I Voorstellen voor de Gemeenteraadsvergadering van 15 september B.D.C.-handbal breidt zich steeds meer uit .JDe Witte PomDeiT RUIMTEVAART „VAN BIITÏREN" GARAGE STAM 19.90 Aandeelhouders geen luxe meer Verbetering gedeelte Koninginnelaan en Eikenhorstweg Auto- en Scooterrijschool Ga noorSPUKER V.V.Z.-nieuws S.E.C.-NIEUWS Voor al uw RIJBEWIJZEN Auto- en Scooterrijschool ATTENTIE Als eerste kennismaking Renault rtealer S.E.C.-juniorn A gaat naar Driebergen Openbare Bibliotheek Soest-Zuid dames auto-schoenen Teenagerschoenen 16.90 In Amerika heel gewoon Basketbal Successen van luchtvaartclub Medische dienst PREDIKBEURTEN R.K. Kerkdiensten Het plan bestaat een gedeelte van de Koninginnelaan en de Eikenhorstweg te verbeteren. De rijweg van bedoeld gedeelte Ko ninglnnelaan zal worden verlegd, no dlg voor de aanleg van rijwiel- en voetpaden en een groenstrook De rijwegbreedte van 7% m zal wor den uitgevoerd met een gesloten weg dek. terwijl de hierdoor vrijkomende klinkers zullen worden verwerkt in de rijweg van de Eikenhorstweg. Aan de huizenkant van de Eikenhorstweg zal bovendien 'n tegeltrottoir worden aan gelegd. De aansluiting van de Koninginnelaan aan de Biltseweg wordt in een recon structieplan van de Provinciale Wa terstaat opgenomen, waardoor de be staande weg over een lengte van 100 meter voorlopig blijft gehandhaafd. Een hulpweg naar de Biltseweg zal worden aangelegd, de riolering wordt aangesloten op het hoofdriool in de Koningsweg, terwijl de bestaande dui ker m het Oude Grachtje, die de hui dige Koninginnelaan kruist, zal wor den vernieuwd. De totale kosten verbonden aan de uit voering van dit plan worden geraamd op 350.000.—. All-risk verzekerd. Gratis theorieles. Volledige rijuren. Door het behalen van het Vamor-diploma gerechtigd uw examen bij te wonen. Steenhoffstraat 25 - Tel. 2185 - Soest In dit bedrag zijn begrepen de kos ten voor aanleg van plantsoenen, sa nering van de gas- en waterleidingen, verlegging van de ter plaatse aanwe zige kabels, wijziging van de straat verlichting. aanbrengen van de no dige markering, aanleg van genoemde hulpweg. alsmede de omslag voor de dienst gemeentewerken en de kosten van voorbereiding en toezicht. NOODLOKALEN VOOR VIER SCHOLEN Het R.K schoolbestuur van de pa rochie Soest verzoekt beschikbaarstel ling van 3 noodlokalen ten behoeve van de R.K. Ulo-school aan de Steen hoffstraat. Het schoolbestuur kan hiervoor de be schikking krijgen over de gehele bo venverdieping van het vóór de school gelegen parochiegebouw, welke ruimte \oor 3 lokalen kan worden ingericht. B en W stellen voor de gevraagde medewerking te verlenen. Hetzelfde schoolbestuur verzoekt beschikbaarstelling van een noodlokaal ten behoeve van de R-K. kleuterschool san de Steenhoffstraat. Hiervoor kan een lokaal worden ver kregen van huize St. Jozef. In verband met een teveel aan leer lingen stellen B. en W. voor aan het verzoek te voldoen. Het R.K. schoolbestuur te Soester- berg verzoekt medewerking voor het beschikbaar stellen van twee nood- lokalen voor de Titus Brandsmaschool voor g.l.o. De 2 klassen, waarvoor de gevraagde lokalen zijn bestemd, kunnen worden ondergebracht in het noodgebouw op het terrein van de openbare school voor g.l.o. te Soesterberg B en W. stel len voor aldus te besluiten. Het R.K. schoolbestuut te Soester berg verzoekt ook medewerking voor de beschikbaarstelling van een noodlokaal voor de St. Carolusschool voor gewoon lager onderwijs. Hiervoor kan dienen het houten nood lokaal, staande bij de R.K. Kleuter school aan de Gen. Winkelmanstraat. B en W. stellen voor ook aan dit ver zoek medewerking te verlenen. Hetzelfde schoolbestuur vraagt me dewerking voor de aanschaffing van leer- en hulpmidelen voor de Titus Brandlsmaschool voor 15 leerlingen B. en W vragen hiervoor een krediet van 950, ONTHEFFING ZONEVERORDENING HINDERWET De heer W. A.ü M. Akkerman te Soesterberg verzoekt ontheffing van het bepaalde in de „Zoneverordening Hinderwet" voor het oprichten van een herstelinrichting voor motor voertuigen alsmede een dieselinstalla- tie met een ondergrondse tank van 12.000 liter op perceel Amersfoortse- straat 78B te Soesterberg. De Noordamerikanen zijn verlost van hun prestige-kwetsende achterstand op het gebied van de rumtevaart. Cooper en Conrad hebben het duur- record ruimtevlucht voor de V.S. ver overd. Dit zal echter wel spoedig door de Russen worden verbeterd, maar voorlopig moeten de Amerikanen zich bezig houden met de brandstofcel, die kennelijk dit keer nog niet goed ge noeg was om alle op het programma staande proeven mee uit te voeren. Speciaal op verzoek van het ministerie van defensie waren enkele opdrachten ingelast, waarvan tevoren niets bekend is gemaakt. Bijzondere belangstelling hadden zij voor wat de astronauten van bovenafkonden waarnemen. De proeven van Cooper en Conrad werden officieel genomen in de V.S. en Afrika met grote tekeningen op de grond, maar de beide astronauten zullen be slist ook wel gekeken hebben naar interessanten voorwerpen op het ge bied van de Russen en vooral dat van China. Ook met onbemande ruimteschepen is het mogelijk waarnemingen te doen en deze mechanische spionnen kun nen daarom een waarschuwingssta tion worden voor een raketaanval. Het is nu dus mogelijk geworden zowel voor de Russen als voor de Amerika nen vrij nauwkeurig aan de weet te komen wat de ander en wat Peking precies uitvoert. Zo werkt de weten schap mee aan het streven een oorlog te voorkomen door de geheime voorbe reidingen er voor onmogelijk te ma ken. B. en W. stellen voor de gevraagde ontheffing te weigeren daar genoemd perceel volgens het uitbreidingsplan bestemd is voor de bouw van land huizen. Eenzelfde verzoek doet de heer D M. Goor te Soesterberg voor het op richten van een cafetaria in het per ceel Rademakerstraat 34 te Soester berg. B. en W stellen voor goedgunstig te beschikken. Ook de heer G. van Hornsveld, Nieuwstraat 51, vraagt ontheffing van het bepaalde in de „Zoneverordening Hinderwet" voor de vestiging van een inrichting alwaar voedlngs- en genot- midelen worden gebakken. B. en W. stellen voor de gevraagde ontheffing te verlenen. VERKOOP VAN GROND. De heer P C. Schadewijk alhier ver zoekt te mogen kopen een stuk grond ter grootte van ongeveer 1030 m2, ge legen tussen de Prins Hendriklaan en de Margrietlaan, voor de bouw van een dubbel en een enkel woonhuis, voor een bedrag van ƒ31.000,— B. en W. stellen voor tot verkoop te besluiten De heer H J. W Sauer alhier ver zoekt een stuk grond ter grootte van pl.m 100 m2, gelegen aan de Prins Hendriklaan te mogen kopen voor 5.per m2. B. en W. stellen voor tot verkoop te besluiten De heren N. H Breedeveld en S. Bolmeijer te Amersfoort hebben ver zocht te mogen kopen eet. stuk grond ter grootte van ongeveer 3915 m2. ge legen aan de Gentiaanlaan alhier, voor een bedrag van 78.300,— B. en W. stellen tot verkoop te beslui ten. BEROEPSTENTOONSTELLING De Gewestelijke Arbeidsbeurs alhier is voornemens van 15 tot 30 november as. een beroepstentoonstelling te or ganiseren in restaurant ..Astoria" te Baarn, waarvoor een bijdrage in de kosten wordt gevraagd van 500,—. B en W. stellen voor dit bedrag be schikbaar te stellen. AANKOOP ELECTROSTATIC COPIEERMACHINE B. en W. stellen voor over te gaan tot aankoop van een electrostatic co- pieermachine, waarvan de prijs 6000,bedraagt. Door gebruik te maken van deze ma chine kan het tijdrovend typen van archiefbladen vervallen, terwijl op het materiaal een kostenbesparing van pl.m. 700,per jaar wordt verkregen. TEL. 2 S 8 2 SOESTÈRBERGSE5TR.26 ONBEWOONBAAR PAND B en W stellen voor het pand Beu kenlaan 27 onbewoonbaar te verkla ren. Deze woning is sinds enige tijd niet bewoonbaar, waarom wordt voor gesteld de ontruimingstermijn te stel len op 1 dag. RIJWIELSTALLING EN PARKEER PLAATS AUTO'S VOOR R.K. ULO-SCHOOL De R K ulo heeft 325 leerlingen, ter wijl er voor slechts 150 leerlingen ge legenheid is rijwielen te stallen. Het R.K schoolbestuur te Soest ver zoekt uitbreiding van de bestaande stalling en aanleg van een parkeer plaats van auto's voor leerkrachten. B. en W. willen aan dit verzoek mede werking verlenen. De benodigde gelden zullen later worden aangevraagd. NIEUWE SCHOOL De vereniging Trein 8.28 H Y.S.M ver zoekt medewerking tot de stichting van een school voor zeer moeilijk op voedbare kinderen. De school kan worden ondergebracht in het gebouw van de op te heffen school voor ziekelijke kinderen. Birk- straat 84, alhier. Na opheffing van de ze schol gaat het gebouw over aan de gemeente. Morgen wordt op het V.V.Z.-terrein aan de Ferdinand Huycklaan de wed strijd gespeeld tussen V.V.Z. 1 en B.V.C. 1. Aanvang 16 uur. Beide teams begonnen de competitie met een overwinning Aangezien de tegenstanders voor V.V.Z volkomen onbekend zijn. zullen de groen-witten flink moeten aanpakken om beide pun ten te behalen. Het elftal van V.V.Z. is als volgt sa mengesteld: doel S. de Hiep. achter Snijders en Pouw. midden J v. Kooy, H v Kooy en B. v. d Bosch; voor T Schaap, H Demmers, L Hanent, D. v d. Bovenkamp en W. Ruizendaal. Het 2e elftal van V.V.Z. speelt een uitwedstrijd tegen Hees 2. Verder programma: V.V.Z. 3-Soesterberg 2. 14.30 uur. Jeugd. Jun SE C.-V.V.Z. Pupillen: V.V.Z.-A.P.W.C. De lichtinstallatie op het V.V.Z.-ter- rein vordert gestadig. Binnen enkele weken bestaat de mogelijkheid dat een lichtwedstrijd kan worden ge speeld. Hiervan zal dankbaar gebruik worden gemaakt, zodat ook in Soest, voetbal •ij zeer goed kunstlicht te aanschou wen zal zijn. PROGRAMMA S.E.C. Zondag. S.E.C. 1-Zeist 1, 14.30 uur S.E.C. 2-Veenendaal 2, 12 uur. BD.C. 2-S.E.C. 3. 12 uur. Amsvorde 3-S.E.C. 4, 12 uur. Zaterdag. S.E.C. 1-F.A.K. 1, 4 uur. Jeugd: C.D.N. A-S.E.C. A, 4 uur. S E C. B-Scherpenzeel A, 4 uur. S.E.C. C-V.V.Z. A, 2.45 uur. Pupillen: SEC. 1-Amsvorde 1. Roda-'46 2-S.E.C. 2. SE C. 3-K.V.V.A. 4. S.E.C.-ZEIST Het groen-witte team zal zondag a.s., om 14.30 uur, aantredeh tegen het sterke „Zeist" voor het spelen van de eerste competitiewedstrijd. Zeist be hoorde vorig seizoen tot de sterkste tegenstanders in de afdeling en heeft voor het komende seizoen bovendien de beschikking over enkele nieu we krachten, waardoor de ploeg dit seizoen zeker tot één der kampioe- ploens-kandldaten zal gaan behoren. Keper van Maaren (ex-betaald Hil versum) zal het Zeistdoel verdedigen, terwijl nog andere prominenten het Zeistteam zullen completeren. Voor S.E.C. een zware opgave om te gen dit Zeistteam tot redelijke presta tie te komen. Onze verwachting is daarom een nederlag in deze eerste competitiewedstrijd. Een voorspelling die gebaseerd is op de matige pres taties van S.E.C. in de gespeelde oe fenwedstrijden (verlies tegen H.V.C. 2 met 1-0: verlies tegen Z.S.G.O. 3-1. verlies tegen Uithoorn 3-2 en verlies tegen de vierde klasser V.D.O. 5-2). De S.E.C.-ploeg draait nog niet, maar voor het Soester publiek komt hope lijk het groen-witte team tegen de sterke tegenstander zondag a.s. alsnog tot een hoopgevende prestatie. De opstelling voor zondag a.s werd iets gewijzigd Krijt komt terug in het team op de rechthalfplaats. terwijl D v. d Broek naar de rechtsbinenplaats verhuist. E Brouwer moest (voorlo pig?) zijn plaats afstaan. Opstelling: doel Van Essen; achter L. de Rooy en A. Hooyer: midden Krijt, Ruttenberg en Van Breukelen: voor Dorrestein, Van de Broek. De Bruin, Duijst en Van Berkel. Reserve E Brou wer. naar Eikenlaan 1 - Telefoon 4685 Soest Onze wagens zijn all-risk verzekerd EéN RIJLES (60 min.) en OpATIC EéN THEORIELES Ifln* B BW (120 min.) S.E.C.-ZATERDAG-F.A.K. De S E.C. zaterdagvoetballer krijgen zaterdag a.s. de vuurdoop. De eerste .competitiewedstrijd wordt thuis ge speeld tegen het Bilthovense F.A.K 1, dat zeker zal proberen de nieuwe za terdagvoetballers één of zelfs twee punten afhandig te maken. De man nen van voorzitter A Brugman zullen zich echter tot het uiterste inspannen om deze wedstrijd in winst om te zeten, zodat om 4 uur aan de Bos straat een spannende strijd kan wor den tegemoetgezien. S E C.-zaterdag groeit en de belangstelling voor de nieuwe SEC.-loot neemt nog steeds toe. Met een tweede team zal daarom alsnog voor de competitie worden in geschreven. S.E.C.-zaterdag speelt de eerste wedstrijd in de volgende opstel ling: doel Van Rossum achter A Hod- de en J Verwoerd; midden G Beyer, C. v. d. Veer en A. Staal; voor A Sta lenhoef, Van Loon. H Sengers, J Hod- de en H. Kramer. TWEEDE S.E.C.-ZATERDAGTEAM De belangstelling voor het zaterdag voetbal neemt nog steeds toe. S.E.C.- zaterdag beschikt thans over een vol doende aantal spelers om een tweede elftal zonder risico's te formeren. Aan de K N V B-afdeling Utrecht is daarom verzocht het tweede S.E.C- zaterdag voor de komende competitie in te schrijven Enorm wordt er door de zaterdagvoetballers getraind, zodat de resultaten van de komende wed strijden met vertrouwen worden tege moetgezien. Nieuwe leden voor S.E.C.- zaterdag kunnen nog steeds worden geplaatst Opgave is mogelijk bij de heer A. Brugman. Rubenslaan 73 of bij sekretaris J. Verwoerd, v. d. Velde- plantsoen. S.E.C.-RESERVETEAMS Voor de S E C.-reserve-elftallen gaat zondag het doek weer op. SEC 2 be gint met een moeilijke strijd. Om 12 uur wordt thuis aangetreden tegen Veenendaal 2. Vorig jaar werd tegen dit team zowel uit als thuis een ne derlaag geleden. Het tweede S.E.C.- Renault R4 Luxe van f 4.150,af Dauphine Gordini van f 4 945,af Renault R 8 van f 5.495,af Renault R 10 van f 5.995,— af Renault R 16 van f 7.950.— af Caravelle Coupe van f 9.750,— af Nieuwerhoekplein 1 - Soestdijk Telefoon 2850 team is echter op enkele plaatsen ge wijzigd en verjongd, zodat mogelijk de reserves thans tot betere prestaties komen dan in de twede helft van de competitie 1964-'65. S.E.C. 3 begint om 12 uur met de uit wedstrijd tegen BD.C. 2. De spelers van S.E.C. 3 zullen weinig kans krijgen tegen het goede team van de B.D.C.- reserves. Een zege voor B D.C. 2 ligt daarom in het verschiet. SE C. 4 speelt de eerste wedstrijd in de hogere klasse tegen Amsvorde 4 in Amersfoort. Om 12 uur treedt het team aan op sportpark „NImmerdor" Een wedstrijd waarvan de uitslag moeilijk valt te voorspellen. OPSTELLINGEN S.E.C. 2. Doel Van Hattum; achter A Hooijer en Rodermond; midden Van Remmerden. W. Brouwer en J. A Brouwer: voor Verhoeve. Aalberts, Evers. Lüschen en Van Rijn Reserve Baltus. S.E.C. 3. Doel Van Limburg: achter De Jong en De Vries; midden Pureveen, Valero en Pothoven; voor Lenarduzzi, Strumpel, Bazoer. Rijnders en Veld huizen. Reserve Dasselaar. S.E.C. 4. Doel Van de Vaart; achter Van der Heijden en Kanters; midden Van der Linden, Baptist en Wiss: voor Heinen, Van Klooster, Servellen, La- gemaat en Van Ginkel. Reserve Pie penbroek Na de goede competitie-start van het Junioren A-elftal van S.E.C. (zaterdag J.l. versloegen de groen-witten B.V.C. uit Bilthoven met niet minder dan 7-2), gaan de S.E.C.-ers zaterdag a.s. naar Driebergen om er C.D.N. te ont moeten. De gastheren beschikken over een goede ploeg, die S E C. beslist niet mag onderschatten, wil het met de volle winst thuiskomen. En dat zal no dig zijn, wil men het in het vorig seizoen verloren terrein (degradatie ui de B- naar de C-afd. van de regio nale competitie) herwinnen. De opstelling van SE C. A luidt: doel Kamphorst; achter Huizinga en Van de Hoed, midden Veenendaal. Dorre stein en Bosman; voor Drost. Van Boeijen, De Jong, Hardeman en Van de Brakel. De handbalvereniging BD.C, die dit seizoen haar 3e lustrum viert, houdt op donderdag 16 september in gebouw St. Ludgardus haar zestiende jaarver gadering. Er staan enkele belangrijke punten op de ag:enda. Naast de bespre king van de beide jaarverslagen is er een bestuursverkiezing en moet er een nieuwe kascommissie en een ter reincommissie worden benoemd. Mej. H. van Doorn is als penningmees- teresse aftredend. Zij stelt zich her- kisbaar De heer J. van Kesteren, ge woon bestuurslid en voorzitter van de jeugdcommissie, is alleen als bestuurs lid aftredend Hij stelt zich niet her kiesbaar Het bestuur heeft nog geen opvolger voorgesteld. Dat is ook het geval bij de functie van tweede secre taris. De heer P. Tool is als zodanig aftredend en niet herkiesbaar. Dit in verband met vervulling van de militai re dienstplicht en studieredenen Bo vendien heeft het bestuur voorgesteld de reeds lang bestaande dubbelfunktie van voorzitter-secretaris, die thans door de heer N. L. Pouw wordt ver vuld, te splitsen. De heer Pouw blijft dan voorzitter, terwijl voor het secre tariaat de heer J Steenbakkers wordt voorgesteld. Verder zullen enkele nieu we jeugdcommissieleden benoemd moe ten worden. Uit het reeds verschenen jaarverslag over het seizoen 1964-1965 ontlenen wij de volgende gegevens. Op 1 augus tus 1964 telde B D.C -handbal 108 le den (momenteel 123). Enkele oudere leden bedankten, maar daar tegen over stond de aanmelding van veel nieuwe leden, vooral jeugdleden. Het tweede jeugdtournooi van de vereni ging slaagde in alle opzichten. De veld- competitie startte vorig seizoen met zeven B.D.C.'-elftallen (dit seizoen ne gen). Aan de zaalcompetitie namen toen 8 teams deel Het werd een succesvol seizoen. Het gelukte het eerste herenteam het kam pioenschap van de zaalcompetitie te behalen en dank zij de resultaten in de promotiewedstrijden te promoveren naar de tweede klasse West A district Utrecht. Ook het tweede dameselftal behaalde het zaalkampioenschap. Het eerste herenteam verrichtte een groot se prestatie door ook het veldhand- balkampioenschap te winnen. Zij ble ven ongeslagen en wisten 167 maal le scoren, terwijl zij slechts 35 tegendoel punten kregen. Promotie ging echter net aan hun neus voorbij: ze kwamen één doelpunt te kort. Op een jeugdtournooi in Laren won nen B.D.C.-elftallen twee eerste en drie tweede prijzen. Bij D E S in Zeist veroverden de seniorenelftallen drie derde prijzen. De heer Pouw besluit zijn jaarverslag als volgt „Veel medewerking .hebben wij ondervonden van de Gemeentelijke Sportstichting, welke een prachtige af rastering om ons veld plaatste en nu weer voorbereidingen treft voor een nieuwe kleedgelegenheid". Uit het financiële jaarverslag van pen- ningmeesteresse mej. H. van Doorn blijkt een batig saldo van ongeveer 560,De begroting voor dit seizoen laat echter een tekort zien van 100. De vereniging wil ook dit seizoen weer de zgn. doelpunten-aktie houden en trachten het aantal donateurs uit te breiden Naast de nieuwe kleedgele genheid wil men proberen nog dit sei zoen een clublokaal te bouwen, hetgeen uiteraard veel geld kost. Het bestuur heeft dit er echter wel voor over. want dan kan men voortaan de vergaderin gen en- gezellige avondjes in het eigen clublokaal houden. Er staan klaverj as- en spelregelavonden op het program ma. terwijl ook aan technische zaken aandacht zal worden besteed. Op 22 augustus j.l organiseerde B D.C het jeugdtournooi. Elk deelnemend team kreeg een prijs, al was het maar een herinneringsvaantje- Er deed ook een Duits elftal mee. dat het bestuur hulde bracht voor het zo goed ge slaagde tournooi, ondanks de regen, en BD.C. uitnodigde om volgend jaar Pasen naar Duitsland te komen Het bestuur heeft de uitnodiging in beraad gehouden. Het heeft al wel laten door schemeren, dat het deze gelegenheid een goed aanleiding vindt om buiten landse wedstrijden te gaan spelen, zo als men dit jaar reeds van plan was te doen. Nieuwe aanwinsten. Boeken over allerlei onderwerpen. Vol wassenen. Apeldoorn, Studiesteun. Boddens Hosang-van Dishoeck. Be scherm U zelf. Bouvy, Hoe koop ik een tweedehands auto? Brumstee- de, Film; van blbberfoto tot cinema scope. Cottrell. De bakermat van onze cultuur. Van Dijl, Op en om de Spaanse troon. Fens, De eigen zinnigheid van de literatuur. Gou- bitz, Gymnastiek voor iedereen. - In zesentwintig letters: het boek in Uw leven. Van der Kerk, Literama. Kindier. Poppen en dieren maken van wol en stof. - Kruiden voor de keu ken. Kuyk en Deelen, Bepaaldelijk Luns. - De letterkunde der klas sieken. Van Nes, Het Nederlandse zoetwateraquarium. Nieuwendijk, Dieren in huis en tuin. Nijkamp, De kleuterleidster. Peppink, Vlot door uw rijexamen. - Prikkels tot het boekenvak. Postma en Kleyn, Het strand in kleuren. Prud'homme van Reine, Wat vind ik in sloot en plas. Rümke, Inleiding in de karakterkunde. Rust, Moederschap zonder vrees. Ruting. Welke vis is dat? Sivlrsky en Vogel, School der voordrachtskunst. Sophocles, Oedipus koning. Spaak, Goden in ht stadion. Sprey. De weg van Hellas. Stellweg, Zieken thuis verzorgen. Stilma, Kent u Utrecht ook zo? Sturm, Als de ber gen lokken Stuvel. Drie eilanden één Tendeloo. De bromfiets. To- land. Gangsters terroriseren Amerika. Waagenaar, De moord op Mata Hari. Jeugd. Diekman. Wie zei, dat we zo schoon zijn? Eggink, De muze en de seizoenen. Van Heerde, De kleine hagedis. Hvass, Vogels der wereld. Jongensradio. Oosterhuls. Met en zonder harnas. Perreult, Sprookjes van Moeder de Gans. Tindall, Twee Sabras' trekken door Israël. Vasalis, De muze en de dieren. Vesseur, On derweg. Woldendorp, Permenas' grote reis. Zabransky, De kukel- haan. SCHOENHANDEL EN LUXE LEDERWAREN Koninginnelaan 76 - Tel 4145 ZOJUIST ONTVANGEN Plus een speldje. Wij verstrekken Contant zegels, ook voor reparatie. Een aandeelhouder Is niet meer de welgedane fabrikant, compleet met dure signaal en het uiterlijk van ie mand, die zich niet tot het dagelijks brood behoeft te beperken. Niet meer de „kapitalist", de enorme rijkaard, die nauwelijks weet hoeveel briefjes van duizend hij eigenlijk wel bezit Neen, het bezit van wat aandelen is een heel gewone zaak geworden. Al thans in Amerika. En omdat de regel zegt, dat alles wat vandaag in Ame rika zo is over vijf jaren ook in Eu- ropa gebeurt, zou het er naar uitzien dat ook In Nederland het bezitten van aandelen niet meer het privé-recht is van een klein aantal gelukkigen. In derdaad verliest ook in Nederland het aandeel steeds meer die sfeer van ka pitalistische exclusiviteit, waarin het is ontstaan. Ruim twintig miljoen Amerikanen be zitten vandaag de dag een of meer aandelen, zo blijkt uit een kort gele den ingesteld onderzoek van de New York Stock Exchange. de grootste groep aandeelhouders te bestaan uit huisvrouwen Ruim één op de drie bezitters van ef fecten, obligaties en partlcipatiebewij- zen in de V S is een huisvrouw (34,7 percent van het totaal). In aantal is er een belangrijk ver schil met de volgende groep, de ver tegenwoordigers van de vrije beroepen en de technici, zij vormen zeventien percent van het totaal. De meeste Amerikaanse aandeelhou ders imeer dan een kwart) verdienen tussen de tien- of vijftienduizend dol lar per jaar. En bijzonder verschijn sel is in de V S. dat het aantal aan- delenbezitters op het platteland ver houdingsgewijze is afgenomen. Overi gens ook weer niet zo vreemd, aange zien de meeste arbeiders in de ste den wonen en het juist de arbeiders zijn. die steeds meer tot de aandelen- bezitters kunnen worden gerekend Bezitsvorming. De deskundigen houden er rekening meer, dat het aandelenbezit ook in Nederland zich zal uitbreiden tot be langrijk veel grotere bevolkingsgroe pen dan tot nu toe het geval was. Dit moet dan vooral het gevolg zijn naar het streven naar bezitsvorming. Het uitgangspunt hiervan is. dat ieder zoveel mogelijk in de welvaart moet delen en dat niet alleen de beperkte groep van kapitaalbezitters mag pro fiteren van de resultaten van een be drijf. Een middel, dat ook kan lelden tot 'n groter aandelenbezit onder de gewo ne man, ls het goedkope deelnamebe wijs. De waarde van een gewoon aan deel ls vaak hoger dan duizend gul den bij uitgifte. Door de beurs waarde kan dit bedrag nog aanzienlijk stijgen. In Amerika vooral Is 't steeds gebruikelijker geworden om veel goed kopere aandelen uit te geven, ln waarde uiteenlopend van tien tot vijf honderd dollar. In Nederland hebben wij onlangs ook zo iets gehad. De organisatie achter de Rem-zender gaf aandelen uit van slechts enkele tientjes Hierdoor werd het mogelijk, dat ook de kleine spaar ders zich zo'n aandeeltje konden aan schaffen. Bij deze VAT-aandelen ging het om een vrij riskante zaak, maar wat zou er gebeuren als grote concerns derge lijke kleine aandelen zouden uitgeven? Misschien zou dan ook in Nederland de huivrouw de grootste aandeelhou der worden. In onze gemeente ls opgericht de bas ketbalvereniging „The Red Stars". Donderdagsavond van 21 tot 23 uur, wordt er getraind ln de nieuwe Lagere Technische School aan de Molenstraat. Daar de zaal van deze school echter nog niet gereed is, zal half oktober met de training worden begonnen. Correspondentie-adres van „The Red Stars" ls Vinkenweg 39. Soest. De Challenge Charles Laedrach, een tweedaagse internationale wedstrijd voor modelvliegers in Luxemburg, die het afgelopen weekeind werd gehou den. is voor de Nederlanders zeer suc cesvol verlopen. In de klasse zweef A-2 werden, uit een totaal van 52 deelnemers, de eerste 2 plaatsen door Nederlanders bezet. Tweede werd, na de heer v.d. Putten, onze plaatsgenoot H. Abbring. In de klasse rubbermotormodellen be haalde de heer Abbring de vierde plaats uit 15 deelnemers. De eerste vijf plaatsen in deze klasse waren voor de Nederlandse modelvliegers. De artsendlenst wordt dit weekeinde waargenomen door de artsen: G. van Beurden, Steenhoffstraat 12, tel. 2667 en J. C Rip, Soesterbergse- straat 16, tel. 2423. Tandartsen. Zaterdag en zondag van 13.00-13.30 uur M L Evers, Ir. Menkolaan 75. Apotheek. Zaterdag en zondag apotheek „Soest". Oranje-Groene Kruis. Zr. Kropf, Middelwijkstraat 36, te!. 2902. Wit-Gele Kruis. Zr Antoniana, Nw Mariënburg, tel. 4255. Groene Kruis. Zr. Van Halen. Beckerlnghstraat 13*.c HERVORMDE KERKEN. Oude Kerk. 8.45 uur gezinsdienst. 10 uur ds J Mettau. Kerkkoor. 19 uur ds K. van Liere. Tijdens de morgendienst kleuteroppü, Emmakerk. 10 uur ds K v. Liere. H. Doop. 7 uur ds J. Mettau. Tijdens de morgendienst kleuteroppsl. Heeskapel. 10 uur ds H. Roest. Zonnegloren. 10 uur ds H. J. Meijer, em pred t» Soest. Ichtus Kerk. 10 uur ds D Lam van Putten. 17 uur ds J Fokkema. GEREFORMEERDE KERKEN. Julianakerk. 9 30 uur ds S de Jong. 5 uur ds C. M. v. d. Loo. Wilhelminakerk. 10 uur ds C. M v. d. Loo. 5 uur ds S de Jong van Soestdijk. GEREFORMEEERDE KERK. Eltheto. 8.30 uur ds H. J. Nijenhuis van Bun schoten-Spakenburg. 3 uur ds W. van de Linge van Bun schoten-Spakenburg. CHR. GEREFORMEERDE KERK. 10 uur ds P de Smit. 17.45 uur ds Bouw van Eemdijk. GEREF. GEMEENTE. Kleine Rembrandtzaal. 10 en 5 uur leesdienst. Vrijdag 17 sept.. 7.30 uur. ds Wisse van Elspeet. VER. v. VRIJZ. GODSDIENSTIGEN. Afd. van de Ned. Protestantenbond. 10 uur mej. da E Voeteltnk. (N.H.) EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE. Van Weedestraat 19. 10.30 uur ds W. J Manger. ADVENTSGE.MEENTE. Zaterdag. 10 uur Bijbelstudie. 11 uur de heer Ch. W. Tempel. BAARN. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. 10.30 uur ds H. C. Valeton. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE. 10.30 uur prof. dr W. J. Kooiman van Amsterdam KERK SOEST, Steenhoffstraat. H. Missen te 7.30, 10.45 en 12 uur. Hoogmis te 9 uur. 's Avonds 7 uur lof. In de week de H. Missen te 8 en 9 KERK SOESTDIJK, B. Grothestraat. H. Missen te 7.30. 10.45 en 12 uur. 9 uur Hoogmis. In de week (uitgezonderd woensdag en zaterdag) H Missen te 7.45 uur en 8.30 uur. Woensdag en zaterdag te 7.45 en 9 uur. KERK SOEST-Z.. St. Willibrordusstr. H. Missen te 7.30 uur en 11 uur. 9 uur Hoogmis, 's Avonds 6 uur Lof.

Soester Courant | 1965 | | pagina 9