m J Welpen vormden erehaag bij huwelijk van Akela FOTO-OPDRACHTEN óchone ólacipóter mmm Dolderse Bovs verslagen door S.E.C.-zaterdag Eiermarkt Eerste rit naiaarscompetitie 1965 Olympia won prijzen bij mars in Ermelo BelierHlifheiflswf'^triid voor motorrijders S.E.C.-junioren klonten Patria (Zeist) met 17-0 Savornin Lohmansehool wint eerste prijs Voor al uw 'f Krabbels van Knel is Voetklachten orthopedist, de heer B. J. Welmers, VAN DAM'S SCHOENEN Gratis advies Van Dam's Schoenen Hees won met 3-1 van de Posthoorn Jubilea bij Olvmnia Het huwelijk van de week vond zater-1 Van chef Mulder kreeg het, namens dag plaats, toen mej. Schouten me- de hele Don Bosco-groep, een schil- vrouw Van den Heuvel werd. Bij het derij aangeboden. De heer Mulder, al- betreden van de r.k. kerk te Soestdijk wachtte het jonge paar een verrassing: een groep jeugdige padvinders van de André de Thaye-horde. waarvan me- gemeen leider van de Don Bosco-groep, hield een korte toespraak, terwijl de heer Seele alle gebeurtenissen op dia film vastlegde Namens de rowan-groep vrouw Van den Heuvel zes jaar leid ster en de laatste jaren hoofdleidster is geweest. Bijna alle welpen stonden bij de in gang van de kerk opgesteld met ere- bogen. Als leidsters waren meegekomen raksha Pots en baloe De Bruin. Ook bij het verlaten van de kerk stond de ere-haag van welpen opgesteld. In de zaal van hotel Soestdijk volgde 's middags een receptie Daar kwamen ook de welpen. Eén van hen droeg in een akela-hoed een plant, die hij me vrouw Van den Heuvel aanbood. Enkele gidsen zegden daarna een vers op. dat door de heer J Schalkx, chef van de rowan-afdeling (oudste padvinders) op een fraai versierd karton was geschre ven. Het pas getrouwde paar ontving twee grote manden met levensmiddelen De wedstrijd Dolderse-Boys-S.E C. Is een grote overwinning voor S.E.C ge worden. hoewel het daar niet naar uitzag in het begin. Door een fout in de achterhoede, waar bij spil v. d. Veer met keeper v. Ros- sum in botsing kwam. was de stand na 4 minuten reeds 1-0 in het voordeel van Dolderse Boys. Nog geen twee mi nuten later volgde weer een aanval van de Boys, waarin de bal maar ternau wernood corner gewerkt kon worden. Hierna ging S.E.C tot de aanval over en uit een mooie voorzet kon A. Hodde de bal achter de keeper plaatsen (1-1). De weg was nu gevonden en het was Kramer, die met een ver schot de kee per verraste (1-2). De Dolderse Boys kwamen echter terug en in de 35e minuut konden zij gelijk maken (2-2). Het spel van S.E.C. bleef goed en nog iuist voor de rust was het Sengers die goed doorgaf waardoor Hodde onhoud baar kon inschieten (1-3 Met deze stand brak de rust aan. Na rust liet S E C. sneller spel zien en na enkele minuten was het weer Hodde. die het net van Dolderse Boys liet bollen '2-4). Daarna werd het spel van Dol derse Boys ruwer, waardoor Kramer ten val werd gebracht. De hiervoor toegewezen vrije trap werd genomen door Beijer. maar deze speelde naar de vrij staande Van der Loon die de bal keurig in het net deponeerde (2-5), met welke stand het einde kwam. Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 30.000 stuks in prijzen van f 16.25 tot 16.75 Middenprijs 16.50. Prijs per kg 2,62. Nog steeds hebben enkele renners open wedstrijden te rijden, waardoor de leelname aan de clubritten nog niet zo groot is. Er gingen 6 amateurs en nieuwelingen plus de aspiranten Jan de Lange en Henk Smeekes van start voor een rit van één uur en nog 10 ronden, ter wijl de vier overgebleven asoiranten een rit over 20 ronden of 23 km reden Bij de aspiranten waren het Ries van Breukelen en Cor v. Leijenhorst. die er in de 3e ronde tussen uit gingen. Harm Hees en het nieuwe lid Ko van Zijtveld moesten lossen. In de 11e ron de moest de vorige week pas lid ge worden Cor v Leijenhorst zijn makker v Breukelen laten gaan Deze laatste werd dus winnaar. Uitslag: 1 Ries van Breukelen. 23 km in 43 min. 2 Cor van Leijenhorst. 3. Ko Zijtveld. Harm Hees gaf op wegens kramp. Bij de andere groep stak in de eerste ronde Rik Hees het vuur aan de lont 4 ronden lang dartelde hij voor het peloton uit. maar werd toen terugge haald. In de 6e ronde probeerde Ger- rit Ruttenberg en Rik Hees het samen, overigens zonder succes. Na de 10e ronde zagen we Jaap v. d. Broek enige afstand nemen er> in de 13e ronde kwam Rik hem helpen, maar een ron de later was alles weer vereend In de 32ste ronde ging Rik opnieuw weg. maar in de 36e ronde liet hij zich terugvallen In de laatste tien ronden gebeurde er niet veel meer. Jammer was het. dat Jaap v. d. Broek in de laatste ronde kwam te vallen. Door deze valpartij viel het peloton uiteen en werd de uitslag: Rik Hees. 43 ronden, pl m. 50 km. in 1 uur 19 min. 2. Jan W. de Lange. 3. Eddy de Lange 4. Eddy Bijl. 5 Gerrit Rutten berg 6 Jaap v. d. Broek. 7. Henk fcmeekes. Wessel Hees gaf op. hun gelukwensen aan. Op de receptie kwamen ook enkele oud-leerlingen van mevrouw Van den Heuvel uit Amersfoort, alsmede lerlingen van de school in Hilversum, waar mevrouw Van den Heuvel thans werkt. boden Hein Seele en Wim Eggenkamp De chr. wandelsportvereniging ..Olym pia" heeft met twee groepen deelgeno men aan de twaalfde Gems-tocht in Ermelo van het Instituut Gro^r EmaiSs. Onder leiding var de heer W. A Su- man lieoen 24 junioren. Zij wonnen een lauwertak, de derde prijs, beschik baar gesteld door de gemeente Putten. Ve°rti senioren liepen onder leiding van de heer L Vogel twintig km. Zij wonnen de eerste prijs, een grote be ker met een gems erop. die beschik baar was gesteld door de gemeente Ermelo De senioren behaalden 350 punten, aanzienlijk meer dan de twee de prijswinnende groep, de verpleeg sters van het ziekenhuis Groot Schui- lenburg uit Apeldoorn, die 757 punten kregen De Olympia-senioren kregen ook de grote wisselbeker mee naar huis. waar op een fraaie, uit hout gesneden gems staat. Olympia won deze beker reeds n^maal eerder, twee jaar geleden. Wint Olymoia de beker iu driemaal achtereen, dan komt deze definitief in Soester bezit. Het was zondag een lawaai van jewel ste rond het Soester Natuurbad, toen daar om elf uur de eerste van de 64 deelnemers aan de eerste trial om het Nederlandse Kampioenschap van start ging De motorrijders moeste.i het par cours. dat on het Soester Hooet in de bossen was uitgezet en een lengte had van veertien kilometer, driemaal af leggen. Er waren 24 zgn non-stoos. dat is het gedeelte, waar de motorrijders niet mogen stoppen (5 strafpunt^n) of met één (één st.rafount) of allebei de voeten (drie strafpunten) op de «rond mogen komen. Een trial is een behendigingswpdstrijd. Het gaat erom zo min mogelijk straf punten t»5 krijgen. De motorrijders moesten de drie keer 14 kilometer af leggen binnen drie en een half uur. Voordat de eerste deelnemer van start gine. werden eerst de motoren gekeurd. Onder de deelnemers was d^ Neder landse kampioen Vink uit Maasland. Het was een zwaar parcours met veel mul zand. De deelnemers hadden soms de grootste moeite hun vinnig trekken de motoren op het rechte pad te hou den. Vrij veel toeschouwers, van wie vele uit Soest zag n een boeiende en bij vlagen srcotaculaire strijd met fraaie staaltjes van uitstekende rijkunst. De organiserende vceni^ing. De Keistad Amersfoort, die de trial onder au spiciën van de Koninklijke Neder landse Motorsport Verening had uitge zet, kan tevreden zijn De deelnemers waren vol lof over het parcours en de organisatie. Er werd gereden in vier klassen: voor senioren, junioren, nieu welingen en 50 cc motoren. Onder de deelnemers waren twee Soes ter trial-soeciahsten. Ben Nijhuis en Bart de Wolf Zij reden mee in de nieuwelingenklasse Ben Nijhuis lever de een fraaie prestatie door als tweede te eindigen achter de Amersfoorter T. Scharwachter. die 28 strafpunten op liep. Nijhuis kreeg er 42. Ook de pres tatie van De Wolf mag er zijn: hij eindigde met 86 strafpunten in dit sterk bezette veld van 22 deelnemers als achtste Winnaar van de trial in de senioren- klasse werd de Nederlandse kampioen Henk Vink uit Maassluis. Veel toeschouwers, onder wie het vol tallige S E C.-bestuur, hebben zaterdag middag junioren A een grote overwin ning zien behalen op het Zeister Pa tria De belangstelling van de bestuurs leden ging vooral uit naar enkel voor hoede spelers. S.E.C-junioren A degradeerde vorig seizoen na een ongelukkige nederlaag in de beslissingswedstrijd in Hilver sum uit de afdeling B van de regio nale jeugdcompetitie Voor de afdeling C is het elftal echter veel te sterk, want aan de 17-0 zege van zaterdag gingen al twee -grote overwinningen vooraf. Het scoreverloop was: 4 min. van Boeijen. 8 min Hardeman uit een voorzet van Van Boeijen 2-0: 9 min. Drost 3-0 15 min. Van Boeijen 4-0; 20 min. De Jong uit een schot van 20 meter afstand 5-0; 35 min. Van Boeijen 6-0. 44 min Van Boeijen 7-0. Rust. Na de pauze: 9 min Van Boeijen 8-0; 15 min. Drost 9-0: 18 min. Van Boeijen 10-0; 20 min. De Jong 11-0. een minuut later scoorde Patria bijna, maar nadat Kamphorst de bal tegen de lat had gewerkt, werkte Dorrestein de bal keurig weg. 23 min. De Jong 12-0; 25 min. Bosman 13-0. 28 min. De Jong 14-0; 34 min De Jong 15-0; 39 min. De Jong 16-0. 45 min Van de Brakel 17-0. Rechtsbinnen Van Boeijen speelde een grootse wedstrijd, hetgeen zijn zes doelpunten trouwens wel bewijzen De S.E.C.-achterhoede was goed op dreef Door het Verbond van Veilig Verkeer Is. in samenwerking met de Neder landse Spoorwegen, dit voorjaar een quiz gehouden onder de titel: ..Veilig over de overweg" Door de vierde klas van de Savornin Lohmansehool aan de Drleboeksweg is aan deze ouiz deelgenomen. Per pro vincie werden vijf priizen beschikbaar gesteld voor goede oplossingen. In de Provincie Utrecht behaalde genoemde klas de eerste prijs, bestaande uit één eendaagse schoolreis naar keuze uit de schnolreizengids 1966 van de Neder landse Spoorwegen. SPECIALIST OP FOTO- EN FILMGEBIED Burg Grothestraat 45 Telef 3917 Met de nachtkleding wordt momenteel druk geëxperimenteerd We hebben de tijd van het lange en somslijd nog ongebleekte keperen nachthemd al lang achter de rug, meenden via de pyama tot het alleruiterste te zijn beland bij de baby-doll, maar moeten nu ervaren dat we daarmee volkomen ..uit de tijd" zijn geraakt, omdat ..men" weer een wat langere broek voorschrijft en de te rugkeer van het oude nachthemd inmiddels ook een voldongen feit is. Vele vrouwen hebben al gunstige erva ringen met nylon nachthemden. Zij kunnen die heerlijk luchtige en toch warme dracht voor de nacht thans aanvullen met een luxueus exemplaar dat uit twee delen bestaat en daardoor minder doorzichtig is. Over het eigenlijke langè nachthemd wordt bijvoorbeeld een voile-achtige overrok gedragen, die meteen meer charme en fleur aan het gewaad geeft. Het afgebeelde exemplaar is uitgevoerd in bleekrose met een lijfje in empire- stijl. Ronde hals en armsgaten zijn afgezet met een fraai getande ruche. Met zo'n stijlvol nachtgewaad is het niet nodig inderhaast een ochtendja pon aan te schieten U ziet er keurig mee uit als u door uw kamer(s> wandek En in bed ge niet u van het dubbele ..dek" om uw lichaam. Toch zien we ook nn? eendelige nacht hemden met de traditionele snit. maar in nieuwe dessins. Kijk maar eens naar dat vrolijk gebloemde exemplaar tje. een bedrukt katoentje lijkt het wel, ook al is het dan moderne kunststof die werkelijk ondoorzichtig is Zelfs de vrijwel vierkante hals komt uit de oude doos, met gerimpeld beleg van grootmoeders dienstmaagd incluis. Niet zo'n luxeus exemplaar als de ..deuxpieces". maar feitelijk wel zo eenvoudig en meer geschikt voor daags gebruik. Waarmee we maar de alle daagse nachten bedoelen. Rechts van ons bloempje verschijnt dan de nieuwe versie van de modieuze slaapster. We zouden bij de eerste oog opslag geneigd zi.in. het een kruising tussen nachthemd en pyama te noe men. U zou ook kunnen spotten, dat deze juffrouw kennelijk haar nachtgoed te heet gewassen heeft en dat zowel haar nachthemd als haar pyamabroek sterk gekrompen zijn. Maar toch hebben we hier te maken met een nieuwe creatie van tergal Het blijft 'n pyama. waarvan het hesje over de broek wordt gedragen. En die broek is niet zo lang meer als de ou derwetse pyamabroek. ook niet zo kort als het onderbroekje van de baby-doll. maar precies het juiste midden Want wat gebeurt er met lange slob berige broekspijpen? Die schuiven langzamerhand omhoog tijdens ons woelen en draaien onder de dekens En hoe voelen we ons tijdens kille nachten in een kort broekje? Precies. Daarom deze kniebroek met de bandjes onder de gewrichten een uiterst prak tische uitvinding. De broek kan niet meer omhoog kruipen en ons bovenli chaam blijft heerlijk warm Nu zouden wij het persoonlijk logisch hebben gevonden als ook de mouwen halflang waren uitgevoerd met bandjes over de elleboog. Maar u bent er hele maal vrij in zelf een hesje te maken met mouwen in die geest, event. een hoog gesloten kraag en een nauwer Voor alle-daagse nachthemden het eenvoudiger nachthemd in bedrukte nylon met rosé en blauwe bloemmotieven, naast de nieuwe tergal pyama in rose en wit met praktische knie broek. maar o.i. te korte mouwen. Waarom geen halve mouwen die over de elleboog worden vastgehouden? Het ouderwetse ondergoed komt toch terug, maar in moderne nylon, met omboorde armsga ten en (nauwe) pijpjes. Een uitkomst voor de komende kou de dagen. tailledeel, zodat u ook het opkruipen van het bover-pand tegengaat door het in de band van de pantalon te steken. Al ziende leert men immers? Ons ondergoed heeft blijkbaar ook zijn uiterste grens bereikt en keert terug op zijn schreden Hemdjes werden vooral 's zomers wei nig meer gedragen, het slipje deed opgeld, vooral in verband met de korte rokken en de wat nonchalante wijze van zitten en b.v. fietsen tegenwoordig. Maar al willen we in de warme maan den zo min mogelijk laten zien van onze dessous, na deze zomermaanden komt er weer een winter en wie weet hoe koud we het dan nog krijgen. Daarom mogen we de hemdjes niet versmaden en zeker niet de geruwde nylon of van andere stevige kunststof fen vervaardigde warme onderkleding En voor de kouwelijke sexegenoten is er dan de langere pantalon, we zou den haast zeggen op bermuda lengte, zij het dan met aanmerkelijk smallere of geheel aansluitende pijpen. Een heerlijke dracht bij strenge vorst en regenachtige, gure dagen Ze zijn er in alle soorten kunststof en vanouds kennen we nog de oerdege lijke vaderlandse fabrikaten, die sinds onheuglijke tijden van stevige stoffen warm damesondergoed vervaardigden, dat vooral voor mensen met reumati sche aandoeningen en de velen die vatbaar zijn voor blaasontsteking en kouvatten zo heilzaam dragen is. Want die slipjes mogen dan in de mode zijn gekomen, erg gezond mogen we die nietigheidjes niet noemen. De omme keer zal daarom vooral de dokters en vele bezorgde moeders wel deugd doen. AJje 't ming vraogt dan mok zeige. dak wel op jaore bin zo- as da heet, maor dak heul nie te luu bin om nog us flink de haande uut de mouwe te steeke. Ikke ken netuurluk makkeluk de heule daag op ming stoel- tje blieve zitte een bietje leeze. een piepje rooke, een bor reltje drinke, maor da doek nie Trou- wes, dan duurt de daa* ok veuls te laang. En d'r is niks arregers as ver veling. Noeng bin ikke één van die ..ouwe" mannetjes, die wullie veul in tuune bezug zien. waant daor binne zullie vaok meraokels goed in Zullie houwe de tuune praachtug bie of soms schil- dere zullie, maor alles is eve mooi en netjes. Ikke denk da da komp omdattie mins^ de tied hebbe Zullie hoeve zich heul nie te haoste Op hullie nie aan- dere minse te waachte 7ullie doen ut trouwes veur hullie plezier, nie veur de stuuvers Zo één bin ikke d'r ok Aster us un frommes bie ming komo en vraogt of ikke een week laang mit dp hon^d wil gaon waandele of da ikke effe de kanmer wil behaan^e Han bin ikke de laotste die nee zeit. Ikke bin allaang büe. da i^ke wat te doen het En dat ikke us effe fing weg kan zon^der da Kneliao wat an te merreke het van: je gaot toch gin borreltje drinke he? Dan kan ikke zeige: nee eerluk nie, ikke gao an 't warrek en daor bin ikke veuls te druk mee. Al beurt ut netuur luk wel us. da ikke 't zo warrem krieg. dak toch maor effe naor de overkaant loop. Gin moeilukhed^n mit Kneliao dus, maor tnch bin ikke een bietje kwaod ooter Kiek. ikke bin noeng an een kar- wietje b^zug mit n^g e^ naor aandere ouwe jonges zoas ikke en das nie naost de deur, dus wullie gaon tusse de middag nie naar huus Wullie eete nngs brood wel op 't warrek op. net as die echte warrekluu da doen. Da's meraokels gezellug. waant wullie vertelle mekaor dan starreke verhao- le: veural Geurt is daor knap in Maor ikke kon d'r steeds minder om laache. Totda zullie zeje: Knelis. wat hebble tnch. Binne d'r moeilukhede tuus mit Kneliao of hebbie soms slecht eslaope? Ikke zee: Nee. da nie. Tkke wou ut eerst alleeaor nie vertelle. waant wa gaot hullie da noeng an. meor ikke was toch nie starrek genoeg. Toen zul lie bleeve andringe, het ikke ut maor ezeid Kiek", zee ikke. .noeg het Kneliao ming alweer oud brood meejegeeve". Tkke keek in ming trommeltje en be- taaste de boterhaamme stuk veur stuk. Ming kelegao's. die allegaor vaars brood zaote te eete. laachten ..Daor mot je toch us wa an doen. Knelis", stelde d'r één heul slim veur. En da bin ikke noeng van olaan. Ikke staap venaovend naor Kneliao toe en ikke zeig gewoon: Kneliao. marrege vaars brood of jie gaot op de traans- furliest! Zaterdag 2 okt.. tot 12 uur, houdt d« zitting bi] op gebied van SCHOENEN, STEüW» ZOLEN. BEUGELS enz. Uitsluitend op afspraak, telefonisch af aan de zaak. Dit wordt U aangeboden door Torenstraat 5 - Soest - Telefoon 347S Hees. dat de eerste twee wedstrijden van de nieuwe competitie heeft verlo ren. is op de goede weg teruggekeerd, want zaterdagmiddag werd De Post hoorn uit Amersfoort met 3-1 geklopt. Voor Hees betekende het weer mee spelen van spil Geijtenbeek een aan merkelijke versterking, na de aftrap werd het doel van Post hoorn onder vuur genomen, maar het juiste schot ontbrak. Dat kwam na een kwartier spelen. Ad v. d. Veen, altijd gevaarlijk, kreeg de bal goed onder controle en met een zuiver schot bezorgde hij Hees de leiding. 1-0. Twee minuten later, bij een felle Hees- aanval, werd de bal uit de doelmond geslagen door een back. De jeugdige binnenspeler Van Esch. mocht de toe gekende penalty nemen en dat deed hij onberispelijk. 2-0. Midvoor Jan Sakkers bracht er weinig van terecht. Hij kwam tweemaal al leen voor de keeper van Posthoorn en beide malen werd het geen doelpunt. Rust 2-0. Daarna duurde het; 25 minuten, waarin Hees steeds de toon aangaf, voordat Posthoorn iets van de achterstand kon afknabbelen Dat kwam ook door een strafschop. Linksbinnen G. de Bruin wist de keeper van Hees kansloos te passeren. 2-1. Met nog twee minuten te spelen wist linksbuiten G. de Bree, uit een voorzet van rechtsbuiten Bos man. er 3-1 van te maken. Hees had zich hersteld. In aansluiting op een eerder geplaatst bericht zond een lezer ons de data van de jubilea bij de chr. vereniging voor lichamelijke opvoeding Olympia. Dé wandelsportafdeling werd op 1 de cember 1955 opgericht en bestaat dus dit jaar tien jaar De gymnastiekver eniging aanschouwde op 25 februari 1946 het levenslicht en bestaat volgend voorjaar 20 jaar. De volleybalafdeling werd in het voor jaar van 1951 in het leven geroepen en viert volgend voorjaar het 15-jarig bestaan. De drumband ten slote werd op 1 november 1956 opgericht en viert eind volgend jaar het 10-jarig jubi leum. t

Soester Courant | 1965 | | pagina 5