Al Capone Terug naar 1939 :*H H; standpunt van de Gaulle ongekroonde koning der misdaad L0CHTENBERG WASSEN STOMEN VEILIG VERKEER Bestuurder Pnstduivenniemvs Geen voorrang verleend N.K.V. opent winterseizoen Herenrijwiel ontvreemd Motorwedstrüden op Soestduinen Luchtvaartrtab \mersfoort-Soest Gevonden voorwerpen Na het vertrek van Johnny Torrio naar New York was Al Capone zo goed als alleenheerser over een misdaadrijk, dat zich vla allerlei relaties en ver takkingen uitstrekte van Chicago tot New York, Miami en New Orleans. Hij was gevreesd en beroemd; hij werd veracht en vereerd. In zijn prach tige villa in Palm Island in het zuidelijke Florida en in zijn huis aan de Prairie Avenue te New York, goed beschermd door lijfwachten als Frank Frigenti. die eind 1964 op 74-jarige leeftijd straatarm in een ziekenhuis te Rome overleed, ontving Al Capone op vriendelijke en charmante wijzen zijn vele gasten. Daaronder waren beruchte gangsters, beroemde advocaten en rechters, beken de verslaggevers van grote dagbladen, filmsterren zoals Mae West en Char- ley Chaplin, bankiers zoals Gugenheim, operazangers zoals de grote Enrico Caruso als deze in de Metropolitan zong, schrijvers zoals de Nobelprijswin naar Sinclair Lewis. Al Capone deed ook aan liefdadigheid. Hij kocht verscheidene huizen en liet die inrichten tot weeshuizen; hij stichtte huizen waar tegen geringe prijs en ook wel gratis z.g. volkssoep werd verstrekt. Behalve dat hij dan nog voor zijn vrienden door het vuur ging, was dat ook wel het enige, waar in van duidelijke liefdadigheid sprake was, al het overige behoorde tot de keiharde misdaad. Nochthans verdedigde Capone zijn „zaken" altijd met „Ik geef de mensen, waar zij om vragen vrouwen, drank en spel Eén van Torrio's aanvallers was her kend door een getuige van de schiet partij voor Torrio's huls en die in- dentificeerde de gunman op een foto van O'Bannion's begrafenis. New York en kwam met 15 scherp schutters terug. Zijn persoonlijke lijf wacht bestond toen uit 18 razend snelle schutters en beroepsmoorde naars. lijkheld ratelden machinegeweren, die correct zwenkend en zuiver gericht de zeven mannen neermaalden. Om 10.58 uur verlieten de twee burgers met de handen boven het hoofd, weer gevolgd door de drie politieagenten de garage; zij stapten ln de auto en verdwenen. De buren dachten met een politieoverval te maken te hebben. Moran was er niet bij geweest, hij zou nog 28 jaar leven. Hij was om 10.51 uur de straat ingekomen, had de zwarte auto gezien, vermoedde onraad, hoorde het ratelende geluid, dat hij goed kende en had rechtsomkeert ge maakt. Al Capone ontvingt telefonisch bericht dat de overval was geslaagd, terwijl hij in zijn ommuurde riante villa op Palm Island in gesprek was met de rechter van het district. De „Slachting van St Valentijnsdag" word een gruwelijk verslag in de hele wereldpers en een aanklacht tegen de corrupte politie van Chicago Moran werd opgeroepen en legde een korte verklaring af Alleen de Capone-gang moordde zo Van de gearresteerde Ca- pone-gangster bleef na vrijlating we gens gebrek aan bewijs alleen Jack „Machïnegun" McGurn over, een Sici- liaan, die eigenlijk James de Mora heette. Tijdens het vooronderzoek werd alleen over zijn eventueel aandeel in de St. Valentijnsdag-moord gesproken, niet over de 22 andere moorden, die hij nog Het financiële, winkel- en amusementscentrum van Chicago, de tweede stad van de V.S. na New York. Het district op de foto is bekend als The Loop en genoemd naar de spoorweg, die dwars door de stad loopt. De grote straat is de Michigan Avenue. Hier o.a. zwaaide Al Capone de scepter en was zijn woord wet. Die schuter was Bugs Moran, die wat op de achtergrond was geraakt maar daarom niet minder gevaarlijk was. Moran werd gearresteerd, beschuldigd, op borgtocht van 5000 dollars in voor lopige vrijheid gesteld, maar Moran is nooit berecht Waren er in 1924 16 mannen neergeschoten in gangster- ruzies, in 1925 waren dat er al 46 en daar waren drie van de zes ge broeders Genna bij, die zelfstandig een plaats aan de westzijde van Chi cago trachtten te veroveren. Nadat drie gebroeders waren uitgeschakeld, vluchtten de overige drie Chicago uit Voorspel. Op 20 september 1926 vond in de mid dag een gebeurtenis plaats die zou leiden tot de beruchtste misdaad van deze eeuw. Op die dag zaten Capone en zijn persoonlijke lijfwacht Slippe- rv Frank Rio in het benedenzaaltje van zijn kasteel-restaurant Hawthorne Inn en Capone keek in gedachten naar buiten. Daar, aan het begin van de drukke gezellige West 22nd street zette een zwaar met machinegeweren bewapende stoet van elf auto's zich in beweging onder aanvoering van de nog steeds op wraak beluste Hymie Weiss TELEF. 08380-8050 Negen dagen na de liquidatie van Weiss vond er een vergadering van gangsterbazen plaats in het Sherman Hotel en werd Chicago opnieuw in districten verdeeld Capone stelde de wet, o.a. geen schietpartijen meer Maar wat op die 20ste september door Weiss met veel moed was onderno men, kon niet ineens tot stilte wor den gemaand. De dikke wrokkerige George Bugs Moran, een man met weinig hersenen en een lange slordige misdadige car rière achter de rug, had na Weiss' dood de leiding van de oude O'Ban- nlon-bende overgenomen Hij was geen partij voor de machtigste der Chica- go-gansters, die al één derde van de onberecht op zijn geweten had Op 28 mei begon het proces en Ca pone had voor de beste advocaten ge zorgd. Doch de aanklacht bleek niet volledig. Tot vier keer toe werd het proces heropend, toen werd McGurn vrijgelaten. En daarmee was de zaak wat betreft de St. Valentijnsdagmoordenaars voor de justitie afgesloten. Niet voor het FB I die al Jaren loerden op een gat in de verdediging, die de sluwe Capone om zich heen had gelegd De beurs- kracht en het einde van Capone. In de zomer van 1929 gingen verschei- ene banken failliet en in november vond de beurskrach van Wallstreet plaats, die de beurskoersen in fabel- En alsof het een kermisattractie was. reden de auto's langzaam door de drukke winkelstraat langs Hawthorne Inn waarin de Weissgangsters al heen en weer maaiend hun kogels lieten rammelen. In het zaaltje dook iedereen plat op de vloer en Rio trok Capone razendsnel onder een tafel Van een van de laatste auto's stapte een gang ster met machinegeweer uit. stelde zich op voor de ingang en spoot in tien seconden 100 kogels naar binnen. De stilte na deze ratelende bestor ming was bijna voelbaar In de straat lagen de burgers verscholen achter auto's en in portieken. De schade aan de huizen en ca 35 geparkeerde auto's was aanzienlijk en Howthorne Inn was op de beneden verdieping een grote puinhoop. Enkele mensen waren slechts wonder boven wonder lichtgewond waaronder een dame aan haar oog Capone ver goedde alle schade aan huizen en auto's en betaalde de ziekenhuiskos ten. waardoor het oog van de dame werd gered. Al Capone moest nu snel handelen Hij wist wie hem dit had geleverd en hij zwoer Weiss en Moran klein te krijgen. Hij liet de gangen van Weiss nagaan en binnen korte tijd wist hij misschien meer van diens dagelijkse leven dan Weiss zelf. De val werd op gesteld Weiss had O'Banninon's bloemenwin kel als zijn hoofdkwartier ingericht. Capone huurde twee kamers van een huis ernaast en gunmen postten dag en nacht Op 11 oktober 1926 velden 12 kogels de 28-jarige Hymie Weiss. Zijn erfenis bedroeg bijna anderhalf miljoen dollar Tegenover de politie tijdens een verhoor sprak Capone zijn leedwezen uit over Weiss- dood. maar niet lang erna wipte hij even naar 14 februari 1929 - De „Slachting van St. Valentijnsdag" in de garage in North Clark Street. Zeven mannen van de Bugs Moran-bende werden daarbij de slachtoffers van de machtsstrijd tussen de benden te Chicago. hele drankhandel der V S in handen i had, de gevreesde Al Capone Moran beging de fout om zich niets van Capone en de afspraken aan te trek ken Hij ging de drank onder „de prijs" verkopen en nam genoegen met een kleinere winst, die „normaal" va rieerde van 400 tot 2000 St. Valentijnsdag - 14 februari 1929 Capone ontwierp een plan om een eind aan Moran's ondermijnende concur rentie te maken en de wind er voor altijd onder te krijgen in Chicago. Op zekere dag kreeg Moran een te lefoontje van een „onderkruiper", die hem een lading drank aanbood tegen een spotprijs. Bugs Moran ging er op in en er werd afgesproken de vrachtwagen de 14e februari op St. Valentijnsdag te lossen in de SMC Cartage Co garage van Moran's zwa ger Adam Hyer, in North Clark street no. 2122 Op de afgesproken dag wachtten ze ven mannen van Moran in de garage cp de vrachtwagen. Om 10 50 uur reed er een statige zwarte PacKard voor. Er stapten twee mannen in 't burger uit. gevolgd door drie politiemannen, die hen onder schot hielden. Zij gin gen de garage binnen. Even later, zo vertelden enkele buren naderhand bij het onderzoek, leek het of er 'n zware vrachtauto startte, die afsloeg met enige knallen In werke achtig tempo deed kelderen en het land in de grootste economische de pressie sleurde. De goudkleurige zeep bel waarin de Amerikanen hadden geleefd was uiteen gespat. Binnen korte tijd waren er in Chicago 700.000 werkelozen: het aantal zou nog aan groeien tot 3 miljoen en de chaos en wetteloosheid waren totaal. Capone's fortuin werd in die tijd op 160 miljoen gulden geschat en de inkomsten van zijn misdaadsyndicaat op 400 miljoen per jaar. Uit zelfbescherming liet Ca pone zich voor het dragen van een wapen arresteren en hij kreeg meteen straf wegens minachting van de wet. daar hij ln begin 1929 had geweigerd als getuige te verschijnen in een droogleggingsproces, z.g. wegens ziekte Ondertussen maakten enige oprecht verontwaardige autoriteiten en voor name burgers van Chicago. de z.g. Se- cret Six, van zijn opsluiting gebruik om een actie teg°n hem te beginnen Overigens viel het in de gevangenis wel mee. Capone kon zich er in alle comfort installeren. De greep van de misdaad omvatte zelfs de strafrechterlijke organen. En zo kon het eens gebeuren, dat in de gevangenis van Atlanta, de directeur was aangesteld door het misiaadsyn- dicaat Hij werd betaald voor een goede behandeling van de gevangenen, die er hun straftijd doorbrachten als vorsten in een chique hotel. De be taling varieerde van 500 tot 4500 dol lars al naar gelang de belangrijkheid van de gevangene. Toen Al Capone ln maart 1930 vrij kwam waren de acties van The Secret Six niet tevergeefs geweest. Overal heerste een vijandige stemming en de werkeloosheid was daar ook niet vreemd aan Maar het feest zou voor goed voorbij zijn. Nauwelijks was Ca pone thuis of hij kreeg een aanklacht wegens belasting ontduiking. Direct zochten zijn mannetjes uit wie de rechter was en wie in de jury zaten De beste advocaten zouden hem er wel doorslepen. Er zou getracht wor den gevangenisstraf te ontlopen en een geldboete erdoor te krijgen. Tij dens de kerstdagen deelden Capone's soephuizen gebraden kalkoen uit aan armen en werkelozen om de publieke mening te beïnvloeden. Maar het F B I liet zich deze enige gelegenheid niet ontgaan. De F B I-agenten bleken dan ook niet omkoopbaar te zijn Op 30 juli 1931 kwam Capone voor en rechter James H. Wilkerson nam alle twijfels weg. De verdachte moet begrijpen, dat hij het in deze federale rechtszaak niet op een akkoordje kan gooien!" Op 6 oktober zou de rechts zaak begonnen. Tot zo lang was Ca pone nog vrii en hij gebruikte die tijd om de 100 aspirantleden waaruit de jury gevormd zou worden onder bedreiging om te kopen. Tn augustus van dat jaar werd de mil jonair John Lynch gekidnapt en de prijs was een kwart miljoen dollars De politie van Chicago. privé-detectives en vele anderen zochten naar Lynch tevergeefs Hii bleef onvindbaar Men bood 100000 dollars, maar de ontvoer ders weigerden en dreigden Lynch te vermoorden. Vrienden van hem namen contact op met Capone. die de ont voerders veroordeelden en zijn Mafia- relatles inschakelden. Uit het feit dat enkele uren later een nerveuze heer T.vnch ongedeerd zijn huis te Lake Geneva binnenstapte bleek nog eens de enorme macht die Capone in de onderwereld had 6 oktober 1931 Toen het proces begon zag Capone onmiddellijk het zwakke punt De omgekochte jurv bleek door de slimme Wilkerson als scherts naar voren geschoven en was op het aller laatste nippertje vervangen door een nieuv'e Het proces duurde 12 dagen °p 18 oktober om 23 00 uur na eer beraad van 10 uren. bevond de jury Al rapone schuldig aan hoiastlngont- duiklng in de jaren 1925-'29 7es da gen later werd Capone veroordeeld tot 1i laar gevangenisstraf. 50 000 dollar bnofe en 20 000 dollar proceskosten ^hieago was geschokt en verbaasd Al Papone werd van de Chicago^evan- een's overgebracht naa d<? Fedprale "■evange^is van AUanta. waar hij on d»r no 40RCR werd ongesloten Tn anril 1^32 werd hii weer nationaal nieuws door zijn voorstel de ontvoerde baby van de wereldberoemde vigeer cpories Lindhergh in een tijdelijke vrihating on te snoren, tegen een boro- van een balf miljoen dollars en ziin irneste broer of zijn zoon Tonv als gijzelaar in de cel Lndbergh voelde er veel voor. maar de autoriteiten lie ten Capone waar hij was. in 1933 werd Frankltn D Roosevelt president van de V.S en hij maakte direct een einde aan de Volsteadtwet. die 14 jaar lang van het land een vruchtbare bodem van allerlei soorten misdaad had gemaakt Tn augustus 1934 werd Caoone overge bracht naar Amerika's duivelseiland, de beruchte Alcatraz-gevangenis op het rotseilandje in de baai van San Fran- cisco. waar hij in de bibliotheek werkte en als model gevangen in vrindschap met ziin celgenoten optrok. Ziin ge zondheid. mede door een geslachts ziekte. ging snel achteruit en ziin geest leed onder de strenge Alcatraz-regpls van verplichte stilte en rust. Hij waar schuwde in intervieuws tegen de macht van het communisme en zei bang te ziin voor Sowjet Rusland. Tn februari 1938 werd hii gewond door eep medegevangene en ter verpleging en observatie overgebracht On 17 no vember 1939 werd hii vrii gelaten en vertrok naar ziin vrouw en 19-iartee zoon. die aan de Yale-universiteit '■orhten studeerde, in de villa te Miami 7.i'n laatst" levensjaren bracht hij in 7i"kelUke toestand door temidden van Tim ge7ln en enkele oud-bedienden in zjin villa's te Miami. Wisconsin of Mercer Pater Wllliam Barry diende hem de laatste sacramenten toe en in de morgen van 26 ianuari 1947 overleed de 52 iarige meestergangster Al Capo ne. rustig, zoals de meeste Amerikaan se staatsburgers, thuis in ziin bed In de koude eerste week van februari werd het stoffelijk overschot keurig afgelegd in een kostbare met gouden handvaten versierde kist. naar Chicago overgebracht en bijgezet op de Mount Olivet begraafplaats waar reeds zo'n ^iehonderd van zijn slachtoffers en bifwachten hem waren voorgegaan TJet Al Capone-syndicaat werd echter voortgezet, door Frank Nittl, die in 1943 overleed door Paul Rlcca, Louis Campagna en vele anderen Want s'nds de drooglegging verleden tijd was, was de misdaad geen zaak meer van in 't wilde weg moorden en kid nappen. maar big business in de lei ding van vakbonden, banken, tele- braafmaatschanpijen. paardenraces, film- en showbusiness, theaterbureaus p-> speelzalen vol gokautomaten, zoals hv in Las Vegas. Al Capone had daar voor slechts de basis gelegd Nu de Gaulle het lijkt te laten aanko men op een bulgen of barsten ln de E E G., schijnt het of de hele geschie denis van de Euromarkt haast een aaneenschakeling was van crises, met nu en dan een grotere dan ooit te vo ren. Ten dele is dat ook wel zo, al moet men daaruit niet de conclusie trekken dat de E E G daarom niet een groot succes is geworden. Het voornaamste doel was eerst een grotere markt te scheppen die een economische ontplooiing mogelijk zou maken. Dat is gebeurd, en de geboden kansen zijn gegrepen. In waarde was het bruto nationaal inkomen van de zes samenwerkende staten vergeleken met 1957 - het laatste jaar voor de EEG. - vorig jaar 38 hoger De overeenkomstige cijfers voor de V.S en voor Groot-Brlttanië zijn 28 en 21 Het gemiddeld loon steeg In die tijd 'cerekend in wat men er voor kan kopenin de EEG met bijna dertig procent, in de V S met twaalf En zo kan men doorgaan de statistieken te citeren. Het totaalbeeld is dat de welvaart ln de Euromarkt aanzienlijk sneller steeg dan ergens anders in de wereld Een wereld die daar overlsmns ook van ge profiteerd heeft: de EEG is in vele opzichten de grootste klant op de we reldmarkt die sinds haar stichting haar aankopen met twee derde ver hoogde. Ook offers Dit resultaat is bereikt door offers ook: alle deelnemers hebben wel eens wat moeten laten schieten als voor waarde om het geheel vooruit te hel pen. maar de verhouding tuss°n de lasten en de baten ligt voor alle lan den wel aardig in evenwicht De veel gehoorde opmprking dat Frankrijk het minst heeft bijgedragen en het meest bcorofiteerd is ook bepaald onjuist Weliswaar waren voor Frankrijk vaak de voordelen van de agrarische maat regelen wat groter dan voor anderen, maar in de begintijd lagon de moei lijkheden van de industriële integratie juist voor Frankrijk het zwaarst met ziin historisch gegroeide zeer be schermde nijverheid Het valt overi gens niet op de centime na te rekenen, maar in grote trekken is alles vrij bil lijk verlop0-' Wat voor een groot deel ,vaarschiinlijk te danken ls aan het beleid van orotessor Walter Hallstein die vanuit Brussel de E E O langs heel wat klinpen beeft gestuurd Zover dc EEG economisch De stich ters leefden in de overtuiging dat het eenmaken van de economische belan- g°n der zes automatisch tot een ooli- tiek samengaan zou leiden een ideaal dat ze in de preambule van het ver drag van Rome ook uitdrukten maar overigens dermate vaag. dat het zuiver economisch werk van Brussel er nooit mee te maken heeft gehad Yeto verlangd Een andere zaak is, of - ideaal of niet - het verder gaan van de integratie op zoveel gebieden niet automatisch de zes nationale politieke opvattingen zal dwingen gelijk te lopen. Dat lijkt haast onontkoombaar En dat is wellicht ook voor De Gaulle zijn voornaamste reden om aan te kondigen tot hij zich niet wenst te houden aan de door het verdrag van Rome voorgeschreven methode van werken bij meerderheid van stemmen in plaats van met verplichte eenstem migheid na 1 januari. Dat ls voor hem de enige mogelijkheid om een veto te behouden waardoor alleen gebeurt wat Frankrijk wenst en hij het systeem kan voortzetten dat de andere vijf kunnen doen wat hij van hen verlangt op straffe van algehele stillegging van de grote onderneming der ge meenschappelijke markt". Net als bij de N A V O - de generaal zei dat ook op zijn persconferentie - wenst hij epn samenwerking tussen re geringen bij voorkeur zonder gemeen- schappelijke organen en zeker zonder een supra-natlonaal gezag dat een eigen politiek kan uitstippelen en be drijven. De klok terug Dat ls een terugkeer naar 1939 Voor de N.A.V O is dat zonder meer on denkbaar: de veiligheid van het wes ten is niet 'n zaak van de opgetelde macht der leden maar van een militair apparaat dat geen van hen kan op bouwen, maar dat ze wel samen in stand kunnen houden. Zonder een ge meenschappelijke strategie en zonder een gemeenschappelijk opperbevel is de N A VO geen machtsfactor meer Dat wil niet zeggen dat er aan de structuur van verdrag en van organisatie niet best eens wat gesleuteld mag worden: tenslotte ls de tijd verder gegaan en kan een aanpassing daaraan geen kwaad. Maar men kan niet terugkeren naar het vooroorlogse systeem, temeer daar dit zijn ontoereikendheid heeft bewezen. D° nostduivenverenigine „De Zwaluw" hield zondag een vlucht vanaf Heer- te^. afstand 150 km In concours 212 duiven, die te 8.40 uur werden gelost Aankomst eerste duif 10.59.46. Snelheid 1082 20 meter per minuut. Laatste prijsdulf 10.07.24 Uitslae: G. Riiksen 1 2 3 5 6 11 12 18 20 21 27 37. Ph. H Kok 4 16 25 28 31 36 C. v, d Hoek 7 10 J v. d Brakel 8 13 29 30 39. C. van Soest 9 32. A. Hilhorst 14 19 H den Dekker 15 26 V Reijerse 17 33 38. Wigtman-Roest 22. 34 35 40 R Voskuilen 23. A. J van Dorrestein 24. J. van Hengstum 41. C. Bosboom 42. De vereniging „De Vriendschap" vloog met 171 duiven vanaf Heerlen. Aan komst eerste duif 10.59.14. Snelheid 108675 meter per minuut. Laatste prijsduif 11 12.07. Uitslag: C. Bokma 1 33. H. v. d Broek 2 3 18. W Nieuwenhuis 4 8 30. E Veerman 5 7. C P Jak 6 13. Combina tie S K B. 9. J. G. Kamerbeek 10 12 31 W. Altenaar 11 14 22 23 24 34. J. Rade maker 15 25. J van Groningen 16 27 J. Huurdeman 17 32. C. Vaessen 19 26 29. D de Zoete 20 21. ZK.iL Prin» Bernhard 28. U bent verplicht een zebra voor zichtig te naderen en de zich daarop bevindende voetganger onbelemmerd te laten oversteken. Rijdt zodanig dat de voetganger de zebra durft te gebruiken. Houdt de zebra betrouwbaar U mag een voertuig op meer dan twee wielen, dat een zebra langzaam nadert of voor een zebra stilstaat, niet voorbijrijden. MAKELAARS- EN ASSURANTIEKANTOOR ;\'y 0 ONR GOEDEREN HYPOTHEKEN V' ASSURANTIËN FINANCIERINGEN i TAXATIES Voor de EEG. ligt het niet anders. Over details daarvan kan men zich voorstellen dat nog eens een nieuwe aanpak beproefd zal worden. Maar het principe veranderen van de integratie die haar succes in cijfers kan tonen, zou absurd zijn. En dat wenst De Gaulle al lang en dat heeft hij ln zijn persconferentie nog eens nader - zij het nog vrij vaag - gestipuleerd Het is wel tekenend dat hem in die zin nie mand is bijgevallen van enige impor tantie. Het was kennelijk zijn eigen persoonlijke opvatting en die geldt, ook al jammeren zowel industriëlen als agrariërs in zijn eigen land over de konsekwenties Het vervelende ls. dat dit op de ideeën van de president waarschijnlijk geen enkele invloed heeft. Hij is geen president „om hya cintententoonstellingen te openen en dat hebben de Fransen geweten." zei hij De Fransen weten het nu ln elk geval De overige Europeanen ook. Wees in het donker of bij slecht weer nog meer dan anders öp zebra's bedacht: ze zijn dan veelal minder goed zichtbaar. Zebra's liggen vaak bij kruispunten. Let zowel bij het naar rechts als naar links afbuigen op voetgangers die op de zebra lopen. Houdt er rekening mee dat voet gangers naast de zebra mogen over steken om een tram of bus te berei ken vanaf het dichtstbijzijnde trottoir, of om dit trottoir te bereiken na het verlaten van tram of bus. Dit ls ook toegestaan als zij eerst een andere straat zouden moeten oversteken om bij de zebra te komen. Parkeer nooit vlak voor een zebra. U moet er minsten» 5 meter vandaan blijven. Mevrouw O H M.-W alhier ver leende op de Ossendamweg geen voor rang aan de automobilist J R M al hier Er volgde een flinke botsing, waarbij beide wagens schade opliepen. C A W. alhier rijdende op de Heuvelweg. verleende geen voorrang aan F W J v. G. uit Amstelveen, die per auto over de Noorderweg reed. Ook hier een flinke aanrijding, met veel schade. Maandag as opent het NKV het winterseizoen 1965-1966. Des avonds te kwart voor 8 heeft ln de kerk aan de Steenhoffstraat een avonddienst plaats, waarna in het jeugdgebouw een bingo-avond met aantrekkelijke prijzen wordt gehouden. Van een bewoner van de Hobbemalaan werd een rijwiel ontvreemd, dat onbe heerd en niet op slot voor de woning stond De politie heeft de zaak in on derzoek. Zondagmorgen a s wordt door de mo torclub ..De Keistad". op een terrein tegenover het Soester natuurbad, de eerste K.N W.U.-competitie-trial gehou den. die meetelt voor het nationale kampioenschap In totaal zijn bijna 200 trialrijders uit genodigd. waaronder de nationale kam- nioen Henk Vonk Er wordt in 4 klassen gereden, te we ten senioren junioren, nieuwelingen pn beginnelingen Om 10 uur worden de machines gekeurd en om half 11 is de eerste start Op de nationale kampioenschapoen vrije vlucht, welke door de afdeling modelvliegtuigsport van de Koninklij ke Nederlandse Ver voor Luchtvaart afgelopen zondag op de Rozendaalse heide werden georganiseerd, werden door de leden van de Luchtvaartclub Amersfoort-Soest goede resultaten be haald. Onze plaatsgenoot W R den Hollander behaalde het nationale kampioenschap zweef A-l. In het ploegenklassement behaalde de ploeg Abbring. Den Hollander. Swager de tweede plaats H Abbring werd 3e in de klasse Wake- field rubbermotormodellen Hengel in etui. Duits leerboekje, zwarte glacé handschoen, geruit petje, kin derschoentje. huissleutel no 204, plas tic broekriem, zwart herenrijwiel, kin- derportemonne met kleingeld, zwarte rijwieltas met gereedschap, meetkunde- boek, blauwe vulpen, damesrijwiel, gele damestas Komen aanlopen boxer en jonge zwar te hond. Aan komen vliegen een po»^ duif.

Soester Courant | 1965 | | pagina 15