WAAR U OOK VRIJDAGSAVONDS TERECHT KUNT RENTE TOT 47*7. NUTSSPAARBANK GRIFT&Zn Rusland en Amerika jagen op satelieten Telef oonnum nier ziekenauto 5980 Courant enbezorgjeró Eerste en derde prijs voor Olympia-volleybal SOESTERBERG U KUNT NIET ALLES WETEN! medewerker(ster) Een collega Een handig meisje 1INTERLAS N.V. r «ATKXBIRGS Erkende Auto- en Seooterrnjjseliool S.E.C. 3-S.F.C-zatenlas 4-7 Soestcrberjz won met 1-0 van Rtinnik Eiermarkt Filatelistisch nieuws B.D.C. won eerste competitiewedstrijd met 2-1 Wielrenner koos na ongeluk het hazepad Overtreding Jachtwet N.C.V.B. Soest-Zuid Dolderse Rovs-V.V.Z. 2-4 Voorlaatste competitierit Midden-Nederland Dr F. J. van Dam, praktijk hervat. Glas 1204 J. H. IESBERTS Hand weverij Edmond de Cneudt NETTE MEISJES Grijs Onnodig Plymouth hartop 1961 J. H. IESBERTS voor onze facturiste (export). Gevraagd voor dinsdag- en vrijdagmiddag Soest-Zuid GOEDE BELONING De Amerikanse ruimtevaartdeskundi gen verkeren in spanning. Na de'ruim - tevlucht van „tweeling" Gordon en Cooper richten zij hun aandacht in september op een heel ander onder deel van het ruimtevaartprogramma: de jacht op een Russische satelliet. De Russen munten niet uit in het vrijgeven van details over hun ruim- teproeven. Het merendeel van de lan ceringen geschiedet in het geheim en al merken de Amerikanen wel. dat iets opnieuw de ruimte is Ingebracht, zij moeten lang gissen naar de aard van de nieuwe satelliet. Vooral als het gaat om niet bemande vluchten. Ove rigens hebben ook de Amerikanen hun geheimpjes. Tussen 1962 en 1964 lan ceerden de Verenigide Staten rond zestig militaire verkenningssatellieten. Het grootste deel kreeg tot taak foto's te nemen van Russische en Chinese militaire installaties. Over hun vorde ringen op dit punt maken de V.S. niets bekend. Men loopt nu eenmaal niet te koop met zijn spionageprojec- ten Rusland echter schijnt dit principe te huldigen voor vrijwel geheel zijn ruimteprogramma. Daarom moeten de Amerikanen langs allerlei slinkse we gen proberen wat meer te weten te komen over wat Rusland op rulmte- vaartgebied aan het uitspoken is. Zo willen de Amerikanen heel graag meer gegevens hebben over de Russi sche Wostok-cabines. die de Sowjet- Unie bij bemande vluchten heeft ge bruikt. Zelf publiceren de Amerikanen uitvoerige detailtekeningen over hun eigen Gemini- en Apollo-capsules, maar Rusland hult zich in het tradi tionele zwijgen. Eind september echter verwachten de Amerikanen een tipje te kunnen op lichten van de zo zorgvuldig aange brachte Russische sluier Zij zullen dan op jacht gaan naar wat zij sa telliet 1960 Epsilon 3 noemen. Dit is het laatste, forse overblijfsel van de vijf ton wegende Wostok-ruimtecabine. die de Russen lanceerden op 15 mei 1960 Het was een proeflancering. die voorafging aan de eerste bemande ruimtevlucht van Youri Gagarin. De lancering werd geen volledig succes. Na vier dagen hadden in de cabine de raketten moeten ontbranden, die voor de terugkeer naar de aarde moes ten zorgen. Zij weigerden echter. Een deel van de raket verbrandde al ja- rengeleden bij terugkeer in de at mosfeer Dat werd gezien door de radarposten en telescopen van het Luchtverdedigingscommando in Noord- Amerika Dezelfde Norad-posten bere kenden langs elektronische weg. dat de cabine zelf veel later terug zou ke ren - en wel in september 1965. Thor-raketten afschoot in de richting van Russische satellieten. De Thors waren uitgerust met fototoestellen. Een ander hulptniadel vormen de nieuwe Amerikaanse telescopen, die gebouwd zijn op verschillende eilanden in de Pacific. Maar het mooiste van alles zou het zijn als ruimtevaarders met behulp van bestuurbare Gemini-cap- sules zo'n Russische satelliet in de ruimte zouden kunnen „onteren" om het zaakje eens van heel dichtbij te bekijken Zonder risico zal zo'n opera tie niet zijn. want de Amerikanen ver moeden. dat de Russen verscheidene van hun satellieten uitrusten met een springlading, die op bevel van een van de volgstations tot ontploffing kan worden gebracht. Zo ontdekten zij vorig jaar. dat twee Russische Cosmos- satellieten onverwachts in de ruimte ontploften. De Amerikanen vermoeden, dat er bij de lancering iets mis ging en dat de Russen wilden voorkomen, dat de satellieten in Amerikaanse han den zouden vallen, zoals binnenkort misschien hun eerste Wostokcabine. C/3 Gedipl. A.B A N.-Instructeur PARKLAAN 33 SOEST TELEFOON 3982 (02955» D wordt gehaald en gebracht. De Amerikanen hopen maar dat de cabine - zoals de latere satellieten, die gebruikt zijn bij bemande vluchten - een hitte-schild heeft, dat voorkomt, dat het voertuig verbrandt als het met grote snelheid in de dichtere luchtlagen terecht komt. En met wat geluk verwachten zij in staat te zijn de teruggevallen cabine te bergen. Want zij hebben al zoveel van de baan kunnen berekenen, dat zij op goede gronden kunnen aannemen, dat de experimentele Wostok binnen Ameri- kans bereik op aarde terug zal val len. Waar dat precies zal zijn. verzwij gen zij resoluut De Wostok zal. als hij op aarde te rugvalt, een snelheid hebben van zo'n zeshonderd tot zevenhonderd kilometer per uur Er zal dus maar weinig van heel blijven. Maar zoals de deskundi gen ook uit de versplinterde brok stukken van verongelukte vliegtuigen nog veel kunnen leren, hopen de Amerikanen nu ook met behulp van de resten van de Wostok iets te ont dekken over de uitrusting van de Russische cabines. Deze verongelukte satelliet is niet het enige Russische ruimtevoertuig waarop de Amerikanase aandacht is gericht. De Sowjet-Unie heeft ook enige tien tallen verkennlngssatelieten gelanceerd die de Amerikanen best wel eens zou den willen bekijken. Ook daar hebben zij trouwens iets op gevonden. De Amerikaanse minister van defensie, McNamara. liet onlangs doorscheme ren. dat de Amerikaanse luchtmacht Het S E C.-zaterdagteam heeft een oe fenwedstrijd gespeeld tegen SE C 3, omdat Eminent Boys verhinderd was Deze wedstrijd is nog een prachtige training voor de zaterdagclub gewor den. In de eerste helft wist SEC gevaarlijk door te dringen en in de 7e minuut schoot A. Stalenhoef hard tegen de paa' De bal sprong terug maar de snel reagerende Sengers schoot naast. De aanvallen gingen over en weer tot dat 4 min voor het rustsignaal half- speler Beijer meer vrijheid kreeg en met een zuiver schot het eerste doel punt voor S E C.-zaterdag kon laten noteren (0-1). Direct na rust ging S.E.C 3 tot de aanval over en Limburg kon gelijk maken (1-1). Dit was het sein voor een waar schut tersfeest. S.E.C.-zaterdag bracht door middel van Beijer en Van Loon de stand op 1-3, maar toen vielen er ga ten bij de zaterdagclub en SEC. 3 maakte hier dankbaar gebruik van. De stand was spoedig 3-3. Toch was het weer Van Limburg die door kon breken en nogmaals werd keper Wooning gepasseerd (4-3). Er waren toen nog 20 minuten te spelen en ondanks de gaten die bij S.E.C.-za terdag ontstonden bleven de aanvallen aanhouden. Nadat Vink met een kop bal de stand op 4-4 had gebracht, drong het zaterdagelftal hevig op het geen resulteerden in 2 doelpunten van Tuenter en 1 van A Stalenhoef. De stand werd hiedoor 4-7. Nog eenmaal kreeg S.E.C. een kans door een handsbal van Duinkerken, maar deze werd niet benut. Drie teams van Olympia namen deel aan het In Amersfoort gehouden V.V.A-tournooi En niet zonder suc ces. Het eerste damesteam dat met Vlos-Amersfoort. SOS. 2-Utrecht en Zwaluwen-Almeio in een poule was In gedeeld behaalde uit de drie ontmoe tingen 5 punten Alleen het Amers foortse Vlos snoepte Olympta een ge lijkspel af In de belde andere wed strijden was Olympia verreweg het sterkst en won dan ook overtuigend De flnaliste in de andere poule was het Soester SVV De Olympia-dames brachten de eerste set vlot op hun naam en het leek er op dat ook de tweede set een Olympia overwinning zou worden Bij de stand 10-4 dach ten zij de overwinning reeds in de zak te hebben maar S.V.V. vocht verbeten door en niet zonder resultaat. Zelfs wisten zij naast Olympia te ko men met 12-12. Even lukte het niet zo best meer bij Olympia en hoewel zij tot 14-14 meegingen met S.V.V moes ten zij de setoverwinning toch aan S.V.V. laten. Doordat Leny de Bruin, gehinderd door een oude blessure, niet meer als hoofdaanvalster kon opereren maar spelverdelster werd, boette de Olympia-aanval beduiden aan kracht In. Toch nam Olympia in de derde en beslissende set weer een duidelijke voorsprong. S V V. deed er aan wat zij kon, maar tegen de smashes van Ria de Hartog en Henny Berkhof hadden zij geen verweer Van 10-5 en 13-8 kwamen de rood-witten nog tot 13-11 maar toen maakte Olympia een einde aan de S V.V -illusies. Olympia was kampioen- Het tweede damesteam speelde in haar poule twee wedstrijden. De wedstrijd tegen V.V A ging weliswaar verloren maar de twee klassen die de teams n doe competitie verschillen kwamen nauwelijks tot uitdrukking, de Olym- pianen verweerden zich bijzonder goed. De tweede werdstrijd was tegen de reserves van plaatsgenoot S.V.V Deze goed gespeelde wedstrijd eindigde in een gelijkspel. Het eerste herenteam van Olmpia speelde met S.V.V.-Soest, V.V.A. 2- Amersfoort en D P C. 2-Utrecht in een poule. De eerste wedstrijd tegen VVA. 2 werd zonder veel krachtsinspanning gewonnen Met duidelijke cijfers. De tweede wedstrijd was tegen plaatsge noot S.V.V Van begin af aan heeft Olympia geen twijfel laten bestaan wie de wedstriid zou gaan winnen. Tegen de keiharde smashes van Albert Roetman hadden de rood-wltten geen enkel verweer. En hoewel het blok hun sterkste wapen was werd het talloze malen omspeeld, met 15-9 en 15-11 won Olympia deze wedstrijd De laatste poule wedstrijd was tegen het sterke Utrechtse D S.O.-polonia-combinatie, D.P C 2 In een boeiende wedstrijd waarin aan beide kanten bijzonder goed vollebal werd vertoond kwam het tot een puntenverdeling. 1-1. Doordat nu én D P C en Olympia 5 punten had den besliste het setgemiddelde over de eerste plaats en het werd D.P C. 2. Olympia speelde daarna tegen num mer twee uit de andere poule het Amersfoortse Spirit en won in twee sets op overtuigende wijze 15-10 en 15-9. Door deze overwinning eindigde Olympia In dit tournooi op een fraaie derde plaats. Soesterberg heeft thuis de competitie ingezet met een 1-0 overwinning op Bunnik. Ondanks de vele slagregens ln de afgelopen dagen was het veld op onze hoog gelegen zandbodem prima bespeelbaar. In de eerste helft waren de belde clubs aan elkaar gewaagd. Van weerszijden werd er aangevallen, maar de Verdediging van Soesterberg en vooral de spil wisten alle aanvallen te weerstaan. Het gelukte zelfs midvoor Willems om na -dertig minuten de score te openen, toen hij tegen de bin nenkant van de paal schoot en de bal daarna nog juist ln het doel te recht kwam. Met deze 1-0 stand brak ook de rust aan, In de tweede helft was Bunnik beslist sterker Soester berg kreeg het nu zwaar te verduren, doch de verdediging wist zich te handhaven. Wel kwam driemaal de tegenpartij alleen voor de keeper te staan, maar die gaf geen kkans. Zo bleef het tot het einde 1-0 voor Soesterberg Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 30.000 stuks ln prijzen van f 16.50 tot 17 50 Middenprijs 17,15 Prijs per kg 2.72 De eerste tegenstander van B.D.C. was de oud-X.N V B.-er DW.SV. uit Utrecht, die bepaald niet slecht speel de, maar toch de mindere van B.D.C. werd. De uitslag 2-1 had veel hoger kunnen zijn in het voordeel van B.D.Cmaar de jeugdige keeper van D.W.S.V., Hilverts. toonde uit het ware hout te zijn sneden. Hij voorkwam een grotere nederlaag voor zijn club. De gehele wedstrijd was BD.C. sterker en in de eerste helft volgde aanval op aanval, D W S.V gaf veel hoekschoppen ca deau. die in het begin niets oplever den. In de 32e minuut nam Jan Wes- terveld de zoveelste hoekschop. De bal kwam hoog voor het D W S V -doel, Brouwer sprong hoog op en met een ferme kopstoot gaf hij keeper Hilverts het nakijken (1-0). Vijf minuten later weer een feile B.D.C.-aanval. Spil Schrijvers sloeg de bal met de hand weg en de scheidsrechter kende een penalty toe. Tonny v d. Hengel nam een aanloop en schoot de bal precies ln handen van keeper Hilverts. Deze stompte de bal weg. juist voor de voeten van Jan v. d Lugt, die ineens scoorde Dit doelpunt werd echter niet toegekend en zeer terecht. D.W.S.V. bleef niet bij de pakken neerzitten en vooral linksbuiten Van Rooijen was zeer actief. Deze zag kans ln de 40ste minuut door te lopen en met een lange schuiver de partijen op gelijke voet te brengen. De rust ging in met gelijke stand 1-1. Na de thee viel het elftal van D W S.V. nog meer tegen. Verder dan enkele uit vallen kwamen de Utrechters echter niet. B.D.C daarentegen gooide het op snelle uitvallen en keeper Hilverts kreeg veel werk te verzetten. Na een half uur kon het winnende doelpunt voor de thuisclub worden gescoord. Op een afstand van 25 me ter van het doel. nam Jan Westerveld een vrije schop Hij schoot recht op keeper Hilverts af. die de bal niet on der controle kon krijgen, maar deze het veld in stompte, juist voor de voeten van de toelopende Jan v. d. Lugt Deze kogelde ineens in B.D.C had de leiding heroverd (2-1). Het laatste kwartier viel p.W.S.V. verwoed aan. maar spil v. d. Hengel en de backs hielden stand. Toen het eindsig naal klonk, had B.D.C. de eerste twee punten in de nieuwe competitie bin nen. In gebouw ..De Rank" komt vanavond om acht uur de vereniging van post zegelverzamelaars Philatelica Soest en omstreken in vergadering bijeen. Door het verhuizen naar Amersfoort van de secretaris, de heer P J. Vlas veld. komt er een open plaats in het bestuur In juli werden de leden reeds opgewekt om namen van eventuele gegadigden aan het .bestuur op te ge ven. In de vergadering van vanavond zal gestemd worden over hen, die be reid zijn het secretariaat op zich te nemen. Voor het nieuwe seizoen heeft het be stuur de leden laten weten, dat voort aan slechts eenmaal per maand ver gaderd zal worden en wel op iedere tweede vrijdag van de maand Door geringe belangstelling heeft het be- - stuur zich genoodzaakt gezien de vei- ling- en ruilavond op de vierde vrij dag te laten vervallen. De eerste ruilmlddag vindt volgende maand plaats en wel op zaterdag 16 oktober a.s. Men kan van 13.30 uur tot 17 uur in gebouw ..De Rank" te recht. Hiervoor worden niet alleen alle leden, doch ook die van zuster verenigingen uitgenodigd. Op de Soesterbergsestraat had zondag morgen een aanrijding plaats tussen twee fietsers, de 18-jarige Soester R. J van de B en "een onbekend gebleven wielrenner, waardoor deze een lelijke val maakte. Hij liep daarbij verwon dingen op aan zijn rechterarm en -heup en klaagde bovendien over pijn in zijn rechterbeen. Tevens bleek hij een gekneusde schouder te hebben op gelopen. De vrijwel nieuwe fiets werd zwaar beschadigd. Ook de kleding van het slachtoffer liep schade op De politie bracht de gewonde fietser naar een arts. die de verwondingen behandelde. Daarna kon de jongeman naar huis gaan, maar voordat het zover was. reed hij in de politie-auto mee om te helpen bij de opsporing van de wielrenner, die zonder zich om hat slachtoffer te bekommer&n. was doorgereden. Het gelukte hun echter niet de „sportman" te achterhalen. De politie heeft zondagmiddag ln de bossen achter Zonnegloren, twee jon gens (broers). W. M S. (17 jaar) en H M. S (15 jaar), aangehouden, die in het bezit waren van een geweer met Duitse en Engelse onderdelen, twee bogen met pijlen met zeer scherpe ijzeren punten. De pijlen hadden een draagwijdte van 120 cm Bij het ge weer bevonden zich enige eigenge maakte hulzen. Geweer, bogen, pijlen en hulzen wer den in beslag genomen. De afd. Soest-Zuid van de N C.V.B houdt morgenavond, 8 uur. in Eltheto de eerste ledenvergadering in het nieuwe seizoen Mej. J. Querido te 's-Gravenhage zal spreken over: Jood se gebruiken thuis en in de Synagoge Hoofdkant. Amersfoort 9 uur v.m. - 8 uur n.m. Bijkantoren 7-8 uur Effecten - Vreemd geld - Verzekeringen Kosteloze overboekingen Amersfoort - Baarn - Nijkerk - Scherpenzeel - Soest - Rijdend Bijkantoor Onder gunstige weersomstandigheden speelde V.V.Z. zaterdagmiddag in Den Dolder de eerste competitiewedstrijd tegen Dolderse Boys. V.V.Z. begon di- rekt met een fel offensief, hetgeen na vijf minuten een doelpunt opleverde, gescoord door midvoor Hament. Na 10 minuten miste de spil van de Boys een verre trap van rechtshalf Van Kooij. waardoor midvoor Hament met een boogbal de doelman van de Boys kon passeten en V.V.Z. met 0-2 leidde. V.V.Z. bleef aanvallen doch Dolderse Boys zag kans nog voor rust te doel punten en uit een scrimmage voor het V.V.Z.-doel zelfs de gelijkmaker te scoren (2-2). Na de rust nam V.V.Z. het spel weer in handen en na 10 minuten zag Dem- mers kans V.V.Z. weer de leiding te geven (2-3), en even later de stand op 2-4 te brengen Weer trok V.V.Z. ten aanval en weer was het Demmers die een doelpunt maakte, dat echter werd afgekeurd Het bleef 2-4 voor V.V.Z., dat de eer ste winstpunten binnen heeft. De aspiranten van beide vereniging speelden vooraf een oefenpartij, die in een gelijk spel (5-5) eindigde. Zondag werd de voorlaatste competitie- rit voor renners uit Miden-Nederland verreden, welke georganiseerd is door Tempo uit Soest. Hieraan namen deel: De Adelaar. Amersfoort. Jan van Arkel. Pedaalriders. St. Willibrord, Stadion. Tempo en Volharding. Deze rit werd gehouden op het par koers van Tempo in het industriege bied te Soestdijk De deelname was overweldigend, n.1. 36 amateurs, 42 nieuwelingen. 18 aspiranten, 11 vetera nen en 2 dames, die respectievelijk 70, 58. 30. 23 en 23 km moesten afleggen. Als eersten gingen de aspiranten van start, gevolgd door de veteranen. De jeugdige wielrenners reden verbazend snel. maar er kwam geen afscheiding tot stand en een massaspurt moest de uitslag brengen Deze werd: 1 T. Hulsken (Ad.), tijd 46 minuten. 2 P Krijn^n (Ad.). 3 J W de Lan^e :T.) 4 E. Diepenveen (Volh.). 5 G. Vonk (Ad.) 6 A Tra- montia (Ad.). 7 P Kentie (J.v.A.). 8 W Blokland »JvA). 9 W. Kotterer (Ad.). 10 A Bakker (T Bij de veteranen viel de groep al spoe dig in drie del-n uiteen. Vier man ging op kon. waarvan Ben van Leur de sourt won. Uitslag: 1 Ben van Leur (Volh.) 2. A. Vroege (J.v.A.). 3 D Vroege (J.v.A). 4. H Stouten iPed 5 D. Verboom (Ad.). 6. J Mildert (buiten mededin ging). 7 A. v. d Berg (Volh). 8. C. de Jong (Ped.9 M. Brandsen. 10. B Alfrink. De nieuwelingen lieten harde strijd zien Enige renners liepen uit. w.o v. d Tol. v d. Ploeg en v. d. Top. Laatst genoemde viel terug. Jac v d Berg probeerde het tweetal te benaderen, maar slaagde niet. Soeteman en De Zoete probeerden het zes ronden lang, maar zij moesten weer in het peloton terugkeren. Johnny Visser sprong twee ronden voor het einde weg en hij nam 50 meter voorsprong. Op de streep had hij nog maar 2 meter, maar juist genoeg voor de overwinning. De uitslag van de nieuwelingen is: 1. Johnny Visser Ttijd 1.29.02. 2. R. de Zoete (Ad.). 3. G. v. d. Top (Amf.). 4. A v d Tol (St.) 5. C Albert (Ad). 6 J Veldkamp (St.W 7. Jac. v. d. Berg 'T.8 P van Schaick (Volh). 9 A. v. d Ploeg (Ad.). 10. G. Brouwer (Amf.). 11. J Schipper (Ped). 12. W. Spierenburg (Ad.) Bij de amateurs was animator de nieu weling Cor Faber, die in het begin wegsprong mei P Hobo. Een tweede groep ging er achter aan. Het gaf niets, want het peloton slokte alles weer op. Toen vormde zich een tweede peloton en ook nog een derde, waarin Eddy de Lange en Wim Wiegers. Deze kreeg een ronde achterstand Uitslag: 1. Cor Faber (Ad.), tijd 1.41.03. '2. Johnny Vonk (Ad.). 3 J. van Ingen (Volh.i. 4. P. Hobo (J.v.A). 5 J de Wit (St.W.), 6. H Bunschoten (Volh.). 7 B. Lute (Ad.). 8. A. v. d. Zwet (St.W.). 9 F. Veerman (Ad.). 10. K. Plieger (J.v.A V 11 A. Severa (Volh 12. Cor Rutgers (Ad.) Uitslag dames. 1 Anneke van Does burg (J.v.A.). 2. Thea Hardeman (Ad.). Vers brood mag u nimmer in de trom mel opbergen, vóór het helemaal is afgekoeld. Hebt u ranzige boter, gebruik deze dan uitsluitend voor het braden van vlees Door toevoeging van een klein stukje ui voorkomt u de nare smaak. Een uit een muur losgelaten spijker kan men weer muurvast zetten door deze te omwikkelen met watten en daarna in gipsbrij te dopen Daarna weer in hetzelide gat slaan en na een dag zit de spijker vast. Broodkruimels zijn niet geschikt voor goudvissen. Het brood gaat schimme len in het water, waardoor het on geschikt wordt voor deze visjes. Is er, na gebruik van benzine, een kring ontstaan in uw kleding, bestrooi deze dan met talkpoeder, daarna uit borstelen Spiegels moet men niet ophangen daar. waar deze zijn blootgesteld aan zonnestralen. Het kwikzilver kan de stralen niet verdragen, waardoor het glas vlekkerig wordt. De heer en mevrouw VAN DE HOEF-TOLBOOM ge ven U met grote vreugde kennis van de geboorte van hun dochter RIA. Soest, 2 september 1965. Soesterbergsestraat 13. WIE wil mij een dag per week helpen bij het huis houdelijk werk Mevr. R. Otte, Julianalaan 63, te lefoon 5679. De heer en mevrouw COOS EN LENA COENS delen aan alle vrienden 3n bekenden mede. dat Ie navolgende blijde ge beurtenissen hebben plaatsgehad Op 28 mei werd een zoon geboren bij hun kinderen L-eendert en Cheren Op 1 augustus werd een dochter geboren bij hun kinderen Lynie en Wayn Fletscher, terwijl Coos en Lene Coens op 17 augus tus een zoon kregen. Advertentie werd opgege ven door David Daniël Wayn, R.R. 2, Marmora (Ont.) Canada. Gevraagd ZIT-SLAAPKA- MER met of zonder kook gelegenheid, ofwel keurig kosthuis. Ér. onder no. 868 bur. S.Crt. Gevraagd HUISJE m. tuin of middenstandswoning, of halve villa in rustige straat. Tel 03490-15046. TE KOOP na verhuizing cretonne gebloemde over- gordijntjes en -sprei en -kleedjes: lappen m rin gen (landhuisstofhuish. art. o.a. plastic; platen in lijsten; rotan fruit schaal kunsthandel kloostertafeltje; lederen fietstassen en handkap- pen (o.a. voor fiets); rug gesteun; linnen traplo per; kapstokkleed enz Fiat Park Vredehof 20 (bij Paleis), dagelijks na 3 uur, ook 's avonds. Gevraagd WERKSTER, s morgens 7-8.30 uur. v kantoor. Goed loon. Kost- verlorenweg 5, Soest. Te koop teakhouten GA RAGE, uitneem'oaar, met pannen dak, 5.00 x 3.20 mtr. Tevens bad, i. pr. st. Kostverlorenweg 5. TE KOOP kinderledikant olus matras, 2-plaats electr. comfoor, auto stoelhoezen voor Renault R 8 Colenso 52. WONINGRUIL Harder wijk-Soest of omgeving Aangeboden vrije woning met 3 slaapkamers. Ge vraagd vrije woning met 4 slaapkamers, op goede stand. Randweg 38. Har derwijk, tel. 03410-3725 Wegens huwelijk tegen woordige, vraagt mevr Haspels. Emmalaan 4. Soestdijk, 'n nette HULP V.gg.v., voor dag en nacht. Modern huis. Te lefoon 02955-2172. Te koop mod HAARD, als nieuw. Kerkstraat 54 16-jarige scholier zaterdags WERK. Brinkweg 15 zoekt Lange Te koop 'n prima HAARD (Brandaris), z.g.a.n 13.500 kal. Prijs 80,—. K. Hart weg 34 Dame of MEISJE gevr. als baby-sit voor drie-jarig kindje, eenmaal per wk van 9 tot 14 uur. Mevrouw Ten Berge, tel. 4519. Fraaie TOMOS met drie versnellingen te koop R. v. Coeverden, Beuken- aan 88. BEZORGERS gevr. voor ochtendblad „De Tele graaf" Goede beloning. Vermeerlaan 55 WERKSTER gevr. voor 2 maal 1 ochtend p week. Eikenlaan II. tel. 2246. Wie kan mij helpen aan een GARAGE in de om geving van Colenso G. W. Veldhuizen, Colenso 43, tel. 4743. ZIT- EN SLAAPKAMER, met volledig pension, be schikbaar. Julianalaan 47, tel. 2228, Soestdijk. Gevraagd flinke HULP v. 1 ochtend per week. Mo dern huis met cv. Mevr. N. Espeet, Pieter de Hooghlaan 9, Soestdijk. Te koop wegens aanschaf, c.v moderne CONVECTOR (grijs) en Bagdad haard Tegen elk aannemelijk, bod Van Straelenlaan 1. telef. 4719. Gevraagd voor de zater dagmiddag, in nieuw huis. zelfstandige, vrien delijke WERKSTER, die tevens bij afwezigheid van de moeder toezicht wil houden op de 2 zoontjes van 10 en 7 jaar. Mevr. Bakker-Roosendaal, Prins Hendriklaan 14, tel 5842. Arts voor ziekten van hart en bloedvaten, Spoorstraat 3, Amersfoort, 8 sept. WERKSTER gevr. voor 3 morgens p. week Mevr. Lodder. Bartolottilaan 5 tel. 2101. Gevr LOODGIETER, vol slagen of halfwas voor klantenwerk. Loodgieters- bedrijf H. J Bosboom, Burg. Grothestraat 60. tel 3396. Te koop gevraagd WIT TE TEGELS. 13 x 13 (ev. met voorstellingen). Br. no V-6046 Adv.bur. Alta, Pausdam, Utrecht. Te koop aangeboden Loosdrechtseweg 28 Hilversum Telefoon 02950-45100 vraagt enkele Ook voor halve dagen. Goed loon. Aanmelding van 8-5 uur. Eemnesser- weg 97, Baarn. 1 Voor slechts 2 cent per dag herkrijgt uw haar zijn oorspronkelijke kleur Zowel dames en heren zijn enthousiast over Crè me Marchal. Ook ver krijgbaar in diepzwart. Gratis folder bij Drogisterij „DE PIL", Koninginnelaan 44, Soest Te koop aangeboden 80.000 km ln prima staat. Loosdrechtseweg 28 Hilversum Telefoon 02950-45100 Gooi een kapotte bal niet weg, maar maak er een vangbakje van om uw verfkwasten in te zetten. Een enkel grijs geworden hoofdhaartje verdwijnt reeds door toevoeging van wat azijn in het waswater. WONINGRUIL. Aangebo den huis. bevatt. 1 grote kamer en keuken, 2 sl.k en grote tuin. Gevraagd soortgelijke woning of groter; kleine tuin geen bezwaar. Br onder no 866 bureau van dit blad. Tyresoles Ned N V vraagt voor haar modern bedrijf te Naarden flinke mnl j WERKKRACHTEN voor uiteenlopende werkzaam heden Goede sociale voorzieningen Aanmelden dagelijks van 8-5 uur aan de fabriek. Amsterdamse-, straatweg 7. Naarden Gevraagd .LEERLINGEN, aankomende en gerouti neerde naaisters, alsmede perser of strijkster (ook halve dagen). Klein ge zellig rokkenatelier, vast loon Cogema, Witte Paar- deslraatje t.o. Molenstr tel 4456. TFI .71170 TELZ870 KR0MMEWEG 28 - SOEST MiRSjSü^ i> 'ScÜ&SJlBOccMeHi Voor ONDERHOUDSWERK, o.a. timmer- en metsel werk. reparaties en nieuw bouw Telefoon 5073 VEEL GELD betalen wij voor alles wat heel oud isj Mahonie meubels, kris-i tal etc. Maar ook kopen wij moderne inboedels, opruimingen, boeken, gramofoonplaten enz. Tel. 02950-47375 of schrij ven aan Postbus 20, Hil versum. Wij vragen voor zo spoedig mogelijk wegens uitbreiding van onze aktiviteiten voor de boekhouding Accuraat en op de hoogte van moderne boek houding (bijv studerend voor praktijkdiplo ma boekhouden). dat vlot en accuraat kan werken en vaardig is in het typen, vindt bij ons afwisselend en prettig werk. Wij bieden voor beide functies een goed sa laris met winstdeling en reiskostenvergoeding. Schrijf of bel Amersfoortsestr. 15, Soesterberg, tel. 03463-1644 Administratie SOESTER COURANT" Van Weedestraar 29A telefoon 2566

Soester Courant | 1965 | | pagina 6