RANG RANG RANG Eric de Noorman - De strijd om Heidrun Jonhson, waarheen 20 jaar met de bom Met „Doka" naar Wim Kan! GRATIS Vrije wereld verbrokkelt R. DORREN Voor uw GeSdkredief Krabbels van Knelis 7 GARAGE STAM D. F, N G E L Amerika is niet meer zo gelukkig met zijn president Koude oorlog" met de Kennedy's _J;^j iScltcemalzet: Een bril die goed zit koopt u bij de vakman Ruime keuze MONTUREN B IWrVAtk is alleen als er op staat Fruitdrops en diverse andere smaken Stichting Amersfoortse Kredietbank Renault dealer UW SUCCES BS ONZE RECLAME Auto- en Scooterrijsehool Openbare Bibliotheek Soestdijk mir'vrcösd/" hï)atn ,Ti! °,P oge"blik ecn stllk Politiek op. dat men van tenen een verstelt k<»tgeleden de republikeinse leider Barry Goldwater tegen een \erslaggever van het weekblad „Time" tentands de *e?ublikei"™. die zich verbazen over het bui- Zuid-Vietnam Pn S» n °-n* nes Johnson' met name inzake de kwestie Sin «1 h? i Dominicaanse republiek. Ook in kranten die bekend «- siaan om nun democratische gezindheid, valt men de Amerikaanse nresident Voor de buitenwacht meet Johnson soms openlijk af. Tegenover het kantoor, waar wij deze regels schrijven. zictl echter de allures aan van de zagen we enkele mannen een plakkaat aan de muur bevestigen waarop1 man, die weet wat hij wil. Om deze met kolossale letters stond: „Weg met Johnson, geef ons Robert Kennedy" reputatie kracht bij te zetten, laat stemming onder de Amerikaanse be volking. Wat moet men met een pre sident, die door John Kennedy als een figuur van het tweede plan werd beschouwd Het zijn omstandigheden die Johnson somber en onzeker stem men Reeds nu is er duidelijk sprake van een „koude oorlog" tussen John son en Robert Kennedy. Aan het handje Belangrijker lijkt ons dat hij ook blijk geeft geen duidelijke visie te hebben en min of meer aan 't handje loopt van zijn adviseurs, van wie hij McNamara, de minister van oorlog, het meest schijnt te vertrouwen. en deze wens leeft thans in brede kringen van het Amerikaanse volk. PRESIDENT IS HUMEURIG. Hardnekkig wordt de laatste maanden in alle Amerikaanse kranten, voor de televisie, in café's en de huiskamers de vraag gesteld is Johnson wel ge schikt om president van de mach tigste staat van de wereld te zijn Nu staat de president bekend als 'n man. die nogal op zichzelf is gesteld Dat is nog geen schande, want hon derdduizenden mensen zijn dat. Maar er zijn maar weinigen onder hen, wier ijdelheid zo zwaar op de proef wordt gesteld dan die van de Ame rikaanse president. De tijd, dat Johnson met zijn twee mooie dochters zijn gezellige cocktail- parties en zijn „volkse" manieren mil joenen Amerikanen kon vertederen, is voorbij. De president wordt nu beoor deeld op grond van zijn politieke kwaliteiten. En, het oordeel valt niet gelukkig uit KAMERBEEK ASSURANTIËN de pijler voor uw verzekeringsplan OLDENSARNEVELTLAAN 30 \T ELEFOON 12141 a AMERSFOORT Inspecteur voor Soest-Baarn Van Goyenlaan 154 - Soest Tel. 5514 hij zich soms verleiden tot impulsieve beslissingen, die niet zonder gevaar Arthur Schlesinger. voormalig assis- zijn. tent van wijlen-president Kennedy. J Het ls duidelijk, dat de U.S.A. op het Deze beweert dat president Kennedy ogenblik geregeerd wordt door een meermalen zou heben gelegd, dat hij 1 ijverig en goedwillend man, die ech- met Johnson als vice-presldent alles- de grote visie van zi-jn voorgan- behalve gelukkig was. De journalistger mist en evenzeer dienst sterke ka- Charles Bartlette huisvriend van de rakter. Daardoor krijgt de Amerikaanse Kennedy s, heeft deze lezing beves-1 politiek een nerveurze inslag, zoals de tlgd laatste tijd duidelijk aan de dag is Dergelijke berichten kweken uiteraard getreden. Humeurig. Dit alles kan de president moeilijk verkroppen. Hij ls een man. die ge voelig is voor hoe men in het alge meen over hem denkt. Zijn humeur lijdt er onder. Men merkt het op de persconferenties. Daar maakt hij een korzelige Indruk. Wat ons vooral op viel was, hoe moeilijk hij een ver gissing, een fout kan erkennen. Voortdurend toont hij een onbedwing bare behoefte zichzelf te rechtvaardi gen. Zijn persconferenties duren meest al lang, omdat hij op vragen, waarin hij maar een zweem van kritiek of sceptis vermoedt breed ingaat. Hij kan op het eerste gezicht heel steekhoudende argumenten aanvoeren, maar op de duur toch niet verhullen dat het hem ontbreekt aan een gro te conceptie, een duidelijk wereld beeld. Daarom heeft Johnson zon behoefte aan tijdelijke successen, zoals elke staatsman die niet over een bre de visie beschikt, deze nodig heeft. Bruusk. De bijna 1.90 meter lange Lyndon Baines Johnson, die november 1963 in een cabine van een militair vliegtuig in Dallas de presidentiële eed aflegde, werkt 14 uur per dag. Hij is de ijve rigste en meest ongecompliceerde president uit de moderne geschiede nis. Maar - zelfs voor de verkiezin gen reeds - was hij lang niet overal PHILIPS SPECIAALZAAK Van Weedestraat 72 - Tel. 2792 gezien. Zijn administratieve medewer kers bewonderen hem wel, maar hou den niet van hem. „Hij is mij te bruusk, te ongeremd", zei een secretaresse, die hem dagelijks meemaakt. „Als hij een stuk getypt wil hebben, draagt hij dat op, op een toon alsof hij het over 5 minuten wel even komt halen". Andere medewerkers onderschrijven deze bezwaren. „Wij kunnen het toch niet helpen dat de zaken in Vietnam zo slecht lopen", zo moppert een amb tenaar van het Witte Huis tegen ons. „Toch krijg je die indruk, want de president snauwt ons vaak af of we honden zijn". Keihard. Nu was Johnson nimmer het type van de verfijnde diplomaat, die onder alle omstandigheden zijn decorum bewaart. De 36ste president van de U SA, die onlangs door een journalist van The New York Times als „een soort van Southwestern Paul Bunyan" werd ge karakteriseerd, doet in zijn optreden meer denken aan een rondborstige, keiharde rancher uit Texas dan aan een briljant diplomaat. Maar men mocht wel veronderstellen, dat zijn politieke antennes zo ver nuftig waren geconstrueerd, dat hij niet él te bruusk zou handelen. Maar deze verwachting heeft Johnson niet geheel weten te vervullen. „Koude oorlog". Nu zijn er allerlei omstandigheden die president Johnson extra irriteren. Zo publiceerde het weekblad „Life" dezer dagen een interview met de historicus Juist nu de hervatte ontwapeningscon ferentie van Genève zich bezig houdt met de verspreiding van kernwapens, herdenkt Hirosjima dat het twintig jaar geleden - in de vroege morgen van 6 augustus 1945 - de eerste stad was waarboven een atoombom ontplof te. Intussen is het vernietigend vermogen der wapens die in de kernarsenalen liggen opgeslagen, ontzaglijk toege nomen. Die komt neer op meer dan tien ton T.N.T. per levende ziel en tien ton TNT. is ongeveer de kracht van de zwaarste bommen die tijdens de oorlog in Europa zijn gebruikt. En die hoe veelheid vernietigende wapens neemt nog steeds toe. De V.S. - en waar schijnlijk ook Rusland - verminderen de produktle omdat ze er al zo veel hebben. De Britten zijn tevreden met hun bescheiden voorraadje, maar de Fransen zijn nog maar net begonnen met de fabricage, evenals de Chinezen. Bovendien gaan in allerlei landen nu stemmen op, dat men ook tot de atoomclub moet behoren. Een idee die in de gedachten leefde van de geleerden die de bom maakten, was dat ze een zo vernietigend wapen hadden vervaardigd dat daardoor juist het gebruik onmogelijk zou worden En inderdaad: zo'n situatie is gegroeid nadat in 1949 Joseph 1 als le sowjet- kernbom ontplofte. Er ontstond iets als een evenwicht van afschrikking. Het leek toen ook logisch dat er naast de drie kernmogendheden van toen geen nieuwe meer zouden komen. Im mers: de kosten waren gigantisch en de technische en wetenschappelijke problemen niet minder. Ook anderen Maar de techniek van het bommen - maken bleef niet geheim, kon dat ook niet blijven aangezien ze voor een groot deel parallel liep met de tech niek van 't bouwen van reactoren voor opwekking van elektriciteit en andere vreedzame doeleinden. En er is een toestand ontstaan dat een enigermate technisch ontwikkeld land met welis waar grote, maar geen ondraaglijke kosten kernwapens kan vervaardigen. Frankrijk was er het eerste voorbeeld van, al ziet men aan de langzame ontwikkeling dat het zelfs een derge lijk rijk en industrieel sterk ontwik keld land bepaald nog wel moeite be zorgt, China is er een voorbeeld van hoe ook een technisch minder ont wikkelde natie zijn bom kan maken, als het er zich maar verbeten op toe legt. Zweedse generaals hebben hun stem men al laten opgaan ook die weg te bewandelen en de mogelijkheden zijn er zeer gunstig voor, technisch en financieel gesproken. Het zelfde geldt voor Canada en - merkwaardigerwijs - in nog sterkere mate voor Israël onder dwang van de Arabische, vooral Egyp tische, dreiging. Minder evenwicht Er zijn enige verschillende lijsten op gesteld over potentiële kernbommen- bouwers, waarop doorgaans ook de namen van Japan. India. Zuid-Afrika. België en west-Duitsland. Een reeks landen die er zeg tien jaar geleden niet over gedroomd zou hebben aan een dergelijk werk te beginnen. Toen was er immers het evenwicht van af schrikking: de Russen zouden het wel uit hun hoofd laten kernwapens te gebruiken omdat ze de Amerikaanse snel genoeg op eigen dak konden krij gen en omgekeerd. Dat evenwicht Js er nu in veel min dere mate. Die wederzijdse dreiging maakt nu veel minder indruk omdat zowel Washington als Moskou zich In tussen van zo grote voorraden hebben voorzien dat de een de ander niet meer kan vernietigen: beiden hebben het vermogen nog terug te slaan, ook nadat ze zelf getroffen zijn. nl. door het gebruik van kernonderzeeërs en in onvernietigbare bunkers opgeslagen raketten. Daarmee zijn ze min of meer buiten spel gezet voor het geval een derde kernwapens gaat gebruiken. Zouden de V.S. en Rusland elkaar over en weer moeten vernietigen bijvoor beeld omdat Israël en Egypte tegen el kaar met atoombommen aan de gang gaan? Het wordt wat ongeloofwaardig. Dat is ook een van de redenen waar om president Kennedy indertijd met zijn kernmachtplan voor de N.A.V.O. kwam. Hij wilde door bijvoorbeeld de Duitsers wat zeggenschap te geven, voorkomen dat ze gingen denken: is die Amerikaanse paraplu nu wel zo veilig dat we zelf geen kernbom nodig hebben? Safety first! En hoe meer kernwapens er in hoe meer landen komen, hoe precairder de situatie wordt. Amerika kan bijvoor beeld India wel de verzekering geven dat het China met kernwapens zal bestoken, wanneer Mao ooit zijn bom tegen New-Delhi zou gebruiken. Maar wanneer dat nu weer eens tot een re- pressaille door de Russen zou kunnen Spaar nu nóg meer Doka-zegels om straks GRATIS de première van Wim Kan's nieuwe programma in de Stadsschouwburg van Utrecht mee te maken. Tegen inlevering van slechts twee volle zegelkaarten a ƒ2.50 krijgt u op 16 september toegangsbewijs en consumptie reis per touringcar Nadere mededelingen volgen t.z.t In dit blad. Leverancier van alle ziekenfondsen lelden, die toch niet altijd overhoop hoeven te liggen met Peking? Men kan zich voorstellen dat de Ameri kanen dan toch maar liever New-York en Washington voor vernietiging bewa ren, zelfs al zou New-Delhl er aan gaan. Het is veiliger niet op een ander aan gewezen te zijn, maar zelf wat te kun nen. Veiliger dan wel te verstaan voor dat land zelf, maar bepaald niet voor de wereld als geheel, waarin dan op nieuw de dreiging dat kernbommen gebruikt worden toeneemt. En wie kan voorzien hoeveel paddestoelen bo ven steden zullen opstijgen als er één boven een met de grond gelijkgemaak te stad is geweest? Sneeuwbal Dit is een reden waarom de gerust stellende werking van het evenwicht der afschrikking is verdwenen. Of lie ver gaat verdwijnen nu Israël bij voorbeeld binnen een paar maanden zijn bom zou kunnen hebben en India binnen een paar jaar, met als konse- kwentie dat Egypte, respectievelijk Pa kistan niet achter zullen willen blij ven; met de daarop volgende sneeuw bal. De moeilijkheid in Géneve is nu dat daar de kernbombezitters van de niet- bezitters (of liever: de nog-nietbezit- ters) vragen af te zien van kernbom men Dat heeft er iets van weg of een alcoholistische vader zijn zoon kapit telt omdat hij een glaasje wil gaan drinken. Niet bepaald een indrukwek kende vermaning. En bovendien wordt dan van die landen gevergd dat ze hun leven toevertrouwen aan de belofte van een aantal naties Zoiets te beslissen is wel heel moeilijk in een wereld waar men zo nu en dan nog al eens een belofte ziet schenden. Gelukkig heeft het er de schijn van dat het bommenmaken nog zo moeilijk is ^at de gereld nog wel een paar jaar respijt heeft voor de zaak hopeloos is geworden en er geen houden meer aan is op het stuk van de kernspreiding. Maar een paar jaar zijn ook weer niet zo lang dat men toch moet hopen dat er binnenkort een of ander veilig systeem wordt bedacht waardoor Hirosjima zich niet herhaalt. Singapore beheerste deze week de po litiek. Na de laatste mededelingen over noodzakelijke versterkingen voor een voortdurende strijd in Vietnam ter bescherming van de vrije staten in zuidoost-Azië. met name Thailand, India, Pakistan en Maleisië, kwam het uittreden van de deelstaat Singapore uit die kunstmatige Maleisische fe deratie als een trap in de rug van Amerika en een klap in het gezicht van Engeland. Want Singapore wordt hoofdzakelijk, in grote meerderheid, bevolkt door Chinezen die daar van oudsher hun handelskwartieren hebben opgeslagen of er werk vonden in de drukke we reldhaven. En Peking heeft door mid del van energieke propaganda die Chinezen aanwijsbaar beïnvloed. Het geen juist leidde tot vorming van de federatie Maleisië door Engeland toen dit deel van de wereld zelfbestuur eis te, daar anders vrijwel zeker dat deel van Malakka onmiddellijk ten prooi zou zijn gevallen aan de rode in vloedssfeer van Mao Tsje toeng. Door nu andere delen van de voor malige Britse koloniën, zoals de drie rijkjes op Borneo, met de vestingstad tot één federatieve staat samen te smeden, hoopte Londen daar niet al leen een veilige vloot- en luchtbasis te houden, maar voor het westen ook een westers gezind gebied te bewaren. De blokkade President Soekarno doorzag het spel letje natuurlijk en bestreed die fede ratie waar hij maar kon. Militair door Infiltraties en economisch door de haven van Singapore niet meer te la ten gebruiken voor zijn im- en export En Singapore heeft daar de terugslag van ondervonden. Zo sterk, dat het zon op middelen om de goede ver standhouding met Indonesië en met China weer te herstellen. Daar komt nog bij, dat de Maleisiërs naar de gevoelens van de bestuurders ln de staat Singapore, teveel invloed verwierven en de verhoudingen ook ter plaatse werden scheef getrokken. 0,C1BAV* m naar de *Uho ias Steenhoffstraat 6 - Soest (nabij gemeentehuis) Telefoon 02955-2933 Maandag van 2-4 uur n m. Woensdag van 9-12 uur v m. Vrijdag van 5-8 uur n.m. Uit angst dat rode Chinezen teveel sleutelposities zouden bezetten, werd de stad overheerst door de hun niet zo best gezinde bevolkingsgroepen, het geen de meerderheid van ruim 70 Chinezen niet zinde. Interne meningsverschillen hebben nog onverwachts de doorslag gegeven. En geland is hiervan tot het laatste ogen blik onkundig gebleven en heeft er geen stokje voor kunnen steken en geen bemiddelingspoging meer kunnen ondernemen. Het kleinste eilandenrijkje Singapore trad uit de federatie, omdat de fede ratie niet een geheel vormde maar als droog zand aan elkaar hing. en waar schijnlijk volgen nog meer deelstaten het voorbeeld, omdat de verdere sa menbundeling nu geen zin meer heeft. De gevolgen Londen kon niet anders doen dan Sin- gapor's zelfstandigheid inderhaast er kennen teneinde aldus zijn bases te behouden. Het hoopt op welwillende neutraliteit, maar Soekarno is zakelijk genoeg om politieke munt te slaan uit deze welkome breuk. Aan zijn erken ning zijn voorwaarden verbonden. Singapore is niet alleen een militair steunpunt voor het westen, maar ook een handelscentrum in het oosten, slechts geëvenaard door Hong-Kong. Het bracht de iVIaleisische federatie de voornaamste middelen in 's rijks kas. Nu die ln komsten vervallen kan Sin gapore opbloeien, maar verarmt de rest van Malakka Over Borneo be hoeven we dan niet eens meer te den ken. Engeland kan dat deel niet eens zo gemakkelijk meer tegen Indonesi sche troepen verdedigen als het de staat Singapore te vriend wil houden! Het is voor ingewijden wel duidelijk, dat China hard gewerkt heeft aan de ze ontwikkeling. Dat vestigt nog eens duidelijk de aandacht op de noodzaak van de oorlog in Vietnam. Als Ameri ka ook terugtrekt uit oost-Azië. wordt dat deel van de wereld tussen China en Australië geheel overgeleverd aan de communisten. Ergens moet het westen een halt toeroepen aan het opdringende rode gevaar. Maar met zwakke regeringen en kunstmatig in elkaar geknutselde federaties lukt het niet. AJJe t ming vraogt dan mok zeige dak ter altled bie bin as ter wat te laache vaalt. Ikke lees ie dere dag weer an zoveul naorugheid in de kraante, da ikke 'm soms heul nie uutlees. Dan gao ikke wat aanders leeze, iets waor je heul haard om ken laache. Da hoef nie altied een boek of een of aander blaodje te weeze. 't ken ok in de kraant staon. Meestal ble de afferten- sies. Bie de huweluksaffertenties veur- aal. Daor staon soms zukke mooje dinge ble. Netuurluk, ikke weet wel, je mag- ter eïgeluk nie om laache, waant die minse die die affertensies plaotse bln- ne soms bar ongelukkig allenig en zullie wille graog een wief hebbe. Waorom zullie da nie kenne krlege snaap ikke nie, waant Ikke ken d'r an elleke vinger wel een kriege. Noeng mot ikke eerluk zeige da ikke nie naor aandere frommesse kiek dan alleenig naor mlng eige wief. Ikke bin d'r best tevreeje mee, dus waorom zou ikke naor iemaand aanders kieke? Maor goed, nie iedereen is ok zo'n ao- donus as ikke bin, dus de kraante staon vaok meraokels vol van die hu weluksaffertenties. En Knelis maor laache, waant die vin die dinge praachtug. Noeng bin ikke nie de eenige hoor, die de draok steekt mit sommige afferten sies. Sommige, waant d'r binne netuur luk meraokels serieuze bie, maor d'r binne ok heule zotte bie. Ikke denk da meheer Jaanse van B.D.C. die dinge ok altied leest en d'r ok heul haard om zit te laache, waant toen ikke van de week ut klupbiaaa in haande kreeg, de Tam-Tam heettut, stonde d'r een paor van die affertensies in. Pennel- ties heette ze daorin. Ikke het ze allemaol eleeze en ikke heb d'r de heul dag om loope laache. Ming wief zeit: Knelis doe nie zo aach- terluk, doe gewoon, dan doe je al gek zat, maor ikke kon nie aanders. Telle- kes aster zo'n penneltie ming te binne schoot, most ikke heul haard laache. Waant laote wullie eerluk weeze, vinde wullie da allemaol nie leuk aster staot: Ming naom is Dorotheeao (Doortjei. Ikke bin een Zuud-Aofrikaonse. Me liefste wens is 'n Soester jonge te heb be mit dezellufde hobbies as ikke: de Bietels, Sillao Blek, Dustie Springfield en Nico Gros. D'r staon d'r nog veul meer in, maor ikke kan ze netuurluk nie allemaol op- schrieve. Maor as ikke nog es wat aan ders wil of as ming wief es wegloopt, je ken tenslotte nooit weete, waor of nie, dan zet ikke ok een affertensie. Zo van: Knaape boy, oud van uuterluk maor jong van haart, zoekt serieuze kennusmaoking mit Soesder girl. Ikke bin in 't bezit van een Puch en een parepluu. Ming hobbies binne Frans- waose Hardie en Chinees eete. Welluk jong frommesje mit veul geld om dat saome op te maoke wil mit ming nog iets van 't leeve maoke? 't Mot wel gek gaon wil ikke hier nie hongderd brieve op kriege, waor of nie? Ik zal het meteen maar in orde gaan maken voor Awain! denkt Eric, en hij begeeft zich onmiddellijk naar de ver trekken van Winonah, waar Heidrun zich wel zal ophouden. Wat zal hij te gen het meisje zeggen? Het zal wel het beste zijn om zijn koninklijk ge zag te doen gelden. Tenslotte heeft Olaf zijn doenter toch aan de Noor man toevertrouwd. Ja! Ja! Hij zal haar zeggen, dat Awain aan hem gevraagd heeft. Maar wanneer hij de kamer binnen treedt en met een kuchje de aandacht van het meisje trekt, voelt Eric zich niet zo zelfverzekerd meer. Duizend maal liever zou hij met het zwaard in de hand tegen tien vijanrlr,n vech ten. Wat moet hij nu zegg n dat jonge meisje? Met blijde verwondering k xeidrun hem over haar schouder en aan. Ze bloost van genoegen om dit onver wachte bezoek cn haar stem klinkt wat onvast, als ze zegt: Mijn koning, ge zoekt toch niet naar mij? In zijn ver warring ontgaat het Eric, hoezeer ze op het laatste woord de nadruk legt. Hij schraapt zich de keel en antwoordt wat haperend: Toch, jonkvrouwe Hei drun U geldt mijn bezoek. Er zijn een paar dingen die, eh.zorgen, die mij drukken, en die een rustig.... een vertrouwelijk gesprek tussen u en mij vereisen.... Met langzame tred komt het meisje naar hem toe. Haar ogen schitteren en er is iets in haar hou ding, dat Eric waarschuwt. Hij wendt zich wat terzijde en gaat voort: „Ik ben dit niet gewoon, maareh het moet nu eenmaal.... Heidrun blijft zwijgen, maar haar ogen bren gen Eric geheel van de wijs Dit meisje bevreemdt hem. Hoe weinig vermoedt de Noorman, dat Heidrun het ogenblik ge'zomen waant, waaraan ze in haar .;toulste verwachtingen nauwelijks heelt durven denken, het ogenblik dat Eric tot haarMaar dan ineens als het meisje vlak vóór hem staat, schiet de waarheid door de Noorman heen Awain heeft gelijk gehad. Dit meisje is op hemOnt steld doet hij een stap achterwaarts, maar het is nu reeds te laat! Met een juichkreet werpt zij zich met beide armen om zijn hals. Eric ls zo ver bouwereerd door deze plotselinge ge voelsuiting. dat hij nauwelijks weet wat hij doen moet. Instinctmatig buigt hij het hoofd achterover om aan haar vurige omhelz;ne te ontkomen. Noch E-ic. noch Heidrun hebben Intussen bemerkt dat achter het gordijn de ge stalte van Draga is verschenen, die met intens leedvermaak naar Eric kijkt en bedreigingen sist tussen haar tan den aan het adres van Heidrun Renault R4 Luxe van i 1.150,— af Dauphine Gordini van f 4.945,— af Renault R 8 van f 5.495,— af Renault R 10 van f 5.995,— af Renault R 16 van f 7.950,— af CaravelJe Coupe van f 9.750,— af. Nieuwerhoekplein 1 - Soestdijk Telefoon 2850 BOSSTRAAT 5 TELEFOON 2543 Nieuwe aanwinsten. Romans. Farreii, Het lot van anderen Godden. De betoverde macht. Graham, Een vrouw verdween. De Hartog. Het ziekenhuis. Mares, De kleine praktijk. Tanzaki, Liever nog op de blaren. Troyat, De eer van de overwonnenen. Boeken over allerlei onderwerpen. Artis; jrg 10. Boom en Kleyn, Ou ders. kinderen en politie. Bouvy, Hoe koop ik een tweedehands auto? Churchill, Memoires over de 2e we reldoorlog. Couperus, Verzamelde werken. - Dichters van deze tijd. Van Dijl, Op en om de Spaanse troon. Energie. Faber en Paul, ABC voor het wegenverkeer. Fens, De eigen zinnigheid van de literatuur. Hey- mans, De niet-gehuwde moeder en haar kind. Hirsch, De wereld van het Joodse geloof. Kindier, Poppen en dieren maken van wol en stof. Knuvelder, Spiegelbeeld. Kuyk en Deelen. Bepaaldelijk.... Lunst. Langenbach en Plaata, Wild zien. Van Lennep. Late regenten. Nie- wendijk. Dieren in huis en tuin. Nijkamp, De kleuterleidster. Olden- ziel, Kruissteekjes. dl. 2. Van Onck en Van Beurden, Wegwijs naar de winkel. Oriëntatie na emancipatie; door H. S. Haasse. Onveil, Saluut aan Catalonie. Pawle, Winston Churchill als Kolonel Warden. Pee reboom. Ol3'mpisch logboek. Pep- pink, Vlot door uw rijexamen. - De planten. - Prikkels tot het boekenvak. Prins. Inleiding in het kinderrecht Prud'homme van Reine, Wat vind ik in sloot en plas? Richter, Hand boek voor de Griekse kunst. Ruting, Welke vis is dat? Schuh, Hoe bepaal ik mijn kans. Spaak, Goden in het stadion Stellweg, Zieken thuis verzorgen. Stilma. Kent u Utrecht ook zo? Stolker. Debiele -kinderen ca volwassenen. Tolan-2 Gangsters terroriseren Amerika. .Vaagenaar, De moord op Mata Hari. Wouters. Mensen van Azië

Soester Courant | 1965 | | pagina 7