Mao Tsje-Toeng U/assecellê lUassfifjoJte de gastvrouw Kleding voor vrouw Het middelpunt van politieke krachtenveld in Azië Openbare Bibliotheek Soest dijk ua/i Uleedeslcaal 52 Hebt U ook zo'n hekel aan die nare was Gaat U dan eens naar de S.E.C.-nieuws !n de is altijd een vriendelijke assistente aanwezig die I met raad en daad terzijde staat. zian Weedeslcaal 52 Inbraak Aanrijdingen Uw reeorder staat klaar bi; „De Gouden Snaar"! C. Kuijper kampioen biljarten Bustocht ouden van dagen van Weedesfraat 40 Soest- teï.4361 Ga nqorSPJKER TEL.2982 50E5TERBERC5E5TR 26 Overwicht door geduld. Mao is een man. die zich uiterlijk goed beheersen kan Zelden geraakt hij in zichtbare toorn, nooit trilt een zenuw in zijn gelaat Nooit bemerkt men onder dit ondoorgrondelijke mas ker een werkelijke spanning. Deze on verstoorbaarheid is Mao's eigenlijke kracht Oudere partijgangers, die hem kennen uit de twintiger jaren toen Mao boe renopstanden organiseerde tegen de heersende Kwo-min-tang, bewonder den hem reeds als de man, die zijn krachten behendig gebruikte en waak zaam loert op de fouten van anderen. Als de man, die de anderen eerst hun energie laat opgebruiken om dan be slissend toe te stoten Dit overwicht van het geduld is een van Mao sterk ste troeven in het politieke hazard spel. Wie zo kan wachten, wie zich zó kan verbergen die kan ook de be- drevendste verschalken. Jeugd. Blyton, De vijf en het geheim van de oude toren Btuyn, Erica en Witveer - Erica weet niets te doen. Hooglandt. Kim de kameel. Rut- gers van der Loeff. Vlucht uit de pool nacht. Wilkeshuis. De grote over stroming. Boeken over verschillende onderwer pen. Bunche. De muziekinstrumenten en het orkest. Egmond en De Poel, Mens en muze. Graafland, Rubens schilder van de vreugde. Grice, Expeditie Tifinar. Harbert, Rondom de poederdons. Kosch. Wat is dat voor een boom. Mok en Mok, Een zak pepernoten. -» Van Remoortere, Vosje, pasop! Schmidt, Heksen en zo. Schneider. Over mooi zijn ge sproken Sivirsky, De stem van de dichter. Sterling. Ontdekkingen in Afrika. Stoutenburg. Linnaeus. Vos-Dahmen von Buchholz, Divico. Van Westering. Dikkertje Dap en 18 andere liedjes. Wolkowsky. Avon tuur in Australië Wonink, Speur tochten in de natuur Wustmann. De wilde ruiters van de Sertao. Romans voor volwassenen Durbridge, Mijn vriend Charles. Edqvist, De schaduw wordt korter. Fast, Dubbel duel Hayes. De derde dag. Heyer, Amor en de erfgenamen. De Jong, De draaitol van de tijd Mortimer, En die man die kiest een vrouw Brunin, Geschiedenis van het kostuum. sterkte degradatie welke in deze af deling geldt. Het 4e elftal ls as. zondag vrij, zodat ze een beetje kunnen bekomen van de 4-1 nederlaag tegen Hoogland. Uit de drie wedstrijden werden twee punten behaald, niet om over te roe men Het vijfde krijgt bezoek van het Harderwijkse VV.O.G 3 en zal op geduchte tegenstand kunnen rekenen Maar de technisch goed spelende „oud jes' zullen zich bepaald niet onder de voet laten lopen. Het 2e S E C.-zaterdag team, zal a.8 zaterdag zijn eerste wedstrijd spelen. Het eerste heeft een vrije dag. OPSTELLINGEN SEC. 1 Doel Van Essen; achter Rodermond en A. Hooijer, midden Van Remmerden, De Rooij en Van Breuke- len-, voor Hanasbel, v d. Broek, Ver hoeve, Duyst en Van Berkel Reserves Van Hattum, D Hooijer, Krijt en Evers, S.E.C. 3. Doel D de Rooij: achter De Jong en De Vries, midden Purver- veen. Valero en Pothovenvoor Lenar- duzzi. Strumpel. Bazoer. Lüschen en Rijnders. Reserve Wilgenburg en Kan- ters. S.E.C 5. Doel Van Beek; achter Van Klooster en Hoed. midden Mee- der. Belt en Westerveld. voor Dasse- laar. Kareisen. Ten Hove. Baltus en Vermont. Reserve Wiss en Van de Brink. JUNIOREN A MOET KUNNEN WINNEN VAN J.S.V. Het A-elftal van de S E C jpnioren gaat zaterdag op bezoek bij J.S.V in Jutphaas J.S.V heeft het in deze competitie nog niet zo best gedaan, zodat er voor de groen-witten een redelijke kans op succes is. Maar een kat in het nauw kan rare sprongen maken, dus S.E.C. zal op z'n tellen moeten passen. Bovendien hebben de gastheren het voordeel van eigen terrein, zodat S E C. op een moeilijke wedstrijd moet re kenen. China's leider heeft heel wat moeilijke omstandigheden moeten overwinnen, voordat hij geroepen werd tot de hoge oost, die hij thans bekleedt. De man, die eens de legendarisch geworden Grote Mars" door 12 Chinese provin cies organiseerde om het fundament voor de communistische staat te leg gen. heeft dikwijls in levensgevaar verkeerd r in levensloop overziende, ziet men hem groeien en strijden Groeien als een boom met zeer diepe wortels in de oeroude grond van China Strij den met zijn omgeving en zijn ontel bare vijanden. Geen geweten Mao Tsje-Toeng, een intellectueel, een avonturier. een dichter, een staatsman. Een in de strijd ge harde. typisch Oosterse communist Man met een dichterlijke geest, die echter in politicus de onverzoenlijkheid aan de dag legt die eens de Chinese keizers kenmerkte Mao is nooit voor geweld en terreur teruggeschrokken, wanneer deze zijns inziens onvermij delijk waren ter realisering van zijn Mao Tsje-toeng, man die alleen zichzelf kiest. Nieuwe aanwinsten. loog van zijn gallig temperament on verbiddelijk af. Slechts in de strakheid is zijn sterkte, ln de Intolerantie zijn kracht Confuciaansc held Mao is het prototype van de Confu ciaansc held. die niet alleen een ge leerde. maar ook een man van de daad is. Hij heeft thans het toppunt van zijn macht bereikt Hij bevindt zich op gevaarlijke hoogte Weinig Chinese heersers hebben zich op zulk een top kunnen handhaven Maar Mao heeft het volk mee. En de politieke wind ook. China's geslepen leider buit de tragi sche tegenstellingen, die Azië verscheu ren, behendig uit. Zijn trawant Ho Tsjl Minh zorgt er voor, dat ln Indo- China de sfeer blijvend wordt ver troebeld en verder verplichtte hij In donesië en Pakistan aan zich door partij te kiezen in de conflicten tegen Maleisië, resp India Zo bepaalt Mao's bij alle demonie mathematisch nauwkeurig en precies intellect voor een belangrijk deel het politieke krachtenspel in Azië. Deze macht van Mao over zijn eigen volk en de andere volkeren van Azië heeft echter niets magisch en hypnotisch Zij is een door vlijt, bekwaamheid, systematisch berekenen en oosters ge duld verworven macht, die - kwade zaak voor de westerse wereld - in ge heel Azië geen adekwaat tegenwicht heeft. S.E.C.-VV.O.G. Er zal zondag geen enkele SE C.-sup porter geweest zijn na rust. die bij de stand drie één ln het voordeel van SEC gedacht heeft dat dit nog een gelijk spel zou worden Het moedig volhouden van de Donar- ploeg gesteund door het uitvallen van spil Ruttenberg zou als het 'n beetje meer geluk had gehad de zege nog ln de wacht gesleept hebben Zondag dienen de S E C mannen ech ter wel heel erg goed op te passen. Op de spilpiaats zal nu komen te staan De Rooy daar Ruttenberg voorlopig uitgeschakeld ls door een opgelopen wond van j.l zondag die van vrij ern stige aard is Op de halfplaats zal nu komen te staan Piet v. Remmerden inplaats van de Rooy. Buiten deze verplichte verschuivingen om zal Krijt vervangen worden door Ruud Rodermond die de laatste tijd zeer goed op dreef schijnt te zijn. V V O G zag kans om Baarn in de eerste wedstrijd met maar liefst 5-1 te verslaan Er staat ons zondag dus een wedstrijd te wachten die wel een van de zwaarste is waar we tot nu toe mee te maken hebben gehad, gezien de omstandigheden waar we op dit ogenblik ln verkeren. Een gelijk spel zou al een goede pres tatie zijn. S.E.C. 2 VRIJAF Met het tweede team wil het maar niet gelukken de eerste punten te be machtigen. Zondag kregen ze weer de kous op de kop Het ls onbegrijpelijk dat de voorhoede niet in staat is om doelpunten te make/i. De achterhoede heeft elke week een enorme druk te verwerken maar doet dit voortreffelijk. Als we bedenken dat de voorhoede bestaat uit jongens als Wout de Bruin, Kees Dorresteln. Ed Brouwer. Wil Rijn ders en Martin van Rijn dan vraag In de nacht van dinsdag op woensdag is ingebroken in de „Wasserette" aan de Van Weedestraat. De daders eis doov de onafgesloten achterdeur binnenge komen en heeft uit de kassa een be drag van 50.ontvreemd. Op de Bilderdijklaan werd een ge parkeerde auto van S v R alhier aan gereden. maar de aanrijder reed door Bij de auto werd veel glas aangetrof fen. dat van de doorgereden aanrijder afkomstig moest zijn. De politie trof op de Betje Wolflaan een auto aan. waarvan de rechter zijruit gebroken was. De eigenaar var deze auto, A. v R alhier, deelde de politie mede. dat het rechterportier was opengewaaid en daardoor was de ruit gebroken Van een aanrijding mei een geparkeerde auto wist hij niets af Hij werd echter nader aan de tand ge voeld en uiteindelijk bekende hij de aanrijding te hebben veroorzaakt. Te vens bleek, dat v. R niet in het bezit was van een rijbewijs. De auto werd voor onderzoek naar het bureau ge bracht. Mej. A K alhier reed per rijwiel op de Birkstraat. Bij de Bilderdijklaan. sloeg zij links af en werd gegrepen door een -auto bestuurd door M. H. uit Amersfoort. Mej. K kwam te vallen en heeft vermoedelijk een voetbeentje gebroken Zij werd overgebracht naar Zonnegloren. gedragen. ieder ogenblik vreemden tegenkomt, worden bij voorkeur gemakkelijk zit tende kledingstukken gedragen. Maar als er nu gasten komen, dan kun je :e toch niet waardig ontvangen in een ude lange broek en een veel te wijde vollen bloes? De Italiaanse mode-ontwerpers heb- -en zich hiermee bezig gehouden en >r wat op gevonden Vrolijk getinte m modieuze kledingstukken, die pret- g zitten en bij uitstek geschikt zijn im in huis aan te hebben, bedachten 'ij voor de Italiaanse gastvrouw ^n omdat Italië zoveel zonniger is dan ons land, vielen hun werkstukken ook veel kleuriger en fleuriger uit dan wij gewend zijn. Losse panden! Us de modellen die ons het meest op delen noemen we de ensembles ge naakt uit jersey met een tamelijk druk lessin. Wij zagen een japon, die ech- sr nauwelijks japon te noemen viel, estaande uit een los voor- en achter band en die alleen op de schouders \an elkaar gestikt waren en onder de rmsgaten met een of twee knoopjes Mchtgeknoopt konden worden. Er on- ler werd een maillot gedragen die ge maakt was van de zelfde stof en be drukt met het zelfde zeeblauw en groen gekleurde dessin. }ok van bedrukte jersey, maar deze teer in rood en groen, ontdekten wij ^en heel ander ensemble. De heel korte urk - of kan men beter spreken van Je heel lange bloes? - was mouwloos •n bezat een wijde boothals. Om de taille werd een klein ceintuurtje ge dragen met een gesp waarop men ju welen had aangebracht van de zelfde 'deuren rood en groen. De benen die voor drievierde zichbaar waren, sta ken in kousen van dezelfde stof als de jurk. Of de Nederlandse gastvrouw ooit haar gasten in zo'n tenue zal ontvangen, blijft een theoretische vraag. Dit kleurige ensemble van de ontwerper Sestrière vloekt bij ons Ne derlandse klimaat en bij onze kille kamers Links een lange jurk van bedrukte jersey in zeeblauw en violet, rechts een pakje van dezelfde stof in rood en groen. Er bestaat een soort vlieg, die haar larven op de rug van een spin de poneert en wel zo, dat die zich er op geen enkele manier van bevrijden kan. De larve groeit aan de spin vast en drinkt zijn bloed. De rol, die rood- China thans in het door hevige con flicten verscheurde Azië speelt, zou men kunnen vergelijken met die van deze larve bijna sluipend, als een kelner uit een Chinees restaurant, die onverwachts met een bami-schotel achter u staat. Hij spreekt niet, zoals men zou ver wachten, met een zware basstem, maar met een ijle, lichte baritin; In tegen stelling tot premier Tsjoe-En-lai be steedt hij weinig aandacht aan zijn uiterlijk. Wanneer hij een nieuw cos- tuum heeft aangeschaft, ziet dat er gauw verkreukeld en afgedragen uit. Uit zijn ogen kan men een scherp verstand aflezen, maar zijn gezichts trekken spreken niet van een sterk gevoelsleven. Hierin vergist men zich V.'ant Mao is niet alleen een keihard ó'Dlomaat, maar óók een poëtisch mens, die zijn politieke ideeën uiteen zette in enkele standaardwerken over de communistische dogmatiek maar zijn gevoelens uitte in een TO-tal sub tiele gedichten. De poëzie heeft ln het bewogen leven van deze heerser altijd een grote rol gespeeld. Geheel verborgen op de on toegankelijke achtergrond van zijn diplomatieke loopbaan vormde de poëzie een tegenwicht, dat zijn onrus tige bestaan verlichtte, hem gelegen heid gaf gevoelens te uiten, die hij als politicus moet verbergen. Idealen Hij heeft nooit laten .blijken hierover gewetensbezwaren te hebben. Deweld en terreur zijn noodzakelijk, zo redeneert Mao, daar zij mettertijd tot iets constructiefs zullen lelden, zoals de mest overgaat in vruchtbare aarde Er staat in deze wereld nu een maal niets goed dat in eerste instan tie niet uit iets onreins is voortge komen Zo ongunstig Mao over zijn tegenstan ders denkt, zo gunstig beoordeelt hij zichzelf. Gehele leiding. De vroegere boerenzoon heeft in de laatste jaren weliswaar vele taken, die hij eerst uitvoerde, aan ondergeschik ten gedelegeerd, maar nog altijd is hij de man, die in China de dienst uit maakt De gehele Chinese politiek staat onder zijn controle Niemand die van deze noodzaak meer overtuigd is dan Mao zelf. Bijna altijd voert de verant woordelijkheid de mens tot grootheid. Zo is Mao in het gevoel van zijn zen ding gegroeid, hij voelt de redding der volksrepubliek als de hèm opgelegde levenstaak Een grote idee leeft ln deze man. De conceptie van een wereldrijk, dat een dominerende rol vervult in de in ternationale politiek. Maar. beter ge zegd. deze idee leeft niet in hem. ze is in hem verstard. Daarom beschouwt hij iedere andere mening dan de zijne als verraad. Hij kan mensen slechts verdragen in zover zij als een spiegel zijn eigen op vattingen terugkaatsen, zolang zij kri tiekloze volgelingen zijn als Tsjoe-En- Lai; iedere ander scheidt de grimmige je je toch wel af of er iets niet ln orde is. Dit zijn toch spelers die ln het eerste gespeeld hebben en zelfs zeer verdienstelijk Het tweede heeft nu tweemaal achter elkaar een vrije zondag en kan zich nu bezinnen samen met de elftalcom missie wat hun te doen staat om de degradatie te ontlopen. S.E.C. 3-V.V.Z.A. 2 Het derde speelt tot nu toe zeer goed Uit de twee gespeelde wedstrijden werden met veel overtuiging vier pun ten behaald Zelfs van B D C„ dat toch over een zeer behoorlijk tweede elftal beschikt, werd gewonnen. B.D.C. won echter op zijn beurt weer van het sterke Baarn 3. Zondag staan we dus tegenover V V Z A 2 uit Amers foort wat geen gemakkelijke wedstrijd wordt. V.V.Z A 2 verloor vorige week van A P W C 2, zodat ze er heel veel belang óij hebben, om é^n of twee punten te vergaren, mede door de ver- De harlekijn Ook een excentriek, maar eventueel wel te dragen ensemble trok onze aan dacht. De broek had zeer wijde pijpen maar de ene was wit. de ^ndere zwart De trui, gemaakt van de zelfde kunst stof als de broek, was schuin ver deeld in blokken en een effen zwart stuk Hoewel het geheel enigszins har lekijnachtig aandeed, kon het toch onze goedkeuring wegdragen omdat er met orlon acrylvezel plus wol zo'n charmant effect werd bereikt. Dat de pantalon met de wijd uitlopende pij pen nog Steeds niet ls vergeten, bleek wel uit een appelgroen pakje De broek, de schoenen-en de stola waren alle drie vervaardigd uit jersey, ter wijl ook de naden van het jumpertje omzoomd waren met jersey bies. Dit ensemble bleek veel aantrekkelijker en zelfs niet alleen voor Ln huis. om dat het op ons een normaler indruk maakte. De mode wil exentriek zijn. maar als we Iets geregeld moeten dra gen kunnen we moeilijk telkens als een harlekijn te voorschijn komen Een goede gastvrou\ behoort zich bo vendien niet opvallend te kleden, om dat ze haar gasten de eer moet laten het mooist of het meest bizar voor de dag te komen Daarom weten wij wel zeker, dat de Nederlandse huismoeders van deze grillige creaties geen gebruik Mao gelooft vooral in zichzelf. Wat zijn uiterlijk aangaat is hij plomp, grof gebouwd en hij heeft het lichaam van een boer. Met zijn door sterke rimpels geploegd gelaat en zijn stevige, ietwat logge lichaams bouw doet Mao denken aan een on matige en barse kroegbaas van een herberg langs de grote weg Maar hij loopt met een lichte tred, behoedzaam, gaan maken. Dat neemt niet weg. dat we toch wel eens willen zien hoe an deren zich durven kleden of hot de couturiers ons gekleed zouden wil len zien! Onze plaatsgenoot, de heer C Kuijper heeft ln hotel „De Klein Witte" een zware stnjd geleverd ln het vijfdaagse biljartkampioenschap ln de vierde klas se llbre Maandagavond verloor Kuijper. die lid ls van de biljartvereniging „Onder de Linden te Baarn". maar daarna wist hij alle partijen te winnen. Er werd om het kampioenschap gespeeld tus sen de finalisten v d Veur. Floor. Van Buuren, Hartogsveld. Taling. Werk hoven, Tuenter en Kuijper De laatste avond moest de beslissinr brengen Tuenter en Kuijper bonden de laatste strijd aan en aan spanning was geen gebrek. Kuijper stond vrij spoedig een paar punten voor, maar Tuenter haalde steeds in. todat Kuijper tenslotte op 74 en Tuenter op 72 caramboles kwam Tuenter stootte mis en onder adembe nemende stilte wist Kuijper de laatste carambole te maken. Hij was kam pioen. De voorzitter van het district, de heer D v d Meer reikte hem de bondsme- dallle uit. benevens verschillende ca- deaux. Alle finalisten ontvingen ver volgens geschenken van 't district, de verenigingen en van de hotelhouder v. d. Veur De eindstand is; C Kuijper 12 494 252 1.96 Van der Veur 10 486 258 1 88 Van Buuren 10 463 259 1.78 Taling 8 476 248 1.92 Tuenter 6 447 241 1.85 Werkhoven 6 443 290 1.52 Hartogsveld 2 473 254 1.86 P. Floor 2 413 244 1.69 Binnenshuis worden vaak kleren ge dragen die niet geschikt zijn voor een wandeling bij het boodschappen doen of tijdens het drinken van een kopje koffie op een terrasje of in een restaurant Thuis, waar ledereen zich p zijn gemak voelt en waar je niet De leden van de afdeling Soest van de Algemene bond van ouden van dagen hebben met twee bussen hun najaarsbustocht gehouden. Het is een prachtige tocht geworden, waarbij vele kustplaateen werden aangedaan. Tij dens de laatste aanleg werd een col lecte gehouden voor een geschenk voor de penningmeesteresse. mevr Belt. die deze tocht niet kon meemaken door haar verblijf in een ziekenhuis Over de jeugdige appelgroene broek wordt een gebreid anorak in een bijpassende kleur groen Dit gastvrouw-ensemble is ver vaardigd uit orlon en hoewM de zwarte en witte pijp harlr- ki.jnachtig aandoen staat h«t erg charmant.

Soester Courant | 1965 | | pagina 5