Vrouwelijke vrijwilligers j. o. mm Verzwakt maar niet bezweken W RAAD FN DAAD Zorg voor de naaste P. Berge. ten geen spreekuur. J. H. Schilder, AFWEZIG ..RASCH'* hypotheek verzekeringen VERLOREN gouden ketting e leerling winkeljuffrouw Banketbakkerij H. Westenbrink Handweverij Edmond de Cneudt Meisteshelangen, Modevakschool Dames en meisjes leert zelf uw kle ding vervaardigen. Nieuwste eleetr. zig-zag naaimachines Sportrijwielen WIM SLUYTER SOEST Te koop Soest ..RASCH" Lochtenberg Schoonmaak bedrijf Beukenlaan 69 schoorsteen vegen Singer naaimachine Singer wasantmnaat 1198.- D. v. d. Veer nette werkkrachten aktieve verkoopster. leerling verkoopster A. v. d. Brink SOEST Soester Courant lichtenberg Eèö van de sympathiekste verenigingen in den lande Is ongetwijfeld de Uttie van Vrouwelijke Vrijwilligers. Deze beweging is in de loop van haar twintig-jarig bestaan uitgegroeid tot een actieve landelijke club van een kleine 6000 leden, die zich vrijwillig, dat wil zeggen zonder enige betaling, infcetten voor de mens in nood. De vrijwilligsters van het U.V.V. vindt U door het hele land. Zij helpen invaliden en bejaarden, kinderen en zieken, kbrtom mensen, die hulp behoeven. „Naast alle overheidsvoorzieningen zal er steeds meer behoefte komen aan persoonlijke zorg en toewijding, contact van mens tot mens", zo meent ittevrouw A. Huygens-Bruynzcel, landelijk presidente van de U.V.V „Het is onze bedoeling een samenleving te scheppen, waarin de individu zich niet alleen verzorgd weet, maar ook een kans heeft op warmte, op medemense lijkheid. Dat is de grote opgave voor de instellingen van vrijwillig maat schappelijk werk, ook voor onze unie". Turkse sociëteit als voorbeeld. Op 23 april wapperde de Turkse vlag rvAtót de Nederlandse aan de gevel van de U.V.V-sociëteit in het Gel derse Doesburg. Daar stroomden Turk se arbeiders, die in enige Doesburgse bedrijven werkzaam zijn. samen om de opening bij te wonen van hun ei gen sociëteit. Van de directies van de fabrieken kwam de vraag iets te doen voor de Turkse gast-arbeiders en met voortvarendheid heeft het Doesburgse U.V.V.-bestuur hieraan gehoor gege ven. Men klopt met dergelijke verzoeken nimmer tevergeefs aan bij de UW., dat is in de afgelopen twintig jaar genoegzaam bewezen Wat doen die vele honderden vrouwelijke vrijwilli gers voor het welzijn van de Neder landse gemeenschap Zij leggen huis bezoeken af bij zieken en bejaarden, zij praten met deze mensen, maar verrichten als het moet ook huishou delijk werk, wanneer deze mensen dat zelf niet kunnen doen. Zij helpen bij het transport van invaliden, zij koken ook voor behoeftige bejaarden. In 1964 werden door de U.V.V. 176.689 maaltijden verstrekt, in zeven plaat sen werkte de U V V mee bij het rondbrengen van nog eens 52.639 maal tijden. De bekende actie „Tafeltje dek je". De overheid heeft de waar dering voor het werk van de unie reeds uitgedrukt in subsidie, voorts ontvangt men veel giften. Vele taken. Vrouwen uit alle sociale, politieke en religieuze milieus maken zich in het kader van deze vereniging dienstbaar aan het welzijn van de maatschappij. Vrijwel allemaal getrouwde vrouwen, wier kinderen reeds uit huis zijn of In elk geval niet meer de gehele dag op de aanwezigheid van moeder zijn tangewezen. Tot de waardevolste activiteiten be horen stellig het ziekenhuis- en be- jaardenwerk. Zo heeft deze vereniging reeds 149 bejaardensociëteiten opge richt. waar vele bejaarden vinden wat zij heel lang hebben gezocht en mis schien nog zouden zoeken wanneer de U.V.V. er niet was geweest: zitten bab belen. koffie drinken, een spelletje lid worden van een toneelclub, cultu rele bijeenkomsten bijwonen enz en? Ook in ziekenhuizen zijn deze vrij willigsters graag geziene gasten Zij bezoeken vergeten patiënten, zij ne men allerlei karweitjes van de ver pleegsters af zoals het wassen van het vaatwerk, het gezellig maken van de ziekenzalen en dergelijke. Het zie- kenhulswerk komt in 44 afdelingen van de unie op het werkprogramma voor. het aantal U.V.V.-sters dat aan deze tak van dienst deelneemt is op gelopen tot ruim 700 Nodig en gewenst. Maar is in deze welvaartsstaat, waar de overheid alle zorg aan zich schijnt te trekken, het werk van vrijwilligers nog nodig en gewenst Mevr Huygens-Bruynzeel meent be slist van wel. „Hoe meer sociale wet ten. hoe meer vrijwillige sociale hulp verlening noodzakelijk De wetgever kan slechts voorzieningen treffen op een algemeen toepasbaar niveau en in hoofdzaak van materiële aard Het vrijwilligerswerk zie ik als een nood zakelijke aanvulling in de maatschap pelijke zorg Er zal altijd behoefte zijn aan vrijwillige maatschappelijke hulp verlening bovenop de overheidszorg" Mevrouw prof dr C E Visser, hoog leraar aan de universiteit van Gro ningen en zelf enthousiast medewerk ster. sluit zich volkomen bij de me ning van de landelijke presidente aan. „Altijd zal er behoefte bestaan aan mensen, die kunnen inspringen als op een bepaald ogenblik iets gedaan moet worden, dat door de professionals óf niet gezien óf verwaarloosd wordt. Er zijn nog vele hiaten in de zorg voor de zwakkere mens. en de UW wil deze hiaten opvullen" „Er blijven lacunes bestaan en daar springen wij in. Het woord vrouwe lijke vrijwilligers schijnt aan te geven dat ons werk een zeker amateuritisch karakter draagt, terwijl dat tevens im pliceert dat het werk belangeloos wordt gedaan Dat is een juist uit gangspunt. Als de unie aangewezen was op betaalde krachten, zou zij haar zegenrijke werk niet kunnen doen. Het is ook daarom een goed uitgangspunt, omdat wij een bron van energie kun nen aanboren, die anders misschien verloren zou gaan". Gezond. In beginsel kan iedere vrouw vrij willigster worden bij de U.VV In be- melijk aanbiedt als zodanig, moet zij ginsel Wanneer iemand zich na- eerst een proeftijd doormaken van 3 maanden Is deze proeftijd haar en het bestuur goed bevallen, dan pas kan de kandidate worden geïnstalleerd Twee maal per jaar komen de vrij willigsters bijeen Dan hebben de in stallaties van de nieuwe krachten plaats. De Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers is een gezonde vereniging Gezond, omdat de mentaliteit zo goed is. In onze maatschappij, waar de menselijke relaties vaak erg vluchtig zijn en de mensen ln toenemende mate langs el kaar heen leven, betekent het een groot goed. een vereniging te hebben, die dit manco enigermate tracht te ondervangen. Zorg en liefde voor de naaste Er zijn maar weinig instellin gen in onze gerationaliseerde samen leving. die dit parool nog in hun de vies dragen. Binnenkort begint weer een algemene vergadering van de Verenigde Naties En een die niet behoeft te klagen over ■•en tekort aan belangrijke zaken die op de agenda kunnen worden geno men. Bovendien een die nog iets kan doen ook, zulks in tegenstelling tot de vo rige assemblee Immers die is met hangen en wurgen zonder één keer werkelijk te stemmen teneinde gelo pen om te voorkomen dat het tot een breuk kwam over het befaamde artikel negentien van het handvest. Dat houdt in dat ledr i die twee jaar achter zijn met contributiebetaling het stemrecht ontnomen kan worden. Iets wat bij voorbeeld de sowjet-unie en Frankrijk kon treffen die beide weigeren te be talen voor wat de acties der Ver Na ties in Kongo o m. gekost hebben. Waarvoor hun motivering was dat die acties buiten de Veiligheidsraad om waren ondernomen Weliswaar besliste het internationale hof dat dit argument onjuist was. maar dit veranderde de opinie van de schuldenaren niet. Een compromis viel niet te bereiken. En in feite stonden de VS in hun goed recht nu ook toepassing van artikel 19 af te dwin gen. Echter: wat zou er mee gebaat zijn? Op zijn best waren de Russen en Fransen weggewandeld en waren de VN half om zeep geweest. De Ame rikanen hebben om der wille van het voortbestaan van de V.N. dan in vre desnaam maar hun eis ingeslikt Plezierig is dat de V.N. dus door kun nen draaien en dat in ieder geval een zielige vertoning van krachteloosheid als de vorige, niet-stemmende assemblee is vookomen. Maar dat neemt niet weg1 dat op hun beurt nu de V S. voor zich aanspraak maken op het zelfde on rechtvaardige recht dat de Russen en Fransen hebben afgedwongen. Zoals ieder trouwens. Men moet er nu re kening mee houden dat de V.N nog alleen maar iets kunnen ondernemen mits de voorstanders het ook zelf be talen. wat de kracht van de V.N. niet versterkt. Maar al is het dan met een wat verzwakte ruggegraat: de patiënt kan tenminste weer lopen. Anti-Nasser President Nasser heeft in Moskou toe gegeven dat er pogingen zijn gedaan om zijn regering ten val te brengen Dat was gedaan door leden van de - verboden - Mohammedaanse Broeder schap. waarvan de leiders sinds kort zijn vrijgelaten. De Broederschap is altijd anti-Nasser geweest, maar was betrekkelijk onge vaarlijk aangezien zowel het leger als de bevolking van Egypte zeer op zijn president waren gesteld. Die immers sociaal, politiek en economisch het onder Faroek in het slop geraakte land in een paar jaar minstens een eeuw liet inhalen De Broederschap begint nu pas ge vaarlijk te worden nu de glans van Nasser deerlijk is gaan tanen In de eerste plaats doordat de economie be denkelijke knauwen heeft gekregen, voornameliik doordat de kosten van het Jemenitische avontuur de schat kist uitputten. Bovendien lijken de VS. Nasser niet meer te willen ontzien, zodat nu ook een eind dreigt te komen aan de Ame rikaanse graanleveranties en het wordt dan voor de op zwart zaad zittende Nasser een moeilijk probleem om de magen der Egyptenaren vol te h <u- den. Vermoedelijk is hij voornamelijk naar Moskou getogen om Russische hulp af te smeken, al gaat zijn ge sprek officieel in de eerste plaats over Vietnam. Kous op de kop Nasser verloor bovendien veel glans door tal van politieke tegenslagen: Is raël en west-Duitsland knoopten di plomatieke betrekkingen aan ondanks zijn verzet, hij kreeg in Jemen de kous op de kop, Syrië trad uit de Verenigde Arabische Republiek die nu nog al le- maar Egypte omvat, hij kreeg schimpscheuten van Tunis' Bourguiba en uit Koeweit, in Irak en nog meer in Algerije moeten zijn volgelingen het veld ruimen, enzovoort enzovoort. En is de burgerij niet meer zo geluk kig met Nasser. het leger is het nog minder Nasser heeft publiekelijk moe ten zeggen dat de Arabieren gewoon niet opgewassen waren tegen Israël en een revanche voor de vernietiging in dertijd in de Sinal-woestijn is onder de officieren nog steeds een levend verlangen En dan kwam er de sof bij van Jemen, waar de Egyptische troe pen niet opkonden tegen wat berg stammen. een falen dat uiteraard aan de opperste bevelhebber - Nasser zelf - wordt geweten Niettemin heeft Nas ser in eigen land en ook in de hele Arabische wereld nog een formi dabele aanhang, hoezeer ook in de laatste tijd geslonken Maar zijn po sitie is bepaald niet meer zo onaan tastbaar als ze lang was: internatio naal niet. maar wat belangrijker is: ook niet in eigen land. waar de sterk ste man die de Arabische wereld sinds eeuwen heeft gekend nu moet beken nen dat zijn zetel niet al te stevig meer staat. In hoeverre de wereld daar nu blij mee moet ziin. is etn andere kwestie. Men kan hezwaren hebben tegen Nasser. maar de gewone Arabi sche chaos is ook niet alles. India-Pakistan Het geschil om Kasjmir, dat India en Pakistan nu al jaren verdeeld houdt, is voor de zoveelste maal opgelaaid Paki staanse troepen zijn de bestandslijn overschreden en uiteraard heeft India zijn troepen ook onmidellijk in staat van paraatheid gebracht In zijn motieven en godsdienstoorlog, krijgt het conflict tussen de beide Voorindische landen steeds meer het karakter van een prestigeslag. waarin alle belangstellenden op de spits wor den gedreven Ondertussen heeft dit regionale con flict wereldpolitieke betekenis, want het bevordert de onrust in het toch al zo tumulteuze Azië en het zijn uit eindelijk de communisten, die bij dit geschil tussen twee neutrale, het wes ten welgezinde staten, zijde spinnen. ALLERGISCH. - Ik ben allergisch en moet krabben en schillen van nieuwe aardappels altijd aan anderen overla ten. maar weet nooit tot hoelang. Kunt u mij dat vertellen? Antwoord: Neen, dat kunnen wij niet, want wij kunen uit de verte niet be oordelen in welke mate u hiervoor al lergisch bent U kunt deze vraag dus beter aan de U behandelende genees heer voorleggen dan wel proefonder vindelijk vaststellen DONZEN DEKBED. Hoe moet ik een donzen dekbed wassen? Antwoord: Dit kunt u alleen zelf doen als het dekbed voorzien is van een overtrek, zodal u de donzen vulling er niet uitbehoeft te halen. Moch dit niet het geval zijn. dan zoudt u slechts eventuele vuile plekken kunnen be handelen met een droogschulmprepa- raat. maar wij raden u beslist af de donsveertjes „los" te laten De ellende is niet te over/ien GRASVLEKKEV Hoe krijg ik gras- vlekken uit lichtbruine linnen broe ken? Antwoord: Als grasvlekken reeds enige tijd in kleding aanwezig zijn geweest, zijn ze moeilijk te verwijderen. Gras- vlekken verdwijnen doorgaans door be handeling met blanke spiritus of al cohol «betten' Ook kunt u terpentijn gebruiken, maar allereerst beproeven of de kleur er tegen kan. KLEINE ADVERTENTIES ttltsluitend bij vooruit betaling. Geen zakenadvertenties. Tot 10 woorden ƒ1,75 Elk woord meer 0,10 Br. onder nr 15 ct. extra Te koop gevraagd goed functionerende elee TEL MACHINE. Recent bouw jaar. Br onder lett. B K aan bureau van dit blad. WOONRUIMTE gezocht voor jonge mensen die graag willen trouwen. Vrouw genegen enige hulp verlenen aan oude da me of heer. Is in be- fit van bejaarde-diploma. Br. onder no. 874 bureau Soester Crt TE HUUR voor dame ge- stott. Zitk.. slaapk. en keuken, met balkon be legen dicht bij trein en bus Brieven onder no 873 bur. Soester Crt. Gezocht voor dame kleine SLAAPKAMER Overdag afwezig Br onder no. 377 bur. S.Crt. TE KOOP electr was machine plus wringer Tevens fazanten Zaterd 9-5 uur Julianalaan 86. WERKSTER gevr. voor 1 of 2 ochtenden p. week Aanmelden bij mevr Ede- lenbosch. Eikenlaan 11. tel. 2246 Te koop aangeboden pri ma KOLENHAARD, t e.a.b Schoutenkampweg 135. TE - KOOP Renault Dau- phine 1963 f 2250.- Re nault 4 L 1962 f 1250,—. Llndenlaan 4a WERKSTER gewaagd v. 2 halve dagen per week. Liefst maandags en vrij dags. Mevrouw Sesink. Vredehofstraat 18. Te koop OPEL Rekord '56 Te bevragen Hobbema- laan 19. 's Avonds na 6 u Gevr. flinke HULP voor donderd. of vrijd.-ochtend Modern huis met c.v. Mevr. Repko. Christina- laan 37, Soestdijk. Te koop prima HAARD (Interno) Dr Rupertlaan 14 flat. TE KOOP aangeb pro- fielzetbankje. takel 3 ton. polijstmachine, luchtcom- pressor of ketel, hout- draaibankje, los lucht pompje en keteltje, boor- standaard. diverse licht- netmotoren. pl.m 12 m. geplastificeerd gaas. Ko- ninginnelaan 100, Soest dijk. Nette heer zoekt KOST HUIS. geen beroeps Br onder no. 876 bur. S Crt. Te koop Vulcana BUN- KËRHAARD. z.g a.n gr capaciteit. Acacialaan 17 B z.a. net MEISJE voor maandag-, dinsdag- en woensdagmiddag. van 13 30 tot 17.30 uur Tele foon 3244. TE KOOP z.gan hete- luchtkachel en gr par tij dakpannen Kerkpad Z.Z. 3. Soest Secretaresse zoekt KA MER m. keuken in Soest. Telet. 4533. Gevraagd LEERLING VERKOOPSTER. 5-daagse werkw Stichtse Schoen- huizen. Van Weedestraat 44. tel. 2767 Te koop RENAULT R4 1957. Troelstrastraat 13. Gezocht grote GARAGE voor plaatsing caravan Br. onder no. 878 bureau Soester Crt. Gevraagd in klein gezin HULP in de huishou ding 5-Daagse werkweek, 200,- 250.schoon per maand, afhankelijk van leeft en erv. Aan melden Dennenweg Soest. evt. na telef. af spraak (02855-5025), Tyresoles Ned. N.V vraagt voor haar modern bedrijf te Naarden flinke mnl. WERKKRACHTEN voor uiteenlopende werkzaam heden Goede sociale voorzieningen. Aanmelden dagelijks van 8-5 uur aan de fabriek. Amsterdamse straatweg 7. Naarden Gevraagd LEERLINGEN, aankomende en gerouti neerde naaisters, alsmede perser of strijkster (ook halve dagen). Klem ge zellig rokkenatelier, vast loon Cogema, Witte Paard- straatje t.o Molenstr. Tel. 4456 TE KOOP 4 clubjes, vier eetkamerstoelen, modern, ronde tafel met kleed T V, Meïdoornweg 31 TE KOOP wegens plaats gebrek 4 mooie salon- stoelen plus tafeltje Koopje Kerkpad NZ. 50 WONINGRUIL Aangebo den 4-kamer flat m cv. Ie etage, met of zonder garage Gevr, ééngezins woning, Hoge huur geen bezwaar. Br onder no 875 bureau S.Crt RK heer zoekt ZIT- SLAAPKAMER met pen sion in Soest-Z., b.b h h Br onder letter G H. 30 bureau Soester Crt Wegens emigratie aan geboden z.gan blauwe SOLEX f 225.Molen straat 65, tel. 2331 Na 6 uur WONINGRUIL. Wie wil kleiner en rustig wonen? Aangeboden in Soest-Zuid duplex-woning, best uit 4 kamers, badcel. grote zolder, balcon. tuin met schuur 13 50 per week. Gevr groter huis. geen nieuwbouw, liefst met ga rage Hogere huur geen bezwaar. Telef. 3627. SOESTERBERG Woning met bedrijfspand, beide spoedig ledig te aanvaar den De woning bevat En- .else kamer, keuken, kel der. boven 4 kamers, vlie ring Het bedrijfspand be vat overdekt vloeropp. 200 m2 Voorzien van wa ter. electra, krachtstroom. Vraagprijs voor het ge heel ƒ75 000.—. Inl. Ma kelaarskantoor W Buite laar, Dalweg 3a, Zeist, tel 03404-12254 TE KOOP na verhuizing cretonne gebloemde over- gordijntjes en -sprei en -kleedjes; lappen m. rin gen (landhuisstof ihulsh art. o.a. plastic; platen in lijsten; rotan fruit schaal ikunsthandel kloostertafeltje; lederen fietstassen en handkap- pen (o.a. voor fiets); rug gesteunlinnen traplo per. kapstokkleed enz Flat Park Vredehof 20 (bij Paleis), dagelijks na 3 uur, ook 's avonds. Wegens huwelijk tegen woordige. vraagt mevr Haspels, Emmalaan 4. Soestdijk, 'n nette HULP V.g g.v., voor dag en nacht. Modern huls. Te lefoon 02955-2172 BERGRUIMTE voor ca ravans. Wed. v. d. Broek, Dorresteinweg 125. PENSION aangeb cen trum Soest Grote zonni ge kamer voor direct. Br onder letter W S. 12 bu reau Soester Crt. WERKSTER biedt zich aan. v g g.v ƒ3— per uur Br onder nummer 367 bureau S Crt Te koop MORRIS Minor 1955, tegen elk aanneme- hjk bod Molenstraat 65 Soest, tel. 2331 Na 6 uur Jong MEISJE, 16 jr zoekt prettige werkkring in huishouding, liefst jong ïezin met kinderen Al eerder in huis. werkzaam geweest Werktijd liefst van half 9 tot 4 uur. ev, zaterdags tot 12 uur Bl onder no 869 bur SCrt. TE KOOP aangeboden Thor wasmachine, half automaat, tevens tropen- aquarium. t.e.a.b Soes- terbergsestraat 115. Wie heeft er een verkeer de FIETS meegenomen, merk Kim. op donder dagmiddag 12 uur bij Ja- mm op de Van Weede- straat Vermeerlaan 27 Te koop donkergrijze uit- neembare KINDERWA GEN. i.g.st. Prijs 50,—. Van Goyenlaan 15 Te koop VRACHTAUTO, bouwjaar '61, open laad bak. Laadverm. 1150 kg. Prijs zeer aantrekkelijk. Stad en Lande 19. La ren iN.H.) Secretaresse zoekt KA MER m. keuken in Soest Tel 4533 of brieven on der letter M D 78 bureau Soester Crt Flinke HULP gevr. voor 5 ochtenden per week Aanmelden vrijdagavond vóór 7 uur of zaterdag avond na half acht. Prins Bernhardlaan 17. WERKSTER gevraagd, 3 ?f 4 dagen in de week. Br onder letter S 72 bu reau Soester Crt Zelfstandige HULP in de huishouding of huishoud ster gevraagd Br onder letter W 25 bureau S.Crt. Wie wil mij 1 x per week een halve dag HELPEN0 Klein gezin, modern huis Kastanjelaan 35, telefoon 4768. Tandarts, zaterdag 11 september en maandag 13 september Orthop. Chirurg, Polikliniek te Baarn weer op 2 oktober VOOR DE KAMER o.a. Kalanchoé on Vingerplan- ten f 1.Hibiscus f2 50. Anthurium f 4,enz. enz. E. v. Oest. Oude Gracht je 17. Soest, tel. 2142. Wie wil jong echtpaar helpen aan WOONRUIM TE Br onder no 872 bu reau Soester Crt Oudere dame zoekt KA MER m kookgelegenheid Liefst omg. Soest-Z. Bi tnet opgave van huur prijs onder no 871 bur. Soester Crt. TE KOOP 2 welpen- en verkennersuniformen Te vens slede en oude auto ped. 5— per stuk Za terdag na 12.00 uur Es- ioornlaan 8. Gevraagd MEISJE voor dag of dag en nacht R K Militair Tehuis .De Cock pit". Amersfoortsestr. 43. Huis ter Heide. AUTORIJSCHOOL BEYER Nieuwstra.it 19. Makelaars- en Assurantiekant biedt aan Gevraagd voor de avond uren enige KONSTRUK- TIE WERKERS, kunnende lassen, tevens montage werkers. Br. onder no* 870 bur. S.Crt. Sluit alle soorten van B Grothestr 53 Soestdijk - Tel. 2002 Gebruikte TELEVISIE TOESTELLEN va M50,- met garantie. Gem. beta ling. Erkende Philipsser- vice C. v d. Berg, Hya- cinthstraat 5. Baarn. te lefoon 02954-4235. REPARATIES KUNSTGEBITTEN Sneller, beter en goedkoper .Het Kruidenhuis" Laanstraat 1 - Tel. 2067 Te koop prima CON SUMPTIEAARDAPPELEN 20 ct. per kg. J. B. Lan- ser. Soester Engweg 8, telefoon 2557. SCHRIJF- EN TELMACHINES Grote keuze reparatie en verhuur. ..BekaHilverts- weg 151. Hilversum. Tele foon 46789. In- en verkoop van ANTIEK Roel Fontijn Rirkstr 51. telef 2054 TFJ FVISIES te huur van af f20,— per maand Er kende Philipsservice C v. d Berg, Hvacinthenslraat 5 Baarn tel 02954-4235 AUTOMOBIELEN. Opel Rekord '62. met radio f 3450,Opel Rekord '59 f 1950,Opel Kanitan 60 f 2650,—. Opel Kapi- tan '58 f 1250.Opel Ca ravan '62 f 3250,Ford Anglia '61 f 2650.Ford Taunus 12M. '61 f2250,- Ford Zeohyr '61, met ra dio f 1950,-. Ford Anglia 57 f 650,-. Fiat 1100 '61 f2150,- Fiat 60UD. '61. m. vouwdak f 2350,-. Fiat 600 '58 f 1250,-. Morris Minor '60 f 1750. Morris Minor'58 f1150,-. Daf de Luxe '63, 20 000 km. f2850,-. Daf- otlil de luxe '62 f 2450,-. Daf 600, '61 f 1350.-. Volkswagen de Luxe '60 f 2250,-. Volkswagen Piek Up '60 f1850.-. Citroen 2 C.V. '62 f 1950,-. Vauxhall Victor '58 f 1250,-. Inruil en financiering mogelijk. Autohandel J Sukel, Park- laan 39. Soest, tel. 2515. HOUTHANDEL Alle maten vurenhout, tri plex, multiplex. Okumé en imba meubelplaat. I.im- ba triplex, alle maten. Spaanplaten 10-12-18 dik. Vlasvezelplaal 10-18 dik. Hard en zacht Board Asbest golfplaten Plas tiek golfplaten Massoniet Vlakke deuren. Beton- tegels Asbestboard Te gelboard. H. WOLFSEN Veldweg 19 - Telef 3780 Indien U s morgens lus sen 8 en 12 uur belt 02954-3954 wordt uw kle ding binnen 24 uur vol ledig CHEMISCH GEREI NIGD. opgemaakt en weer als nieuw thuisbezorgd. N.V. Chemische Wasserij wlAVBriukstr. Baarn Vour METSELWERK o.a. schoorstenen, putten, rio lering. Tevens uw adres voor beton- en wandte- gels. Br. onder letter S 80 bureau Soester Crt. TE KOOP aangeboden plastic golfplaten. 67 cm breed, decoratief profiel, in naturel, geel en groen, f 3.40 per strekkende me ter. Roestvrij stalen aan rechten, 168 x 57, kwali teit 18/8. Ie soort, f140.- per stuk. Keukenhang- kastjes keuze uit 5 mo dellen. Decoratief wand- triplex in teak. noten, essen, kersen enz., f 12,- per m2. Granieten aan rechten, keuze uit 4 kleu ren Plastic dakgoten m. hulpstukken, 3 maten, scherpe prijs. Plastic ri ool, op lengte geleverd tot 10 meter lang. Grote sortering in hard-houten voordeuren, achterdeuren, binnendeuren voor lak en schilderwerk. 40 mo dellen raamkozijnen uit voorraad. J. Nijhof, Ja- cob van Lenneplaan 15, Baarn, tel. 02954-3462. net hartje (met foto's), in Soest-Zuid Tegen be loning terug te bezorgen Klaarwaterweg 17. Gevraagd 5-daagse werkweek. Reis kosten vergoeding Julianalaan 61. Bilthoven Tel. 03402-3460 vraagt enkele Ook voor halve dagen. Goed loon Aanmelding van 8-5 uur. Eemnesser- weg 97, Baarn. afd. Soest, kan inlichtingen inwinnen over betrouwbaarheid van werkgevers in binnen- en buitenland Wij geven ook gaarne vakantie-inlich tingen en kamerbemidde ling door het gehele land Soest-Zuid Gallenk Pels- weg 4. tel 2288 Soest. Rubenslaan 44. Soestdijk. St Theresiastr 5. tel 5261 P C Hooftlaan 16 Soest-Zuid 5 min van busstation. Dag- en avondlessen. Aangifte voor september as., telefonisch onder no I 4724, b.g.g. 4683 275,—. 325.—. 560.—. Inruil Vakk. rep. van al le merken Ruim 35 jaar praktijk. J. HAAKMAN Rubenslaan 106 - Soest Telefoon 3802 met lamp en 3 versn f 125,—. In 3 kleuren Leverbaar Koninginnelaan 37 Tel 4316 Riant gel halve VILLA met mooie tuin. Ind ruime zit-eet- kamer, keuken, hal, kelder. 3 sl.k., bal con, zolder m kam. Dir. te aanv. Incl. stoffering 66 000 Aan gezellige weg vrijst WOON-WIN- KELPAND m gr gar. en tuin. (Mo ment, sigarenzaak). Ook uitsluitend als woonhuis te gebrui ken. 45 000,—. Rustig gel helft v dubb WOONHUIS m gar. en tuin. Ind. 2 kam. en- suite, keuken, kel- derk. Boven 3 slaapkam douchekzolder. 53.000,—. Gunstig nabij scho len en winkels gel mod. WOONHUIS m. schuur en tuin (Event. huurgarage beschikbaar) Ind. zit-eetk hal, keuken, kelderk3 slaapkdouchekam. Zolder. ƒ53.000,—. modern riant vri j - staand LANDHUIS met garage en tuin. Ind. 3 kamers, keu ken, 5 slaapkamers, douche. Direct te aanvaarden. 1128 000,-. Helft van dubbele VILLA met schuur gelegenheid voor garage), diepe tuin. Spoedig te aanvaar den. 55.000,—. Helft van dubbele VILLA met aard gas c.v.. garage en tuin. Vrij uitzicht. Direct te aanvaar den. 73 000,—. Makelaars- en Assurantiekant. Burg. Grothestr. 53 Soest Tel. 02955-2002 Mak. en Ass.kantoor Soesterbérgsestr 8 te Soest telef 02955-2064 en 5404. b.gg 02950-17727 Tel 4246 - Soestdijk Ook voor Vraagt inlichtingen of folders bij Officieel Singcr vertegenwoordiger Julianalaan 30 - Soest Telef 02955-4745 Gemakkelijke betaling N.V CONIMEX zoekt voor plaatsing in haar prod afd. Bij voork mond solI da gelijks behalve donderd van 9 00-17 00 u Woensd ook van 18 00-19 30 uur Afd Pers z., Mollerusstr 11. Baarn Gevraagd liefst met het vak be kend, en met veel Interesse voor parfumerieën. Prettige afwisselende werkkring, goede salarleëring. DROGISTERIJ PARFUMERIEëN Laanstraat 34 - Baarn Tel. 3308 Aan gezellige weg zonnig gel. modern WOONHUIS met schuur en gr. tuin. Ind zit-eetk. hal, keuken, kelder, drie slaapk douchekam zolder. Incl. stoff. Dir. te aanv. f 57.000,—. Vrijst. VILLA met gr. tuin. Ind. 2 kam. ensui- te, serre, kantoor kamertje, keuken, bijkeuken. 3 sl.k., douche, gr balcon. Prima staat van onderhoud. Incl. stoff. 67.500,—. Op goede stand prachtig vrijstaand LANDHUIS m gar en gr. tuin. Centr, verw oliestook. Ind 2 kam. ensuite met corner en open haard, keuken, kel der, ruime hal. drie gr sl.k.. compl. bad- kamzolder m. k. 89.000,—. Zeer gunstig en fraai gel. BOUW TERREIN. pl.m. 1400 ,m2. voor de bouw van een luxe landhuis. Rijks- goedk spoedig te verwachten. 62.500,— Mak. on Ass.kantoor Soesterbérgsestr 8 te Soest Telefoon 02955-2064-5404 b.g.g 02950-17727

Soester Courant | 1965 | | pagina 6