ii Schoonheid brengt niet altijd geluk Voor al uw FOTO-OPDRACHTEN MET RAAD EN DAAD AVIA Service-station „De Korte Duinen" AVIA Service-station „De Korte Duinen" Voetklachten orthopedist, de heer B. J. Welmers, VAN DAM'S SCHOENEN. Gratis advies Van Dain's Schoenen AVIA Service-station „De Korte Duinen" AVIA Service-station „De Korte Duinen" Oranje-Nassauschool AVIA Service-station „De Korte; Duinen" In onze collectie BRILMONTUREN Fa. D. F. VOIGT Beschonken wielrijder sloe g ruit in Officiële mededelingen Drankwet Onderwijs AVIA Service-station „De Korte Duinen" Krabbels van Knelis Schoolarts dodelijk verongelukt AVIA Service-station „De Korte Duinen" voor BENZINE De droom van de ene grote liefde en van de wereld van de onbegrensde mo gelijkheden is voorbij voor Mariene Schmidt. „Ik wil geen dag meer in Ame rika leven!" zegt zij met een harde trek om de mooie mond. De beeldschone Mariene, 'n elektrotechnisch ingenieur in Oost-Duitsland. daarna schoonheids koningin in Stuttgart en tenslotte Miss Universum, is teleurgesteld, als dat woord tenminste haar gevoelens kan uitdrukken. Ze verschilt daarmee trou wens niet van vele andere vrouwen, die dachten met alleen maar hun schoon heid de wereld te kunnen veroveren. Niemand was mooier dan zijniemand wist gTappiger te antwoorden op de vragen die haar werden gesteld. Nie mand had de titel ook zo charmant, zo waardig in ontvangst kunnen ne men als zij: Mariene Schmidt uit Hat- tingen. voor de grap en bij toeval deel neemster aan de missverkiezingen in Stuttgart. Een regen van geschenken daalde op haar neer. De wereld ging voor haar open! Dat was 1961, het jaar, waarin wij naar Hattingen trok ken om de moeder van Miss Universum 1961 op te zoeken. voor WASSEN Mevrouw Charlotte Schmidt wist het allemaal precies. De maten: 93-59-93; lengte 1.76. „Die lengte, die heeft haar altijd dwars gezeten" aldus het verhaal van de moeder over haar mooie doch ter. Op school was ze altijd de lang ste van de klas. Ze vond het ver schrikkelijk en ze meende altijd maar. dat ze nooit een jongen zou kunnen krijgen Vandaar, dat zij ging stu deren. Ik wil op eigen benen kunnen staan, zei ze altijd. Moeder Schmidt vertelt verder, hoe Mariene ingenieur werd. hoe zij met haar moeder en de vijf jaar jongere zuster naar west Duitsland vluchtte en hoe ze werk kreeg in een fabriek bij Stuttgart. En daar begint het verhaal echt. „De heren hier in de fabriek hebben ge zegd, dat ik aan de missverkiezingen mee zou moeten doen," schreef Mar iene naar huis. En ze deed mee. Eerst in Stuttgart, toen in Baden Baden. Met 706 van de 870 punten werd ze miss Germany.een pracht kandida te voor de Miss World-titel, alleen al vanwege haar beroep. Een ingenieur als schoonheidskoningin, dat zou het zijn. Mariene bleef er doodkalm onder. Met haar 25.000 marken aan prijzen ging ze per trein terug naar huis; omdat ze geen rijbewijs had, kwam de nieu we Sportwagen op stal te staan. Ze ging gewoon weer aan het werk. Tot dat het grote ogenblik daar was! De reis naar Amerika, Mariene dacht dat de hele wereld voor haar open stond. New York. Florida, Hollywood. „Ik kan geen stap doen in New York: ik wordt bewaakt als een kostbare dia mant", schreef ze een dag of wat later. ..Het is allemaal schitterend, maar de voeten doen me zo'n pijn, dat kun je je niet voorstellen", luidde de volgende brief. Lang, maar niet altijd. Met Constanze ging ze terug naar het ouderlijk huis, toen een scheiding geen onoverkomen- lijke problemen bleek op te werpen. Verbitterd zegt ze nu, „Als ik alles van te voren had geweten.... Ik dacht verstandig te zijn, maar op de kritieke ogenblikken liet ik me verblinden door de schone schijnDe beste jaren van haar leven gingen verloren! De beeldschone Malene Schmidt staat niet alleen in haar trieste ervaringen. Nog een voorbeeld! Baron Henry von Thyssen is ongetwij feld een der rijkste mannen van Eu ropa. Hij was gehuwd met prinses Theresa zu Lippe. maar liet zich van haar scheiden om een huwelijk aan te gaan met de beeldschone Franse mannequin Nina Dyer, die hem echter een jaar nadien al compromitteerde met een Franse toneelspeler. De baron koos zich als derde echtgenote Fiona Campbell Walter, de dochter van een hoge Britse officier. Zij schonk hem twee kinderen en was zelfbewust ge noeg om zich er niets van aan te trek ken, als haar echtgenoot gesignaleerd werd met zijn tweede vrouw Nina, die het standpunt huldigt, „dat je geschei den man je beste vriend kan zijn." Overigens heeft baron von Thyssen een lange strijd moeten voeren om met de beeldschone - exotische - Nina te kunnen trouwen. Hij ontmoete haar op een feestje bij de Rothschilds en zij waren op slag verliefd op elkaar. Maar de baron was niet vrij. Hij hielp Nina echter op zijn eigen manier over de moeilijke periode van wachten heen. haar tweede echtgenoot, prins Sad- drudin Khan. Prinses Alya Fatima, ex barones Von Thysen, vroeger manne quin Nina Dyer sloot zich op in haar kasteeltje Bellerive aan het meer van Genève. Op dezelfde manier als ze zich eens had afgezonderd in die Pa- rij se flat. Haar verlangen, kinderen te hebben, was niet in vervulling gegaan. Prins Saddrudin hield zich zoals alle prinsen van zijn huis aan zijn harts tocht voor paarden, zijn grote zaken. Zijn rusteloosheid bracht vele mooie vrouwen aan de rand van vertwijfeling. Nina Dyer betoogde, dat zij nooit een oog had gehad op de fabelachtige rijk dommen van de Khans, maar bij de scheiding eiste ze toch maar het ge hele slot Bellerive op met complete Ieder zaterdag tot 12 uur houdt de zitting bij op gebied van SCHOENEN, STEUN ZOLEN, BEUGELS enz. Correctiemiddelen uitsluitend op re cept van de H.H. doktoren. Dit wordt U aangeboden door Torenstraat 5 - Soest - Telefoon 3473 voor DIESEL OLIE Het eerste geschenk was een ring, die een kwart miljoen kostte. Later volg den een riante flat in Parijs, twee luxe auto's en een doorlopend vliegbil jet voor alle trajecten ter wereld. Nog was Nina Dyer niet tevreden. Ze wachtte met nog meer spanning dan de baron op het ogenblik, waarop prin ses Theresa in een scheiding zou toe stemmen. Die tijd kwam. Het tweede huwelijk van de baron was een sprook je.... Een sprookje, dat zich voltrok aan de rand van het oerwoud in het prachtige Cevlon. waar Nina's vader een plantage bezat. Als huwelijksca deau schonk de baron zijn bruid een zwarte panter, een eiland in de Cara- ïbische Zee en een collectie zwarte parels ter waarde van weer een kwart miljoen. Vinden schoonheidskoninginnen altijd het geluk waar zij naar zoeken Eindigt hun leven in eenzaamheid Zelfs dit aapje heeft oog voor vrou welijk schoon. inventaris. Haar meisjesdroom, munt te slaan uit haar schoonheid, is gro tendeels vervuld. Maar desondanks is zij nu, na twee rijke huwelijken, niet meer en niet minder dan een een zame, ontgoochelde vrouw, die alles bezat, maar het belangrijkste verloor het geluk en later bovendien een flink stuk van haar wereldlijke fortuin. Op zoek naar enkele vroegere schoon heidskoninginnen kwamen we nog de volgende namen tegen: Vera Merks, één van de mooiste missen Germany, die er ooit waren. Zij trouwde met een oplichter en is nu een menselijk wrak; Sonja Hamilton, een Engelse voor DOORSMEREN de weg terug gingen naar het eenvou dige wereldje, dat zij eens met zo hooggestemde verwachtingen achter zich lieten. Want schoonheid is geen voorwaarde voor geluk De uitslag van de gehouden examens is als volgt. Voor het Groot-Sleutel diploma slaagden Teunls Bruinekool, Emiel Buitendijk, Willem van Dorre- steijn, Adolf van Ginkel, Willem Hoe- bee. Bernardu? Jurriens, Theodorus Keulartz, Piet van Nieuwenhuizen, Harmen Terschegget. Willem Westen- eng en Ronald van de Zwaan. Het Sleuteldiploma met aantekening voor Omgangsvormen kon worden uit gereikt aan Bennie Jansen, Frits van de Pol, Pierre Dorresteijn en het Sleuteldiploma zonder aantekening aan Hans Blom. Voor het Groot-Klimroosdïploma slaagden Maria Bakker. Grietje van Hattum, Gerrie Hop. Grada Jansen, Jannetje Koelewijn, Helena Kooiman, Cornelia v. d. Kuinder, Dirkje Kriek. Mar ja van Manen. Jannetje Meerveld Theodora Stroombergen Het Klim roosdiploma met aantekeing voor om gangsvormen non worden uitgereikt aan Mary van de Brink, Corr,e van Brummelen en Christina Steginga. Het klimroosdiploma zonder aanteke ning aan Mauritia Biemans en Woutje Klaassen. Voor omgangsvormen slaagden Wilma Veerman, Geesje v. d. Broek en Sietske Bos. voor OLIE VERVERSEN Overzicht tijdens één der jaarlijkse Miss World-ver- kiezingen Wat zal en wat is er van al deze schoon heden geworden Zijn zij gelukkig geworden Of ver vallen zij van het ene ongelukkige schandaal in het andere Het succes was overdonderend. Een nertzmantel, een proefopname in de filmstudio's te Hollywood. Tientallen huwelijksaanzoeken. Moeder Schmidt verwachtte er nog allemaal het beste van. toen we in 1961 afscheid van haar namen De tijd stond niet stil. Mariene maakte rondreizen door Amerika. Mariene, Miss Universum, verklaarde voor de televisie: ,.De Amerikaanse mannen zijn de hoflijkste ter wereld Ik zal ze missen, als ik weer in Duitsland ben". Ze kwam niet terug. Althans nog niet, want in alle stilte trouwde zij met een jonge Amerikaanse filmster, een knappe jongeman, die juist uitgekozen was om de rol van president Kennedy te spelen in een oorlogsfilm. Op 3 september 1963 geloofde Mariene Schmidt oprecht, dat het grote geluk voor haar was gekomen. En ze besloot, het met beide handen vast te houden. Maar een Amerikaans filmhuwelijk is niet altijd een even ideale verbintenis en het duurde dan ook niet lang, of de vrolijke Mariene Schmidt was een vermoeide en prikkelbare mevrouw Hardin geworden, die zich in de film wereld doodongelukkig voelde; kramp achtig wachtend op het ogenblik, waarop ze de terugreis naar Duitsland zou kunnen aanvaarden. Ty Hardin was er de man niet naar, haar door die moeilijkheden heen te helpen. Hij had trouwens geen tijd voor het hu welijk. In de brieven, die mevrouw Schmidt in Duitsland kreeg, kwam steeds duidelijker tot uiting, dat Mar iene het eenvoudige leven in Duitsland als ze kon zou verkiezen boven alle luxe van Miami Beach en Los Angeles. Het werd stil rondom haarZij kreeg een dochtertje. Constanze en om harentwil hield Mariene zo lang moge lijk de schijn op dat ze gelukkig was Twee jonge mensen, dolverliefd op el kaar. geen enkele zorg voor de toe komst. was dat niet de hemel op aarde De schone schijn bedroog alweer. Deze keer baron Von Thyssen, die terugko mend van een zakenreis naar Afrika en het verre Oosten Nina niet thuis aantrof. Precies honderd en tachtig dagen na de sprookjesbruiloft trof hij zijn beeld schone bruid aan.arm in arm met de toneelspeler Christian Marquand. Het werd een reusachtig schandaal! Midden op de Champs Elysées in Pa rijs sloeg de baron zijn rivaal In het gezicht. Vier maanden nog duurde het huwelijk voorttoen vroeg de ba ron echtscheiding aan. Nina weigerde schuld te bekennen om haar tot andere gedachten te brengen, stopte haar heer gemaal alle betalingen. Zonder geld, eenzaam en te trots om steun te vragen van haar vader wacht te Nina Dyer in een flat op de terug keer van het geluk. Dat kwam in een wonderlijke gedaante, nameUjk toen baron Von Thyssen connecties aan knoopte met de Engelse generaalsdoch- ter, die uit een zeer oud adelijk ge slacht stamt. Dat wetende, kon Nina haar eisen stellen: de prachtige villa, waar ze haddexi gewoond, compleet met de kostbare inventaris; alle sieraden, die zij van haar echgenoot had gekre gen, maar die hij later had achterge houden, betaling van alle schulden, die zij tijdens de scheiding had ge maakt; een maandelijkse toelage van achtduizend gulden of een bedrag van anderhalf miiiuen ineens. Zo hoog was de prijs voor een liefde, die eeuwig duren zou .cn die reeds na tien maanden eindigde 1 Vijf iaar later vroeg een ontgoochelde vrouw in Loriüen scheiding aan, van Is er zeker een naar uw keus. Burgem Grothestraat 30 Erkend ziekenfondsleverancier schoonheidskoningin, trouwde met een „miljonairszoon", Michael Blake, die in werkelijkheid een lang gezochte inbre ker bleek te zijn; Johanna Ehrentreszer, een Miss Europa, wegens diefstal van juwelen en een bontmantel veroordeeld tot twaalf maanden gevangenisstraf; Jacqueline Donny. Miss Europa, was gelukkig, toen zij met een kapper trouwde Janet Hicks, enige jaren met de maharadja van Mymensingh getrouwd geweest; leeft armelijk en teleurgesteld ergens in Europa; Betty Bjurstrom, Miss Zweden, werd door een jaloerse vereerder neerge schoten en is sindsdien invalide. Men zou deze lijst nog kunnen uit breiden. Volgens niet controleerbare geruchten zijn meer dan honderd vroe gere schoonheidskoninginnen in de loop der jaren zo aan lager wal geraakt, dat ze in de een of andere wijze met de rechter in aanraking kwamen. Van de meesten echter is elk spoor verdwe nen. Niemand weet, of zij niet net als Mariene Schmidt, in bittere tranen Boekhouden en bedrijfsrekenen be haalden Ronnie v. d. Zwaan, Wim Westeneng, Harmen Terschegget, Piet van Nieuwenhuizen. Theo Keulartz, Emiel Buitendijk. Teunis Brumekool. Bennie Jansen, Dolf van Ginkel, Wim van Dorresteijn. Ria Bakker. Corrie van Brummelen, Gré van Hattum. Gerrie Hop, Grada Jansen, Jannie Koelewijn. Lena Kooiman. Thea Stroombergen, Jannie Meerveld. Marja van Manen, Dikkie Kriek. Corrie v. d. Kuinder, Wima Veerman en Sietske Bos. Voor het certificaat Naaien en Koken slaagden Ria Bakker. Rita Biemans, Gré van Hattum, Woutje Klaassen, Lena Koolman. Jannie Meerveld, Dik kie Kriek. Marja van Manen, Corrie v. d. Kuinder en Adrie Koenen en voor Koken Grada Jansen, Jannie Koele wijn, Shrisje Steginga, Thea Stroom bergen, Wilma Veerman, Geesje v. d. Broek en Sietske Boso. Door de leerlingen van het derde leerjaar werden de volgende diploma's behaald het diploma Kantoorassistent door Antonius van Hoed, Johanna Hols, Jan Vorstenberg. Petronella Vos en Willem van Steendelaar en het di ploma Winkel assistent door Tineke Mij n der s. Bea Zeijpveld behaalde Ned. Taal en Handelscorrespondentie en Gerrie Meijerink Ned. Taal. Handelscorrespon* dentie en Kantoorkennis. Voor Rekenen, Correspondentie, Wets- en Handelskennis en Verkoopkunde slaagden Dirkje de Ruig, Joke Gou- driaan en Henk Brons. Voor Boekhouden. Rekenen, Wets- en Handelskennis en Verkoopkunde slaag de Henk Schenderling en voor Boek houden. Rekenen, Correspondentie, Wets- en Handelskennis Gerarda Pie per. Engels werd behaald door Jan Vorsten berg, Ellie Vos. Gerrie Meijerink, Jo hanna Hols, Henk Schenderling. Ge rarda Pieper, Joke Goudriaan, Tineke Mijnders, Henk Brons, Wim van Steen delaar en Anton v. d. Hoed. T. M. alhier had te diep in het glaasje gekeken en bevond zich op het erf van winkelier G. H. aan de Nieuw- straat. Plotseling sneuvelde een ruit van de winkel, hetgeen M. op zijn ge weten had Hij probeerde per rijwiel weg le komen, maar dat ging niet zo best De gewaarschuwde politie heeft M. aangehouden en overgebracht naar het bureau, waar hij zijn roes kon uitslapen. Burgemeeste en wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat op 15 juli 1965 bij hen is Ingekomen een verzoekschrift van J. H. Geisler, van beroep beheerder tennispark, wonende aan de Schriksiaan, om een verlof B in de kantine bij het tennispark ge legen aan de Schriksiaan aldaar. Binnen twee weken na de dagtekening dezer bekendmaking kan een leder tegen het verlenen van deze vergun ning schriftelijk bezwaren bij Bur gemeester en Wethouders Inbrengen. Soest, 20 juli 1965. Burgemeester en wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat op 14 juli 1965 bij hen is ingekomen een verzoekschrift van A. Gr&ffner, zonder beroep, wonende te Soest aan de Rubenslaan 43, om een tapvergunning in de voorlokaüteit van het perceel, plaatselijk gemerkt nr. 108 en gelegen aan de Birkstraat aldaar. Binnen twee weken na de dagtekening dezer bekendmaking kan leder tegen het verlenen van deze vergunning be zwaren bij Burgemeester en Wethou ders Inbrengen Soest, 20 juli 1965. Burgemeester en wethouders van Soest brengen ter openbare kennis dat de raad van die gemeente, in zijn ver gadering van 14 juli 1965, medewer king heeft verleend als bedoeld in ar tikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 ten aanzien van het verzoek van 1. het bestuur /an de vereniging „De School met den Bijbel" te Soest voor; a. het aanschaffen van meubilair en het leggen van vloerbedekking t.b.v. de Chr. school voor u.l.o. aan de Prins Bernhardlaan b. het aanschaffen van nieuwe gas- toestellen en geysers t.b.v. de Chr school voor v.g 1 o. aan de Ir. Menko- laan, waarbij (je gemeente een deel van de kosten voor haar rekening neemt 2. het bestuur van de vereniging voor Christelijk onderwijs te Soesterberg voor het uitbreiden van de betegeling op het schoolterrein bij de Chr. school voor g.1 o. aan de Generaal Winkel manstraat 3. het R.K. schoolbestuur te Soestdijk voor het wijzigen van de centrale ver warming in de R.K. school voor g.l.o. aan de Mariastraat. In dezelfde vergadering verleende de raad medewerking als bedoeld in arti kei 50 van de Kleuterorlderwijswet aan het bestuur van de vereniging „Een Christelijke Kleuterschool" te Soesterberg voor de aanschaffing van drie brandblusapparaten vóór de Chr. kleuterschool aan de Generaal Win kelmanstraat. Soest, 20 juli 1965. BIJSTAND. Kan iemand ook in aanmerking komen voor bijstand, wan neer hij nog geld op de bank heeft? Antwoord: Artikel 1 der Algemene Bij standswet zegt. dat iedere Nederlan der, die niet in de noodzakelijke kos ten van zijn bestaan kan voorzien, recht heeft op bijstand. U beschikt over een vermogen. Het hangt van de grootte van dit kapitaal af. of bij de beoordeling van een eventueel recht op bijstand dit kapitaal mede „In re kening" zal worden gebracht. In elk geval moet u zo eerlijk moge lijk inlichtingen verschaffen over uw nkomsten, kapitaal enz. en deze dus ook op het formulier invullen. Want verschaft u niet de juiste inlichtin gen, en ontdekt men dit achteraf, dan kan de gemeente de bijstand, die u eventueel zoudt ontvangen, later op u verhalen. POSTZEGEL. Ik ben in het bezit van een ansichtkaart van 50 tot 60 jaar geleden, waar een postzegel op zit van 1 cent 'kleur rood). Heeft deze zegel nog waarde? Antwoord: Omdat er nog zoveel van deze postzegels voorkomen, is de waar de van zo'n zegel niet meer dan vijf cent. INKOMSTENBELASTING. Ik heb een inkomen van honderduizend gul den per jaar (w.o. begrepen tantièmes, vakantietoeslag enz.) Het salaris al leen bedraagt 50.000,1. Wat betaal ik aan inkomstenbelasting? 2. Wat aan premieheffing a.o.w. enz.? Ik heb twee studerende kinderen. Antwoord: Voor de studerende doch ters hebt u recht op tweevoudige kin deraftrek, voor ieder. 2. Wij nemen verder aan dat de door u genoemde bedragen niet nog verminderd behoe ven te worden met verwervingskosten e.d. doch dat u de uiteindelijk belast bare bedragen hebt opgegeven. Ten slotte zijn de belasting- en premietar- rieven niet gelijk per jaar en wij geven u daarom de bedragen naar de tarieven van 1964 en 1965. Voor de a.o.w. enz, premie betaalt u dan in beide Jaren het maximum n.1. 860, resp. 1224, voor SUPER BENZINE Aan inkomsten belasting is verschul digd 51.185, - resp. 50.384,Deze bedragen worden nog verminderd met de a.o.w. etc. premies en de loonbe lasting welke op het salaris en de tantièmes reeds is ingehouden. Deze gelden namelijk als vooruitbetalingen. WERELDOORLOG. Is tijdens de laatste wereldoorlog Frankrijk geheel bezet geweest of is een gedeelte onder burgerlijk bestuur gebleven? .Antwoord in de maanden mei-juli werd Frankrijk aanvankelijk niet ge heel bezet. In het zuiden bleef de zo genaamde Et-at Francais bestaan met maarschalk Pétain als Chef d'Etat en met zijn regering te Vichy. Deze Vichy-staat onderhield aanvankelijk nog diplomatieke betrekkingen met de V.S. van Amerika die toen nog niet ln oorlog waren. In november 1942, na de landingen der Amerikanen in Noord-Afrika, werd heel Frankrijk bezet gebied. EMIGRATIE. Tot wie moet ik mij wenden, wanneer Ik wil emigreren naar de Ver. Staten? Ajje 't ming vraogt dan mok zelge dak blie was toen de bocht bie Zonne- gloore verbeterd wier 't Was een me- raokels scharrepe bocht in een mooie weg, waor je makke luk hongderd kile- meter kan rieje. Maor nie in die bocht, waaht dan ging je wel goed scheef. D'r gebeurde dan ok hoopies ongeluk- ke en d'r waore heelaos ok veul minse bie. die de bocht veur 't laotst van hullie leeve genoome hadde. Daorom was ikke zo blie, datter wat an edaon wier. En 't Is een stuk oppe- knaapt, waant d'r beure nie zo bar veul ongelukke meer. En as ze beure dan ls ut de minse d'r elge schuld Noeng hoef ut nie meer. vreuger konde zullie de bocht nog wel es de schuld geeve. Maor noeng ister op de Soesderbarreg- sestraot nog een meraokels gevaorluk- ke bocht, 't Is heul gin scharrepe, maor juust daorom zo gevaorluk, denk ikke. Ikke bin d'r weeze kieke, naodatter veurlge week weer een waoge uut de bocht gevlooge is. De bestuurster hettut nie overleefd. Ikke bin d'r zelluf weeze kieke en ikke het die bocht ok enoome. Nie zelluf netuurluk, maor ikke mocht mit iemand meerieje toen ikke 'em da vroeg. Pas toen heb ikke begreepe, dattut een heule gevaorlukke bocht is. Kiek us, wullie binne d'r bekend, dus wullie zegge paas op, d'r komp een bocht. Maor as je d'r nie zo bekend bin as wullie dan zie je haost gin bocht. Je komp d'r anrieje mit een flinke gaang. waant da maag daor, je verkiekt je op die bocht en dan is ut al te laot. Dan gao je biestuure. je komp op die gevaorlukke raand naost ut aasfalt terecht en dan is 't wel mooi beurd Knelis vin, dattut gevaorlukke van die bocht bie de Van Beuningenlaon in de eerste plaots is, dajje 'm nie gauw genog ziet en die lilukke raand laangs de weg. En 't meraokels gekke is, dajje d'r net zo haard deur heen mag rieje ajje zelluf wil Maor ajje de bocht vief meeter deur bin dan staon d'r op de weg van die groote witte sirre- kels mit „50 km." d'r in. Waorom staon die noeng nie een stuk veur de bocht As de minse d'r een stuk laangzaomer zouwe rieje, zouwe d'r ok veul minder ongelukke beure. Noeng is ut nie zoo, dattie heule bocht zo link is. waant da's nie waor, ikke hepput zelluf meejemaokt. As je de kaant van Soesterbarreg op- gaot ister niks an de haand. Vanzelluf gao je mit de bocht mee en stuur je al- tied iets naor links. Zo ister heulemaol gin vuultje an de lucht, aster tenminste gin teugeliggers ankomme. De bocht is alleenug maor gevaorluk as je uut Soesderbarrug komp. Ikke vind dattut hoog tied wordt, dat- tur es wat an edaon wordt. D'r binne daor al zoveul ongelukke beurd en hoeveul zalle d'r nog vollege Meneer Westra het woensdaag in de gemeenteraodsvergaojering ezeid, dat de Bartelottilaon en 'n deel van de Van Beuningenlaan haard aan ver betering toe binne Maor ikke zou bovenan da liesje zette Bocht in de Soesderbarrugsestraot bie de Van Beu ningenlaon. Der binne daor al te veul minseleves gegaon dan da wullie ons kenne per- mittere d'r nog meer ongelukke te laote beure. Wao? of nie SPECIALIST OP FOTO- EN FILMGEBIED Burg. Grothestraat 45 - Telef. 3917 Antwoord: Als u emigratleplannen hebt moet u zich wenden tot de Amerikaan se Consulaat-Generaal, Vlasmarkt 1, Rotterdam. INVOERRECHTEN. Wat kan Ik meenemen naar West-Duitsland zonder Invoerrechten te betalen? Antwoord: Naar West-Duitsland mo gen vrij van invoerrechten meege nomen worden: levensmiddelen idus ook chocolade, bonbons of roomboter), proviand voor één week. De Invoer van koffie en thee is verboden. Tabak: 200 sigaretten of 50 sigaren of 250 gram tabak. Sterke drank: 1 liter wijn, 0,75 liter champagne of likeur, alles in aangebroken fles. De 39-jarige schoolarts, mej. H H. Kliphuis te Baarn, is vrijdagmiddag op de Soesteröergsestraat nabij de Van Beuningenlaan. bij het nemen van een flauwe bocht, ln een slip ge raakt en met haar auto tegen een boom gereden De wagen schoot eerst naar links en daarna weer naar rechts, om daar tegen een boom tot stilstand te komen. Mej. Kliphuis was zo erg gewond, dat zij terstond naar Zonnegloren werd vervoerd, waar zij enige uren later overleed, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen. De auto was zwaar bescha digd en moest worden weggesleept. voor MENG SMERING

Soester Courant | 1965 | | pagina 5