SPEEK'S Verenigde Naties weer aan het werk Autcmobielmaatschappij n.v. Voor uw Oeldkredief EERSTE G00ISE KLEDING VERHUUR .,De Witte Pompen" SOESTERBERG ..VAN BJJTRFN" rwss Krabbels van Knelis R. D0BBEN Telefoonnummer ziekenauto 5980 Pr. Bernhardlaan 18 i S.E.C.-NIEUWS Stichting Amarsfoorfs^ Kredietbank GROOTST gespecialiseerd bedrijf in 't GOOI. Lenssen+de Wolff Officiële mededelingen Bioscoopprogramma U.V.V.-ontspanninsrsmicldag Auto- en Scooterrijschool Laatste postduivenvlucht in dit seizoen mi Amersfoortsestraat 22-24 - Soesterberg - Tel. 03463-1327 Medische dienst Katholiek Vrouwengilde Voor al uw RIJBEWIJZEN Auto- en Scooterriischool ATTENTIE Collecte kankerbestrijding Floralia-tentoonstelling Verkenners vieren vierde lustrum Algemene bejaardensoos A.G.A.V.S. Voetbal S.E.C.-VEENENDAAL Voor SEC staat zondag as de thuis wedstrijd tegen Veenendaal op het programma. Ëen moeilijke opgave voor het S E C.-team om tegen de nog punt loze Veenendalcrs tot winst te komen. De altijd moeilijke tegenstander Vee nendaal (SEC speelde vorig seizoen, uit en thuis met 2-2 gelijk) zal voor S E C. een klip worden, die maar moei lijk kan worden omzeild. De Veenendalers verloren de eerste wedstrijd wat ongelukkig met 2-1 van Holland en verloren zondag j.1. in Zeist onverdiend van Saestum Het team speelt fors en mannelijk voetbal, zodat het Soester publiek zondag een aantrekkelijke wedstrijd te wachten staat. Zoals verwacht heeft midden voor De Bruin zich in het eerste S.E.C.-team niet kunnen handhaven en moest plaats maken voor Verhoeve. VOETBALPROGRAMMA S.E.C. Zondag. S.E.C. 1-VeendaaI 1, 2.30 uur. S E C. 2-H M S. 2, 12 uur. SEC 4-K.W A. 4, 12 uur. Zaterdag. S.E.C 1-B.V C 1. 4 uur E.M.M. A-S.E.C. A, 4 uur. Junioren. Quick D-S.E C C. 4 uur. A P W C. a-S.E.C a, 2.45 uur. K V V A c-S.E.C. b. 2.45 uur. SE C. c-K V.V.A ee. 2.45 uur Pupillen Roda '46 1-S.E.C. 1, 1.30 uur. SEC. 2-H.V.C 3. 1.30 uur Woudenberg 2-S.E.C. 3, 1.30 uur. S.E.C. ZATERDAG-B.V.C. In de j.1 zaterdag behaalde zege op Dolderse Boys is het S.E.C.-zaterdag team optimistisch gestemd over het verloop van de strijd tegen B.V.C. uit Bilthoven, dat zaterdag a.s. op de Bosstraat op bezoek komt. I zijn. om dit werk te voltooien. Voorzit ter M. Wilhelm zal bovendien, op deze zaterdag het voorbeeld geven en ook zijn steentje bijdragen aan de bouw Er zijn op deze zaterdag echter veel meer mensen nodig, aangezien de ge graven sleuf, voor gas. licht en water dat allemaal reeds aangesloten Is. kan worden dicht gemaakt. Bovendien zijn voor de metselploeg sjouwermannen nodig en zijn grond werkers van harte welkom om de sleuf waarin gemetseld wordt, aan te werken Gebrek bij de S.E.C-bouwers is er aan timmerlieden en daarom doet het S.E.C -bestuur een beroep op de S.E.C -leden en supporters die het tim merwerk beheersen, om zaterdag te as sisteren Het gebouw nadert de voltooiing en als de S E C -familie nog enkele weken haar medewerking verleent kan bin nen niet al te lange tijd het S.EC- bouwwerk worden geopend. Zaterdag zullen de gebr. Veenendaal "tyyu-u i«; naar de Steenhoffstraat 6 Soest (nabij gemeentehuls) Telefoon 02955-2933 Maandag van 2-4 uur n m Woensdag van 9-12 uur v m Vrijdag van 5-8 uur n m Achterom 6 - Hilversum - Tel. 48700 (1 min. van station) Het team speelde tegen Dolderse Boys een goede wedstrijd, maar zal bij B.V.C. op felle tegenstand stuiten. Vooral de B.V.C.-doelman is van bij zondere klasse, zodat schutters A. Hode, Kramer en Sengers wel in zeer goede vorm moeten steken om deze keeper te passeren. Doel J. van Rossum; achter Baptist en Verwoerd: midden Beijer, v. d. Veer en Staal: voor Stalenhoef. Sengers, A Hodde, Vink en Kramer. S E C. zaterdag 2 speelt om 3 uur een wedstrijd tegen een zondag combinatie ter voorbereiding van de op zaterdag a.s. aanvangende competitie. Ook het tweede SEC. zaterdagteam kan een goed elftal op de been brengen. WEDSTRIJDEN S.E.C.-RESERVETEAMS SEC 2 staat na twee verloren wed strijden op de onderste plaats. Na de nederlaag tegen Veenendaal 2 verloor SEC. 2 zondag j.1. kansloos van Zeist 3. Om 12 uur speelt S.E.C. 2 zondag a.s. de thuiswedstrijd tegen H.M.S. 2 en ook dit lijkt ons de SEC.-reserves een te zware opgave, zodat opnieuw verlies voorspeld moet worden. onroerende goederen taxaties vthht hypotheken T' MK assurantiën ëenhóffstraat 67 Soest Tel. 2169 S.E.C 4 speelt zondag 'n thuiswedstrijd tegen K.V.VJV. 4 en ook dit wordt een zware opgave voor de juist gepromo veerden. Gezien de opstelling van S.E.C 4 moet echter een gelijk spel tot de mogelijk heden behoren. Doelman van SE C. 4 is de van ..Zwarte Schapen" afkom stige Van Riet, die in de toekomst te vens de training van de S E C. keepers ter hand zal nemen. Van Riet behoorde destijds tot de pro minente doelverdedigers in Amster dam. E°n S.E C-zondag combinatie zal za terdag om 3 uur spelen tegen het 2e zaterdagteam. dat nog niet voor een competitie-wedstrijd behoefde uit te komen. Voor de zaterdag-reserves een goede gelegenheid zich op de komende com petitiewedstrijd voor te bereiden OPSTELLINGEN S.E.C.-ELFTALLEN S E.C.-Veenendaal. 14.30 uur Doel Van Essen achter Krijt en H. Hooyer. midden De Rooy. Ruttenberg en Van Breukelenvoor Hanasbei, Van de Broek. Verhoeve. Duyst en Van Berkel. Reserve De Bruin en Van Rijn. S.E C 2-H M S. 2. 12 uur Doel ach ter D Hooyer en Rodermond; midden Van Remmerden, W. Brouwer en J. A. Brouwer voor Dorrestein, E Brouwer, Evers. Rijnders en Veldhuizen. Reserve Lüschen. S.E.C. 4-K.V.V.A. 4, 12 uur. Doel Van Riet; achter Van der Heijden en Kan- ters midden Wilgenburg. Dasselaar en Westerveld voor Heynen, Van Klooster. Servellen. Lagemaat en van Ginkel. Reserve Hoed BOUW S.E.C. CLUBHUIS Zaterdag a.s. hopen de SEC.-metse laars het resterende metselwerk van de balustrade, voor het terras, nodig voor de glasbescherming, klaar te krijgen. S.E.C.-veteraan Van Grol zorgde dat de metselaars zaterdag j.1. onmiddel lijk van start konden gaan door al het graafwerk voor zijn rekening te ne men. Gehoopt wordt thans dat zaterdag de S E C.-metselaars het nog te bouwen stuk klaar zullen krijeea zodat de bescherming voor het glas in de loop van de daarop volgende week kan worden geplaatst. S.E C -metselaars zullen zaterdag 25 september na de oproep van het S-E-C.-bestuur in grote getale aanwezig met de resp. zoons het glas in de be stuurskamer plaatsen, hetgeen alweer een stap vooruit betekent, De werkzaamheden voor zaterdag zul len om 7 uur 's morgens aanvangen UITBREIDINGSPLAN „NASSAUPLANTSOEN" De burgemeester van Soest brengt ter algemene kennis, dat, ter voldoening aan artikel 37 van de Woningwet 1901. vanaf 27 september 1965 gedurende twee weken op de afdeling algemene zaken van de gemeentesecretarie (ge opend van maandag tot en met vrij dag tussen 9 en 12 uur) ter inzage ligt het door de gemeenteraard op 15 sep tember 1965 vastgestelde partieel uit breidingsplan „Nassauplajitsoen", re gelende de bestemming van gronden gelegen nabij het Nassauplantsoen. Soest, 24 september 1965. DRANKWET Burgemeester en wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat op 20 septmeber 1965 bij hen is ingeko men een verzoekschrift van Berveling, Johannes Anthonie, van beroep eige naar manege, wonende te Soest. Bos straat 37, om een verlof A in de foyer van het perceel, plaatselijk gemerkt nr. 37 en gelegen aan de Bosstraat te Soest. Binnen twee weken na de dagtekening dezer bekendmaking kan ieder tegen het verlenen van deze vergunning schriftelijk bezwaren bij burgemeester en wethouders inbrengen Soest, 24 september 1965. HINDERWET Burgemeester en wethouders van Soest brengen, overeenkomstig het bepaalde in artikel 9, lid 1. sub b, der Hinder wet. ter algemene kennis, dat ter ge meente-secretarie van Soest ter in zage is gelegd een verzoek met bijla gen van de N V Shell Nederland Ver koopmij. Wassenaarseweg 80 te 's-Gra- venhage. om vergunning tot het uit breiden en wijzigen van de benzine installatie op het perceel Soesterberg- sestraat 76. kadastraal bekend ge meente Soest, sectie D, nr. 2996 Gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwaren tegen het verlenen der ver gunning in te brengen bij het ge meentebestuur. Bovendien zal op dinsdag 12 oktober a.s.. des voormiddags 10 uur, in het gemeentehuis een openbare zitting worden gehouden, alwaar mondeling bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek kunnen worden ingebracht Een ieder kan ter gemeentesecretarie kennis nemen van de terzake ingeko men stukken. Soest, 24 september 1965. De film ..stripteases van Parijs", die tot en met morgen in het City Theater is te zien, is het verhaal van drie jonge vrouwen, die striptease-danseres ge worden zijn. Twee journalisten beslui ten op de vraag: Zijn deze meisjes nu werkelijk van iichte zeden? een ant woord te vinden. Zij bezoeken daartoe diverse gelegenheden. In de film. die de journalisten op de voet volgt, wor den de werkelijke redenen onthuld, die de7fe meisjes tot dit beroep brach ten. Al deze jonge vrouwen vertellen hun levensgeschiedenis. De authenci- teit en realiteit van dit gegeven verle nen deze film een menselijke toets. Van een geheel ander genre is de film ..Inspecteur Gorilla slaat er op los", die zondagmiddag draait. Het is een film vol spanning en sensatie, maar ook met humor, waarin inspec teur Gorilla de grote man is. Hij vloert misdadigers zonder veel moeite en „veegt" ze eigenhandig bij elkaar. Het verhaal is simpel: een particuliere on derneming wordt gedupeerd als de spoorlijn dwars door Afrika zal wor den aangelegd. Zij willen de bespre kingen hiertoe torpederen door de man, die de beslissende vergadering 7al leiden, uit de weg te laten ruimen. De Geheime Dienst komt hier evenwel middels Inspecteur Gorilla een stokje voor steken. Overigens niet na vele spannende momenten te hebben door gemaakt. Een bont. afwisselend schouwsnel. dat biedt de film ..Universo di Notte". die van zondag tot en met dinsdag draait. Het is een amusementsfilm, waaraan o.a. medewerken Vince Taylor. de Blue Bell Girls van de Lido in Parijs, de Italiaanse zangeres Mina en Antonio <=>n zijn Spaans ballet Voor de strip- tease-nummprs zorgen Poupée la Rose, Miriam en Lou Lou Santiago uit de Parijse Crazv Horse Saloon Het amu sement wordt afgewisseld met karak teristieke locale opnamen, die de toe schouwers van de schoonheid, doch ook van de waarheid en hardheid van deze wereld overtuigen D^ opnamen werden o.a. gemaakt in d^ Phllipoijnen. Hong kong, Thailand en West-Indlë. John Wayne is de hoofdrolspeler in de film ..Veroveraars van de Pacific", die in de woensdagcyclus draalt Ma joor Dan Kirby wordt benoemd tot commandant van een vliegtuigeskader. Kapitein Carl Griffin is teleurgesteld over het feit. dat hij de benoeming niet zelf heeft gekregen Aanvankelijk weet hij ziin teleurstelling te verber gen. maar later kriiet Grif fin minder waardering voor zijn commandant. Pas later, als hii werkelijk In de striid komt. beseft hij. dat majoor Kir- bv het altiid bii het rechte eind b°eft Grif fin wordt p-ohard in de strijd ^n leert er veel Hij wordt hiervoor be loond met ornmotip Beide mannen worden ten slotte eikaars beste vrien den. Maandag jl. gaver, vele Soester bejaar den gehoor aan de uitnodiging van de plaatselijke afdeling van de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers voor het bij wonen van een gezellige middag in Credo. In haar welkomstwoord sprak de voorzitster, mevr. v Ginkel, de ver wachting uit. dat steeds meer bejaar den gebruik van deze gezellige gratis middagen zullen maken. Daartoe wor den uitnodigingen gezonden aan alle rust- en verpleeghuizen in Soest Mr. Johnnie. internationaal goochelkam- pioen 1959. had op zich genomen voor het amusement te zorgen. Hij bleek een veelzijdig man te zijn. Met een goede conference, waarin hij de men sen in de zaal steeds betrok, bracht hij allen in een opgewekte stemming. Goocheltoeren, die ieders verbazing wekten, volgden hierna, terwijl na de pauze - waarin door de dames thee met een versnapering werd aan geboden - de goochelaar ook nog buikspreker bleek te zijn. Het was een goed geslaagde middag, waarop zowel de U.V.V. als de aanwe zigen met genoegen terugkijken. De Verenigde Naties zijn thans negen tien Jaar doende te proberen de aarde wat veiliger en wat vreedzamer te ma- kern De twintigste assemblee komt echter bijeen op een moment dat de toestand op de aardbol er precalrder bijstaat dan ooit. de crisis om Korea inbegrepen. Was toen het oorlogsgeweld beperkt tot een plaats, nu zijn er de openlijke conflicten aan de gang: dat tussen Indonesië en Maleisië, dat in Vietnam en tenslotte dat in Kasjmir met als tweede front de Indisch-Chinese grens. En was het Koreaanse geschil dan ernstig, de mogelijkheden dat het vuur zich van hier verder zou verspreiden waren vrij gering Dat is over de hui dige drie crisessen niet zo volmondig te beweren, zeker niet over dat in het noorden van het Indisch schiereiland nu daar China (dat geen lid is van de Ver. Naties) zich met de kwestie bemoeit. Dat wil niet zeggen dat de assemblee nu voor een hopeloze zaak staat die alleen maar verslechtert. Een optreden van de Verenigde Staten en de Sowjet- Unie inzake Kasjmir - onafhankelijk van elkaar, maar langs de vreedzame lijnen - is een radicale verbetering die men in de tijd van Korea voor onmoge lijk had gehouden, zelfs op wat lan gere termijn. Nu wel? Het grote probleem voor de VN. is dan ook niet meer zoals voorheen of het Moskouse blok en dat van de vrije wereld nog wel tegen elkaar op gewassen waren in stemmental. wat aanleiding gaf tot min of meer ge marchandeer over wie tezamen toege laten zouden worden. Het grote pro bleem is nu Peking. Buiten de assemblee is al verschei dene malen tot uiting gekomen dat de meeste naties het als absurd zien dat Tsjang Kai-sjeks Formosa nog steeds de stoel bezet van de ..grote mogend heid" China, hoewel die - reël be schouwd - natuurlijk aan Peking toe komt De V S. hebben tot dusver steeds kans gezien te voorkomen dat China toegelaten werd Of dat dit keer weer zal lukken is de vraag. En het is zelfs de vraag of het verstandig zou zijn het weer te pro beren. Een overzicht van de huidige crisis- haarden geeft aan dat in. alle drie be- langriike de Chinese volksrepubliek een factor is die niet meer te negeren valt, Met toelating van China zouden de crises zeker niet zonder meer zijn opgelost, maar ronder China is het zeker niet mogelijk. Wil China nog? Dit is een beetje voorbarig gefiloso feerd aangezien op dit moment zelfs niet vast staat dat Peking er nu prijs op stelt zijn intrede te doen in de volkerenorganisatie. Een opzet met twee China's is niet te verwerkelijken doordat ze er geen van tweeën mee akkoord zouden gaan. De twintigste assemblee begint in ieder geval met wat betere vooruitzich ten dan de vorige, die door een con flict over het stemrecht van de wan betalers werd verlamd. De Ver. Staten hebben in dit opzicht ingebonden en de assemblee kan weer vooruit. Naar veler gevoelen hoog nodig, want het is gemist dat de assemblee vorig jaar niet bruikbaar was als forum van we- All-risk verzekerd. Gratis theorieles. Volledige rijuren. Door het behalen van het Vamor-diploma gerechtigd uw examen bij te wonen. Steenhoffstraat 25 - Tel. 2185 - Soest De .postduivenvereniging „De Zwaluw" hield zondag de laatste vlucht van dit seizoen, vanaf Maastricht, afstand 152 km In concours 146 duiven, die te 7.00 uur werden gelost met Z.W.- wind Aankomst eerste duif 9.10.16. Snelheid 1172.90 meter per minuut Laatste prijsduif 9.15.15 Uitslag: A. Hilhorst 1. J. v. d. Brakel 18 19 23 24 29. A J. van Dorrestein 2 3 6 13 26. G Rij' sen 4 8 11 12 17 5 9 21 Wigtman-Roest 7. V. Reiierse 10 23. R Voskuilen 14 20 22 27. H den Dekker 15. Ph. H. Kok 16 25 De vereniging „De Vriendschap" hield ook de laatste vlucht vanaf Maas tricht. Aankomst eerste duif van een totaal van 178 stuks, 9.09.01. Snelheid 1175 meter per minuut. Laatste prijs duif 9.18.59. Uitslag: Combinatie S.K B 1 10. C. P Jak 2 19 30. W Altenaar 3 4 7 14 17 20 E Veerman 5 8 13 21 34 35 36. J Huudeman 6. J. G. Kamerbeek 9 15 28 R Westerveld 11. Z K H. Prins Bernhard 12 16 18 31. G. Reijerse 22. J. van Groningen 23 32. H v d. Broek 24. D. de Zoete 25 27 29. J A B van Klooster 26. W. Nieuwenhuis 33. Dit weekeinde presenteren wij in ons bedrijf een aantrekkelijke Austin-show, Een show. waarop u kennis maakt met een keur van Austin personenwagens Elk van deze modellen is al een bezoek aan de show waard Mogen we u dat op één van de 3 showdagen eens laten zien t Geopend vrijdag 24 september, van 14 00-22.00 uur. zaterdag 25 september, van 10.00-22.00 uur: zondag 26 september, van 10.00-18.00 uur reldopinie met toch een grote Invloed al is zijn macht gering. Hoe belangrijk het is dat deze as semblee toch wat tot stand brengt blijkt er al uit dat niet alleen vele vooraanstaande regeringspersonen er voor naar New-York trekken, maar dat ook de paus zich naar het hoofd kwartier van de Ver. Naties begeeft, waar een informeel contact ook nog gelegenheid geeft veel uit te praten vóór de vuisten en de wapens het betoog overnemen. Dokter J. C. Lucas. Simon Stevinlaan 1. Soesterberg. tel 03463-1200. neemt in het as. weekeinde de dienst waar voor de artsen A Th M. Splinter te Soesterberg. W F van den Helm te Huis ter Heide en D J R. Jellema te Den Dolder Dokter L H. Brandt. Dolderseweg 59. Den Dolder. tel 03402-2696. neemt de dienst waar voor dokter A. J W Hage- doorn te Soesterberg. Met de gebruikelijke jaarvergadering zal het Katholiek Vrouwengilde, afde ling Soesterberg, het programma in het nieuwe seizoen openen. Op don derdag 23 sept. werd deze vergadering in café-restaurant ,,'t Centrum" ge houden. waarbij niet alleen een be stuursverkiezing plaats vond. maar ook gezellig bingo werd gespeeld. naar Eikenlaan 1 - Telefoon 4685 Soest Onze wagens zijn all-risk verzekerd Ms eerc*c ennismakiri" EóN RiJï FS (60 min EéN THEORIELES (120 min Voor het winterseizoen staan verder enkele mooie en interessante avonden op het programma. Behalve de jaar lijkse verdiepingsavond in het Kontakt der Kontinenten, zal kunsthistoricus J Jongenelen een lezing verzorgen. Pas toor Dr P J. de Bruin zal de Mat- theus Passion uitleggen en mevrouw Orie-Fleskens snijdt een opvoedkun dig onderwerp aan. Verder is er een spiritualiënavond en gaan de leden ook weer op excursie. De collecte ten bate van de kanker bestrijding van het Koningin Wilhel- mina fonds heeft 626.09 opgebracht. In de hal van de openbare school, des middags en des avonds, kon men maandag en dinsdag de tentoonstelling van de door de schoolkinderen ge kweekte planten, boeketten en bloem stukken bezichtigen. De anders zo kale hal was ditmaal met zijn kleurrijke borders en perken in een waren bloe mentuin omgetoverd, die zich baadde in een zachte kunstverlichting, waar door het effect van het geheel werd verhoogd. Ook zeer bezienswaardig was de afdeling paddestoelen waaraan onze streek zo rijk is en die een stukje beginnend herfstleven symboliseren, dat zich thans in de bossen gaat af spelen. Er was wel bezoek aan deze tentoonstelling. De organisatie was in handen van de oudercomissie en van de afdeling Soesterberg van Volkson derwijs Er waren tal van mooie prij- zij beschikbaar gesteld. De jury be stond uit de heren Lenten. Kraayen- hagen en Overeem. Van de door haar vastgestelde prijzen noemen we alleen de eerste prijs winnaars: Afrikanen, Gerard Wesse- lingColleus, Hilda LitPeperonia's (geen 1ste maar 2de prijs). Anneke Veldkamp; Ageratum. Greetje Wesse- lingFuchsia's, Erik van den Broek: Begonia's Erwin Smits: Petunia's. Jan Dekker Thumbergia's. Willy Werner; bloemvazen. Geert van Soeren. Voor de paddestoelen, twee le prijzen. Sigfried Huigen en Eric Daams. Twintig jaar geleden werd het spel van verkennen voor het eerst in Soes terberg beoefend, toen aalmoezenier Fr. van de Bekerom SVD en oubaas J. Boere de R.K Verkennersgroep „St. Michaël" oprichtten Elke vereniging, maar vooral een jeugdbeweging staat of valt met de leiding en dat heeft de Soesterbergse er in die twintig jaar meestal goede verkennerij ondervonden. Gelukkig is er in die twintig jaar meestal goed leiding geweest. Behalve de verken ners waren er ook de welpen, die op enkele maanden na steeds geleid wer den door de akela's Wegman. Van der Donk, Sluis en de huidige akela Len- sink. De gehele jeugdbeweging heeft een periode gekend dat er meer dan 200 leden waren, bestaande uit welpen, verkenners en gidsen, een bijzonder tijdperk van bloei. Voor alle oud-leid sters en -leiders is er 'n reünie op za terdag 25 september. De groep viert dit lustrumfeest op woensdag 29 septem ber. De huisvesting van de groep is vaak een probleem geweest, maar telkens werd er weer een oplossing gevonden. Thans huist men in het zelfgebouwde eig enhome „De Dubbeldekker" aan de Kerklaan. Een heroprichting van de St. Michaëlgroep werd bewerkstelligd door aalmoezenier v. Swaay en oubaas Suurbier, waarmede ook de Luchtver- kenners hun Intrede deden ln het Ajje 't ming vraogt dan mok zeige dak van de week bie Gaart op bezoek bin eweest. Nie allenug, want Kneliao most ok mee. Noeng kom- me wullie saome nie veul bie Gaart, dus damoest dan maor. j Hie was jaorug, da was netuurluk me- raokels naor ming zin. maor Kneliao hield een waokend oog in ut zeil. waant Gaart staotter om bekend, da hie nie op één glaosje kiekt. Kneliao wel en naodat ze ming eerst een paor keer annestoote had. zee ze opeens: Knelis, noeng hij je enog ehad, je mot nog rieje ok Daor had ze geliek in. mot ikke eer- luk zeige. Wullie waore mit de fiets en zellufs op de fiets kajje ongelukke maoke ajje ongder invloed van star- reke draank riejt, dus Ikke binder ok inderdaod mee estopt Affing, wullie hebbe nog effe gezellu? ezeete en toen zeit Kneliao: Knelis. wullie staape op. 't is al hallef tien. aanders hadde wul lie al op bed eleege. 't is laot zat. Noeng ja. en as Kneliao wat zeit, dan heb ikke maor ..jao" te knikke en te gaon. Wullie bedaankte Gaart veur 't me- raokels gezellugge aovendje en toen ginge wullie Deur de Birruk naor huus. Jonge, jonge was was ut donker. Je kon haost gin haand veur ooge zien, 't kwaam echt nie omda ikke een borreltje edronke had. waant Kne liao zeej ut ok en die had allenug maor koffie en limmenaodesieroop zit- te drinke. Tot an de Korte Duune binne d'r maor een paor laampe en 't is 's aovends aal vreug donker, dus ikke was blie, da ikke weer in 't licht kwaam. En da heus nie allenug omda ikke haan? bin in 't donker, waant mit Kneliao bie min? kan ming niks ebeu- re. maor ok omda ikke d'r een keer bie neerkletterde En da kwaam eerluk waor nie van 't borreltje, waant daor ken ikke meraokels goed tcuge, maor deur een beest Net op zo'n donker stuk zatter olotseling een kaat op 't fietspaad Hie blief rustig in ming laamp zitte te kieke en astie da was blieve doen, waster niks beurd Maor toen ikke om da beest heen wilde rieje en ming stuur omgooide, rende die weg. Daordeur kwaam ut. da ikke viel, waant da beest re^de net de verkeerde kaant od. juust teu?e ming veurwiel an 't. Was maor goed. da Kneliao veur min? reej. aanders wastie d'r mes- schien ook bie neerevalle. Tuus heb ikke bekeeke watter an ming fiets mekeerde. 't Viel nogaal mee, alle- nu? ming stuur was een bietje inne- deukt en d'r zaote een paor kraasjes op min? veurvorruk Maor toch. as ikke daor noeng us mit een bromfiets had ereeie. of een motor? Hoe zou 't dan affeloope weeze"* Ikke schaat zo van veul slechter En ikke mot zeige. 't was nie de eerste keer da ikke daordeur evaale bin. 't Is ming al meer overkomme en ikke zal heus nie de enugge weeze. En daarom zou ikke wille vraoge: Minse. laot toch 's naachts of 's aoves gin kaate of hongde op straot. waant vedaog of marrege gebeure d'r grote ongelukke. En da wille wullie gin van aale. Waor of nie? ANNOf Illlf940 KAMERBEEK ASSURANTIËN de pijler voor uw verzekeringsplan V. OLDENBARNEVELTLAAN 30 TELEFOON 12141 AMERSFOORT Inspecteur voor Soest-Baarn Van Goyenlaan 154 - Soest Tel. 5514 vliegdorp. Er kwam steeds meer leven in de groep dank zij de leiders Nolten Hagenaar de huidige captain Oorschot en de groepsleider, oubaas Koeken. De eerstvolgende bijeenkomst van de algemene bejaardensociëteit zal plaats hebben op donderdag 7 oktober De heer Streefkerk geeft dan een film vertoning. Maandag a.s., des avonds 8 uur. houdt A G.A.V.S. in cafe ,,'t Centrum haar algemene jaarvergadering. Op de agenda staan o.m. bespreking jaar- en andere verslagen, benoeming diverse commissies, overzicht jubile umfeesten en bestuursverkiezing. Af tredend zijn de dames Nooder en Schriecken en de heren Kremer en Kuiters, die allen herkiesbaar zijn Op deze avond zullen ook verschillende A.G.A.V.S.-films worden vertoond. Zaterdag speelt Soesterberg uit tegen Beverwijkse Boys. Zondag ontvangt Soesterberg het Hil- versumse Olympia. De opstelling voor zondag is als volgt: doel Barendrecht; achter Klip en Kramer: midden Van Kray. Kenter en Odijk; voor Groot heest, Geerts. Huisman, Borg en Vee- nekamp.

Soester Courant | 1965 | | pagina 9