WAAR U OOK VRIJDAGSAVONDS TERECHT KUNT RENTE TOT 47//. NUTSSPAARBANK Lric de Noorman - De strijd om Heidrun Bezwaar en beroep tegen aanslagen Spionage-centrum in Chinees gezantschap Geen opvolger voor De Gaulle in de inkomsten- en «le vermogenbelasting Uitstekende wedstrüd van B.D.C. leverde weer zefre op lokt scherpe nota uit van Zwitserse regering In onze collectie BRILMONTUREN Fa. F. VOIGT ii' Bevestiging van ds W. Leerink Lenssen+de Wolff BURGERLIJKE STAND Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Nu de definitieve aanslagen Inkom stenbelasting 1964 en vermogensbelas ting 1965 weer over den volke neer dalen, is het wellicht wenselijk een enkel woord te wijden aan het „hoe" en „wat kost het" van bezwaar- en be roepsschriften. Onze wet kent z.g voorlopige aansla gen en nadere voorlopige aanslagen welke worden opgelegd naar geschatte inkomens (resp. vermogens) omdat de werkelijk belastingschuldige bedrag vaststelt en waarbij de voorheffingen zoals de voorlopige aanslagen, de in gehouden loonbelasting en de divi dendbelasting worden verrekend. Normaal is daarmede de kous af. ten zij aan de belastingadministratie later nog een z.g. „nieuw feit" blijkt, waar uit volgt dat te weinig belasting is be taald. Dan wordt nog een navorde ringsaanslag opgelegd. Al dan niet met een zeker percentage verhoging als boete, naar gelang van de schuld. Verzoekschriften Tegen voorlopige en nadere voorlopige aanslagen, die ofwel uiteindelijk met de definitieve aanslagen worden ver rekend. ofwel worden vernietigd wan neer blijkt dat geen (definitieve) aan slag moet worden opgelegd, is geen officieel bezwaar mogelijk. Wel kan men - en dit gebeurt in de praktijk op grote schaal - bij brief verzoeken deze aanslag te verlagen in dien men die te hoog acht. Op de ver zoekschriften ontvangt men van de fiscus dan een beschikking tot terug gave wanneer het verzoek gegrond wordt geacht. Het komt tenslotte niet ledereen gelegen de gemeenschap een bedragje, voor vaak lange tijd, voor te schieten, dat uiteindelijk waarschijn lijk niet ls verschuldigd. Bezwaarschrift Wie bezwaar heeft tegen een defini tieve aanslag kan daartegen bij de Inspecteur die deze heeft opgelegd, een bezwaarschrift indienen binnen twee maanden na de dagtekening De inspecteur oordeelt in eerste instantie over een zaak waarin hijzelf partij is. Dit is zo geregeld omdat er in vele gevallen vergissingen, misverstanden en kleinere geschillen in het spel zijn welke ook zonder rechter kunnen wor den opgelost Komt men echter niet tot elkaar, dan kan de zaak aan het gerechtshof wor den voorgelegd, waar een onafhanke lijke rechter die niet onder het mi nisterie van financiën ressorteert, doch onder het ministerie van justitie) oor deelt over de uitspraak van de Inspec teur op het bezwaarschrift. gevolg te geven, maar 't is wel raad zaam Beroep Een beroepschrift tegen een uitspraak van de inspecteur op een bezwaar schrift moet binnen één maand na dagtekening van die uitspraak bij het gerechtshof zijn. Het moet wél gemo tiveerd zijn en ook een conclusie be vatten. U behoeft niet voor te rekenen wat u zelf juist acht, u kunt volstaan met te vermelden wat in het stand punt van de inspecteur onjuist is te achten en waarom De benodigde ge gevens en aanwijzingen vindt u ver meld op de uitspraak van de inspec teur. Is er niettemin een onvolledig be roepsschrift ingediend, dan wordt U nog in de gelegenheid gesteld dat aan te vullen Tegenover het beroepschrift krijgt de inspecteur gelegenheid een z.g. ver toogschrift in te zenden vangt rnen een afschrift en enige tijd later worden beide partijen nog op geroepen voor een mondelinge behan deling van het geschil. Als regel kan het gerechtshof dan uitspraak doen. Zo niet, dan kan het nadere Inlichtingen inwinnen en/of nadere schriftelijke en/of mondelinge verhandelingen houden Zoals reeds is opgemerkt kan men te gen een uitspraak van een gerechts hof nog beroep aantekenen bij de Ho ge Raad op grond van een onjuiste wetstoepassing door het gerechtshof. Navorderingsaanslagen. De wet gaat er van uit, dat er. voor de inspecteur op grond van een nieuw door hem ontdekt feit. tot navordering overgaat, voldoende contact met de belastingplichtige is opgenomen. Behandeling van een bezwaarschrift door de inspecteur zelf is dan over bodig Tegen navorderingsaanslagen moet u derhalve dadelijk bij het ge rechtshof in beroep komen De termijn daarvoor is twee maandenverder gaat alles net als bij een beroep tegen een uitspraak op een bezwaarschrift. En de kosten? Tenslotte zal het voor een contrlbua- bele van belang zijn of de hele pro cedure hem niet meer kan gaan kosten dan het bedrag van de belasting dat van hem. naar zijn mening, te veel wordt gevraagd Welnu: de behandeling van het be zwaarschrift is vanzelfsprekend koste loos, ook echter de procedure voor het gerechtshof. Voor indiening van een beroepschrift bij de Hoge Raad is een griffierecht van 10,— verschuldigd. In zoverre maakt de staat bij zijn burgers, die recht zoeken, niet te duur. Wel moet u zelf uw reiskosten dragen en ook de honoraria van de adviseurs door wie u zich laat bijstaan. U kunt voor het gerechtshof echter ook zelf optreden. Al is het dus niet zo dat u er een koe op toe moet leggen als u procedeert over een kip, het is toch altijd goed koper als u zonder procedure het juiste belastingbedrag kan vinden. Dat zal niet altijd mogelijk zijn en een In specteur is ook maar een mens. maar - en dit te uwer geruststelling zo u 't nog niet wist - hij krijgt geen pro centen van zijn omzet". B D.C. heeft zondag tegen Amersfoort- Hiervan ont- j se Boys een uitstekende wedstrijd ge- speeld die opnieuw een overwinning voor de blauw-witten opleverde De Soesters gaan thans ongeslagen aan kop van de ranglijst. Als de ploeg In deze competitie zo bljift soelen als tot nu toe Is eebeurd. dan maken de tegenstanders niet veel kans. Het eerste elftal, dat h°t vroeger vaak alleen maar van enthousiasme moest hebh°m heeft momenteel elf snelers dtp stuk voor stuk technisch ziin en toch geen lUf-aan-liif gevecht schuwp-n als dat nodig mocht ziin hp Soester voorhoede draaide uitste kend en bezorgde de Amersfoort*»* de fensie handenvol werk. Midvoor Beiier was een lastige tegpnstander. rech's- buiten Jan v d Lugt de ee^aarlUke man. terwiil ook de overige vnnrhnedo- snelers goed combineerden Kanthalf Jos brouwer sDeeldp wpt een suNleme nartij. Tnvaller-snil Bakker d|p Tonny v d Hengel verving, soeeldp verdien- stpljik en schaVpido Pnvs-midvoor Lans uit. B.D.C heeft In het verleden nog nooit van Amersfoortse Boys gewonnen, dus bepaald gerust, waren de mannen van v^orntt.er Tönis niet oo de afloop van dit duel Eeo snel verkregen onenings doelpunt "af hun echter zelfvertrou wen en de blauw-witten kwamen er steeds heter in Het eerste doelount werd al na viif minuten gescoord door rechtsbuiten Jan v. d Lugt. die kei hard en l^ag langs doelman Gerth schoot (1-0). Daarna nam de thuisclub het initia tief in handen en heeft dat de hele eerste helft gehouden. Een groot ge deelte van de strijd speelde zich tot aan de rust af op de helft van Amers foortse Boys, dat het moest hebben van snelle uitvallen. Keer op keer was de B.D.C.-voohoede voor het doel van Gerth te vinden, maar deze doelman greep telkens goed en op het Juiste moment in, zodat het tot de 40ste mi nuut duurde voordat het 2-0 werd. Na een hele serie hoekschoppen, die de Boys-defensie in arren moede had weggegeven, lanceerde midvoor Beijer Jan v. d Lugt, die de vele bezoekers opnieuw liet juichen (2-0). Een fraaie doelpunt, gescoord doordat hij de bal met zijn hoofd over doelman Gerth wipte. In het eerste kwartier na de pauze wa ren de gasten sterker. In deze periode scoorden zij ook het enige doelpunt Dat gebeurde na tien minuten, toen het. linksbinnen Van Zanten gelukte doelman Smlnk te passeren (2-1). Het werd nog even enkele malen benauwd voor BD.C, dat zich echter aan de druk ontworstelde en na 23 minuten de zege veilig stelde. Weer een prach tig doelpunt, gescoord door v. d. Lugt, nadat de hele voorhoede aan een com binatie had deelgenomen en Beijer als laatste de bal naar v. d. Lugt plaatste. Juist onder de lat verdween de bal in het doel, 3-1. De gasten bleven goed partij geven, maar de vermoeidheid begon een woordje mee te spreken. Het bleef daardoor 3-1 Jammer was het, dat J v. d. Lugt bij een overigens onschul dige botsing een verwonding aan een knie opliep, waardoor hij genoodzaakt was het veld te verlaten. Hij werd naar het ziekenhuis Zonnegloren gebracht, waar de verwonding werd gehecht Het ziet er naar uit. dat hij volgende week wel weer zal kunnen spelen. is er zeker een naar uw keus. Burgem. Grothestraat 30 Erkend ziekenfondsleverancier Ook het gerechtshof moet zijn uit spraak motiveren en is men het ook daarmede niet eens, dan kan men deze nog voorleggen aan de Hoge Raad der Nederlanden, ons hoogste rechtscolle ge Hier kan men echter niet meer over de feiten procederen die het ge rechtshof als juist heeft vastgesteld, doch allen over de toepassing der rechtsregels. Binnen 60 dagen Zoals reeds is opgemerkt dient het be zwaarschrift binnen twee maanden te M'orden ingediend. De dagtekening en de verdere gegevens die men nodig heeft, staan aanslagbiljet ver- -i(i Uiteraard kan men ook latpr rog een bezwaarschrift indienen en de f-scus zal dat ook wel in behandeling romen, doch men kan dan tegen de uitsoraak aan de inspecteur niet meer m beroep komen. F«*t is dus zaak een bezwaarschrift tiidig in te dienen ook een dag ver traging bij de post kan fataal zijn, want het gaat er om welk tijdstip het bezwaarschrift ter inspectie der belastingen is binnengekomen Het is ook noodzakelijk dat men duidelijk stelt bezwaar te maken tegen de aan slag: een verzoek om inlichtingen is geen bezwaarschrift en de bezwaar termijn kan dus verlopen terwijl u op antwoord op uw verzoek om inlich tingen wcht. Was iemand door een geldige reden, bv ziekte of plotselinge afwezigheid, niet in staat tijdig een bezwaarschrift in te dienen dan kan de voorzitter van de belastingkamer van het ge rechtshof op verzoek alsnog een nieu we termijn vaststellen. Normale brief. Het bezwaarschrift kan een gewone brief zijn er is geen enkele vorm voorgeschreven Uiteraard kan men het aangetekend per post inzenden, dan heeft men bewijs. Het behoeft echter niet aangetekend te worden verzonden Ook kan men het zelf ter Inspectie afgeven; desgewenst krijgt men een ontvangstbewijs, dan heeft men ook bewijs van de datum van indiening Valt de laatste dag van de bezwaar termijn op een dag waarop het kan toor gesloten is .dan worden de be zwaarschriften die de volgende mor gen worden gevonden bij de ochtend post nog als tijdig ingediend be schouwd. Het is echter beter het daar op niet te laten aankomen, want e'ke onvoorziene vertraging doet u dan 't recht verliezen om bij het gerechtshof in beroep te gaan als u 't met de be slissing van de inspecteur niet eens kunt zijn Bewijzen kunnen volgen. In normale gevallen zal men uiteraard een gemotiveerd bezwaarschrift in zenden Bezit u niet tijdig de benodig de gegevens, dan kunt u die ook la ter verstrekken. Ook een niet toege licht bezwaar is geldig, als het maar tijdig is ingediend Wilt u het bezwaar mondeling toe lichten dan kan dat ook als u om een onderhoud verzoekt is de inspec teur verplicht u daarvoor uit te nodi gen. Hij kan U ook uit zichzelf uit nodigen voor een mondeling onder- houd. U bent niet verplicht daaraan In Frankrijk ontrolt zich een vooral voor dit land merkwaardig schouwspel. Niemand schijnt nu de Franse presi dentsverkiezingen naderen de functie te willen bekleden. De voornaamste reden hiervan is dat niemand veel lust heeft zich met stukken te laten slaan door De Gaulle. Toch weet nie mand nog zeker of de generaal weer kandidaat zal zijn, omdat hij op deze vraag geen ja og geen nee ant woordt De enige die een serieuze poging heeft gedaan, was Marseilles burgemeester Gaston Deffere. een so cialist. Door allerlei moeilijkheden in zijn eigen socialistische partij en de centrumgroep M.R.P. heeft hij tot slechts bij een poging gelaten. Ook de uiterste rechtse advocaat Jean-Louis Tixier-Vignancour, verdediger van O.A S.'ers en enige senatoren zijn druk in de weer, maar deze zijn in elk geval geen partij voor De Gaulle Van de Franse niet-gaullistische partijen is het alleen de oude (74) Antoine Pinay die het wel wil proberen de ge neraal te verslaan Maar veel lust heeft hij niet. Slechts als de natie hem overtuigend vraagt dat ze hem wel moeten hebben om Frankrijk groot te houden, dan zal hij geen nee zeg gen. De Gaulle heeft door de eventuele kandidaat-opvolgers in onzekerheid te laten voor zichzelf de vrijheid verwor ven als het ware zijn opvolger te be noemen als hij zelf er niet mee door wenst te gaan. Dit is een voordeel dat het hem ook mogelijk maakt eventueel zijn eigen ambtstermijndie tot zijn 81ste zou duren) naar verkiezing te bekorten. Dat De Gaulle ook buiten de grenzen van zijn land van zich doet spreken blijkt wel uit de crisistoestand waar in de EEG. zich nu bevindt. Hij heeft aangekondigd dat hij zich niet wenst te houden aan de door het verdrag van Rome voorgeschreven methode van werken bij meerderheid van stemmen in plaats van met verplichte een stemmigheid na 1 januari. Zo behoudt hij het veto, waardoor alleen gebeurt wat Frankrijk wenst en kan hij het systeem voortzetten dat de andere vijf doen wat hij van hen verlangt op straffe van algehele stillegging van de ..grote onderneming van de gemeen schappelijke markt". De generaal wenst een samenwerking tussen de regeringen zonder een supra nationaal gezag, zowel bij de EEG als bij de N.A.V.O. Dit zou een terug keer zijn naar de toestand zoals die was voor de 2de wereldoorlog en dat is zonder meer ondenkbaar: zonder een gemeenschappelijk opperbevel in de NAVO geen machtsfactor meer en voor de E E G. ligt het niet anders. Een nieuwe aanpak van deze twee or ganisaties zou echter geen kwaad kun nen In de fraaie villa aan de Kalcheggweg 10 in Bern ls het Chinese gezantschap gevestigd en meer dan dat alleen. Dat bleek op 3 juli jongstleden, toen een zestal Franse toeristen dit gebouw ver liet, onbemerkt gevolgd door enkele ..heren in burger". Op een gegeven moment hielden deze laatsten de niets vermoedende Fran se staande en fouilleerden hen. De slag kwam hard aan en de Staatsan- walt te Bern kon na lang wachten in grijpen. Enkele dagen na de bliksemactie van de Zwitserse justitie verscheen een te lexbericht waarin stond vermeld dat door rechercheurs van de Zwitserse veiligheidsdienst een zestal Franse staatsburgers, die voorgaven toeristen te zijn, waren aangehouden na uitge breid onderzoek werden overgegeven aan de Franse politie, daar gebleken was dat zij zich in opdracht van een buitenlandse mogendheid onledig hiel den met het bedrijven van werkzaam heden ter bevordering van de wereld revolutie en dat de?p lieden in Bern in het gebouw van de Chinese legatie, nadere Instructies voor dat werk had den ontvangen. Aanhangers gezocht Deze uJtwiizine door de bondsrege ring vormde het hoogtepunt in de strijd die de Zwitserse autoriteitpn reeds circa zes jaar voerden, teneinde eer> einde te maken aan de spionage- activiteiten van personen uit landen, van het oosteliik blok. Deze activitei ten vonden echter niet alleen in Bern, doch ook in Genéve en in Parijs plaats De actie van de Zwitserse politie vond haar basis in het optreden van de - thans gevallen - Nikita Chroesjtsjow die in juli 1958 alle in China te werk- gestelde Russische technici en deskun digen opdracht gaf. onverwijld dit land te verlaten, waarmede gelijktij dig de eerste scheuren in het blok van het internationale communisme voor de wereld zichtbaar werden. In aan sluiting daarop vingen Russische en Chinese geheime agenten aan in de communistische zusterorganisaties van de overige Europese landen naar aan hangers te zoeken, daar dit voor de betrokkenen van belang kon zijn bij het ontstaan van interne conflicten tussen Moskou en Peking, die zich naar buiten zouden ontladen. In Parijs ontdekten de Chinese agen ten hun man in de persoon van een advocaat van naam en bestuurslid van de Parijse balie van advocaten Hoofdkant. Amersfoort 9 uur v.m. - 8 uur n.m. Bijkantoren 7-8 uur Effecten - Vreemd geld - Verzekeringen Kosteloze overboekingen Amersfoort - Baarn - Nijkerk - Scherpenzeel - Soest - Rijdend Bijkantoor Speciale kaart Deze advocaat is 36 jaar oud. heeft een goede naam en was als advocaat aan de Parijse balie verbonden. Zijn va der oefende praktijk als huisarts uit in het voormalige Frans Indo-China. Deze dokter is thans leider van een plaatse lijke afdeling van de communistische partij. Gebleken is, dat zijn zoon lid is van de Franse communistische partij en dat deze in het bezit is van een ..carte spéciale" d w.z. een lidmaatschaps kaart die alleen wordt verstrekt aan die partijleden die zich. in opdracht van de partijleiding, met bijzondere taken hebben bezig te houden. Chinees geld, uitgever en tevens hoofd redacteur werd van het maandblad „Révolution", dat niet alleen In het Frans (40.000 abonnees), doch ook ln het Engels en Spaans verschijnt en voorgeeft te strijden voor de ..natio nale, anti-imperialistische bevrijdings oorlog in Afrika en in latijns-Ame- rika". De taak van de uitgever bestaat thans uit het zaaien van onrust, niet alleen in de eigen gelederen, doch ook daar buiten op last van Peking. 5TEENH0FFSTP 53 TEL r28<2 50E5T In Frankrijk zijn vijfduizend van de ze kaarten aan daarvoor in aanmer king komende partijleden verstrekt door de secretaris van bet centraal comité der partij in Parijs Dit lid werd in de periode van de strijd in Algerije belast met de com munistische cellenbouw en infiltraties in de Algerijnse verzetsbeweging ter wijl hij voor de Parijse strafkamer strafzaken kreeg te behandelen van Algerijnse (communistische) verzets lieden, speciaal voor die leden die wa ren ingedeeld bij de zogenaamde Or- ganisation Spéciale, zijnde uitzonder lijk getrainde terroristen van de Fran se afdeling in de F.L.N. Soortgelijke zaken werden trouwens ook behan deld door enkele van zijn confrères. Gevlucht. Aan de leden van de ..Organisation Spéciale" dankt Frankrijk onder meer de geheimzinnige branden in en om de benzine-opslagplaatsen van Mar- seille, het op de openbare weg uit 'n hinderlaag neerschieten van Franse politiemannen, de moordaanslag op Soustelle etc. In 1960 vluchtte de advocaat-voor- kwade-zaken naar Zwitserland, daar de Franse bodem hem toen te heet onder de voeten werd Hij vestigde zich in hotel Rive, aan de Boulevard Jacques Daleroze te Genève. In 1961 vertrok hij naar Algiers, om daar in juli 1962, na de zuiveringsac tie van Achmed Ben Bella, die ge steund werd door kolonel Boumedien- ne, van zijn functie te worden ont heven. Hij werd hoofdredacteur van het Algerijnse weekblad ..Révolution Africaine", maar bleek ook in die funktie niet veilig te zijn voor de zui veringswoede van Ben Bella en de zij nen. In de aanvang van 1963 nam de intrigant de wijk naar Peking, waar hij met open armen werd ontvangen. Algiers werd vanaf dat tijdstip ta boe" voor hem. In 1964 keerde hij naar Parijs terug en vestigde zich op het adres Rue Francois Premier 40, waar hij met Het is geen spiegelgevecht, dat zich daar aan de voet van de grote trap van het slot afspeelt. Een vreemd schouwspel, dit tweegevecht binnen de muren van de burcht Maar Awaln is vastbesloten de smet, die Halfra op de naam van zijn Heer geworpen heeft, te wreken. Met grote vermetel heid valt hij aan' Hij zal de ijdele grootspreker wel eens leren' Hij klemt de tanden op elkaar en het is alsof de lome moedeloosheid van de laatste dagen van hen afvalt. Maar Awain moet al spoedig vaststel len, dat hij zich vergist heeft Halfra blijkt een geducht tegenstander te zijn, die van zijn grotere lengte uit nemend profijt weet te trekken. Met een onverwachte lenigheid weet hij de listige aanvallen van Awain te ont wijken en weldra gaan zijn verdedi gende uitvallen over in een regen van goedegerichte slagen, die Awain slechts met de allergrootste moeite kan pare ren. Maar Halfra blijft opdringen en hij hanteert het zwaard met zoveel kracht, dat zijn tegenstander een on verwachte uitval slechts met moeite kan voorkomen Maar daarbij verliest hij het evenwicht en Awain komt ten val.... Sta op! roept Halfra, die on middellijk terugwijkt. Met een tegelijk verbaasde en verwonderde blik herstelt Awain zich. Ridderlijkheid kan hij zijn tegenstander niet ontzeggen! Weer gaat de strijd voort. Het rumoer van de tweekamp heeft velen ver baasd doen toelopen. Maar geen der wapenknechten durft tussenbeide te komen. Het past hun immers niet zich in een meningsverschil van de edelen te mengen? Pum-Pum, verontrust door het geklet ter der zwaarden, komt om een hoek kijken. Wat is dat? Heer Alfra en Heer Awain en de blik waarmee zij elkaar in het oog houden.... Hij snelt weg. Geheel ln beslag genomen door de inspanning van de strijd, hebben de beide mannen nauwelijks oog voor hun omgeving. Meer en meer voelt Awain zich teruggedrongen. Hoe zal hij Halfra kunnen weerstaan? Houdt op' klinkt plotseling een hoge stem. Het is alsof er een schok door de tegenstanders gaat. Met opgeheven zwaard zien zij op. Daar staat, ge waarschuwd door Pum-Pum, de ko ningin zelf. Misnoegen ligt in haar ogen. Hoe waagt ge het, zegt ze luid, de vrede van de burcht te verstoren? C O Nadat mej. C E Jolles op zondag 5 september j.1. afscheid had genomen van de Vereniging voor Vrijz. Gods- dienstigen. afdeling Nederlandse Pro testantenbond, waarvan zij 18 jaar voorgangster is geweest, werd haar opvolger, ds W. Leerink uit Beverwijk, zondagmorgen ln Religie en Kunst, be vestigd door ds J Zuurdeeg uit Was senaar. Het kerkgebouw was weer propvol en onder de aanwezigen waren onge veer 60 gemeenteleden uit Beverwijk, w.o. de burgemeester, de heer J. G. S. Bruins. Verder waren er veel burger lijke en kerkelijke autoriteiten, waar onder wethouder K. de Haan als loco burgemeester. wegens uitstedigheid van burgemeester mr S P baron Bentinck. Na lied 36:1 en 2 te hebben gezongen, volgde het votum met het antwoord van de gemeente ,.Tot U. Heer. is ons hart gericht". Daarna gings ds Zuur deeg voor in gebed en las voor uit het Nieuwe Testament Cor.: 12, 12-27, waarna lied 108: 1 en 2 werd gezon gen. In zijn inleiding vóór de bevestiging van ds Leerink zei ds Zuurdeeg, dat de functie van predikant de laatste tijd veel veranderd is. 50 jaar geleden nam men aan. dan een dominee de man was die alles wist en op alle vragen een antwoord kon geven. Hierin is veel veranderd, maar ook de geloofsge meenschap is veranderd. De kerk heeft het gezag. De kracht van de gemeente, is de kracht van de leden Na het orgelspel bevestigde hij ds Lee rink in het ambt. Ds Leerink had als tekst voor zijn preek gekozen Hosea: ..Zaai in gerech tigheid. oogst in liefde, ontgin nieuw land, dan is het tijd de Heer te dan ken". Aan het slot van zijn prediking zei ds Leerink tot de aanwezigen uit Be verwijk. dat het afscheid hem zwaar was gevallen, maar dat hij blij was dat de vriendschap niet is verbroken, blijkens het groot aantal leden, dat zijn bevestiging in Soest wilde bijwo nen. Ik hoop in Soest nieuwe vrienden te vinden, die mij in mijn werk willen steunen. De oud-voorgangster, mej. C. E. Jolles, richtte zich vervolgens tot haar op volger met de woorden: U is omringd door vele vrienden en ik sta hier met 'n beetje weemoed, en ook met vreug de Ik hoop, dat Soest u en uw gezin met warmte tegemoet wil treden en dat u in Soest zegen mag brengen. De voorzitter van de Prot. Bond, de heer J L. van Dommelen dankte al len. ook de burgerlijke en kerkelijke autoriteiten voor de aanwezigheid en tot ds Leerink zei hij Ik hoop, dat u en uw gezin zich spoedig bij ons thuis voelt. Laten wij samen opgaan naar het goede Ds Leerink sprak toen de zegen uit en sloot met dankzegging - - - "-T- V'X onroerende goederen taxaties - .hypotheken r Hr assurantiën Steènhoffstraat 67 Soest Tel. 2169 Charles Arnoldus Johannes, zoon van A. J Roest en G P M Dijkman, Schoutenkampweg 62. Maria Gode- frida. dochter van W. P. J. Brouwer en G. M Rademaker. Steenhoffstraat 64. Adrianus Cornelis. zoon van C. J. M. van Jen Berg en G E Beijer, Ko- ninginnelaan 128, Gijsberta Maria dochter van A. J. Staal en G. J Wes- terveld. Verlengde Kolonieweg 2. Hendrik Pieter Albert, zoon van H. P. M. Bluekens en B. J. M. Willems, Christiaan Huygenslaan 127. Antoi- nette. dochter van G Vos en S van. Dijk. Thorbeckestraat 11. Johanna Henrica Maria, dochter van J M. Schouten en J. A. Koller. Klaarwater- weg 48 Popkje, dochter van C van Maanen en G. Ram. Simon Stevinlaan 116. Gerrit Jacobus Maria, zoon van W. C Steenkamp en C. Sangers. Park laan 45. ONDERTROUWD: Cornelis Rijkaart, Pr Bernhardlaan 38 en Johanna Geer- truida Teeken, Noorderweg 23. Lo- dewijk Johannes van Nuss. Röntgen- laan 9. Utrecht en Wilhelmina Hendri- ka Kaats, Laanstraat 76. Jacob de Bruin. Van de Veldeplantsoen 39, Echt en Alida Johanna Maria Rasch, Van Straelenlaan 29. GEHUWD: Wilhelmus Jacobus Blom. Horsterweg 24 Stoutenburg en Anto- nia Johanna Hilhorst, Kerkpad Z.Z. 41. Eduard van den Heuvel, Woes- tijgerweg 42 Amersfoort en Antonia Maria Schouten. Klaarwaterweg 48. Theodorus Huber. Oostzanddijk 30, Hellevoetsluis. en Jacoba Floor, Soes- terbergsestraat 74. Dir H. W. Vellinga Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 Begrafenis, Crematie. Transport (Rouwkamer) OVERLEDENAnna Maria Heukers, 83 jaar. Insp. Schreuderlaan 2. Rie- mer Otto Peppink, 9 jaar, Slotermeer, Böhlerpad 2, Amsterdam Leendert den Broeder, 89 jaar. weduwnaar van W. van Drunen, Bosstraat 2. Wilhel mus Adrianus Hendrikus van Lent, 58 jaar gehuwd met E G Fremouw, Amersfoort, Dahliastraat 1.

Soester Courant | 1965 | | pagina 7