U/assëëëSf Mis GrarnnnnpM Eric de Noorman - De om fteidrun W Rijwielhandel C. KLOMP Gemeenteraadsvergadering, FaTo£^ag ¥oor uw vcc/i Weedeslcaal 52 R. DOBBEN FRANS BOSMAN WASAUTOMATEN Voor al uw FOTO-OPDRACHTEN D00RSMF.REN GARAGE BOSBOOM ziekenauto 5980 DE GOUDEN SNAAR" Rumoer om Griekse troon Stichting o eerste klas rijwielreparatie o een nieuw rijwiel o alle rijwiel-accessoires Voor ziekenvervoer per E.H.B.O.-ZIEKENAUTO haadslid Oldeboom kreeg enveloppen zonder stukken Heeft (J ook zo n hekel aan die nare was Gaat U dan eens naar de '""■■II— 02953-3367 Klaar terwijl U wacht BEVEROL SMEERSTATIOX Teveel grote namen om op te noemen Alles nieuw en zonder fouten W Ga niet naar de gezinsdienst t: zonder uw ouders mee te nemen Weekendwijding Amersfoortse Kredietbank GEVESTIGD Tijdelijk adres PRINS BERNHARDLAAN 18 - SOESTDIJK - TELEF. 5980 (Ook voor ziekenauto) UW1 ADRES VOOR I TELEFOON 598» - Tijdelijk adres Pr. Bernhardlaan 18 De gemeenteraad heeft in de woens. dag j i gehouden vergadering in vlot tempo de 24 punten tellende raads agenda afgewerkt. "^an begin van de vergadering zorgde het raadslid J Oldeboom (prot chr.) voor enige verbaasde blikken toen hl) de mededeling deed. dat hij' niet alle stukken met betrekking tot ?,^e, raat^svergadering had ontvangen Hij kreeg wel enkele enveloppen thuis maar die waren leeg. De VOORZITTER, burgemeester mr S P. baron Bentlnek. zegde toe. dat een en ander bij de administratie op het gemeentehuis zal worden onder zocht. Op deze raadsvergadering lieten de he ren B H ELBERTSE ifc.VPi en dr. D. J. P ORANJE (VV.D.) verstek gaan. De raad behandelde de navolgende agendapunten: 1. Vaststelling van de notulen van de vergaderingen van 29 april en 9 juni 1965. Conform besloten. 2. Ingekomen stukken. a. Brief d.d. 16 februari 1965 van G J van Beek. Smitsweg 19. alhier Inza ke de handhaving van een werkplaats op een aan de Smitsweg gelegen ter rein met het advies om deze brief in handen te stellen van burgemeester en wethouders ter afdoening. Conform besloten. b Schrijven d d. 31 maart 1965 van P Siskens, inzake de vestiging van een bedrijf op een perceel, gelegen aan de Amersfoortsestraat met voorstel adres sant te berichten conform het ter in zage gelegde advies van burgemeester en wethouders Conform besloten. c Aanbieding ingevolge art. 20. lid 1, van de gemeenschappelijke regeling van de 2e wijziging begroting 1964 en de le wijziging begroting 1965 van de A-kring U.c. bescherming bevolking, met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen. Conform besloten. d. Koninklijke goedkeuring op de ..Ver ordening op de heffing en invordering van leges" met voorstel deze voor ken nisgeving aan te nemen. Conform besloten. e Rapport van de gemeentepolitie al hier, d d. 15 Juni 1965, inzake het plaatsen van automobielen op het perceel Amersfoortsestraat 95a te Soes- terberg, met voorstel dit rapport voor kennisgeving aan te nemen. Conform besloten. Conform besloten. g. de Soesterbergsestraat van mevr. A. W. Niisson-v d. Bovenkamp; Conform besloten h. de Soesterbergsestraat van G. H. Nieland. Conform besloten. 1 de Soesterbergsestraat van mevr. M van Winzum-den Hertog; Conform besloten. j. de Soesterbergsestraat van C J D. Kok; Conform besloten k. de Soesterbergsestraat van A en G. R. A. Groot Conform besloten 1 de Molenstraat van mevr H S. F de Vries-Dijkhorst. Conform besloten. m de Soesterbergsestraat van mevr. A. M. van Nes-van Diiv Conform besloten Klein Engendaalweg van C A C van Doorn; Conform besloten o het Weteringpad van J V Meyer; Conform besloten. P de Soesterbergsestraat van G. J Blom: Conform besloten. PHILIPS SPECIAALZAAK Van Weedestraat 72 - Tel. 2792 KAMERBEEK ASSURANTIËN de pijler voor uw verzekeringsplan OLOENBARNEVELTLAAN 30 TELEFOON 1 21 41 AMERSFOORT Inspecteur voor Soest-Baarn Van Goyenlaan 154 - Soest Tel. 5514 f Controlerapporten van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële Adviezen der Vereniging van Neder landse Gemeenten met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen. Conform besloten. 3. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor het maken van zandbakken en speelwerktulgen bij de Wabo-wonlngen te Soesterberg. Krediet 15.000, Conform besloten. 4 Voorstel tot het verlenen van mede werking als bedoeld in artikel 50 van de Kleuterschool" te Soesterberg voor de aanschaffing van drie brandblus- apparaten ten behoeve van de Chris telijke Kleuterschool aan de Generaal Spoorstraat, Krediet 300,— Conform besloten. 5 Voorstel tot aankoop van grond met of zonder opstallen aan: a. de Laanstraat van C. Hageman en s.c.-. Conform besloten. b. de Hartweg van G. van Ooyen; Conform besloten. c. de klein Engendaalweg van mej. J A. Grootveld en mevr. G. C. van Leeu- wen-Creutsberg; Conform besloten. d. de Soesterbergsestraat van C. van Amerongen; Conform besloten. e de Soesterbergsestraat van F. W. J. Nllsson c.s.; voor het nieuwste In A.E.G. - Siemens - Philips - Candy Erres - Unllux - Mlele - Siwa Inlichtingen - verkoop - service inruil Soesterbergsestraat 20A - Soest q. de Soesterbergsestraat van J. Jaars- ma; Conform besloten. r. de Soesterbergsestraat van G van Egdom Conform besloten. s. de Soesterbergsestraat van mei- F. E. Kwint; Conform besloten t. de Parklaan van mevr. C. M. Spit hoven-van der Hoeft; De heer WESTRA (P.v.d.A.) stelde de vraag of het niet te ver gaat met het door de gemeente aankopen van perce len grond zoals dit perceel, waarmee een bedrag is gemoeid van 186.000. Hij zei. dat de grond wel aan het plan Eng-Zuid grenst, maar dat men dan nog niet ver genoeg is Wethouer A P HILHORST (KVP) antwoordde, dat de gemeente moet kopen wat er te koop is Het ls niet denkbeeldig, dat de grondprijzen nog hoger zullen worden en als dat zo ls heeft de gemeente er verstandig aan gedaan nu al de grond te hebben aangekocht. Conform besloten. u de Laanstraat van mevrouw H. A. Schuurman-Manholt. Conform besloten. 6. Voorstel tot onbewoonbaarverkla ring van de woningen Postweg 16 en 18 te Soesterberg en Korteweg 2 te Soest. Conform besloten. 7. Voorstel tot uitname van gronden uit het grondbedrijf Conform besloten. 8. Voorstel tot het aangaan van een gemeenschappelijke regeling streek- werkplaatsen voor Amersfoort en om geving. Conform besloten. 9 Voorstel tot het vaststellen van een nieuwe verordening inzake het subsi diëren van kinderuitzendingen. Conform besloten 10. Voorstel tot het beschikbaarstel len van een krediet voor verbouw van de openbare kleuterschool aan de Duinweg te Soest-Zuld en voor het aanleggen van een verhard toegangs pad tot deze school De heer WESTRA (VV.D zegt ervan overtuigd te zijn, dat het aantal kin deren dat deze school zal willen be zoeken na de vakantie zo zal stijgen, dat er voor minstens 25 leerlingen geen plaats zal zijn. Volgens wethouder K DE HAAN (P.v d A mogen er van de inspectie niet meer kinderen op een school worden toegelaten dan dat er voor hen plaats is Het is inderdaad waar, dat er kin deren op de wachtlijst staan, maar dat aantal ls nog niet voldoende om een nieuw lokaal te kunnen stichten. Me vrouw POLET-MUSLER zegt het met de heer Westra eens te zijn. Ook zij vindt de regeling ondoorzichtig. Zij had lof voor de heer Westra, die zo op de bres staat voor de kleuters. Conform besloten. 11. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een aanvullend krediet voor het maken van een afvoersloot naar de Enm. Bedrag f 90 000. Het college van B en W. stelde voor liet werk te gunnen aan het Stlchts I Wegenbouwbedrijf, dat bij de aanbe steding voor f 396.300,op dit werk inschreef. De raad ging daarmee ak koord. zodat het Hilversumse bedrijf dit werk zal uitvoeren. Conform besloten 12. Voorstel tot het weigeren van ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de „Zoneverordening Hinderwet1' voor het oprichten van een patates-frltes bakkerij aan de Nieuwstraat 13. Conform besloten. 13. Voorstel tot het verlenen van me dewerking als bedoeld in artikel 72 van de Lager-onerwijswet 1920 aan: a het bestuur van de vereniging „De School met den Bijbel" te Soest voor de aanschaffing van nieuwe gastoe- stellen en geysers ten behoeve van de Oranje Nassauschool voor v.g.l.o. aan de Ir. Menkolaan; Krediet 300. Conform besloten. b het bestuur van de vereniging voor christelijk onderwijs te Soesterberg. voor de uitbreiding van de betegeling op het schoolterrein van de christe lijke school voor g.l.o. aan de Generaal Winkelmanstraat; Krediet 2200, Conform besloten. c. het bestuur van de vereniging „De School met den Bijbel" te Soest voor het aanschaffen van meubilair en het leggen van vloerbedekking ten behoeve van de christelijke school voor u.l.o. aan de Prins Bernhardlaan; Krediet 852ö.— Conform besloten. d het R K schoolbestuur te Soestdijk voor het wijzigen van de centrale ver- warmingsinstallatie in de R K. Maria- school voor g.1 o. te Soestdijk. Conform besloten 14. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor aanschaffing van leermiddelen voor het vak handenar beid ten behoeve van de Mariaschool voor g.l.o. te Soestdijk. Krediet 3500.—. Conform besloten 15 Voorstel tot het verlenen van ont heffing als bedoeld in artikel 1 van de „Zoneverordening Hinderwet" voor: het oprichten van een metaalwaren- fabriek aan de Grote Melmweg. De heer DE BRUIN (VV.D.) zegt hier over. dat de raad eerst de Hinderwet vergunning moet verlenen en dan pas de verguunlng voor de bouw van de fabriek Anders heeft een voorstel als dit geen enkel nut meer en wordt de raad. zoals ln dit geval, voor een pro bleem gesteld. De heer WESTRA (V.V.D kon met deze woorden volledig akkoord gaan De VOORZITTER antwoordt en zegt. dat eerst de fabriek moet worden ge bouwd en dan bedenkt men, dat er nog een Hinderwetvergunning nodig Is Als deze niet wordt verleend moet het bedrijf gesloten worden en dat zou een grote schadepost betekenen. Conform besloten. 16 Voorstel tot ruiling van grond ge legen aan: a. de Nieuwstraat, de Groen van Prins tererstraat en de Thorbeckestraat met G. Sijberden; Conform besloten b de Soesterbergsestraat en Gallen- kamp Pelsweg met B. J. van der Lin den. Conform besloten. 17. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor aanschaffing van leermiddelen voor het vak handenar beid ten behoeve van de Mariaschool voor g.l.o. te Soestdijk. Conform besloten. 17a. Voorstel tot vervanging van een politie patrouille-auto. Een van de politiewagens moest een grondige reparatie ondergaan. Dat vergt een bedrag van 1500,maar het is zo, dat de inrullwaarde door deze reparatie nauwelijks hoger wordt B en W. stellen daarom voor de auto te verkopen en een nieuwe aan te schaffen. De kosten voor aanschaffing worden geraamd op 3500, Conform besloten. 18 Voorstel tot herziening van de voorschriften behorende bij het uit breidingsplan „Oude Tempel". Conform besloten. SPECIALIST OP FOTO- EN FILMGEBIED Burg. Grothestraat 45 - Telef. 3917 Geen langdurige wachttijd daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan. Vakkundig personeel Eerste klas smeermiddelen Birkstraat 105 - Soest - Telef. 3256 19. Voorstel tot verkoop van grond gelegen nabij de Larixlaan aan T. G. R P Nolson Conform besloten. 20. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de aanschaffing van leer- en hulpmiddelen ten behoeve van de openbare school voor g.l.o. te Soest-Zuld Krediet 925. Conform besloten. 21. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de verbetering en riolering van een gedeelte van de Prins Bernhardiaan en de Nassaulaan, alsmede de riolering van een gedeelte van de Jullanalüan en de Oranjelaan Krediet 300 000.—. De heer WESTRA (V VD stelt de vraag waarom juist deze straten door het college van B en W. worden voor gesteld voor verbetering, terwijl er nog zoveel andere straten zijn, die hoog nodig aan verbetering toe zijn. Zo'n weg is bijvoorbeeld de Bartolottilaan. die „eirond" is en waarin veel gaten voorkomen Als het een beetje flink geregend heeft kunnen de bewoners haast niet meer bij hun huizen komen Ook een gedeelte van de Van Beunin- genlaan is hard aan opknappen toe Het eerste deel van deze laan ls pas geleden gereed gekomen na een gron dige verbetering. Daar is het werkelijk een pracht weg geworden, maar waar om ls het tweede gedeelte ook niet on der handen genomen? Wethouder A P HILHORST (K VP antwoordt en zegt, dat men toch niet ontevreden mag zijn over hetgeen mo menteel ln de gemeente wordt uitge voerd. Het is nu eenmaal zo, dat niet alles tegelijk kan gebeuren De ge meente moet rekening houden met de begroting. Volgend jaar bij de nieuwe begroting kunnen de door de heer Westra genoemde wegen aan de beurt komen. Conform besloten. 22. Voorstel Inzake het door de heer P Tetrode ingediende beroepschrift tegen een aan hem op grond van de artikelen 102 en 103 van de Bouwver ordening gezonden aanschrijving. Conform besloten. 23. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor voorzieningen aan de inrichting van het clubgebouw bij de 56 woningwetwoningen aan de Prof. Lorentzlaan-hoek Slmon Stevin- laan te Soesterberg. Krediet 24.000,—. Conform besloten. De VOORZITTER deed ten slotte de mededeling, dat er binnen niet al te lange tijd een geldlening van een mil joen gulden gesloten zal moeten wor den. Omdat nu de voorzieningen nog niet gereed zijn, zal er vanavond geen besluit genomen kunnen worden. In een as buitengewone vergadering zal de raad hierover een beslissing moeten nemen. Daarna werd de vergadering gesloten POPULAIRE EN KLASSIEKE SINGLES VAN 3.95 NU 1.50 POPULAIRE EN KLASSIEKE E P'S VAN 6.50 NU 3.50 POPULAIRE EN KLASSIEKE L P 'S VAN 12.50 NU 6.90 POPULAIRE EN KLASSIEKE L P S VAN 22.50 NU 9.90 Enorme keuze populair - klassiek - jazz - religieus. ZIE ETALAGE. ZIE ETALAGE. STEENHOFFSTRAAT 15 TELEFOON 2132 'ELKE ZONDAG - KWART VOOR NEGEN - OUDE KERK Niet de geboorte van prinses Alexia, de dochter van de verleden jaar gehuwde en tot de troon geroepen koning Kon- stantijn van Griekenland en zijn Deense echtgenote Anne-Marle. vormde deze week het belangrijkste nieuws uit Griekenland. Van veel meer betekenis is het conflict tussen koning Konstan- tijn en de premier Papandreou. Naar verluidde, zou in de blijdschap rondom de gebeoorte het meningsver schil bijgelegd Maar Papandreou heeft op zijn bekende tactische wijze het juiste moment afgewacht om zijn zin door te drijven en toen de jonge vader in verrukking over de voorspoedige ge boorte den volke kond deed van het heuglijk nieuws, wist de oude rot ln de politiek de onervaren vorst de be lofte te ontfutselen, dat diens ver trouwde minister van defensie mocht worden ontslagen. En nu staat Griekenland bij alle feest vreugde gelijk weer op de achterste benen. Want de ontslagen minister had eindelijk eens flink orde op zaken gesteld in het leger en haalde zich slechts de toorn van de premier op de hals door enkele legeronderdelen het predikaat koninklijke" te doen verlenen, hetgeen naar Griekse begrip pen veel meer ls dan een etiket; het maakt er een koninklijke garde van, rechtstreeks onder opperbevel van de koning. De Griekse verdeeldheid De pennestrijd tussen pro- en contra- Clausianen in ons land en de heftige rel ten tijde van prinses Irene's ver loving zijn slechts kabbelende golfjes in een vijver, vergeleken bij de heftig opzwiepende zeeën in de stromen tus sen Griekse monarchie en invloed rijke) republikeinse partijen aldaar. Het volk is nog altijd bevreesd voor terugkeer naar de absolute macht van vroegere vorsten, het vroegere konin klijke paar heeft zich niet algemeen bemind gemaakt door onverstandige beslissingen en vaak buitensporige uit gaven. In Griekenland staat het vor stenhuis ook niet boven de partijen, maar is het feitelijk inzet en deel daarvan. De geboorte van een prinses heeft daar niets aan afgedaan, inte gendeel. koning Konstantijn heeft in een onbewaakt ogenblik (toen men hem genegen kon zijn) een overstan- dig offer gebracht op politiek terrein, dat hem aanzien en aanhang kost Twee zaken die een jeugdig monarch in een verdeeld land zo goed kon ge bruiken. Het is maar te hopen, dat het jonge koningspaar zich toch in de loop der komende jaren bemind zal weten te maken. Griekenland zou best eens een beetje rust kunnen verdragen, ook al zal het - naar de oude en jonge geschiedenis leert - geen staat zijn die ooit tot eenheid zal komen. In de Jullanakerk aan de Julianalaan wordt morgenavond, om 20 uur. we derom een weekendwij ding gehouden, met het volgende programma Orgel: Koraalfantasie, a Erhalt uns Herr. bei deinens Wort van J. G Walhter. b. Lobe den Herren van J G. Walther. Viool en piano: Adagio uit E dur Concert van J. S Bach. Bijbel lezing: Psalm 19. Viool en piano Andante Cantabile uit D dur Concert van W A. Mozart. Voordracht: Een ochtend wandeling ln de polder, van Henk Kooijman Orgel: Koraalbewer king. a. Ach bJiif met uw genade van Henk Nieland. b. Allein Gott in der Höh sei Ehr van Max Reger Aan dit programma werken mee: Ida Reinink-Jongsma. piano; Joh. Blok. viool. Anne Koltrop, voordracht en G den Broeder, orgel. Vakantiegasten en plaatsgenoten zijn hartelijk welkom- In gedachten verdiept begeeft Draga zich naar haar kamer Waarom moet Wendir altijd zo geheimzinnig doen? Haar kan hij toch vertrouwen! Stem men uit het vertrek van de Koningin trekken haar aandacht. Onwillekeurig blijft ze staan en kijkt naar binnen, zonder zelf opgemerkt te worden. De Koning zal nu weldra hier zijn! hoort Draga de Koningin zeggen. Wi- nonah zit met de rug naar de doorgang toe Een blijde klank ligt in haar stem. Welk een man. Koning Eric! klinkt het geestdrift-g antwoord. Draga voelt opnieuw de woede in zich opkomen. Dat ls de stem van Heidrun. Kijk, ze treedt nader en gaat voort tegen Winonah'. U had het moeten meema ken, het gevecht in de gewelven van Tyrflng! Een held ls de Noorman' Glimlachend ziet Winonah het meisje aan. Het doet haar goed, deze jeugdige geestdrift van de dochter van Olaf. Dit meisje heeft Eric nog zo kort geleden gezien. Geruisloos trekt Draga zich van haar luisterpost terug. Heidrun maakt aan stalten om het vertrek te verlaten en mag haar niet vinden 1 Maar wanneer Heidrun door de gangen loopt, komt wel een ander haar tege moet Geen rustig ogenblik heeft rid der Awain meer gekend, sedert het avontuur op de burcht van Olaf. Dag en nacht vervolgt hem het beeld van de schone Heidrun Maar hij heeft het nog niet gewaagd haar te spreken over zijn liefde Vandaag heeft hij de stoute schoenen aangetrokken. In een fraai gewaad gehuld treedt hij haar tegemoet. De baret met veren in de hand, buigt hij deemoedig het hoofd voor Heidrun: Veroorlooft ge mij, Jonkvrouwe Heidrun. u te vergezellen en met u te spreken? Opgeschrikt uio haar gedachten ziet het meisje hem wrevelig aan. Ze trekt de wenkbrauwen op en zegt: Ik ver kies alleen te gaan! De ontstelde uitdrukking op Awain's gelaat ontgaat haar niet en halfspot- tend voegt ze er aan toe: Wie een jonkvrouw wil vergezellen verzorgt toch eerst zijn haar en baard? Minachtend haalt Heidrun de schou ders op Zij neemt haar rokken bijeen en gaat met opgericht hoofd de onge lukkige Awain voorbij, die haar ver bijsterd nastaart. Wat moet hij doen? naar de *UH3US Steenhoffstraat 6 (nabij gemeentehuis) Telefoon 02955-2933 Maandag van 2-4 uur n m. Woensdag van 9-12 uur v.m. Vrijdag van 5-8 uur n.m. Soest

Soester Courant | 1965 | | pagina 7