Het leven van een verslaafde REISDEVIEZEN EN REIS VERZEKERINGEN NUTS- SPAARBANK DRU wauci "gasconvector C0 DOORSMEREN GARAGE BOSBOOM AVIA.Sc „De K< Duinen' AVIASer „DeKorl ce-statiqn Duinen'*' AVIA Service-station „De Korte Duinen" - - J. H. Tönis nieuwe voozitter van B.D.C. Voetklachten orthopedist, de heer B. J. Welmers, VAN DAM'S SCHOENEN. Gratis advies Van Dam's Schoenen Lenssen+de Wolff Klaar terwijl U wacht BEVEROL SMEERSTATION AVIA S< „De K< Duinen' BATEXBURG'S Erkende Auto- en Scooterrijschool AVIA Service-station „De Korte Duinen" Dalco verloor in Woudenberg Geen voorrang verleend Met brommer tegen boom AVIA Ser vice-station „De Korl te Duinen" AVIA Service-station „De-'Kortë Duineii7' Polly Boys won en is bijna kampioen Eerste Soester Begrafenis-Onderneming BURGERLIJKE STAND !n onze collectie BRILMONTUREN Fa. F. VOIGT 150 mensen zagen ,,Stiefbeen en show" Opstelling van de oud-internationals Het gebruik van verdovende middelen is in ons land nog geen probleem. Ge lukkig niet. want het is een van de afschuwelijkste uitwassen van dé men selijke samenleving. In de Verenigde Staten zijn veel verslaafden; in Engeland groeit het aantal zienderogen. Marihuana is een ook in ons land steeds vaker gebruikt woord. Het probleem van de verslaafden is te ernstig om er over te zwijgen. Het leven van een man of vrouw, die verslaafd is aan het gebruik van ver dovende middelen is onvoorstelbaar saai! Het is boordevol van verveling, van lichamelijke en geestelijke kwel lingen. In de regel ontwaakt zo'n ver slaafde pas laat in de morgen uit de verdoving van de vorige dag. veroor zaakt door injecties met ..drugs" en slaappillen. Vooral de combinaties van deze twee schijnt een verwoestende uitwerking te hebben op de gebruikers. Hij voelt zich allerellendigst en verliest elk greintje zelfrespect. Opstaan is hem onmogelijk zonder een eerste in jectie. Hij heeft daarom zijn naald op het nachtkastje liggen. Steriliseren daarvan is voor hem een onbekend be grip en het is eigenlijk verwonderlijk, dat hij niet vaker aan vergiftigings verschijnselen leidt, hoewel 32 van de 41 mensen, die in de jaren tussen 1957 en 1960 in New York aan tetanus overleden aan narcotica waren ver slaafd. Na zo'n eerste prik voelt de man zich beter en hij maakt zich een eenvoudig ontbijt. Het eerste probleem, waarmee de verslaafde op zo'n ochtend te maken krijgt ishoe kom ik vandaag weer aan m'n spuitjes. Hij trekt z'n kleren aan - dezelfde die hij nu al maanden achtereen draagt - en bekommert zich niet of nauwelijks over zaken als scheren en wassen. In een koffiebar ontmoet hij zijn colle ga's. En hier zal hij ook wel de man vinden, die hem tot de avond een paar pilletjes wil lenen om de dag door te komen. Hier cok let hij nauwkeurig op een beginneling, die nog niet. zoals hij. ingeschreven staat als verslaafde en die dus moeilijk aan de prikken kan komen. Als het even kan verkoopt de wel ingeschreven vriend een deel van wat hij 's avonds van zijn dokter zal krijgen. Per slot van rekening moet hij de huur betalen en 's avonds het consult. hij zich, dat dit de allerlaatste spuit zal zijn geweest.... dat hij werk zal zoeken....! Hij gaat naar huis, het liefst met een collega. Cocaïne is een stimulerend middel, dat de geest ver heldert. Beide mannen praten over alles en nog wat. Ze voelen zich won derlijk actief.... hun geest is helder Ze denken te leventotdat de slaappillen de plaats innemen van de uitgewerkte prikEr is weer een dag voorbij. Natuurlijk leeft niet iedere verslaafde op deze manier Er zijn er bij. die ge trouwd zijn, die een baan hebben. Maar helaas is het einde bijna altijd een totale verslaving. Een leven voor de prik alleen. Het is een vreemde zaak. dat in Enge land het roken van marihuana straf baar is (hoewel de gevolgen daarvan lang niet zo erg zijn), terwijl een aan heroïne of cocaïne verslaafde zich al leen maar bij zijn dokter hoeft te ver voegen om het zijn gezondheid en geest ondermijnende goedje te kunnen krijgen. Het maakt van de gebruiker onherroepelijk een outcast, een man of vrouw, die geen gezelschap bij zich verdraagt dan alleen maar dat van zijn lotgenoten. Het verwoest eerst zijn gezondheid daarna zij leven. Ver geleken bij heroïne en cocaïne - de in Engeland meest gebruikte verdovende middelen - is marihuana, vooral als voor MEP ze in combinatie worden ingespoten een betrekkelijk onschadelijk goedje In de jaren vóór 1945 waren er in En geland maar een handvol verslaafden. In 1963 waren er 635 geregistreerd, van wie vijftien nog geen twintig Jaar waren. Het is niet zozeer dit aantal als wel de toeneming ervan dat de Engelse medische wereld verontrust. Zwarte handel in verdovende midde len is er nauwelijks in dit land. Echte verslaafden kunnen immers langs le 's Nachts, 12.15 uur - In een toilet van de onder grondse bij Piccadilly Circus geeft deze man zich de eerste prik van de dag. Hij kan klokslag 12 uur zijn recept inleveren bij de apotheek. Het water, om de ver dovende middelen in op te lossen, haalt hij uit de closetpot hun verslaving te ontdekken. Dat is het moeilijkste van alles. Vooral bij patiënten, die door hun familie in het ziekenhuis zijn gekomen en die niet zelf om de kuur hebben gevraagd. Een van de voornaamste redenen voor verslaving schijnt het gebrek aan men selijk contact te zijn. Vele patiënten bleken niet in staat vriendschapsban den te kunnen aanknopen. Een ver slaafde, die vijftien jaar lang verdo vende middelen gebruikte en die des ondanks een goede carrière opbouwde, vertelde dat hij zijn toevlucht tot ver dovende midelen nam, toen hij oor logsveteranen moest omscholen. Hij was zelf niet in de oorlog geweest en wist met zijn leerlingen geen enkel contact te krijgen. Hij voegde eraan toe, dat hij nooit iets had kunnen presteren als ver slaafde. Slechts in de (vrij korte) pe riode, waarin hij het gebruik had af gezworen, had hij succes in z'n werk gehad. Hij was niet alleen een bulten gewoon intelligent mens, maar boven dien een sterke persoonlijkheid. Des te sprekender waren zijn ervaringen. bij de Amersfoort - Baarn - Nijkerk - Scher- penzeel - Soest Rijdend bijkantoor voor OLIE VERVERSEN Verschrikkelijk moeilijk noemde hij het, van de verslaving bevrijd te ra ken. Hij had de meeste hulp daarbij gehad van keiharde dokters, die hem de les hadden gelezen. De zachtaardige geneesheren, die probeerden hem te overreden en die snel klaar stonden met een grotere dosis als hij daarom vroeg, hadden het hem alleen maar moeilijker gemaakt, met zijn afschu welijke gewoonte te breken. De twee verslaafden, die het meest spraken en die zich het beste leerde kennen, typeren wel het duidelijkst de armoede van het bestaan van dit be klagenswaardig soort mensen. Beide zijn ze jong; belde zijn ze wees. De een werd opgevoed bij familie, de an der trok van inrichting tot inrichting sinds zijn twaalfde jaar. Hij kende In de kantine op het terrein aan de Bosstraat hield de r.k. voetbalvereni ging B.D.C de buitengewone ledenver gadering, die noodzakelijk was in ver band met het bedanken van voorzitter H. Butzelaar en secretaris J. H. Hee remans Voor beide bestuursleden moest men een opvolger kiezen, omdat die op de jaarvergadering niet kon worden benoemd doordat er toen geen kandidaten waren. De heer Butzelaar verwelkomde in zijn openingswoord met name de geesteüjk adviseur, kapeiaan Weersink. Hij was het, die ervoor zorgde, dat het bestuur met een kandidaat voor het voorzitterschap kon komen. De voorzitter zei, dat het bestuurslid J. v. d Lugt bereid was op z'n minst een jaar als secretaris op te treden op voorwaarde, dat er een wedstrijdsecre taris zou worden benoemd. Het bestuur stelde voor deze funktie kandidaat de heer F v. d Breemer, die zonder schriftelijke stemming werd gekozen. Als voorzitter had het bestuur de heer J. H. Tönis kandidaat gesteld. Deze is sinds enige tijd lid van B.D.C., is af komstig uit Noord-Brabant, waar hij in vele verenigingen bestuurslid was en is voetbalminded. Bij de schrifte lijke stemming waren 31 voorstem mers. terwijl 2 leden blanco stemden. De nieuwe secretaris haalde de nieuwe voorzitter, die bedrijfseconoom is, van huis. Hij werd met applaus begroet door de vergadering De heer Butze laar dankte daarna het bestuur en de leden voor het vertrouwen en de steun in de zeven jaar waarin hij voorzitter was aan hem geschonken, de geestelijk adviseur, de trainer, de redactie van de B.D.C.-er, de jeugd- en seniorenelft- tallenleiders. de donateurs en de kan tine beheerders, de familie Wagner. Hij verwelkomde de heer Tönis en zei, dat hij hoopte dat deze hetzelfde ple zier van het voorzitterschap zou heb ben als hij had gehad. „Ik hoop dat u De middag brengt hij meestal door met een bezoek aan de bioscoop, al leen maar denkend aan het uur. waar op hij bij de arts terecht kan. Daar vindt hij opnieuw zijn collega's. Want er zijn in Londen maar enkele dok ters. die de verantwoordelijkheid wil len dragen voor het verstrekken van verdovende middelen aan verslaafden, hoewel ze daar wettelijk toe gemach tigd zijn. Hij zal zich nu ellendig voe lener is veel tijd verlopen sinds Ieder zaterdag tot 12 uur houdt de zitting bij op gebied van SCHOENEN, STEUN ZOLEN, BEUGELS enz. Correctiemiddelen uitsluitend op re cept van de H.H. doktoren. Dit wordt U aangeboden door Torenstraat 5 - Soest - Telefoon 3473 die eerste prik 's morgens en het wachten duurt lang. Misschien pro beert de dokter hem te overtuigen van het miserabele van zijn toestand. Hij luistert er niet naar Het enige wat hem Interesseert is het recept, waar mee hij zich zo snel mogelijk naar de apotheek spoedt Een van de weinige in de stad. die heroïne en cocaïne af geven. Dan komt de moeilijkste tijd van de dag. Wachten tot het recept is klaar gemaakt. Alle verdriet lost zich tenslotte op in een snelle ren naar het dichtsbijzijnde openbare toi let, waar eindelijk de nieuwe r geven kan worden. Pas op dat blik begint onze man te leven Hij voelt zich in staat tot alles. Hij maakt plannenniet zelden belooft gale weg „drugs" krijgen. Slechts een aantal jongelui hangt bij de apothe ken rond om van de officieel verslaaf den iets te kopen. Velen van hen be landen uiteindelijk ook zelf als com pleet verslaafden bij de dokter. Een van de Londense artsen, die zich bezig houdt met het verstrekken van Steenhoffstraat 67 Soest Tel. 2169 verdovende middelen is een man, die zich echt om hun lot lijkt te bekom meren. „Een werkelijk verslaafde is ongeneeslijk", beoogt hij. In zijn prak tijk zijn de laatste drie jaren 48 van de honderd klanten opgenomen in ziekenhuizen. Slechts twee van hen ge nazen volledig. „Natuurlijk is het technisch niet al te moeilijk om een patiënt een ontwen ningskuur te laten ondergaan. Maar altijd blijft het mysterie, waarom hij ooit begonnen is met het gebruik van verdovende middelen. En als je dat niet kan oplossen, begint hij er vroeg of laat toch weer mee", aldus deze arts. Een andere dokter die wij spraken leidt een kliniek voor alcoholisten en verslaafden aan narcotica. Hij maakte een diepgaande studie over de be handeling van verslaafden en wijdt zijn hele leven aan dit probleem. Van de dertig patiënten, die hij de laatste tijd behandelde, zijn tien genezen. Hij volgt cle methode van een steeds ver minderde dosis inspuitingen en ge bruikt ook dummy-pillen. Zolang de patiënt ziet, dat hij zijn normale do sis krijgt, ontwent hij gemakkelijker aan het afnemen van de uitwerking Het is duidelijk, dat zo'n behandeling met bijzondere zorg en met veel ge duld moet worden toegepast. Deze arts probeert bovendien door veelvuldig met zijn patiënten te spreken de reden van Geen langdurige wachttijd daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan Vakkundig personeel Eerste klas smeermiddelen Birkstraat 105 - Soest - Telef. 3256 het leven niet anders dan van „er van buiten af tegen aan kijken". Toen hij 16 was. werd hij musicus. Om de een zaamheid en de wanhoop die hij voel de te verdrijven nam hij verdovende middelen. Dat is negen jaar geleden. Heroïne en cocaïne hebben betrek kelijk weinig uitwerking meer op hem - „ik heb er weinig plezier meer van zegt hij zelf - maar toch kan hij er geen dag zonder. Negentien maal on derging hij een ontwenningskuur. Hij heeft geen enkele vriend en vertelde heel weinig vertrouwen te hebben in de mensheid Zijn hele leven concentreert zich op dat ene: het spuitje De andere jongen is jonger en mis schien ook een minder hopeloos geval Hij kwam in de gevangenis terecht wegens het roken van marihuana. Toen hij ontslagen werd vroeg hij een kennis hem een spuitje te geven. Hij is nu net zo verslaafd als de ander Eenmaal was hij in een ziekenhuis, maar liep weg, voordat de kuur was afgelopen. Hij had aanvankelijk een baantje, maar werd ontslagen, toen hij betrapt werd in het toilet, waar hij zichzelf een Injectie gaf. „Ik kan al leen maar leven met drugs", zegt hij. „Het geeft mij 'n gevoel van onkwets baarheiddaar zou ik niet buiten kunnen". c*- Gedipl. A.B.A.N.-Instructeur PARKLAAN 33 - SOEST TELEFOON 3982 (02955) U wordt gehaald en gebracht. Elke verslaafde heeft zijn eigen pro blemen. Hij zal u zijn verhaal vertel len, dat anders is dan dat van al die anderen. Elk heeft zijn eigen haat tegen de maatschappij. Elk heeft zijn eigen reden om zijn heil te zoeken bij het spuitje. Een van hen vertelde, dat het hem in de winter zo heerlijk warm maakte. Iedere verslaafde zei, dat hij alles zou geven om ervan los te ko men. Maar het probleem bij allen was zij zouden de gewoonte misschien nog wel op kunnen geven als er maar iets anders voor in de plaats werd ge steld. Vriendschap bijvoorbeeld....! B.D.C. bij het 40-jarig bestaan in de K.N.VB. zult brengen", aldus de heer Butzelaar. In zijn eerste woord tot de aanwezi gen zei de nieuwe voorzitter, dat de B.D.C.-leden in het voordeel zijn, om dat zij slechts één nieuw gezicht hoe ven te onthouden. Hij daarentegen moet er 300 eerst leren kennen. Hij hoopte dan ook, dat in het begin niemand zal zeggen „Hij wil me niet kennen" Dat leidt tot misverstanden en die kunnen een vereniging breken. „Alleen kan ik B.D.C. niet tot bloei brengen, ledereen moet meewerken. Gelukkig heb ik bekwame, hardwer kende mensen in het bestuur naast me. Men heeft mij zelfs gezegd, dat ik niets hoef te doen. Daarom heb ik „ja" gezegd, toen mij gevraagd werd voorzitter te worden", aldus de heer Tönis. Hij vervolgde met te zeggen, dat de vereniging een tweeledig doel heeft: prettig voetballen en het mee helpen aan karaktervorming De op dracht, die hii de leden meegaf in dit seizoen, waarin het 40-jarig bestaan zal worden gevierd, was om zijn „ver taling;" van BD.C. voor ogen te hou den en als het kan uit te voeren: Be dwing de Concurrent! Penningmeester H Vonk bedankte daarna de heer Butzelaar voor het vele werk dat hij als voorzitter heeft ver richt voor B D C. Hij dacht daarbij vooral aan zijn ijver bij de bouw van de kantine en bij het aanleggen van de velden. De heer Butzelaar antwoord de, dat de woorden van de heer Vonk in feite overbodig waren, immers hij *iad het met veel plezier gedaan Als lid wilde hij nu zeggen: od naar het kampioenschap bij het 40-jarig be staan. Tijdens de rondvraag kwam de kwestie van het gebruik door de SE C. honk bal- en softbalafdeling van het twee de B.D.C.-veld weer ter sprake. Op de betreffende vraag antwoordde de heer P G. Jansen: ,,De honkbal en softbal mogen doen wat ze willen en wij niet" De heer Butzelaar zei. dat de honkbal lers en softbalsters wel van het tprrein gebruik mogen maken, omdat zij eer zomersport beoefenen. Maar er op voet ballen mag niet tot 15 augustus. De heer Buitzelaar zei verder, dat men er rekening mee moet houden, dat het veld ln de toekomst helemaal voor de honk- en softbalsport zou worden bestemd. Door de gezamenlijke ziekenfondsorga nisaties ls een cursus ingesteld over het Ziekenfondswezen. Na het met succes volgen van deze cursus wordt, na een gehouden examen, een getuig schrift uitgereikt. Na het behalen van het getuigschrift kan een tweede cursus worden ge volgd, waarin zeer uitgebreid het zie kenfondswezen wordt behandeld, met daarnaast de overige sociale verzeke ringswetten. Na een met succes afge legd examen wordt een diploma uit gereikt. Voor bedoeld getuigschrift slaagde o m mej. B. van de Horst alhier. voor BENZINE - Het voetbalelftal van de Dalco heeft vrijdagavond in Woudenberg met 1-0 verloren van de Forta Sportvereniging. In deze achtste wedstrijd in de zomer avondcompetitie had de Dalco-ploeg meer in haar mars dan de gastheren, maar doelpunten bleven uit voor de Soesters. De thuisclub wist het gemis aan techniek trouwens goed te com penseren door enthousiasme. Beide ploegen kregen voor de rust een aantal fraaie kansen, maar die werden door treuzelen en slecht schieten niet benut. Kort na het begin van de tweede helft kreeg de thuisclub tweemaal een fraaie kans om de leiding te nemen, maar Vrouwe Fortuna was op de hand van de Soester ploeg. Eerst schoot de For- ta-rechtsbuiten tegen de paal en even later trof een schot van de Wouden- bergse midvoor de lat De Dalco-spelers liet zich echter ook niet onbetuigd en combineerden zich vlot naar het For- ta-doel. Maar in het zicht van de ha ven strandden zij steeds. Vlak voor tijd ging de kans op een ge lijk spel voor de Soesters verloren, toen de midvoor her eerste en enige doel punt scoorde. Hij sprintte op een verre pass en hoewel hij flink op z'n huid gezeten werd, zag hij kans de Dalco- doelman te passeren (1-0). Een doel punt, dat de wedstrijd besliste, maar dat zeker geflatteerd genoemd mag worden. Een gelijk spel had de ver houding beter weergegeven. meld. De wedstrijd, die om zeven uur begint, wordt gespeeld ten behoeve van het blilndeninstituut Bartlmeüs te Zeist, dat de netto-opbrengst krijgt. K.P.S. handhaaft hiermee de mooie traditie, die zij jaren geleden vestigde door geld aan liefdadige instellingen te schenken. In de afgelopen jaren hebben al vele liefdadige Instellingen geprofiteerd van de opbrengst van de voetbalwedstrijden. K.P.S schonk in totaal reeds meer dan 35.000,—. De opstelling van de oud-internatio nals luidt: doel Piet Kraak; achter Ri- nus Schaap en Kees Kuys; midden Louk Biesbrouck. Van van Schijn- del en Joop van Stoffelen: voor Tonny van Ede. Faas Wllkes, Kees Rijvers, Abe Lenstra en Mick Clavan De wedstrijd wordt, zoals gewoonlijk, geleid door scheidsrechter A. Biege- laar uit Utrecht. Hij wordt geassisteerd door de grensrechters Pureveen en Van Hooff. De automobilist W. J M. H. alhier, stak zondagmiddag vanaf de Vosse- veldlaan de Birkstraat over om de Hartmanlaan m te rijden. Hij ver leende daarbij geen voorrang aan de bromfietser A. B. alhier. Er volgde een botsing, maar er deden zich geen per soonlijke ongelukken voor. Zondagmiddag trof de politie op de Stadhouderslaan een persoon aan, die met z'n bromfiets tegen een boom was gereden. Het bleek J R. uit Baarn te zijn. die te diep in het glaasje had gekeken. De man werd overgebracht naar het bureau en, na het nemen van een bloedproef, naar huis gebracht, omdat dr. Stroband een hersenschudding con stateerde. voor.Dl ESEL OLIE *"-• voor WASSEN Dir. H. W. Vellinga Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 Begrafenis, Crematie, Transport (Rouwkamer) GEBOREN: Juanita Regina Martina, dochter van E van Hinsbergen en M. J P Schim. Boxmeer, Jan Sluijter- Het dit Jaar voor het eerst aan de straat 11. Monique Margaretha En- zomeravondvoetbalcompetltie deelne- gelina, dochter van B A. Mol en M. mende elftal van het loodgietersbedrijf M. J. Kampert, Braamweg 24. Her- Van de Pol. uilkomend onder de naam man Henricus. zoon van N. Overduin Polly Boys. doet het uitstekend. De en G. J. Th. Somsen, Jan Steenlaan Soesters kunnen hun eerste seizoen 37. Paulus Bernardus Johannes, zelfs met een kampioenschap besluiten, zoon van B F. de Goede en C. A. M. maar dan moeten ze hedenavond te van der Donk. Oude Tempellaan 6a. 7 uur op het K.P.S -terrein tenminste Karin Ariana, dochter van C A. Tak een gelijk spel behalen tegen Centu- en M. Frijlink, Van Weedestraat 41. rion 3. De roodbaadjes staan met in- Karen, dochter van V Labordus en drukwekkende doelcijfers en nog geen W. J. van Breukelen, Eikenlaan 24. enkele verloren wedstrijd aan de kop Elisabeth. dochter van J. van Nimwe- van de ranglijst. gen en J. A. van de Goede. Kerkpad Vrijdagavond speelde Polly Boys op 1 Ar;'e?A ït0? v^n J het K.P.S.-terrein tegen De Vor uit A Blok en F J Barneveld. Molenstraat 16. Alexander Edwin, zoon van B. A. H. J Diephuis en A E van Rhijn, Gen Winkelmanstraat 151 Louise Maria, dochter van W. Th. J. van der Klaauw en L. A. Lepelaars. Schouten kampweg 109. Martin Reinier. zoon van E Kreekel en P. C Bevelander, korte duur Twee minuten later zorgde Weedestraat 60. - Johnny Al- Dekker voor de gelijkmaker (1-1). bertu„s' ?00" van F. Birkhoff en M. Achterveld In het begin ging de strijd aardig gelijk op, maar later werd de thuisclub sterker, hetgeen dan ook re sulteerde in een uiteindelijke zege van 6-2. In de tiende minuut zorgde Sak kers voor het eerste Soester doelpunt, maar de vreugde hierover was van gelijkmaker Aanvankelijk bleven treffers uit door- Rombout. Burg. Grothestraat 35. dat de juiste richting van de schoten «ob?;"aolaas Al ls er zeker een naar uw keus. Burgem. Grothestraat 30 Erkend ziekenfondsleverancier Hij hoopte, dat het nieuwe grasveld over twee jaar klaar zou zijn en zei, dat het nieuwe halfverharde veld om streeks 1 september gereed zal zijn. Overigens is het niet alleen B.D.C. dat niet op de velden mag, ook S E C. en V.V.Z. treft dat. De heer Tönis zei. dat hij het een nare situatie vond. waarover het bestuur zich op korte termijn zal beraden Er moet in ieder geval getraind worden, als het dan per sé moet op het par keerterrein. De heer Tönis bracht aan het eind van de vergadering de heer Butzelaar dank voor zijn vele werk voor B.D.C. en deelde mee, dat er nog voor de aan vang van de nieuwe competitie een vergadering zal worden gehouden, waarop het financieel verslag zal worden uitgebracht, mededelingen zul len worden gedaan over de taak van de trainer en waarop men eventueel zal praten over het aanwijzen van een grensrechter. nogal v/at te wensen overliet, maar in de 25ste minuut was het weer raak. Huffels zorgde voor de dik verdiende 2-1 voorsprong. Die werd in de 35ste minuut vergroot door een treffer van Sakkers (3-1). met welke stand de rust. nging. Na de hervatting begon Polly Boys een offensief, dat na tien minuten resul teerde in een treffer van Huffels en vier minuten later zorgde Sakkers voor een onaantastbare 5-1 voorsprong. Wel probeerden de gasten nog de stand een voor hen beter aanzien te geven, maar verder dan een doelpunt van Dekker (5-2) kwamen ze niet. De Soesters lie pen zelfs nog uit tot 6-2 door een doel punt van Sakkers. In ons prachtig: gelegen openlucht theater werd vrijdagavond de eerste openluchtvoorstelling georganiseerd door de V.V.V. Soest. Er waren onge veer 150 belangstellenden voor het programma, waaraan Toon Stiefbeen alias Rien van Nunen meewerkte. Het was bepaald niet warm, maar de toe schouwers zullen daar wel niet veel van gemerkt hebben, want het pro gramma was leuk. Naast Rien van Nunen deden in deze .Stiefbeen en Show" mee het Cocktail trio, dat met grappige liedjes steeds een luid applaus kreeg. André Carrel en André van Duin, de niet zo lang geleden ontdekte imitator. Het was een aangename avond voor de kijkers, al is het te hopen, dat de volgende initi atieven van de V.V.V. met meer toe schouwers worden gehonoreerd. Donderdagavond vindt op het KP.S.- terrein aan de Biltseweg de traditionele voetbalwedstrijd plaats tussen het elf tal van de oud-internationals en een elftal van spelers uit S E CB D C.. Baarn en Spakenburg. De opstelling van dit elftal hebben we reeds vei- W. Houtman en A de Bruin. Eigen domweg 76- Marten Jan. zoon van M. Renes en D. Kobus. Vermeerlaan 13. Adrianus Albertus Januarius, zon van C. Hilhorst en C. J. A van Hazendonk, Duinweg 36. Bianca Louise. dochter van G. de Groot en M E. Ruchtie. Simon Stevinlaan 63. ONDERTROUWD: Jan Bauke de Boer, Insingerstraat 59 en Aaltje Martina Claus, Kastanjelaan 31 Thijmen van Kooij, Merelhof 28. Baarn en Nienke de Bru:n. Den Blieklaan 49. Niklaus Wlttkn, Schlettstadterstrasse 39, Basel (Zwitserland) en Johanna Maria Swanink. Soesterbergsestraat 63. Hendrik Sandifort. Molenstraat 93 en Eugenie Zimmerman, Troelstra- straat 15. Jan van de Kraats, Ei gendomweg 49 en Margje Bosch, Kampstraat 7. Baarn. Angelo Balsa- mo. Birkstraat 47 en Jannetje Duijst, Klaarwaterweg 102. Sergio Lenar- duzzl, Nieuweweg 29A en Marijke Ma ria Uiterwijk. Kerkpad N Z. 49 GEHUWD: Johannes Gijsbertus Calis. Zevenend 73, Laren iN.H en Gezina Theresia Maria van Schalkwijk, Steen hoffstraat 55. Johannes Lambertus Vonk. Geelgorsstraat 32, Amersfoort en Johanna Maria Visser. Steenhoff straat 20. Matthijs van Zetten. Kerkstraat 90 en Johanna Martina Maria Schut, Birkstraat 118a. Edzo de Jonge, Vermeersstraat 13, Amers foort en Gerritje Maria Wilhelmina van den Broek. Laanstraat 15 Lam bertus Oosten. Postweg 91, Ede en Ma ria Johanna de Jong, Andriessestraat 7. Jules Johan Scholten, Hooft Graaflandstraat 31. Utrecht en Anna Eeltje van der Werk. Plesmanstraat 82 OVERLEDEN: Jan Martlnus van Dijk. 65 jaar. echtgenoot van P J. Francois Bllderdijklaan 10 te De Bilt. Johan^ na Maria Meurs, 75 jaar, Kerkpad N Z 45. Johanna Mathea van der Mazen, 82 jaar. weduwe van A. F. van Zon] Waldeck Pyrmontlaan 23. Jacob Hendrik van Meurs, 84 jaar, echtgenoot van J. A. v. d. Bunt, Buntweg 2. Leonarda Anna Jochem, 89 jaar, Kerk pad N.Z. 71. Heintje Velthuijzen, 94 jaar, weduwe van M. Msawn Wieksloterweg W.Z. 2£.

Soester Courant | 1965 | | pagina 5