleure-diao's vertoond, die op koninginnedaag en bevriedingsdaag gemaokt binne. Over- aal en overaal van. Ikke bin d'r effe eweest. maor 't was heul nie druk. En ikke het me laote vertelle dattut laoter ok nie druk was. Da's dan heul spietug ving ikke. waant ut waore praachtige plaotjes. Ikke stong ter ok nog op. En Gart en Piet en Klaos ok. En nog veul meer bekende. Ikke zou zeige. as wullie ongszelluf us op 't schaarm wille zien as fillumstaar, dan mote wuliie toch us gaon kieke. 't Is wel gin echte fillum, maor die kleurediao's binne ok meraokels mooi. Ikke hoop, dattut nie de laotste veur- stelling ewees is. en dattut Oraanje Commitee zeit: Wullie doen ut nog es over. Ikke kom vaast en zeeker nog een keer kieke. En zalle wullie dan mit z'n alle gaon? naar Eikenlaan 1 - Telefoon 4685 Soest Onze wagens zijn all-risk verzekerd EéN RIJLES (60 min.) EéN THEORIELES WilSWiiW (120 min.) Ze kregen onderweg wel een beetje medelijden met Lorre, die zo alleen achterbleef. Dat was hij helemaal niet meer gewend. Ze stapten flink door, en Maartje droeg voorzichtig het kooi tje, en Gertjan droeg de koffer. Pfff, hij kreeg het er warm van. Al spoedig liepen ze midden door het stadje, en keken voor de laatste maal naar de prachtige winkels. ..Kijk. Gertjan." stootte Maartje hem aan, „daar woont de vogelkoopman." ..Ja tante, in die winkel hebben we het kanariepietje gekocht." Het ieek net of Pietje het voelde, want warempel zette hij weer een nieuw liedje in Wiet-wiet. wiet- wiet ..Pietje is vast erg blij dat hij met jullie mee mag", veronderstelde tante toen ze bij het station aankwa men ..Moeten we voor Pietje ook een kaartje kopen''" vroeg Gertjan met gefronsde wenkbrauwen. „Welnee", lachte tante Neel, „dat kooitje zet je maar op je schoot." Kordaat stapte tante naar het loketje en kocht twee enkele reizen. Zo, gaan uw logé's weer vertrekken?", \roeg de man terwijl hij het geld in ontvangst nam. „U zult ze wel missen he'>..Nou en of." beaam de tante, en gejaagd liep ze met de kinderen naar het perron Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. Dc data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms ..Waterland" 4 juli. Australië: ms .Illeric" 7 juli. Brazilië: ms ..Louis Lumiere" 7 juli en ms „Kennemerland" 9 juli. Canada: ss ..iiotterdam" 4 juli. ms Broriver" 7 juli en ss „Rijndam" 9 juli. Chili: ms ..Isarstein'" 4 juli en ms ..Cometa" 6 juli. Kenya. Oeganda, Tanganjika: ms „Yang-Tsé" 8 juli. Ned. Antillen: ms ..Prins der Neder landen" 7 juli. Suriname: ms ..Lalamedes" 7 juli. Ver. Staten van Amerika: ss ..Rotter dam" 4 juli en ms „Kamperdijk" 7 juli Z.-Afrika (Rep en Z.-W.-Afrika:ms .Stirling Castle" 4 juli en ss „Radja" 7 juli. Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van postpakketten geven de postkantoren.

Soester Courant | 1965 | | pagina 7