WasseMe Ene de Noorman - De strijd om Heidrun Heeft Feyenoord een kans tegen Real Madrid Europa's bloemencorso REISDEtflEZEN EN REIS VERZEKERINGEN HUTS- SPAARBANK Reiskosten aftrekken tussen huis en werk i f 1.75 per 4 kg. Ja. zeggen Leo Horn en Cor van der Hart, maar nee zeggen andere „kenners" Voorlaatste zomercompetitie- rit van Tempo. Karei de Graaf winnaar Officiële mededelingen VoetkWhten orthopedist. (1? heer B. J. Welmers, VAM DAM'S SCHOENEN. Gratis advies Van Dam's Schoenen IgATEXBI R«*S Erïicndo ,%ufo- pis &«Hsoforrijjs«»hrto!! S.E.C. reserve elftallen DAT MOET ZIJN: uan Weedeslcaal 52 Door stilgelegd Amsterdam En in vele landen op televisie Zonderling persoon Eiermarkt BURGERLIJKE STAND Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Voetballend Nederland ziet met spanning naar dc achtste september. Op deze woensdag, wanneer de vaderlandse competitie nog maar nauwelijks op gang is gekomen, zal Feijenoord in een volle kuip aantreden tegen het gerenom meerde Real Madrid voor de eerste ronde van de Europacup voor landskam pioenen. Twee weken later zal in het reusachtige Barnnbeu-stadion de return- match plaatsvinden. Zullen de Rotterdammers deze eerste ronde overleven? Deze vraag hebben wij voorgelegd aan een aantal bekende Nederlandse voetballers, collega sportjour nalisten en onze internationaal meest georiënteerde scheidsrechter. ten we nog niet eens over Amancio. Nee. helaas zie ik voor de Rotterdam mers weinig mogelijkheden weggelegd. Ik denk dat Real In Rotterdam zich op de defensie toe zal leggen en er dan minstens een gelijk spel uitsleept, en in Madrid zal Feijenoord geen voet aan de grond krijgen." Maar heel voetballend Nederland hoopt natuurlijk, dat Leo Horn en Cor van der Hart gelijk zullen krijgen! Real Madrid favoriet Leo Horn zegt korte en bondig: ..Ik schat de kansen fifty-fifty. Het is on zin te beweren dat de maasstedelingen bij voorbaat kansloos zouden zijn. Real is niet meer de ploeg van een jaar of zes geleden. Puskas, di Stefano. Gento. Kopa en Santamaria waren destijds de beste voetballers van Europa, maar zij zijn of vertrokken, of in vorm ach teruit gegaan, waarbij de leeftijd na tuurlijk een grote rol speeld. Gelijk waardige vervangers heeft Real niet kunnen vinden. Natuurlijk, die Amancio is een gewei dige voetballer, zoals Feijenoord er niet een heeft, maar met één zo'n ster smeed je nog geen eenheid in de voor hoede. Ik heb 13 maal een wedstrijd van Real Madrid gefloten. O.a. twee finales, die tegen Fiorentina en die tegen Benfica in Amsterdam Verder de finale om de titel wereldkampioen clubvoetbal tegen Santos. Maar het Real van toen bestaat niet meer. Daar om geef ik de Rotterdammers best een kans." bij de Amersfoort - Baarn - Nijkerk - Scher- -enzed - So«st - Rijdend bijkantoor Minder kans Jackie Swart, rechtsbuiten van Ajax, die zich er zeer over verheugde komend seizoen weer naast Henk Groot te spelen, geeft Feijenoord weinig kans hoezeer me dit ook spijt." ,.Die Aman cio houden ze beslist niet. Bovendien is Real als geheel nu eenmaal toch be ter als Feijenoord. De ploeg mag dan niet meer zo sterk zijn als in zijn gloriejaren, we mochten in Nederland willen dat er één zo'n club rondliep. In Rotterdam kan Feijenoord de ba lans mischien nog in evenwicht hou den. maar uit verliezen ze zeker." meent oud-internationaal en sigaren winkelier Swart Leo Pagano. die als televisiereporter het verjongde Real Madrid de laatste jaren ook dikwijls heeft zien spelen, zegt ons in zijn kantoor te Den Haag zeer gedecideerd: „In Roterdam wordt het een gelijkspel, in Madrid verliest Feijenoord met twee of drie doelpun ten verschil. Natuurlijk hebben de jon geren in de Madrileense sterrenploeg het niveau van de oude paradepaardjes nog niet helemaal bereikt, maar het wil mij toch voorkomen, dat Real !:n?zaam maar zeker zijn evenwicht heeft bereikt en ik verwacht dat dit het komend seizoen wel zal blijken. Vergeet u niet dat Real toch maar weer kampioen van Spanje werd. waar genoeg clubs zitten die wij graag in Nederland zouden willen hebben". Kuiphof Herman Kuiphof heeft Real Madrid vorig jaar in Praag tegen Dukla zien spelen, welke wedstrijd hij voor de N.T.S. versloeg ,.De Spanjaarden speel den toen heel mooi voetbal, maar leg den zich toch wel speciaal toe op bal bezit Het frappeert mij. hoe sterke 28 amateurs en nieuwelingen kwamen aan de start voor deze voorlaatste competitierit alsmede 10 aspiranten en 1 dame. Aad Post trok er het eerst tussen uit, maar hij werd tot de orde geroepen. Piet Soeteman probeerde het in de 4e ronde en hij kreeg een voorsprong van 100 meter. Van de Ploeg en Schaeffer gingen achter hem aan. maar toen bemoeide zich ook het pelo ton er mee en in de 19e ronde was alles weer bijeen. Twee ronden later gingen v. d. Ploeg. Rik Hees. Harry Visser en Wim Schaef fer er tussen uit, maar twee ronden later werd ook dit viertal een halt toe geroepen. Rik van Hees sprong in de 25e ronde weg en het peloton viel in drieën Na veel gejaag kwam alles weer bijeen. In de resterende ronden liet men niemand meer ontsnappen en in de massaspurt viel de beslissing. Karei de Graaf werd eerste. De uitslag was 1 Karei de Graaf. 38 km. in 56 minuten. 2. Raymond de Zoete. 3. Cees Proosdij. 4 Ed Wingelaar 5. Jac. v. d. Berg 6 M. Spierenburg 7. Cor Faber. 8 Piet Bakker 9 Piet Soeteman. 10. Harry Visser. 11 Rik Hees. 12. Ed Bijl De 10-aspiranten bleven eerst goed bijeen maar na door het grote peloton te zijn gepasseerd, trachtten zij dit bij te houden, waardoor de zwakkeren moesten loslaten, w.o. ook Jan Willem de Lange, die juist van vakantie was teruggekomen en de reis nog in de benen had. De uitslag hiervan was: 1 W. Kotterer. 25 ronden. 29 km., in 43.15 min. 2. H. Smeekes. 3. P Krijnen 4. J Zeeman. 5. S. Spierenburg. 6 Jan Willem de Lange 7. Ries van Breukelen. 8 Wim w. cL Heuvel. 9 Harm Hees. 10 K. Zeijpveld. Ineke van Yken reed de 23 km in de tijd van 35.45 minuten. clubs als Real.en Dukla in kwaliteit zijn achteruitgegaan, terwijl een ploeg als Benfica het toch ook teveel van Eusebio moet hebben. Het beste voetbal in Europa wordt op het ogenblik stellig door Inter en A.C. Milan gespeeld. Maar niet alleen Real. doch ook Feijenoord is mijns in ziens zwakker geworden. Twee ploe gen, die over hun hoogtepunt heen zijn. komen dus straks tegen elkaar uit. En dan sla ik de Madrilenen toch beslist hoger aan Amancio zal nu wel een dirigerende taak in de voorhoede krijgen en van de ..oudjes" is Gento nog altijd heel gevaarlijk Wat u niet weet is misschien, dat kanthalf Lucien Muller bij Real weg wil. Hij wil terug naar Frankrijk en dat is een geduchte strop voor de Spaanse ploeg, waarin hij excelleerde Al met al geloof ik dat Feijenoord thuis wel een gelijkspel kan behalen, maar uit redden ze het zeker niet." Wilkes Faas Wilkes meent dat Feijenoord niet per se verzwakt is. „Onderschat u jongens als Franssen en Weering niet. want dat zijn harde werkers. Ik ben Rotterdammer en hoop dat Feije noord de tweede ronde zal halen. Maar geloven doe ik het niet. Zelfs tegen een Feijenoord in topvorm kan het Real Madrid van vandaag nog wel op tornen. In Rotterdam zie .ik Real met klein verschil winnen, thuis rekenen ze flink met Feijenoord af Limburgse hoop Cor van der Hart stond juist klaar om een saunabad te gaan nemen, toen wij 's ochtends omstreeks negen uur zijn huis aan de Rijksweg no 167 te Ge leen binnenvielen. „Ik zie helemaal niet. waarom Feijenoord nu per se verzwakt zou moeten zijn" zegt de oud- internationaal en Fortunastopper zeer beslist. Henk Groot en Bergholz waren toch geen wondervoetballers? En waarom zullen de Rotterdammers kansloos zijn? Het Real Madnd, dat straks naar Rot terdam komt, is niet meer de super kwaliteitsploeg. tegen wie ik een keer met Fortuna '54 speelde. Wij verloren daar in Madrid in een vriendschappe lijke wedstrijd toen met 8-3. Maar dit Real is er niet meer. ook al zijn de Spanjaarden speltechniseh natuurlijk meer mans dan Feijenoord. Als de Rotterdammers er eniergiek tegen aan gaan. zie ik niet in waarom zij het kunststukje van Anderlecht twee jaar geleden niet weer eens zouden kunnen herhalen Natuurlijk zal Feijenoord in Rotter dam alles op de aanval moeten gooi en. Men mag het niet op de return in Madrid laten aankomen. Maar ik denk dat men dat in Rotterdam ook wel zal beseffen Het zou mij niet verbazen, wanneer Feijenoord voor een verrassing zou zorgen, die overi gens voor mij helemaal niet zo'n ver rassing zou zijn". Andere mening Jan Notermans. de oude ploegmaat van Van der Hart, die destijds eveneens deel uitmaakte van de Fortuna-ploeg. die door Real Madrid werd ingemaakt en die het Spaanse voetbal verder kent van een interland, die Nederland met 5-2 verloor, is veel minder optimistisch dan de aanvoerder van Fortuna Jan. nu uitkomend voor het dit jaar gede gradeerde Sittardia. beschrijft met zijn reusachtige kapperschaar een wijde boog als hij de kwaliteiten van de Spaanse sterrenploeg in het licht wil stellen. Praat u niet te licht over die zoge naamde „oudjes", die momenteel nog in Real voetballen Puskas is nog altijd heel gevaarlijk niet voor niets heeft Real hem tegen de verwachtingen in weer een contract aangeboden. Als Puskas een schietkans krijgt, is het raak Dat betekent dat één speler van Feijenoord niet anders kan doen dan Puskas in de gaten te houden, verder kan hij nauwelijks aan de opbouw van het spel deelnemen. En Gento is een speler, die elke Nederlandse club nog graag zou willen hebben. En dan pra- SCHILLENOPIIALERS GEVRAAGD Het gemeentebestuur van Soest maakt bekend, dat tengevolge van de ophef fing van diverse agrarische bedrijven het aantal schillenophalers sterk is verminderd. Tengevolge hiervan worden in diverse wijken geen schillen, etensresten e.d. meer opgehaald. Gegadigden voor een schlllenwijk kun nen zich schriftelijk aanmelden bij de afdeling algemene zaken van de ge meentesecretarie alhier. Soest. 24 augustus 1965. WEDEROPBOUWWET Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend dat zij voornemens zijn om aan de gemeente Soest, op haar daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 20 van de Wederopbouwwet. vergunning te ver lenen voor het uitbreiden van een brandweergarage op het perceel ge legen aan de Lt. Koppenlaan, kada straal bekend gemeente Soest, sectie E. nummer 1661. zulks in afwijking van het uitbreidingsplan, regelende de bestemming in hoofdzaak voor de Zaterdag 4 septtot 12 u, houdt de zitting bij op gebied van SCHOENEN. STEUN ZOLEN, BEUGELS enz Correctiemiddelen uitsluitend op re cept van de H.I1. doktoren. Dit wordt U aangeboden door Torenstraat 5 - Soest - Telefoon 3473 gronden gelegen ten zuiden van de spoorlijn Utrecht-Amersfoort. Alvorens een definitieve beslissing te nemen stellen zij belanghebbenden in de gelegenheid om binnen een termijn van één wek na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele be zwaren schriftelijk bij hen in te die nen. De op de bouwaanvrage betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn ter gemeentesecreta rie ter inzage Soest, 24 augustus 1965 In de nieuwe wetten inkomstenbelas ting en loonbelasting welke resp 1 januari 1965 en 1 juli 1965 zijn in gegaan. is voor het eerst voor werk nemers een aftrek voor reiskosten tussen huis en werk opgenomen Voordien gingen wet en rechtspraak er van uit dat men binnen de gemeente waar men woonde en werkte geen reis kosten had en dat reiskosten tussen verschillende gemeenten alleen aftrek baar waren zo zij een aanwijsbaar ge volg van de woningschaarste waren Maar volgens vaste normen De nieuwe wetten machtige de minis ter van financiën een regeling te tref fen en deze in nu onlangs gepubliceerd. Toewei deze nieuwe wetten niet te- elijk van kracht zijn geworden, geldt •oor beide eenzelfde regeling, daar Ie loonbelasting nog sterker dan voor- leen als een vorm van inkomstenbe lasting ..valt", is de loonbelasting ;lechts een vooruitbetaling. Daar de vaststelling van de reiskos ten van geval tot geval ondoenlijk is, worden vaste aftrekken verleend bij zekere afstanden tussen huis en werk. onafhankelijk van de vraag of men op een goedkope of op een dure wijze reist Extra-aftrek. Is de afstand tussen huis en werk groter dan 10 km. dan kan men bo ven de aftrek ad 120 die hierboven is bedoeld, nog een aftrek vragen vol gens onderstaand overzicht. Van tot extra-aftrek. 10 km 12 km 145.—. 12 km 15 km 210.—. 15 km 20 km 320. 20 km 25 km 430, 25 km 30 km 540. 30 km 35 km 650. 35 km 40 km 760. Is de afstand groter dan 40 km. dan wordt men geacht om persoonlijke reden zo ver van zijn werk te wonen, en wordt derhalve voor het meerdere geen aftrek verleend, tenzij de woning- schaarste de oorzaak is. Alle bedragen gelden per jaar en moe ten eventueel naar tijdsgelang worden omgerekend Ongeregelde reizen. Wordt niet dagelijks gereisd, dan geldt deze forfaitaire regeling niet en moe ten dus op de oude wijze de werkelijke kosten worden bepaald. Deze extra-aftrek boven de 120,— is vanzelfsprekend niet in het loonbe lastingtarief verwerkt Voor deze be lasting moet rnen daarom voor de extra aftrek \oor afstanden boven 10 km een beschikking vragen aan de inspectie, op grond waarvan de werk- C/> feu CU Gedipl. A.B A.N.-Instructeur PARKLAAN 33 SOEST TELEFOON 3982 (02955) U wordt gehaald en gebracht gever met de extra kosten rekening kan houden bij de berekening van de loonbelasting en de A O W.-enz.-premie. Voor de inkomstenbelasting dient men de aftrek bij de aangifte te vragen ook indien zij voor de loonbelasting reeds was verkregen. Reiskostenvergoeding. Voor zover de kosten worden vergoed, kan men ze niet aftrekken Tegenover de 120 automatische aftrek zal dus 120,van de vergoeding bij het be lastbaar loon worden geteld. Is de vergoed'ng lager dan de wet telijke norm, dan zal men voor het verschil nog aftrek kunnen krijgen. Is de vergoeding hoger dan wordt het verschil als regel niet bijgeteld, daar er voor dat geval dan wordt uitgegaan van dat de werkelijke kosten ook hoger zullen zijn Is de vergoeding echter hoger dan 150 van de wette lijke norm. dan wordt dat excessief geacht en wordt het meerdere boven die 3 50 weer wél als loon bijgeteld. Onlogisch. Bij de loonbelasting gelden, in ver band met de andere wijze van heffing, anders geformuleerde bepalingen. Als rege' komen deze op het zelfde neer. doch het eigenaardige feit doet zich voor dat men. wanneer men ook maar een zeer geringe reiskostenvergoeding geniet, altijd de gehele extra-aftrek voor afstanden boven 10 km verspeelt. Het is niet duidelijk waarom dit al dus is geregeld en het doet binnen de opzet van de gehele regeling ietwat onlogisch, en zelfs wat onrechtvaar dig aan. Wellicht dat de fiscus ten deze wel een soepel standpunt in zal nemen, zodat in ieder geval aftrek kan worden verkregen voor het wette lijk normbedrag minus de ontvangen vergoeding. Wat is reizen Onder regelmatig reizen wordt ver staan het in de regel dagelijks reizen. Alleen daarop is deze forfaitaire rege ling van toepassing in andere geval len gelden de werkelijke, om zake lijke redenen gemaakte kosten. Worden de werkzaamheden op ver spreide en of wisselende plaatsen ver richt, dan geldt als plaats van het werk de plaats van waaruit die ver spreide werkzaamheden hoofdzakelijk worden verricht. Voorts dienen de afstanden gemeten te worden langs de meest gebruike lijke weg. SEC 1 had een vrije zondag en bracht met de oefenmeester een bezoek aan de wedstrijd Ajax-D O S. Zaterdag a s zal het eerste S E C.-team een wedstrijd spelen ln Uithoorn tegen de club van deze naam S E C 2. S E C 3 en S.E.C 4 speelden vriendschappelijke wedstrijden tegen de overeenkomstige BD.C-teams en dit werden alle drie prettige oefenwed strijden. SEC 2 won met 3-1 van BDC 2. hoewel de verhouding in het veld on geveer gelijk opging. Opmerkelijk goed keeperswerk demonstreerde Van Hat- tum. S.E.C 3 speelde een goede wedstrijd tegen B D.C. 3 en deze eindigde met een 3-3 score. SEC 4 kwam in de v/edstrijd tegen BD.C. 4 tot een 6-4 zege. Herplaatsing wegens misstelling stond: wassen kost fl.75 per kg droog wasgoed. Bij bewoners vran de Burg. Grothe- straat vervoegde zich een zonderling manspersoon, die om reisgeld naar Amsterdam vroeg en of hij even ge bruik mocht maken van het toilet. De politie werd gewaarschuwd, die de man mee nam naar het bureau. Het bleek G. L. uit Amsterdam te zijn. die zich uitgaf voor beeldhouwer-kunstschilder. Hij rook sterk naar aether en gaf toe aethersnuiver te zijn. Bij nader onderzoek te Amsterdam. 'Heek dat de man minder toerekenings vatbaar is. Hij werd over de grens van de gemeente gebracht. Bij de kroning van prinses Juliana tot koningin trok op de dag na de inhuldi ging. 7 september, het eerste bloemen corso sinds de dertiger jaren weer door de feestelijk versierde straten van Am sterdam en defileerde op de Dam langs de jonge koningin en de leden van het koninklijk huis. Korte tijd later werd besloten van het corso een jaarlijks terugkomend evene ment te maken. De „Stichting Bloe mencorso" werd opgericht en de grondslagen werden gelegd voor een doeltreffende samenwerking met de Aalsmeerse buurtverenigingen. Men koos voor iedere corso een motto, zoals „Juliana Regina". Je Maintiendrai". of „Varend Volk", de naam van het corso van vorig jaar. Het motto van het Aalsmeer's bloe mencorso van dit jaar. dat op zaterdag 4 september a s gehouden wordt, is „Europa's Hof" De beschermheer, mr. G van Hall. burgemeester van Am sterdam. vertelde ons dat door de vele internationale contacten, welke het bloemencentrum Aalsmeer heeft en de internationale belangstelling die dit corso steeds weer ondervindt, dit mot tot nog aan zeggingskracht wint. maar dat de organisatoren het zich met deze keus beslist niet gemakkelijk hebben gemaakt. De ere-voorziter, de heer G G Loggers, burgemeester van Aals meer. is (natuurlijk) de mening toege daan dat dit motto het internationale karakter van het bloemisterij-centrum Aalsmeer nog eens bijzonder accentu eert. Landen uitgebeeld De ontwerper van de corsowagens is. evenals vorig jaar. de heer H G. Bouwmeester Vóór hem had de heer A Noyons het gedaan. In de twee ki lometer lange stoet zullen 27 opge tuigde personenwagens. 6 muziekkorp sen en 21 praalwagens meedoen. Elke praalwagen beeldt een der landen uit, die de overgrote meerderheid van de geëxporteerde bloemen en planten afnemen. Vorig jaar werden er snij bloemen geëxporteerd vanuit. Aalsmeer naar 43 landen in vijf werelddelen. Op het corso van dit jaar worden echter alleen landen uit Europa vertegenwoor digd en wel 21. Met medewerking van de K L M. is er uit elk van die landen een vertegenwoordigster uitgenodigd die in de klederdracht van haar eigen land een ereplaats in zal nemen op de wagen die met ontelbare bloemen haar land zal uitbeelden. Zo wordt b.v. Denemarken uitgebeeld door een kopie van het beeld van Christian Andersen. gezeten op zijn voetstuk in het Kopenhaagse park. met achterop een fantasie van zijn meest bekende sprookje, de kleine zee meermin. en de pauwen van Tivoli. Het hofdthema van de Russische wa gen is de prachtige Basilius kathe draal. die uitgevoerd in rozen, het profiel van de wagen bepaalt en de ..sky-line' 'van het rode plein in Mos kou in herinnering roept. De wagen wordt natuurlijk gecompleteerd met een balletgroep tussen de bloemen, want Rusland is toch altijd het Mekka van deze kunstvorm. Men heeft gestreefd zoveel mogelijk originaliteit te brengen in de ontwer pen en het scheppen van mogelijk heden voor vele vakbekwame bloemen- arrangeurs, die als ieder jaar. weer klaar staan om de wagens tot in de kleinste bijzonderheden een lust voor het oog van de liefhebbers te maken. Koninklijke belangstelling Koningin Juliana en prins Bernhard zullen een ereprijs verstrekken die be staat uit een bronzen en zilveren me daille. Verder zullen er prijzen gege ven worden door verschillende ge meentebesturen en verenigingen. De zeer hoge kosten, ongeveer 2 ton, Er is iets. dat mij drukt' zegt de ko ning ernstig tot Wlnonah, Ewoud heeft mij gewaarschuwd. Wlnonah knikt. Tijdens het welkomsfest, nietwaar? Ge hebt mij dat gezegd! Ik heb Ewoud naar bijzonderheden gevraagd. legt Eric uit, en hij meende dat er iets broeide in het rijk. dat er ontevredenheid heerste en dat hij het voor mogelijk hield, dat sommigen zich tegen mij zouden keren! Heeft hij u ook namen genoemd? vraagt Winonah. Of gebeurtenissen, die plaatsgevonden hebben en zijn beweringen kunnen staven? Eric schudt het hoofd. Neen. zegt hij, maar Ewoud is als geen ander verknocht aan ons geslacht en mijn vader placht zijn oordeel en gevoelens hoog op prijs te stellen. Wat denkt gij van Wendir. Winonah? Hij is zeer bekwaam, meent de konin gin. maar naar men zegt zeer streng in de rechtspraak. Waarom zoudt gij hem zelf niet \ragen? Dat zal ik doen zegt Eric vastbesloten. Wendir is de vriendelijkheid zelve, wanneer de koning hem vraagt naar de toestanden in het land. Och Ja. er zijn natuurlijk altijd mensen die het nog beter willen hebben, maar alles gaat voortreffelijk. Van enige onrust is nergens iets te bespeuren en de mensen brengen trouw de belastingen op. Eric luistert nauwlettend toe. Verbeeldt hij het zich. of is er werkelijk iets on waarachtigs in dit verhaal, dat hem in zo fraaie woorden wordt voorge dragen? Moet hij Wendir geloven of aandacht schenken aan de gevoelens van Ewoud? Het schijnt mij het beste toe. dat ik zelf een tocht door het rijk maak om mij persoonlijk op de hoogte te «tellen! De Noorman zegt het vriendelijk, maar beslist. Wendir valt hem onmiddellijk bij. Ik zou u geen betere raad kunen geven! zegt hij geestdriftig. Ongetwijfeld zullen uw onderdanen uw bezoek met verlan gen tegemoetzienMaar wanneer de koning zich verwijdert, blijft Wendit lang naar het dichtvallende gordijn kijken. Zijn mond vertrekt zich in een grijns. De onafscheidbare dobbelstenen laat hij rinkelen in zijn hand. Ga gerust op weg. schrandere Noor man! mompelt hij. Moge het een lange weg zijn! Des te beter kan Wendir de staatszaken afhandelen! dit dit gehele bloemrijke vertoon met zich meebrengt, zullen worden gedekt door Amsterdam, Aalsmeer, Amstel veen en andere omringende belang hebbende bloemengemeenten, alsmede door de Vereniging Nederlandse Bloe misterij. de KLM. een internationale hotelorgansatie en de Aalsmeerse buurtschappen. De prachtige stoet zal 's morgens om kwart voor tien uitrijden in Aalsmeer. En als de zon haar medewerking wil verlenen, zullen de fleurige en kleurige bloemenschepen, die in een tempo van 5 tot 10 kilometer per uur langs trek ken, ontzetend veel binenlands en bui tenlands bekijk hebben. Ook de tele visie zal aanwezig zijn. want de Vara verzorgt een rechtstrekse reportage die ook zal worden aangeboden aan de Eu rovisie. Omstreeks half drie arriveert de stoet in Amsterdam bij het Olympisch sta dion. waarna hij tot kwart over vijf langs een vele kilometers lang tra ject tot diep in het geheel voor ver keer afgesloten centrum zal trekken, in Amsterdam bij het Degenen die de praalwagens reeds vrijdag 3 september willen bezichtigen kunen 's middags en 's avonds terecht in de Centrale Aalsmeerse Veiling te Aalsmeer Na afloop van de corso worden de wagens nog tentoongesteld op zaterdag 4 september van 22.00 tot 22.30 uur in de hallen van Maarse Kroon te Aalsmeer. Ook dit jaar zal Europa's mooiste bloemencorso weer een feestelijk schouwspel opleveren in Aalsmeer en het hart van Amsterdam en het motto „Bloemen uit Europa's Hof" zal er wel toe bijdragen dat dit corso de naam van Nederland als bloemenland in ge heel Europa nog verder versterkt. Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 30.000 stuks in prijzen van ƒ15.50 tot ƒ13.- Middenprijs ƒ15.80. Prijs per kg. ƒ2.51. SfeènKoffstraat 67 Soest Tel. 2169 GEBORENIris, dochter van R C. Beij en A. M. A. Voermans, Hartman laan 37. Arie Willem, zoon van W. de Gruiter en F. K. A. Manssen, Ru benslaan 134 Arthur Emiel, zoon van J F Moll en C de Vrij, Maatweg 4. Richard, zoon van M. Brons en C. P. H Sluijter, Saenredamplantsoen 26 Gittte Marina. dochter van W. J. L. Paans en J. G. Snijders. VerL Talmalaan 13. Brigitte Nicolette Maria, dochter van W. G M. Dumas en C G. P. van Ommen, Van Goyen- laan 216. Andreas Johannes Maria, zoon van J. Hilhorst en J Verbeek, Heideweg 6c. Yvonne, dochter van H. J. Tang en E Heideveld, Plesman- straat 51 Mathilda Rosa. dochter van M. L J. Ruigrok en A. L. de Maat, Kerkstraat 78. ONDERTOUWD: Wilhelmus Jacobus Blom, Horsterweg 24. Stoutenburg en Antonia Johanna Hilhorst, Kerkpad Z..Z 41. Adriaan Hendrik van Al ten. Ploegstraat 72. Amsterdam en Maria Spek, Beetzlaan 27 Jacobus Johannes Maria Bertrums, Dommel straat 54, 's-Hertogenbosch en Jacoba Jacomina Johanna Schut, Birkstraat 118a. GEHUWD: Thomas Johannes van Berkel. G. S. van Ruwielelaan 52, Breukelen en Maria Duijst, Klaarwa- terweg 102. Peter Paul Elemer Kiss, Rademakerstraat 71 en Anna Maria Antonia Schagen, Plesmanstraat 111. Petrus Wouterus Hermanus Kok, Watersteeg 1, Hoogland en Johanna Harmina Geersina Wolfsen. Nieuwe- weg 105. Jan van de Kraats, Ei gendomweg 49 en Margje Bosch, Kampstraat 7, Baarn c1 C Dir. H. W. Vellinga Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 Begrafenis. Crematie. Transport (Rouwkamer) OVERLEDENIzaak Willem Catsman, 6 jaar. Braamweg 27. Maria Anna Elizabeth Muskens. 62 jaar. echtgenote van H C. van Alphen, Sophialaan 1. Bastiaan Dirk Pronk, 84 jaar. we duwnaar van A J. Schoor, Anna Pau- lwnalaan 40 Gerrit Sander Fern- hout, 87 jaar, weduwnaar van A. M. F. H Wille. Duinweg 41. Maria He- lena Andriessen, 67 jaar, weduwe van P. W van Oeveren, Bilderdijklaan 107, Rijswijk Z.H.

Soester Courant | 1965 | | pagina 5