naar school in broekjapon Bezichtiging vernieuwd St. Joseph-gebouw Het gaat B.D.C.-handbal momenteel voor de wind Voor al uw FOTO-OPDRACHTEN Krabbels van Knelis Derde lustrum gevierd Lenssen+de Wolff Ernstige aanrijding In onze collectie BRILMONTUREN Fa. D. F. VOIGT „Soester Vogelvrienden" houdt weer een vogelshow S.E.C.-junioren A deed het goed in eerste wedstrijd S.V.V.-voIleybal onroerende goederenV;- taxaties tfeg y hypotheken l r - assurantiën Steenhoffstraat 67 Soest Tel. 2169^ deze vereniging en gaven eveneens een wedstrijdbal. Namens de instuif „R.K. Jong Soest" kwam voorzitter J. v. d. Berg feliciteren. Ook de heer W. Bak ker, ere-lid en oud-secretaris van B D.C.-voetbal, die zo'n belangrijk aan deel in de oprichting van de handbal vereniging heeft gehad, feliciteerde 't bestuur met dit derde lustrum. SPECIALIST OP FOTO- EN FILMGEBIED Burg Grothestraat 45 - Telef 3917 De grote zaal van het St. Josephge- bouw kreeg een steeds feestelijker aan zien naarmate er bloemstukken werden binengebracht Er waren bloemen van de balletvereniging „Soest" (waarvan de heer Pouw ook voorzitter is), van de voetbalvereniging S.E.C, van de Soester Volleybal Vereniging, van oud trainer P. van Zoghei en van mevr. Van den Berg, één der enthousiaste werksters van het eerste uur Ook de heer Bakker had een bloemstuk ge zonden. Het bestuur stelde het zeer op prijs, dat ook 2 zusterverenigingen bloem stukken hadden gestuurd: H.H.C. uit Hilversum en B.H.C uit Bussum. Al met al een geslaagde receptie, waar aan het B.D.C -bestuur met plezier zal terugdenken. Dat is trouwens ook het geval met de feestavond, die 's avonds in het St. Josephgebouw werd gehouden. Vele le den waren aanwezig en hebben zich tot heel laat .of vroeg?) kostelijk ge amuseerd met het cabaretprogramma of tijdens het dansen. De Rodeo Riders onder leiding van Ad Rommers en De monteur van de P.U.E.M., de heer J. G D alhier, reed vrijdagmorgen als bestuurder van een montageauto op de Julianalaan ln de richting van de Soester Engweg en uit de Wald. Pyr- montlaan kwam een vrachtauto van de fa. Schuier alhier, bestuurd door Th D. De monteur zag het gevaar en remde krachtig, maar door de glad heid van het wegdek gleed de monta gewagen door Er volgde een hevige botsing, doordat de P U.E.M.-wagen de vrachtauto in de flank reed. De uit stekende ladder, die bovenop de mon tagewagen lag, boorde zich diep in de vrachtauto zonder de bestuurder te ra ken. De P.U.E.M. auto werd aan de voorzijde geheei ingedrukt en de be stuurder moest met de E H B O. zieken auto naar Zonnegloren worden ver voerd. ls er zeker een naar uw keus Burgem Grothestraat 30 Erkend ziekenfondsleverancier van wethouder Van Zadelhoff, het ter rein aan de Waldeck Pyrmontlaan toe gewezen. Daaraan bewaart de vereni ging prettige herinneringen, want daar werd menig kampioenschap behaald. Na vier jaar op dit terrein te hebben gespeeld i B.D.C. werd ln 1959 met een heren-elftal uitgebreid) kwam het prachtige terrein aan de Blrkstraat vrij en kreeg de vereniging een „echt" gemeente er een prachtige afrastering om een momenteel kan men bij wijze van spreken elke dag beginnen met de bouw van een modern kleedgebouw. Dat B.D.C, verheugd is over de mede werking van de overheid ls te begrij pen. Het gaat de vereniging goed en er was dus alle reden het derde lus trum uitbundig te vieren. Ook ln het dertiende jaar van haar bestaan zal de vereniging van vogel liefhebbers „De Soester Vogelvrienden" een vogeltentoonstelling houden. Het wordt ook de dertiende in successie, want de vereniging organiseerde al ln het eerste jaar van haar bestaan een expositie. Veel leden van de Soester vereniging, die momenteel 116 leden telt, waren vrijdagavond in hotel De Kleine Witte bijeen om de voorbe reidingen te treffen en de opzet te bespreken. Besloten werd een bedrag van 500,— te besteden aan het (laten) maken van nieuwe grondvolières en kooien voor parkieten. De tentoonstelling, die op 19, 20 en 21 november in het Sint Jo sephgebouw wordt gehouden, zal on geveer 500 vogels herbergen. Wellicht meer, maar dat hangt dan af van de deelname van de nieuwe vereniging, die onlangs in Soesterberg is opge richt en die momenteel dertig leden telt. Enige leden van „De Soester Vo gelvrienden", die ln Soesterberg wo nen, sloten zich bij de nieuwe vereni ging aan. Het bestuur van de Soester vereniging heeft het bestuur van de Soesterbergse club verzocht om mee te doen op de tentoonstelling. Men bleek hiertoe wel bereid te zijn. De commissie, die de tentoonstelling gaat voorbereiden, be staat uit mevrouw R. van Doorn-Kruis en de heren J Brouwer uit Baarn en C. de Goede uit Soest. De voorzitter van de „Soester Vogel vrienden", de heer D. J. Kuyper, ver welkomde tijdens de vergadering van vrijdagavond dc leden. Hij bracht de dank van leden en bestuur over aan de heer P. C. Dijkman, die reeds enige tijd geleden de wens te kennen had ge geven in verband met ziekte zijn funk- tie als secretaris neer te leggen. Hij was echter bereid aan te blijven, tot dat er een opvolger gevonden zou zijn. De heer Kuyper bedankte de heer Dijkman voor zijn aktlvitelten in het belang van „De Soester Vogelvrien den" Het bestuur stelde voor ln de vakature van de heer Dijkman te benoemen de heren J. Brouwer uit Baarn of W. Marchel uit Soest. De leden kozen ten slotte de heer Marchel. Met een opwekking aan de leden om zoveel mogelijk loten te verkopen ten bate van de tentoonstelling, sloot voor zitter Kuyper deze geanimeerde ver gadering. Het A-juniorenelftal van de voetbal vereniging SEC. degradeerde vorig seizoen naar de C-afdeling van de re gionale competitie door een ongeluk, klge nederlaag. De groen-witten zijn echter vast van plan het verloren ter rein terug te winnen, hetgeen ze zaterdag in de eerste wedstrijd tegen B.V.C. uit Bilthoven wel bewezen. De thuisclub won met liefst 7-2 Het was een aantrekkelijke wedstrijd, waarin de thuisclub het evenwel niet zo moeilijk had. Er zijn zeker sterkere tegenstanders, die zij vooral niet zullen moeten onderschatten, willen de S.E.C -spelers op een goed eindresul taat ln de competitie kunnen rekenen. Van Boeyen zorgde na tien minuten voor 1-0, maar twee minuten later lag de gelijkmaker al achter Kamphorst (1-1). Na een kwartier zorgde De Jong voor 2-1, welk doelpunt drie minuten later werd gevolgd door een buiten- speldoelpunt van B.V.C. dat terecht werd afgekeurd. De Jong zorgde een kwartier voor rust voor 3-1. In de tweede helft was het snel be keken. Hardeman zorgde na een kwar tier voor 4-1, vijf minuten later scoor de Van Boeyen 5-1 en na een half uur werd het door Drost 6-1. Daarna scoor de de tegenpartij 6-2, maar SEC bracht het verschil weer op vijf tref fers door Drost (7-2). Er was vrij veel publiek aan de Bosstraat. Het St. Josephgebouw aan de Steen hoffstraat heeft een commissie van beheer gekregen, bestaande uit de he ren Th. H. van Dijck, Th. A. Kok en J. C. M. v. d. Berg. Deze commissie heeft de handen flink uit de mouwen gestoken. De grote zaal, plaats biedende aan 300 personen, is van nieuwe meubilair voorzien en het toneel kreeg prachtige gordijnen. Ook de kleedkamers zijn ge restaureerd en kunnen thans gebruikt worden voor kleine vergaderingen. Naast deze zaal bevinden zich moder ne toiletten met wasgelegenheid. Ver ders is een zaal verbouwd, plaats bie dende aan 50 tot 60 personen, welke zeer geschikt is voor bruiloften, re cepties en vergaderingen. Aansluitend aan deze zaal vindt men een moderne keuken en ruime garderobe. Ook zijn nog twee kleine zaaltjes bijgebouwd, voor eventuele kleinere vergaderingen. Alles is voorzien van modern meubilair. Het geheel is uitgevoerd door Soester aannemers, t.w fa. J. Mets, timmer werk. fa. Bosboom, elektriciteit. H. van Dorrestein, schtlderswerk en fa v. d. Pol, loodgieterswerk Met deze modernisering is de commis sie van beheer op de goede weg en heeft niet alleen gezorgd voor een be tere accomodatie, maar ook voor een gezellige sfeer. De commissie zal trachten de huur prijs van de diverse zalen zo laag mogelijk te houden en er zal rekening worden gehouden met de draagkracht van de verenigingen. Vrijdagavond waren wij in de gelegen heid het geheel te bezichtigen en moe ten zeggen dat het gehele gebouw prachtig is gerestaureerd. Dat was ook het oordeel van allen die deze avond een kijkje kwamen nemen, zoals wet houder A. P. Hilhorst. de raadsleden mevrouw Walter-v. d. Togt. J. H. Hom, J. C. Korte, J. K. de Bruin, de hoofd inspecteur van politie, de heer H. G. Scholtmeijer, kapelaan Spit en vele besturen van plaatselijke verenigingen. Allen waren vol lof over de grote ver beteringen. „Onherkenbaar veranderd", was de opmerking die men telkenmale hoorde, tijdens de bezichtiging van het gemoderniseerde St. Josephgebouw. Een hoekje van de geheel nieuw gestoffeerde en gemeubileerde zaal. Ajje 't ming vraogt mok zeige, dak me- raokels blie bin. dat ter noeng eindeluk een echt bejaordete- huus veur paorde is ekomme. De Paorde- kamp draoide al wel een paor jaor, maor 't was toch nie wat je noemt. De huus- vesting dan heur, waant de rest was op en top veur me^ kaor. Da ke.ije wei an de; paorde zien, die ziender beter uut as ikke ming ouwe dag. Ik gun ut die beeste van haarte, da zullie zo goed verzorgd worde. Meestal binne zullie rvarrekpaorde eweest of hebbe ze altied een kar etrokke. En nie een paor maond, maor zo'n tien, twintug, jao soms wel dartug jaor1 En ajje dan op 't laotst nie meer kan en de baos het niks meer an je. dan bin je toch blie, ajje nog goed terecht komp, waor of nie Dat is mit ons ook zo. dus waorom zou 't mit die beeste aanders weeze. Ikke bin vaok op de Klein Engedaol- weg eweest, waant ikke vindt ut me- raokels om te zien. hoe blie die ouwe beesjes binne mit d'rluu goeje verzor ging deur de minse van de Paorde- kaamp. En Je blieft ok een bietje op de hoogte, je weet wanneer d'r weer een nieuwe btekomp en hoeveul d'r dan binne. Waant zo bar veul heure wullle d'r nie meer over ln 't begin kojje iedere keer leeze aster een paord biekwaam maar teugeswoordig heul nie meer. D'r binne noeng nege paorde. dus 't wil best mit de Paordekaamp. 't Binne d'r nog wel nie zoveul as In Zwltser- laand, waor ze ok zo'n t.ehuus hebbe (daor loope d'r geleuf ikke wel vief- tugi), maor 't is toch een bewies, dat- tut Inisjaotiet van de Soester dlere- bescharreming inneslaoge ls. Gelukkig ok maor. waant die minse hebbe 't beste mit de diere veur en 't zou jam mer eweest weezee as zullie d'r naor verloop van tied mee hadde motte stoppe. Affing 't gaot dus goed mit de Paorde kaamp Da ging ut op de Engedaol- weg ok ai, maor de minse waoren daor toch nie gelukkig. Zullie wiste, da d» gebouwtjes op grond sonde veur t uutbreidingsplaan en datte zullie d'r vedaog of marrege afmoste Daor kwam nog bie. dat de verhuurder van de grond alles wouw verkoope. dus dan zouwe die minse en die beeste van de Paordekaamp d'r toch nie laanger hebbe kunne blieve. En om noeng een laang verhaol kort te maoke: zullie bin gaon zeuke naor aandere ruumte en zullie hebben die evongde an de Birrekstraot Daor is de nieuwe Paordekaamp zaoterdaag geopend. Ikke waster ok bie en ikke mot zeige, dak ut nie had wille misse. Jonges. jonges wat een feest! Nie al- lenug veur de minse van de Paorde kaamp, maor ok veur de paorde. waant die komme noeng ln ruume staale en kenne graoze op een meraokels groot stuk weilaand. Ikke hoop noeng maor, da wullle alle- gaor vaok an da kleine plekje zulle denke, waor een paor minse dlereiïefde bedrleve. Zullie doen ut as hobble en ze doen ut goed. De paorde tone zich daogeluks dankbaore gaaste. En zullie hebbe ut verdiend om zo goed ver- zorrged te worde. Net zo goed as de minse. die d'r heule leeve haard ewar- rekt hebbe. Waor of nie? De r.k. handbalvereniging B.D.C. vier de zaterdag in het St. Josephgebouw haar vijtienjarig bestan met een recep tie en een feestavond. De vereniging werd op 1 augustus 1950 opgericht door een damesclubje, dat in het be gin de korfbalsport beoefende Toen dat niet beviel, besloot men te gaan handballen. Het is aan de toenmalige secretaris van BD.C.-voetbal te dan ken, dat de plannen gerealiseerd kon den worden. Vooral ook dank zij het werk van de huidige voorzitter-secre taris. de heer N. L. Pouw, kwam de vereniging al snel nadat de voornaam ste moeilijkheden waren overwonnen, tot grote bloei. Thans telt B D.C.- handbal niet minder dan 123 leden. het Hefra-kwartet uit Laren zorgden voor een daverende feestavond met veel muziek. De heer Pouw had aan het begin van de avond de aanwezi gen welkom geheten. Hij wenste de teams veel succes toe in deze voor B.D.C. lustrumcompetitie. Namens de leden werden ten slotte elf reserve shirts overhandigd. Oprichting In 1950 kwam een clubje dames bijeen met 't voornemen aan buitensport te gaan doen. Men begon te korfballen maar dit spel beviel de dames niet en men besloot toen te gaan handballen, Voor het eerst werd aan de N.K.S.- competitie deelgenomen ln het seizoen 1950-'51. Aanvankelijk hadden zich vele Het voltallig bestuur tijdens di Het was zaterdagmiddag een gezellige drukte ln het St. Josephgebouw, waar velen van de gelegenheid gebruik ma maakten het bestuur z'n gelukwensen aan te bieden. Opvallend was het, dat talrijke oud-leden aanwezig waren, hetgeen de goede sfeer in de vereni ging kenmerkt. Voorzitter-secretaris N. L Pouw. dit dit al veertien jaar is (hij werd leider van B.D.C.-handbal omstreeks de tijd, dat deze afdeling zich van BD.C- voetbal afscheidde en een zelfstandige vereniging werd), penningmeesteresse mej. A. van Doorn, wedstrijdsecreta resse mevrouw M. Tourné en de voor zitter van de jeugdcommissie J van Resteren, namen achter de met vele bloemstukken versierde tafel de ge lukwensen In ontvangst Eén van de eersten die kwam feli citeren, was de geestelijk adviseur, kapelaan G. J. B Weersink. JaaD Ka reisen bood namens het sporthuis Ka reisen gelukwensen en een wedstrijd bal aan. De voorzitter van B.D.C.- voetbal, de heer J. H Tönls, secretaris J. v. d. Lugt en wedstrijdsecretaris F v, d. Breemer feliciteerden namens door velen bezochten receptie. dames gemeld, doch het resultaat was, dat er slechts een 12-tal getrouwen overbleven. Men vond een trainer en leider in een toenmalige militair uit Soesterberg, die reeds na een jaar werd overge plaatst, zodat de vereniging zonder lei der kwam te zitten. Na enige weken aangesukkeld te hebben, zag men dat het toch niet ging en ging mej. Nel Kaats (nu mevr. Van de Berg) naar de heer Pouw met het verzoek, zich over de damesclub te ontfermen. Met mederwerking van de toenmalige secretaris van BD.C.-voetbal, de heer W. Bakker, speelde men op het terrein aan de Ferd. Huycklaan. nu het V.V.Z.- terrein. Men speelde tussen twee wed strijden door of daarna, wat uiter aard moeilijkheden met zich bracht. Ten slotte groeide de voetbalvereni ging zo hard dat er voor de handbal geen plaats meer was. Na enkele zon dagen de thuiswedstrijden op het ter rein van de Philips ontspanningsver eniging in Baarn te hebben gespeeld, werd aan B.D.C. door medewerking Model Dubois, een qebloemd broek- japonnetje voor onze schoolgaande dochters van katoenen piqué en rose imprimé een gedistingeerd uiterlijk bewaren, maar de draagster voelt zich vrijer, kan zich ed beter in bewegen en behoeft zich niet meer bij elke stap die zij d. :t te ver gewissen of haar rok wel netjes blijft zitten. Als huispiama I En dan is deze rokvorm uitermate ge schikt voor de categorie onqciames die 's avonds iets huiselijks wil aanschie ten of nog even in een speciale, gemak kelijke dracht van een nazomeravond buiten willen genieten. De z.g. huispiama wordt dan vervangen door een exemplaa. met de broekrok die haar toestaat de benen wat nonchalan ter over elkaar te slaan, zich ergens lan£ uit neer te vleien of ergens op een poef of een laag tuinmuurtje neer te hurken. Het is niet zoveel moeite er zelf een te vervaardigen. Het is een ideale dracht. Wie heeft er niet enkele centimeters ex tra stof voor over? De Soester Volleybal Vereniging is vrij dag het seizoen 1965-1966 begonnen met een onderlinge wedstrijdavond op het terrein achter het raadhuis. Be gunstigd door goed weer speelden elf teams die avond tegen elkaar, waarbij het team bestaande uit G. van Bon- ninghausen, T. Hilhorst. J. van Her waarden en J. Pasman zich het sterk ste toonde. Vrijdag en zaterdag j.1. werd door twee dames- en een herenteam van de Soes ter Volleybal Vereniging deelgenomen aan het grote tournooi dat door de volleybal vereniging V.V.A. uit Amers foort in de sporthal in Amersfoort ge organiseerd werd. Het eerste damesteam dat ingedeeld was met Spirit uit Amersfoort. M.V.C. uit Gouda en Concordia uit Rotterdam won haar wedstrijden, tegen Spirit en M.V.C. met 2-0 en tegen de Rotterdam se dames reglementair waardoor zij eerste werden in hun poule. De finale om de eerste en tweede plaats tegen de winnaar van de andere poule Olympia had een spannend verloop. Werd de eerste set met groot verschil door Olympia gewonnen t.w. 15-4, in de tweede set brachten de S.V.V -da mes de stand weer op gelijke voet door deze set met 15-10 te winnen. De be slissende derde set gaf beurtelings een voorsprong van een der beide teams te zien. Stond Olympia eerst met 10-5 voor, deze achterstand wisten de rood- witten om te buigen tot 11-10 in hun voordeel. Deze voorsprong wisten zij te handhaven tot 14-13 maar uitein delijk wonnen de Olympia-dames deze set en daarmee de wedstrijd met 16-14, waardoor zowel de eerste- als de twee de prijs mee naar Soest gingen. Het tweede damesteam speelde vrij dagavond haar wedstrijd tegen Wilhel- mina gelijk, evenals de beslissende wedstrijd tegen Olympia 2 om de derde en vierde plaats. Door een beter setgemiddelde werden de S.V.V.-dames hier derde. Het herenteam van de Soester Volley bal Vereniging ingedeeld met Olym pia, D P C. 2 en V.V.A. 2 verloor zowel de wedstrijd tegen DP.C. 2 als tegen Olympia met 2-0 en speelde tegen V.V.A 2 gelijk. Aan de kompetitie van de NeVoBo. die as. donderdag begint, zal door de Soester Volleybal Vereniging met drie dames en vier herenteams worden deelgenomen. Voor aanstandse donderdag staan dê volgende wedstrijden op het program ma: SVV. 2-VVilhelmina 1 (dames). Spirit 5-S.VV. 2 (heren). S.V.V. 3- Olympia 3 (dames). NOG ALTIJD zijn de meningen verdeeld over de vrouw in lange of korte pantalon. Er worden bijbelteksten aangehaald, dat de vrouw zich niet als man behoort te kleden, maar we lazen eens in het christelijk-nationale weekblad De Spiegel, dat het hier niet gaat om een herenpantalon. De kledingstukken die de dames dragen tegenwoordig, zijn speciaal ontworpen en vervaardigd voor de vrouw en kunnen derhalve worden gerekend tot de dameskleding. Een heel ander geval zou het zijn als een vrouw de pantalon van haar echtgenoot aantrok. Dan pas is er sprake van het dragen van herenkleding. Maar welke fat soenlijke vrouw doet dat Toch heeft de jarenlange strijdvraag over het voor en tegen wel veroor zaakt, dat menig mode-ontwerper zich gebogen heeft over zijn tekenplank om een „gulden middenweg" te vinden. En die is er eigenlijk al jaren alleen is die weg tijdelijk verlaten, omdat gr weer spijkerbroeken en slacks r smalle pijpen met bandjes onder de schoer in de mode kwamen. We willen tk altijd wat anders. En nu zijn ze er opeens weer, die tus senvormen tussen rok en broek met de voordelen van beide: de rok broeken, of de broekrokken. Geen opwaaiende rokken meer op de fiets, geen geschutter meer iel het zit ten en bestijgen van trappen en toch het zwierige, het zwaaiende, het char mante van de keurige en .-klede dames japon. Geschikt voor sportiev. meisjes en voor op haar zondags uitgedoste vrou wen. Bruikbaar voor jong en oud, maar alleen in trek zolang de modekoningen het gebruik decreteren. Een uitkomst Maar het mag nu weer. Na dertig jaar eindelijk een praktische dracht, die me nig jong meisje zal doen uitroepen „dat ze daar niet eerder opgekomen zijn." Vooral voor de schoolgaande jeugd een uitkomst. We hebben er e1 ,Qng over nagedacht wat onze dochter aan kon den naar school. Het antwoord i-~ er: de jurk met broekrok. Nier" J ziet het ver schil zolang de meisjes ir de lasseban- ken zitten, maar heerlijk is deze dracht als ze door weer en wind naar huis moe ten fietsen Het verschil me - rokbrcek van voor de oorlog is voornamelijk, dat er toen losse bloeses bij moesten worden gedragen en dat we nu comph^e jurken kunnen kopen, waarbij de enigszins klok kende rok een dubbele b inenkant ver bergt. Door de opvallende uitvoering valt de bijzondere vorm van de rok in het ge heel niet op als je er gewoon mee visite gaat. De geklede modellen blijven En in de nieuwe huis(broek) viama kan elke vrouw zich 's avonds onbezorgd uitstrekken in elke gewenste houding

Soester Courant | 1965 | | pagina 2