Raadslid P. C. Pieren stelt vragen over aards gasprijzen Paddenstoelenten toonstelling Kath. Vrouwengilde Soestdijk op Het oog gericht een anti-brief Dinsdag 28 september 1965 44e jaargang no. 73 Uitgave Drukkerij Smit - Soest Bureau voor redactie en administratie Van Weedestraat 29a, Soest Telefoon 2566 - Postgiro 126156 Automobilist opgespoord Yp*-Ï rt'fev, S.O.V.P.S. maakte een geslaagd uitstapje Magere 2-1 zege van veel sterker S.E.C. op Veenendaal Bromfietser brak arm Amazone valt van paard Kerkdienst Ger. Gemeente Eiermarkt Hockevelub heeft 253 leden Bromfietser opgespoord SOESTER OURANT Abonn. p. kwart. f 2 50 - per post f3. Verschijnt iedere dinsdag en vrijdag Het raadslid P C. Pieren heeft, na mens de Partij van de Arbeid, aan de voorzitter van de gemeenteraad enke le schriftelijke vragen gesteld in zake de prijs van het aardgas. Hij verzoekt daarin de raad nader te doen informeren over het aardgas verbruik in de tarieven A. B en C en een vergelijkend overzicht te doen samenstellen over gelijke perioden van de jaren 1964 en 1965. Uit vragen van de inwoners is ons opgevallen, aldus de vraagsteller, dat het aantal gebruikte m3 gas naar evenredigheid niet lager is geworden, terwijl uit publicaties zou zijn op te maken, dat door het calorieëngehalte van het aardgas dit wel het geval zou moeten zijn. Te dien aanzien is wel gebleken dat vooral de kleinverbrui kers (tarief A) een hogere prijs voor het aardgas moeten betalen dan voor heen het geval was Daar juist vele bejaarden onder ta rief A vallen, betekent dit voor deze gezinnen een extra financiële last. Gesteld kan worden dat deze bejaar den niet profiteren van het aardgas. Rekening houdende met het feit dat de vaststelling van de prijs voor het aardgas aan vele factoren Is gebon den. verzoeken wij u de raad nader in te lichten in hoeverre mogelijk heden aanwezig zijn. onder meer ten aanzien van tarief A, tot een andere prijsvaststelling te komen. Zaterdagavond. 18 september, werd een Soester bromfietser het slachtoffer van een aanrijding met een auto, die van het restaurant van het natuurbad kwam De bromfietser botste tegen de auto en zijn brommer werd flink be schadigd Zoals wij hebben gemeld, gingen autobestuurder en bromfietser naar het restaurant terug, om de po litie te bellen. Tijdens het gesprek nam de automobilist de benen en verdween spoorloos De politie wist hem echter te vinden en het bleek, dat niet hij. N B W. uit Utrecht, maar zijn ver loofde. mej W. H D uit Utrecht de auto had bestuurd. Tegen W. werd procesverbaal opgemaakt wegens door rijden na het veroorzaken van een ongeluk. De Beetzlaanschool heeft de actie voor het 100-jarig bestaan van Volks onderwijs goed ingezet met een pad denstoelententoonstelling, welke maan dagavond in de school aan de Beetz laan werd gehouden. Ongeveer 200 stukjes en stukken wa ren ingezonden door de kinderen en alles stond keurig opgesteld op lange tafels, zodat men een goed overzicht kreeg. Prijswinnaars zijn Klas I 1 Angéle Frankena 2 Wil- liam v. d Heuvel. 2. Jeanette Grift. 2 Henriëtte Pureveen. 3 Anneloes Brouwer. 3. Luuk Boele. Klas n 1: Lenie Kamphorst. 2. Yo- landa Lemel. 2 Dicky van Drie. 2. Jeannette Wiss. 3. Hans v. d. Veer. 3. Jan Jansen Klas III 1 Bea Koster. 1. Gerbrand Gaaff 2. Carla Dorenbosch. 2. Peter en Robin Vlug. 3. Bas v. d. Biezen 3. Elly en Martin Saai Klas IV 1. Marietta v. d Broek. 1. Astrid Kraaij. 2. Henri Koderitsch. 2. Martin de Zoete 3. Yolanda, Yvonne en Roel van Beek Klas V 1 Hans de Vos Burchart. 1 Hedv de Zoete. 2 Adri Kuijpers. 2 Ineke Helsdingen. 2 Paul Nooij. 3. Jan Casander. 3. Herman Bosman. 3 Nico Bosman. 3 Paula Siegers. Klas VI 1 Ardath en Astrid Wit kamp 2 Joke Maisé. 3. Dorris Mans- velt Beek. 3 Maaike Huinder De tentoonstelling moch zich in een druk bezoek verheugen, vooral veel ouders kwamen een kijkje nemen. De „Sport- en Oncspannigs Vereniging Post Soest" heeft zaterdagavond de nadruk gelegd op de ontspanning, toen ruim 35 leden met twee bussen van de NV. Tersen naar Amsterdam reden om er de Snip en Snap-revue te bezoeken. Het was een geslaagde uit gaansavond. die in het theater Carré drie uur kostelijk amusement bracht. Sterren als De Wama's, Anneke Grön- loh, The Shepards en natuurlijk Wllly Walden en Piet Muyselaar zorgden voor het vermaak. Opvallend waren de fraaie belichting en de decors. Na afloop van het bezoek aan Carré reed het gezelschap naar Amstelveen, waar werd aangezeten aan 'n koffie tafel. waarna men weer koers zette naar SoestHet was een uitstekend geslaagde en door voorzitter A. Brug man perfect georganiseerde trip. De moeilijke thuiswedstrijd tegen Vee nendaal is voor S.E.C. niet zo moeilijk gebleken als wel werd verwacht. In feite hebben de groen-witten de gehele wedstrijd de toon aangegeven, met uitzondering dan van de eerste tien minuten, die volledig voor de gasten waren. Dat het niettemin slechts 2-1 werd. is te wijten aan het weinige geluk, dat deze middag voor S.E.C. was weggelegd. Ongeveer 1500 toe schouwers hebben een aantrekkelijke wedstrijd gezien, waarin de groen- witten goed speelden. De defensie deed goed werk, evenals de halflinie en de voorhoede. Daarin viel het spel van Van de Broek. Van Berkel en Duijst op. Verhoeve, die De Bruin verdienstelijk verving, paste zich goed aan een ook Hanasbei bleef niet onder de maat. De kleine voor hoede spelers hadden het over 't al gemeen nogal moeilijk tegen de uit lange spelers als de backs Muller en Overeem en spil Gerritsen bestaande defensie Toch waren de groen-witten hen herhaaldelijk te snel af. Zoals gezegd waren de eerste tien mi nuten voor Veenendaal. Het probeerde met felle aanvallen al in het begin 'n voorsprong te krijgen. S.E.C liet zich echter niet overspelen en hield stand. Na tien minuten nam het Veenendaal- offensief af en dat bracht gelijk een keerpunt in de wedstrijd. De thuis club zette een serie aanvallen op. die het begin inluidde van een langdurig Soester offensief. Dat scheen in de 12de minuut tot succes te leiden, toen Hanasbei een voorzet gaf en Verhoeve de bal inkopte. Juist tegen de onder kant van de lat. waardoor het leer het veld weer in sprong. Back Overeem kon op het nippertje redding brengen. Het was uitstel van executie In de 15de minuut kreeg de naar rechts ge zwenkte Verhoeve de bal vrij. Hij loste van behoorlijke afstand en schuin voor het doel staanden een schot, waaruit de bal over Veenendaal-doel- man De Bruin heen in de uiterste bovenhoek van liet doel verdween (1-0). SEC. bleef sterker. Duijst en v d. Broek inspireerden hun ploeg tot grootse daden, die echter niet be loond werden. Van Berkel. een aan winst voor SEC., die met het grootste gemak zowel links als rechts schiet als dat nodig is. loste enkele keiharde schoten, waarmee De Bruin de groot ste moeite had. Het lukte hem echter zijn doel verder schoon te houden. Ook de tientallen hoekschoppen, die de Veenendaal-defensie noodgedwon gen moest weggeven, leverden niets op. Omdat ook Veenendaal eigenlijk geen enkele maal gevaarlijk kon wor den, kwam de rust met de 1-0 stand In de tweede helft ging SEC direkt fel van start. Duyst bracht leven in de brouwerij en zou na zeven minuten gescoord hebben, als hij niet onderuit was gehaald. Dat gebeurde, toen hij was doorgebroken en alleen voor De Bruin. Strafschop besliste de scheids rechter terec1 - De Rooy nam zijn aanloop en scoorde, al scheelde het niet veel of de bal was naast gegaan (2-0). S.E.C. bleef in de meerderheid. De Soesters kregen steeds weer hoek schoppen te nemen, soms wel drie, vier keer achter elkaar. Ze leverden niets op. Veenendaal was van slag af. Een verdediger moest tweemaal aan de noodrem trekken door Duijst onderuit te halen, juist voor het strafschop gebied. Hanasbei loste kort achter el kaar twee keiharde schoten, die De Bruin in grote moeilijkheden brachten. Na 20 minuten kwamen de gasten ver rassend op 2-1 Rechtsbinnen Cor Henze kopte de bal uit een goede De studenten in Amsterdam trachten op alle mogelijke manieren de aan dacht te vestigen op de kamernood. De student in de boom aan het Frede- riksplein past dan ook geheel in het actie-plan. t- lor^gs de kansloze Van Hattum. Verder liet S.E.C. het niet komen. Het doelpunt van de gasten was echt een uitschieter. Als het 4 of 5-0 voor S.E.C. was geweest, zou geen van de toe schouwers zich daar over hebben ver baasd. Het bleef nu 2-1, een scha mele beloning voor tweemaal drie kwartier hard werken. Het geluk was echter niet aan de zijde van S.E.C. In het parochiehuis aan de Vredehof- straat werd de 14e jaarvergadering gehouden Het merkwaardige van deze vergadering was dat er drie presiden tes aan de bestuurstafel zaten n.1. de scheidende presidente mevr. Robijns, die reeds een half jaar geleden naar Brabant verhuisde en die nu officieel afscheid nam. mevr. Van Zadelhoff, die eeder tien jaar lang presidente was en deze functie weer tijdelijk op zich had genomen en mevr. Schun- selaar, bestuurslid, die deze avond be noemd werd tot presidente. Een en ander bracht mee dat er veel dankwoorden werden gesproken, mede door de pastoor, mgr. Smit. en dat er diverse cadeaus werden aangeboden. Hierin deelde ook mevr. Bosboom, die van de oprichting af bestuufslid en wijkleidster was en die deze avond afscheid nam. Er traden twee nieuwe bestuursleden toe: mevr. Lambert en mevr Musolf. De nieuwe presidente dankte voor het in haar gestelde vertrouwen en gaf een overzicht voor de plannen voor het komende verenigingsjaar: een maan delijkse contactavond, een voordracht met dia's door de heer Jnl. Jongenelen over „Het Kerstgebeuren", een verdie pingsdag in het retraitehuis van de eerw. zusters aan de Heideweg, di verse excursies en als slot van het ver enigingsjaar het „dagje uit", waarvoor alle leden leuke ideeën kunnen in brengen. F. V uit Kortenhoef, die gisteravond per brommer op het rijwielpad langs de Birkstraat reed, gaande in de richting Soest, wilde nabij de Barto- lottilaan een bromfietser inhalen en voorbijrijden, waarvoor hij een dui delijk belsignaal gaf. Toen ze nage noeg naast elkaar reden, sloeg de bromfietser, mej. E A. S alhier, plotseling links af om de Bartolotti- laan in te rijden. Er volgde een bot sing en beide kwamen te vallen. V. brak daarbij zijn rechter bovenarm en is per ziekenauto naar het Diaco- nessenhuis te Hilversum overge bracht. Mej S. had verschillende schaafwonden opgelopen, maar kon naar huis worden gebracht. De verpleegster mej. J. C. v. d. M. uit Utrecht was maandagmiddag in de bossen nabij het Heeserlaantje aan het paardrijden. Op een kruis punt wilde zij rechtsaf, maar het paard verkoos rechtdoor te draven. Door de plotselinge wending, viel mej. v d. M. van het paard en toen zij op de grond lag raakte het dier haar been. dat vermoedelijk is ge broken. Zij is per E HB O.-ziekenauto vervoerd naar het Stads- en Acade misch ziekenhuis te Utrecht. Vrijdag 1 oktober, des avonds te 19.30 uur. wordt in de kleine Rembrandtzaal een dienst gehouden, waarin zal voor gaan ds Karens. Paramaribo maakt zich op om Koningin en Prins vorstelijk te ontvangen* Op de Amersfoortse eiermarkt wer den aangevoerd 30.000 stuks in prijzen van 15,60 tot 16,25. Middenprijs 15.90. Prijs per kg. 2.53. De heer J. P G. F Corsmit begroette vrijdagavond, in het clubgebouw van de Mixed Hockeyclub, een klein aan tal leden, die de algemene ledenver gadering bijwoonden. Het jaarverslag van de secretaresse, mevrouw C. Felix-Schut was in druk verschenen en daaruit bleek, dat het ledental thans 253 bedraagt (vorig jaar 256) Wel heeft een verschuiving plaats gehad. Vorig jaar waren er 95 jon gens en 74 heren, tegen nu 73 jon gens en 81 heren. Het aantal dames is toegenomen en wel van 37 senioren en 50 jeugdleden tot 49 senioren en 50 jeugdleden vorig jaar. Aan de competitie werd deelgenomen met 6 herenelftallen, 1 veteranenelf- tal, 5 jongenselftallen. 3 dameselftal len en 3 meisjeselftallen. Alle elf tallen wisten zich te handhaven. Jon gens C en D behaalden het afdelings kampioenschap. Heren 1 heeft tot ver in het seizoen gegolden als een van de kampioenskandidaten, doch moest tenslotte de vlag strijken. Dames 1 en 2 hebben het niet gemakkelijk ge had. maar ook zij konden zich hand haven. Al met al een goed verloop van de competitie. Over de accomodatie is niets dan goeds te vertellen. Er is een aparte kleedgelegenheid voor de dames bij gebouwd en het clubhuis onderging een flinke verbouwing, zodat nu van een clubhuis gesproken kan worden. De penningmeester de heer J. Hop penbrouwers bracht het financieel verslag uit. De kas sloot met een nadelig saldo van 255.maar het reservefonds bevat een bedrag van 1367.De voornaamste oorzaken van dit nadeel zijn een gevolg van de verbouwing van het clubhuis, de aflossing en de rente van een bedrag van 1000,De heer Hoppenbrou wers deelde tevens mede. dat in een vorige vergadering werd besloten om 5000.te lenen, liefst bij de leden, voor de verbouwing van het club huis. Intussen is gebleken, dat met een bedrag van 2500.kon worden volstaan, welk bedrag inmiddels door de leden is verstrekt. De jaarlijkse contributie werd gehandhaafd Vervolgens werd de begroting voor Er is de laatste tijd nogal het een en ander te doen geweest om de ac ties tegen het huwelijk van prinses Beatrix met de heer Claus von Ams- berg. Mensen, die zeggen „een groot dele van het Nederlandse volk te ver tegenwoordigen. althans de gevoelens daarvan te vertolken" en die het no dig hebben gevonden in de publiciteit te treden Meestal met e*n zowel lachwekkende als belachelijke anti- brief, die steeds weer dezelfde en nimmer nieuwe areaimenten tegen het huwelijk vermeldt. Het is nog niet zolang geleden, dat een groep „oud-verzetsstrijders", voor het merendeel afkomstig uit Rotter dam, de aandacht trok en vorige week moest er een nieuwe groep van ongeveer 50 Nederlanders „zo nodig" in de kranten om die te laten mee delen. hoezeer zij wel zijn geschokt en hoezeer zij tegen het huwelijk zijn. Dat zij in nlaats van „toestem- mingswet" steeds foutief „goedkeu ringswet" schrijven, is een bijkom stigheid. die geer naam mag hebben. Hun akties hebben alle hetzelfde doel: dat de toestemmingswet door het parlement zal worden verworpen. De voornaamste grieven zijn, dat „terwille van het staatsbelang het wetsontwerp ingetrokken moet wor den" Hoe de heer Von Amsberg dat staatsbelang dan volgers hun me ning zou kunnen schaden, wordt er niet bij vermeld: dat wordt aan de vindingrijkheid van het publiek over gelaten. Overigers constateren de te genstemmers wel. dat de heer Von Amsberg „naar karakter en geest een goed en aantrekkelijk echtgenoot zou kunnen zijn". Volgens hen is dit echter „niet ter zake dienende", om dat -alweer welk**) staatsbelang voor gaat Staatsbelang, het voord, dat steeds weer wordt genoemd in de anti- brief van de groep van vijftig Neder landers Daaraan moet alles worden opgeofferd: menselijkheid en ware liefde, ook al is de bruidegom „naar karakter en geest een goed een aan trekkelijk echtgenoot". Wat mij in dezen het meest verwon dert. is, dat er bij de ondertekenaars namen voorkomen als die van de kunstenaars Annie M. G. Schmidt, Simon Carmiggelt en de dichter van fijnzinnige verzen, boordevol men selijk mededogen. Ed Hoornik. Nog meer echter de namen van dr. J. j. Buskes er ds K H" Kroon Belde mannen, die niet moe worden steeds maar weer te prediken over de plicht tot mede-menselijkheid als een bt1 uitstek christelijke opdracht. Staatsbelang Ik vroeg het reeds: waarop rust toch dat staatsbelang van de adressanten? Waarschijnlijk alleen maar op het feit. dat „een niet te verontachzamen deel van het Nederlandse volk" (zoals zij het ten minste omschrijven) het niet kaü verdragen, dat de heer Von Amsberg deel heeft uitgemaakt van de Duitse weermacht Dat hij daartoe gedwon gen was. doet er blijkbaar niet toe. Dat de adressanten dit „gedwongen lidmaatschap" is bespaard gebleven, enkel en alleen omdat zij toevaüif niet in Duitsland, maar in Neder land geboren werden, zien ze over het hoofd. Wie had gedacht, dat na de sympa thieke t.v.-uitzending, waarin de heer Von Amsberg een uitstekende indruk maakte, een einde zou zijn gekomen aan de acties tegen het huwelijk van onze kroonprinses met de heer Von Amsberg. is lelijk op de koffie gekomen. Het is te hopen, dat de adressanten dit óók overkomt waar het hun doel om de toestemmingswet te laten In trekken betreft KANTMAN. 1965/'66 vastgesteld op 9845.De voorzitter deed hierna mededeling van de wederinvoering van de „gou den badge", welke verstrekt zal wor den aan leden die zich bijzonder verdienstelijk hebben gemaakt. De badge mag dan op het schirt worden gedragen. Het bestuur vindt echter, dat een zilveren speld meer aan het doel beantwoord Verschillende le den voerden hierover het woord. Men kwam niet tot een overeenstemming. De penningmeester gaf te kennen, dat de vereniging een groot aantal badges en speldjes tegelijk moet aan schaffen en dat de kosten 400.be dragen. het geen thans niet verant woord is. Het voorstel om aan iemand de zilveren speld te verstrekken en dat hij dan zelf de kosten voor de badge moet dragen, vond geen steun. Meer voelde men voor het voorstel om in het clubgebouw een kastje aan te brengen en daarin de namen te plaatsen van hen die zich verdienste lijk hebben gemaakt. Welk voorstel met algemene stemmen werd aange nomen. Het punt „badge", werd aan gehouden tot een volgende vergade ring. Tenslotte kwam aan de orde het punt verplicht deelnemen aan de scheids- rechterscursus. Volgens de voorzitter zijn iedere zaterdag en zondag de zelfde dames en heren doende met het leiden van de wedstrijden. Die kunnen dat niet altijd opbrengen, daarom moeten de leden hiervoor om beurten beschikbaar zijn. Dit voorstel werd aangenomen. Op de Birkstraat werden twee meisjes, die naast elkaar per fiets op het rij wielpad reden, door een bromfietser aangereden. De bromfietser keek la chend om en verdween. Hij kon wor den opgespoord en bleek J. J. de R. alhier te zijn. Hij kreeg een proces verbaal voor het veroorzaken van aanrijding en voor doorrijden. 4

Soester Courant | 1965 | | pagina 1