Nederland-Japan (waterpolo) 5-3 Hoe wint u de pool? mrmr MARCHAL -HAARMODE De bruid van de maand Duin kikkers maakten goede beurt G4RAGE STAM SLACHTOFFERS VAN MOORD - mtmwj VERHUUR 25 KORTING J. C. Brouwer en Zn. Voorlichting mJMA SOESTERBERC m&fïzr Renault dealer Openbare Bibliotheek Soestdijk Welke schadevergoeding kan worden geëist in geval van „doodslag" Een bril die goed zit koopt u bij de vakman Ruime keuze MONTUREN Lenssen+de Wolff Medische dienst. Voethaltournooi Jeugddienst Bejaardensoos naar Lek en Linge Ir. Van Emmenes geeft totolessen Lafeber loopt lange afstand Zwerfhond naar het asyl Geen voorrang verleend ■•"«SST De Soester zwem- en polovereniging „De Duinkikkers" heeft met het onder auspiciën van de Kon Ned. Zwem Bond georganiseerde internationale wedstrijd tussen het onder de naam „Kikvorsen" spelend- Nederlandse ze vental en het nationale team van Ja pan, uitkomend onder de naam „Stu dentenelftal". in de roos geschoten. Er waren woensdagavond in het Soes ter Natuurbad meer dan 500 toeschou wers. onder wie burgemeester mr. S. P baron Bentinck. wethouder K. de Haan en bestuursleden van de K.N.Z.B „De Duinkikkers" heeft bij de K.N.Z.B een uitstekende naam en het toonde die woensdagavond nog een duidelijk waard te zijn Na afloop kreeg het be stuur dan ook terecht de verdiende complimenten. Het zal dan ook beslist niet de laatste keer zijn. dat in Soest een dergelijk evenement werd georga niseerd, dat hebben de heren van de K.N.Z.B. al laten doorschemeren. Renault R4 Luxe van f 4.150,— af Dauphine Gordini van f 4.945,af Renault R 8 van f 5.495,af Renault R 10 van f 5.995,af Renault R 16 van f 7.950.— af Caravelle Coupe van f 9.750.af. Nieuwerhoekplein 1 - Soestdijk Telefoon 2850 Om precies kwart voor zeven liet scheidsrechter W. Goose uit Rotterdam de spelers te water. In de eerste speel periode van deze door Nederland met 5-3 gewonnen wedstrijd, toonden de Japanners zich goede tegenstanders. Zij waren snel. plaatsten goed en brachten de Nederlandse verdediging nogal eens in het nauw. Ze hebben trouwens de gehele wedstrijd uitste kend partij gegeven en de toeschou wers hebben dan ook meer genoten van hun spel dan van dat van de Nederlanders, die net dat beetje spirit misten, dat de wedstrijd tot een hoog staande ontmoeting zou kunnen ma ken. Een somber geluid dus over de Kik vorsen-ploeg. die veel beter kan. De Japanners boden van het begin af felle tegenstand, maar toch was de eerste aanval voor de Nederlanders. Geutjes kreeg een uitstekende kans. maar miste. Doelman Ishii wierp de bal naar het middenveld, dat de voor hoede inschakeide. Het was ten slotte Kuwayama, die de fraaie aanval doel treffend afrondde en het eerste ap plaus voor zich opeiste (0-1). Lang hebben de gasten van deze voor- sorong niet plezier gehad, want na dat doelpunt maakten de Kikvorsen direkt gelijk. Fred van Dorp benutte een door een goede doorslagbal van Van den Hoek ontstane kans (1-1). De Japanner Sato moest het water uit voor een overtreding en ondanks dat Taheuchi even later tegen de paal schoot, buitte Nederland de numerie ke meerderheid uit door een treffer van Geutjes, die nog juist op tijd voor 2-1 kon zorgen In de tweede periode maakte de beste Japanse speler K. Taheuchi er al heel Nieuwe aanwinsten. Jeugd Leesboeken. Benary-Isbert. De ark van Noach. - De lijsterbeshoeve Benson, Wolvensporen in Nebraska Berna. Spanning rond tankstation De ekster". Blinxma, Kansas-Kidd en de zanger van het Duivelskopge- bergte. Bouhuys. Auto-Bas. Bruckne. Sadako wil leven. Bruna. De matroos. - De school. - Nijntje aan zee Brunner. Ukkepuk. Cur- wood. Kazan de wolfshond. - De zoon van Kazan. - Faith-Ell Svensmark, Hannibal en Esmeralda Gast. Ook viermaal is scheepsrecht. Hinzel- mann. Mijn moeder en ik. Knudsen, De ondergang van Pompeji. Leiker- Kooymans, Het vluchtelingen kind. Lemke. Tien Kleine negertjes. Mar- auand, Chi Ming en het maanfeest. Norel. In de branding. Oosterhuis, De wonderbeneri van Umberto Pri- cken. Opa Sjanghai. Romijn, Van Hollandse jongens in de Duitse tijd. Rutgers van der Loeff-Basenau, Als je zou durven. Van 't Sant. Netties tweelingbroer. Stelli, Dop's harde dobber. Stokke. Ingrids eenzame wacht. Stokke Dop's harde dobber. Visch, Geel mij maar een taart. Wildsmith, De leeuw en de muis. Wilkeshuis. De gouden slang. Winsemius, Tranen drogen op. Boeken over allerlei onderwerpen. Diekman. Wie zei. dat we zo schoon zijn? - Het grote boek. over wilde dieren Van Heerde, Jongensradio. - De kleine hagedis. Mercer. Alexan- der de Grote. - North, De klein wil dernis. Oosterhuis, Met en zonder harnas. Perrault. Sprookjes van Moeder de Gans - Sprookjes uit 1001 nacht. Tindall, Twee Sabra's trek ken door Israël Vesseur, Onderweg Wilkeshuis. Rook en as over Tris tan. Zechlin, Binnen blijven, bezig blijven. snel 2-2 van. Ondanks de snelheid van de Japanners, die aalvlug waren, hiel den de Kikvorsen het beste van het spel. Van Dorp bracht de kracht tot uitdrukking in een hard schot, dat door de lat niets opleverde. Toch werd het nog 3-2, dank zij een doelpunt van Van de Hoek In de derde speelperiode werd de strijd vinniger, zonder dat er overigens spra ke was van te hard spel. Daar zorgde de uitstekend leidende arbiter Goose wel voor. Van den Hoek kwam alleen voor Ishii, maar deze stopte de bal prachtig. Toch moest hij even later zwichten voor een hard schot van de goed mee naar voren gekomen achterspeler Woude (4-2). Even later werd de strijd definitief beslist, toen de Japanners T. Taheuchi en Murayama het water uit moesten. Hoogveld had daardoor niet veel moei te om 5-2 te scoren, al gebeurde dat dan ook weer op het nippertje. De laatste speelperiode was weer voor de gasten. Doelman De Vries kon enige malen zijn kwaliteiten tonen en kreeg menig open doekje. Eenmaal werd hij echter nog gepasseerd, dat was toen Kuwayama een hard schot loste, dat hem te machtig werd (5-3). Bovendien had-De Vries voor die tijd al een paar maal de medewerking van de lat ge had, o a bij schoten van K. Taheuchi Het bleef evenwel 5-3, die voor de Japanners gunstiger had kunnen uit vallen, indien zij over wat meer inter nationale routine zouden hebben be schikt. Na afloop kregen spelers en officials een diner aangeboden in het restaurant van het Soester Natuurbad. Daar werden cadeaus uitgewisseld, vriendelijke woorden gesproken en „De Duinkikkers" dank gebracht voor de uitstekende organisatie. Het werd een geslaagd evenement, waarmee „De Duinkikkers" eer heeft ingelegd. Verschillende droevige moordzaken hebben de laatste tijd weer de gemoe deren beroerd. In Hilversm is na 2V2 jaar het stoffelijk overschot gevonden van een vlak bij huis verdwenen jon getje, dat even zijn broertje moest ha len. In Valkenburg is op de Schaels- berg een jongeman neergeschoten toen hij zijn meisje wilde beschermen te gen een aanrander. In Eindhoven is een 6-jarig jongetje achterop de fiets meegenomen en dood teruggevonden. In Amsterdam is een onthoofd lijk gevonden in een koffer In meer plaatsen van ons land zijn dit jaar dergelijke agressieve misdrij ven gepleegd In de regel kan bij dit soort zaken de voorbedachte rade niet worden bewezen en wordt de verdach te veroordeeld op grond van art. 287 van het Wetboek van Strafrecht, waarin doodslag strafbaar wordt ge steld met een gevangenisstraf van ten hoogste 15 jaar. Duidelijke artikelen in het B.W. Wanneer iemand overlijdt door schuld van een ander lijden in vele gevallen de nabestanden daadwerkelijk schade, zódat zij toch volgens art. 1401. van het Burgerlijk Wetboek vergoeding van al die schade zouden kunnen ei sen. De jurisprudentie heeft echter uitgewezen, dat artikel 1406 een be perking is van artikel 1401. Het zwaar te punt van artikel 1406 ligt m de volgende woorden: „hebben de over blijvende echtgenoot, de kinderen of de ouders van de ..nedergeslagene", die door zijn arbeid plegen te worden on derhouden" etc Er wordt een aantal personen opge noemd. maar niet als voorbeeld ge noemd. doch als de enigen die een vorderingsrecht hebben! Dus alléén de overblijvende echtgenoot, de kinderen en de ouders. Er zijn veel meer personen en instan ties die door de dood van iemand schade kunnen lijden. B.v. de zaak of firma, waar de overledene werkte, alle mogelijke familieleden, leveranciers, klanten, verenigingen, kerkelijke en charitatieve instellingen, maar zij be zitten geen vorderingsrecht De# hoge Raad heeft nl al diverse malen uit drukkelijk bepaald, dat alleen de in art, 1406 met name genoemde perso nen recht op schadevergoeding heb ben. Kostwinner Het vorderingrecht voor dezen is ech ter ook niet onbeperkt, hetgeen bijkt uit de zinsnede: „die door zijn arbeid plegen te worden onderhouden" Dat wil zeggen, dat ae overledene kostwin- nier voor de echtgenoot, de kinderen en'of de ouders geweest moet zijn. Men zegt wel eens, dat art. 1406 uit- luitend recht geeft op alimentatie. Uit (o.m een tweetal arresten van de Hoge Raad blijkt, dat de schade, iie ex art 1406 B W. voor vergoeding in aanmerking komt. geen andere is dan die. welke bepaalde personen lij den door het verlies van het levens onderhoud, dat zij van de overledene ontvingen, voor zover zij dit na diens dood nog behoeven. Alleen een tekort in de voor hun onderhoud nodige mid delen moet door de schadeplichtige vergoed worden Door de dood van een man, die per week t 125,verdiende, waarmee hij zijn gezin onderhield, komt voor dat gezin een erfenis vrij van 100000.—. Heeft zijn gezin voor die f 125.nu een vorderingrecht? In principe niet, want door de erfenis hebben zij de 125.— per week voor hun levens onderhoud niet meer nodig. Hebben de in art 1406 met name ge noemde personen een vordering voor hun echtgenoot, vader of kind? In het algemeen wordt ook door de rechter terecht het standpunt ingenomen, dat in gevallen als deze geen smartegeld kan worden gevorderd, hoewel deson danks éénmaal een vordering hier voor wel is toegewezen, nl. door de rechtbank Amsterdam (13-4-1948). En de begrafenis? Een volgende vraag, die zich voordoet is, of begrafeniskosten vorderbaar zijn. Deze vraag moet ontkennend worden beantwoord In de eerste plaats vor men deze kosten geen onderdeel van de alimentatie en in de tweede plaats wordt terecht het standpunt ingeno men. dat er nu eenmaal voor ieder moet worden betaald. Het zou daarom niet juist zijn, wan neer de dood vroeger intreedt dan verwacht werd. de toevallige veroorza ker van de dood nu voor de begrafe niskosten te laten opkomen Overigens heeft de Hoge Raad reeds in 1925 be slist, dat begrafeniskosten inderdaad niet vorderbaar zijn. Het is belangwekkend nog even stil te staan bij de vraag, wie de kinde ren van de „nedergeslagene" zijn Over het algemeen is deze vraag uit de aard der zaak niet moeilijk te be antwoorden. maar wannneer wij den ken aan de omstandigheden dat na de dood van de vader nog een kind kan worden geboren, krijgt de vraag- een ander aspect Later geborenen wel Heeft de moeder-voogdes nl. een vor deringsrecht voor het kind, dat zij als weduwe ter wereld brengt? Deze vraag moeten worden beantwoord, waarvoor wij verwijzen naar een recent arrest van het Hof Amsterdam (d.d. 11-12- 1958), dat zelfs een 7 maanden na de dodelijke autobotsing van de vader ge boren kind moest worden aangemerkt als reeds vóór dat ongeval in het ge zin van zijn ouders te leven en door de arbeid van de vader te worden on derhouden, althans tegelijk met de Leverancier van alle ziekenfondsen Gn noarSP'J KER TEL. 29 8 2 50E5TERBERGSE5TR 26 van SERVIÉS - GLAS - BESTEK STOELEN. TAFELS enz. enz. Met bijlevering van DRANKEN op SERVTES. GLAS EN BESTEK Vraagt onze prijscourant WIJNHANDEL - SLIJTERIJ Steenhoffstraat 64 Telefoon 2551 moedeh Zelfs was het Hof van me ning, dat vader en/of moeder zich de zwangerschap niet eens bewust be hoefden te zijn. Tenslotte zal de rechter rekening hou den met de laatste zinsnede van art 1406, nl. „(recht op schadevergoeding) te waarderen, naar gelang van de we derzijdse stand en de fortuin der per sonen en naar de omstandigheden". Onder „omstandigheden" kan men bv. rekenen het feit, dat het slachtoffer in mindere of meerdere mate zélf medeschuldig was aan het evenement, waardoor hij het leven verloor (bv. bij autobotsingen). In zulke gevallen zou het onjuist zijn, wanneer de dus slechts mede-schuldige dader verplicht zou worden de volledige schade te vol doen. De „stand" En wat de „stand" betreft: een jonge weduwe b.v uit een eenvoudig arbei dersgezin behoeft niet op een dusda nige wijze schadegesteld te worden, dat zij tot aan haar dood als een vor stin kan leven, zonder enig werk te doen. Men is nu eenmaal verplicht om de schade, die men lijdt, zoveel mogelijk te beperken en het is geen onredelijke eis, dat een vrouw of man uit een bepaald milieu binnen bepaalde gren zen ook de handen uit de mouwen steekt Van een weduwe van een wel gesteld zakenman mag niet worden verlangd, dat zij werkster wordt om op die manier zelf in haar onderhoud te kunnen voorzien. Maar ook een eenvoudige man mag niet tot een dus danige schadeloosstelling gedwongen worden, dat hij bij wijze van spreke tot de bedelstaf wordt gebracht. Overigens zal deze mogelijkheid he ien ten dage niet zo groot meer zijn, gezien immers het feit, dat de meeste veroorzakers van een dodelijk onge val wel voor het risico van het Wet telijke Aansprakelijkheid verzekerd zijn en de rechter rekent een W A - verzekering wel degelijk tot het for tuin van de schuldige. Een directeur van het gevangeniswe zen heeft onlangs openlijk voor de doodstraf gepleit op een wijze, die veel kritiek heeft uitgelokt en dit voor het kamerlid mevrouw Singer-Dekker zelfs een reden bleek vragen aan de minis ter van justitie te stellen. Gelukkig kreeg de betrokken gevange nisautoriteit niet de bijval, waarop hij wellicht gerekend zou hebben. Toch staat het voor ons vast, dat vele Ne derlanders er diep ln hun hart net zo over denken. En waarom? Voorna melijk, omdat zij met groot wantrou wen staan tegenover alle moderne re- soclaliserlngsmaatregelen, die tegen woordig worden toegepast. Zijn al deze Nederlanders dan zo dom. dat zij het nut van deze maat regelen niet kunnen begrijpen? Wij dachten van niet. Wat hier vooral ont breekt, ls een duidelijke voorlichting. Wij vernemen wel dat sommige mis dadigers psychiatrisch worden behan deld. wij horen dat een groot aantal hunner onder reclasserlngstoezicht wordt geplaatst, maar van de resulta ten van deze bemoeienis vernemen wij zo goed als niets. Een leidende functionaris van het mi nisterie van justitie heeft ook beweerd dat de criminaliteit beslist niet toe neemt, uitgezonderd de verkeersdelic ten. Maar waar blijven de cijfers, die dit aantonen? Wij lezen er niets over. Zolang de voorlichting op dit gebied zo gebrekkig is, kan men het de men sen niet kwalijk nemen, dat zij met een vertekend beeld over de criminali teit hier te lande in hun hoofd rond lopen. onroerende goederen taxaties hypotheken assurantiën Steenhoffstraat 67 Soest Tel. 2169 Dokter D. J R. Jelleina. Paltzerweg 299, Den Dolder, tel. 03402-4555. neemt in het a s. weekeinde de dienst waar voor de artsen J C. Lucas en A Th M. Splinter te Soesterberg en W F van Helm te Huis ter Heide. Dokter A. J W Hagedoorn, Oude Tem pellaan 6, tel. 03463-517, neemt de dienst waar voor dokter L H Brandt te Den Dolder Voor het pupillen-voetbaltournool. dat morgen worde gehouden, heeft de vereniging A.G.A V.S. een beker be schikbaar gesteld. Vijf ploegen zullen om deze beker strijden: Zwaluwen Vooruit (Utrecht;. Limvio (Baarn), Minverva (Utrecht). Desto (Utrecht) en Soesterberg. Zondag a.s. wordt de eerste jeugddienst van het seizoen 1965-1966 gehouden. De jeugddienstcommissie heeft ds. S. M. Hoekstra uit Oestgeeest bereid ge vonden op deze avond voor te gaan. Besproken zullen worden de ontwik keling van de grote steden in Afrika en de vragen die hierdoor aan de hui dige zending worden gesteld. Een en ander zal worden toegelicht met kleu rendia's. De dienst wordt gehouden in het her vormd wijkgebouw en begint om 7 uur 's avonds. Ongeveer 30 leden van de bejaarden sociëteit „Carolus Barromeus" hebben de bustocht naar het gebied van Lek en Linge meegemaakt en van deze extra middag genoten. In Leerdam werd de thee gebruikt, waarna de tocht door het rivierenge bied werd voortgezet. SCHRIKSLAAN 19 SOESTDIJK TELEFOON 3990 Een uitputtende behandeling van alles wat met art- 1406 te maken heeft, zou •rhter veel te ver voeren. Wij hebben slechts getracht een inzicht te geven in de betekenis van art 1406 B W Er blijven nog tal van vragen open. Maandenlang is ir. A. van Emmenes stamgast geweest in de kraakheldere kantoorvertrekken van de Nationale Sporttotalisator aan de Sportlaan in Den Haag. De bekende sportjournalist heeft er ijverig geneusd in lijvige plak boeken, die hem mede het materiaal hebben verschaft voor zijn boek „De voetbaltoto, een weg naar fortuin", dat thans in de Prisma-reeks van de uitgeverij Het Spectrum is verschenen. En de auteur, die zich naam heeft verworven door zijn vakkundige ana lyses van voetbalwedstrijden, zou ir. Van Emmenes niet zijn, als hij in dit boek niet een warm pleidooi had ge houden voor hst logisch invullen van de voetbalpool. Want ook al kan theo retisch elke grootmoeder, die nog nooit van Ajax of Feijenoord heeft gehoord, de pool winnen, hij geeft de „kenners" toch een grotere kans op de vette hoofdprijs. Gokken op de logica Enige jaren geleden reisde de heer J. Muilenburg, directeur van de Sport- toto naar de Hoger Bijlmer (gemeente Weesperkarspelwaar hij een vrouwe lijke tweeling een stevige zoen op de blozende wangen gaf. Daar was alle reden toe. want de beide meisjes, wer kende als serveerster en als kantine juffrouw in een Weesper chocoladefa briek, hadden tezamen met een heer uit dezelfde contreien de hoofdprijs van de voetbalpool in de wacht ge sleept. Het meisje, dat het winnende kolommetje had ingevuld, had in het Gisterochtend was het bij het ge meentehuis een drukte van belang Verkeersopstoppingen, politie die het verkeer trachtte te regelen en hon derden belangstellenden Deze belangstelling betrof het huwelijk tussen Marijke Maria Uiterwijk, 22 jaar en Sergiu Lenarduzzi. 20 jaar. Het was een stralend bruidspaar, dat. vergezeld van zonnestralen, van het gemeentehuis naar de kerk zou rijden voor de kerkelijk huwelijksinzegening. Groot was echter de verbazing van het bruidje toen ze op de trappen van het gemeentehuis werd opgewacht door de leden van de Crescendo Drumband. Dat deze drumband acte de presence gaf was niet zo vreemd, want Marijke Uiterwijk is al bijna tien jaar Majo rette van deze band, welke zij in de toekomst nog trouw zal blijven tot het 10-jarig bestaan in april volgend Jaar, geheel geen verstand van voetballen en had maar op goed geluk eentjes, tweetjes en drietjes gezet. Vrouwelijke Intuïtie zou men haast zeggen Maar lang niet altijd wordt de pool gewonnen door mensen, die totaal geen weet hebben van voetballen en maar lukraak hun kolommetje invul len. Ir. van Emmenes meent dat het gezonde voetbalverstand nog altijd een factor van betekenis is, ofschoon de afgelopen jaren slechts één bekende profvoetballer, Gijs Nass van VV.V. tot de totowinnaars heeft behoord. Onze geachte collega erkent dat men het geluk mee moet hebben, wil men kans maken op de hoofdprijs, „maar men kan het ontstaan van geluk toch enigszins in de hand werken" Daarom meent Nederlands enige aan een technisch hoge school gevormde sportjournalist (hij is scheikundig in genieur) dat men zijn totoformulier altijd met zorg. na veel wikken en we gen met alle mogelijke factoren, dient in te vullen. Volg competitieverloop Maar met welke factoren dient de pooldeelnemer dan zoal rekening te houden? Ir. Van Emmenes is van me ning dat men het verloop van de com petitie nauwletteryl dient te volgen en niet altijd moet letten op de stand van de ranglijst, maar ook moet we ten hoe de vorm van de spelers is. Een hooggeplaatste club kan immers op een bepaald ogenblik zo'n inzin king krijgen, dat hij tegen een „zwak ke broeder" nog het loodje legt. Der gelijke gevallen komen inderdaad nog al eens voor. Het meest markante voorbeeld in dit verband is stellig 't Groningse G.V.A.V.. dat november vorig seizoen met Feije noord en D.W.S aan de top stond en toen een diepe Inzinking doormaakte, zodat het vaak kansloos van veel la ger geplaatste verenigingen verloor. Voorts is men geneigd de thuisclub de beste kans te geven, reden waarom de ingenieur er nog eens nadrukkelijk op wijst dat er enkele verenigingen zijn, die nu juist „uit" het beste voor de dag komen. Met Fortuna '54 is dit bijvoorbeeld vele seizoenen het geval geweest. Het weer De weersomstandigheden, voorzover van te voren enigszins te overzien, kunnen ook van grote invloed zijn. Op harde velden is er bijvoorbeeld vaak een zeker voordeel voor de roe kelozen en dat betekent dan juist een nadeel voor de technisch betere ploe gen. Een andere factor waarmee re kening moet worden gehouden, volgens de heer Van Emmenes, is blessures Vooral als een club een groot aantal geblesseerde spelers heeft, kan dit de prestaties drukken, meestal niet di rect, maar wel op langere termijn. Voorts kunnen wedstrijden buiten competitieverband knagen aan de prestaties van de clubs. De club die 's woensdag uitkomt voor de Europacup zal zich de zondag ervoor misschien onbewust toch sparen. Moeilijker Toch zou men bij de opmerkingen van ir. Van Emmenes, hoe interessant ze ook kunnen zijn, enkele kanttekenin gen kunnen plaatsen. Wat hij niet ver meldt is, dat bijvoorbeeld in de twee de helft van het seizoen het invullen van de pool een steeds moeilijker zaak wordt. Misschien ligt dat op het eerste gezicht niet voor de hand, omdat men dan de krachtsverhoudingen be ter kent." Maar men moet niet verge ten dat wanneer de krachtsverhou dingen zich duidelijker gaan aftekenen, de „gemakkelijke" wedstrijden dikwijls niet op het formulies worden gedrukt. Een afstand van ongeveer 160 kilome ter werd afgelegd door de Soesterberg- se lange afstand loper, adjudant G. F. Lafeber van de Marechausse-brigade Soesterberg Het betrof de traditionele loop Amsterdam-Leeuwarden. Hij is ook een trouwe deelnemer aan de Vierdaagse, terwijl hij vorig jaar nog het traject Parijs-Amsterdam met succes liep. Gesteld dat Ajax in oktober aan de kop van de eredivisie staat en Elink- wijk hopeloos onderaan zou bengelen, dan zet de K.N.V B de wedstrijd Ajax- Elinkwijk eenvoudig niet op de pool, maar neemt men een wedstrijd tussen twee gelijkwaardige ploegen uit de eerste of een der tweede divisies. Middenmoters Wat de voorspellingen in de tweede helft van het seizoen extra bemoeilijkt zijn ons inziens vooral de grillige re sultaten van de middenmootploegen, die de spelers voor een overwinning toucheren, blijken dan vaak minder in spirerend te werken dan men wel ver ondersteld zou hebben. De ene zondag zet zo'n ploeg alles op alles, de andere zondag gooit ze er met de pet naar en het wordt dan wel bijzonder moeilijk de pool volgens de regelen der logica in te vullen pc? WD OOK VOOR U» v. WEEDESTRHRT 40 TEL: 4361 - SOESTDIJK Dat neemt niet weg, dat het boekje van lr. Van Emmenes gretig aftrek zal vinden bij de tienduizenden „ken ners" en leken" die elke week weer hardnekkig hun kolommen invullen, dromend van een groot fortuin Zélf waagt ir Van Emm- nes zich niet aan het invullen van een totoformulier „Ik ben geen lid van een club en heb nooit aan de pool meegedaan Mijn geloof in de voetbalogica berust niet op eigen poolervaringenvertelt hij ons Aardig zijn tenslotte de interessante bijzonderheden die de schrijver onthult over de gelukkigen, die al eens een prijs in de toto hebben gewonnen en wat zij zoal met het gewonnen geld willen gaan doen. Hieruit trokken we de conclusie aat er weliswaar vele wensen zijn. maar dat het ideaal van de gemiddelde Nederlander toch wel is: eigen huis en eigen auto. Een zwerfhond, die het de bewoners van de Hartweg en omgeving erg lastig maakte, werd door een der be woners opgevangen en aan de politie afgegeven. Het onderzoek wees uit, dat de hond feitelijk in eigendom toe behoorde aan Kmaar deze had de hond cadeau gedaan aan D„ die zulks ontkende. De hond werd toevertrouwd aan het dierenasyl. Op de hoek Talmalaan-Alb Cuyplaan verleende J. M. alhier, als bestuurder van een bromfiets, geen voorrang aan de auto bestuurd door J. L. uit Hilver sum. M kwam te vallen en liep geen noemenswaardig letsel op. Beide voer tuigen werden beschadigd.

Soester Courant | 1965 | | pagina 7