lüassesdbe Wassecette „Polly Boys" kampioen 3e klasse B REISDEVIEZEN EN REIS VERZEKERINGEN NUTS- SPAARBANK Gewetenloze vrouwenarts 63 8 „VAN BUUREN" DOORSMEREN GARAGE BOSBOOM R. DOBBEN M. TUSSEN D. ENGEL an TiXie^en Ga niet naar de gezinsdienst' Na eerste seizoen in dé Zomeravondcompetitie Bouw S.E.U. clubhuis S/1 1 Doelcijfers voor. tegen Voor al uw RIJBEWIJZEN Auto- en Seooterrijschool ATTENTIE Als eerste kennismaking GRATIS Nieuwbouw van „Huize Oranjehof' officieel in gebruik genomen Goed geslaagde eolleete voor Zonnegloren Klaar terwijl U wacht BEVEROL SMEERSTATION Uitreiking van diploma's is de zeep niet synthetisch. babvwas doen. van Weedeslcaal52 Lenssen+de Wolff jT"i iScUoemaker: aparte machine. Uw wasgoed komt dus nooit in aanraking met waswater of wasgoed van andere dames van U/eedesicaai 52 Pasar-Malam in Baarn Rouw- en Trouwkleding Voetbal van de J.B.T.B. UW SUCCES IS ONZE RECLAME Auto- en Scooterrijschool Zijn eigen foto's leverden het bewijs Krabbels van Knelis zonder uw huisvriend mee te nemen •ELKE ZONDAG - KWART VOOR NEGEN OUDE KERK De bouwers van het SEC. clubhuis zullen zaterdag a s. de vlag kunnen hijzen, aangezien dan het houtwerk van de kantine zal worden geplaatst. Het geheel zal een feestelijk karakter krijgen, aangezien dit het ingaan van de laatste fase in de bouw van het S E C.-home betekent Zaterdag j.1. waren niet minder dan 20 S.E C -bouwers aanwezig, die putten om de gebouwen stapelden en dicht kluisden, terwijl timmerlieden en stu kadoors de doucheruimten afwerkten. Voor zaterdag a s. zijn echter een flink aantal timmerlieden nodig en behalve de iedere week aanwezige L van Breu- kelen en J Meerding wordt door het S E C-bestuur een beroep gedaan op andere S.EC.-timmerlieden om deze twee S.E.C.-ers zaterdag a s. te assiste ren bij het veel omvattende timmer werk. Zijn er n.1. voldoende timmer lieden dan kan op deze zaterdagmor gen het gehele dak van de kantine ge plaatst worden. Ook voor zaterdag a.s. is de aanvang der werkzaamheden gesteld op 7.30 uur. De metselaars waren zaterdag j.1. bezig met de afwerking der kleedka mers en zullen ook de komende zater dag weer de handen vol hebben, zodat ook hier assistentie van andere S E.C.- leden, functionerende als metselaars, bijzonder welkom zijn. Losse arbeiders zijp eveneens welkom, aangezien diverse grondwerkzaamhe den en andere karweitjes door de niet bouwvakkers opgeknapt kunnen wor den. Zij. die inlichting wensen of be hulpzaam willen zijn bij de bouw. kun nen zich wenden tot de S.EC.-co ördinator D. H Tuenter. tel. 3131 of sekretaris J. P C. Veldhuizen, tel. 3615 naar Eikenlaan 1 - Telefoon 4685 Soest Onze wagens zijn all-risk verzekerd O EéN RIJLES (60 min.) EéN THEORIELES 1 W (120 min.) Grote vreugde heerste er dinsdag avond bij de elf voetballers van het loodgietersbediiif Van der Pol. in de derde klasse B van de Zomeravond- competitie uitkomend onder de naam Polly Boys. Die blijdschap gold het be halen van het kampioenschap van de afdeling door de Soester ploeg, die dit seizoen pas voor het eerst aan de zomeravondcompetitie heeft deelgeno men. Het werd dus direkt een goed de buut. waarvan trouwens ook de uitste kende doelcijfers getuigen: 63 doelpun ten voor en slechts 8 tegen Polly Boys presteerde het de titel ongeslagen te behalen. Het speelde maar één wed strijd gelijk! Het kampioenschap werd een feit in de op het K.P.S -terrein gespeelde wed strijd tegen Centurion 3. Na afloop hiervan ging aanvoerder P Claessens op de schouders van zijn medespelers, die hem in triomf naar de kleedka mer droegen. Hij droeg daarbij bloe men. hem aangeboden door de heer W. B11 '-er namens de voetbalvereni ging £..abo uit Den Dolder Een ge baar. dat hogelijk werd gewaardeerd door de kampioensploeg. In de kleed kamer ging het uiteraard vrolijk toe. maar het kampioensfeest wordt later gevierd, wanneer de heer Van de Pol is teruggekeerd van zijn reis naar Canada Polly Boys heef z'n aanhang niet lang in het onzeke gelaten Al na vijf mi nuten spelen kon linksbuiten Wigt- man onhoudoaar inschieten (1-0). Daarna moesten de toeschouwers een kwartier op het tweede Soester doel punt wachten, maar zij hebben geen moment behoeven te vrezen, dat de Amersfoorters gevaarlijk zouden wor den. De gasten kwamen er nagenoeg niet aan te pas. vooral ook omdat zij veel oudere spelers opgesteld hadden, die het tegen de jonge Boys-ploeg niet konden redden. Na twintig minuten waren de gasten nog geen enkele maal over de eigen helft geweest. Doelpunten konden een voudig niet uitblijven Wigtman gaf gestalte aan het enorme overwicht door het tweede doelpunt in te kop pen (2-0). waarna Sakkers twee mi nuten later voor een alleszins aan vaardbare 3-0 ruststand zorgde door ineens in te kogelen. Na de pauze namen de roodhemden het initiatief direkt weer in handen. De Boys maakten het de Amersfoortse defensie danig lastig en het verwon derde niemand, dat die na een kwar tier moest zwichten voor een kopbal van Henk de Vente (4-0). Enige vrije trappen leverde geen succes op, maar één ervan werd toch benut. Uit een direkte vrije schop scoorde Wessel van Ee onhoudbaar <5-0i De Soesters bleven in de meerderheid. De Cen- turion-ploeg kwam wel eens op de Boys-helft, maar gevaarlijk werden zij geen moment. De achterhoede had het dan ook erg gemakkelijk in deze wat eenzijdige wedstrijd. Polly Boys bleef zich tot het einde geven en dat resulteerde ten slotte in nog een treffer, gescoord door Henk de Vente Daarmee was het evenwel gebeurd, het was trouwens voldoende. Polly Boys was na een prachtig sei zoen verdiend kampioen geworden. Proficiat, Boys! O O De in de vorige week gehouden collec tie ten bate van sanatorium ..Zonne gloren" heeft de mooie som van 4221.21 opgebracht. Aan de collec tanten wordt dank gebracht Geen langdurige wachttijd daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan. Vakkundig personeel Eerste klas smeermiddelen Birkstraat 105 - Soest - Telef. 3256 De Stichting voor opleiding kinderbe scherming Amersfoort heeft onlangs het examen gehouden voor deelnemers aan de cursussen A en B Kinderbe scherming. Hiervoor slaagden uit Soest de dames Bosshardt. Breunesse en v d. Zwaag. uit Soestdijk mej. Herbert en uit Soesterberg mej. Wichers. Zij verwierven het diploma A. Voor het diploma Kinderbescherming B slaag den uit Soestdijk de dames Fehres. Koster en Van Vliet en uit Soest mej. Haas. De diploma's werden in Amersfoort uitgereikt door de gecommiteerden mevrouw mr W. F. K de Smit-Kroeze en zr. Lathouwers. Op deze bijeenkomst sprak o.a. ook de direkteur van het Van Arkel Instituut, de heer J. J. Schoonhoven, die de dank van het in stituut overbracht aan het bestuur, de docenten en de scheidende bestuursle den. te weten voorzitter H. P. Hofman en penningmeesteresse mevrouw M. S. Huyskens-Bothof. In aanwezigheid van o.a. de heer K Fros namens de dienst gemeentewer ken, de heer J. J. Kraaijenhagen na mens de voetbalvereniging Kon Paleis Soestdijk. het dagelijks bestuur van de afdeling Utrecht, de ere-dame van de bond mevrouw dr J. W. Wurfbain- Veere. vaandrig Ridderikhof namens de Kon. Vereniging van Onder-offi cieren Land- en Luchtmacht ..Ons Belang", vertegenwoordigers van ver schillende afdelingen, oud-voorzitter J. Verbeek (92) uit Schalkhaar, oud bestuursleden, de architect L v. d Lin de uit Reeuwijk vond dinsdagmiddag de feestelijke opening plaats van de nieuwbouw bij het rust- en vakantie oord ..Huize Oranjehof" op de hoek Prins Hendriklaan-Pr. Bernhardlaan De fraai gelegen villa is in exploitatie van de ..Vereniging Rust- en Vakan tie-oord" van de Koninklijke Neder landse Bond van Oud-onderofficieren, waarvan vele leden aanwezig waren De bijeenkoms» werd geopend door voorzitter L. Stok uit Den Haag. die meedeelde, dat de ere-voorzitter. luite nant-kolonel W F K Bisschoff van Heemskerck. plotseling verhinderd was te komen. Hij had geen bericht van verhindering gezonden, maar enkele telefoontjes naar Den Haag en het paleis leerden, dat hij niet kon ko men De overste, eerste stalmeester van H.M. de Koningin, kon dus ook niet de officiële opening verrichten, zoals aanvankelijk de bedoeling was Zijn taak werd overgenomen door mevrouw wed. prof. dr C. U Ariëns- j Kappers, beschermvrouwe van de af deling Amsterdam Door het doorknip pen van een oranje lint werd de nieuwbouw in gebruik genomen. verkocht het terrein en de opbrengst ervan bestemde hij voor minder draag krachtige oud-onderofficieren om hen gratis een week in het vakantie-oord te laten verblijven. Velen logeerden in ..Oranjehof' velen bezochten het. Onder hen was koningin Emma. In 1954 kwamen er moeilijkheden met de gemeente, die tot onteigening wilde overgaan teneinde door de aan leg van twee wegen het terrein achter de buitenplaats te ontsluiten Het be stuur van de vereniging richtte een bezwaarschrift tot de Kroon, die af wijzend beschikte op het aanleggen van een der wegen In 1956 schonk K P.S. uit de opbrengst van de tradi- In de U kunt dus ook bij ons de De heer Stok vertelde iets over de geschiedenis van de op 5 februari 1888 opgerichte vereniging. In 1911 gingen er stemmen op om te trachten de vereniging een eigen rust- en va kantie-oord te bezorgen. Men had de moed daartoe een commissie samen te stellen, die precies op de dag van het zilveren jubileum van de vereniging het reglement tot oprichting kon aan bieden. In augustus 1913 werd het be stuur op de vierdaagse jaarvergadering in Utrecht een bedrag van 2000. door de commissie aangeboden. In 1914 stelde een Nijmeegs industrieel grond ter beschikking. Het bestek en de tekeningen werden gemaakt, er werd overeenstemming bereikt met de aannemer, toen de mobilisatie roet in het eten gooide De aannemer, vroeg en kreeg ontheffing van het gesloten contract. In 1918 had men succes bij het zoeken naar een plaats voor het vakantie-oord in het centrum van het land. In 1919 werd de koop gesloten van de buitenplaats plus de grond aan de Prins Bernhardlaan. De koopprijs was 45.000, De schenker van de grond in Nijmegen ANNO I III 11940 KAMERBEEK ASSURANTIËN de pijler voor uw verzekeringsplan OLDEN8ARNEVELTLAAN 30 TELEFOON 1 21 41 AMERSFOORT Inspecteur voor Soest-Baarn Van Goyenlaan 154 - Soest Tel. 5514 tionele sportdag de vereniging 1200. Daardoor kon de vereniging financieel beter rondkomen. In 1960 waren er besprekingen met betrekking tot de onteigening van een deel van de tuin in verband met het doortrekken van de Prins Hendriklaan Het lukte een akkoord met de ge meente te bereiken. De weg kwam langs de dependance, die daardoor vrij wel waardeloos werd als vakantiever blijf Het besluit om de dependance en een deel van de grond op te geven, was moeilijk, maar het moest. Ondanks dat de bestuursleden aanvankelijk had den gezegd: niets afgeven van Oranje hof. Van de opbrengst en de verkoop 58.000,zou men de nieuwbouw bekostigen. In 1963 verleende de gemeente toe stemming om te bouwen, maar Pro vinciale Staten stak een spaak in het wiel. Over twee jaar terugkomen, zei men daar. Toch lukte het de vereni- gin geen bouwvergunning te krijgen, vooral door het werk van de heer Desta, die samen met de heer Van Geffen sr en Van Weert in de exploi tatiecommissie zitting heeft. Deze commissie verzette veel werk, met na me de heer Van Geffen. die daarvoor werd onderscheiden met het Bonds Ere-kruis der Tweede Klasse. De voor zitter bood de commissie een inge lijst gedicht aan. gemaakt door een lid in 's-Gravenhage. Met een „We zijn onroerende goederen 'taxaties hypotheken ËHUSlH' assurantiën Stèenhoffstraat 67 Soest Tel. 2169 er nog niet, maar we komen er -wel", besloot hij zijn toespraak. Daarna kwam de heer A Hulleman de zaal binnen, die namens de heer Bis schoff van Heemskerck diens teleur stelling over z'n afwezigheid kwam mededelen. Hij had deze bijeenkomst in z'n agenda op volgende week dins dag gezet", zei hij. Hij bood namens de ere-voorzitter bloemen aan. Me vrouw Lenstra (84) wenste daarna het bestuur geluk en liet de aanwezigen een ..hoeraatje' uiten. De heer Van Geffen zei in zijn funktie van voorzitter van de afdeling Hilver sum. dat Oranjehof jarenlang een zor genkind is geweest van de vereniging. Een bloedarm kind. dat nu echter een blozende dochter is. die alle kinder ziekten heeft doorstaan Hij noemde Oranjehof ..een parel aan de kroon van de bond, een lusthof voor vakan tiegangers en een rustoord voor hen. die terzijde van het woelige leven verlaten staan' Hij bood ten slotte een loper en twee matten aan. De oud-beheerder, de heer W P Kud- ders. noemde Oranjehof een parel van uitzonderlijke schoonheid. Hij felici teerde het bestuur van harte en bood een lectuurbak aan. Het lid Van de Mast schonk 75 boeken, de heer Koets namens de afdeling Utrecht een enve loppe met inhoud. Ook enkele leden gaven aen enveloppe met een geldsbe drag. Vaandrig Ridderikhof wenste na mens ,.Ons Belang" geluk. Daarna bo den velen tijdens de receptie het be stuur hun felicitaties aan en kon men de nieuwbouw bezichtigen. De bijeenkomst werd gehouden in de nieuwe, ruime en lichte serré, die aan de zijde van de Oranjelaan is bij gebouwd. Aan de zijde van het Nas- sauplantsoen verrees een bungalow, die de dependance vervangt. De indeling van de bungalow is: zeven een-per- soons- en zes twee-persoonskamers, een hall. een douche en een toilet. Er is een zolder, waar de kinderen of kleinkinderen van de vakantiegasten kunnen huizen. Het aan het bestaande gebouw opgetrokken bungalowtje wordt centraal verwarmd. PHILIPS SPECIAALZAAK Van Weedestraat 72 - Tel. 2792 In de heeft U een Na het grote succes van verleden jaar, wordt op zaterdag 10 juli in Baarn we derom een pasar-malam gehouden. Deze indische feestmarkt wordt geor ganiseerd door de gerepatrieerden met behulp en medewerking van diverse verenigingen en winkeliers. Door deze samenwerking wordt gestreefd naar een nauwer contact tussen de uit In donesië afkomstige Nederlanders. Te vens is het een inbreng van een goede Indische gewoonte in de Hollandse samenleving een graties toegankelijk ls. wordt een Op deze pasar-malam. die voor ieder- grote verscheidenheid van attracties gebracht. Oosterse dansen en zang. naast toneel van kinderen. Exposities en verkoop van o.a Indische kunstprodukten, schelpen. Unicef- postzegels, Surinaams fruit, handenar beid. grammofoonplaten en nog veel meer. Daarnaast vele kermisattracties En vooral niet te vergeten de Indische hapjes en maaltijden in het oergezel lige kelderrestaurant, 's Avonds ls er gelegenheid tot dansen De pasar-malam wordt gehouden op zaterdag 10 juli. van 10 uur v.m. tot 12 uur 's nachts, in het Brandpunt aan de Oude Utrechtseweg 6. Baarn. bij de Amersfoort - Baarn - Nijkerk - Scher- penzeel - Soest - Rijdend bijkantoor v.h Joh. van Keeken Laanstraat 55 - Baarn Telefoon 2783 Het huidige elftal van de afdeling Soest van de Jonge Boeren- en Tuinders Bond bindt a.s zaterdag avond, op het K P.S.-terrein aan de Biltseweg. de strijd aan tegen de vete ranen van de afdeling. De wedstrijd vangt om zever uur aan. De opstelling van beide elftallen luidden: J.B.T.B 1 doel A. Smink. achter W Rademaker en A Voet. midden W. v. d Hengel, 'V. v. d Breemer en C Wantenaar; voor G Hilhorst, Ad v d Breemer. Arie v. d Breemer. Jos Brou wer en H. v. d Deijssel J.B.T.B.-veteranen: doel T Brouwer; achter G. Schimmel en K. Vonk; mid den P v d Hengel. K. v. d. Breemer en J. v. d. Breemer; voor W. Zoetelief, B Kaats. W. van Roomen. J Brouwer, R. Hilhorst en H Kaats, die beiden een halve wedstrijd spelen. De J B T B Soest neemt zondag a.s deel aan het volleybaltournooi van de Kring, te houden in de Markthal te Amersfoort. Daar zullen alle afdelingen vertegenwoordigd zijn. BOSSTRAAT 5 TELEFOON 2543 De openbare mening in west-Duits- land reageerde scherp, bleek daarna verdeeld, om tenslotte geheel en al te verstommen toen de bekende hoogle raar aan de medische faculteit van de universiteit in Giessen, tot voor kort tevens directeur van de academische vrouwenkliniek in die stad, professor dr. Richard Kepp, openlijk verklaarde: ..Meer dan de helft van alle miskra men zijn het gevolg van de strafbare handeling die wordt omschreven met de benaming: afdrijving of dood van de vrucht ener vrouw." om dan ver der te vervolgen met ..de gevallen van afdrijving, die in de bondsrepubliek zijn begaan, worden op minstens 500.000 per jaar geschat". De Duitse hoogleraar besloot zijn op zienbarend betoog met de opmerking: ,,Het door mij in deze aangegeven per cent van 65, is slechts een reële schat ting." Na deze openlijke mededeling was het even stil in het land, een stilte voor de storm, daarna brak een ware orkaan van protesten los en wel van de zijde der medici en de bladen. De openbare mening reageerde zeer scherp, wat la ter verdeeld, totdat op een gegeven moment alle geluid verstomde, toen plotseling en onverwacht uit de goede en oude stad Augsburg als het ware de bevestiging kwam van de professorale verklaring. Sensationeel proces Vanwege de justitie werd het vonnis bekend gemaakt, zojuist uitgesproken tegen de in Augsburg praktijk uit oefenende vrouwenarts dr Franz Josef Hanszmann een vonnis dat onder meer inhield dat laatstgenoemde spe- Ajje 't mlng vraogt dan mok zeige dak ming eige van de week een aop eschrokke bin. Ikke waandelde op ming dooje gemak deur 't darrep. waant ikke was al een paor daoge nle veerder ewees dan t huus van Gart. dus ikke moster es effe"heulegaor uut. Ikke denk, Knelis, jie ken best een fiks end waandele, dan zie je nog es wat van Soest. D'r gebeure de leste tied zo- veul dinge en d'r veraandert zoveul an straote en an huuze. dajje 't heul nie meer biebeene ken. En as ikke dan es s aoves verdwaol. dan kom ikke d r nooit meer uut. Dus een flink end loope. Ikke liep deur Soesdiek en deur Soes- zuud en daor bin ikke zo eschrokke Nie van de Soesderbarregsestraot. die leit al zo lang ope. die blief ope denk ikke. Ikke het ming laote vertelle dat ter moejlukheede binne mit de hoek an de Elkelaon. Maor dat weet ikke netuurluk nie zeeker. Ikke ken da nie bekieke. Ikke bin ok nie eschrokke van de Gaale- kaamppulsweg. dattie ope laag wist ikke ok wel. Maor waor ikke zo van eschrokke bin is van een meraokels groot ding. dat in een tuun an de Smitsweg staot. Kejje veursteJle, Knelis loop op ze dooje aakertje op de Nieuweweg, ziet- tie in ene een paor raore arreme de lug insteeke. Ikke schrok ming een aop. ikke denk Knelis, daor hij je ut. De minse van de maon binne eerder op de aorde dan wullie op de maon. Maor ikke bin bar niesgierug. dus ikke denk effe kieke D'r zal wel niemaand weeze, die ming geloof as ikke d'r van vertel, maor ikke wil wel es zien wat ter an de hangd is Noeng. ikke bin blie dak effe bin wee- ze kieke. waant ter was heulegaor niks an de haand. 't Was een beeld, zeeje de minse die d'r in de buurt woone Een meraokels groot beeld, da wel. Zo'n bietje tien meeter hoog en ut staot in de tuun bie 't bedrief. dat- tut emaokt het. Gegote zogezeid. waant emaokt is ut deur een Ietalijaonse beeldhouwer Ikke weet nie meer pre- sies hoe die heet. Iets van Pier luca digli Innocenti. Gooj maor in me pet. Trouwes. da beeld het net zo'n raore naom astie kérel ok. Maor die bin ikke allaang weer vergeete. 't Is een groot beeld en as uit gewoon los zou staon, zou ut vaast omkiepe. D'r binne daorom dikke staolkabels an vaast emaokt. dus noeng ken d'r niks beure. Ok nie aster een laader teu- genan staot mit één van die bronsgie ters d'rop, waant ut beeld is nog laang nie klaor. 't Komp in Grooninge te staon. op de Groote Maart. De studen te daor hebbe ut an de gemeente an- nebooje omda zullie 150 jaor bestaon hebbe. Ikke het ming nog veul meer laote ver telle en Ikke b:n d'r een heul poosje eweest om ut es goed te. bekieke. Wie d'r laangs riejt kaan 't al van veerre zien Ikke zou zegge aster minse binne, die in Soest een groot beeld wille zien, dan motte zullie maor es an de Smits- weg gaon kieke Maor zullie bin ge- waorschouwd: Nie schrikke zoas ikke.' JUWELIER - HORLOGER «an Weedestraat 40 Soest tel.4361 cialist tot vijf jaren tuchthuisstraf was veroordeeld, zijn rechten voor die pe riode verloor en tenslotte voor die tijd uit de uitoefening van zijn medisch beroep was ontzet. De rechters van de grote strafkamer van het Landgerecht waren onder voorzitterschap van de ..Landgericht- direktor" dr. Emil Mannhart voltallig aanwezig om te ordelen over het straf waardig optreden van de 53-jarige vrouwenarts, wonende en praktijk uit oefende in Augsburg. aan wie onder meer ten laste was gelegd (we geven hier slechts een bloemlezing uit de wel zeer omvangrijke dagvaarding van de verdachte) a afdrijving of dood van de vrucht ener vrouw, tenminste der tien maal gepleegd en voor welke „be handeling" de medicus 800,tot 1000,incasseerde: b. twee geval len van koppelarij en c. het herhaal delijk plegen van ontucht met minder jarige. vrouwelijke patiënten. Zijn eigen foto's.... Het onderzoek tegen deze ..vrouwenspe cialist" had zich, zo bleek ter zitting, uitgestrekt over een periode van cir ca tien jaren. De vrouwelijke patiënten van de dokter werden door hem on der narcose behandeld en voor, doch ook tijdens en na de behandeling" in natura gefotografeerd. De arts die aanvankelijk voorgaf van niets te weten, werd ter zitting gecon fronteerd met een tiental zijner voor malige patiënten, voorts werd het door hem zelf genomen fotomateriaal ter tafel gebracht, dat door de recherche was gevonden, verborgen achter een muur in zijn spreekkamer. Ontkennen hielp toen niet meer. De naaktfoto's leverden het sprekende bewijs van zijn ingrepen en van zijn ontucht. In zijn einduitspraak betoogde de pre sident. dr. Mannhart. onder meer: „De zaak Hanszmann geeft rijke stof tot overdenking. Het is immers zo, dat deze gewetenloze medicus zonder meer klinkende munt heeft weten te slaan uit de angst, de vrees voor ontdekking van het verwachte kind." Na deze laat ste uiteenzetting volgde tenslotte de veroordeling tot vijf jaar tuchthuis straf. met verlies van rechten.

Soester Courant | 1965 | | pagina 7