Vliegtuig wordt steeds meer vakantie-vervoermiddel In enkele uren op plaats van bestemming Schreiner verwacht dit jaar ruim 40.000 toeristen MARCHAL - HAARMODE VRAAG VOOR VAKANTIEREIZEN het gratis BUHQMA-programma REISBUREAU BUH0MA S0ESTERBERC FR4NS BOSMAN WASAUTOMATEN Voor uw BRUIDSREPORTAGE Hij - 128 pagina's boordevol tips - Maandag of dinsdag halen vrijdag of kastklaar thuis. zaterdag 40-jarig ondenvijs jubileum J. van der Hueht Medische dienst Geslaagd 02955-3367 Uitreiking medaille De heer Ooms vertelde voor de bejaarden Kmnslesging Succesvolle taptoe Eii mt ■m Er gaan volgens een voorzichtige schatting elk jaar in Europa rond de vijftig miljoen mensen op reis, een aantal waarbij de „grote" volksverhuizingen uit de geschiedenisboekjes in het niet verzinken. Er is dan ook geen geliefder on derwerp van gesprek dan de jaarlijkse vakantie, de twee of drie weken waar in we het Hollands klimaat ontvluchten. Steeds verder en vlugger naar het zuiden, is de tendens, naar landen waar men zeker is van zon en blauwe lucht. Italië. Europa's speelplaats voor volwassenen. Spanje haalde het vorig jaar reeds de dertien miljoenEen reis naar Capri of Corsica, naar de Costa Brava of Mallorca, naar Joegoslavië of Griekenland is voor letterlijk ontelbare vakantiegangers niet langer iets om van te dromen, doch één van de vele mogelijkheden waaruit men kiezen kan. Door middel van advertentie campagnes en bijzonder fraai uitgegeven reisgidsen (die soms van honderd tot tweehonderd pagina's beslaan!) worden we verleid tot het maken van de reis van ons leven per autocar, trein of - de laatste jaren steeds meer popu lair -het moderne verkeersvliegtuig. De belangstelling voor vliegreizen neemt jaarlijks toe. De cijfers spreken, wat dat betreft, duidelijke taal. In 1963 gingen circa 42.000 Nederlanders vliegend naar hun vakantiebestem ming. in 1964 waren het er al meer dan 88.000 en voor dit jaar wordt het aantal vakantiepassagiers door de na tionale luchtvaartmaatschappij op 140.000 geschat! Mensen die hun va kantie een te kostbaar goed vinden om veertig tot vijftig procent van de vrije tijd achter het autostuur te ver doen, mensen die weten dat het rijden zelfs op autowegen gedurende het hoogseizoen langzamerhand een on mogelijke zaak geworden, mensen die vlug op de plaats van bestemming wil len zijn en die door het vliegtuig te nemen hun vakantie inderdaad ver lengen! Via Schiphol immers ligt het ..eigen land in de zon" op drie of vier uur afstand, wie dagelijks tussen de wielen zit, zou zich dan niet graag een maal per jaar vleugels aanmeten, voor de prijs behoeft niemand het meer te laten. Nu alweer verscheidene jaren geleden werden door de bij de I.A.T.A. aange sloten luchtvaartmaatschappijen zo genaamde ..inclusieve-tours" geïntro duceerd De KLM. bijvoorbeeld bracht deze geheel verzorgde vliegvakanties onder de naam Ité. Reisbureaus (tour operators) konden door aan bepaalde voorschriften te voldoen op door hen georganiseerde, individuele reizen een it-nummer aanvragen. Het publiek werd in staat gesteld door enkele tien tjes boven de „kale vliegprijs" te be talen twee of drie weken naar de zon te vliegen. De opzet is duidelijk: de it- reizigers zouden de lege plaatsen in de lijndienst-toestellen opvullen, een nieu we markt werd „opengebroken", zoals men dat kernachtig noemt. Inmiddels heeft de praktijk uitgewezen, dat op (Palma de Maliorca. Nice, Barecelona enz.) de lege it-plaatsen door enkele het volle pond betalende „normale" toeristen worden ingenomen Behalve de it-vakanties echter, wor den tegen voor de leek soms onwaar schijnlijk lage prijs, series vliegreizen naar de meest attractieve vliegdoelen aangeboden die zich - behalve in de prijs! - in niets onderscheiden van wat onder de naam „inclusive-tour" wordt gebracht In die gevallen wordt gebruik gemaakt van zogenaamde charter-toestellen van non-iata maat schappijen, machines die op contract basis een bepaalde bestemming vlie gen. toestellen dus die zijn „gehuurd" door een reisbureau voor een bepaald aantal vluchten. Nederlands grootste onafhankelijke luchtvaartmaatschappij. Schreiner Air ways. (27 eigen toestellen in drie we relddelen (eiger. vestigingen in Iran en Nigeria), bracht in 1964 een koninklijk toestel in de lucht voor het toeristisch chartervervoer, namelijk een comfor tabele Fokker Friendship, uitgerust met machtige Rolls Royce turbine moto ren. En in april van 1965 werden door de directie van de Nederlandse Fokker fabrieken twéé gloednieuwe Friend- ships aan Schreiner Airways overge dragen. luchtparadepaardjes waarmee het vakantieseizoen Inmiddels reeds is ingezet. De Friendship is een „onverbeterlijke bestseller", ruim 300 toestellen van het type F 27 werden er door Fokker reeds geleverd aan luchtvaartmaatschappij en in meer dan 70 landen! Doordat de F 27 is uitgerust met een drukcabine, wordt de passagier in no-time boven het slechte weer „uitgetild". Door de plaats van de vleugels, heeft men van alle plaatsen een onbeperkt uitzicht. De zonvakantie begint al boven Schip hol. Geen wonder dat meer dan vijftig reisbureaus besloten hun passagiers per splinternieuwe Friendship naar het zuiden te brengen Dagelijks vertrek ken de toestellen naar Mallorca, Ma laga, Athene, Barcelona. Napels. Lju bljana, om slechts enkele van de meest gevraagde bestemmingen te noemen. e - Nederlandse toestellen van een Ne derlandse maatschappij, gevlogen door Geheel verzorgde vlieg-, trein-, autocar en bootreizen naar Oostenrijk, Zwitser land, Italië, Spanje, Joegoslavië en Griekenland Hoofdkantoor Weteringschans 257, Amsterdam, Telefoon (020) 62381 Rotterdam Westblaak 1, Telefoon (010) 125903 Den Haag Laan van Meerdervoort 3, Telefoon (070) 635079 een Nederlandse bemanning, voor Ne derlandse passagiers De nieuw ">ri'ndships en een zojuist aangekocl 6b zullen naar schat ting ruim rno passagiers naar de zon gaan L gen. Dank zij het mo derne verkeersvliegtuig ligt het Mid- dellandse-zee-strand op slechts enkele uren van ons huis. Telefoon 2893 INKOMSTENBELASTING. Ik ben aangeslagen voor een inkomen van 5700,—. Ik heb 1280.— pacht, ei gen huis en A W. voor twee personen. Ik betaal 322.Inkomstenbelasting. Is dat niet te veel? Antwoord: Gezien de bedragen die u noemt nemen wij aan dat uw vraag het jaar 1965 betreft. Het belastingbe drag is dan precies goed. aangenomen dat u geen recht op kinderaftrek hebt. Er is bij de berekening van de belas ting ook al rekening gehouden met de bejaardenaftrek Wij zijn het met u eens dat de tarieven hoog zijn! BRONZEN MEDAILLE. Dezer dagen vond ik op een perceel grond een bronzen medaille. Na deze te hebben gereinigd stond er op een portret met opschrift „Willem III Koning der Ne derlanden". Op de keerzijde er van stond eveneens Willem III Koning der Nederlanden. Prins van Oranje Nas sau, groothertog van Luxemburg Hoe oud kan deze medaille zijn? Heeft deze nog enige waarde? Antwoord: Dergelijke penningen wer den er veel, en in alle mogelijke kwa liteiten. vervaardigd in de 19e eeuw. Vermoedelijk is de uwe dus 60 tot 90 jaren oud. Als regel is de waarde gering, omdat er niet veel vraag naar is. Alleen wan neer het een grote zware penning is, welke qua artistieke en technische uitvoering opvaU kan hij waarde heb ben als hij onbeschadigd is. En dat laatste zal haast wel niet als hij in de grond heeft gezeten. GROSSIER. Aan welke eisen moet een grossier in het algemeen voldoen? Is hiervoor nog een speciale opleiding vereist? Is hiervoor een bepaalde aan kondiging nodig wanneer men als gros sier wil beginnen? Moet men als zoda nig zijn ingeschreven bij de Kamer van Koophandel? Antwoord: Indien u zich uitsluitend beperkt tot de groothandel, behoeft u als grossier verder niet aan enige ves tigingseis te voldoen. Van de Kamer van Koophandel wordt geen bepaalde aankondiging geëist. U moet zich wel laten inschrijven in het Handelsre gister van de K. v. K. De Fokker F 27 SCHRIKSLAAN 19 SOESTDIJK TELEFOON 3990 Maandag 5 juli is in de kantine van de Eerste Alg. LTS. te Utrecht het jubileum herdacht van de heer J van der Hucht, A VO.-leraar te Utrecht. Nadat de familie in twee auto's door de collega's Broos en De Kruyf was afgehaald opende de heer Hoekstra (voorz. jub. commissie) om goed 3 uur het samenzijn. In zijn openingswoord legde hij de nadruk op de waarde van dergelijke vieringen, ook om elkaar beter te le ren kennen. Namens het bestuur (waarvan leden met vakantie uitstedig waren) en als directeur sprak de heer N C. Schou ten, die zijn grote waardering voor de heer Van der Hucht uitsprak. Niet alleen als een goed leraar, die steeds een pretige sfeer in de klas weet te scheppen, maar ook als spreker bij tal van gelegenheden, waarbij hij het heterogene personeel toch tot eenheid weet te maken. De heer Schouten overhandigde een cadeau onder couvert. Namens de leraren en ander perso neel. tevens als buurman en vriend, sprak de heer J van der Linden, die het rustige, keurige werk van de heer Van der Hucht roemde en in hem 'n meester-verteller zag. Ook roemde hij zijn collegialiteit. Ook mevrouw Van der Hucht, met wie hij in dezelfde kweekschoolklas geze ten had, werd door de heer Van de Linden toegesproken. Hij haalde herinneringen op en roem de de sfeer in de kweekschoolklas, waarin een nieuweling direct werd opgenomen De heer Van de Linden bood een salontafel aan. Hierna was het woord aan de heer J. A. van Heuven, die namens de V.U. T.0-avondcursussen sprak en die als vriend en zwager oude herinneringen ophaalde, ook aan de oude clubtijd van de C.K.G.D.B. aan Limburg en aan de oorlogsjaren. Ook na dêze toe spraak werd een geschenk overhan digd en een aantal brieven uit Lim burg Vervolgens sprak leerling Houtveen namens de leerlingen van de klassen, die van de heer Van der Hucht les hebben. Hij sprak heel dapper en leuk en bood ook een geschenk aan. Daarna haalde de heer P. Broos, ook een collega, nog enkele herinnerin gen op, en was na de pauze het woord aan de jubilaris zelf Deze dankte de sprekers voor hun woorden en geschenken en gaf In een zeer boelend betoog een overzicht van zijn loopbaan Vanaf zijn eerste proef les in welk verband hij de heer W. G v d. Hulst dankbaar gedacht, tot heden passeerden de hoofdzaken de revue, waarbij speciaal aandacht werd geschonken aan de tijd in Nuth, waar de heer Van der Hucht behalve hoofd der school, ook gedurende drie van de oorlogsjaren dienst heeft gedaan als hulpprediker. Hij eindigde zijn zeer interessant verhaal, waarnaar geboeid geluisterd werd, met het „So- li Deo Gloria". De heer Hoekstra sloot ten slotte de- se zeer geanimeerde bijeenkomst, waarvoor ook de afdeling koks en kelners, die de tractaties verzorgde, een pluim verdiende. Dokter J. C. Lucas, Simon Stevinlaan 1. Soesterberg, tel 03463-1200, neemt in het a s. weekeinde de dienst waar voor de artsen A. Th. M. Splinter te Soesterberg. W. F. van den Helm te Huis ter Heide en D. J. R. Jellema te Den Dolder. Dokter L. H. Brandt. Dolderseweg 59. Den Dolder. tel. 03402-2696, neemt de dienst waar voor dokter A J W Hage- doorn te Soesterberg. De bestuurder van een auto van het Nieuw Utrechts Dagblad, komende uit de richting Utrecht, verleende op de Amersfoortsestiaat, bij het inrijden van de Andrtessestraat geen voorrang aan de bromfietser H. E uit Soester berg Een aanrijding volgde, maar E. kwam er met een geblesseerde knie af. Voor het examen B Kinderbescherming zijn o.m. geslaagd mej. Menger en mej. Wichers. beiden te Soesterberg. voor het nieuwste In A.E.G. - Siemens - Philips - Candy Erres - Unilux - Miele - Siwa Inlichtingen - verkoop - service Inruil Soesterbergsestraat 20A - Soest De commandant van de vliegbasis Soesterberg. kolonel W. de Wolff heeft aan de adjudant-instructuur van de geneeskundige dienst A. G Grondhuis de gouden medaille voor 36 jaar trou we d'enst uitKereikt. De jubilaris geboren in Indonesië, trad in 1938 als soldaat in dienst van het K.N.I.L Tijdens de oorlog was hij drie en een half jaar krijgsgevangene van de Jappen en in 1958 kwam hij met zijn gezin naar Nederland, waar hij instructeur werd bij de geneeskun dige troepen in Amersfoort. In 1961 werd hij instructeur op de vliegbasis Soesterberg. Naast kolonel De Wolff brachten meerdere sprekers de gedeco reerde hulde, onder aanbieding van geschenken en bloemen voor mevrouw Grondhuis. Voor de algemene bejaardensociëteit sprak de schrijver J. W Ooms. Met veel humor sprak hij van zijn bele venissen uit zijn prille jeugd en uit de militaire dienst gedurende de eerste wereldoorlog. De presidente mevrouw Willemsen, die spreker ook had verwelkomd, dankte hem na afloop voor de gezellige mid dag. v O Ter gelegenheid van het feit dat 52 jaar geleden de militaire luchtvaart in Ne derland werd ongericht, werden op de vliegbasis Soesterberg de gevallenen van de koninklijke luchtmacht her dacht. Aan de voet van het monument voor de gevallenen werd door luite nant-generaal A B Wolff een krans gelegd. Ondanks het gure weer was er veel belangstelling voor de taptoe op het Dorpsplein, die werd uitgevoerd door muziekkorpsen uit Austerlitz, Soester berg en Hoevelaken. De show stond onder leiding van de heer W. A. J. C. Wakelkamp Even na acht uur werd een prachtige taptoe geblazen, waarna bij afwisseling de tamboer- en muziekkorpsen fraaie staaltjes van hun kunnen demonstreer den. Met het Wilhelmus werd de taptoe be sloten. Een mooi gezicht leverden de uniformen in hun verschillende kleu ren op, waarbij in het bijzonder de meisjes-drumband uit Soesterberg op viel. SPECIALIST OP FOTO- EN FILMGEBIED Burg Grothestraat 45 - Telef. 3917 Vandaag evea onae ^aan" uitverkorene een kleur, die hem goed staat. Zo langzamerhand aal zjj zr-a lievelingskleur wel weten. Dze pullover werd ons getoond in frambozenrood, maar wjj kunnen ons voorstellen, dat vele mannen meer houden van een warme blau we tint, het meer en meer „in' komende zwart, een neutraal grijs of een beige exemplaar. Vooral zwart en beige kunnen wij de breisters aanbevelen, omdat het kleuren zijn die bij vele herenpantalons en :olberts passen. leel gezellig wordt de trui, als die wordt gemaakt van mohair of ^an die moderne synthetische wol met mohair-effect. Onder de mid- lennaad kan naar verkiezing een korte of lange ritssluiting worden ingebracht. Yoloncte

Soester Courant | 1965 | | pagina 11