Toch naar tweede ronde? Maison van Schijndel opent nieuwe zaak Veel hogere staatsuitgaven en najaar vol loon beloften SOESTERBERG Telefoosiiramer cup-toernooi niet zo sterk bezet dit jaar Voetklachten orthopedist, de heer B. J. Welmers. VAN DAM'S SCHOENEN Gratis advies Van Dam's Schoenen Brandweer met groot materiaal naar brand inautoband Derde dinsdag in september Officiële mededelingen Een bril die goed zit koopt u bij de vakman fluimt keuze MOXTIUIIN Het lieve leven begint weer „Old-timcrs" en gratis kipp en le Kamerlid Mr. M. van Riel ..Komende liberale politiek" Medische dienst. Op werk dood «ebleven Voetbal Attracties in de Chanairelub Medische dienst Voor modern naar ORUK.KERU SMIT Zeepost R.K. Kerkdiensten PREDIKBEURTEN Feijenoord heeft het dan toch maar weer gepresteerd! Heel Nederland is weer in de ban van de cupsfeer en woensdag 22 september, wanneer de Rotterdammers aantreden voor de re turn in het reusachtige Barnabeu-sta dion in Madrid, en de televisieverbin ding werkelijk tot stand komt. zullen miljoenen Nederlanders aan hun toe stel gekluisterd zitten in de vurige hoop. dat het de Maasstedelingen zal lukken de eens zo geduchte Madrilenen uit de eerste ronde van het tournooi om de Europacup te wippen of op zijn minst een beslissingswedstrijd te for ceren: Zou Feijenoord tégen de verwachtingen in de tweede ronde halen, dan bren gen zij het wellicht, een ongunstige loting voorbehouden, het nog ver in dit spectaculaire tournooi. waaraan dit seizoen opvallend veel middelmatige ploegen deelnemen, die een Feijenoord in topvorm zeker kan ..hebben". Wie zijn favorieten van de cup? Reai Madrid is niet meer de ploeg van vijf.' zes jaar geleden Die mening hoorde men voor de dramatische wed strijd in Rotterdam overal verkondi gen i en die indruk is de achtste sep tember duidelijk bevestigd. Real is niet alleen achteruitgegaan in vergelijking met 5 jaar geleden, de ploeg is zelfs sterk in kwaliteit gedaald in verge lijking met het vorig seizoen, toen wij de Madrilenen in de Spaanse com petitie nog enkele fraaie wedstrijden zagen weggeven. Vergeet u niet. dat zij toen nog uitstekende ploegen als Athletico Madrid en Barcelona over troffen Dat zien we dit seizoen niet gebeuren Zaterdag 2 okt.. tot 12 irur. houdt de zitting bij op gebied van SCHOENEN. STEUN ZOLEN, BEUGELS enz. Uitsluitend op afspraak, telefonisch of tan de zaak. Dit wordt U aangeboden door Torenstraat 5 - Soest - Telefoon 3473 13-2 Uitgesproken sterkere landskampioe nen dan Feijenoord zijn verder Man chester United en het Hongaarse Fe- rencvaros. De busby-babies zijn niet best begonnen in de Engelse competi tie. maar wanneer zij de vorm van vorig seizoen weer te pakken krijgen, kunnen zij het zelfs een Inter of een Benflca het vuur na aan de schenen leggen. De zwakte van de ploeg Is evenwel hierin gelegen, dat men ondanks voor treffelijke voetballers als Best. Charl- ton. Herd en Conally nog teveel steunt op de strateeg Dennis Law. De Britten zullen via de Finse kampioenen zeker de tweede ronde halen. Let op Ferencvaros! Goed. Vasas Boe dapest en Vasas Györ hebben zich ook al eens onderscheiden in de Europa cup. maar in Ferencvaros heeft Hon garije dit jaar een vertegenwoordiger, die wij hoger aanslaan Niet zozeer omdat deze Magyaren nu de IJslanders met een 13-2 score van alle cupillusies hebben beroofd, maar vooral omdat zij een homogene ploeg hebben met een klasse-midvoor als Albert en een supe rieure halfspeler als internationaal Matrai. Outsiders Dat Werder Bremen de eerste ronde tegen de kampioen van Cyprus zal overleven staat vast. Toch mist dit team de kwaliteit van F C. Köln. dat vorig seizoen in Rotterdam door een ongelukkige loting in het zicht van de halve finales strandde. Werder speelt zeer defensief en tracht met snelle uitvallen zijn tegenstander te over rompelen Een moeilijk te bestrijden speelwijze, ook voor Feijenoord. maar te verslaan zijn de Duitsers zeker. En dan rest natuurlijk Anderlecht (mét Pummy Bergholz). die in het verre Turkije een 0-0 stand forceerde bij Fehnerbahce en in Brussel wel zal zegevieren. De Belgen zijn technisch goed, beter dan Feijenoord ongetwijfeld, maar de nederlagen die zij de afgelopen jaren steeds te slikken kregen tegen Engelse of Schotse clubs, tonen de kwetsbaar- Met groot materieel rukte de vrijwillige brandweer woensdagavond uit. nadat er een brandmelding was binnengekomen, die ongeveer luidde: ..Brand bij garage Stam" Soest werd omstreeks half elf opgeschrikt door sirenegeloei. dat groot alarm aankondigde Gezien de melding was er alle reden om slechts één wagen uit te sturen, en achteraf bekeken had dat laatste best gekund. De brand bleek namelijk nogal mee te vallen Het vuur woedde niet in de ga rage zelf maar in een auto. die ervoor stond. De auto behoorde toe aan de firma W. uit Hoogeveen en bestuurder was B B. ut Hooge- veen. Toen de brandweer arriveerde, bleek een van de banden van de auto in brand te staan. De oorzaak was even simpel als uniek, de remvoering van de auto was vastgelopen, waardoor een deel van het onderstel gloeiend heet was geworden Een van de banden bleek niet tegen de hitte bestand te zijn en gaf er ter hoogte van de Regen- tesselaan de brui aan Met een harde klap vloog hij uit elkaar. De bestuurder besloot echter door te rijden tot voor garage Stam op het Nieuwerhoekplein Daar constateerde men, dat een van de banden ln brand was ge raakt en dat het onderste gloeiend heet was. Een straal water van de nevelspuit was voldoende om de smeulende massa af te koelen. De schade van dit brandje, dat veel publiek naar het Nieuwerhoek plein trok, wordt geraamd op ongeveer zeshonderd gulden held aan van deze ploeg, die niet is op gewassen tegen een club die er ..hard tegen aan gaat" Een kolfje naar de hand van een Kruiver of Franssen dus. Hoewel de lotingen prognoses tot ha chelijke zaak maken, zijn wij er van overtuigd dat de finalist gezocht moet worden bij een van de vier eerstge noemde clubs met de Duitsers of Bel gen als outsiders. Het Schotse Uïll- marnock, dat tegen Tirana uit gelijk speelde en thuis wel zal winnen, als ook het Zuidslavische Partizan zijn ploegen waar men ook niet overheen loopt, doch favorieten achten wij ze niet. Ook Spartak Praag niet. dat al moeite zal hebben om Lausanne (met Pierre Kerkhoffs) van zich af te schud den. Een ongelukkige loting voorbehou den. lijkt de kwalitatieve bezetting van het Europacuptournooi ons zodanig, dat als Feijenoord er in mocht slagen Real Madrid de das om te doen. er voor de Rotterdammers de komende maanden nog heel wat eer valt te be halen op de Europese velden. Niettemin komt Feijenoord in Madrid voor hete vuren te staan Real zal zich voor eigen publiek willen revan cheren. zoals het zich vorig jaar re vancheerde toen het Benfica in de thuiswedstrijd klopte na eerst in Lis sabon een stevige nederlaag te hebben geleden. Bovendien is de grote vraag of ..won derkind Amancio weer van de partij zal zijn. In Rotterdam was Real ,,op rechts" uitermate zwak, maar met een Amancio in de gelederen wint de voor hoede geducht aan kracht, zoals dan vooral Cor Veldhoen zal bemerken. De Madrileense defensie zal aan rust win nen. wanneer Santa-Maria weer de plaats zou innemen van de onervaren De Felipe. die zich in Roterdam voor namelijk onderscheidde door het weg geven van hoekschoppen De fel-tacke lende backs Paschin en Miera zouden meer aandacht schenken aan de dek king van Moulijn en Weering, ook al hopen wij dat zij dan de sportiviteit meer in acht zullen nemen Maar ook al komt Feijenoord wellicht straks tegen een iets sterker Real te staan, de Rotterdammers bezitten die onverwoestbare cupmentaliteit, die in deze wedstrijden soms de doorslag geeft. De favorieten Nu onze hoop dat Feijenoord mis schien toch een ronde verder komt door de overwinning in Rotterdam iets méér voedsel heeft gekregen, is het interessant na te gaan. welke andere ploegen zullen overgaan naar de twee de ronde Het valt ons op, dat het aantal zeer sterke teams dun is. Feije noord zou, wanneer het in de tweede ronde terecht komt. waarachtig al heel ongunstig moeten loten om di rect al weer tegenover een tegen stander van zulk een reputatie te ko men te staan. De grote favoriet voor de beker is natuurlijk Inter Milaan, die van de eerste ronde is vrijgesteld. Trainer Herrera heeft zo'n vertrouwen in zijn sterrenteam, dat hij alleen een reser ve-doelman heeft aangekocht en ver der niets Inter. dat de Italiaanse com petitie inzette met een forse 5-2 over winning op Varese. is niet alleen een technisch gave ploeg, maar beschikt ook over de mentale hardheid, die no dig is om opgewassen te zijn tegen ploegen die het gebruik van veel li chaamskracht niet schuwen. Daarom is het redelijk te verwachten dat de Milanezen het dit seizoen heel ver zullen brengen. Sinds dinsdag heeft het bekende Hil- versumse modehuis ..Maisoin van Schijndel" ook een zaak in Baarn aan de Parkstraat hoek Leestraat in het souterrain van de Merelhofflat Vele dames en ook heren waren gister middag aanwezig bij de opening die verricht werd door de eigenaar van Maison van Schijndel, de heer B J de Vos. Tevoren hadden de genodigden gebruik gemaakt van de gelegenheid om een en ander te bezichtigen Het souter rain is niet meer terug te kennen. De enorme verkoopruimte is gescheiden, door vakken aan beide zijden, waar alles overzichtelijk in ondergebracht is. De vloeren zijn zeer decoratief met wit marmer belegd, waarover enkele goudkleurige tapijten Gordijnen en bekleding zijn in smaakvolle bijpas sende tinten gehouden, terwijl de kris tallen plafonniers hun fonkelend licht over de toiletten der dames uitstorten Het is de bedoeling van de heer De Vos om voorlopig elke dag met 3 man nequins een kleine modeshow te hou den. die voor iedereen gratis toegan kelijk is en wel van half 11 tot half 12 v.m. Op deze openingsdag werd een show gepresenteerd waarbij bekende bin nen- en buitenlandse couturiers ver- tegenwoordgid waren. Er werden en kele vlotte costuums getoond, waarvan verschillende in diverse dessins en kleuren te verkrijgen zijn De rokken varieerden van strak tot geplooid en de jasjes konden al of niet met cein tuur worden gedragen Er waren ook prachtige mantels te zien. waarbij opviel een zwart exem plaar met royale ocelot kraag Bij de geklede jurkjes voerde kant de boventoon. Een blauw kanten japon gaf een ge kleed effect door een soort stola op de linker schouder van plissée organza In de lage avondjaponnen was grote verscheidenheid Modehuis van Schijndel heeft bewezen een aanwinst te zijn voor Baarn en omgeving. Met meer dan gewone belangstelling zien wij dit jaar uit naar troonrede en miljoenennota Daar zijn verschillende redenen voor. Op tal van fronten zijn er beperkte koerswijzigingen in zicht. Streefden de vorige kabinetten er naar de staatsuitgaven relatief te doen achterblijven bij de groei van het na tionaal inkomen, deze regering heeft reeds aangekondigd dat de openbare uitgaven flink zullen moeten stijgen frontverschuiving is te vinden in de komende gemeenteraadsverkiezingen van 1966 Wanneer de te verwachten verhoogde consumptielasten hun uit werking krijgen in het volgende voor jaar. kan dit tot interessante ver kiezingsuitslagen leiden. Wij kunnen er zeker van zijn dat de loyale en minder loyale regeringsoppositie in het komende parlementaire jaar haar messen extra zal scherpen. Met voorbe Voortgaande in deze gedachtengang houd van onvoorziene gebeurtenissen HINDERWET Burgemeester en wethouders van Soest brengen, overenekomstig het bepaalde in artikel 9. lid 1. sub b. der Hinder wet, ter algemene kennis, dat ter ge meente-secretaris van Soest ter inzage is gelegd een verzoek met bijlagen van de heer D M. Goor, Rademakerstraat 34 te Soesterberg, om vergunning tot het oprichten, inwerking brengen en in werking houden van een cafetarlabe- drijf, op het perceel Rademakerstraat 34. kadastraal bekend gemeente Soest, sectie E. nr 2632 Gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelgegenheid schriftelijk bezwaren tegen het verlenen der ver gunning in te brengen bij het ge meentebestuur. Bovendien zal op dinsdag 5 oktober a s des voormiddags 10.00 uur. in het gemeentehuis een openbare zitting worden gehouden, alwaar mondeling bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek kunnen worden ingebracht. Een ieder kan ter gemeentesecretarie kennis nemen van de terzake inge komen stukken. Soest, 17 september 1965. schijnt dit team van ministers even min van zins te zijn te zijn zoveel mo gelijk uitgaven ten laste van de lopen de staatsrekening te brengen. Terwijl er nog steeds een gunstige conjunc turele wind waait, vindt de mening dat derhalve de staatsinvesteringen moeten worden afgeremd om ruimte te laten aan de particuliere investe ringen niet langer een gunstige klank bodem op het Binnenhof De prijzen Als de reeds gelanceerde berichten over de verhoging van de tabaksac cijns en die op gedistilleerd juist zijn er er moet weer omzetbelasting over de textiel worden betaald, dan zullen de daaruit voortvloeiende prijsverho gingen door de consumenten moeten worden aanvaard. Daarnaast zal wel een poging worden gedaan om opnieuw de kosten van het autorijden te ver hogen. Het is niet uitgesloten dat nieuwe vormen van ..weeldebelasting" een bloeitijd zullen beleven. Het is reeds bekend dat minister Bo- gaers het voornemen heeft een huur verhoging af te kondigen en dat hij er voor de verdere toekomst nog enkele Geschokt vertrouwen Zo krijgt dit kabinet nog anderhalf jaar de kans om het monetaire wan trouwen van de bevolking verder aan achter de hand houdt. Ook hieruit is te wakkeren. Het eenmaal aanwezige een lastenverhoging te verwachten voor vertrouwen in de degelijke Nederlandse zal men echter geen regeringscrisis vóór het verkiezingsjaar 1967 meer durven riskeren. De erfenis uit een nu verlaten regeringskasteel zou voor nie mand aantrekkelijk zijn. Leverancier van alle ziekenfondsen de calculatie moeten verwerken Daar toe zal het kabinet-Cals stellig niet bereid zijn. Nieuwe eisen De enige te maken gevolgtrekking is deze dat de vakcentrales met het lijstje lastenvermeerdering van de overheid naast zich hun nieuwe loon eisen voor 1966 zullen opstellen Die' zullen dan worden beoordeeld in het kader van een vrijer loonbeleid met een grotere bewegingsvrijheid per be drijfstak, zoals de georganiseerde werknemers zich die voorstellen en kennelijk ook minister Veldkamp. Het najaar 1965 zit weer vol beloften en procenten loonsverhoging! Mis schien moeten wij in 1966 hogere indi recte fiscale lasten accepteren, ge paard gaande met een huurverhoging en een aantal tariefsverhogingen in de publieke diensten. Daarnaast zal gestreefd worden naar behoud of zelfs uitbreiding van het bestaande con sumptie niveau Vrijwel zeker krijgen wij dan een inflatiestoot op te vangen waarbij het veroorzaakt effect van de laatste jaren nog maar kinderspel zal zijn. Het is interessant te weten in dit ver band dat de kapitaalmarkt bepaald niet ruim is en dat een toenemend aantal leningen door overheid en be drijfsleven derhalve met buitenlands geld zal moeten worden gefinancierd hetgeen inflatie opwekt. De prijs van dat vermogen van over de grens zal hoog zijn vooral omdat de Amerikanen bezig zijn hun investeringen in Europa te beperken. Overmijdelijk zal de overheid bij dit beeld het reeds behoorlijk stuk gescho ten stabiele prijzenfront verder zien opgestuwd naar hoger regionen. Ons economisch bestel cirkelt naar een nieuwe climax maar die lijkt meer op een waarde-val dan op een rotsblok van stabiliteit. een groot deel van de bevolking. financiering is reeds flink geschokt. Gezien de moeilijke financiële toestand Helaas heeft onze regering, zij het niet van vele gemeenten zullen ook die elke altijd van harte, reeds jarenlang mee gewerkt aan de verdere geldontwaar ding In dit opzicht kunnen wij als klein land nauwelijks een zelfstandige poli gelegenheid benutten om het hun toebedeelde belastingterrein verder uit te breiden en te verdiepen. De kosten van gemeentediensten en overheidsbe drijven zullen de neiging vertonen ver der toe te nemen en het ligt voor de hand dat de burgerij daarvoor steeds dieper in de zak zal moeten tasten. Groter spanning Al zal de aan te kondigen lastenver zwaring mogelijk nogal opzienbarend zijn, het is niet te verwachten dat er geweldige politieke spanningen uit zullen voortvloeien. De oppositie in het parlement zal mogelijk een prach tig woordenvuurwerk afsteken, maar daarin zal ook wel de kostenrel wor den gesmoord. Een pikante zijde van de financiële tiek voeren Wij hebben ons er in het verleden echter toe beperkt om de al gemene financiële ontwikkeling in de grote landen aarzelend te volgen Daar zijn we relatief nog wel bij gevaren. De situatie wordt echter anders als wij koplopers worden in kostenstijging en het stimuleren van de consumptie. Helaas is nauwelijks te verwachten dat uit een lastenvermeerdering voor ons volk. die in september wordt aange kondigd. in januari een verbruiksbe- perking zal voortvloeien. Wil een re gering die bereiken, dan zal zij een toeneming van sociale spanningen in Na de rustige zomermaanden komt in september alles weer tot leven. Dan beginnen weer de vergaderingen, con gressen en geschillen, dan komen er weer looneisen en nieuwe wetsontwer pen. dan opperen de plannenmakers hun plannen prijken achter de ramen gloednieuwe affiches. Dan verheffen staatshoofden hun stem. En dan doen we weer aan kunst en cultuur, komen er weer betere radio- en televisiepro gramma's, beginnen de repetities voor de plaatselijke uitvoeringen en berei den we ons voor op drukker seizoen werk en koude dagen. Dinsdag a.s. zal h m. de koningin in de lang verbeide Troonrede nieuwe re geringsmaatregelen aankondigen met de nieuwe belastingverzwaringen die de voorgenomen hogere staatsuitgaven van minister Vondeling moeten dek ken Door die lasten vermeerdering zullen tal van bedrijven de prijzen verder moeten optrekken en dan ko men de vakbonden weer met hun nieu we looneisen. Vooruitlopend op de miljoenennota van de derde dinsdag heeft minister De Jong al een wetsontwerD ingediend tot verbetering van de militaire pen sioenen Dat kon geen uitstel lijden, want tal van oud-officieren en vooral de weduwen van militairen konden moeilijk rondkomen van hun toebe deelde uitkerinkje. Een werkplicht voor meisjes? Al vele malen is er sprake geweest van een arbeidsdienst, teneinde te voorzien in een aantal moeilijk te be zeten vakatures in het arbeidsproces, maar telkenmale stuitten deze ideeën af op de vrijheidslievendheid van de Nederlanders. De jongens moeten bo vendien al in militiare dienst, daarom draaiden de gesprekken in de regel om de tekorten in de vrouwelijke beroe pen. Nu zou de regering wel in oorlogstijd een soort dienstplicht voor meisjes kunnen invoeren, maar in vredestijd ligt dat allemaal moeilijker Een nieuw plan is nu bepleit door prof. dr. P Muntendam. oud-directeur-generaal voor de Volksgezondheid, die een proef bepleit met een werkplicht voor vrou welijke studenten in de medicijnen. De meeste daarvan voltooien nl. hun stu die niet en kosten tijdens hun studie alleen maar geld. zonder dat zij ooit arts worden. Daarom zou van hen een kleine tegenprestatie kunnen worden verlangd, bestaande uit één jaar wer ken in een ziekenhuis, bejaardentehuis of inrichting voor geesteszieken, waar zij gelijk praktijk opdoen. Slaagt die proef, dan kan zij worden uitgebreid tot andere studierichtingen. Natuurlijk kan er worden tegen ge worpen. dat er dan minder animo zal zijn voor deze studie)s), maar prof. Muntendam meent, dat er juist een een goede selectie zal plaatsvinden en alleen de doorzetters gaan studeren Ook hebben veel meisjes al een be trekking en zou er door een dienst plicht alleen een verschuiving plaats vinden. Toch heeft het jongste voor stel beslist aantrekkelijke zijden, zo wel voor de inrichtingen die gebrek aan verplegend personeel hebben en waar talrijke bedden leegstaan, alsook voor de patiënten die nu lang moeten wachten op opname en. niet te ver geten, ook nog op de karaktervorming en praktische ervaring van de stu denten. Deze week gaat de 3-daagse van de Pionier Automobiel-Club van Start. Het wordt steeds meer een hobby, om miniaturen van deze ..Old-Timers" te gaan verzamelen A O Nederland heeft daarop inge haakt. door een aktie te beginnen, waardoor 40.000 Old-Timers tegen spe ciale orijs, bij aankoop van levens middelen beschikbaar worden gesteld Daarnaast gaat A O nog een spe ciale stunt brengen in de vorm van het beschikbaar stellen van 100.000 kippen. Deze kerst-kipoen worden uitgereikt od de kipzegels, die in de A 0 winkels gratis verstrekt worden bij aankoop van levensmiddelen. Bovendien zijn er elke week SDeciale aanbiedingen met extra kipZegels. zo dat de A O klanten in december zeker meerdere kippen gratis in ont vangst kunnen nemen Dit zijn dus een tweetal akties die door de 1300 A O levensmiddelenbedrij- ven in Nederland gevoerd worden Voor cn tegen Claus Prinses Beatrix heeft september uitge kozen om haar verloofde aan de oro- vinciale autoriteiten en de bevolking van onze hoofdsteden voor te stellen en als wij terugblikken op deze hlik- semvisites, kunnen we slechts consta teren dat het ware zegetochten zijn e-eworden Wij geloven daarom niet in de ..consti tutionele moeilijkheden" die door een aantal (ongenoemde) briefschijrvers uit het voormalige verzet worden ge vreesd. De heer Claus von Amsberg is algemeen aanvaard en zolang er zulke enthousiaste menigten op de been ko men om het jonge paar met vlaggen, spandoeken, serpetines en. confetti te verwelkomen, liggen er geen staat kundige problemen een huwelijk in de weg. Zo luidruchtig zijn zelfs Juliana en Bernhard niet verwelkomd in 1937. Wijs vonnis Voor de Utrechtse politierechter moest vorige week iemand terechtstaan, die een vrouw had opgelicht en een auto van haar had verduisterd. De man werd veroordeeld tot een voorwaarde lijke gevangenisstraf Een der voor waarden was. dat hij de betrokken vrouw de schade moest terugbetalen in zes maandelijkse termijnen Zou hij zich niet aan deze financiële voor waarde houden, dan kan alsnog de voorwaardelijke gevangenisstraf ten uitvoer worden gelegd. Maandagavond. 27 september a.s., spreekt ons in het Oranje-Hotel, over Belangstellenden zijn welkom. Wij achten dit een zeef wijs vonnis, dat bij alle arrondissementsrechtban ken en gerechtshoven navolging zou verdienen. Men ontkomt niet aan de indruk, dat ..het leed van het slacht offer" veelal een factor is. die in ge- rechterlijke vonnissen niet voldoende aan zijn trekken komt. Wat heeft dit slachtoffer er aan wanneer een dief of oplichter tot gevangenisstraf wordt veroordeeld, terwijl van de schade, die vergoed. Wanneer men dergelijke de- linkwenten met de konsekwenties van hun daden wil confronteren, zal een schadevergoedingsplicht meer ef fect sorteren dan een korte gevange nisstraf. die meestal minder bijdraagt tot resocialisering dan sommige auto riteiten ons willen doen geloven Het helpt ook meer dan reclasseringstoe zicht, waaraan het gros der delin kwenten toch lak heeft. Dokter A. Th M Splinter, Amersfoort- sestraat 3, Soesterberg. tel 03463-1432. neemt in het a s. weekeinde de dienst waar voor de artsen J C. Lucas te Soesterberg, W F van den Helm te Huls ter Heide en D J. R Jellema te Den Dolden. Dokter A. J. W Hagedoorn. Oude Tem pellaan 6. tel 03463-517. neemt de dienst waar voor dokter L. H. Brandt te Den Dolder Volgende week neemt dr. Brandt de dienst waar voor dr Hagedoorn. Tijdens werkzamheden in een tuin aan de Amersfoortsestraat is de 58-jarige W A H v L. uit Amersfoort plotse ling doodgebleven. Een hartverlamming maakte een einde aan zijn leven. Zondag a.s. speelt het eerste elftal van Soesterberg thuis tegen Roda '46. De opstelling van Soesterberg is als volgt: doel Barendrecht. achter Kra mer en Klip. midden Odijk. Kenter en Van Kray; voor Veenenkamp. Borg. Huisman, Geerts en Grootheest In de zaterdagcompetitie speelt Soes terberg thuis tegen S.V.M.M De A-junioren spelen op eigen terrein tegen Valkenheide; de a-aspiranten gaan naar Saestum (Zeist) en de b- aspiranten naar C.D.N.. De pupillen 1 en 2 spelen thuis tegen Saestum. In de Chanairelub te Soesterberg heb ben in het afgelopen seizoen de man nequin-wedstrijd en de talentenjacht groot succes opgeleverd Dit jaar zul len ook in het winterseizoen weer vele attracties worden georganiseerd. Vanaf 1 oktober wordt wekelijks op vrijdag avond een mannequin-wedstrijd ge houden voor dames en meisjes (geen beroeps), die vakantiereizen naar Ma- jorca. Londen. Kopenhagen en Parijs kunen verdienen. Voorts wordt vanaf 3 oktober elke zon dagavond een nationale talentenjacht georganiseerd Door het aantrekken van voortreffelijke orkesten en beken de zangsolisten werd de Chanair Club een trekpleister voor alle amusement- zoekenden. Ronny Tober, Ilonka Bi- luska. Margot Fleury e.v.a. traden reeds op in de club. begeleid door Gerard Klarenbeek's fameuze ..Mixers" Jeanette van Zutphen won vorig jaar de talentenwedstrijd, waaraan door 70 solisten, duo's, orkesten enz. werd deel genomen en Yvonne Schaaf werd win nares van de grote nationale manne quinwedstrijd. Zij won een vakantie reis naar Majorca. Albert de Booij en vele groten van het vroegere cabaret traden op ln de serie „Blijvend ap plaus". De vele evenementen in de afgelopen twee Jaar waren zeer succesvol. De artsendienst wordt dit weekeinde waargenomen door de artsen: H van Dorssen. K. Bergstraat 3, tel. 2119 en H. G. Rupert, Burg. Grothe- straat 49, tel. 2388. Tandartsen. Zaterdag en' zondag van 13.00-13.30 uur A. J. Janus, de Genestetlaan 15. Apotheek. Zaterdag en zondag apotheek „Soest- dijk". Oranje-Groene Kruis. Zr. Bettenhause, Bosstraat 29. tel. 4610. Wit-Gele Kruis Zr. Antoniana, N\v. Mariênburg. tel 4255. Groene Kruis. Zr. Van Schalk, Duinweg 37, tel. 4130. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. Dc data. waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms ..Cap Son Lorenzo" 21 sept. en ms „Iberia Star" 25 sept. Australië: ms „Arcadia" 21 sept. en ms „Toronto" 25 sept. Brazilië: ms „Sauson" 20 sept. en ms ..Iberia Star" 25 sept Canada: ss „Rijndam" 21 sept. en ms „Rudgefjell" 22 sept. Chili: ms „Nordpol" 22 sept Indonesië: ms Darmstadt" 19 sept. Kenya, Oeganda, Tangajika: ms ..La Bourdonnais" 19 sept. en ms „Si-Ki- ang" 25 sept. Ned. Antillen: ms ..Chiron" 21 sept. Nieuw-Zeeland: ms ..Poona" 20 sept en ms „Ruahine" 23 sept Suriname: ms „Ceres" 22 sept. Verenigde Staten van Amerika ss „Maasdam" 20 sept, en ms „Prinses Margriet" 23 sept Z.-Afrika (Rep.) en Z-W-Afrika ms „Transvaal Castle" 19 sept, en ms „Jagersfontein" 21 sept Inlichtingen betreffende de verzending van postpakketten geven de postkan toren. KERK SOEST, Steenlioffstraat. H Missen te 7.30. 10 45 en 12 uur Hoogmis te 9 uur 's Avonds 7 uur lof In de week de H Missen te 8 en 9 uur. KERK SOESTDIJK. B Grothestraal H. Missen te 7.30, 10 45 en 12 uur 9 uur Hoogmis In de week (uitgezonderd woensdag en zaterdag) H Missen te 7 45 uur en 8.30 uur Woensdag en zaterdag te 7.45 en 9 uur KERK SOEST-Z.. St. Willibrordusstr. H. Missen te 7.30 uur en 11 uur. 9 uur Hoogmis, 's Avonds 6 uur Lof. HERVORMDE KERKEN. Oude Kerk. 8.45 uur gezinsdienst. 10 uur br. P. Noordmans van Utrecht. 19 uur jeugdbij eenkomst van herv. en geref. jongeren, voorganger ds P. van Breugel van Soesterberg Tijdens de morgendienst kleuteroppas. Emmakerk. 10 en 7 uur ds K. van Liere. Tijdens de morgendienst kleuteroppas. Hceskapel. 10 uur ds J. Mettau. Zonnegloren. 10 uur ds D. M. Jalink. Ichtus Kerk. 10 uur ds J Fokkema 17 uur ds P. de Jong van Veenendaal. GEREFORMEERDE KERKEN. Julianakerk. 9 30 en 5 uur ds H. J. Lambers Heers pink. Wilhelminakcrk. 10 uur ds C. M. v. d. Loo. 5 uur ds C. M. v. d. Loo. GEREFORMEEERDE KERK. Eltheto. 8.30 en 3 uur ds W Borgdorff van Baarn. Viering H Avondmaal. CHR. GEREFORMEERDE KERK. 10 uur ds P de Smit. 19 uur ds Bouw van Eemdijk. GEREF. GEMEENTE. Kleine Rembrandtzaal. 10 en 5 uur leesdienst. Dinsdag 21 sept.. 7.30 uur ds Schip- aanboord van Apeldoorn VER v. VRIJZ. GODSDIENSTIGEN. Afd. van tle Ned. Protestantenbond. 10 uur bevestiging van ds Leerink door ds J. Zuurdeeg. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE. Van Weedestraat 19. Geen dienst: zie Baarn. ADVENTSGEMEENTE. Zaterdag. 10 uur Bijbelstudie 11 uur ds A. E. Dingjan. BAARN. DOOPSGEZINDF GEMEENTE. 10.30 uur ds H. C. Valeton F.VANGE' ISCH LUTH. GEMEENTE. 10.30 ds W F Schröder.

Soester Courant | 1965 | | pagina 8