Kerk en jongeren Interessante causerie voor K.N.M.T.P. over n.o.-polder Jaarvergadering S.V.V. Konstantijn won Het 00°; gericht op herinneringen V.V.V.-nieuws Vrijdag I oktober 1965 44e jaargang no. 74 Uitgave Drukkerij Smit - Soest Rureau voor redaetie en administratie Van Weedestraat 29a. Soest Telefoon 2566 - Postgiro 126156 Dames volleybalclub opgericht Kettingbotsing sStemlsuódolsfszr Fietsrally door Soest Dit jaar in Soest geen P.I.T.-eollecte Mevr. A. Ramge-v. d. Hurk nam afscheid van de politie Meisj e door steen in het oog getroffen Sociaal Charitatief Centrum \rie van Riemsdijk veertig jaar autobus-chauffeur Gevonden voorwerpen SOESTER OURANT Abonn. p. kwart, f2.50 - per post f3. Verschijnt Iedere dinsdag en vrijdag. De belangstelling voor kerkelijke en godsdienstige zaken is aan het tanen: een klacht die ln vrijwel alle kerkelijke kringen wordt vernomen. In de zich steeds meer op materiële belangen toespitsende maatschappij is dat geen wonder Waar het geld verdienen en daarmee de statussymbolen als auto's, bromfietsen e d., de vrije tijd. de re- sreatie en ontspanning en de verzor ging van de wieg tot het graf zo de gedachten van de mensen gaan be heersen, daar blijft er automatisch minder aandacht over voor de geeste lijke zaken. Dat geldt vooral voor de iongeren, die hun carrière nog moe ten maken, die allerwegen zien hoe men duwt en dringt om z'n positie te verbeteren en in hun jaren van op bouw daarvan daaraan vooral hun aandacht wijden. Wanneer men min of meer ..gesetteld" en wat bezonke- ner is. komt er vaak weieens wat meer aandacht voor hogere zaken, al wil dat dan niet zeggen dat die aandacht al- tiid op kerk en godsdienst valt. Men constateert in elk geval een ver minderd bezoek van jongeren aan de kerk. een proces dat zich al vele jaren voortzet. Verschillende kerkeraden en geestelijkheid zijn zich dus wel op dit probleem gaan beraden, in de ene plaats met meer succes dan in de andere. Het succes is zeker vooral afhankelijk van het enthousiasme waarmee het werk in en voor de jongeren wordt aangepakt, hoé men dit aanpakt en van de capaciteiten van de leiders bii dit werk. We zagen zowel hier als elders succesrijke pogingen op dit ge bied. maar soms ook teleurstellende resultaten, activiteiten die doodliepen en dan maar werden opgegeven. De kunst is natuurlijk de jongeren - waarbij we niet alleen rekenen de nog studerende ongetrouwde jongeren, maar zeker ook de jonggehuwden - op de juiste wijze te benaderen. De jon geren denken natuurlijk meest in pro gressieve. vaak wat opstandige zin. Op standig tegen al het bestaande, want dat is jongeren eigen. Zij beseffen nog niet. dat zij over tien tot vijftien Jaar veelal ook langs de reeds betreden pa den willen gaan: en dit laatste wordt op hun beurt ook weer niet door de ouderen van thans beseft. Nu kan de progressiviteit natuurlijk heel gemakkelijk botsen tegen de ge vestigde inzichten van de leiders der kerken. Om de jongeren van thans voor gods dienst en kerkewerk te interesseren en te activeren ls meer nodig dan cate- hisatie en de zondagse kerkdiensten. Dat ziet men meestal wel ln en men begint dus jongerenclubs. al of niet gemengd, waarmee allerlei bezigheids- en ont-spaningsactiviteiten worden op gezet. Waar een geschikte leider voor dit werk gevonden wordt lukt het min of meer bloeiende clubs in het leven te houden en via die clubs de jonge ren dan ook te interesseren om de kerkdiensten, voor jeugd of ouderen, min of meer regelmatig te bezoeken. Maar daar begint de terugval van de goede voornemens, want die kerkdien sten blijven meestal op de zelfde wijze georganiseerd als men dat al vele ja ren deed. zoals een kerkreglement ook meest voorschrijft. Zelfs in de speciale jeugddiensten vindt men het stramien daarvan terug. We vragen ons af of ook hierin veran dering zou moeten komen. Zowel ten aanzien van het onderwerp dat de voorganger of priester ln zijn toe spraak - noem het vooral geen preek - behandelt als wat betreft het zin gen en de muziek. Dat zullen soms wat revolutionaire veranderingen lijken, waar de ouderen al gauw het hoofd over zullen schud den en het misschien zullen afkeuren. Maar de snel veranderende tijd en mentaliteit vergen een aanpassing van de kerk. die er niets mee opschiedt om als een verongelijkte te blijven pruilen, doch die voor moet gaan als een goede herder, om het godsbeleven ook in een materialistische wereld te doen door dringen. Aan het verzoek van enige trouwe sup- portsters van de voetbalclub Hees, om te komen tot de oprichting van een dames-volleybalclub in het buurtschap Hees, heeft het bestuur van Hees ge volg gegeven. Dinsdagavond werd in de kantine van Hees de oprichtingsvergadering gehou den onder leiding van de voorzitter van Hees. de heer G. Th. Kok, die verheugd was, dat zoveel dames aan wezig waren. Hij deelde mede. dat het bestuur zich met de oprichting van een volleybal club voor dames kan verenigen en dat het bestuur alle materiaal wat nodig is gratis ter beschikking zal stellen, waarvoor ongeveer 800.is uitgetrokken. De dames moeten echter zelf voor clubcostuums zorgen. Na een grondige training, die op het Heesterrein kan worden gehouden, zal volgend seizoen aan de zomercom petitie worden deelgenomen. Zolang het weer het toelaat zal buiten worden getraind en bij slecht weer zullen gymnastieklessen worden gege- Op drie lijnen van de Haagse tram (6, 8 en 9) kunnen de passagiers vanaf 3 oktober gebruik maken van een stempelautomaat. Dit Is een primeur voor Nederland. De H.T.M. hoopt dat het oponthoud bij de halten zo aanmerkelijk korter wordt. Als de proef slaagt zullen volgend jaar alle tram- en buslijnen een dergelijk automaat krijgen. ven in de Hees-kantine Staande de vergadering gaven zich 20 dames als lid op. De trainingsavond werd bepaald op donderdagavond Het clubcostuum zal geheel wit zijn. Na enige bespreking werd aan de nieuwe club de naam ..Hees-girls" gegeven. In verband hiermee zal de naam van de v.v. Hees veranderd worden in ..Sportclub Hees". In het bestuur wer den gekozen mevr. E M. Kok-Bons. voorzitster; mevr. A. M de Boer-Claus, secretaresse en mevr C. van Es-Nij- burg, penningmesteresse. Op de Middelwijkstraat stopte W. B. v. H. uit Amsterdam zijn auto met de bedoeling de Kerkstraat in te rijden Achter hem stopte een auto. bestuurd door P J. A. uit Wassenaar en achter laatstgenoemde volgde een vrachtauto met als bestuurder A. G. v. H. uit Heusden. Deze lette niet goed op en botste tegen de auto van A., welke doorschoot en tegen de auto van Van H botste. De vrachtauto had geen schade, maar de auto van A. was zo wel aan de voor- als achterzijde flink beschadigd. Ook de voorste auto liep flinke schade op. Wij moeten volgend jaar weer stemmen, Wanneer u dat misschien niet wist; Geloof maar dat het in de boezems Van de partijen al weer gist. Voor één ding hoeft u niet te vrezen: De stembus is niet op de dag Dat 't legioen der hengelsporters Net voor het eerst weer vissen mag. Ontroerend is welhaast in dezen De zorg van onze overheid. Zij gunt ons voor een haak met aasje De volle rust en alle tijd. Het is toch al zo'n grote dobber Dat 't stemvee naar de stembus gaat, Zodat zij met het echte vistuig Beslist geen concurentie maakt. Geen Beernink hoeft 'n stem te missen Door animo voor zeelt of snoek, Geen karper rijdt er in de wielen Van onvolprezen Smallenbroek. Geen Toxopeus kwijnt door paling, Laat staan een Schmelzer of Van Doorn; Een Koekoek kan weer stemmen winnen, Gehinderd door noch bliek noch Daarna zal weer spoedig blijken: We worden weer en-bloc bedot. Wij konden net zo goed gaan vissen. Want door de stembus vang je bot. JAAP MU DEK WIJK. De heer P. Oud uit Emmeloord. ver bonden aan het Rijkstuinbouwconsu- lentschap voor de IJsselmeerpolders en bestuurslid van de Koninklijke Neder landse Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, heeft dinsdagavond voor de afdeling Soest van deze maatschap pij een causerie met dia's gehouden over het leven en werken in de Noord- Oost Polder en over de planning van de dorpen en bedrijven daar Hij had een aandachtig gehoor van 25 leden. Voorzitter C Felix noemde in zijn openingsworod de opkomst redelijk. Vooral omdat het onderwerp niet spe cifiek de tuinbouw behandelde Was de opkomst van de leden groter dan normaal, dat nemt niet weg. dat het voortbestaan van de afdeling Soest van de K.N.M.T.P. nu ook inderdaad verzekerd is. In de vergadering van 15 september j.1. zijn enkele moeilijke punten ter sprake gekomen, die nog niet zijn opgelost Het bestuur zal de werkzaamheden nog tot januari voort zetten. Daarna za1 er opnieuw bekeken worden of het zin heeft, de vereniging te handhaven. Het bestuur heeft in ieder geval suc ces gehad met het beroep od de leden, wat meer enthousiasme aan de dag te leggen bii het bezoeken van de maan delijkse bijeenkomsten. 25 leden ziin er nameliik de laatste tijd alleen bij uitzondering De heer Oud begon ziin causerie mo<" een blik in de geschiedenis Tn 1998 al begon m°n met d^ nlanning van de polder, die pas in 1942 werd droog gelegd. Nederland was toen uitgebreid met 48 000 hectare land Tn J°57 kwa men daar nog pens 54000 hectare bij. toen Oostelijk Flevoland werd droog gelegd. Momenteel is men bezig met de droo^Wging van Zui^liik Flevo land '5J-000 ha.) en de Markerwaard (44.000 ha Bij de plannin-7 prnïpcteerde men een tiental dorpen en één grote woonkern (Emmeloord). Daar is m?" bij de planning van de nieuwe rolders van af gestant. Het is nameliik gebleken, dat eT bi-ina geen m^sen te vinden zijn, die op zo'n afgelegen plaats wil len v/open .Alles concentreert zich on Emmeloord Er staan in (P nolders dan ook veel lunzen leeg Aanvanke lijk woonden er wprknem^s "an land- bouwbedriiven in. maar de steeds ver der p-aandp mechanisatie stoot de ar beidskrachten meer en meer at De be woners moeten nu naar elders om werk te vinder en niemand voelt er veel voor dagelijks een eind te moeten rijden om op het wprk te komen. Vandonr dat de dorpen steeds meer ontvolkt worden. Een ander probleem is dat van de samenwerking tussen dp mensen in de Noord-Ooost Polder. Er wonen mensen uit Limburg, maar ook uit Fri°slend: uit Amsterdam en Rotterdam. Er doen zich daardoor problemen voor. Teder heeft een andere mentaliteit, houdt er andere gewoonte^ op na. Men wil zoveel mogpijik de tradities handha ven, maar dat blijkt vaak moeilijk te zijn. Het is niet verwonderlijk, dat door deze verschillende mentaliteiten het verenigingsleven moeiliiker draait dan overal elders. Er zijn al grote brokken gemaakt, zei de heer Oud. Er zijn mo menteel zo'n 700 verenigingen in de Noord-Oost Polder, veel te veel voor zo'n kleine gemeenschap. In het begin ging het nog wel, toen had men bijna uitsluitend neutrale verenigingen. ..Toen was het verenigingsleven veel hechter en gezelliger", aldus de heer Oud. Met de komst van de pastoor en de dominee trad er versnippering op. Het gevolg is geweest, dat er nu overal drie verenigingen van zijn: een protestantse, een katholieke en een neutrale. ..Gelukkig"", aldus de heer Oud. ,,is er een verbetering waar te nemen en probeert men zoveel mogelijk met el kaar samen te werken Dat is ook nodig, willen de mensen begrio en waardering voor elkaar en eikaars problemen kunn°n opbrengen. Het ziin voor het merendeel ionee mensen, die in de polder wonen. Er lop^n bij wijze van spreke meer kinderwagens dan auto's. Een gevolg van het feit. dat één van de eisen voor het stichten van een landbouwbedrijf in de polders is. dat de landbouwer niet ouder dan 51 jaar mag zijn Oude m^rs1-> kom je in de polder haast niet tegen". De heer Oud wist zijn gehoor tot het einde toe te boeien met de geschiede nis, de huidige tijd en de toekomst van de polder Na de pauze viel het Morgen middag, om 2 uur. zullen jong en oud van start gaan voor een oriën- ter ngsrit door onze gemeente. De plaatselijke afdeling van de ver eniging ..Volksonderwijs" organiseert vanaf de openbare lagere school aan de Molenstraat een unieke tijdrit langs een mooi parcours. Ze verwacht een flink aantal deelnemers daar de in schrijfgelden laag gehouden zijn. De baten zullen worden afgedragen aan 't eeuwfeestcomité, zodat ook hier een steentje zal worden bijgedragen om volgend jaar mei. als het Volksonder wijs in Leeuwarden haar 100-jarig bestaan zal vieren, tot een grote ge beurtenis te maken In Zeeland op Schouwen zal dan een derde schoolreisverblijf worden ge sticht en als cadeau aan de Jarige worden aangeboden. Vanaf de leeftijd, van 10 tot 14 jaar umn een route langs 'n mooi parcours geuden worden, waarbij met een ge middelde snelheid van 12 km per uur gereden map; worden. Voor personen boven de 14 jaar is een langer parcours uitgezet. Degenen, die het minst aan tal strafpunten oplopen, wacht bij de finish aan de Margrietschool in Soest- Zuid een aantrekkelijke prijs. Zie de advertentie in dit nummer. Aangezien het Prot Interkerkelijk Thuisfront met bet college van B. en W niet tot overeenstemming is kun nen komen over de voorwaarden waar onder de jaarlijkse P I T-collecte ge houden mag worden zal deze collecte in de gemeente Soest geen voortgang kunnen vinden. De opbrengst van de PIT.-collecte komt ten go^de aan 85 tehuizen voor militairen in Nederland. Suriname. Aruba. Curacao en Duitsland Voorts voor boeken. lectuur en kerst accent meer od de tuinbouw, toen er i pakketten aan cle militairen die over- dia's vertoond werden. I zee hun dienstplicht vervullen. Maandag j.1. vergaderde de Soester Volleybal Vereniging in het gebouw St. Josef. Een dertigtal leden hadden aan de uitnodiging van het bestuur gevolg gegeven om samen met het bestuur het beieid voor het komende jaar uit te stippelen. Nadat de voorzitter in zijn openings woord de aanwezigen welkom had ge heten wenste hij de zieken en in het bijzonder mej. Schuur, die door een ernstig ongeval werd getroffen, een spoedig en algeheel herstel tce. Bij de terugblik over het afgelnoen jaar kon de voorzitter, de heer Kolt- hof, zich optimistisch uitlaten over de stijging van het ledental, de resul taten in de kompetitie, de medewer king in het afgelopen jaar van di verse leden ondervonden bij het ver vullen van de diverse taken die te verrichten zijn en de financiële zijde. E?" woord van dank bracht hij ook aan het gemeentebertuur en de Stich ting voor Lichamelijke Opvoeding en Sport Soest voor de medewerking die de verenging ook in het afgelopen jaar weer mocht ondervinden. Aan de sportkeuring, die in het afgelopen jaar voor het eerst ter hand was genomen, hadden zich vijftig leden onderwor pen. De notulen van de secretaresse mej. Majoor en het jaarverslag werden on gewijzigd vastgesteld. Ook het financiële verslag van de penningmeester, de heer Bosboom, en de begroting voor het komende jaar konden ieders goedkeuring wegdragen. De bestuursverkiezing hatot gevolg dat de aftredende leden t.w. de heren Bosboom en Kolthof werden herko zen en dat het bestuur met twee leden werd uitgebreid en wel de heren Lij- kedijk en Valk De keuzecommissie zal in het komende jaar bestaan uit de dames Majoor. Fokken en Schoonhoven en de heren Both en Lijkedijk Voor het maandelijks verscheinende S.V.V.-journaal werd een redactie geko zen bestaande uit de heren F. Hilhorst. Verkerk en De Vries, terwijl de eind redactie in handen zal zijn van de heer Kolthof. Een feestcommissie werd ook gekozen, zodat de leden het komende jaar ook weer een gezellige avond te wachten staat Hoewel er geen reden tot pessimisme is zag de voorzitter het komende jaar toch wel met enige zorg tegemoet. Door omstandierhed^o buiten de schuld van de vereniging had zij in het bij zonder bij de dames meerdere leden af moeten schrijven voor de kompeti tie Dit zal ongetwijfeld ziin weerslae vinden op de resultaten, maar de heer Kolthof deed een beroep op de speel sters zich door nederslagen niet te laten ontmoedigen, maar hier daaren tegen inspiratie uit te putten om nog harder te trainer om zo gauw moge lijk niet meer voor tegenstandsters onder te hoeven doen Na nog verschillende mededelingen over de komende komnetitie te hebben gedaan deed de- voorzitter een beroep op de aanwezigen om de aktie. die mo menteel gevoerd wordt voor de koste loze volleybalcursus, volledig te doen slagen. Voor aanstaande donderdag staar, voor de teams van de Soester Volleybal Vereniging de volgende wedstrijden op het programma: Dames 1 in Doorn tegen Unitas en verder in de sporthal: S.V.V. 3-S.S.S 2 (dames) en S.V.V 2-N.VC. .heren). Na een diensttijd van vijf jaar. door gebracht als typiste bij de politie- administratie. nam mevrouw A. Ram- ge-van der Hurk woensdagmorgen afscheid van het politiekorps alhier, doordat haar echtgenoot een stand plaats krijgt aangewezen bij de rijks politie. Bijna het gehele politiekorps was bij dit afscheid aanwezig. De hoofdinspecteur van politie, de heer H. G Scholtmeijer. zei o m., dat een afscheid dikwijls zwaar valt, maar dit afscheid is toch anders. Mevrouw Ramge. u gaat nu een tijd tegemoet waarna u reeds lang uitzag. U wordt op de administratie vervan gen door een heer. maar wij zullen u wel missen Ik dank u voor de goede samenwerking, maar ook voor de vro lijke noot, waardoor u het werk steeds wist te verlichten. Wij hebben vijf jaar plezierig samengewerkt en daarom bied ik u namens het politiekorps een kropsbrevet op schildje als herinne ring aan en namens het jubileumfonds deze sigarettendoos, gevuld met siga retten. Namens de SP S.V sprak de voorzit ter, de heer P J Bergman, die bloe men en een enveloppe met een waar debon aanbood. Meisjes van de Van der Huchtschool. wo. de 12-jarige M. G. uit Bilthoven. hadden achter de woning van de heer De J. aan de Talmalaan. een hut ge bouwd. die belangstelling had van buurtjongens. Met stenen werd naar de hut gegooid en het toeval wilde, dat een door de 11-jarige A. H. ge worpen steen een oog van genoemd meisje trof. Hoewel zij aanvankelijk geen hinder van het oog had. moest zij zich na enige dagen onder behan deling stellen van het ooglij dersgast huis te Utrecht, waar operatief moest worden ingegrepen Er is weinig hoop. dat het oog behouden kan blijven. Door de afdeling Bejaardenzorg zijn voor de maand oktober de navolgende bijeenkomsten vastgesteld: woensdag 6 oktober (kaarten), woensdag 13 ok tober (kaarten), en woensdag 27 okto ber (culturele middag). Vrijdag 8 oktober a s hoopt de heer Arie Dirk Jan van Riemsdijk, de dag te herdenken, dat het veertig jaar is geleden, dat hij in dienst kwam van het plaatselijke autobusbedrijf, dat toen werd gedreven door fa. Geere- stein Van Riemsdijk trad na zijn hu welijk terstond in dienst bij dit be drijf. Het bedrijf te Soest werd enige jaren later overgenomen door wijlen de heer W. C Tensen. Als chauffeurs waren toen in dienst Jo van Rouwen daal (overleden), Piet Stalenhoef (overleden). Cees Geerestein en Arie van Riemsdijk, zodat de heren Geere stein en Van Riemsdijk de oudsten in dienstjaren zijn van het personeel van de fa. Tensen. Nadat de heer W. C. Tensen was overleden, heeft diens zoon P Tersen het autobusbedrijf voortgezet en aanzienlijk uitgebreid. Na de oorlog heeft de heer P Tensen zich. met medewerking van zijn zoon Rob meer en meer toegelegd op tou ringcarrijden, hoofdzakelijk naar het buitenland. Arie van Riemsdijk be hoorde tot de chauffeurs die dagelijks en soms wekenlang met toeristen in het buitenland verbleef Arie van Riemsdijk is op vrijdag 8 oktober as. 40 jaar autobuschauf feur. maar hij is op die datum tevens 40 jaar getrouwd. Het zal de jubilaris en zijn echtgenote op 8 oktober dus niet aan belangstelling ontbreken. Koning Konstantijn van Griekenland is dan toch geslaagd. Na twee en een halve maand manoeuvreren is een nieuw kabinet door het parlement aan vaard en de premier heet toch niet Papandreou. Wens aanhang door af valligheid nu zodanig verzwakt is dat de oude politicus een vertrouwensvo tum niet meer kon verhinderen. Dat verval van zijn aanhang is geen trage die. want het is nooit meer geweest dan een club die bijeenkwam met het uitsluitend oogmerk nu eindelijk eens Karamanlis te verslaan Een gezamen lijke politieke filosofie had men verder niet. Intussen is het aantal diepe politieke veten in Griekenland er met één ver meerderd en ook dat is geen trage die in een land waar de politieke veto tot de folklore schijnt te behoren. De vorst heeft zijn wil door kunnen zetten zonder dat het tot een rechtse halve dictatuur kwam, zoals wel eens werd gevreesd. De jonge koning heeft blijk gegeven van een vasthoudendheid en een politiek inzicht plus grote overredingskracht om een eind te ma ken aan het bewind van Papandreou plus de daarna aanvankelijk eveneens dreigende dictatuur van de straat. Het is overigens absurd nu te denken dat de zaak is afgesloten Alleen de zeer povere meerderheid die premier Stefanopoulos kreeg, sluit dat al uit. De oplossing is tijdelijk En een defi nitieve is nog lang niet in zicht. Daar voor zou waarschijnlijk nodig zijn dat de relatie tussen politici onderling, lussen vorst en parlement en tussen koninklijk huis en natie aanzienlijk verbetert Dat is een programma waar van men de verwezenlijking niet een, twee, drie kan verwachten, zeker niet in een politieke atmosfeer als de Griekse. o Het nieuws over de oorlog in Vietnam is al lang geen voorpagina-nieuws meer. Er zijn ..belangrijker dingen". In het vrije westen bekommert men zich niet zo erg om het lot van de tientallen soldaten, die daar dagelijks sneuvelen We zitten er immers zo ver vandaan? Het is verwonderlijk, dat wij in Neder land geneigd zijn deze dingen zo gauw op de achtergrond te schuiven. Wij hebben nota bene zelf jarenlang in de oorlogsellende gezeten om te kunnen weten hoe daar. in het verre Vietnam, gevochten wordt. Maar wij vinden het blijkbaar erger, dat er in ons land één Duitser komt. die straks onze kroonprinses gelukkig gaat maken, dan dat er in Vietnam honderden militai ren zonder enige noodzaak sterven. Voor welk doel? Voor het beschermen van de democratie in Zuid-Vietnam. Er zijn een heleboel mensen, die vin den. dat dat op een andere manier op gelost kan worden. Ik sluit me bij hen aan. Intussen heeft de Nederlandse rege ring overigens het voorbeeld gegeven om ons niet met de strijd in Vietnam te ..bemoeien". Den Haag heeft nog steeds geen standpunt ingenomen in deze kwestie De oorlog is al heel lang aan de gang. wij in Nederland, doen net alsof wij niet eens weten, dat die begonnen is in 't buitenland, waar men de oorlog van 1940-'45 veel minder of zelfs helemaal niet heeft meege maakt dan wij. doet men alle moge lijke moeite om tot een oplossing te komen van deze kwestie, die om een oplossing schreeuwt. Er worden vredesplannen opgesteld, vredesmissies gevormd. Het heeft tot nu toe (helaas) nog geen enkel resul taat gehad, maar eens zullen deze po gingen toch hun vruchten afwerpen. En wat doen wij. wat doen onze ver tegenwoordigers in Den Haag? Niets. Zij vinden Vietnam niet de moeite waard om er ook maar iets over te zeggen. Wij hier in Nederland lezen de berich ten over Vietnam oppervlakkig, mis- scheen wel helemaal niet meer. Wij horen er iets over als we de radio aanhebben staan, luisteren is er mees tal niet eens bij. Wij zien beelden van de verschrikkelijke oorlog op de televisie, maar zodra die weg zijn, zeggen wij: Vrouw, heb je al koffie klaar? Maandagavond heeft televisiekijkend Nederland in het journaal kunnen zien. hoe de versierde stoel werd klaar gezet voor potentaat Ky op een groot plein in Saigon Hij woonde daar, met een groot aantal „makkers" en hun echtgenoten een gebeuren bij, dat on» nog vers in het geheugen ligt. maar dat zij als society-bijeenkomst be schouwen: het neerknallen van acht Amerikaanse militairen. Even herleefde ook bij ons de herin nering aan die donkere vijf jaren. Even maar „Vrouw, schenk nog een» een kopje koffie in" Is het niet be schamend? In Den Haag wordt blijk baar heel veel koffie gedronken.... KANTMAJf. Nog maar een week. en we gaan naar Utrecht met de Tensen-concert- bussen voor het bijwonen van het eerste Provincie-concert, dat in de grote Tivolizaal wordt gegeven onder leiding van Paul Hupperts De bekende zangeres Annette de la Bije (sopraan) is soliste. Voor hen, die niet eerder het V.V.V.-nieuws la zen. doordat zij zich sinds kort in Soest vestigden of doordat zij sinds recente datum geabonneerd zijn op ons plaatselijk blad. De Soester Cou rant. herhalen wij nog even: het U.S.O. stelt de muziekliefhebbers uit de provincie in staat drie mooie con certen mee te maken in Utrecht, waarbij het volledige orkest zal con certeren met medewerking van een solist (e). Het vervoer wordt gemak kelijk gemaakt door speciale bussen, die de concertbezoekers uit Soest en omgeving heen en terug brengen U stapt dus bij een van de bushaltes langs de hoofdweg in De concertbus sen beginnen vanaf Baarn te rijden om 19 15 uur Ze zijn dan omstreeks 19.20 uur bij Nieuwerhoek. Verder kunt u dus zelf uitrekenen, hoe laat u bij uw eigen halte moet wezen. Enkele niet afgehaalde, bestelde abon nementen zijn nog in ons bezit Willen de betrokkenen ze komen afhalen? Wie alsnog zou willen meegaan, heeft nog een kans. We hielden enige plaat sen in reserve Profiteert ervan, dames en heren! Volgende week begint ook de Baarnse Volksuniversiteit. Het eerste program manummer vermeldt een toneelopvoe ring door de Piankeniers. Een inlich tingenblad is bij ons verkrijgbaar. Portemonnee met kleingeld, trainings pak. kam en nagelgarnituur, zwart bruine sjaal, ring met twee sleutels, sleutelbos, zonnebril, ballpoint, brood trommel met inhoud, bril, sleutel (Lock 10), gebreide pop: zwarte por tefeuille; tas met sportkledingfiets pompje; speelgoed-geweertje: sigaren aansteker; poncho; rubberlaars zilve ren armband sierwieldop van V.W.. groen trainingspak, tas met voetbal kleding. tabakszak met shag. Komen aanlopen zwart konijn. Komen aanvliegen parkiet. Inlichtingen worden aan het politie bureau verstrekt. 1

Soester Courant | 1965 | | pagina 1