Lric de Noorman - De strijd om Heidrun Na de atoombom *ot0r Nieuw huurfront toont bres voor bedrijfspanden REISDEVIEZEN EN REIS VERZEKERINGEN NUTS- SPAARBANK D00RSMEREN GARAGE BOSBOOM "Door mijn schuld", deze woorden achtervolgen een „Atoom-piloot" Lenssen+de Wolff MJMA taxatics XZH32ZD® Maandag of dinsdag halen vrijdag of zaterdag kastklaar thuis. BATEMUKGS Erkende Auto- en Seooterrijschool Vergelijking met woonhuizen is onvoldoende K.N.V.B.-jeugdelftallen komen weer naar Soest R.K. Openbare Bibliotheek Soest Klaar terwijl U wacht BEVEROL SMEERSTATIOX BURGERLIJKE STAND Eerste Soester Begrafenis-Onderneming 6 augustus 1945, 's morgens vroeg - om precies te zijn, halt acht. Op een hoogte van 10 000 m. boven de Japanse stad Hiroshlma vliegt een eenzame Amerikaanse oommenwerper. Vijf kilo meter lager vliegen enkel Japanse jachtvliegtuigen. Maar zij doen geen poging om het vijandelijke toestel aan te vallen. De piloot van de Straight Flush" - de naam van de B-29 - tuurt scherp naar beneden. Hij zoekt een object, dat hem uit tevoren gemaakte luchtfoto's, be kend is: een brug. Snel voortdrijvende cumuluswolken onttrekken het doel aan zijn oog Plot seling is de brug - een belangrijke ver binding tussen het militaire hoofd kwartier en de stad Hiroshlma - zicht baar. Snel seint de piloot een bericht door aan de vliegtulgbasls Ttnlan in de Marianen. onroerende qoederen WTW^WT hypotheken v Br assurantiën Steenhoffstraat 67 Soest Tel. 2169 Vanaf dit vliegveld stijgt onmiddellijk daarna een andere bommenwerper, de „Enola Gay" op en vliegt in de rich ting van het opgegeven doel. Eén vliegtuig, met één bom, een atoom bom. Het codebericht van de „Straight Flush" is het doodvonnis voor de Ja panse stad. De piloot van het verkenningsvliegtuig is de majoor Claude Eatherly. „Vlctory boy" Zoals vele jonge Amerikanen reageert Claude Rober Eatherly op „Pearl Harbor" met het zich melden als oor logsvrijwilliger Hij kiest als wapen de luchtmacht. Eatherley is student. Hij is niet de enige student, die het „Colle ge" verwisselt met kazerne. Hij wordt piloot en onderneemt vele patrouille- vluchten in het Zuidelijke gedeelte van de Stille Oceaan. In 1943 trouwt de vlieger - inmiddels bevorderd tot ma joor - met Concetta Margetti, een to neelspeelster. In de zomer van 1944 wordt majoor Eatherly ingedeeld bij een nogal ge heimzinnig squadron, het 393e bom bardementssquadron. Hij wordt daartoe sen onderling wordt de piloot Eatherly beheerst door een groot gevoel van schuld. Hij is er vast van overtuigd, dat hij, door het aanwijzen van het doel voor het atoombombardement, de moordenaar is van 80.000 mensen. Dit schuldgevoel heeft - zo zegt hij zelf - zijn geest en gemoed in verwar ring gebracht. Zijn verdere leven wordt dan ook niet alleen bepaald door de wil tot het nakomen van zijn be lofte, maar ook door schuldgevoelens wegens „atoommoord". Thuisgekomen probeert hij eerst weer te wennen aan het normale leven. Hij aanvaardt de functie als directeur van een chocoladefabriek. Maar hij kan maar niet loskomen van het verleden. Meer en meer komt hij tot de slotsom, dat hij, juist hij, veel heeft goed te maken. Hoe kan hij dat? Door te voorkomen, dat zoiets nog eens gebeurt, te verhin deren, dat Hiroshlma en Nagasaki de eerste namen zullen worden van een hele reeks van weggevaagde steden. Maar hoe kan hij. als gewoon burger, daar wat aan doen? Dan weer tracht hij alles te vergeten Hij trekt weg uit zijn geboorteland Hij verandert van werkkring. Hij gaat werken als employe van een oliemaat schappij, hij gaat weer studeren, hij maakt zelfs promotie. Het verleden lijkt een boze droomMaar een droom, die hem 's nachts wakker houdt. Slaappillen moeten de droom terugdrijven naar het onderbewust zijn, maar steeds komt de droom weer terug en wordt meer en meer realiteit. Hij stuurt geld naar Hiroshima, hij schrijft brieven naar Japan. In 1950 kondigt president Truman aan, dat Amerika een nog krachtiger wa pen, de Waterstofbom zal gaan maken. Eatherly doet daarna een poging tot zelfmoord. Hij wordt, met eigen toestemming, op genomen in een militair hospitaal. Hij wordt weer ontslagen. Hij zoekt licha melijk werk op de olievelden, dat maakt hem wat rustiger. Maar de piloot vergeet niet Hij herinnert zich ook weer zijn plan: De wereld te doen weten, dat een nieu we atoomoorlog kan worden voorko men. Door een reeks van „overtredin gen" en „roofovervallen" wil hij nu aantonen, dat de „Held van Hiroshl ma" een ordinaire misdadiger is. Maar de rechters veroordelen hem slechts tot geringe straffen Hij veran dert weer van werkkring. Nu wordt hij vertegenwoordiger in naaimachines. Hij doet zijn tweeede poging tot zelf- Telefoon 2893 overgeplaatst naar „Wendover Field" in de Amerikaanse staat Utah. Het 393e squadron heeft een zeer merkwaardig oefenprogramma. De vlie gers oefenen zich dagelijks in het solo- vliegen op grote hoogte en over lange afstanden Verder wordt intensief ge traind in het afwerpen van één bom op één bepaald doel. Ook nadat de vliegers zijn overge plaatst naar Cuba gaat het oefen schema door. Fn wanneer eindelijk de groep ls gestationeerd op het eiland Tinian gaat men met onvermoeide ijver verder met het oefenen1, één vliegtuig, één lange vlucht, één bom afwerpen op één opgegeven doel. De piloten snappen er niets van. Maar zo langzamerhand wordt het hun wel wat duidelijker Er worden films ver toond. De mannen zien merkwaardige taferelen op het witte doek: midden in een woestijn staat een toren. Ver daar vandaan lopen mensen, zij heb ben hun gezichten Ingesmeerd met zalf. Op een gegeven moment gaan de mensen plat op de grond liggen. De camera wordt weer op de toren ge richt. Opeens een lichtflitsdan een rookkolom, die kilometers hoog stijgt en langzaam uitwaaiert in een geweldige paddestoel. Een niuew soort bom is geëxplodeerd Dit", zo zegt na afloop van de film voorstelling een officier, „zal het einde zijn van de oorlog met Japan.Deze bom zal ons de overwinning brengen. En het is jullie opdracht om de „job" te volbrengen. En daarom noem ik jullie „Vlctory Boys". Geen huldiging Na de aanvallen op Hiroshima en Na gasaki en de kort daarop volgende ca pitulatie van Japan worden de mannen van het 393e squadron als helden ge ëerd Eén piloot echter wenst niet als zodanig te worden gehuldigd. Na het volbrengen van zijn verkenningsvlucht - of eigenüjk al tijdens die actie - is er iets met deze piloot gebeurd Op de thuisvlucht legt Claude Eatherly een belofte af. Hij wil vanaf dat mo ment zijn leven wijden aan de taak om de oorzaken van de oorlog te ver nietigen en te strijden voor de uit banning van de atoombom. Drie dingen, zullen zo neemt hij zich voor, zijn leven voortaan beheersen: hij beschouwt het leven zelf - ook on der zeer moeilijke omstandigheden - als de kostbaarste schat en het grootste wonder.Hij ziet het als zijn plicht, mee te werken om een leven vol geluk, zonder vrees en zonder armoede te waarborgen voor alle mensen, van welk ras of huidskleur zij ook mogen zijn Tenslotte stelt hij, dat de ware vrede niet door geweld, maar door liefde, vertrouwen en broederschap tot stand kan komen. Schuldgevoel Maar naast de wil tot het verbeteren van de verstandhouding tussen de men- moord Hij snijdt zich de polsslagaders door Zijn vrouw vindt hem en dreigt met echtscheiding als hij zich niet wederom onder geneeskundige behan deling laat stellen. Weer komt hij terug in het hospitaal Na een „kuur' schijnt hij „genezen" te zijn. Maar het is slechts voor korte duur. Concetta, zijn vrouw, zet nu de echtscheiding door, zij weet zelfs te bedingen, dat bij zijn kinderen nim mer meer mag bezoeken. Krankzinnig verklaard Acht jaren heeft Eatherly nu ln het hospitaal doorgebracht, kortere perlo den in de gevangenis. „Ik had het gevoel", schrijft hij eens. dat ik in de gevangenis altijd geluk kiger was, doordat lk daar. mijn straf uitzittend, van mijn schuld bevrijd werd Zijn verlangen om geweldpleging en atoombewapening onmogelijk te maken groeit ondanks alles. En hij weet dan eindelijk het wereldgeweten wakker te maken. Krantenmensen, maar ook vooraan staande geleerden, zoals de Weense filosoof Günter Anders gaan zich be moeien met de „gekke piloot van Hlro- C»- t/3 Gedipl. A.B.A.N.-Instructeur PARKLAAN 33 - SOEST TELEFOON 3982 (02955) U wordt gehaald eo gebracht shima". Vooral Günter Anders heeft een zeer goede en, om het zo maar eens te zeggen, genezende invloed op de piloot, die lang niet zo gek is als de militaire artsen beweren. Trouwens, de militaire autoriteiten vinden hem meer en meer een „lastig geval" en sluiten hem daarom op - en dit keer tégen zijn wil - in de afdeling ,,aan razernij lijdende patiënten" van de militaire kliniek in Waco. Daar verblijft hij temidden van ern stige geesteszieken. In januari 1961 wordt zijn gedwongen internering voor een jury-rechtbank behandeld. Het valt de verslaggevers tijdens de rechtszitting op hoe nor maal en beheerst de „patiënt" zich gedraagt. De jury acht desondanks het verblijf ln de kliniek gerechtvaardigd. Kort daarna ontsnapt de onvrijwillige patiënt weer uit het hospitaal Hij gaat in een klein plaatsje ln de staat Texas wonen en begint daar een be drijf Günter Anders bezoekt hem daar. Hij noemt Claude Eatherly een gezon de, sympathieke. Intelligente en zelfs levenslustige man, die echter wanneer het woord „Hiroshima" valt, „ln een enkel ogenblik een geheel anders mens wordtAnders schrijft deze plot selinge verandering toe aan een „angst voor een mogelijke herhaling van een „missie", zoals hij boven de dodenstad heeft ondernomen op die fatale 6e augustus 1945". In het najaar van 1964 - Eatherly ls dan 46 jaar oud - wordt hij beschul digd van roof. Hij heeft, zo luidt de aanklacht, een vrouw 32 dollars af handig gemaakt Hij wordt niet ver oordeeld, maar door twee psychiaters krankzinnig verklaard. Eens schreef Eatherly in een brief: „Laat mij deze woorden aanhalen uit de bijbel: „Zalig zijn de zachtmoedl- erven. Zalig zijn de barmhartlgen, gen, want zij zullen het aardrijk be- want hun zal barmhartigheid geschie den" Deze woorden zijn gesproken door een Mens. waarvan men toen ook zei, dat Hij van de duivel was bezeten. (Wordt vervolgd.) De huur en verhuur van woonhuizen is in een nieuw stadium gekomen nu minister Bogaers de huurprUspolltlek tot een tweede front heeft verklaard. De vorming van dit front betekent ln feite niet anders dan dat - zij het ge differentieerd - de huishuren in een versneld tempo zullen worden verhoogd. Dit is economisch onvermijdelijk om een te gToot verschil in huurprijs tussen oude en nieuwe woningen te voorkomen. En hoe staat het met de huur van bedrijfspanden? Daar blijven wij mee In het duister tasten. Helft ondernemers ln huurpanden Niet alleen voor woningen, ook voor bedrijfspanden bestaat een wettelijke huurbescherming. Wordt hier ook een differentiatie toegepast? Is er overal een tekort aan bedrijfspanden? Be staat dat tekort alleen voor winkel ruimte of voor kantoren of voor beide? Behalve probleemen rond de schaarste bestaan er voor bedrijfsruimte een aantal andere vraagstukken, die sa menhangen met het bedrijf dat van een gehuurd perceel gebruik maakt. Naar schatting schijnt ongeveer de helft van de ondernemers gebruik te maken van gehuurde bedrijfspanden. Er schuilt een aantal flnancieel-zwak- ke ondernemeis onder, maar ook een aantal zeer sterke, die uit financierings oogpunt doelbewust de huur boven de eigendom hebben verkozen. In het algemeen wordt de juridische verhouding tussen huurders en ver huurders van bedrijfspanden onvol doende geregeld geacht. Vooral in krin gen van midden- en kleinbedrijf wordt al jaren naar verbetering gestreefd. Geen wonder, want in deze hoek zit ten de meeste ondernemers met een onvolledige of ondoelmatige regeling van de huurovereenkomst. De betere ondernemers nemen bij het sluiten van het contact een deskundige in de arm en treffen een schriftelijke en welom schreven overeenkomst voor de knel punten, die kunnen optreden. Herziening In de loop der tijd met een schaarste aan bedrijfsruimte schijnen er echter -oveel huurders met hun verhuurder in moelijkheden te zijn geraakt dat in 1958 door de minister van justitie een commissie werd ingesteld om het vraagstuk te bestuderen. Deze commis sie is met voorstellen tot herziening "ekomen. Het rapport daarover schijnt bepaalde kringen zwaar op de politieke maag te liggen, want het is nog steeds niet gepubliceerd. Deze regering schijnt nu met een wetsontwerp over deze materie te willen komen, waarbij de rechtspo sitie van de huurders zal worden ver sterkt. Inderdaad kan een huurder van een bedrijfspand op zeker moment in de knel komen. Dat moment breekt bij voorbeeld aan wanneer de eigenaar het door hem verhuurde pand zelf wil gebruiken. Soms heeft de huruder aan de Inventaris van het pand grote som men besteed. Ook kan hij bij vertrek op een ongelegen moment een ernstig verlies aan „gcodwil" lijden, omdat de door hem opgebouwde klantenkring steunt op zijn vestingsplaats. Moei lijkheden ontstaan er eveneens bij een eventuele vernieuwing van Inventaris. Hogere eisen Het publiek stelt bij toenemende wel vaart hoe langer hoe meer eisen. Die vernieuwing is dus dagelijks aan de orde. Op dat moment moet de huurder maal de jaarhuur volstaan. De ver plichte vergoedingen dekken ln zeer veel gevallen de opgelopen schade niet. Het nieuwe wetsontwerp zal dus moe ten voorzien ln een betere regeling. De tijd werkt sneller Bij huurkwestles over bedrijfspanden en nog meer bij onteigening zal tussen komst van een onafhankelijk college met een bindend advies onontbeerlijk zijn Daarvoor moeten mensen worden aangetrokken, die doorkneed zijn ln kwesties betreffende bedrijfsbasls waarop deze huur rust. haar wortel vindt ln een te lang vervlogen historie. De tijd werk Immers veel sneller ln op de huurwaarde van een bedrijfs pand dan op die van een woonhuis. De invloed van toe- of afneming van de bevolking ln een buurt laat zich gelden: de gewijzigde verkeerssituatie kan ten goede of ten kwade werken enz. Voor zover mogelijk zal de vrije prijsvorming en de verhuur van be drijfspanden sneller moeten worden hersteld dan bij woonhuizen, omdat het sociale asüect hier ln een geheel ander vlak ligt. En voor het overige wachten wij op het nieuwe wetsontwerp. Als dat nu maar haalbaar ls bij de bestaande po litieke constellatie Anders moet er nog eerst een kabinet vallen1 weten hoe lang hij met zekerheid nog over het perceel kan beschikken ln verband met de afschrijving van de Inventaris, voor degevel enz. In begin sel ls dat juist, hoewel de belangen van de verhuurder gebieden, hier te vermelden dat deze afschrijvingspe riode beslist niet te lang moet worden genomen. De economische slijtage, die steeds sneller verloopt, eist een be trekkelijk snelle afschrijving. De moeilijkheden worden nog groter op het moment dat een huurder zijn bedrijf wil overdoen aan een ander, bijvoorbeeld om gezondheidsredenen of omdat hij op zijn lauweren wil gaan rusten. Hij is dan gedwongen de ei genaar in de overdrachtsondershande llng te betrekken omdat de verhuurder een nieuwe huurder moet accepteren. De eigenaar ls daartoe meestal slechts bereid tegen betaling van een vergoe ding. Er kan een geldige reden zijn om die vergoeding te vragen. De eigenaar kan echter ook medewerking aan huur- overdracht weigeren zonder opgaaf van reden. Dit punt ls zeer moeilijk te regelen omdat de eigenaar bij de keuze van de huurder tenslotte zijn eigen overwegingen moet kunnen laten gel den. Onteigening Niet alleen eigenaren verdrijven huur ders uit hun panden Dat ls ook dik wijls de gemeentelijke overheid, die saneringen doorvoert en verkeersbe- lemmerlngen uit de weg wil ruimen. Menig bedrijfspand wordt op het ver- keersaltaar geofferd. De eigenaar, die met onteigening wordt bedreigd, kiest op zeker moment eieren voor zijn geld door het accepteren van een bepaalde som. Hij laat de huurder aan zijn lot over. die krachtens de nu geldende regeling ten hoogste drie Jaar bedrijfsopbrengst of acht maal de jaarhuur kan ontvangen. Na drie jaar eigenaar van het pand te zijn. kan een gemeente zelfs met een minimum vergoeding van twee- bij de Amersfoort Baarn - Nijkerk - Scher- penzeel - Soest - Rijdend bijkantoor Evenals voorgaande Jaren organiseert de K.N.V.B. weer jeugdvoetbalwed strijden voor hun adspiranten en ju nioren die tevens bedoeld zijn als vacantietrip naar Soest. Alle wedstrijden, die heden beginnen, worden gespeeld op het K P S.-terre.n aan de Blitse weg. Ze worden voortgezet op 22 en 23 juli en 23 en 28 augustus a.s. De kampioenen van deze trip spelen op de laatste dag een wedstrijd tegen een K N.V.B.-senloren-elftaL Nieuwe aanwinsten. De Jager en Mok, Grondbeginselen der sociologie. Japlkse, De geschiedenis van het Huls van Oranje-Nassau Kazemler, Een nieuwe bundel verzen. Van der Kerk en Poolland, Literama. Idem, Llte- rette Kindier, Poppen en dieren maken van wol en stof. Knuvelder, Beknopt handboek tot de geschiedenis der Nederlandse letterkunde. Koch. Volgende zaak. Korevaar- Hessellng. Kunstgeschiedenis. Krul, Stenen zoeken. Kuijk en Deelen. Bepaaldelijk Luns. De legende van Croquemltalne. Legrix, Gehandl capt geboren. Leist, Ontmoeting der geslachten. Leopold, Neder landse schrijvers en schrijfsters Leven en werken ln Nederland, 1813- 1963. Literatuurgeschiedenis van West-Europa. Lunsingh Scheur leer. Van haardvuur tot beeldscherm. Van de Mark, De kleurdulvenrassen Van Marvilde, Volg uw kind ln zijn ontwikkeling van baby tot zevenja rige. Materie. Parool/Life weten schapserie. Matsui Torü, Satoko en haar voddenrapers. Matthews, Het Russische meisje ln het Westen. Meeuwsen, Inwijding op de voorlich ting. Moderne literatuur ln chrls telijk perspectief. Nissen, 100 paar denrassen Panorama der wereld, 2 delen. Peale, De kracht van po sitief denken Postma, Paddestoelen ln kleuren. Idem. Het strand ln kleuren. Postma, Aquariumvissen in kleuren. Idem, Sloot en plas ln kleuren. Idem, Bomen en heesters ln kleuren. Van Praag. Psychologie ln theorie en praktijk Prochazka, De mooiste dagvlinders. Quoist. Ontdekking van de liefde. Van Rheenen, Schildpadden Rozegeur en maneschijn. Rlimke, Levenstijd perken van de man. Russell. Een en gel vangen. Rutlng. Wat zaaien wij dit jaar Ruys. Rozen voor iedereen Schmltz. Psychiatrie ln kort bestek. Schrelner, Algemene vistechniek. Schreuder. Je toe komst begint I Schwartz, Vertel lingen uit Hellas en Rome. Schwarzler, De radio-amateur aan het werk Scullard, Kleine atlas van de antieke wereld Sesam, nieuwe ge ïllustreerde wereldgeschiedenis. 18 dln Sluy3er, Amsterdam Je hebt een zou te smaak. Slijper. De geheimen van reuzen en dwergen ln het dierenrijk Sötemann, De muze en het heelal. Spock, Baby- en kinderverzorging. Stanek, De grote encyclopedie van het dierenrijk. Sterrenglds 1965. Steve, Langs de wegen van de bij bel. Stoffels, Mobiel contact Stoll, Gezond leven Stols. Spanje's pracht en praal Stuiveling. De mu ze en Europa Sturm, Als de ber gen lokken. Svennerholm. Eet goed, blijf vitaal. Taylor. Het wondere le ven. Thole Belshulzen, De geschie denis van Carthago. Thompson, Dleppe bij dageraad Trimbos, Man en vrouw. Troebst, Om de verove ring van de zee. Tsjou, Hersen spoeling ln Peking. VerglUus. Ae- Nels. - Verhoeven, De Islam. - Vlersen- Jonker-Stoffer. De belastingalmanak 1965. - Vlruly, Huisje boompje beestje. - Vies, Mensen kennen en begrijpen. - Waller, Kidnap. De wetenschap van van het leven. Het lichaam van de mens. De voornaamste levensvormen. De evolutie. De erfelijkheidsleer Wijnberg, De kunst van het schrij ven Yanal en Granewltz, Ogen en klauwen. Zandstra, Zwervend door Nederland, 2 dln. Meisjesromans Belifante, Bergen brachten haar geluk. Van Breda, Rumoer om Sandra. Van Erven, Bloemen bloeien op Jamaica. Hui- singa, Wij en de Hoef. Kuypers, Marjorle. Van Lulpen-Bronwasser, Als de vlucht van een meeuw. En- gelientje tegen wil en dank Van Marxveldt, Kwikzilver. Peters, Vic- Key's happy end. Sarls, Lente noc turne. Idem, Morgen ls laat. Idem. Villa Zonneschijn. Idem, De woorden van het lied. Buitenlandse romans: Conchon, L'état sauvage. Dlb, Cours sur la rive sauvage. Sanjust, Le pil de 1'eau Paris Steeman, Autopsie d'un viol. Faulker, Soldler's pay. Tuchy, The Ice Saints. Gast, Elne Frau alleln. Seuren, Das Gatter. Geen langdurige wachttijd daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan. Vakkundig personeel Eerste klas smeermiddelen BIrkstnat 105 - Soest - Telef. 3256 m GEBORENCarla Ellsabeth Marie, dochter van J J. Hondeveld en A H. M. Koekoek. Rademakerstraat 41. Gerardus Comells Wilhelmus, zoon van G. E ten Pas en A J. M Soer, Klaarwaterweg 47. Gijsbertus Pe trus, zoon van G P. de Ruijgt en C. J. van Hornsveld, Beckerlnghstraat 33. Johanna Alberta, dochter van J W. Rlp en J. Knoppers, Vaardehoogtweg 6. Esther Maria, dochter van W M. Renkers en F. M. A. Hermands. Ru benslaan 81. Johan Willem Berend, zoon van H. Holdijk en IJ. de Boer, Wleksloterweg W.z. 17. Blanca, dochter van K Dobben en E Starre- veld, P. C. Hoooftlaan 25. Jan, zoon van J. W. van der Hoeven en W El Marrash, Baarn, Eemnesserweg 68a. Erik Jan, zoon van A. J van Beek en E. van de Heuvel, Chr. Huygenslaan 112. Bart Christlaan. zoon van J. Zimmer en C. G. Winkelman, Oude Utrechtseweg 22. Jan, zoon van J. van den Breul en F. E I. Kolbrink, Birkstraat 78. - Irma Maria, dochter van B. H. J. Rademaker en G W. M. V sser, Molenstraat 2. Adriaan. zoon van J P van Dalen en M. Jongepier, Smitsweg 36a. Erik Jacob. zoon van J Bijl en J. Roest, Prins Hendriklaan 20. Karin Andrea, dochter van A. J. Wittebrood en M. P. C. Spiering, Ru benslaan 158. Adriaan, zoon van B. Korthuls en E. Elion, Beatrixlaan 37. ONDERTROUWD Hans Werner Bartkowiak, Schering 27. Laren N.H. en Johanna van Velzen, Insingerstraat 30. Boudewijn Roelants, Fred. van Eedeniaan 7. Uithoorn en Ingeborg Claz.na Kruisbrtnk. Regentesselaan 13. Albertus Antonlus Jacobus van Hat- tum, Govert Fllnkstraat 22. Amers foort en Catharina Sevink, Koekoek- weg 19. Bernardus Jacobus Henri- cus Hubertlna Rous, Buitenhaven 5. Den Helder en Adrlana Maria Fugers, stationsweg 8. Jan Dirk de Loos, Mercuriusstraat 15, Hilversum en Ber- nartlni Wllhelmina van Breukelen, Burg. Grothestraat 5. GEHUWD Jan Bauke de Boer. In- sngerstraat 59 en Aaltje Martlna Claus, Kastanjelaan 31. Henny Willem van Ommeren. Steinlaan 76, Zeist en Maria Blok, Rademakerstraat 29. Marlnus Hendrikus Groenestijn, Talmalaan 26 en Maria Johanna Bar- bara van Wijk. Molenstraat 114. Antonlus Joannes Jacobus Maria Pie- terse. Hengelosestraat 34-204, Ensche de en Cornella Dlna Maria Beuken. Steenhoffstraat 63. Thijmen van Kooij, Merelhof 28. Baarn en Nlenke de Bruin. Blieklaan 49 Petrus Jo- hannes Antonlus Raven. Bijlstraat 58, Bussum en Erica van Dongen, Kerk- pad Z Z. 94. Jan Willem Zwaan. Bu tenhaven 5 Den Helder en Anto- nia Teuntje Kraaikamp. Staringlaan 6. Relndert Kamphorst. Koningln- nelaan 65 en Maria van Stijn, Noor- derweg 33. 4. In diepe neerslachtigheid staart Ridder Awain de verdwijnende gestal te van Heidrun na. Hoe onbereikbaar is dit meisje voor hem. Zal hij haar wel ooit de zijne mogen noemen Zonder haar is het leven immers niets waard Verheugt U schalde een hoge stem hem vrolijk in de oren. Verstoort ziet Awaln op en hij staat op het punt een scherp antwoord te geven. Maar roept dezelfde stem Verheugt U, de Koning komt Met een zwierig gebaar komt Halfra nader Aan zijn vrolijk-luidruchtige stem heeft Awaln hem reeds herkend. Het is een merkwaardige verschijning, deze Halfra, die sedert enige dagen de gastvrijheid van de Koningsburcht ge niet. Zijn leven schijnt een aaneen schakeling van uitbundige vrolijkheid, afgewisseld met klaterende kwinksla gen. Zijn lach gaat als een verfrissing door de gangen en gewelven. De koning komt, de koning komt I De burchtheer nadert zijn slot Hij zingt het bi'na uit en Draga komt nieuwsgier.g toegelopen Een ijlbode is aangekomen, vertelt Halfra, nu wat. rustiger Morgen zal het feest zijn, morgen komt hij I Draga ziet de bedrukte gelaatstrekken van Awain. Langzaam komt ze dicht op hem toe en kijkt hem veelbeteke nend aan. Zo somber vraagt ze speels. Weer om Heidrun Maar de koning komt toch en dan Met half opgeheven hoofd ziet ze hem recht in do ogen en Awain staart haar in de hoogste verbazing aan Wat bedoelt zij daarmede Zeker, mooi is ooi: Draga. oat is buiten kijf. maar j .och Heidrun De mare van 'skonlngs aanstaande terugkeer is ook tot Wendif doorge drongen. Maar de mannen, die na korte tijd onopvallend in zijn vertrek bij eenkomen, schijnen de vrolijkheid niet te delen, die de gehele burcht ln vreugdevolle verwachting doortrilt. Met duistere gezichten staan zij rond om 'skonlngs plaatsvervanger, als ver wachten zij van hem een mededeling. Maar Wendlr zwijgt en een van de mannen zegt voorzichtig Er moet iets gedaan worden wij lojqoen nu gevaar, dat Waarschuwend heft Wendlr de vinger op iedere overhaasting is tot mislukking gedoemd, zegt hij langzaam. Een voor een neemt hij de mannen om hem heen op. Dan wendt hij zich af Ik moet nadenken zegt hij, de tijd komt Dir. H. W. Vellinga Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 Begrafenis, Crematie. Transport (Rouwkamer) OVERLEDEN Dirk Verweij, 47 jaar, echtgenoot van A M Ellenbroek. Ferd Huycklaan 10. Soest Geertruida Mechelina Verhoef. 89 jaar. weduwe van D Grootveld, Konlnglnnelaan 171. Folkert Waardenburg. 74 jaar. echt enoten van G E de Bock. Rubens- '".an 69 Gerardus Petrus Marie "lts, oud 74 jaar, echtgenoot van T M. van Dijk Burg. Grothestraat 62 - Johannes Zorg, 48 jaar, echtgenoot van M. van der Molen, Westerwee 282, Heiloo N.H k

Soester Courant | 1965 | | pagina 3