Blankenprobleem Beatrix en Claus jJ_ V.V.V.-nieuws FRISTA ZELFWAS gltjjdgoeU Voor al uw F0T0-0PDÜAGHTEN De ontwapenings conferentie SOESTERBERG ,.De Witte Pompen" Uw was helder fris FRISTA ZELFWAS Griekenland Nog altijd roddelverhalen in buitenlandse pers Prins Bernhard„We zijn geen snobs" Speuren naar de kern van Amerika's Ruime collectie KLOKKEN, o.a. Uw wasdag wordt een wasuur Van Goyenlaan 156 Postduivennieuws Bioscoopprogramma Ga niet naar de gezinsdienst' V.V.Z.-nieuws Officiële mededelingen Medische dienst V.v. Soesterberg weer actief Auto- en Scooterrijschool Van Goyenlaan 156 Logies voor «asten van A.G.A.V.S. Weekepdwijding Jaap Zwart speelt werk van zi'ji vader Jan Zwart De grote buitenlandse zondagsbladen en andere kranten, die meer kijken naar een „lekker verhaal" dan naar de waarheid, geraken nog altijd niet uit geschreven over wat zij het „huwelijk van het jaar" noemen Gemakshalve vergetend, dat de Nederlandse kroon prinses Beatrix en de Westduitse amb tenaar van buitenlandse zaken. Claus von Amsberg. nog niet verder zijn dan een verloving. Vanzelfsprekend vinden vooral de Duitse bladen steeds weer aanknopingspunten voor lange verha len over de sensationele verbintenis, die kroonprinses Beatrix aanging. Vreemd genoeg waren de reacties ech ter in Duitsland, evenals in Nederland, niet onverdeeld gunstig. Kort na de aankondiging van de verloving en het verschijnen van Claus von Amsberg voor de Nederlandse televisie, eind juni, kwam het invloedrijke weekblad „Der Spiegel" met een opvallend koel verhaal over Claus von Amsberg. Claus heeft altijd succes gehad bij de vrou wen, zo tekende een Spiegel-verslag- gever op uit de mond van een inwoon ster van het geboortedorp van de ver loofde van Beatrix. Maar naar de meisjes in het dorp keek hij niet om, daar gevoelde hij zich te goed voor, was de klacht, welke er direct op volg de. Claus is een man. die het geluk heeft gevonden, maar hij heeft er dan ook alle moeite voor gedaan, zo scheen Der Spiegel te willen zeggen. Hoewel zelf niet van adel zocht hij zijn kennissen en vrienden alleen in de kringen van de adelijke Westduitse families. Zijn favoriete sporten - ten nis en skiën - zijn ook typische socie- ty-spelen. De grote geïllustreerde Duitse bladen schreven, in tegenstelling tot Der Spie gel, juichend over de verloving en zij doen het nog steeds.Voor hen staat op de voorgrond, dat een van de rijkste prinsessen, daarbij nog troonopvolgster van een van de laatste monarchieën in Europa, verliefd is geworden op een doodgewone Duitse jongeman. De poli tieke kant wordt door deze bladen dan als een heerlijk kruidig sausje met deze hoofdmaaltijd vermengd. Een po- G£LS van nieuwe en bespeelde INSTRUMENTEN REPARATIE STEMMEN VERHUUR litieke zijde, waarvan zij overigens maar heel weinig hebben begrepen. Een van de Duitse illustraties wist zelfs te melden, dat de verloving al leen door ging omdat koningin Juliana gedreigd had met het afzetten van premier Jo Cals als de regering geen toestemming zou geven. Minder gefantaseerd was het verhaal in Quick, een weekblad, dat een mil joenenoplage behaalt. Maar Quick had dan ook de Br'tse journalist Sefton Delmer, een vroegere relatie van prins Bernhard, uitgenodigd om wat op het vragende weekbiadpapier te zetten. De brave Sefton, aangekondigd als een „vriend van de Nederlandse koninklijke familie", kon de zes pagina's echter niet alleen vol krijgen met het opsom men van de bekende gebeurtenissen Als nieuwtje bracht hij het feit. dat Claus, na de eerste negatieve reacties in Nederland, reageerde „zoals men ook van een Engelse gentleman zou ver wachten". „Ik moet uit het leven van Beatrix verdwijnen", zei hij volgens Sefton Delmer Het is mijn plicht. Mijn nationaliteit zou haar voortdurend in moeilijkheden brengen. Ik mag dat eenvoudig niet doen", moet Claus hebben opgemerkt. Toch ging de verloving door, want, alweer volgens Delmer. prinses Beatrix, koningin Juliana, prins Bernhard en de meest invloedrijke Nederlandse po litici - onder wie zelfs leiders van de voormalige verzetsbeweging - bezworen Claus op zijn besluit terug te komen. Prinses Beatrix is niet hals over kop verliefd geworden op een handige, sportieve, gerijpte man. zegt Sefton Delmer. „Neen, ieder, die de kroon prinses goed kent, weet dat precies het tegendeel waar is. Sinds haar jeugd is zij er op voorbereid, dat zij eens de Nederlandse kroon zou overnemen. En, zoals ik uit personnlijke ervaring weet. heeft zij deze opdracht altijd zeer ern stig genomen." Beatrix ontmoette Claus voor de eerste maal in juni 1964, op de bruiloft van prins Moritz von Hessen met prinses Tatjana zu Savn-Wittgensteln-Berle- burg De broer van de bruid bracht een vriend mee. Deze viel op, hij was de enige zonder titel. Zijn naam? - Claus von Amsberg. Eeatrix sprak hem nau welijks. Maar enkele weken later wilde een neef van prins Bernhard, graaf Casper von Oeynhausen-Slerstorpff, een party geven, waaraan ook prinses Beatrix zou deelnemen. Hij vroeg te voren telefonisch aan prins Bernhard of zijn beste vriend „Legationsrat" Claus von Amsberg ook mocht komen. „Een nette kerel, beslist iemand waar mee Beatrix uitstekend zou kunnen praten", moet Graaf Casper volgens het relaas van Delmer hebben gezegd. „Of Bernhard er iets tegen zou heb ben omdat von Amsberg tenslotte niet tot de hogere adel behoorde?" „Och, wij zijn geen snobs", zou prins Bernhard hebben geantwoord. De verhalen en berichten zijn nogal onschuldig. Zij hebben vooral het doel het romantisch Ingestelde vrouwelijke lezerskorps tevreden te stellen. Wat anders is het met het bericht in een Duitse sensatiekrant over „de geheime vrees van Beatrix". De Nederlandse kroonprinses is bang, weet dit blad te berichten, omdat Claus een ware Don Juan is. Hij is al eens diep ver liefd geweest op een zeer blonde, zeer schone Zweedse. Zal hij haar ooit kun nen vergeten? vraagt dit blad. Een waar voorbeeld van de echte schan daalpers. De handtekening van president John son onder de nieuwe wet op het kies recht betekent voor de Amerikaanse neger een grote stap vooruit Wanneer hem nog ergens belet wordt van het hem als staatsburger toekomend recht om te stemmen gebruik te maken, kan de centrale overheid ingrijpen En minister Katzenbach van justitie is daarmee al begonnen door processen aan te spannen tegen staten die door examens of belastingen de neger de stembusgang bemoeilijken of onmo gelijk maken. Maar, zoals de president al eerder eens opmerkte dit is nog maar het eind van het begin. In juni kondigde hij in een rede op de Howard Uni versiteit al aan dat op het Witte Huis een conferentie gerouden zou worden over wat in de wandeling het neger- probleem wordt genoemd. Eén neger blad als Ebony spreekt van het blan kenprobleem in de V.S. - zo heet een speciaal nummer van deze maand - en dat is ook niet zo absurd, want niet dert omstandigheden waarbij het geen wonder is dat jonge negers in de steden vaak geen enkele hoop hebben niet af te zakken tot asocialiteit. Daar de bevolkingsgroei onder de ne gers - lang ongeveer tien procent van de bevolking, maar de laatste tien jaar stijgend naar de twaalf procent - groter is geworden dan onder de blanken en hun levensruimte in de steden maar langzaam toeneemt, wordt de funeste werking van be nauwd op elkaar leven en veel te kleine scholen steeds heviger. De bedoeling van het rapport is con creet aan te geven hoe de zaak er in feite bijstaat. Veel van wat er in wordt opgesomd is nog maar amper bekend. Wat er gedaan moet worden is een andere zaak. Dat de oplossing hiet met een eenvoudig wetje te ge ven is, staat wel vast Een suggestie is om de kern van het verval, dat van de gezinnen, tegen te gaan. Maar hoe moet een regering dat doen Anderen bevelen aan in ieder geval de werk- alleen hun wetten moeten worden ver- loosheid, die het moreel verval zo be- Behalve dat Soest jeugdige schatgra vers onder de bevolking telt, zijn er ook jeugdige hengelaars, die hun snoer en dobbertje klaar maken om een worp te doen naar de grootste en dikste vis. die maar in de zandput kan zwemmen. Meisjes, jongens, hengelsport-liefheb bers. op zaterdag a.s., 14 augtistus or ganiseert de Hengelsportvereniging ~,De Snoekbaars" een jeugdviswed- strijd. Om half drie begint deze wedstrijd bij de grote zandput aan de Rijksweg te Baarn en om twee uur moeten allen, die mee willen doen aanwezig zijn. Tot de leeftijd van 13 jaar kunnen jullie hieraan deelnemen. Er wachten jullie, behalve de fijne middag, nog mooie prijzen en verras singen. Wat doen jullie? Vissen natuurlijk! En zorg voorai op tijd aanwezig te zijn. Maar ook voor de vissende Soester da mes geldt: houdt de hengels gereed! Deze dames worden op dezelfde tijd en plaats verwacht en ook voor hen zijn er prachtige prijzen beschikbaar gesteld. Zoals u weet. zijn de voorstellingen in Theater Carré, waar Snip en Snap u enkele uren amusement bezorgen, weer in volle gang. U kunt via onr> plaatsen besproken krijgen, maar wij maken u er wel op attent, dat u bij deze be spreking de juiste datum van uw „ui- je" moet kunnen vaststellen, omdat ruilen van data veel moeilijkheden geeft en theater Carré het recht van weigeren heeft. Wij willen u dit na drukkelijk zeggen om teleurstelling te voorkomen. Vorige week schreven wij een kleine aanbeveling voor de wijdingsavonden, die elke zaterdag van deze maand in de Julianakerk Julianalaan) gegeven worden. Wij brengen nogmaals deze avonden onder uw aandacht, daar zij om hun artistieke waarde uw belang stelling verdienen. Aanstaande zaterdag, aanvang 8 uur, wordt u weer een mooi programma geboden. De organist Jaap Zwart zal voor u spelen, mevrouw Maria Maat man zal voordragen, waarbij zij in haar declamatie zal uitgaan van het onderwerp: Mens en Dier in Gods Schepping. Dit kleine uurtje geestelijke en arti stieke bezinning in de Julianakerk aan het einde t an e°n drukke week zult u, daan ah zijn wij overtuigd, zeker waarderen. anderd maar ook en vooral de instel ling van menige blanke. Op die conferentie zal ongetwijfeld 'n rapport aan de orde komen dat een groep sociologen heeft opgesteld in opdracht van het ministerie van ar beid. Wat hieruit bekend is geworden maakt duidelijk dat de president ge lijk had de rechtsmaatregelen zijn nog maar een begin om het rassen probleem uit de wereld te helpen. De mindere. Het rapport stelt vast dat alle maat regelen om wettelijke gelijkheid te verwerkelijken hoop wekken die niet in vervulling zal gaan. De werkelijk heid is immers dat de neger als groep in kwaliteiten niet opgewassen is te gen de blanken waarmee ze op de ar beidsmarkt moetén concurreren. Dat is uiteraard niet een verdediging van de dwaalleer dat de neger omdat hij niet blank is inferieur is, maar de vaststelling van een maatschappelijke ontwikkeling, die uit de cijfers blijkt. En die ook logisch is als men de ge schiedenis een beetje kent. De neger die naar de steden trok bij de af schaffing van de slavernij, kwam daar terecht in een soort ghetto's, waarin hij maatschappelijk bovendien ver kommerde doordat hij verzeilde ln 'n industrie die juist toen door mecha nisatie minder werkkrachten nodig had in plaats van meer. Een traditie van meer dan een eeuw werkloosheid duurt nog steeds voort. In 1963 bijvoorbeeld was de statistiek voor niet-blanke werklozen 10,9 ruim het dubbele van de 5.1 onder de blanken. Wat uit dit cijfer nog niet blijkt, maar wel tekenend is onge veer een derde van alle niet-blanke arbeiders waren in dat jaar enige tijd zonder werk. Achter ln de rij. Een konsekwentie hiervan is onder meer geweest dat in vele gezinnen de vrouw de eigenlijke kostwinster was, terwijl de man weinig meer deed dan op straat rondhangen. Het gevolg, al dus het rapport, is geweest dat het gezin naar de haaien ging Daarvan is dan weer een gevolg dat jeugdcri minaliteit toenam en het schoolver zuim steeg. De straflijst en de slechte opleiding - als men al naar school ging was het er doorgaans ook weer een van mindere kwaliteit dan de voor blanke kinderen gereserveerde - betekenen weer dat de jonge neger achteraan de rij komt te staan als er banen te vergeven zijn een vicieuze cirkel is rond. In de ghetto's, zoals Newyorks Har- lem, blijkt ook een morele afbraak van het gezin. Een kwart van de gezin nen is zonder vader, die vrouw en kinderen in de steek liet. De helft van de negerkinderen daar heeft al thans een deel van zijn leven tot het achttiende Jaar In een onvolledig ge zin doorgebracht Bijna een kwart van de geboorten is bij ongehuwde moeders - bij de blanke ter verge lijking even drie procent. Somber. Dergelijke zeer sombere cijfers geeft het rapport bij de vleet. Het schil- vordert, kras aan te pakken door gro te federale werken. Of een eind te ma ken aan de treurige huisvesting, een andere oorzaak van de opgesomde eu velen. Het rechtsprobleem was het begin. Johnsons wet van nu kan dat opge lost hebben. Nu komt het sociale pro bleem, waarvoor de oplossing onein dig veel moeilijker is te vinden. Zaanse Sallandse Schippertje Hindelopen Eng. Tafelklokken Pendules Pendulettes Wandklokken Heimuhren Keukenklokken enz. enz. Bij bent U baas over uw was en blijft U uw was de baas U kunt de was ook mangelen. (op de Eng) Telefoon 5897 De postduivenvereniging ..De Zwaluw" hield maandag een vlucht vanaf St. Denls, afstand 414 km. In concours waren 647 duiven, die te 6 uur werden gelost met N.W. wind. Aankomst eer ste duif 12.41.25. Snelheid 1038.55 meter per minuut. Laatste prijsdulf 13 uur. Uitslag: C. v. d Hoek 1 11 66 70. H Kriek 2 44 63 120. H. Gorissen 3 8 33 43 55 56 61 76 84 95 106 129. J. van Hengstum 4 21 47 112. G. Rijksen 5 14 19 31 46 51 59 94 98 110 124. C. van Soest 6 35 38 115 117. C. Huijskes 7 45 105. C. Bosboom 9 58 81. J. Rauch 10 114. A. J van Dorresteln 12 13 17 24 42 68 87 125 127 A C. van Ee 15 18 27 30 69 74 75 77 85 89 96 97 103. C. Dijkman 16 54 R Voskuilen 20 22 28 34 52 71. Jac. Wijnands 23 65 113 P. Duijst 25 82 88 123. J v. d. Brakel 26 48 10 128. J. v. d. Belt 29. Wigtman- Roest 41 72 80 91 121. H. Dijkstra 36. H Woudstra 37, 49 92 122 L. van Klooster 39 50 62 99 104 109 116 P. de Bes 40 57 108 119. M v d. Wielen 41 111. L. van Hees 53 90 102. A Leijssen 60. R v. d. Brink 64 W. v. d. Mast 67 83 107. Ph. H. Kok 73. A. Hil- horst 78. C. v. d. Lugt 79. Jac. Stalen hoef 86. G. Visser 93. J. Ottens 101. P. Wagner 118. De vereniging „De Vriendschap" vloog met 562 duiven vanaf St. Denis. Aan komst eerste duif 12.35.32. Snelheid 1054.00 meter per minuut. Laatste prijsdulf 14.03.25 Uitslag: G. Hooijer 1 23 24 26 46 55 97. Joh. Muis 2 29 85 91 93. A. Mees ters 3 49 68 89 92. J. C Wijnands 4, 37 48 50 60 R. Koster 5 6 44. E. C. van Daatselaar 7 W. Nleuwenhuis 8 31 74 99 112. B G. Schimmel 9 12 98. G H. v. d Broek 10 58. W. Altenaar 11 45 63 73 78 90 E. Veerman 13 16 39 81 101 103. J. G. Kamerbeek 14 18 47 53 65 107 109. C Vaessen 15 69 76 87 106. M. Jak 17. H. Verkerk 19 36 41 88. A Beijer 20. C Bokma 21 27 35 108 111. H, V. d. Broek 22 52 59. G. Reijerse 25 38. A B Grift 28 33 54 61 75. D. J Bos 30 82. R. Westerveld 32 51 83. Kaats 34. Comb. S.K.B. 42 64 70 72 J Rademaker 40. C. Jak 43 57 71 100. J Rijksen 56 110. W. van Breukelen 62 84 86. W. Roest 67 B van Gardingen 77 80 Z.K.H. Prins Bernhard 79 104 F. Groenestein 94 95. J. Onwezen 96. J Huurdeman 105. Tot en met zaterdag draait in het City-theater de film „Maciste, gladia tor van Sparta". In het Romeinse keizerrijk, onder regering van de mach tige Caesar, gaat de bevolking gebukt onder het juk van deze onmenselijke heerser. De groep die het 't meest moet ontgelden, zijn de Christenen. Ceasar schept er behagen in hen voor de leeuwen te werpen. Slechts één man is er, die door zijn bovenmen selijke kracht en oprechtheid in de gunst staat van de keizer Maciste. de gladiator van Sparta. Deze weet een groep Christenen uit de kerkers te laten ontsnappen en wordt hier voor door Caesar ter dood veroor deeld. Slechts door een bovenmense lijke krachtsinspanning ziet Maciste kans de arena levend te verlaten. Zondagmiddag speelt Tony Russel de hoofdrol in de film „De rebel van Napels". Fra Diavolo Is sterk als een leeuw en vrij als een adelaar Met 'n handvol partisanen voert hij vanuit zijn schuilplaats in de bergen zijn strijd tegen het Franse leger, dat de troon van de Bourbons in gevaar brengt. Het groepje kan het echter niet redden. Een voor één worden de mannen gevangen genomen en opge hangen tot alleen Fra Diavolo over blijft In een dramatische omsingeling weten de Fransen ook hem te grijpen. Nu wordt ook Fra Diavolo opgehangen op het marktplein van Napels. Maar het is een mens die gedood is, niet de legendarische figuur die voortaan voor het gehele volk de verpersoon lijking zal zijn van de vrijheid „Een ondeugend vrouwtje" heet de film die van zondag tot en met dins dag te zien is. Het ondeugende vrouw tje is niemand minder dan Brigitte Bardot, Frankrijks populairste film ster. Ook in deze film, die anderhalf uur ongekend amusement brengt, is Brigitte Bardot betoverend als een fee, maar ook een echt duivelinnetje. Het verhaal heeft, evenals trouwens Brigite Bardot, weinig om het lijf. Zij verbergt zich zonder het te weten in een museum, verkoopt een van de kunstschatten en moet die later weer terugkopen Het geld daarvoor ver dient ze door als eerste in eenstrip- tease-wedstrijd te eindigen. In de woensdag-cyclus weer een Franse film. „Zij die van de zonde leven". Francolse Arnoul speelt de hoofdrol Het ls 'n spannende politio nele zedenfilm. Per jaar verdwijnen in Frankrijk meer dan 15.000 meisjes. De film laat de geschiedenis van een hunner zien. Zij vertelt de politie het verhaal, zoals zoveel meisjes in Frankrijk kunnen vertellen. De prostitutie in Frankrijk is een ge meenschap van terreur. Het was de ze wetenschap, die regisseur Ralph Habib er toe bracht deze zaak, waar men zo ijverig doekjes om windt, uit de doeken te doen. als u niet van zingen houdt ELkE ZONDAG'I KWART VOOR NEGEN - OUDE KERK EXCLUSIEVE MODELLEN. Op al onze uurwerken één jaar garantie. Aangezien het begin van de nieuwe competitie in zicht is, zullen door de elftallen van V.V.Z. de komende weken enkele oefenwedstrijden worden ge speeld. Met het le elftal werd inge schreven voor een tournooi van de voetbalvereniging Scherpenzeel, dat ge houden wordt op 14 en 21 augustus a.s. De tegenstanders zijn alle behoorlijke elftallen, zodat van een goede oefening kan worden gesproken Op 14 augustus wordt gespeeld tegen Valleivogels. In de komende competitie is het le elftal van V.V.Z. ingedeeld bij Baarn, B.V.C., Dolderse Boys, Eminent Boys. F.A.K.. L.E.V.U P.U.E.M., S.E.C. en V.V.O.O. De trainingsavonden zijn vastgesteld op dinsdagavond voor de senioren en op donderdagavond voor de jeugd, aanvang 19 uur. De eerste trainings avond is 17 aug. a.s., op het terrein aan de Ferd. Iluycklaan. Nieuwe leden, die uitsluitend op zater dag willen voetballen, kunnen zich op deze trainingsavond opgeven. Aangezien de heer Rab zich niet meer beschikbaar kon stellen door verplich tingen elders, wordt thans getraind door de heer A. Langhorst. De heer Langnorst heeft een langdu rige voetbalperiode achter de rug en heeft o.a. als contractspeler gevoetbald in de v.v. Hilversum. Onder zijn leiding zal getracht worden ook dit jaar weer een belangrijke rol in de competitie te spelen. Op het veld is een nieuwe, zeer goede lichtinstallatie aangebracht, waardoor het thans mogelijk is ook bij duister nis op het veld te blijven oefenen. HINDERWET Burgemeester en wethouders van Soest brengen, overeenkomstig het bepaalde in artikel 9. lid 1, sub b, der Hinder wet, ter algemene kennis, dat ter ge meente-secretarie van Soest ter inzage zijn gelegd verzoeken met bijlagen van: a. J. v. Barneveld, Verlengde Kolonie- weg 5 te Soest,, om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een petroleum- installatie, in het perceel Verlengde Kolonieweg 5, kadastraal bekend ge meente Soest, sectie D, nr. 1960. b. W. van Bloemendaal, Wieksloterweg 83 O.Z., Soest, om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een betontegel- pers, in het perceel Wieksloterweg 83 O.Z., kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nr. 1523. c. H. Donk, Ferd. Huycklaan 38, Soest, om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een autoplaatwerkerij, in het per ceel Ferdinand Huycklaan 38, kada straal bekend gemeente Soest, sectie C, nr. 2168. d Gebr. Broere N.V., 's-Gravendeelse- dijk te Dordrecht, om vergunning tot het uitbreiden en wijzigen van een benzine-installatie in het perceel Park laan 4, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nr. 4058. e. Coenens Oliehandel N.V., Hamseweg 58 te Hoogland, om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een benzine-in stallatie. in het perceel Van Lennep- laan 69, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie C, nr. 2213 ged. f. N. van Es, Sterrenbergweg 30 te Soesterberg. om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en ln werking houden van een inrichting tot opslag en het bewerken en verwer ken van oude materialen en afval stoffen, in het perceel Sterrenbergweg 30. kadastraal bekend gemeente Soest, sectie E, nr. 2623. Gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmakingen bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwaren tegen het verlenen dezer ver gunningen in te brengen bij het ge meentebestuur. Bovendien zullen op dinsdag, 31 augus tus a.s., des voormiddags, resp. te 10 00, 10.25, 10.50. 11.15. 11.40 en 12.00 uur, in het gemeentehuis openbare zit tingen worden gehouden, alwaar mon deling bezwaren tegen de inwilliging van deze verzoeken kunnen worden In gebracht. Soest, 13 augustus 1965. SPECIALIST OP FOTO- EN FILMGEBIED Burg. Grothestraat 45 - Telef. 3917 De ontwapeningsconferentie te Genève heeft haar taak hervat en de ontplof fing van de eerste ln de oorlog ge bruikte atoombom boven Hirosjlma is herdacht. Natuurlijk wil niemand oorlog Maar de ontwapeningsconferentie is al zo veel jaren vergeefs aan het werk. dat het er naar uitziet dat zij voorlopig niet tot een oplossing zal komen. Het vernietigen van de atoomhommen heeft ook niet veel zin meer. zolang het slechts aan één zijde gebeurt of indien bepaalde staten geen controle toelaten op hun wapenfabricake en hun geheime voorraden. Bovendien kunnen steeds meer staten atoombommen gaan vervaardigen. Frankrijk en China gaven het voor beeld. Israël en Japan kunnen spoedig volgen. Egypte is al druk bezig met de voorbereidingen. India wil zich van kernwapenen voorzien om de Chinese dreiging te weerstaan. Canada en Zwe den hebben zich reeds uitgesproken in die richting en zijn er beslist toe in staat Als vest-Dultsland zich nu nog in dat koor mengt, zullen oost-Dults- land i lees Rusland) en de andere sta ten van het communistische blok dat niet tolereren. Daarom ls het maar te hopen, dat er eindelijk ln Genève een akkoord wordt bereikt, dat aanvaard baar is voor dc daar niet aanwezige potentiële atoombommakers. Dokter W. F. van den Helm, Prins Alexanderweg 82, Huis ter Heide, tel. 03404-31574, neemt in het a.s. week einde de dienst waar voor de artsen A. Th. M. Splinter en J. C. Lucas te Soesterberg en D. J. R. Jellema te Den Dolder Dokter L. H. Brandt, Dolderseweg 59, Den Dolder, tel. 03402-2696, neemt de dienst waar voor dokter A. J. W. Hage- doorn te Soesterberg. Voor de komende competitie is het eerste elftal van „Soesterberg" inge deeld in de 2e klasse A van de KNVB., afdeling Utrecht, met de volgende clubs: Avance. Bilthoven, D S O, Hertha, Limvio, Maluka Muda, Odin. Olympia 25. R.K B.V.V., Roda '46. F E.O en FA K. Voordat de nieuwe competitie begint staat de voetballers voor de komende drie zondagen nog een goed voorpro gramma te wachten Eerst gaan de spelers van drie elftallen met hun da mes een dagje uit. Zondag 15 augustus spelen de drie ploegen tegen de vierde klasser „Teylingen" in Sassenheim. Uit Utrecht komen zondag 22 augustus drie elftallen van D.S.O vriendschap pelijke wedstrijden spelen aan de Kampweg- Het jaarlijkse Vliegtuigtournooi wordt gehouden op zondag 29 augustus. Uit nodigingen voor dit tournooi zijn ge gaan naar de winnaar van 1964 Patria uit Zeist, het Utrechtse Minerva, dat reeds viermaal het „Zilveren vliegtuig" heeft gewonnen, B.D.C. uit Soest. Swift Boys, Rotterdam en Sportclub Rotter dam. Het tweede elftal neemt op een dag deel aan het Pyramide-tournooi in Austerlitz. Bijzonder actief zijn wel de zaterdag- middagvoetballers. die een eigen tour nooi houden op zaterdag 28 augustus. Een mooie gelegenheid om uit de 33 spelers die vacant zijn een selectie te maken voor de twee zaterdagmiddag- elftallen. Het eerste speelt in de 3e klasse B van de Z M.C. met Advendo '57. Beverwijk- se Boys. Bunnlk, D.E.V., D V.S.A.. Ku- lan. Langbroek, Rubo en S.V.M.M. All-risk verzekerd. Gratis theorieles Volledige rijuren. Door het behalen van het Vamor-dtploma gerechtigd uw examen bij te wonen. Steenhoffstraat 25 - Tel. 2185 - Soest gewassen met Sunlight verpakt wasmiddel. Zonder chloor. Een wereldmerk. (op de Eng) Telefoon 5897 De Grieken hebb enhet er niet bij la- De Grieken hebben het er niet bij la- pandreou buiten spel zette. Zij zijn door de eeuwen heen net erg konings gezind geweest, tenzij in tijden van nood. Zij hebben despoten gekend als Otto I, die deshalve van zijn troon werd gestoten, en sindsdien volgden terugroepingen en verbanningen elkaar regelmatig' op. Aan het einde van de tweede wereld oorlog ontstond een complete burger oorlog en het ziet er naar uit, dat de Grieken nu nog even wijs zijn als ten tijde van de Romeinen, toen hun verdeeldheid al spreekwoordelijk was Het behoeft daarom nog geen directe verontrusting te wekken als er wat anti-koningsgezinde kreten worden ge slaakt nu de politieke gémoederen zo verhit zijn. Aan de andere kant zal Konstantijn veel moeite hebben zich weer populair te maken indien hij zijn troon be houdt Papandreou heeft een meerder heid achter zich, omdat er veel repu blikeinen en communisten in het land zijn. Hij kan daar gebruik van maken om te komen tot vorming van een nieuwe regering, maar ook tot uit roeping van een reouNiek C> nog is, met wie Griekenland beter af is. Aan de grote turn-jubileumuftvoering van A.G.A.V.S., op 30 oktober a s in de garmzoensontspanningszaal, zullen ook vele leden van de „Soester Turn- verein" uit Duitsland deelnemen. Men zit nu met het probleem om de gasten des nachts onder te brengen, nu men niet meer beschikt over de Wiekelaar ln Soest Het gaat om ongeveer 50 personen. Reeds hebben enige Inwoners zich be reid verklaard logees te herbergen. Willen zij en een leder, die bereid is een aantal Duitse turners of turnsters voor de nacht van 30 op 31 oktober op te nemen, een berichtje zenden aan de secretaris van A.G.A.V Sde heer P. C Pieren, Buys Ballotlaan 8. tel. 1407, met vermelding of men meisjes of jongens, of ouderen, of een echtpaar of combinaties wil hebben? Het programma van de weekendwij- ding „Mens en dier in Gods schep ping", op zaterdag 14 augustus a.s. in de Julianakerk te Soestdijk, aanvang 20 uur is als volgt: 1. Orgel. Voorspel en Koraal Psalm 68:10 (Geloofd zij God enz.), Jan Zwart. 2. Voordracht. Wat de mensenkinderen betreft. 3. Orgel. Le concou van L. Ch. Baquin. 4. Voordracht. Gebed van de olifant: ge;bed van de aap: gebed van de ree bok en gebed van het vogeltje van Carmen Barnos de Gasztold. 5. Orgel. Orgelconcert no. 4 (F dur), Koekoek en nachtegaal van Handel. 6. Voordracht De mens, de kroon der schepping. Psalm 8 vers 1. 7. Orgel. Improvisatie over Psalm 8 vers 1. Heer, onze Heer, grootmachtig opperwezen, Hoe wordt uw naam op de aard alom geprezen, Gij, die de glans van Uwe Majesteit Hebt boven lucht en heemlen uitgebreid! Aan het orgel Jaap Zwart en de voor drachten zijn van Maria Maatman.

Soester Courant | 1965 | | pagina 3