Eric de Noorman - De strijd om Heidrun Kruideniers in de knel 7 sêitMber begint de nieuwe cursus EERSTE HULP BIJ ONGELUKKEN" Nieuwe „Paardenkamp" wordt zaterdag a.s. geopend GARAGE BOSBOOM RE1SDEVIEZEN REIS VERZEKERINGEN FOTO-OPDRACHTEN oor al uw i 2 Krabbels van Knelis ïn 1964 verdwenen 1200 winkels. OPTIEK Speciaalzaak voor BRILLEN eiidgaigiMlo van «le afdeling Soest van de Bion. Xederlandse Vereniging E.II.II.O. Soester Turnclub paraat Lenssen+de Wolff Klaar terwijl L wacht BEVER©B. SMEERSTATION IE!» Laatste rit in zomercompe titie van Tempo Olvmpia wandelde Schaak-nieuws \r BURGERLIJKE STAND Eerste Soester Begrafenis-Onderneming TEL. BRANDWEER 3 3 3 3 De sociaalvnelende toneelschrijver Herman Heyermans beschrtift In De On gaande Zon" de tragische, wat hopeloze strijd van een winkeliertje tegen "en groot warenhuis in opkomst. Nu hebben we geen Heyermans meer Maar voor onze ogen voltrekt zich een soortgelijk drama: het kruideniwtje vecht vooï zijn bestaan tegen het grootwinkelbedrijf, soms net zo hopeloos als de be- Toemde toneelschrijver ten tonele voerde Het laat geen twijfel: een enorm aantal kleine zelfstandigen zal het niet kun nen houden. Vorig .jaar hebben liefst 1200 kruideniers er het bijltje bij neer gelegd en in de loop van dit jaar zijn velen hen al weer gevolgd. Het einde van deze noodsituatie is nog lang niet in het zicht, want van de plm 24 000 kruideniers in Nederland heeft ruim 80 een te lage omzet. gehad, zeker voor het kruideniersbe- drijf, waar het vrouwelijke personeel sterk in de meerderheid is. Voor de kleine winkeliers is het bovendien moeilijk goed personeel te krijgen en vooral te houden. Het grootwinkelbe drijf kan zich meer permitteren, met name zijn daar de sociale voorzienin gen vaak aantrekkelijker." Maar hebben de grootwinkelbedrijven rïan. helemal niet met soortgelijke moeilijkheden te kampen? ..Dat hebben ze zeker wel. In sommi ge stadsbuurten zijn ook de filialen van grootwinkelbedrijven beslist niet rendabel. Ze verdwijnen dan soms ge ruisloos, er wordt alleen minder over gesproken omdat zo'n grootwinkelbe drijf natuurlijk toch genoeg zaken overhoudt". Hogere winstmarge? Bestaan er nog mogelijkheden om uit de impasse te geraken? „Ja zeker." meent men bij de Algemene Neder landse Kruidenlersbond. „Wij pleiten Einde noodsituatie nog niet in zicht Ruim drie maanden werkt Piet van Staveren (35) nu als instrumentmaker bij een Utrechtse onderneming. Hij had dit vak gelukkig geleerd voordat hij trouwde met Annie Walraven, wier ouders ruim vertig jaar een kruide nierszaak hadden gedreven in een mid delgrote Zuidho'.landse stad. Tien jaar geleden zei Piet het instru- mentmaken vaarwel, hij kwam in de kruidenierszaak van zijn schoououders, behaalde de benodigde diploma's en werkte hard aan het opbouwen van een redelijke omzet. De eerst vijf jaar liep de zaak bijzonder goed. De oude klantenschare bleef het jonge paar trouw en men wist vele nieuwe klanten te verwerven. Piet hield er een mooie auto van over, waarmee hij de klanten de boodschappen bezorgde. Maar toen werd vlak in de buurt een filiaal van een grootwinkelbedrijf geo pend. Een hypermoderne supermarket, die beschikte over een breed assorti ment. Bovendien lokt het „nieuwe" de mensen altijd. Omlaag Piet en Annie merkten het al spoedig aan hun omzet, die een dalende ten dens vertoonde. Tot laat in de avond ploeterden zij. Eigenhandig tikten zij reclamefolders, aan de kleine etalage werd veel zorg besteed. Maar de omzet liep steeds meer terug. Ziekenfondsleverancier Burg. Grothestraat 8 - Soestdijk Telefoon 3859 al jaren voor een hogere wlnstrriarg^ op voor de kruidenier essentiële pro- dukten als koffie, suiker en margarine. De winstpercentages voor deze pro- dukten zijn beslist te gering." Een topfunctionaris van een grootwin kelbedrijf commentarieert: Inderdaad is de winst op deze produkten gering, maar wij voelen dat natuurlijk minder dan de kleine zelfstandigen, die het hiervan vooral moeten hebben. Wat echter wel duidelijk is - en dat is na tuurlijk in óns voordeel - is dat de kleine kruideniers met hun aandringen op hogere prijzen van deze produkten de goodwill bij het* publiek verspelen. De consument zegt: „moet ik nu meer voor mijn magarine en koffie betalen, omdat de kleine kruideniers kunnen bestaan? De consument interesseert zich niet voor de moeilijke positie van de kleine zelfstandigen. Hij gaat naar de zaak. waar hij het prettigst kan kopen en waar hij het voordeligst uit is. Een drastische - verhoging van de suiker- en margarineprijzen zou het publiek uitleggen als een soort bij stand aan de kleine zelfstandigen. En daar voelt het niets voor. Het is misschien grootspraak maar ik dacht dat in de naaste toekomst de, concurrentiestrijd in de kruidenierswe^ reld zich zal toespitsen tussen enkeje grootwinkelbedrijven. Meer en m ést' kleine zelfstandigen zullen verdwijnen. Je kunt rustig zeggen dat de politiek- van de overheia hierop ook mtn ^of' meer is gericht, ook al zullen de auto riteiten dit te allen tijde heftig ont kennen!" bond is. dat de kleine kruidenier geen Een andere grief van de Kruideniere- andere belangrijke produkten als melk, brood en cosmetica mag verkopen. „Mocht dit wel, dan' zou dat zeker tót een verhoging van de omzet leidon". De cursus bestaat uit 26 lessen gedurende de maanden september tot en met april, onder leiding van de Soester artsen, met aan sluitend examen voor het Eenheidsdiploma E.H.B.O. De lessen worden gegeven in het St. Josephgcbouw aan de Steen- hoffstraat Cursusavond dinsdagavond. Aanvang 8 uur precies, einde 10 uur precies. Voorwaarde tot deelname is het lidmaatschap van de afdeling Soest. OPLEIDING GESCHIEDT KOSTELOOS. Inleggeld ƒ1.50 - Theorieboekje 3 90 - Tevens ontvangt U (vanaf 1 januari) maandelijks het leerzame en interessante landelijke contactorgaan ,,De Voorpost van de Dokter". Aanmelding kan geschieden aan het secretariaat, Kerkpad Z Z. 69, telefoon 3692, Soest, of op de eerste lesavond op 7 september a.s. Inschrijving na 15 september is niet meer mogelijk. „Tenslotte had Ik een omzet van onge veer 125.000,per jaar" vertelt Piet en dat bedrag ligt 75.000.beneden de rentabiliteits grens, welke de Krui deniers Vakcentrale als norm stelt. Ik had een bruto-winst van zo'n 175, per week. Goed, je kunt er nog van leven, maar wat een kopzorgen heb je er van en bovendien het zat er dik in dat de omzet nog meer zou dalen. Toen heb ik geprobeerd de zaak te verkopen. Maar niemand wilde er in. Tenslotte heb lk mijn oude vak weer opgevat, mijn vrouw staat nu halve dagen in een zaak als verkoopster en we hebben het beter dan de laatste jaren als kleine zelfstandige. En bo vendien heel wat rustiger." Zelfbediening gunstiger Het verhaal van Piet is het verhaal van honderden Nederlandse kruide niers, die de laatste jaren het bijltje er bij neer moeten leggen. Volgens een woordvoerder van het Economisch In- s.icuut voor het Midden- en Kleinbe drijf vallen de slachtoffers grotendeels onder deze bedieningszaken. „Vaak zijn dat ietwat verouderde bedrijfjes met een te kleine ruimte en weinig assortiment. De eigenaars zijn niet met hun tijd meegegaan. Als men de ren- tabiliteitsgrens op 200.000.stelt, blijft 80 van deze kruideniers er on der." Ligt de situatie bij de zelfbedie ningszaken gunstiger' „Inderdaad. De gemiddelde jaaromzet ligt om en nabij de f 270.000,Nieuwe vestigingen be treffen dan ook uitsluitend zelfbedie ningszaken. Gewone winkels komen er niet meer bij. Wanneer een kruidenier op leeftijd zijn zaak wil overdoen, blijkt er niet de geringste belangstel ling meer voor te bestaan." En zullen deze zelfbedieningszaken op hun beurt weer door de supermarkets verdrongen worden? „Die kans is er op de duur wel, maar hierover bestaat toch welk enige twijfel. Een super market moet over een groot pand be schikken. Dat kost dus al een hoop geld Bovendien leert de ervaring, dat de consument soms liever koopt in een wat kleine zeifbedieningszaak. waar alles vrij overzichtelijk is uitgestald, dan in een grote supermarkt, waar hij zich ietwat verloren voelt." Loonkosten De algemene Nederlandse Kruideniers- bond houdt zich natuurlijk ook met de onderhavige problemen bezig. Daar zegt men ons. dat vooral de voortdu rende stijging van de loonkosten ge knabbeld heeft aan de winstmarge. „De lonen in onze branche waren toch al achtergebleven en toen moesten ze sinds 1962 in snel tempo omhoog. Bo vendien werd twee jaar geleden be paald, dat de vrouwelijke werknemers op zijn minst 90 moesten verdienen van het loon van de mannelijke werk nemers. Wij willen niet beweren dat dit onbillijk is, maar u begrijpt dat deze regeling zijn konsekwenties heeft De lessen van de Soester Turnclub worden blijkens een in ons blad ge plaatste advertentie hervat per woens dag 1 september Bij de aanvang van het nieuwe sei zoen heeft het bestuur zich verzekerd van de medewerking van een sterk team leiders en leidsters. Het zijn stuk voor stuk vakkundige sportlieden, die de jaarlijkse ledentoeloop met succes kunnen opvangen. Deze vijf leerkrach ten geven les in drie zalen, t.w.: de heren W. Egtberts en S. de Boer in Ze Mulo-school achter het Sint Jo- sephgebouw: de dames mevr A. Egt- berU en mej. G de Boer in de Maria- school te Soestdijk en mej. A. Hees- tieen in de Kerkebuurt-school. De uitgestelde opening van de nieuwe Paardenkamp aan de Birkstraat, die was vastgesteld op 3 juli j.1maar toen door bijzondere omstandigheden niet kon doorgaan, is nu vastgesteld voor zaterdag 4 september a.s. Burgemeester mr. S. P. baron Bentinck, zal het nieuwe tehuis feestelijk ope nen. Op deze dag zullen twee nieuwe paar den aankomen, waardoor het aantal viervoeters in dit eerste en enige rust huis voor bejaarden paarden in Ne derland tot 9 zijn gestegen. De Paardekamp, ondergebracht in de voormalige boerderij „Vossenveld", is niet de enige nieuwe aanwinst voor de afdeling Soest van de Nederlandse Vereeniging tot Bescherming van Die ren. Er is namelijk ook een nieuwe po likliniek in gebruik genomen. Het was een voor de praktische dierenbescher ming zeer belangrijke stap in de gOc richting. Al is het dan. volgens dierenarts G. Th. F Kaal uit Amersfoort, ook een lokaliteit, dat diergeneeskundig gezien niet alle toetsen der kliniek kan door staan, toch is de afdeling Soest er buitengewoon blij mee. Op de eerste plaats is er veel meer ruimte bijgeko men. Er is nu een vrij grote wacht kamer, afgezonderd van de even ruime spreekkamer. In de wachtkamer zijn zitbanken aangebracht en in de be handelkamer is een goede verlichting gekomen. Er komt stromend water en de vloeren zijn goed te desinfecteren, ■wat uiteraard erg belangrijk is. De wanden zullen nog wat versierd worden met enkele leuke platen, zodat het geheel een wat gezelliger en aan trekkelijker aanblik zal krijgen. Verder zal er een kleine apotheek komen van de meest gebruikte medicijnen, zodat het in de toekomst mogelijk zal zijn in verreweg de meeste gevallen tegelijk met het consult de eventueel benodig de medicijnen mee te geven. De eige naar van het dier hoeft dan niet. zo als voorheen, de volgende dag terug te komen. Kortom, alles is nu veel aantrekkelijker geworden vergeleken bij de toestand van voorheen, toen er nog spreekuur gegeven moest worden in het kleine kantoortje. In het orgaan van de Soester Dieren bescherming, Dierenbelangen, waaraan wij deze gegevens onlenen, staat voorts te lezen, dat de afdeling Soest, met name inspecteur E. van Renswouw, de k onroerende goederen taxaties ramm pr hypöthieke'n Br assurantiën Steënhoffstraat 67 Soest Tel. 2169 1 hondenhandel „Rianza" in Utrecht aan de kaak zal stellen in verband met de praktijken, die genoemde handel er op na houdt. Men heeft er zulke slech te ervaringen mee, dat men nu stap pen gaat ondernemen. De heer Van Renswouw heeft de volle medewerking van de dierenarts en van de leidende bestuursleden van de Veeartsenijkun- dige dienst. Geen langdurige wachttijd daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan. Vakkundig personeel Eerste klas smeermiddelen Birkstraat 105 - Soest - Telef. 3256 Een prettiger geluid is het, "te horen, dat de heer Casteleijn, de adjunct directeur van de landelijke vereniging zich zeer tevreden heeft getoond over de accomodatie van de Soester afde ling en de verzorging van de dieren. De heer Casteleijn. speciaal belgst met het toezicht op de asyls en met de bouw van nieuwe dierentehuizen, bracht onlangs een werkbezoek aan Soest. Een succes vour de plaatselijke afde ling was het. dat hij grote belang stelling toonde voor de constructie van de ijzeren deuren. Hij heeft de maten ervan genomen om daarmede voorlichting te geven bij de bouw van nieuwe tehuizen. Tenslotte nog enkele belangrijke me dedelingen met betrekking tot de ope ning van de nieuwe Paardenkamp. Deze vindt plaats om kwart over drie za terdagmiddag. Er zijn al veel bezoe kers geweest, mede getrokken door de opvallende naamborden bij de ingang- Zij hadden vooral bewondering voor de ruime stallen en de prachtige wei landen. Onder de belangstellenden was zelfs een meneer uit Amerika! Aan ruim 3200 mensen zijn uitnodigingen verzonden voor het bijwonen van de opening van De Paardenkamp. De renners wilden blijkbaar van de laatste aVond profiteren, want er gin gen 35 amateurs en nieuwelingen, 15 aspiranten en 2 dames van start. Er werd weer behoorlijk aan getrokken. Na enkele voorpostgevechten, waren het in de 6e ronde K. Keur en M. Spierenburg, die een voorsprong trach ten te nemen, maar het mislukte, -want in de 8e ronde lag Cor Faber -aan kop In de 13e ronde leek de slag beslist, daar het viertal C Proosdij, R. dé Zoete, R. Hees en E Bijl, een flinke voorsprong had genomen. C Faber en K de Graaf zagen het gevaar en begonnen een felle achter volging. maar hierdoor werden zij een springplank voor het peloton en alles :kwam weer bijeen Even ging Rik Hees nog alleen door, maar ook hij werd tot de orde geroepen. Later probeerden Hees. Faber. Van Ekeren en Lighter het nogmaals, maar niemand kreeg de kans om te ontsnappen. De Strijd bleef levendig en korte tijd later klonk de bel voor de laatste ron de. Er volgde een massaspurt, waaruit Cees Proosdij als winnaar te voor schijn kwam, met Karei de Graaf aan z'n wiel. die door een lekke band, een ronde achterstand opliep. Uitslag: 1 C Proosdij, 33 ronden, 38 km tn 54 minuten. 2 R. de Zoete. 3. Cor Faber Jac v. d. Berg. 5. John Visser. 6 Ed Wingelaar. 7. Cor Albert. 8. Aad v d. Ploeg. 9. Ed de Lange. 10 P Bakker. 11. Gerrit Ruttenberg. 12. Jaap v. d. Broek. 13. Aad Post. Bij de aspiranten was het W. Kotterer die ronden lang aan kop ging. maar door vereende krachten teruggehaald werd door het peloton. Dat brokkelde af van 15 tot 3 man, zodat het peloton "verspreid over het parkoers lag. In een felle eindspurt liet Hulsken ditmaal Kotterer zijn achterwiel zien en ging als eerste door de finish. 'Uitslag: 1. F. Rnlsken, 25 ronden, 30 "km. 2. W Kotterer. 3. A. Bakker. 4. A. Tramontia 5 P Krijnen. 6. H. Smee- kes. 7. J. W. de Lange. 8. S. Spieren burg. 9. J. Riphagen. 10. J. Schurink. II. R. van Breukelen. 12 T. Lutters. 13. W v. d. Heuvel. 14. H. Hees. Totaal uitslag amateurs en nieuwe lingen: 1. C. Proosdij, 85 p. 2. Jac. v. d. Berg (70). 3 R. de Zoete (62). 4. E. Wingelaar (48) 5. C. Faber (46). 6. H. Wimmer (41). 7. J. Vonk (37). 8 C Albert (31). 9. P Soeteman (28). 10. A. v. d. Ploeg (27). 11. K de Graaf (27). 12. J. Visser (22). 13 R. Hees (19). 14. T. v. d Tol (18). 15. L. Ver- hoevèn, (18). 16. Gerrit Ruttenberg (17). 17 G. de Weerd (L5). 18. H. Ligter (13) 19 P Bakker (11). 20. G. Pos (10). 21. W. Schaeffer (9). 22. M. Spierenburg (8). 23. W. Kruis (8). Totaal uitslag aspiranten: 1. W. Kot terer. 108 p. 2 P Krijnen (74). 3 J. W. de Lange (71). 4. A. Bakker (55). 5 H. Smekes (53) 6. J. Riphagen (46). 7. F. Hulsken 43) 8 S. Spierenburg (40). 9. A. Tramontia (33). 10. R. van Breukelen (22). 11. J Zeeman (20) 12. W. v. d. Heuvel (20). 13. W. Knollenburg (19). 14. J. Vonk (19). 15. H. Hees (15). 16 T. Lutters (8). Olympia heeft zaterdagmiddag meege daan aan de oropaganda-wandeltocht van de Ned. Chr Wandelsport Bond en de Sticht-Gooische Wandelsport Bond in Wijk bij Duurstede. 28 junioren lie pen onder leiding van de heer W. A Suman 15 kilometer en veertien senio ren wandelden onder leiding van de heer-D "Brood 25 km. De route van de 15 km voerde de wandelaars door het dorpje Cothen. waar de wandelaars vele fruitbomen konden bewonderen. bij de Amersfoort - Baarn - Nijkerk - Scher- penzeel - Soest - Rijdend bijkantoor De route van de 25 km. bracht de deelnemers eveneens door Cothen, on der de molen „Rijn-Lek" door, langs de prinses Irene-sluizen, waar veel schepen lagen, terug door Cothen en naar de finish m Wijk bij Duurstede. De Olympia-junioren wonnen deze keer geen prijs, terwijl de wandelgroep (se- niorengroep!van Hollandia op de 15 km slechts de derde prijs won. De Olympia-senioren groep won met enkele punten verschil de tweede prijs. Na afloop van de zware tocht met lan ge wegen werden door de heer Suman enige onderscheidingen uitgereikt. Henny Brand kreeg het speldje met twee sterrein. omdat zij de 2000 kilo meter had volgemaakt Het speldje met een ster, voor het afleggen van 1000 kilometer, was voor mej. De Lange. Ge huldigd werden ook de drie leden, die al vijf jaar deel uitmaken van de in dit najaar jubilerende (10, jaar) wan delsportvereniging: mevrouw Foeken, mej. Dini van Asch en Mimi v. d. Broek. Zaterdag a.s. nemen de wandelgroepen van Olympia deel aan de traditionele Fruitmars in Wadenoijen. Vrijdag a.s. houdt de Soester Schaak club haar jaarvergadering in het Oranje-Hotel en sluit hiermede het verenigingsjaar 1964-1965 af. De komende wintercompetitie in de S.G.S. wordt weer met spanning tege moet gezien alsook de huiscompetitie. De afgelopen zomercompetitie werd met veel animo gespeeld en de beste resultaten werden bereikt in Groep 1. Groep 1, Samj-on: gesp. 6, gew. 4, re mise 2, verloren 0. 5 punten. Groep 2, C. van Dijk, resp. 7, 6, 0. 1, 6 punten. Groep 2 J. v. d Wal, resp. 9. 4, 1, 4, 4punt. Groep 4, C. Bervoets, resp. 9. 7, 0, 1, 8 punten. De heer Samson werd wederom club kampioen en ham wacht een huldiging op de jaarvergadering. Een woord van hulde voorts voor de heer C Bervoets die uit 9 wedstrijden 8 punten wist te behalen. SPECIALIST OP FOTO- EN FILMGEBIED Burg Grothestraat 45 - Telef 3917 Winonah voelt zich wat ongedurig, nu Eric reeds zo spoedig weer uitgereden is om zich aan de staatszaken te wij den. Zonder een bepald doel begeeft ze zich naar de vertrekken van de koning, als wil zij daar in die ver trouwde sfeer beter aan hem kunnen denken. Ieder voorwerp hier herinnert haar aan de geliefde echtgenoot. Zwaar zullen haar deze dagen vallen, ook al gaat het nu slechts om enkele weken Bijna strelend gaat haar blik over alle dingen, die Eric toebehoren. Maar wat is dat daar op de grond? Een armband? Dat wapen kent zij toch, maarVrouwe Winonah, ik zocht u overal! De koningin ziet op. Draga komt bin nen en loopt vlug naar haar toe. Ik wilde.... begint Draga, maar met goedgespeelde verbazing houdt zij op en kijkt de koningin met grote, ver schrikte ogen aan Maar vrouwe, stamelt zij, dat is toch het wapen van Tyrfing? Dat moet een sieraad van Heidrun zijn! Van terzijde neemt Draga de konin gin op om de uitwerking van haar woorden vast te stellen Hoe lang heeft zij op dit ogenblik gewacht! lang voor Winonah eindelijk naar deze kamer toeging. Maar nu zal ze er dan ook gebruik van maken! Winonah kijkt wat.verbaasd naar,-de armband. Ja, zegt ze ik heb Heidrun daar wel eens mee gezien! Draga werpt haar een schichtige blik toe Hier! zegt ze bijna fluisterend, in heer Eric's vertrekken! Alsof ze van de ge dachte schrikt, trekt ze met de schou ders en gaat voort: Gij zult beter doen hier geen melding van te ma ken. vrouwe Winonah. Ge weet, hoe slecht de mensen zijn en hoe gauw er wordt rondverteld dat Heidrun hier. in de vertrekken van de koning Ze schudt met een wanhopig gebaar het hoofd, alsof ze niet verder durft te gaan. Maar Winonah ziet haar niet-begrijpend aan. Wat praat ge toch? vraagt ze, hoe kunt ge nu denken, dat dit lieve meisje met oneerlijke oogmerken hier zou komen? Foei! Winonah kijkt haar hofdame met licht verwijt aan en zegt: Hier hebt ge de armband. Breng hem naar Heidrun. Het arme kind zoekt er misschien naar! Met een koel knikje verwijdert de ko ningin zich. Draga achterlatende, die nauwelijks haar woede en teleur- ling kan bedwingen. Dit lieve meisje zegt ze de koningin na. wanneer ze er zeker van is dat Winonah haar niet meer kan horen. Wacht maar. Vrouw! Gij zult nog wel andere dingen te weten gaan komen, die uw gemoeds rust méér zullen aantasten! Ajje 't ming vraogt dan mok zeige. dat- tut ming koud laot ofter evoetbald wor of nie. Ikke ga<o maor zelde kleke, al- lenig aster een goeie wedstried is. Ikke mag nog wel us naor Hulshorst f iet- se om daor te kieke en naor Scherrepe- zeel om Vallelvogels an 't warrek te zien, maor daor blieft ut wel bie. En de tillevisie netuurluk, daor slao ik gin wedstried op over, Noeng bin ikke veurige week naor een wedstried eweest, die hier 's aovens wier espeuld. Ikke had niks te doen. dus ikke denk- Knelis, jie ken best us naor 't voetbaale, messchien ister wat te beleeve. Ikke het eerst an Kneliao veraogd. waant ikke durref maor nie zo 't huus uut te loope. Ikke bin wel de baos in huus. maar wat ming wief zelt, da beurt. Ze was in een goeje buu, waant ikke mocht zomaor weg op een deurdeweekse aovend. terwlel ikke aanders altied tuus mot blieve. Ze wou zelluf nie mee. Ze houdt nie van da getraap Ongelukke maoke, da doen die voetbaalers, zeit ze. En aster een z'n been breekt dan binne ze ka meraode de vollegende weeke slecht af. waant zullie kunne al da extrao warrek opknaape Daorom gaot ze nooit mee. dus aster minse binne, die ming zongder Kneliao zien op een voetbaalveld. die weete noeng hoe da komp. Goed, ikke staap op ming fietsie en traap naor Soesdiek. Om zeuve uur zou 't beginne en ikke was meraokels mooi op tied. 't Was een vriendschaa- pelukke wedstried, zeeje zullie laangs de lien allemaol, maor da ken ikke. Ikke het wel meer vriendschaapelukke wedstriede meejemaokt, die narreges op leeke En 't kon deze keer wel weer us zoiets worde, waant ikke heurde een speuler ze:ge: Jao. 't gaot narre ges om. maor wullie zouwe wel graog winne. Gelukkug ister niks beurt, al ging ut er af en toe wel us haard teugean. Hoechtum, zuk traape gedurig. Maor 't bleef allemaol binne de perreke en da was wel an de scheidsrechter te daanke. waant hie hield ut goedstraak. Da was maor goed ok. waant aanders konde d'r wel raore dinge beurd weeze. Noeng mot ikke d'r bie zeige, dattut nie de speulers waore, die 't haarde spel veroorzaokt-e, maor 't pebliek. 't Pebliek van de ene ploeg dan. Jonges, jonges. wat ginge die minse tekeer, ikke dacht da Ikke verdwaold was en in een of aander staodion was terecht ekomme waor een belaangrieke wed stried espeuld wier. 't Pebliek, onder aonvoering van een pursoon, ging me raokels tekeer, maor gelukkig trok de scheidsrechter zich ter heulemaol niks van an. De speulers wel, waant die begonne steeds haarder te speule. En da was jaamer, want ten eerste was 't heul narregs veur noodug en tweedes waore zullie da eigeluk heuelemaol nie van plaan. In 't begin deeje zullie 't te- minste nie. 't Waore enkel en allenig die schreeuwers laangs de lien. As ikke scheidsrechter eweest was," Tiad ikke ze vort estuurd. En ikke ken wel zeige, da as die minse daor mee deurgaon, dattut ok nog us een keer beurt. En dan kenne zullie niks zeige. waant zullie wille 't bliekbaor zelluf. Kiek en om zukke dinge kan 't ming noeng niks scheele, dattut voetbaale weer be gonne is. GEBOREN: Gciard. zoon van W. Kraus en L. G. E. C. van Schaik. Foekenlaan 12 Johanna Maria, dochter van G H. Gaage en A. D M. Groenhuis Roe ten, Hobbemalaan 19. Wicher, zoon van H W. v d Worp en G G van Velde. Rubenslaan 53. Gerrit Johan. zoon van G J. Starink en J. M. Mole naar, Noorderweg 45. Hendrik Ha- rald Johannes, zoon van J. van Rou wendaal en A. B. M. de Jager. Steen- hoffstraat 57. Rudi. zoon van H van de Bunt on G. Wassenaar, Lange Brinkweg 88 Johannes, zoon van J G H. Zeijderveld en G. Walet, Wieksloterweg O.Z. 27. Carolyne Christel Joyce, dochter van J G. Kools en C J. Neuvel, S Stevinlaan 81. Pieter. zoon van T. van Altena en A M S van Soest, Plesmanstraat 227. James Mlchael. zoon van J. D. Osgood en N R Bales, Korte Brink- weg 27. Charles Albert, zoon van H E Karsters en C A de Graaf, Zwaluwenweg 8 Martinus Louis, zoon van J. A. H. Wagenaar en L. de Bruin, Ant. van Leeuwenhoeklaan 213. Francisco Wietske. dochter van J. van der Heide en M M. Vis. Hilde- brandlaan 10. ONDERTROUWD: Robertus Meilof Akse, Stadhouderslaan 23 en Petro- nella Cornelia Troost. Koekoekweg 1. Theodorus Huber. Oostzanddijk 30, Hellevoetsluis en Jacoba Floor, Soes- terbergsestraat 74 GEHUWD: Antonius Johannes Maria van der Linden, Kapelweg 91. Amers foort en Adriana Johanna Maria Brou wer, Soesterbergsestraat 117 Johan nes Westeneng, Nieuweweg 33 en Delia Elisabeth van Schaik. P. de Hooghlaan 3. Henri Josep Festen, Steënhoff straat 65 en Aafke Maria Quick, Van Weedestraat 88. Jan Hendrik An- thoon Anderiessen. G van Amstel- straat 95. Hilversum en Mariëtte Jo hanna Louise van Hall, Koekoekweg 8. Albertus Antonius Jacobus van Hat- tum. Govert Fiinkstraat 22. Amersfoort en Catharina Sevink, Koekoekweg 19. Boudewijn Roelants. Fred van Ee denlaan 7, Uithoorn en Ingeborg Cla- zina Kruisbrink, Regentesselaan 13. Dir. H. W. Vellinga Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 Begrafenis, Crematie, Transport (Rouwkamer) OVERLEDEN: Hendrikus Wilhelmus Verdonk, 44 jaar. echtgenoot van J. S R. de Jager, Van Straelenlaan 44.

Soester Courant | 1965 | | pagina 3