Couranten bezorgers KAAS Bankroet The Motions Weinig keus voor Konstantijn Doormodderen E. J. GEÜStTS EXTRA! ALLEEN VAN DiJK'S KAASHUIS «Rijke" Italiaanse clubs staan voor Beatles, Stonesopgepast, hier komen Gevestigd J. A. DOLLET, Tandarts, Goed geslaagde jeugd en damesviswedstrijd S.E.C.-zaterdag ..Oe Haute f oiffare"' gevorderd leerling of leerling kapster SPECIALE VOORDEEL-KOOPJES TEL. BRANDWEER 3 3 3 3 P0L1T1ETEL. 4444 Pedicure- inrichting „ANJO" gevraagd voor Soest-Zuid V2 kg jonge volv., niet zout 175 V2 kg volvette Leidse 179 V2 kg fijne belegen Edam 175 V2 kg oud bel., iets bros 175 Vi kg Nagelkaas, oud, iets bros. 175 Bij ELK POND KAAS: 2 bl. Friese Koffiemelk 115 Ten behoeve van goed voetbal wordt met tonnen gesmeten Sinds de spectaculaire Europacup-resultaten van AC. Milan en Inter Milan is Itn're hot eerste voetballand van Europa. Goede voetballers worden hier voor - midabele prijzen verkocht. De f400.000,—. die Ajax deze zomer voor He1 oot betaalde, wekken de lachlust van de Italaanse voetbalscouts op, die immers voor zo'n som nauwelijks een goede reserve kunnen kopen. Op het Apemjnse schiereiland wordt met tonnen gesmeten en als In Neder land over Inter of Juventus gesproken wordt heeft men het over „rijke clubs". Hoe anders is de werkelijkheid. Er zijn 38 betalende clubs in Italië en hun gezamenlijke schuldenlast bedraagt ruw geschat 75 miljoen gulden. Niettemin zijn er deze zomer weer flink zaken gedaan op de Italaanse voet- balmarkt, waarbij vooral A. C. Milan en het pas gepromoveerde Napels ge ducht van zich hebben doen spreken. A.C. MILAN KOCHT SCHNELLINGER Wanneer U met uw auto langs de fraaie autostrada tussen Milaan en Varese rijdt, vindt U op ongeveer 50 kilometer afstand van Milaan een fraai bungalowdorp, dat op deze tijd van het jaar vrijwel geheel achter het hoge geboomte schuil gaat In dit paradijselijke oord bivakkeren de profs van A.C. Milan, stadgenoot van cupwinnaar Inter, een groot deel van de week. Zij trainen er niet al leen. zij eten er ook en zeker in tij den. dat er belangrijke wedstrijden op het spel staan, brengen zij de nacht er ook door. Jeugdspelers van deze beroemde voet balclub worden 's middags met bus sen eveneens naar „Milanello" ge bracht Gastheer is de bijna 40-jarige Zweed Nils Liedholm. eens een der sterren van het Zweedse voetbalelftal van kort na de oorlog, later uitko mend voor de zelfde Milanese club, waarvan hij nu manager is. Stamgast in dit voetbaldorp is dr Bottani. een bekend psycholoog, die tegen een vergoeding waar zijn mees te collega's jaloers op zouden worden, zorg draagt voor de mentale Instel ling van Milaans duurbetaalde profs. Maar zelfs deze voetbalclub, meestal soelend voor een goedbezet stadion ^hetzelfde waar ook Inter speelt), zou fmancieel volledig aan de grond zit ten, wanneer ze niet over Felice Riva beschikte. Deze schatrijke textielfa brikant en multi-miljonair, die ge makkelijker een miljoen uitgeeft dan menigeen van ons 100,is altijd bereid bij te spijkeren, wanneer de dubkas weer eens een keer is leeg gestroomd. Boos wordt hij nooit, wan neer er een beroep op zijn brede beurs wordt gedaan. Bc»os werd hij vorig seizoen wèl, toen de ploeg waarin hij vele tonnen ln- esteerde geen kampioen werd. en op het laatst nog voorbijgestreefd werd door cuphouder Inter, dat in maart nog 5 punten op de mannen van sig- nor Riva achter stond „Importbelasting" Verschillende Italaanse clubs staan voor een bankroet. Twee jaar geleden werden de leiders van topclub Roma beschuldigd van wanbeheer Het was de eerste van een reeks financiële rellen, waarbij Italiaanse profclubs betrokken waren In de jaren dat A.C. Milan en Inter de Europacup veroverden, schoten rij ke' fabrieksbazen aierscheideue I aanse clubs gelei voor. De "clubs dek te# de kosten met de recettes, maar leenden links en rechts tonnen om de spelers te betalen. De voetbalbond, wakker geschud door deze schokkende feiten, kondigde enkele impopulaire maatregelen af om het faillissement, waardoor verschillende clubs werden bedreigd af te wenden. Zo werd een „importbelasting" van ruim twee ton voor latijns-Amerl- kaanse en Europese voetbalsterren ge heven, waardoor zelfs clubs als A.C. Milan en Inter voorshands van der gelijke aankopen afzagen. Niettemin is de financiële toestand van verschillende voetbalbedrijven nog ongezond Sommige clubs trekken wei nig toeschouwers, zoals het sterren team van Roma, dat in het reusach tige Olympische stadion (capaciteit 100.000 toeschouwers) soms voor een 10.000 of minder aanhangers voetbalt. En dit team speelt dan nog altijd 'n klasse beter dan welke Nederlandse voetbalclub ook. zoals Anton Geesink, die vorig jaar Roma tegen Juventus zag spelen, ons nog eens verzekerde Fabelachtige bedragen. Formidabele bedragen hebben Itali aanse clubs de afgelopen jaren voor hun beste voetbalsterren neergeteld Het begon in de dertiger jaren al, toen het Turijnse Juventus voor die tijd zeer hoge bedragen neertelde voor Zuidamerikaanse cracks als Orsi en Monti. Na de oorlog werden tal van buiten landse sterren geïmporteerd Uit het hoge noorden daalden drie Zweden, schutter Nordahl, technicus Liedholm en dribbelaar Gron naar A C. Milan af Wilkes werd door Inter aange kocht en enkele jaren later kocht A.C. Milan niemand minder dan de befaamde Uruquees Schiaffino, die schitterde in de cupfinale tegen Real Madrid in '57. Steeds fabelachtiger werden de bedragen, die de Italiaanse clubs neertelden voor buitenlandse cracks A.C Milan telde in 1958 f850 000,— neer voor de Braziliaan Altafini, een jaar later had Inter eenzelfde bedrag over voor de Engelse centervoor Hit- chens die nu de aanval van Torino leidt Dat zelfde Torino legde een mil joen neer om de Schot Dennis Law inu Manchester United) te. kunnen kopen. Record ZVz miljoen. Steeds meer boden de clubs tegen el kaar op. In 1961 vestigde Inter een nieuw record door de Spanjaard Sua- rez voor anderhalf miljoen aan te ko pen. Voor een toen nog veel minder bekende speler als Peiro (Athletico Madrid) had Torino een miljoen over, bedrag waarop de- Turijheni nog énkele tonnen verdienden toen Peiro vorig jaar door Inter werd overgeno men Al spoedig werd het record van twee miljoen bereikt. Twee spelers kwamen 3* 2* *2 HTJLST. Ik heb in mijn tuin een heester (hulst). Mijn buurman heeft een soort wilg geplant, vlak naast de heg en nu overwoekert deze boom ge heel mijn hulst en ook andere gewas sen. Zou ik nu die hulst kunnen ver planten en eind van dit jaar wéér, omdat ik dan hopelijk een nieuw huis kan betrekken Kunt u mij raad ge ven? vraagt M. K d. L. Antwoord: Nu u toch gaat verhuizen is een actie tegen uw buurman niet meer urgent. Ten eerste mag een hoog- of halfstamboom niet binnen 2 meter van uw grens geplant wor den Is dit wel het geval, dan kunt u hem een proces aandoen Ten twee de mag u alle takken enz., die over uw tuingrens hangen, wegdoen als de b'M'rman ze zelf niet wil wegnemen. Is het niet mogelijk dat u in okto ber die hulst al in de tuin van uw nieuwe woning zet? September-okto- ber is n.1. de beste tijd voor het verplanten van die hulst. Is dat niet mogelijk steek dan op 75 cm tot 1 meter rondom de stam de wortels los en zet de boom in september op een vrije plaats Flink aangieten en dan later in de tuin van uw nieuwe wo ning platsen in een goed toebereide grond als b.v. flink wat verteerde s+almest en turfmolm door de tuin grond In de winter de boom be schutten met matten of dergelijke te gen sterke winden POSTZEGELS. Is een postzegel van 15 cent die aan één kant niet ge karteld is meer waard dan een post zegel die aan 4 kanten gekarteld is, vraagt mevr v d B Antwoord: Deze aan één zijde niet gekartelde postzegels zijn afkomstig uit mapjes die in grote steden als Den Haag in oostzegelautomaten zijn gekocht Er zijn er vele van in om loop zodat de waarde niet uitzonder lijk veel hoger ligt dan de aan alle zijden gekartelde exemplaren OPENBAAR SPREKEN. Waar kan ik inlichtingen krijgen over een cur sus „openbaar spreken"? vraagt abon nee. Antwoord: U kunt eens schrijven toe goed ontwikkelde scheuten 6-10 cm lengte, waarvan de onderste bladeren verwijderd worden. Juist onder een bladoog snijden De stekken een dag laten liggen, omdat de wonden volko men droog moeten zijn, en steekt ze dan in een klein potje met een pot scherf op de bodem ongeveer 2 cm diep in zandige bladaarde. voor dit formidabele bedrag voor een Italiaanse profclub spelen De Real Madrid-speler Del Sol ging voor deze som naar Juventus, de Braziliaan Amarildo naar A.C Milan De hoogste transfersom werd door Roma betaald aan Mantova 2Vz mil joen voor topspeler Sormanl. Bijna had de Braziliaan Garrincha alle re cords gebroken, maar tenslotte wilde zijn club hem niet aan Inter kwijt. En dit jaar. Vorig jaar ls er op de Italiaanse voetbalmarkt weinig gehandeld, maar dit Jaar werden weer enkele specta culaire tranfers tot stand gebracht. José Altafini, de schutter van A.C, neertelde voor de Argentijn Slvorl, die jaren voor Juventus heeft ge schitterd en in 1961 tot „voetballer van het Jaar" was uitgeroepen door de Europese sportpers A.C. Milan maakt er ook ernst mee. De ploeg wil het komend seizoen be slist kampioen worden om aldus weer nieuwe glorie te verwerven In de competitie om de Europacup. De befaamde Duitse back Schnellin- ger, die schitterde in het wereldelftal tegen Engeland, werd aangekocht om de toch al sterke verdediging nog hechter te maken. En waarachtig ver zekerden de Mllanezen zich nu ook van Italië's duurste voetballer Sorma nl, die tezamen met de begaafde Ar Milan, ging voor 1,7 miljoen naar gentijn Angelillo naar A.C. Milan ver- Napels, dat eveneens een hoog bedrag huisde. In Den Haag speelt sinds Januari van dit jaar een beatband, die het gepres teerd heeft in deze korte tijd haar leus „tegen ons is geen afweer mogelijk", waar te maken Van de leden, die allemaal de nodige ervaring hadden opgedaan door het spelen in andere Haagse bandjes, is Rob van Leeuwen, de sologitarist, wel de belangrijkste Hij componeert alle nummers en voorziet ze van tekst, en zelf speelt hij op meesterlijke wijze solo en slag tegelijk De andere leden zijn Rudy Bennet (zang), Henk Smitskam (bas), Sieb Warner (drums) De naam van deze band is: „The Motions". Eerste plaat De manager van The Motions, de heer C. van Leeuwen, vertelt: „Toen we begonnen had Rob al een aantal eigen nummers gemaakt, waarvan we de bes ten uitgekozen en op papier gezet hebben. We zijn er mee naar Negram, die on ze platenfirma geworden is. gegaan en omdat ze er iets in zagen, mochten we een proefopname maken. Alles ging zo goed. dat deze opname, It's gone now, binnen korte tijd bij Veronlca's top 40 stond. De tweede plaat werd geen succes, maar de derde. For another man. staat nu ook al bij Veronlca's top 40 en nog wel met de rode stop." Naar Amerika! The Motions hebben grote plannen De platenfirma had hun eerste plaatje naar Amerika gestuurd en omdat er daar zo veel vraag naar was, gaan ze eind augustus /elf naar Amerika Ze hebben er een werkvergunning gekre gen, en dat lukt niet iedereen! Binnenkort zullen er opnamen ge haakt worden voor de Belgische tele visie en in het najaar zullen ze waar schijnlijk in een van de eerste uit zendingen komen van een nieuw tle- nerprogramma van de N.C.R.V. Voorlopig zullen The Motions geen nieuwe platen maken. Het vergt teveel tijd van hen. omdat iedere plaat in Engeland (in de Pye studio's) moet worden opgenomen en het komt vaak voor dat men ruim twee dagen nodig heeft om een goede opname te ver vaardigen. Bij de rechtstreekse uitzending voor de televisie zal dus nooit een volkomen gaaf effect worden bereikt, en daar om nemen The Motions alleen een te- levlslecontract aan als ze play-back mogen spelen. Het is te hopen dat deze Haagse beat band in Amerika evenveel succes zal hebben als in de zaal bij de rolschaat- baan Marathon in Den Haag waar hij verreweg de beste is van alle Neder landse beat- en rythm and bluesbands die daar optreden. Heden overleed mijn geliefde vrouw en onze lieve moeder, behuwd- en grootmoeder, MARIA ANNA ELIZABETH VAN ALPHEN geboren Muskens, in de ouderdom van 62 Jaar. H CH. VAN ALPHEN Valparalso J J. VAN ALPHEN U S.A., N. VAN ALPHEN-SMIT Eindhoven, S. W. ZEIJLEMAKER- VAN ALPHEN P. H. ZEIJLEMAKER Hilversum, TH. VAN ALPHEN T. VAN ALPHEN-VELDKAMP Amsterdam, M. NIJHOFF-VAN ALPHEN P NIJHOFF en kleinkinderen Soestdijk, 16 augustus 1965 Sophialaan 1 De overledene is opgebaard ln Huize Den Huil, Utrechtseweg H te Hilversum. Bezoek aldaar van 10.00 tot 12.00 en 16.00 tot 20.00 uur. Thuis geen bezoek - Geen bloemen De crematie zal plaats vinden in het Crematorium te Dieren, op donderdag 19 augustus, om 13 05 uur Voor belangstellenden vertrekt tegen 1 uur een autobus van de G.T.W van het sta tion Dieren naar het Crematorium Burgem. Grothestraat 6? Telefoon 5968 Spreekuren Z'fonds: Ma en vrljdf 8.30-9.00 Partlc. Di. en Donderi' 8.30-9.00 en woensda 1.30-2.00 en volg. afspi TE KOOP: een dressoir (djati hout), bar en huls- kamertafel. Spotgoedkoop. P. C Hooftlaan 7. Gevraagd per 1 septem ber flink MEISJE voor halve dagen. Mevr Grob- ben. Braamweg 11, tele foon 4080. 1 De jaarlijkse viswedstrijd voor jeug dige personen, alsook voor dames, ge organiseerd door de hengelsportvereni ging ..De Snoekbaars", vond zater dagmiddag plaats ln de Grote Zand- put aan rijksweg 1. tussen Baarn en Hoevelaken Reeds om 2 uur bevonden zich al vele hengelaars in de dop bij de Zandput. De meeste dames werden door hun echtgenoten (vissers) ge bracht. want de dames moesten de noidge instructies nog ontvangen Om halt drie gaf de heer K. Veen- kamp het beginseln en de grote wed- strijd begorr dot de jus, hpt_ legert ajs .steunpilaar wel wilde bijten en al vrij spoedig: 'Wellicht kan een reger: werd om gbrrt-on fluim1 -geroepen Ruim 120 meisjes en jongens tot 13 Jaar en 30 dames namen deel. Tij dens de wedstrijd zorgde het bestuur voor limonade, krentenbollen en snoep. Om vijf uur klonk het eindsig naal. De prijswinnaars waren: Jeugd: 1 Barba Wijnhoff, 144 cm. 2 Rudi Dorst. 131 cm. 3 Rob Pit, 91 cm 4. Elly Dorland, 62 cm. 5. Jan van Slooten. 50 cm 6. G A. Kroeze. 47 cm 7 W. Becker. 34 cm. 8. B Ruiter, 29 cm 9 F Becker, 27 cm. 10 Jo Biemans, 26 cm. 11 H v d Broek, 25 cm 12. M de Weijer. 25 cm. Dames: 1 Mevr Postumus. 119 cm 2. Mevr. Verhoeff, 31 cm. 3. Mevr Limper, 23 cm. 4 Mevr. Veenkamp, 20 cm. 5 Mevr. Wijnhoff, 15 cm. 6 Mevr De Rond, 11 cm. 7 Mevr Ver hoeff. 11 cm. SEC.-zaterdag treft haar voorberel dingen Voor de komende competitie zaterdag wordt op het S E C.-terrein Bosstraat de oefenwedstrijd gespeeld tegen de zaterdagafdeling van Soes terberg. De opstelling van SEC-zaterdag zul len wij in de vrijdageditie bekend ma ken. maar de leden van SE.C.-zater KAT. Ben ik gerechtigd een kat te doden, die 's nachts bij mijn kuikens komt en er vaak een heeft doodgebe ten? Antwoord: Uw openlijke vraag ver plicht ons u mede te delen, dat u nimmer het recht hebt te doden, dan alleen wanneer dat onvermijdelijk is Dat geldt zowel mens als dier als u j i., b.v. met de dood wordt bedreigd, wordt dag zullen in de wedstrijd tegen Soes- aangevallen enz Een kat van een an- terberg experimenteren en na de rust der moet u zien op een andere wijze *n team enkele spelers vervangen „onschadelijk" te maken. door andere candidaten. Bijvoorbeeld door uw hok goed af te 9P augustus krijgt de S E C-zater- sluiten. desnoods door een keer een dag-commissie gelegenheid om alle voetzoeker af te steken, het dier komt spelers onder de loupe te nemen als dan heus niet op die plaats terug. Als deel wordt genomen aan het Vlieg- het gaat om bescherming van uw die- I tuigtoernooi van Soesterberg vp°£_5^~ heeft en nu het ernaar uitziet dat er wel eens verkiezingen konden ko men. wil men het niet zover laten komen dat Papandreou zijn dreige ment uitvoert en met een eigen lijst in zee gaat als de Unie zich niet ach ter hem stelt. Links tegen rechts Als die verkiezingen komen behaalt Papandreou - dat ls zeker al vallen de kranten die eerst voor hem waren hem geleidelijk af - een daverende zege. dank zij de steun van uiterst links. Dat houdt het gevaar ln dat uiterst rechts na die stembusgang of even tueel nu, zonder die zege af te wach ten, er zich voor leent dat buiten het parlement om geregeerd wordt met ONDERHOUDSTIMMER - MAN heeft weer tijd be schikbaar voor kleine verbouwingen e.d Brie ven onder no. C K. 26 bureau S.Crt. THUISWERKSTERS gevr. in bezit van electr ma chlne. Heuvelweg 25A TE KOOP Etna kookka chel, eiken wastafel met marmer blzinken tuln- gieter, witte tuinbank en klaptafel. C A. v. d. Berg, Nieuweweg 9 WONINGRUIL Aangebo den te Utrecht (Zuilen) ruime 4 kamer flat a. d. Vecht, huur 100,per maand Gevraagd woning te Soest. Br onder letter HP 22 bur. S. Crt Te koop om gezondheids redenen een vrij te aan vaarden BEDRIJFSRUIM TE met woning aan de hoofdweg Amersfoort-Hil- versum op een schitterend punt. gehele oppervlakte tuin) 552 m2. Nadere Inlichtingen telef. 02977 7066. ren tegen een roofdier, gebruikt u daarbij dan uw verstand en stelt u dat tegenover de natuur, van deze kat (die niet kan denken) Wij twijfelen er niet aan of u bedenkt wel een onschul dig middel. REGENBOOG Graag zou ik het ontstaan van de regenboog willen we ten en wanneer er een regenboog komt. Antwoord: De regenboog ontstaat wan neer de zon aan de hemel schijnt, doch aan het tegenovergestelde deel van de hemel een regenbui zich ont last. Bij aftrekkend onweer is dit vaak het geval. De zonnestralen dringen voor een deel de regendruppels binnen en het licht er van wordt ln de drup pels ontleed in zijn samenstellende kleuren. U kunt het zelfde verschijnsel waarnemen wanneer b.v een glazen messenlegger op het tafelkleed ligt en de zon er op schijnt. Op het tafelkleed toont zich dan ook een soort regen boog De stralen van de zon zijn sa mengesteld uit diverse kleuren liggend tussen violet en rood. Normaal men gen die zich door elkaar en we zien naar het instituut Rhetorica, postbus het licht. Doch wanneer de stralen 144 Dordrecht, of naar Pelman Insti- van het ene medium overgaan in het tuut J de Witstraat 1. Leiden andere, hier dus van lucht in water, worden de stralen op verschillende wij- PLUCIIE STOELEN. Hoe kaï^ ik ze gebroken" en komen de kleuren pluche stoelen wat opfrissen? netjes naast elkaar gespreid te liggen Antwoord: Dit kunt u doen met een als de kleuren van de regenboog lap gedrenkt in water en azijn. Vooral Het middelpunt van de cirkel waarvan niet te nat' Wrijven met de draad de regenboog een deel is, ligt altijd mee en de stoelen eerst goed kloppen even ver onder de horizon als de zon of zuigen. GERANIUM. Hoe moet ik Franse geraniums stekken? Antwoord: Stekken kan heel gemak kelijk gebeuren, hetzij in het voor jaar hetzij in augustus. U neemt daar- er boven staat De indrukwekkendste bogen ontstaan dus bij laagstaande zon. Soms zijn er twee bogen onder elkaar. Het leuke daarvan is, dat bij de bovenste het violet aan de binnen kant zit en het rood aan de buiten kant. Bij de tweede omgekeerd. terdagvoetballers In totaal zal SEC dan drie wedstrijden spelen, zodat alle spelers in de wedstrijden een kans krijgen. Hedenavond wordt de training van de zaterdagvoetballers voortgezet op het terrein aan de Bosstraat, dat thans weer in gebruik kan worden genomen Oefenmeester W Boerboom zal zorgen dat de S.E.C.-zaterdaggers bij voldoen de opkomst in september niet over gebrek aan conditie hebben te klagen Zowel koning Konstantijn van Grie kenland als ex-premier Papandreou plaatsen gevoelige treffers in hun duel. Wie dit uiteindelijk wint is voorlopig niet duidelijk, maar wel.dat Grieken land er weinig van profiteert. Konstantijn wees de eis van Papan dreou - ondersteund door zorgvuldige demonstraties - af dat de koning of hem weer premies moest maken óf verkiezingen laten houden. En z.m. smaakte het genoegen dat de Centrum Unie van Papandreou tekenen ging vertonen van ernstige verdeeldheid Maar die verdeeldheid bleek toch ook weer niet zo groot dat de meerder heid de oude Papandreou verzaakte: Stephanopoelos kreeg geen steun ge noeg en moest zijn informatie op dracht weer terug geven. Punt voor Papendreou. Daarbij moet men bedenken dat de partij ook min of meer gechanteerd werd hem te steunen Immers de de monstraties hebben duidelijk gemaakt dat de oude vos een zeer grote aanhang regering van na tionale eenheid, die krap aan een meerderheid in de kamer kan fokken uit de rechtse groepen en allerlei re bellen in de Centrum Unie, een der gelijke oplossing enigszins uitstellen, wat dan waarschijnlijk alleen ge beuren zal omdat men wil voorkomen dat men de nu al heel dicht genaderde grens naar een burgeroorlog over schrijdt. Tot dusver hebben slechts weinig de monstranten de koning gelaakt. Hij kan nog toegeven, waarna de ijverige betogers ongetwijfeld de nederlaag niet van hem, maar van de hofkliek, met inbegrip van koningin Frederika, zal bejubelen. Wat dan toch niet wegneemt dat Papandreous overwinning er altijd een zal zijn op de monarchie, dat is de konskwentie ervan dat vorst en premier zo duide lijk een duel zijn aangegaan. Zo liggen de moeilijkheden in grote trekken en ze hebben een punt van overeenkomstin alle gevallen legt de democratie het loodje, hetzij doordat het bewind van de straat, hetzij door dat het bewind van de vorst en zijn rechtse omgeving de overhand krijgt. Het moessonoffensief van de Vietcoiig dat al eerder werd verwacht, ls nu pas goed losgebarsten En het ls dui delijk dat de guerillastrijders een goed gebruik maken van hun voorrecht dat zij zelf bepalen of en wanneer en waar gestreden wordt Nu het vliegen de Amerikanen bemoeilijkt wordt door de wolken en de regenstormen, onder nemen ze aanvallen vooral in het mid den van zuid-Vietnam, waardoor ze het land ln tweeën kunnen snijden. De hoop is er daarbij kennelijk op ge richt een tweede Dien Bien Phoe te verwerkelijken door ingesloten eenhe den net zo in de pan te hakken als ze het eertijds de Fransen deden die toen het hopeloze van hun pogingen inzagen en de strijd staakten. Een verschil is dat de fameuze Noord Vietnamese generaal Giap thans een tegenstander heeft die in de eerste plaats wat uit de geschiedenis heeft geleerd en in de tweede plaats zich heel wat meer kan permitteren dan de Fransen indertijd. Maar behaag lijk is de militaire situatie voor Saigon en Washington bepaald niet. En van het diplomatieke front valt evenmin veel verheffends te zeggen De Ghanese delegatie is met weinig concreets teruggekeerd uit Hanoi. De Amerikanen hebben uitdrukkelijk laten weten dat deze Noordvietnamese hoofdstad niet zal worden gebombar deerd, zodat Ghana's president Nkroe- mah nog eens persoonlijk met Ho Tsjl Mlnh kan gaan praten over hoe een eind kan komen aan de strijd. Maar of die nu gaat of niet, ook daarvan is weinig te verwachten. En ondertus sen vergroot zich de omvang van de oorlog die niemand wil maar niemand schijnt te kunnen beëindigen. Voor de V.S. zit er weinig anders op dan maar door te modderen, in deze moesson- tijd zowel figuurlijk als letterlijk. Gratis weg te halen, POE DEL, reu \Vz Jaar oud. Peikaanweg 17. Gevr. per 1 september voor bejaarde, nog vitale dame een KAMER (bene denmet pension. Brieven onder nr. 847 bur. S C Gevraagd flinke HULP ln de huishouding voor enige Keren per week. Mevrouw Det.mar, Bartolottilaan 14 MEISJE gevraagd voor de ochtenduren in gezin met kleine kinderen. Mevr Blaak. Van Straelenlaan 36, tel 5092. Te koop z.g.a n Pedigree KINDERWAGEN, zwart wit. hoog model. Na 7 uur Soester Engweg 44, Soest. Te koop gevraagd KIN DERLEDIKANT JE m. ma trasje. Br. onder letter L D bureau Soester Crt. Gevraagd flinke WERK STER, een dag per week. Mevrouw van Velthoven, Stationsweg 8b. Soest. Bij Dameskapsalon is plaats voor een MEVR. J. VAN TOL-KROON Veldheimweg 6 - Baarn - Telef. 02954-2370 Wie heeft J.l. donderdag- midd pl m. 4 uur, bij de Vivo, Dalweg. 'n verkeerd DAMESRIJWIEL meege nomen? Inl B de Rooy, v. d Veldeplantsoen 37. TE KOOP Mobylette bromfiets en Solex. Zeer goede staat. Kerkstr. 90. Gevraagd: een ervaren all-round TIMMERMAN' en een idem metselaar voor burgerwerk. Aann. bedrijf A. Nieuwenhuis en zn. Faas Eliaslaan 11, Baarn. 150 gram GEKOOKTE HAM 39 150 gram GEKOOKTE GELDERSE .72 10 VERSE EIEREN1 50 Bij aankoop van 5 - boodschappen Jus d'Orange, grote (les van 149 voor 119 SIAM RIJST, kilopak 98 WEENSE WORSTJES, blik 8 stuks 89 SHERRY, per fles van 425 voor 395 LEVERPASTEI. 3 blikjes gg SOEPGROENTE, 3 blikjes 65 CHOCOLADE KRAKELINGEN. 150 gram 89 met 15 extra zegels is 7% cent ZAND-ALLERHANDE, 250 gram .60 met 10 zegels extra is 5 cent Zachte SINAASAPPELSCHIJFJES, per zakje 49 DUBBEL AANTAL ZEGELS bij de 3 volgende art. Dlstinction DEODORANT STIFT 165 met 40 gra tis zegels LIMONADE Negros' Per lies 165 mét 68 gratis zegels. Long Beaeh HARING blik 89 met 20 gratis zegels. APPELSAP, grote (169. Bij 2 flessen 10 gratis zegels JOHANNISBEER, zwarte bessendrank. grote fles 155 bovendien 15 zegels extra is 7A3 cent Bij aankoop van een pak KOFFIE 150 gram CHO COLAATJES (verpakt) voor slechts 69 4 gevulde VICTORIA REPEN voor 8* ALTIJD GRATIS ZEGELS BIJ MEP, Insecticide, per bus 325, met 50 gratis zegel! is 25 cent VAROPA geroosterd brood, pak van 20 sneetjes 50 met 10 gratis zegels is 5 cent Te koop aangeb. z.g.a n blank gelakt KINDERLE- DIKANTJE. met matras. Te bevr. 19 30 en 20.30 u. Van Goyenlaan 113, Soest. Uw adres voor fijne Vleeswaren en extra zegels Steenhoffstraat 27 - Soest - Telef. 2385 AVij horen en bezorgen. TE KOOP: Heinkel 150 scooter. In eerste klas staat, met vele accessoires (oa. windscherm) f 800,— B Muurllng, Heideweg 72, tel. 2919. TE HUUR: vanaf 1 okt. '65 voor 6 tot 7 mnd compl gem. all, st. land huis met garage en c v. Beneden: gr zit-eetk mod. keuken, toilet, kel derkast. Boven: 2 sl.k douche-cel, tollet Telef. 02955-4090 Br onder no 848 bur. S. Crt Te koop gevraagd in goe de staat verkerende dames SPORTFIETS Aanbiedin gen 19.30-20 30 u. Van Goyenlaan 113, Soest. Tyresoles Ned. N.V vraagt voor haar modern bedrijf te Naarden flinke mnl WERKKRACHTEN voor uiteenlopende werkzaam heden Goede sociale voorzieningen. Aanmelden dagelijks van 8-5 uur aan de fabriek, Amsterdamse straatweg 7. Naarden Voor ONDERHOUDSWERK, o.a. timmer- en metsel werk, reparaties en nieuw bouw. Telefoon 5073. Medisch gediplomeerd Oude Utrechtseweg 12 Telefoon 4441 SCHRIJFMACHINES ADLER EVEREST TELMACHINES RADEMAKER Laanstraat 44 - Soest Telefoon 2957 voor dinsdag- en vrijdagmiddag. Goede beloning. Adm „SOESTER COURANT", Van Weede- straat 29A, telefoon 2566 KERKSTRAAT 40 SOEST

Soester Courant | 1965 | | pagina 3