„Honkbalsprookje" voor de jeugd was zaterdag verleden tijd Ho Tsji minh -;•:&*r Volgend jaar nog grootser opzet HANDELSINSTITUUT ..PRACTICUM" aanmatig, nieuime cuAMUien Meningen van lezers DOORSMEREN GARAGE BOSBOOM i*. V.! Centrale figuur in Vietnamese tragedie oor al uw FOTO-OPDRACHTEN Krabbels van Knelis tWAlsuhelaa7 Klaar terwijl II wacht ISlVlltOi SMEEnSTATIO.\ Twee keitingbotsingen Auto tegen boom Vr In onze collectie BRILMONTUREN Fa. D. F. VOIGT S.E.C.-zaterdag-Soesterberg 3-3 3B,=)jiÖ Veteranentournooi S.E.C. zondag a.s. Het S E C -jeugdhonkbalkamp zit erop. Zonder ook maar een enkele financiële bijdrage heeft het bestuur van de Soester vereniging het klaargespeeld de „exploitatie" ervan sluitend te krij gen Een mooi lesultaat, evenals trou wens het kamp zelf. Het is dan ook niet vreemd, dat wij deze nabeschouwing beginnen met wat voor de honkballertjes en de kampstaf het einde was: de opmerking van een van de ouders „Het was werkelijk groots". Met dit eenvoudige zinnetje typeerde hij de sfeer in dit eerste Europese honkbalkamp. door de vereni ging S.E.C -Plowers voor haar jeugd leden georganiseerd. Het is een groot succes geworden en het is dan ook geen wonder, dat de organisatoren vastbesloten zijn het volgend jaar opnieuw een kamp te organiseren. De opzet zal dan wellicht veel groter zijn. want het ligt in de bedoeling dan een nationaal jeugd honkbalkamp te organiseren. Daar zit heel wat aan vast en men is dan bij de in feite nu ai begonnen voorberei dingen daartoe niet over één nacht ijs gegaan. Ted Williams, momenteel Amerika's populairste honkballer en leider van het Ted Williams-kamp. waar ook S E C -speler Billy Tinlin enige tijd verbleef, heeft zich al bereid verklaard de leiding van het kamp op zich te nemens, mits de nodige voorzieningen getroffen worden. Het zal dan ook niet zo zijn. dat alleen S.E.C -Plowers-leden, maar ook leden van andere verenigin gen kunnen deelnemen. Het wordt een op Amerikaanse leest geschoeid natio naal kamp voor jeugd van acht tot dankbaar jegens de zusters van „Re- glna Pacis" aan de Ericaweg, die iedere dag voor een uitstekende maaltijd zorgden, („wat eten betrof was het een luxekamp", zegt de heer Houtzager sr), de Coca-Cola, de Kopak, de heer De Clippelaar, de heer Peet van de Sport stichting. de heren Jansen en Tönis van B.D.C., het Camp New Amsterdam in Soesterberg en de heer Wiliiam B. Tinlin. de grote man achter de scher men Verder waren er de S.EC.-soft- ballsters Trudy Kok en Fenna Nauwe- laerts de Agé, die voor de lunch zorg den en fotograaf Wim Prins uit Voor burg, die speciaal voor deze gelegen heid naar Soest kwam en het kamp fotografeerde. Voorts zijn ze ook heel veel dank verschuldigd aan de voet balvereniging Hees, die het clubgebouw beschikbaar stelde. „Voorzitter Kok zei spontaan „ja", toen we het hem vroe gen", aldus de organisatoren. Uithoudingsvermogen Het meest opvallende van dit eerste (en zo buitengewon geslagde) kamp was het uithoudingsvermogen van de honkballertjes. Ook mentaal zijn ze in deze zes dagen sterker geworden, dat bewezen ze ook wel in de wedstrijd tegen Schoten. Het lag in de bedoeling om een kamp met negen jongens te houden en deze dan jarenlang bij el kaar te houden om zo een hecht team te krijgen, maar de belangstelling was zo groot, dat alle jeugdleden van S E C -plowers (op twee na die met va kantie in het buitenland waren) in schreven. Een winstpunt van dit kamp is ook geweest het feit. dat men nieuwe kwa- TORENSTRAAT 2D SOEST TELEFOON 2100 1 SEPTEMBER A S. voor MACHINESCHRIJVEN (event. spoedopleiding oktober-examen). STENOGRAFIE Nederlands en moderne talen. MIDDENSTANDSOPLEIDING, enigst erkende opleiding. BOEKHOUDEN. HANDELSCORRESPONDENTIE, Nederlands, Duits, Engels. CONVERSATIELESSEN Duits en Engels, zowel voor beginners als voor gevorderden. CURSUS ALGEMENE ONTWIKKELING (Schakeldiploma). Aanmelden dagelijks "s avonds 7-9 uur, behalve zaterdags. 'wt Tijdens de trainingsuedstrijden tussen de Tigers en Buflalo's werd menige slagman met 3-slag aan de kant gezet. twintig jaar. In totaal zullen er zo'n 150 tot 200 Jongens aan deel kunnen nemen. Het zijn grootse plannen, de organisa toren weten het Maar als het zover komt, rekenen ze op de steun van de Bond, van verenigingen, bedrijven, de soortstichting, de gemeente, kortom op de steun van allen die helpen kun nen dit prijzenswaardig initiatief te doen slagen. Want wat S.E.C.-Plowers hier in een week tot stand heeft ge bracht, is niet gering. Het is bekend, clat al veel verenigingen hebben ge tracht een dergelijk kamp te organi seren, maar er is tot nu toe niets posi tiefs uit de bus gekomen. S E C.-Plowers. de waarlijk niet grote i ereniging te Soest, was het- ten slot te, die de knoop doorhakte en het ini tiatief nam. De organisatoren, de heren F. Houtzager. W. Houtzager. J. Hofman en R v. d. Gaast hebben er geen mo ment spijt van gehad Integendeel, de resultaten van dit kamp en de belang stelling vooral uit Amerika hebben hun gesterkt in de overtuiging, dat derge lijke kampen niet alleen de conditie van de honkballers op een veel hoger peil kan brengen, maar pok. dat de honkbalsport in 't algemeen hiermee is gediend. Zondagmiddag hebben de organisato ren nog eens rustig nagekaart. Ze heb ben ervaren, dat ze er zonder steun van anderen niet zo'n succes van had den kunnen maken. Ze zijn dan ook Aan de Redactie van de Soester Courant te Soest Geachte Redactie. Als antwoord op het betoog van het Gasbedrijf te Soest, in uw blad van 17 augustus, het volgende: Betreffende de prijs van het aardgas, 20 cent. die gebaseerd is op de hogere calorieën-waarde, moet ik, na kennis name van de uiteenzetting van 't Gas bedrijf de hogere waarde, dus ook de verhoogde prijs accepteren, in afwach ting of die hogere waarde van het aardgas, ook uit de lagere meterstan den in de toekomst zal blijken. Echter, blijft nog over, de grief van het verhoogde z.g. vastrecht, dat door niemand is gevraagd, en dat de oor zaak is van een onrustbarenden verho ging van de gasrekening. Bovendien is deze invoering van het verhoogde vastrecht door geen enkele Regerings- of Gemeentelijke autoriteit bekrachtigd, dus moet in aannemen, dat het Gasbedrijf op eigen houtje de financiële vruchten daarvan wil pluk ken. Gedurende vele jaren is het op de gas rekening in kolom 1 voorkomende aansl.recht van 0,70 per maand ge handhaafd, doch met ingang van 1 r 1965 wordt door het Gasbedrijf ns inziens willekeurig) aan deze ti «ie een teleurstellend einde ge maakt. Met beleefde dank voor eventuele op name, en met meeste hoogachting, C. VAN HINTE. Soest. 22 augustus 1965. Saenredamplantsoen 14 llteiten bij de Jongens ontdekten. Zo bleek Frans Nauwelaerts een uitste kende honkman te zijn. terwijl hij altijd catcher was. Jean Thie en Eddy de Clippelaar ontpopten zich uit goede catchers. Twee maanden geleden werd het idee voor 't kamp geboren. Rob v, d. Gaast kwam er bij penningmeester Hout zager mee aandragen en die voelde er veel voor, vooral ook, omdat zijn vrouw hem juist had gezegd: .Jullie moeten eens iets voor die jongens doen". Toen was het kajnp in feite al geboren. Het bleek, dat men over de S E C.-kantine niet zou kunnen be schikken Men klopte bij Hees aan en een goede buur bleek inderdaad beter dan een verre vriend, want het werd spontaan „ja" Dat vinden de organisatoren achteraf heel erg fijn. „Het had ook alleen maar in deze omgeving, in deze sfeer kunen slagen" zeggen ze. Het was er fijn, al hebben ze natuurlijk een hele boel geleerd. Het slapen bijvoorbeeld, dat willen ze een volgend keer anders doen Niet meer op de vloer, maar in stapelbedden of zo. Vrijdagavond was het inpakken geblazen voor de jeugd en toen werd de verbaasde uitroep: „Is het morgen al zaterdag?" gehoord. Een bewijs, dat de jeugd het er naar z'n zin heeft gehad. Trouwens, ok de tientallen belang stellende ouders hadden niets meer dan lof voor de opzet Organisator F Houtzager kreeg veel complimentjes, maar hij voegt er onmiddellijk aan toe: „Zonder deze kampstaf was het beslist niet zo verlopen". „Als je iets organiseert is het vaak zo, dat de een het zus wil en de ander zo. Dat is bij ons niet gebeurd, daarom was de sfeer ook zo goed". „Droom van Tinlin" De organisatoren vinden het ook fijn voor de heer Willlam B. Tinlin, dat het kamp zo is geslaagd. „Hij kent de jongens goed, hij weet met ze om te gaan. Hij heeft werkelijk van dit kamp genoten. Het was de „droom van Tin lin" Het was voor hem heel gemak kelijk op de voorgrond te treden, maar hij heeft het niet gedaan. We zijn hem heel erg dankbaar, zet u dat er vooral bij". Hetgeen dan bij dezen is gebeurd. Geen langdurige wachttijd daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan. Vakkundig personeel Eerste klas smeermiddelen Birkstraat 105 - Soest - Telef. 3256 •-* v. v..-- W-V:. De 12-jarige Jimmy Sieval, een gast- deelnemer aan het S.E.C.-honkbal kamp, kreeg tijdens dit kamp de uit nodiging om binnenkort mee te spe len in het Haarlems bleesing-team. Van het kamp zijn uitgebreide sche ma's gemaakt De resultaten van elke deelnemer zijn genoteerd. Hoe hij rea geerde als hij onder zware druk stond, hoe hij reageerde als hij als eerste aan slag kwam, zijn slag- en loopgemid delde - het werd allemaal keurig geno teerd. Later zullen die technische ge gevens nog eens rustig worden beke ken. Na afloop van het kamp werden er prijzen uitgereikt voor uitblinkers. De speler die het meest vooruit is ge gaan, is Gerard de Ruig. Pim Brugman won de prijs voor de beste all-round- honkballer, Bertie Smit die voor de beste loper. De sympathiekste speler was gast Peter van Deenen van de ver eniging Schoten. De beste all-round kamper was Kees Rijners. De ongeluk kigste speler was zonder twijfel Lex Houtzager, de beste werper in het kamp. Hij was opgesteld voor de ere- wedstrijd tegen Schoten, maar hij werd een uur voor de wedstrijd ziek, moest naar huis en kon niet meedoen Te recht werd hem dan ook de „prijs" voor de ongelukkigste speler toege kend. Een leuk gebaar van de spelertjes was het, dat zij de kampstaf niet vergaten: die kreeg namens alle kampers honk balattributen aangeboden Zaterdag volgde de grootste wedstrijd tegen Schoten, die de jongens met grote cij fers (14-6) wonnen en die ze nooit zullen vergeten. Daarmee was 'n einde gekomen aan dit zo geslaagde kamp. dat beslist meer dan alleen maar van plaatselijk belang is geweest. Volgend jaar Volgend jaar gaat S.E.C.-Plowers dus weer een kamp organiseren. Nog groot ser en beter dan dit. Ze hebben er ten slotte van geleerd. Het moet een nationaal kamp worden En het moét slagen. Maar dat kan niet zonder veler medewerking. De organisatoren hopen dan ook, dat velen zich hiervoor daadwerkelijk zul len interesseren als het zover is Wie het succes van dit kamp kent, wie de enthousiaste verhalen van de jeugd hoort en wie de sport in 't algemeen een warm hart toedraagt, zal die me dewerking niet kunnen weigeren, dunkt ons. De belangstelling voor de honk balsport groeit. Het succes van ons kamp zal veel jongens in Soest ertoe brengen zich als lid van de vereniging S.E.C.- Plovvers aan te melden. Dat kan door onderstaande strook in te vullen. Naam Adres Woonplaats In te zenden aan F. HOUTZAGER, Bosstraat 25, Soest. Adv. Zondagmiddag ontstonden twee ket tingbotsingen, waarbij in totaal 10 auto's waren betrokken. De eerste onstond om 5 uur op de Vredehofstraat. De eerste auto rijdende in de richting Amsterdam, moest stop pen voor het „stopbord" bij de Praam gracht. De zes volgende wagens, die in dezelfde richting reden, konden niet vlug genoeg stoppen, en gleden, vermoe delijk door de gladheid van het weg dek, door. Alle zeven auto's liepen schade op, zij het niet van ernstige aard Voordat alles was opgeruimd, moest het verkeer een tijdlang over de linker helft van de rijweg worden geleid, waardoor een geweldige op stopping ontstond. Een half uur later vlogen op de Lange Brinkweg drie auto's op elkaar, omdat de voorste auto plotseling moest stop pen voor overstekende varkens. Ook hier was materiële schade het gevolg. Op de Soesterbergsestraat reed W. G. alhier met een auto in de richting Soest. Hij passeerde bij het bord ..Ge vaarlijke bocht", nabij de Van Beu- ningenlaan, twee voor hem rijdende auto's. Zijn wagen begon te slippen, zig-zagde ongeveer 100 meter over de straat, reed bovengenoemd bord omver en kwam tenslotte tegen een boom tot stilstand. De inzittenden bekwamen geen letsel. De auto werd zwaar be schadigd. 'De centrale figuur In de tragedie, die zich thans in Vietnam afspeelt, is de 73-jarige Ho Tsji Minh, de sterke man van communistisch noord-Viet- nam. Hij is direct betrokken geweest bij alle bewegingen en verschuivin gen, die de laatste decennia in Indo- China hebben plaatsgehad. Hij is een behendig staatsman en een uitgeslepen onderhandelaar. Daaren boven een man van bikkelharde prin cipes, die in de meest letterlijke zin over lijken gaat om zijn wil door te zetten. De leiders op het Kremlin en Mao Tse-toeng hadden zich geen betere handlanger kunnen wensen dan deze Vietnamese revolutionair, die van kindsbeen af in de communis tische leer is opgevoed en die sterk tot de bevolking van geheel zuid-oost- Azlë spreekt. Oosters despoot met dichterlijke geest. Ho Tsji Minh is een man met een sluw gezicht, sobere manieren, een voorzichtige woordkeus en een be drieglijke gemoedsrust. Zijn naam be tekent letterlijk ..De verlichte", maar er zijn weinig politici die zo'n duiste re indruk maken Zelden ziet men in een menselijk ge zicht zoveel duisterheid en somber heid Hij ziet er uit, alsof hij op de ondergang van de wereld zit te wach ten. En niet alsof die wel eens kan intreden volgens profetieën, die even goed niet konden uitkomen, maar heel beslist, alsof het vannacht nog zal gebeuren, precies om tien minuten over drie. Zijn door diepe rimpels gegroefd ge zicht vertoont sporen van een hard heid, die hem ook bij zijn naaste medewerkers gevreesd maken Reeds met een bepaalde doordrin gende blik, waarin niets dan koele vastberadenheid ligt, weet hij vrees en ontzag in te boezemen. De manier waarop hij over zijn poli tieke tegenstanders spreekt, duidt op een onverstoorbare koelbloedigheid en wekt de indruk, dat hij voor geen misdaad zal terugdeinzen om uit een dubbelzinnige positie te geraken. Wie is hij Inzicht in zijn wezen krijgen ook zijn naaste medewerkers niet Zijn redevoeringen geven de man als in omtrek getekend, maar men krijgt SPECIALIST OP FOTO- EN FILMGEBIED Burg Grothestraat 45 - Telef 3917 geen toegang tot het vulkanisch in nerlijk, tot de geladen ruimte, waar uit zijn agressieve, gistende taal zich een weg baant. Van alle in zijn omgeving weet of raadt hij wie zij zijn of wat zij doen, maar niemand is in staat hem te doorgronden. Ho Tsji Minh is een ge compliceerde figuur Hij beschikt over de koelbloedigheid en rechtlijnigheid, die zo kenmerkend zijn voor een ty pisch oosters communist Maar hij leest ook Confucius en schreef lyrische ge dichten, waarin hij zijn liefde uit zingt voor de natuur en kinderen. Liefde voor bloemen en tedere ge voelens voor kinderen naast een cul tus van het zwaard en tot deugd verheven wrede plicht. Bloemen, wie gend in het water van een bloedrode drijfschaal. Het zijn contrasterende eigenschappen, die karakteristiek zijn voor Ho's karakter, die er op duiden dat hij voor zijn innerlijke bewogen heid een tegenwicht heeft gevonden in de neiging zich aan de regels van een strak politiek systeem te onder werpen. Naar Europa. Nguyen Ai Quoc (zoals Ho Tsji Minh eigenlijk heet) werd in 1892 geboren in een der noordelijke provincies van Vietnam, in het dorpje Nghe An, tegenwoordig een „bedevaartsoord" voor de Vietnamese communisten Zijn ouders zijn van arist.okratische afkomst. Zijn vader was prefect van een district, maar toen er allerlei opstanden tegen het Franse gezag uitbraken, werd hij door de gouver neur-generaal uit zijn ambt ontzet. In 1912 reisde de 20-jarige Hi, die kort te voren het leraarsexamen had afgelegd maar geen emplooi kon krij gen, als koksmaatje op een Frans vrachtschip naar Europa Hij bleef voorlopig in de Horecasfeer. O.m. was hij manusje van alles in het Londense Carltonhotel, waar hij later tot kel ner, promoveerde Bij het uitbreken van de eerste wereldoorlog wilde hij zelfs in het Britse leger dienen, maar de autoriteiten wezen zijn verzoek af Hij verhuisde naar Parijs, waar hij in 1919 als vertegenwoordiger van de nationalisten in Indo-China de he ren in Versailles trachtte ie interes seren in de vrijheid van zijn geboor teland. Hij interesseerde echter alleen de Franse recherche. reisde door Europa en schreef artikelen in linkse bladen. In Parijs teruggekeerd werkte hij halve dagen bij een fotograaf en besteedde de rest van de dag aan het schrijven van een boek over het Fran se kolonialisme. Door dit in 1926 ver schenen boek werd Ho in Frankrijk en in Indo-China algemeen bekend Hij reisde af naar Moskou, ontmoette daar verschillende Aziatische revolu tionairen. In 1927 vertrok hij naar Kanton, het hart van de Chinese revolutie. is er zeker een naar uw keus Burgem Grothestraat 30 Erkend ziekenfondsleverancier Revolutionair. Eind 1929 arriveerde Ho Tsji Minh in Hanoi, waar hij leider werd van de communistische partij Hij zette de Vietnamese soldaten aan hun Fran se officieren te vermoorden en hij werd de inspirator van anti-Franse demonstraties De onafhankelijkheidsliga van Viet nam, de Viët Minh, die zich als anti- Japans èn anti-Frans aandiende, werd in 1940 opgericht Ho werd leider. Toen in 1945 de Japanse droom in de witte hitte van Hlrosjlma en Naga- saki verdampte, begon Ho aan de opbouw van het guerillaleger, dat de Fransen zou moeten verdrijven. In 1954 trokken de Fransen zich terug uit Indo-China. het land werd ver deeld en Ho Tsji Minh werd de sterke man van noord-Vietnam Slim Vervuld van haat tegen het westen, droomt Ho van een communistisch zuidoost-Azië. dat vanuit Hanoi be stuurd zal moeten worden. Sedert 1960 hebben zijn Vietkong-troepen door in filtratie in Laos en Zuld-Vietnam daar de basis voor gelegd Daarbij tracht Ho handig de invloed uit te buiten, die hij nog steeds in ge heel Indo-China geniet Ook voor de volkeren van Zuid-Vietnam. Laos en Cambodja ls hij immers nog steeds de grote revolutionair, die in de uren des gevaars alles verenigde wat de vrijheid van het land bedreigde Slim diplomaat als hij is. heeft hij ook geen partij gekozen tussen Moskou en Peking, zodat hij zich zowel van de (materiële) steun van de USSR als van rood-Chlna heeft weten te verzekeren. Het S.E.C.-zaterdag team speelde ter voorbereiding op de komende compe titie op haar terrein aan de Bosstraat een oefenwedstrijd tegen de Soester berg zaterdagvoetballers. Het werd na een hevige strijd, waarin het soms leek of er competitiebelangen op het spel stonden, een puntenverdeling (3-3). Het S.E.C.-team experimenteerde, maar had nog niet de beschikking over aanvoerder v d. Veer, J. Verwoerd en Daselaar. die met blessures sukkelen. Voor rust was Soesterberg het betere team en zette de S E C -defensie steeds onder zware druk. Toch was het S E C. dat na vijf minuten door de handige midvoor Sengers scoorde. Keeper Ley- enhorst was kansloos tegen het felle schot. Langzaamaan kreeg Soesterberg een overwicht, maar tegen de backs Staal en Hodde kregen de Soesterberg-aan- vallers vooreerst weinig kans. Spil Roel Dobben had er bovendien goed het oog in en hoewel wat langzamer geworden (trainen zal hem goed doen) was zijn opstellen zeer goed en met lange trap pen zette hij steeds weer zijn aanval aan het werk. Dobben kan voor S.E.C. zaterdag een goede kracht worden. In de middenlinie zwoegde Rinie van Ginkel (speelt soms te hard, waardoor hij straf riskeert) dat het een lust was. Beyer en Ap Hodde waren op dreef, maar voor rust klopte het niet erg met de combinaties in de aanval. Individueel werd er wel aardig ge speeld, maar tot sluitende combinaties kwam men niet. Na rust ging het echter veel beter. Tolboom kan bij training bovendien een goede speler worden voor de jonge S.E.C.-tak. Het Soesterbergoverwicht werd be loond. toen van Ginkel in nood zijn doelman Dudl Woning passeerde Het werd zelfs 1-3 toen Dobben iets te laat reageerde en Jaarsma de uitlopende doelman Woning het nakijken gaf. Hans de Boer speelde voor rust rustig en zelfverzekerd en gaf na rust zijn plaats aan junioor-speler Vink. die heei aardig meekwam en bij training ook een plaats in het elftal kan ver dienen. Na rust klopte net overigens veel beter bij S.E.C. Staal maakte de ballen steeds keurig vrij en gaf dan goed af aan Kramer, die enkele malen pech Ajje 't mlng vraogt dan mok eerst aale minse bedaanke, die ming en ming wief in de vekaansie een ansichtkaort estuurd hebbe. 't Binne d'r een heuleboel en ze binne allemaol eve mooi. Of ze noeng uut Duuvedrecht, Abcoude of de Rie- vjerao komme.Ikke had 'r nie op erekend, maor ming wief zelt nog teuge ming: Knelis, let op, zullie ver- gete ongs nle. Ze het geilek ekrege. 't ouwe mins. Dat het ze trouwes bienao altied Ikke bin van 't jaor nie naor 't buu- telaand ewest. Ikke bin ieder jaor zo'n bietje eweest. Ikke weet noeng wel. datte barrege in Zwitserlaand hoog binne en da de wien in Italieje merao- kels smaokt en gao zo maor deur D'r is haost gin plaot^ op de wereld of Knelis Ister ewéest En daorom zee ik van 't jaor: Ikke blief mooi dicht bie huus; ikke pak 't fietsie en ikke gao us hier en daor heen. 't Aorduge van fietse vind ikke, dajje 'ze hoog bin Je kiekt over de daoke heen van de otomebiele. waarin veul minse zitte, soms as sardientjes in een blikkie. Zo mit z'n aachte in een vier- persoons waogetje. Ikke heb op ming fietsie 't idee dat de wereld var ong- der ming leit, zodat d'r heul gin rede is om ming op te wingde ok En ikke fiets al zo laang, dajje bie mlng nie meer an hoef te komme mit: zaodel- pien, spierpien, haarde deije, eelt op de haande en da soort dinge. Ikke zeig altied maor zo: deurzette D'r binne hoopies minse die fletse, ikke weet ut. Dus eigeluk hoef ikke hier heulegaor nie over uut te wieje. Maor da fietse van ming is toch iets aanders. De meeste minse fietse naor hullie warrek. En elleke dag op en neer naor ketoor of febriek is wel aordug, maor binne ok de kronkelugge binne- wege van Holysloot bekend? Een en al netuur jonges Kiek, en je kompter op de fiets nog us toe ,om aaf te stappe veur een scholekster en veur kaosjes- kruud. Da binne allemaol dinge die je ontgaon as je in een otomebiel zit te stuure. Dan zit je maor in de staank en in 't lewaor. Eemnes. ok meraokels mooi. Hulshorst, Souteburg, Durgerdam, ikke noem maor wat. Allemaol plaotsjes die veur een wielriejer beriekbaor binne, maor waorje as otomobelist nie an toe komp. Muiderberg, Ilpendam, Purme- rend - 't is effe stevig deurtrappe, maor zo ken ikke nog wel een heule tied deurgaon. Ikke bedoel maor: ons eige laand hebbe wullie vaok nog nie eens helemaol ezien, terwiel 't toch zo merakels mooi is 't Enige vervelende op de fiets is de wingd. En de reege netuurluk, die heb be wullie trouwes zaat ehad van 't jaor. Maor net nie in ming vekaansie. Ikke zeit teuge ming -wief: wullie gaon mit vekaansie ast mooi weer is. Noeng wullie hebbe een praacht vekaansie ehaad zongder reege. Dus al mit al was 't meraokels mooi. Ikke vind ut heul arreg jaamer veur de mihse die zo'n hoop reege hebben ehaad, maor ikke kén daor niks an doen. Eerluk nie Maor zullie hadde één ding veur op ming en Kneliao: as 't zou hebbe ere- gend, hadde zullie -^droog ezeete en wullie nle. Maor dan was ikke va^t wel op 't idee ekomme om arreges te gaon schuule. Bie een mooi tentje of zo, waor je een slokkie ken kriege, waant da mot je nooit vergete, zelluf» nie in de vekaansie. Waor of nie? mi=ji STEENH0FFSTR 53 TEL Z8« S0E5TI had met zijn schoten. Hetzelfde gold voor Sengers, die wat ongelukkig was met zijn schoten. Hij kan echter de goalgetter worden door zijn handige manoeuvres, waardoor hij steeds weer de tegenstanders op het verkeerde been bracht Het S.E.C initiatief werd be loond toen Beyer na een afgeslagen aanval de bal keihard langs de Soes- terbergdoelman joeg. Een moment van paniek in de Soesterbergdefensie bete kende strafschop wegens hands en het was opnieuw Beyer die geen fout maakte en de Soesterbergdoelman naar de verkeerde kant liet duiken. S.E.C.-zaterdag heeft zich laten zien en zal :n de toekomst zeker tot successen kunnen komen. De goede geest was op deze middag aanwezig. Zaterdag a.s. krijgen alle spelers gele genheid hun kunnen te toen als wordt deelgenomen aan het Soester berg „Vliegtuigtournooi" in Soester berg, waar minstens drie wedstrijden gespeeld zullen worden. Nieuwe leden voor de S E C.-zaterdag- afdeling zijn nog steeds welkom en kunnen zich opgeven bij de S.E.C.- zaterdag sekretaris. de heer J. Ver woerd. v d. Veldeplantsoen 59 of op de trainingsavonden voor senioren op dinsdag en donderdag. Zondag 29 augustus a.s. start het grote S.E.C. veteranentournooi. De nieuwe SEC kleedkamers zullen op deze dag in gebruik worden genomen. B.D.C. stelde haar kleedkamers beschikbaar, maar waarschijnlijk zal alleen het B.D.C veteranenteam van de B.D.C. kleedkamers gebruik behoeven te ma ken. De twee S.E.C.-teams voor het vetera nentournooi zijn geformeerd en als aanvoerders zullen formeren Eb Ka reisen en Joop Belt. In onze editie van vrijdag zullen wij het programma en de opstellingen van de beide S.E.C.- teams publiceren.

Soester Courant | 1965 | | pagina 3