so het ruime tegemoet REiSO EVIE :ZEN EN REIS- VERZf :1 EF IIN GE :N NUTS SPAAI RB Al W Verlaging van de pensioengerechtigde leeftijd voor ongehuwde vrouwen iV/Afiuteelaa) Meningen van lezers U KUNT NIET ALLES WETEN! Nieuwe Engelse tienermode V.V.V.-nieuws Voor al uw FOTO-OPDRACHTEN O Verkoop van welfare artikelen van 't Roode Kruis op de markt In onze collectie BRILMONTUREN Fa. D. F. VOIGT Bom van 900 kilo gevonden £1 Indeling S.E.C. zaterdagvoetbal Oefenprogramma S.E.C. zaterdasvoetbal Geen voorrang verleend De positie die de vrijgezellen in ons sociaal bestel innemen, is allesbehalve benijdenswaardig Terecht noemt men de tariefgToep I der belastingen, waar in de ongehuwden vallen, de straf- klasse. Nu wegens de exhorbitant hoge pen sion- en kamerprijzen de vrijgezellen op hoge lasten zitten (soms hoger dan menig gehuwde), beginnen de poli tieke partijen eindelijk meer aan dacht te schenken aan deze vrij grote groep van onze bevolking. Alhoewel er nog geen concrete voor stellen met betrekking tot een ver laging der vrijgezellenbelasting zijn ingediend bij de Kamer, wordt er wel een verlaging van de pensioengerech tigde leeftijd voor vrouwen in serieuze overweging genomen. Velerlei konsekwenties. Reeds geruime tijd geleden aanvaardde de Tweede Kamer een motie, die was ingediend door de heer B. Roolvink. In deze motie werd de regering uitge nodigd aan de Sociaal Economische Raad advies te vragen over een ver vroegde pensionering voor ongehuwde vrouwen op 60- of 62-jarige leeftijd via de a.o.w. STEENHOFFSTR.53 TEL Z84Z SOEST kwenties aan een dergelijke wetswijzi ging. Wanneer de pensioengerechtigde leeftijd voor ongehuwde vrouwen wordt verlaagd, zal de aandrang groter wor den om ook een lagere leeftijdsgrens voor het ingaan van het ouderdoms pensioen in de wet op te nemen voor zg slijtende beroepen Op die wijze zou het eenvoudige stelsel, dat thans het fundament vormt van de Alge mene Ouderdomswet, gemakkelijk kun nen worden doorbroken. Tenslotte zou het verlaten van de uniforme pensioengerechtigde leeftijd konsekwenties hebben voor de premie heffing ingevolge de a.o.w. en andere volksverzekeringen. De gezamenlijke premieheffing kan moeilijk worden be stendigd, wanneer straks voor vele duizenden vrouwen de premieheffing al op 60-jarige leeftijd zou ophouden Hoewel wij enerzijds de wens kunnen begrijpen, dat werkende ongehuwde vrouwen vijf jaar eerder gepensioneerd willen worden, vrezen wij toch dat een dusdanig besluit vervelende kon sekwenties zal hebben. Vervelende kon sekwenties of wel voor de betrokken vrouwen zelf. of voor alle andere pre miebetalers c.q. de staatskas. Daarom zijn wij niet voor een derge lijke wetswijziging, te meer waar onze sociale wetgeving zo voortreffelijk ge regeld is. dat vrouwen die voor hun 65ste jaar om redenen van gezondheid e.d. niet meer werken kunnen, toch wel financieel opgevangen zullen wor den. chronische patiënten regelmatig be zocht door z.g. Welfare-vrijwilligsters. Deze dames 6taan de patiënten terzij de bij het maken van handwerken, die binnen hun mogelijkheden liggen. De patiënten die als regel vele jaren aan stoel of bed gekluisterd zijn, beleven grote vreugde aan het maken van handwerken Zij voelen zich hier- P"js verhoogd Evenals vorige jaren zal op donderdag as, 12 aug.. gelegenheid zijn werk van chronische patiënten uit Soest te kopen op de markt. Zoals u weet worden in ons dorp vele door uit hun isolement gehaald. Zij weten dat hun werk donderdag ver kocht zal worden en zijn zeer be nieuwd naar de opbrengst. De artikelen zijn zeer laag geprijsd omdat alleen het materiaal in rekening wordt gebracht Vele honderden gul dens zijn geïnvesteerd in dit materiaal. Met uw medewerking kan van de op brengst nieuw materiaal worden aan geschaft Hierdoor stelt u de chroni sche patiënten in staat hun prettige bezigheid voort te zetten. Komt allen en koopt veel! is er zeker een naar uw keus Burgem. Grothestraat 30 Erkend ziekenfondsleverancier Bij graafwerk te Soesterberg door de Ned. Heide Mij stootte een bulldozer op een grote bom, die een zwaarte heeft van 900 kg. De bom, die van Duits makelij is. zit anderhalve meter in de grond en is waarschijnlijk in de oorlogstijd door een Duits vliegtuig, dat in moeilijk heden verkeerde, vroegtijdig afge worpen. De mijnopruimingsdienst te Culemborg werd terstond gewaarschuwd, maar de ze vond het raadzaam de opruimings- ploeg van de Koninklijke Marine in te schakelen. De bom zal ter plaat se worden gedemonteerd, maar er be staat ook kans dat men het gevaarte zal laten springen. Aan de redactie der Soester Courant. Verzoeke beleefd opname van het na volgende in uw blad. Het Gasbedrijf te Soest heeft met in gang van 1 mei, het vastrecht en gas- De „zegeningen" van het „goedkope" aardgas, zijn oorzaak van onze hogere gasrekening, door het verhoogde vast recht van 0,70 op 2,75, en de ver hoogde gaspnjs van 17,55 cent op 20 cent per m3. Door de P.U.EM, wordt het vastrecht toegepast met verminderde KWU prijs van 25 cent op 7,4 cent per KWU Het vastrecht te Soest wordt toege past met verhoging van 17,55 tot 20 cent per m3. Het begint te gelijken op een woeker- bedrijf. Met beleefde dank voor eventuele plaatsing, met de meeste hoogachting C. VAN HINTE Saenredamplantsoen 14. Groene buitenmuren kunt u opknap pen met kokend sodawater Schep zinkputten uit. Verwijder al het vastgezette vuil. Ook hier kan kokend sodawater weer goed dienst doen. De kolenkist kunt u nu nakijken, scheuren dicht maken, alle stof ver wijderen. Het orandt slecht en de cir culatie van uw haard raakt er door verstopt. Kwasten van haar mogen nooit in so dawater worden gezet. Ze worden dan zacht en bederven. Vergulde lijsten maakt u schoon met een mengsel van 5 delen water en een deel azijn. Een gaatje in glas kunt u boren als het glas ter plaatse eerst vochtig ge maakt wordt met een mengsel van 1 deel zuringzout, een deel rood san delhoutpoeder en 10 delen terpentijn- essence. U neemt hiervoor een staal- boortje, z.g. drilboortje. Borstels worden heel goed schoon met geest van salmiak, verdund met 8 x zoveel water. Jong« Britse ontwer pers komen met een totaal nieuwe, ge heel eigen, frisse stijl, speciaal voor jonge vrouwen. Ja, je moet wèl slank zijn voor deze ontwerpen, en jong, zéér jong. Er zijn jurkjes, jasjes, heupbroeken, shorts, pakjes en verder alles wat nog meer bij de garderobe van heel jonge mensen past. De rokken zrjn kort, soms héél erg kort, de pijpen van de lange broeken zijn recht als een sigaret en veelal met om slagen als de heren pantalons. Mary Quant is wel één der grootsten van deze jonge groep ontwerpers. Zij combineert de meest uiteenlopende materialen met el kaar, versiert gabar dine met romanti sche broderie, laat een wit jasje van katoen-batist dragen over een zwart linnen jurkje en geeft jurkjes en plastron-heupbroek combinaties een netachtig middenrif pasje. Bij gaande foto toont een vrolijk, zeer kort jurkje met lange mouw in zwart-wit katoenen ruit. Ceintuur, manchetten, pas en kraagje zijn eveneens in zwart-wit, maar het ruitje is kleiner. Het geheel is ver sierd met een witte organdi das, waar een bloem op is geborduurd. Het bijpassende hoedje staat gezellig en jong op het in nieuwe haar lijn gekapte hoofdje van deze modern geklede majmeqvrtrL Het is plezierig te weten, dat de ontwerpen van Mary Quant en de anderen ook in Nederland verkrijgbaar zijn. Of je je kunt veroorloven ze ook te kopen Dat h?ngt van je kleedgeld af, van de manier waarop je dit geld hr wilt en. natuurlijk ook een beetje van het extraatje van papa. Wij zouden de prijzen redehtk widien noemen. Tet motivering van dit voorstel werd aangevoerd dat reeds in vele landen de vrouw op een vroeger tijdstip wordt gepensioneerd dan de man. Nu valt hiervoor zeker wel het een en ander te zeggen. Zo is het wel zeker, dat de arbeidsbemiddeling bij vrouwen in de ze leeftijdsklasse veel moeilijker is. Bovendien staat bij het ouder worden de alleenstaande vrouw voor de dub bele taak, om naast haar werk ook nog de dagelijkse zorg voor het huishou den te hebben Dat dit vele van de vrouwen erg zwaar zal vallen, ligt voor de hand. Haken en ogen. Toch kleven aan dit vraagstuk meer i haken en ogen dan men oppervlakkig zou denken. Vooreerst rijst de vraag, of deze bijzondere regeling zou moe ten geschieden in de vorm van een vervroegd ouderdomspensioen in het kader van de a.o.w. dan wel in de vorm van een arbeidsongeschiktheids- j verzekering in het kader van de wet op de arbeidsongeschiktheidsverzeke- ring Niet vergeten mag worden, dat hij het overwegen van de wenselijkheid van een voorziening voor 60- of 62- jarige ongehuwde vrouwen de konse kwenties voor andere sociale verze keringswetten in aanmerking moeten worden genomen Immers, bij verlaging van de pensioengerechtigde leeftijd zullen de uitkeringen, die thans in verband met de a.o.w. op 65-jarige leeftijd eindigen, dan reeds vijf of drie jaar eerder worden beëindigd. Dat zal voor vele vrouwen een achter- uitgang betekenen. Doorbraak. Er zijn trouwens nog andere konse- bij d~ Amersfoort - Baarn - Nijkerk - Scher- penzeel - Soest - Rijdend bijkantoor De Schat graverij, waaraan kinderen van 4 tot 12 jaar kunnen deelnemen, vindt dan eindelijk deze week op woensdag, 11 augustus, 's middags om halt drie, plaats. Aan het einde van de Sparrenlaan vindt u het gedeelte van de Soester- duinen. waar de schatten begraven lig gen en die docr vele ijverige kinder handen uitgegraven moeten worden. Let op.... Niet met een schop, maar met eigen handen wordt er gezocht en gegrabbeld. In 180 doosjes zijn de nummers opge borgen. die recht geven op een prijs. De hoofdprijzen voor de groep kinde ren van 4 tot en met 7 jaar zijn: een prachtige autoped en een kleine fiets Voor de tweede groep, leeftijd 8 tot en met 12 jaar, zijn de hoofdprijzen twee Ilford camera's met bijbeho rende tasjes Daarnaast zijn er nog zoveel heerlijke dingen te winnen, dat we alle Soester kinderen met bun neefjes, nichtjes, logeetjes aan... 'en dit feest niet te verzuimen Kom en doe mee! En dan: veel geluk gewenst allemaal! Wie wil er niet in een zoele zomer en met een apiegelgiadöt zee het ruime sop kiezen Als het kan heerlijk lui uitgestrekt in een dekstoel bij een „cruise", of voor bescheidener beurzen languit liggend op de kajuitkap van een motorjachtje, of met de fokkeschoot in de hand aan boord van een jol of b.m. Natuurlijk nemen we ons zwempak mee als we zulke vakantie- tochtjes maken, maar er is toch wel meer nodig dan dat Sommige heren komen te laat tot de ontdekking, dat je aan boord geen hoed kunt ophouden, maar een reis- of zeilpet nodig hebt. Een aantal vrouwelijke passagiers van pleziervaartuigen kleedt zich in de regel veel te luchtig en is niet bedacht op de door dringende kille windvlagen of de verraderlijke stortvloedjes buis water. Daarom moeten we ons degelijk voorbereiden op water tochtjes, of ze rm vele weken duren of slechts één dag. WARM EN WINDDÈCHT Voorop staat, dat we warme, winddichte kleding nodig hebben. Een hoofddoek voor de dames en een iets te krappe pet voor de heren zijn raadzaam en onmisbaar als u niet blootshoofds met verwarde haren langs dek of gangboord wilt promeneren. Beter dan de opengewerkte pullovers met V- of b(l)oothals zul len de moderne truien met hoge col bevallen aan boord. Hoe dikker de wol, hoe beter. Angorawol is bijvoorbeeld een heerlijke dracht. Kies ook lange mouwen l* kunt ze altijd even oprollen als u iets wilt uitspoelen). Een witte pantalon doet het bij het zeilen nog altijd opvallend goed. De heren kunnen een grijze broek dragen, maar wit is toch wel de dracht voor sportieve figuren d*e een eigen boet bezitten of lange tijd „te water" gaan. Bij warm weer ver schijnen de jonge dames alras met wit te shorts. Daarbij past natuurlijk geen hoofddoek, maar wel kan er een witte band bij om het haar worden gedragen En denkt u om de rubber schoenen WIT EN BLAUW Wat de kleur betreft, naast wit is marine blauw weer ,,in". We ontdekten leuke blauwe jekkers en windjacks. Een blauwe broek met een hagelwrt ge breid vest doet het ter afwisseling ook heel goed. De boorden van zo'n (zelf te breien of in de winkel te kopen) vest kunnen blauw/ wit, rood/wit/blauw of rood gestreept zijn. Wilt u er iets aparts van maken, breit u dan een hoog geslo ten trui met een boord van rode en witte blokken, zoals de seinvlag ,,U" be zit. Of kies uw eigen voorletter en ver werk de kleuren van de seinvlag van die letter m het patroon. Ook zo'n enkel opgeborduurd an ker op een overigens effen witte trui „doet" het. In die trant kunt u nog van alles verzinnen. WASSEN BN DROGEN Belangrijk is, dat u materiaal kiest dat tegen een stootje kan. Wij kunnen bij een vakantie aan of op het water van alles ver wachten. Een nat pak, een flinke dosis zon, splinters van half ver gane aanlegsteigers, onvoldoende wasgelegenheid zodat wit en ge kleurd goed in een zelfde sopje terecht komen, enzovoorts. Zoekt u dus vooral naar gemak kelijk wasbare stoffen, die beslist niet verkleuren in zon of water en die ook niet vervilten als ge volg van ons klimaat of r>m^+ er Wit met Mairw, Wauw met wit of veel wit met een beetje blauw de martoe-look en de „ia" voor zeereizen. *ijn Bij frisse wind kunnen warme truien ou- ontbeertifk ijpy mals de»e vlotte draion Ook voor hem is er een water-mode met hoofdkleur wit. Dit draion vest met smalle rood-blauwe boord zal ook bij bet wassen niet afgeven. geen gelegenheid is voldoende te drogen of te luchten. De z.g. kapiteinspet ligt er nu toch wel uit. Heel gezellig zijn de matrozenmuts jes zoals ook de Amerikaanse Jantjes ze dragen, of de eenvoudiger damespetjes die de binnenschipperspet naboot sen. Een lint met de naam van het eigen plezier bootje er om en u hebt 'n stijlvolle, persoonlijke watergarderobe. HET VERKLEDEN Nog enkele wenken voor de wa tert oerist omdat w° mopstentijds een badpak zuöen dragen onder ons sportieve tenue, moeten we zorgen voor verschillende badpak ken in plunjezak of hutkoffer. Onderjurken en b.h.'s kunnen we heus wel thuis laten, tenzjj we ook een uitgaansjaponnetje mee nemen voor een uitstapje aan de wal, resp. bal aan boord. Met het verkleden is het wel eens behelpen. Dames en heren moeten op kleine scheepjes beurtelings van dezelfde kajuit gebruik ma ken. Laat in dat geval de heren voorgaan bij het uitkleden en ach tman komen bij het aankleden dan liggen de dessous van de da mes niet te kijk voor onbeschei den blikken. Vergeet niet de zonnebril, de zon nebrandolie, een potje watjes, de pleisters en de jodium. Neem méér badhanddoeken mee ze zijn ook ideaal om op te lig gen op een minder schoon plekje En als u werkelijk gaat „cruisen", neem dan een dikke plaid mee. L kunt hem dagelijks nodig hebben (Nadruk verboden) Jolacvia Interessant Is de indeling van de nieuwe SE C-zaterdagafdeling. Het team is ingedeeld in de 3e klasse C zaterdagcompeutie en speelt met ne gen andere verenigingen in deze afde ling. SE C.-zaterdag zal haar thuiswedstrij den spelen op het S.E.C. hoofdveld en aantreden in het zelfde tenue als het eerste zondagselftal. Ook „Baarn" is gestart met een za terdagafdeling en zal in de komende competitie tot de tegenstanders van S.E.C. behoren. Veel verre reizen zijn er dit seizoen niet voor de S.E.C.-zaterdag voetbal lers, want ook V.V.Z. uit Soest zal tot de tegenstanders behoren, zodat wij het komende seizoen weer van twee derbys verzekerd zijn. De teams die bij S.E.C -zaterdag zijn ingedeeld zijn* Baan. B.V.C. (Biltho ven». Dolderse Boys, Eminent Boys, F.A.K (Bilthoven), Levu (Utrecht), P.U.EM. (Utrecht), V V O O. (Utrecht), en V.V.Z. PUE.M. uit Utrecht speelt haar thuiswedstrijden in Bilthoven. De training van de S JE.C.-zaterdag voetballers is vorige week dinsdag van start gegaan en ook hedenavond zal om 7 uur op de Bosstraat weer door S.E.C.-oefenmeester Boerboom getracht worden de conditie van de zaterdag en zondagvoetballers voor de aanvang van het seizoen op peil te brengen. SPECIALIST OP FOTO- EN FILMGEBIED Burg. Grothestraat 45 - Telef. 3917 C De SEC. zaterdagvoetballers zullen op zaterdag 21 augustus, om vier uur, aan de Bosstraat aantreden tegen het zaterdagteam van Soesterberg. Een nuttige gelegenheid voor het S.E C- zaterdagbestuur om te onderzoeken wat voor talent onder de nieuwe spe lers huist. Van SEC.-zondag zijn overgekomen de spelers G Beijer. R. Dobben, K Vink, H. Kramer en M G. van Ginkel, die samen met de andere zaterdag- voetballers zuilen trachten tot een goede formatie te komen. De S.E.C.-zaterdagvoetballers zullen op zaterdag 28 augustus a.s. deelnemen aan het door Soesterberg te organi seren vliegtuigtournooi, waaraan 8 za terdagmiddagverenigingen deelnemen. De Soester ploeg zal daar om 2 uur van start gaan en zal in totaal drie wedstrijden spelen. Voor de elftalcom missie een prachtige gelegenheid om alle spelers in deze wedstrijden eens onder de loupe te nemen. Hopelijk is aanvoerder C. v. d. Veer tegen die tijd weer van zijn blessure hersteld zodat hij in dit tournooi kan meespelen. De heer N. G. M. uit Zaandam reed met een auto over de Van Weedestraat. Bij café Eemland sloeg M. linksaf, met de bedoeling zich naar genoemd café te begeven. Hij moest daarbij over het rijwielpad rijden, maar lette niet op naderend verkeer. De brom fietser P D uit Wijdenes botste hier door tegen de auto. Auto en brommer werden flink beschadigd, maar per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. 1

Soester Courant | 1965 | | pagina 5