Ene de Noorman - De strijd om Heidrun De Gaulle heeft gesproken 50 jaar expeditie Roest Stuurlui aan cle wal VERHUUR 25 KORTING J. C. Brouwer en Zn, Stichting M. TUSSEN Voor al uw FOTO-OPDRACHTEN Ja Mevrouw, MAISON VAN SCHIJNDEL „De Witte Pompen" Amersfoortse Kredietbank 2e rit najaarscompetitie Vrouwen Electr. Vereniging Mr. H. van Riel sprak voor de V.V.D. Rouw- en Trouwkleding Spaans-Soester schilder houdt tentoonstelling Uw recorder staat klaar bij „Be Gouden Snaar"! V olkskerstzangavond R.K. Openbare Bibliotheek Onze landbouwers vergeten nogal eens, dat de Euromarkt méér is dan alleen maar een vorm van samengaan op agrarisch gebied. De E.E.G. is een econo mische gemeenschap met de bedoeling uiteindelijk te komen tot een volledig wegvallen van de economische (niet van de staatkundige) grenzen. Geld, goe deren, personen en diensten moeten dan zonder enige belemmering uitgewis seld kunnen worden vanaf Rottum tot Sicilië toe. Waarom is het nu juist de landbouw, die een spaak in het wiel dreigt te steken? Wat de industrie en de handel betreft is men al ver gevorderd en zijn er geen grote moeilijkheden. De crisis in de E.E.G. is een landbouwcrisis. Ja. maar toch niet helemaal. Een staatkundig samengaan wordt door president De Gaulle verfoeid: hij wil volkomen baas in eigen huis blijven en ook in mi litair opzicht de handen vrij hebben. Wat zeggen de Fransen? De Gaulle is geen dictator oude stijl. Hij onderdrukt niet en houdt er geen concentratiekampen op na. En er is een vrije meningsuiting in Frankrijk. Wat zeggen de Fransen nu zelf van het geval? Allereerst moeten wij bedenken, dat een deel van de Fransen wel voelt voor de politiek van generaal De Gaulle. Frankrijks eer en grootheid ligt velen na aan het hart. Zijn felste tegenstanders, de communisten, hou den zich kalm en geen wonder: zij kunnen bij regeringswisseling er alleen op achteruit gaan. De generaal wil immers uit de westerse militaire ver banden en hij wil praten met de Rus sen Laat hem zijn gang maar gaan! Meer is zonder revolutie toch niet te bereiken. HET VERLOREN RESPECT Tot dusver konden velen voor De Gaulle nog wel respect opbrengen, ook al was men het volstrekt niet eens met zijn opvattingen. Tenslotte was hij het, die indertijd het onbestuur bare Frankrijk bestuurbaar maakte en weer orde op zaken stelde Hij wist van geven en nemen Dat laatste bleek wel in de voormalige koloniën. Als tij delijke oplossing leek hij voor platte landers wel aanvaardbaar. van SERVIES - GLAS - BESTEK, STOELEN. TAFELS enz. enz. Met bijlevering van DRANKEN op SERVIES, GLAS EN BESTEK Vraagt onze prijscourant WIJNHANDEL - SLIJTERIJ Steenhoffstraat 64 - Telefoon 2551 We kunnen op dit ogenblik rustig vast stellen, dat hun laatste respect voor de generaal thans nagenoeg verdwenen is. Dat zit hem niet alleen in zijn op vattingen. Het is vooral de wijze waar op hij die wereldkundig maakt en in wat hij zegt. Op de beruchte perscon ferentie heeft de generaal zóveel per tinente onjuistheden gezegd, dat ieder met stomheid geslagen was Nu is dat laatste niet zo erg, want zijn woord ..persconferentie" kan men het beste met „toespraak" vertalen. Een gedach- t.enwisseling is niet mogelijk: de gene raal spreekt en de rest luistert. Erger is. dat niemand weet wat nu in wer kelijkheid achter hem staat Wat wil hij? Dat is in het kort dit. Allereerst geen bovennationaal gezag. Dat ergert de Europese federalisten, maar is nog te begrijpen. En men kan op de een of andere wijze wel economisch samen gaan zonder souvereiniteit prijs te geven. In feite hebben de vijf andere partnerlanden al lang toegegeven, dat er van enige controle op de geldza ken van de EEG (uit te oefenen door het Europese parlement in Straats burg. dat de generaal verfoeit) niets terecht behoeft te komen. Dat behoeft trouwens ook niet, want de Europese Commissie ln Brussel staat onder de Raad van Ministers En deze bestaat uit vertegenwoordigers van elk land. Elke minister is verantwoording schul dig aan zijn eigen parlement. Op de tweede plaats wil De Gaulle, dat ook na 1 Januari a s. de Brusselse besluiten bij eenstemmigheid worden genomen, want dan houdt hij het recht van veto. Er was overeengeko men, dat men dan bij eenvoudige meerderheid van stemmen zou beslis sen. En dit ls heel ernstig, want nu kan hij voortdurend roet in het eten gaan gooien Omdat Frankrijk in 1958 met deze bepalingen akkoord ging, staat men nu voor het voldongen feit van contract breuk van Franse zijde. Het vertrou wen is daarom goeddeels weg. In Brus sel zei men: „Dat is het begin van het einde." PHILIPS SPECIAALZAAK Wat zit er achter? Het ls natuurlijk niet waar, dat het alleen maar het nationalisme van De Gaulle ls, dat de crisis heeft veroor zaakte. De Europese gedaóhte onvol doende doorgewerkt. Maar afgezien daarvan ls De Gaulle ook nuchter ge noeg om te trachten allerlei voorde len voor zijn land in de wacht te sle pen. Een spoedige voltooiing van het land bouwbeleid zou de Franse landbouw op bepaalde punten wel eens lelijk ln de verdrukking kunnen brengen in dien het prijsbeleid streng was. En het moet streng zijn. omdat anders geen vooruitgang wordt bereikt Met name de Franse veredelingslandbouw zou wel eens ln de verdrukking kun nen komen en van het leveren van granen alleen kan de Franse landbouw niet bestaan Vermoedelijk willen De Gaulle en Plsani tijd winnen. Tijd waarin zij ten behoeve van de eigen economie en de eigen landbouw nog allerlei maatregelen kunnen treffen die anders vanuit Brussel onmogelijk ge maakt zouden worden. In dit verband is het te begrijpen, dat zij bedanken voor aanwijzingen uit Brussel, die niet stroken met hun belangen. Handhaving van de status quo Is dus het enige wal er op zit. En omdat in het handelsverkeer tussen de EEG- leden nog enige beperkingen en hef fingen voor komen, hebben wij daar nadeel van Te verwachten Is echter, dat men na verloop van tijd toch wel komt tot de vrije uitwisseling van goederen Het zal alleen wat langer duren dan wij hebben verwacht. Vervolgens is er een groep, die sterke sympathieën heeft met de rest van Europa en van daaruit komt de kri tiek. Maar deze wordt zonder veel kennis van zaken bedreven. Men vreest immers, dat de E.E.G. hogere prijzen voor landbouwprodukten zal brengen en dus hogere kosten van levensonder houd en inflatie. Onder zulke omstan digheden kan De Gaulle wel afreke nen met tegenstanders in eigen land. Frankrijk is voorts een land waar Na poleon. zo hij uit zijn graf opstond, werkelijk nog aanhangers zou vinden. Het land bezit geen stukje grens, waar niet met geweld de Franse taal en cultuur aan andere volken zijn op gelegd. Bovendien heeft het elk regio nalisme de kop ingedrukt en. onder welke regering ook, steeds een natio nalistische politiek gevoerd. De supe rioriteit van de Franse cultuur werd altijd als een vanzelfsprekend uit gangspunt angenomen. Omdat wij niet in België leven zal ons dat een zorg zijn. maar nu deze eigenzinnigheid in Europees verband schade gaat aan richten. moet het ons wél een zorg zijn. É.TBAV* naar de *UHD lis Steenhoffstraat 6 - Soest (nabij gemeentehuis) Telefoon 02955-2933 Maandag van 2-4 uur n.m. Woensdag van 9-12 uur v m. Vrijdag van 5-8 uur n.m. Er gingen zondagmorgen 18 renners van start, 11 amaterus en nieuwelin gen plus de drie aspiranten Arie Bak ker, Jan Willem de Lange en Henk Smekes. Zij reden 45 ronden, 52 km. De vier overige aspiranten reden 25 ronden, 29 km De elf-jarige Harm Hees moest lossen en stapte af. De andere drie reden stug door en moes ten in een eindspurt de klassering uitmaken, hierbij bleek dat Cor Leij- enhorst over een stevige spurt her schikt. Uitslag: 1. Cor Leijenhorst. 29 km in 50.54 min. 2. Ries van Beukelen. 3. Ko van Zijtveld. Bij de grote groep, waren het Jac. v. d. Berg en Rik Hees, die in de 5e ronde de eerste uitlooppogingen on dernamen, maar enkele ronden later was de pret weer uit Na wat men noemt wat speldeprik- ken nam Eddy Bijl in de 19e ronde de benen, maar niet voor lange tijd. In de 25e ronde kwam Gerrit Rutten- berg met een klein», voorsprong door. De 34 ronden (37 km) gingen in pre cies een uur. dus niet zo snel Jac. v. d. Berg voelde zich niet goed en stapte af, probeerde het nog een paar ronden, maar verdween toch. Harry Visser en Wessel Hees ver dwenen uit de strijd. Henk Smeekes kon het tempo niet meer volgen en stapte in de 26e ronde ai Het tempo zakte, dit was niet naar de zin van kleine Arie Bakker, hij trok er tussen uit, nam een goede 100 meter en bleef 5 ronden lang weg. Dit uitstapje zo vlak voor het einde heeft Arie geen goede gedaan, want in de eindspurt werd hij laatste. Rik Hees won deze spurt, gastren- ner Wingelaar werd 2e en Aad Post en Gerrit Ruttenberg vochten om de derde plaats, die met een banddikte door Aad werd gewonnen Totaal uitslag: 1. Rik Hees, 52 km in 1 uur en 20 min 2. Eddy Wingelaar (buiten mededinging). 3 Aad Post. 4. Gerrit Ruttenberg 5 Eddy Bijl. 6. Wim Schaeffer. 7. Eddy de Lange. 8. Jan W. de Lange (le asp.). 9. Arie Bakker (2e asp.) Wat gaat er nu gebeuren? Toegeven aan een dictator leidt, dat bewijst de geschiedenis, alleen maar tot nog meer eisen. Hadden de vijf andere landen deze zomer een zelfde, onverzettelijk standpunt ingenomen, dan was niet gebeurd wat nu gebeurd is. Maar men gaf toe en ging ijverig naar tussenoplossingen zoeken. Bijge volg ging De Gaulle nog een stapje verder. En wéér gaat men naar com- primissen zoeken! Toch is er nu wel iets veranderd. Een hoge autoriteit kan zich veel veroor loven Wat op den duur niet gaat is: het uitspeken van zóveel onjuistheden, dat ieder bemerkt dat hij niet weet waar hij het over heeft. En dit is ge beurd. De Gaulle heeft zoveel onjuist heden gedebiteerd die gemakkelijk kunnen worden weerlegd, dat het waarschijnlijk niet al te lang meer zal duren voor de Fransen zelf gaan in zien dat hij niet meer te handhaven is. Ieder verwacht dan ook. dat Frank rijk zich na kortere of langere tijd wel van hem zal ontdoen, waarna een nieuwe politiek mogelijk is. Maar dat kan een poos duren. Intussen blijven de geldende overeen komsten van kracht. Dit is trouwens reeds gebleken. Voor de landbouw is het onaangenaam, dat de overgangs fase nu langer gaat duren dan voor zien was De datum van 1 juli 1967 hangt geheel in de lucht. Op dat tijd stip moest het gemeenschappelijk landbouwbeleid voltooid zijn. Krach ten het Verdrag van Rome mag dat ook pas in 1970 het geval "zijn. Er is dus nog voldoende speelruimte om de huidige crisis op te lossen. Expeditie Roest bestaat 50 jaar en het was de in dit voorjaar overleden W. Roest, die deze dienst een halve eeuw geleden begon. Met paard en wagen trok de geboren en getogen Soester in de ochtenduren langs zijn klantenkring in Soest en naaste omgeving. Achter in de morgen klom hij op de bok van de wagen en sjokte hij met zijn paard op Utrecht aan, weer of geen weer, dag in, dag uit. Paard en wagen moesten na verloop van enkele jaren plaats maken voor een vrachtwagen, de zaken gingen goed en de oude baas kon zich die weelde wel veroorloven. Voor die vrachtwagen moest maar even een bedrag van vijfduizend gulden neer geteld worden, in die dagen een be drag dat je niet 1, 2, 3 voor het grij pen had Maar daar kreeg je dan ook wat voor. De Adler was een vrachtwagen op maSsieve banden: de eerste auto voor goederenvervoer in Soest. Haast onnodig te zeggen dat het „monster" veel opzien baarde in het toen overwegend agrarisch dorp Na verloop van jaren stapten twee zoons in het vervoersbedrijf van hun vader, dat inmiddels al heel wat ge groeid was. De firmanten gingen zich al vlug toe leggen op het ongeregeld vervoer, zonder de lijndienst Utrecht te ver- waalozen Een lijndienst waarbij over Bilthoven. De Bilt, Huis ter Heide, Bosch en Duin, Soesterberg. Eemnes. Bunschoten. Spakenburg, Baarn en dan Soest wordt gereden. Naast het gestadig toenemen van de belangrijkheid van het ongeregeld ver voer, groeide ook de autosneldienst met de dag. Vooral toen firmant H. Roest zich in Baarn ging vestigen en men zich ook daar een steeds groter wordende vaste klantenkring wist te verwerven. Ook de meubeltransporten, verhuizin gen slokken heel wat kilometers op van het jaartotaal, dat in de honderd duizenden kilometers loopt De emigratieverpakkingen vormen een minder bekende maar toch wel be langrijke tak van het bedrijf Kort geleden werd het bedrijf weer belangrijk uitgebreid met de opening van de lijndienst op Amsterdam, in welke dienst Laren, Blaricum. Hilver sum, Bussum, Naarden en Muiden worden aangedaan. Bovendien rijden de blauw-grijze wa gens van de gebroeders Roest sinds kort ook tweemaal daags vanuit Baarn sn Soest naar Utrecht en Amersfoort Het bedrijf maakte een bijzonder snel le ontwikkeling door, toen Soest en kele jaren geleden Ineens zoveel meer ging betekenen als industriegemeente. Vele bedrijven namen voor het ver voer van al hun goederen hun toe vlucht tot het expeditiebedrijf Roest. Door deze gang van zaken zag men zich genoodzaakt een nieuwe garage te bouwen voor het wagenpark, dat zich de laatste jaren zo sterk heeft uitgebreid. Deze garage verrees vorig jaar aan de Lange Brinkweg. Er is daar ook een ruime opslagplaats voor Inboedels, die voor kortere of langere termijn moeten worden opgeslagen. De firmanten staan borg voor snel en veilig vervoer van alle goederen en garanderen hun uitgebreide klanten kring directe doorverbindingen door geheel Nederland. MAKELAARS- EN .ASSURANTIEKANTOOR ONR. GOEDEREN HYPOTHEKEN ASSURANTIËN FINANCIERINGEN TAXATIES - - De afdeling Soest van de Ned. Vrou wen Electriciteits Vereniging heeft het programma voor het winterseizoen vastgesteld. Dinsdag j.1. werd reeds de eerste bij eenkomst gehouden in het Anna Pau- lownahuis, met een lezing over vloer bedekking. De volgende bijeenkomsten zullen plaatshebben op: 18 oktober, 14.30 uur, demonstratie door de fa. Conimex ut Baarn in het Anna Paulownahuis te Soest. 16 november. 14.00 uur. cabaret door een huisvrouwen groep uit Amersfoort in zaal „Brandpunt" te Baarn. 25 november. 14.30 uur. lezing door Majoor Bosshart van het Leger des Heils in zaal „Credo" te Soest. 17 december, 14.00 uur, kerstmiddag, te verzorgen door mevrouw De Goede- Baljet uit Utrecht, in zaal „Brandpunt te Baarn. 20 december. 14.30 uur, bespreking kerstmenu's door mevr. v. d. Berg in de leskeuken van de P.U.E.M te Utrecht. Mr. H van Riel. lid van de le Kamer der Staten-Generaal. jpiak maandag avond in het Oranje Hotel voor leden van de V.V.D Spreker werd Ingeleid door de voorzitter, mr. Th F. Raedt. Mr Van Riel had als onderwerp „Ko mende liberale politiek". Het is nu nodig, aldus spr., om binnen onze partij opinies uit te wisselen Wij hebben aan de regering deelgenomen en zijn nu in de oppositie. Een com promis tussen de regeringspartijen over het radio- en t v.-bestel was niet mo gelijk. Daardoor kregen wij een nieuwe regering dat het programma Marijnen zou voortzetten, maar daar is niets van terecht gekomen. De P.v.d.A. werd weer in de regering genomen, maar die partij gaat hoe langer hoe meer achteruit De V.V.D is de partij van de toekomst. Over loonbeleid zei spreker, dat men verschillende systemen kan volgen, want er is verschil tussen prestatie en beloning. Iemand die extra zijn best doet moet extra worden beloond. Als grootste gevaar in de politiek zie ik het ter zijde schuiven van het pro gramma Marijnen. Wij staan thans voor een aanmerkelijke belastingver hoging, maar moeten voorzichtig zijn met onze kritiek Wij eisen aan de ene kant uitstekend onderwijs, meer wo ningen en betere wegen, maar dat kost veel geld. Per 1 januari 1967 komt er belasting- v.h Joh. van Keeken Laanstraat 55 - Baarn Telefoon 2783 verlaging, zij het door middel van spaarbrieven. Wij moeten Vondeling danken voor de genomen besluiten in geven dan men ontvangt. In de spaar brieven zit een sluw opgezette politieke val en een andere regering zit later met de gevolgen. Wij gaan weer terug naar de tijd van minister Lieftinck. Het kabinet Cals is geen voortzetting van het kabinet Marijnen. De V.V.D. moet met een eigen beleid en belastingvoorstellen komen. Cals speelt in de kaart van het socialisme. In 1967 moet daarin verandering ko men als de V.V.D. tenminste goed uit de bus komt. De leiding van de ker kelijke partijen moet de ogen openen en zij kan beter met ons dan met de P v.d.A. samengaan, zo besloot spre ker zijn rede. Na de pauze moest mr. Van Riel veel vragen beantwoorden zake woningbouw, onderwijs en wegen Hij had echter niet alles tegelijk moe ten aanpakken, dat kan in een huis gezin ook niet. Er moet overleg worden gepleegd en dat is in deze regering niet gedaan. Wij V.V.D -ers zijn voorstanders van hoger onderwijs, maar om nu plotse ling 500 miljoen daarvoor meer uit te trekken, vinden wij niet goed Er moet enige scheiding komen en weten schappelijke mensen moeten meer naar voren komen. Een goede H.T.S. kan de technische school te Delft vervangen Ook moet men zich niet laten mislei den door de belofte om 125.000 wo ningen te bouwen. Er is 1 miljard uitgetrokken voor woningwetwoningen en veel van die woningen komen ten goede aan mensen, die zeer goed een duurdere woning kunnen betrekken; zij worden hierdoor bevoorrecht. Men verhoogt de grond voor middenstands woningen, waardoor men via deze wo ning nog eens extra belasting moet be talen. Een aannemer wil wel woning wetwoningen bouwen, als hij ook maar grond krijgt toegewezen voor bouwen in de vrije sector Over 15 jaar zegt men laat de staat maar bouwen. En met welke middellen worden deze 125.000 woningen gefinancieerd? Een oplossing zou zijn om de bewoners van woningwetwoningen meer huur te la ten betalen. Ook moet men niet meer geld uit- c1 tonja, die aan de Van Lenneplaan De Spaanse schilder Juan Sala San- woont en daar ook zijn atelier heeft, houdt van 2 tot en met 31 oktober in het Goois Museum. Kerkbrink 6 te Hilversum een expositie van zijn oeu vre. Deze tentoonstelling wordt op vrij dag 1 oktober geopend door de am bassadeur van Spanje in Nederland, Zijne Excellentie J. M. Aniel-Quiroga. De expositie is dagelijks van 10 tot 12 en van 2 tot 5 uur te bezichtigen. Op zondagen alleen van 2 tot 5 uur. De opening van vrijdagavond a.s. heeft om acht uur plaats. SPECIALIST OP FOTO- EN FILMGEBIED Burg. Grothestraat 45 - Telef 3917 onder flat „De Merelhof" te Baarn vindt U het nieuwe modecentrum van met een verrassende herfst- en winterkollektie tegen aantrekkelijke prijzen. Echt goed gekleed gaan begint bij Baarn. Parkstraat hoek Leestraat Hilversum, Groest 138 Met een brede armzwaai trekt Halfra een krukje naar zich. toe. waarop hij zich behoedzaam neerlaat. Hij buigt zich voorover, zodat zijn gelaat dat van Awain raakt en zegt plechtig: Mense lijke spinnen in de burcht! Zijn wij dan misschien de vliegen die men vangen wil? Gij. heer Awain voor de koning, ik de onwaardige strijder voor de koninginwil men ons dan soms elkaar doen bestrijden, om zo doende de Koning en de Koningin beide te treffen? Welk brein heeft dit dan uitgedacht? Zou dan werkelijk deze schone vrouwe, deze Draga.... Hij breekt eensklaps zijn betoog af. Awain knikt langzaam. Door het luikje in de deur ziet de oude wachter naar binnen. Het gebeurd niet zo vaak, dat hij twee edelen tegelijk bewaken moet. Hoe vreemd gedragen deze heren zichOp leven en dood hebben ze elkaar bevochten en nu.... nu zijn ze verdiept in een vertrouwe lijk gesprek.... Onbewust van de schaduwen, die zich over de burcht beginnen uit te spreiden, speelt Erwin een vrolijk oorlogsspel. Hoog troont hij op zijn houten paard, de grote helm parmantig op het hoofd Pum- Pum staat er genoeglijk lachend bij. Ha. moeder! zwaait Erwin met zijn houten zwaard. Wat kijkt gij ernstig! Winonah kijkt afwezig. Zij peinst over Wendir's vreemde gedragingen en de afwezigheid van de Noorman drukt haar juist nu terneer. Ik wilde wel dat vader hier was, Er win zegt ze met een zucht. Erwin knikt geestdriftig. Vader komt spoedig! zegt hij vol vertrouwen. Iedereen spreekt over vader. Hij is toch de ko ning? Vanmorgen nog hoorde ik de dienaren spreken over vader en tante Heidrun! Geschrokken ziet Winonah hem van zijn houten ros klauteren. Over tante Heidrun? vraagt ze lang zaam. Erwin knikt. Ze zeggen dat va der erg veel van die tante houdt. Hij heeft haar een kus gegeven! Wat zegt ge daar voor slechte dingen? vraagt Winonah met ontsteltenis in de ogen. Wat betekent dat? Slecht, moeder? vraagt Erwin onschul dig. Ik krijg ook wel eens een kus van tante Heidrun! Pum-Pum kijkt met angstige ogen beurtelings naar Erwin en zijn moeder Wat zal de Koningin nu doen? De troonrede moge dan de afgelopen week de tongen in beroering hebben gebracht, veel sterker waren de emo ties betrokken bij het duel tussen Real Madrid en landskampioen Feije- noord. Over de wedstrijd als zodanig behoeven wij niet meer uit te weiden, want een slordige 8 miljoen Nederlan ders hebben Feijenoords ondergang via het televisiescherm kunnen zipn en degenen, die het drama niet heb ben aanschouwd, zullen zich wel nooit voor voetballen interesseren. Wat ons heeft gefrappeerd, zijn ech ter de negatieve reacties van het Ne derlandse publiek over de verrichtin gen der Rotterdamse ploeg. Feijenoord had harder moeten werken, had die en die taktiek moeten toepassen, enfin de stuurlui aan de wal wisten precies hoe men de Rotterdamse voetbalboot door de woelige baren van het Madri- leense stadion had moeten heensleu- ren. Achter al die venijnige kritiek verbergt zich een grote teleurstelling Door inci dentele resultaten van Nederlandse clubs tegen sterke buitenlandse vereni gingen verblind, koesterden sommigen reeds de gedachte dat ons clubvoetbal zich kon meten met het beste in het buitenland Die gedachte heeft men nu wel op moeten geven. Dat ver driet sommigen blijkbaar zo, dat zij dit afreageren op de Feijenoordspelers. HET ADRES VOOR EEN GOEDE fiets of brommer Ruime keuze uit diverse merken Ook KINDERRIJWIELEN. DRIEWIELERS enAUTOPEDS Voor een goede service staan wij garant. B.S.A. - PHOENIX - PUCH - SOLEX RAP ENZ. Steenhoffstraat 25 - Telefoon 218S Wij herinneren ons dat in de vijftiger jaren het beroemde Manchester Uni ted tweemaal uit het tournooi om de Europacup werd gewipt, eenmaal door Real, eenmaal (met forse cijfers) door AC. Milan. Het Engelse publiek zei toen: „Ach, het is geen schande om van zulke verenigingen te verliezen". Vele Nederlandse voetbalenthousiasten zouden aan het Engelse publiek een voorbeeld kunnen nemen. Reeds nu delen wij u mede. dat da volkskerstzangavond dit laar is vast gesteld op donderdag 23 december, des avond om 8 uur, in de Jullana- kerk Wij doen deze mededeling op verzoek opdat men met deze datum rekening kan houden bij het vaststellen van vergaderingen, het maken van afspra ken enz. Nieuwe aanwinsten. Boeken over allerlei onderwerpen. Ach terberg. Verzamelde gedichten. Be- zemer. Zij vochten op de zeven zeeën. Parool/Life landenserie: Canad*. Zuid-Afrika. Parool/Life natuur serie: De dieren en hun milieu. - Plan ten. Parool/Life wetenschapserie: Energie. Canter-Cremers, Het bad. Van Collem, Sterren kijken. D%- larue, Geschiedenis van de Gestapo. Van Egeraat, Wegwijs in Nederland Eskelund. Chinees kookboekje. Ferrari. Mijn memoires. Ferwerda, Wijn. Gerlach. Hoe dieren spelen. Grzimek. Wij dieren zijn nu een maal anders! Ter Haar, De geschie denis van Rusland. Hana. Feest in de natuur. De Hartog. Het zieken huis. Van Heerdt, Nederlandse en buitenlandse ridderorden. Jappe Al- berts. De middeleeuwse stad. Klever, Thieme's hondenboek. Maurois. Na poleon. Odium. Puber, puberteit. Reichen, Geschiedenis der scheikunde. Van Reyen, Middeleeuwse kastelen. Schaap, Het volk van Koka Petaio. Scherer, Nederland. Smedts, En geland. Snoep. Bankvaria. Sou- lard, Geschiedenis der machine. Steinbacher. Thieme's vogelboek. Van Straten. Moordenaarswerk. Thijsse, Het intieme leven der vogels. Werkman, Ik néem het niet! Werumeus Buning, Het boekje van de wijn. Wonink, Speurtochten in de na tuur. Kinderboeken. Voorleesboeken. Hoog- landt. Kim de kameel. Könner en Thiele, Het rozenezeltje. Wildsmltb, De leeuw en de muis. 6-9 jaar. Bruijn, He grote geheim. Bruijn, Erica en Witveer. - Erica en de hopsi-flopsi. - Erica weet niets t« doen. Van Gulik, Arie en Tino. Hildebrand, Bolke de Beer. De Knop en Pirreault. Witveertje. Stouthamer. Loeki op het zwanen- feest. Schmidt, Jip en Janneke; nieuwe serie. 9-12 jaar. Baastad, Dappere Karl. Becker, Alleen maar dochters. Beekman, Bertus en het wonderkrijt je. Bouhuijs, De tombola-kalkoen. Phaff, Zie je wel, Ardie? De Vries, Avonturen van een boerenjon gen. 12-14 jaar. Hamori, De gevaarlijke reis. Hoha Adema en De Vos, De jacht op de dolfijn. Jongejan- de Groot, Greet-Margriet. - Greet-Margriet wordt Margriet. Leiker-Kooijmans, Het vluchtelingenkind. Manning-San- ders. De smokkelaars. Monné. Span ning op de „Ruige Hoek". Ooster huis, De wonderbenen van Umberto. Peel, Furie, zoon der wildernis. Ruthin, Raili brengt reding. - Raili, het rendiermeisje. Spruyt, De boog schutter van Tancred. Stratling, Kapitein Kitty. Ulrici, Zestien meis jes op een schip. Wardell. Het goud van Kapai. Wolfel, Overal schijnt de maan. Jongensboeken vanaf 14 jaar. Donauer, De olifantenslag. Van der Geest, Koers 0.9.0. Sluyser, Door storm en duisternis. Sutcliff, De adelaar van het negende. De Vries. Reis door cl* nacht.

Soester Courant | 1965 | | pagina 5