Zaterdag 2 oktober 1965 - 20.20 uur Grand Gala du Disque populaire Onze Wiileke Alberti, die geen nadere toelichting behoeft. Lucille Starr, de Canadeze zangeres, die plotseling in het hitniei'ws kwam met The French Song. Voor de zesde maal zal Nederland vla de televisie getuige kunnen zijn van de grote show van artiesten, die gepresenteerd wordt in het Grand Gala du Disque Populaire. Uit binnen- en buitenland gekomen zullen zij optreden in het R.A.I.-gebouw van Amsterdam en als het klopt wat staat aangegeven, dat dit groots opgezette programma om 23.55 uur is afgelopen en dat er een pauze is, waar het vijfde deel van „Het spook van het Louvre" inpast, dan mag er. gezien het aantal deelnemers, wel in een vlot tempo worden gewerkt. Voor de presentatie zullen Marijke Merckens en de Belg Jan Thijs zorgen; Guus Oster, acteur en directeur van de Nederlandse Comedie, zal de elf Edisons uitreiken aan Wiileke Alberti, Ester Ofarim, Louis van Dijk, ZZ en de Maskers, Oliver Nelson en Frank Pourcel, die aan wezig zullen zijn en aan (de afwezige) Toon Hermans, The Beatles MB.E., Leo Ferré, Joan Baez, en Alice Babs en Sven Asmussen (samen) Op deze en de volgende pagina laten wij de artiesten die aan de Grand-Gala-show zullen meewerken de revue passeren. Wanda Jackson, die in de V.S. be kender is dan hier, wat vreemd is, want op 13-jarige leeftijd in 1950 kwam ze in de showbusiness en Is er sindsdien bij gebleven. Wayne Fontana and the Mindbenders. die dit jaar de top haalden met Um, um, urn, um, um, um De 18-jarige Italiaanse Rita Pavone, die in 1962 werd ontdekt op het Festival der Onbekenden, maar nu goed is voor 4 miljoen platen; hier samen met Paul Anka. De populaire Franse zanger Claude Francois. De nog verse Engelse beatgroep The Unit Four and Two, die ver leden jaar uit de lucht kwam vallen met een geheel eigen versie van Greenfields. Het Trio Helénique, die hun populariteit van een deel danken aan de po pulariteit van de film Zorba, de Griek en de dans SirtakJ. Louis van Dijk, die een uitstekende klassieke opleiding kreeg, maar met het trio de jazz laat klinken op een heel persoonlijke wijze. De Nederlandse beat is aanwezig met de befaamde ZZ en de Maskers. Davc Bern, die ondanks zijn jeugd al vanaf 1961 meedoet en op het laatste songfestival te Knokke de persprijs kreeg.

Soester Courant | 1965 | | pagina 14