wAt zat öe heRpst ons geven Disco - Centrum geopend S.E.C. groeit nog steeds, nu al 455 leden en 103 donat. Flinke bijverdienste Drukkerij Smit Aantal poolleden nam toe tot 800 Voor al uw FOTO-OPDRACHTEN M. TUSSEN Voor kwaliteitshorloges Sportprogramma bezoeken van abonnees. Bureau Soester Courant Medische dienst Inkoop en Verkoop Rouw- en Trouwkleding PREDIKBEURTEN R.K. Kerkdiensten Klokken - Wekkers Zaterdag 4 september VOETBAL 16 uur: Hees-Terschuurse Boys 16 uur: Dolderse Boys-V.V Z. Zondag 5 september B.D.C -HANDBAL 12 uur: Dames sen B D C -S D O. 13 uur: Heren sen. B.D.C.-Amersfoort 2. 14.15 uur: Heren jun B D.C.-Fldelltas. 12 uur: Dames jun. Sport Ver-B.DC. 13 uur: Dames Jun. Oranje 2-BD.C. 2. 12 uur dames asp. B.S.V.-B D.C 1. 10.45 uur: Heren sen. BHC 3-B.D C. 2. 12 uur: Dames asp. LVV. 2-BDC 2. 13 uur: Heren asp. Fidelltas-B.D.C. B.D.C.-VOETBAL 14.30 uur: B D.C 1-D.W.S.V. 1. (Eerste competltle-wedstri j d 1 Wij vragen een net, be spraakt persoon, over veel vrije tijd beschikkende, (juist iets voor een vitaal gepensioneerd persoon, voor het Geen avondwerk. Zij, die een aangename be zigheid wensen, verzoeken wij eens te komen praten. Van Weedestraat 29A De artsendienst wordt dit weekeinde waargenomen door de artsen: W. J. Schutte, Burg Grothestraat 65. tel. 2333 en H van Dorssen, K. Berg straat 3, tel. 2119. Tandartsen. Zaterdag en zondag van 1300-13 36 uur J. G. v. Eek, Wald. Pyrmontl. la. Apotheek. Zaterdag en zondag apotheek „Soest". Oranje-Groene Kruis. Zr. Kropf, Middelwijkstraat 36, teL 2902. Wit-Gele Kruis. Zr. Bijlard, Saenredamplantsoen 15, tel. 5425. Groene Kruis. Zr. Van Schaik, Duinweg 37, tel. 4130. van nieuwe en bespeelde INSTRUMENTEN REPARATIE STEMMEN VERHUUR Als u een wit hoedje kiest bij dit model, bent u op en top in de mode. Met een zwarte hoed, zwarte ceintuur, zwarte handtas en zwarte schoenen bereikt u weer een heel apart effect. Ook rode accessoires laten zich gezellig bij dit rib fluwelen manteltje combineren. Ook de jeugd deed het goed in het afgelopen seizoen, al moest junioren A het gewonnen terrein weer prijs geven. De heer Wilhelm bedankte de jeugdcommissie voor het vele werk. dat zij had verzet. De honkbalafdeling wenste hij een succesvol seizoen toe. Hij liet niet na, de zustervereniging „Hees" te bedan ken voor het beschikbaar stellen van het clubgebouw, waardoor het honk balkamp van SEC. zo kon slagen. Hierbij noemde hij ook de namen van de heren F. Houtzager en R v. d. Gaast, die hij, met alle medewerkers, bedankte voor hun initiatief. De heer Wilhelm bedankte ten slotte allen, die de vereniging in het afgelopen seizoen daadwerkelijk hebben ge steund. De notulen, nog gemaakt en voorgele zen door de oud-tweede secretaris W Pureveen. werden onder dankzegging goedgekeurd, waarna secretaris J P. C Veldhuizen het jaarverslag uitbracht. Daaruit bleek, dat er momenteel 455 leden ziin en i 03 donateurs. Van het Aantal leden behoren 351 tot de voet balvereniging (23 zaterdag-leden), 77 KERK SOEST-Z., St. Willibrordusstr. H. Missen te 7.30 uur en 11 uur 9 uur Hoogmis, 's Avonds 6 uur Lof. Het was voor het eerst in de geschie denis van de voetbalvereniging S.E.C. dat vrouwelijke leden een jaarverga dering bijwoonden. Woensdagavond was dat het geval tijdens de 27ste jaarvergadering, onder leiding van voorzitter M. Wilhelm in hotel Bos en Duin gehouden. De voorzitter verwelkomde de aanwe zigen in zijn openingswoord. Onder hen waren eie-lid A. Roest, afge vaardigden van ae nieuwe zaterdagvoet balafdeling en leden van de dames softbalafdeling. De heer Wilhelm noemde de jaarver gadering een grasveld, dat als het gladgeschoren is heel mooi kan zijn, maar dat de bloemen het nog mooier maken. ,.U bent de bloemen in het grasveld", aldus de heer Wilhelm tot de sofbalsters. Hij sprak daarna over het overlijden van de oud-voorzitter, de 72-jarige heer W. v d. Hoek, het enige lid, dat de vereniging in het afgelopen seizoen ontviel. De heer Wilhelm zei, dat zijn naam en die van SEC. onverbreke lijk met elkaar verbonden zullen blij ven „Zijn naam wordt in het boek van S.E.C met gouden letters geschreven", zei hij. De aanwezigen namen daarna enkele ogenblikken stilte in acht. In zijn terugblik op het seizoen 1964- 1965 zei de heer Wilhelm, dat daarin grote dingen tot stand gekomen zijn of aan de totstandkoming waarvan men is begonnen. Een voorbeeld daar van is het clubgebouw. „Als dat een maal klaar ls, zal de band tussen de S E C.-leden onderling nog meer ver stevigd worden" Hij zei dat jammer te vinden, dat, niet alle leden daad werkelijk meehelpen aan de bouw. „We hebben flinke kerels in de vereniging, maar ook „lapzwanzen". die we liever kwijt dan rijk zijn", zei hij. Tot die laatste categorie rekende hij zeker niet de heren v. d. Broek, Rut- tenberg, Tuenter en Veldhuizen, die er voor hebben gezorgd, dat afgelopen zondag gebruik kon worden gemaakt van kleedkamers bij het veteranen- tournooi. „Ze hebben er tot zondag middag 12 uur aan moeten werken om tot de honkbalvereniging en 27 tot de softbalvereniging. In het afgelopen seizoen werd het honkbalveld op het tweede B.D.C.-ter rein in gebruik genomen. Ook de heer Veldhuizen had woorden van lof voor het honkbalkamp. Voor de ko mende competitie is met negen jeugd- teams ingeschreven. De redactie van de Groen-Witte werd dank gebracht De belangstelling voor deelname aan de pool nam toe. Er zijn momenteel 800 poolleden. S.E.C. ontving aan toto- gelden 4833.tegen vorig seizoen 3941,—. In september zal het half verharde trainingsveld gereed komen, waarvan S.E.C. en B D.C. samen gebruik zullen maken Het carnavalsfeest van SEC. werd een groot succes. De softbalaf- deling heeft grootse plannen op stapel staan. In de jeugdafdeling zit veel talent. Daarom gaat S.E.C. met ver trouwen de nieuwe competitie tege moet. De heer Wilhelm bedankte secretaris Veldhuizen voor het vele werk. dat hij SPECIALIST OP FOTO- EN FILMGEBIED Burg Grothestraat 45 - Telef 3917 ook In 1964-'65 weer voor S.E.C. deed. Het jaarverslag werd onder applaus goedgekeurd. De heer J. E. Roeymans las daarna als penningmeester het jaarverslag. Aan niet gespecificeerde uitgaven stond een post van 4712,geboekt, aan niet gespecificeerde inkomsten ruim 3500,Er is een batig kas-, bank- en giro-saldo van 5332,—. De kascommissle brach verslag uit bij monde van de heer R. Jansen, die dit werk al voor de twaalfde maal had gedaan. Hij drong aan op controle ■van de honkbal-kas, op het benoemen van een derde kascommissie-lid en op het beter specificeren van de bedra gen. De heer Dekker voegde daaraan toe, dat er in 't vervolg ook een begro ting gemaakt zal worden. De kas werd in orde bevonden. De heer Roeymans werd door de voorzitter dank gebracht. De heer Jansen kreeg voor de der tiende maal zitting in de kascommis sle, de heer Dekker bleef ook nog een jaar, terwijl de heer Posthuma als nieuw lid werd toegevoegd. Van het bestuur waren aftredend de heren J E. Roeiimans, A W. van Vee- nendaal (commissaris) en J. P. C. Veldhuizen. Er waren geen tegenkan didaten, zodat allen werden herbe noemd Voor de heer J. Elderman, die om gezondheidsredenen als gewoon be stuurslid had moeten bedanken, koos de vergadering de heer A Brugman in de plaats. De heer Brugman is voor zitter *van de zaterdagafdeling. De heer Wilhelm bracht de (niet aan wezige, i.v.m de waterpolo-wedstrijd Nederland-Japan in het Natuurbad) heer Elderman dank voor het werk, dat hij voor de vereniging verzette. De technische commissie werd uitge breid van drie tot vijf personen. De heer J. van Delden had te elfder ure bedankt, zodat er drie nieuwe leden gekozen moesten worden. Op voorstel van het bestuur werden dit de heren T. Dasselaar, J. Meerdlnk en B. de Rooij. Zij namen hun benoeming aan. De heer Wilhelm zei: „Het materiaal hebben we, het is nu alleen nog een kwestie van inzicht en opstelling". Daarna volgde de rondvraag, waarna de vergadering, die een vlot verloop had, werd besloten. Een paar jaar geleden besloot de in Noord-Holland geboren en getogen heer P Bruin zijn baan als chef in dienst van de P.T.T. op te geven om zelfstandig te gaan werken. Hij kwam in Eschede terecht, waar hij een win kel begon met dezelfde verkooparti kelen, als die welke thans in de geheel vernieuwde winkel op de Soesterbergse- straat hoek Birkstraat te koop zijn: grammofoonplaten, schemerlampen, radiotoestellen, tape-recorders en elktrische huishoudelijke apparaten. Onder de naam „Disco-centrum" is de winkel van de heer Bruin vandaag of ficieel geopend. Het is niet verwonder lijk. dat hij deze naam heeft gekozen, want de grammofoonplatenafdeling neemt een ruime plaats in in de ge zellig ingerichte winkel. Er is een dis cobar met drie oortelefoons. Er is een grote sortering grammofoonplaten en de bewoners van Soest-Zuid zullen ze ker de weg naar de Soesterbergsestraat (voorheen de meubelzaak T. Beuken) weten te vinden De heer Bruin is ongeveer een jaar in Enschede geweest Daarna vertrok hij naar Drachten in Friesland. Hij had daar een prachtige, moderne winkel, die zeker driemaal zo groot was als de huidige winkel. Maar het was moei lijk wennen. Hij voelde zich ln Fries land als een emigrant. „Ik ben ook in Afrika geweest, maar daar voel je je beter thuis dan in Friesland", aldus de heer Bruin, die overigens niets op de Friezen tegen heeft. Hij wilde meer naar het centrum van het land en het werd ten slotte Soest, waar hij vandaag, na een verbouwing van vier weken, de winkel opent. VOOR HET PARTIJTJE In het najaar wachten ons ook weer de traditionele visites en partijtjes. Wilt u daar goed voor de dag komen in iets geheel aparts, dan raden wij u aan, bordeaux-rode of kobaltblauwe rib fluweel te kiezen voor een opvallend mantelpakje in deze nieuwe stijl. Zowel de rok als het jasje tonen aan de onderzijde een opengewerkt gedeelte als broderie-anglaise, dat hier een zeer verzorgde en originele indruk maakt. Het jasje heeft driekwart mouwen en is kraagloos. Er kan een witte bloes onder worden gedragen. Hierbij passen lange handschoenen in de zelfde kleur, doch b.v. een witte hoed, witte avond)- tas en witte schoentjes. De onderjurk mag natuurlijk, net zoals bij splitten het ge val is, niet door de broderie te zien zijn. Het is daarom verstandig een korte voering in de rok aan te brengen, zo dat u geen onderjurk of jupon behoeft in te korten voor de keren dat u dit gezellige ensemble draagt. Jolanda Deze ribfluwelen regenmantel is uitgevoerd in beige en u kunt er beige handschoenen en hoge laarsjes bij dragen. Gehaakte kousen komen deze herfst ook weer in de mode Bruine acces soires nttten het er eveneens uitstekend bij doen. KERK SOEST, Steenhoffstraat. H. Missen te 7.30, 10.45 en 12 uur. Hoogmis te 9 uur. 's Avonds 7 uur lof. In de week de H. Missen te 8 en 9 uur. KERK SOESTDIJK, B. Grothestraat. H. Missen te 7.30, 10 45 en 12 uur. 9 uur Hoogmis. In de week (uitgezonderd woensdag en zaterdag) H Missen te 7.45 uur en 8.30 uur. Woensdag en zaterdag te 7 45 en 9 uur v.h Joh. van Keeken Laanstraat 55 - Baarn Telefoon 2783 het zover te krijgen", aldus de heer Wilhelm, die hen alvast bedankte. Hij zei, dat er over een paar maanden een clubhuis zal satan, waarop niet alleen SEC., maar heel Soest trots zal zijn. Een nieuwe loot aan de S.E.C.-stam is de softbalafdeling, die nu vier maan den bestaat. De voorzitter wenste de dames veel succes toe in de komende competitie. Hij spoorde de voetballers aan een voorbeeld te nemen aan het uiterlijk van de dames tijdens de wedstrijden. „Zij zien er altijd uit om door een ringetje te halen, terwijl er voetbal lers rondlopen, die niet eens een paar behoorlijke kousen aan hebben", zei hij. Een nieuw gezicht is ook de zaterdag- voetbalafdeling, die bliksemsnel groeit. „We moeten die ontwikkeling in de gaten houden, want over 5 of 6 jaar :s het zaterdagvoetbal misschien heel belangrijk geworden", aldus de voor zitter, die in dit verband wees op de vijfdaagse werkweek Hij vond het prettig, dat aan de bij S.E.C. levende wens om een zaterdagafdeling te stich ten. werd tegemoet gekomen door de P T T., die haar elftal aan S.E.C. „over deed" Daarmee waren beide uit de moeilijkheden: S.E.C. had ineens vol doende kader, de P T T. beschikte over een terrein. De prestatie in het afgelopen seizoen vond de heer Wilhelm niet slecht. Het eerste werd de voet dwars gezet door Hercules, dat in een wat ongelukkige wedstrijd met i-0 won. Daardoor gin gen de kampioenskansen voor S.E.C. verloren. Het vierde daarentegen werd wel kampioen, het vijfde miste op het nippertje de boot. Het tweede baarde echter zorgen en ontsnapte ternauwer nood aan degradatie. Hij bracht dank aan de leden van de elftalcommissie, de heren B Dekker, D. H Tuenter en J. van Delden. in goud - doublé, staal en chroom. in alle prijsklassen Deze katoen is op vernuftige wijze geïmpregneerd en wa terafstotend, zodat er geen gummivoering meer noodzake lijk is. Katoen kan nu op verschillende wijzen voor dames mantels worden toegepast. De mantels voor de komende herfst kunnen daardoor lichter van gewicht blijven dan onze vroegere winterkleding. We bewegen ons er gemakke lijker in en een regenbui kan zelfs een zondagse jas niet meer deren. OOK GEKLEDE MANTELS Ribfluweel zien we ook al toegepast voor de meer geklede mantels. Kijk eens naar die oergezellige najaarsmantel met opvallende, extra brede ribbels in gebroken wit en de brede revers aan de kraag. Deze jas is ook bijzonder geschikt voor de kille nazomer avonden en kreeg van de coupeur een sportief uiterlijk door de losjes omgehangen ceintuur, de opgenaaide zakken met grote kleppen en de weinige, maar zorgvuldig op de juiste plaats aangebrachte holle knopen. HERVORMDE KERKEN. Oude Kerk. 8.45 uur gezlnsdienst 10 uur ds H. Roest H, Doop 19 uur jeugdlenst. ds D M. Jalink. Tijdens de morgendienst kleuteroppaa. Emmakerk. 10 uur ds K. v Liere. 7 uur ds H. Roest. Tijdens de morgendienst kleuteroppaa. Heeskapel. 10 uur ds J. Mettau. Zonnegloren. 10 uur ds D. M. Jalink H. Avondmaal. Ichtus Kerk. 10 uur ds C. den Boer uit Sliedrecht. 17 uur ds P de Jong uit VeenendaaL GEREFORMEERDE KERKEN. Julianakerk. 9.30 en 5 uur ds H J. Lambert Heerspink. Wilhelminakerk. 10 en 5 uur ds C. M. v. d. Loo. 'iEREFORMEEERDE KERK Eltheto. 8.30 uur ds K. Deddens van Amersfoort. 3 uur ds W. Borgdorf van Baarn. CHR. GEREFORMEERDE KERK Geen opgave. GEREF. GEMEENTE. Kleine Rembrandtzaal. 10 en 5 uur leesdienst. VER. v. VRIJZ. GODSDIENSTIGEN. Afd. van de Ned. Protestantenbond. 10 uur mej. C E Jolles Afscheids- dienst. EVANGELISCH Ll'TH. GEMEENTE. Van Weedestraat 19. Geen dienst. De wat gekledere en toch sportieve najaars mantel. Grover geribd, maar even waterdicht. Wat kan de plaats van een knoop of de non chalante strik in een ceintuur toch veel doen Nauwelijks zitten we midden in de zo mer, of we denken alweer met wat zorg aan de herfst. Lopend langs de etalages op ons dagje uit of gezellig schuifelend door drukke winkelstraten in ons vakan tieverblijf trekt het oog van de vrouw immers onwillekeurig naar de etalage poppen die gehuld zijn in de nieuwe wintermode. We kunnen er echt niets aan doen. Dat ligt niet alleen aan ons karakter, maar ook aan onze vooruitziende blik. We we ten, dat er wat afgedankt moest worden, dat de kinderen met het nieuwe school jaar wat nieuws moeten hebben, maar ook dat we zelf ,nog niets' hebben om aan te trekken als het kouder mocht worden. En het kijken kost voorlopig nog nietsWe troosten ons met de ge dachte, dat we vergelijkenderwijs het voordeligste modelletje kunnen gaan uit zoeken, zodat we straks, als het zover is, precies weten wat we willen en.... wat we kunnen betalen. REGENMANTELS We zullen aan een nieuwe regenjas moe ten geloven. Die kunnen we nu eigenlijk al heel goed gebruiken. Wie weet stappen we op een verregende vakantiedag wel meteen dat modemagazijn binnen, waar die gezellige ribfluwelen mantel te kijk hing en waar we vier zakken op ontdek ten boven en onder de brede ceintuur. Ribfluweel komt weer in de mode, zelfs voor regenmantels Vóór de oorlog zijn er ook van die fluweelachtige regenjas sen in de handel geweest, maar die moes ten met een gummi voering waterdicht worden gehouden. ADVENTSGEMEENTE. Zaterdag. 10 uur Bijbelstudie. 11 uur de heer P. Sol. BAARN. DOOPSGEZINDF GEMEENTE. 10.30 uur ds J Nooter uit Den Haag. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE, 10.30 uur ds W J. Manger De nieuwste „cocktail-dress" in de vorm van een ribfluwe len mantelpakje met zeer ge zellige, bloemvormige uitsnij dingen, zowel in het jasje ais in de rok.

Soester Courant | 1965 | | pagina 5