Ondanks is er een uitbreiding en verbetering tekort aan sportaccomodatie tok beuken Kans tegen Zwitsers? Gelderland Meubelen doorsmfren Toenemende zorg voor Soesterberg najaarscollectie Wilson jongleert met angsten GARAGE BOSBOOM Maak nu reeds uw keuze uit onze grote in dames-, heren- en kinderschoenen Bioscoopprogramma Woninginrichting Oranje moet 17 oktober winnen Deelneming wereldkampioenschappen inzet autoverhuur fcc VEmnri ff N.V. 14-daagse radiouitzending onze eerste t.v.-uitzending in het nieuwe seizoen, Klaar terwijl U wacht RBEROI. S.MEERSTATIOX B.D.C.-nieuws POLITIE TEL. 4444 Voetbalprogramma voor zaterdag en zondag Verkoop van vlees Uit het verkeer genomen Medische dienst PREDIKBEURTEN R.K. Kerkdiensten Afgevaardigden van verenigingen die zijn aangesloten bij de Stichting Li chamelijke opvoeding en Sport .Soest' hebben tijdens de in de raadzaal ge houden deelnemersvergadering 1965 de balans en jaarrekening 1964 en de begroting 1964 goedgekeurd. De ver gadering werd geleid door de vlce- voorzltter van de Stichting, de heer P C. Pieren, omdat voorzitter K. de Haan afwezig was in verband met het overlijden van zijn vader. De heer Pieren verwelkomde de afge vaardigden en gaf daarna een over zicht van wat er in het afgelopen seizoen op sportgebied In onze ge meente is gebeurd Door het bedanken van wethouder W G. van Zadelhoff door zijn benoe ming tot lid van Gedeputeerde Sta ten vond een bestuurswisseling plaats; wethouder K de Haan nam de voor zittershamer over. Op 5 mei werd de gezamenlijke sport- mars door Soest gehouden Het Stich tingsbestuur betreurt het, dat niet ie dere vereniging vertegenwoordigd was, waardoor men geen volledig beeld kreeg van wat er in Soest op sport gebied te beleven valt De heer Pie ren bracht dank aan de leden en be stuursleden. die door hun aanwezig heid het voorbeeld gaven SCHOENHANDEL EN LUXE LEDERWAREN Koninginnelaan 76 - Tel 4145 Wij verstrekken Contant zegels, ook voor reparatie. In het afgelopen seizoen trad de wan delsportvereniging Olympla toe als nieuw Ud. Wat betreft de nieuwe gymnastiek zaal in de Lagere Technische School Eemland", zei de heer Pieren, dat de zaal voor bepaalde tijden aan vere nigingen is toegewezen. Hij zei het te betreuren, dat er nog onderhandeld moet worden over de data-verdeling. Als dat in orde is, beschikt de ge meente over een prachtige accomo- datie", aldus de heer Pieren De zaal in de voormalige school in de Kerkebuurt krijgt een belangrijke lunktie voor het onderbrengen van indoorsporten Ondanks dat ..lage pitje", aldus de heer Pieren, hiermee doelend op de weinig moderne zaal. De ruimte is overigens uitstekend ge schikt als leslokaal voor bijvoorbeeld een particuliere sportschool. De Stichting is er voorstander van, dat de zaal wordt verhuurd aan een particuliere sportschool, die immers langdurig van de zaal gebruik zal ma ken De verenigingen daarentegen zijn er vaak niet langer dan een paar maanden De Sportstichting acht het niet verantwoord de zaal geruime tijd onbenut te laten „De nieuwe plannen zijn nadelig voor de verenigingen, maar zij zullen begrip voor dit besluit moeten opbrengen", aldus de heer Pie ren. Hij zei tenslotte nog, dat het besluit was genomen met hel oog op de exploitatie Het sportcomplex aan de Bosstraat heeft er een accomodatie bijgekregen. die de toets der kritiek kan door staan Een bestuurslid van de K N. VB die het complex kwam bezichti gen, zei dat Soest veel grotere ge meenten vooruit is S E C en B D C hebben profijt van een nieuwe ingang. De heer Pieren maakte de afgevaardigde van SEC, voorzitter Wilhelm, zijn complimen ten voor zelfwerkzaamheid van de le den en het bestuur bij de bouw van het nieuwe club-kleedgebouw De honkbalaccomodatie voldoet aan de behoefte. In het begin waren er over het gebruik van het veld enige moeilijkheden, maar dit was 'n „com municatie-stop", volgens de heer Pie ren. De uitbreiding van de clubgebouw- en kleedaccomodatie van de Mixed Hoc keyclub kwam gereed, en is thans ge heel aangepast aan de nieuwe situa tie. Het probleem blijft, dat de hoc- keyterrelnen veel bespeeld worden door jongelui uit de omliggende woon wijken. waardoor er vernielingen worden aangericht De conclusie is dat een zeer duur hekwerk de enige mo gelijkheid is om de jeugd van de ter reinen af te houden Aan de Staringlaan werd een korfbal- veld aangelegd voor de korfbalvereni ging „De Meteoren" Het is een aan winst voor Soest Het is toe te juichen dat het veld niet ver uit het centrum ligt, maar er is bepaald, dat in nieu we uitbreidingsplannen behoorlijke accomodatie zal worden aangelegd Het veld zal in 1966 bespeeld kunnen worden Tot zolang zal de korfbal vereniging „inwonen" bij de hand balvereniging B D.C. De uitbreiding van de accomodatie gaat gestadig voort Dat neemt ech ter niet weg, dat de velden steeds meer gebruikt worden. De gemeente is uiteraard erg blij met de aankoop van een terrein aan de Ferd. Huycklaan, maar er bestaat desondanks een groot tekort Het bestuur van de Sport stichting vraagt zich dan ook af of de velden, die momenteel alleen voor zaterdagvoetbal worden gebruikt, in geschakeld kunnen worden, niet al leen voor zaterdagsport. maar ook voor zondagsport De velden zullen niet alleen als „zaterdagveld" gehand haafd kunnen blijven, willen de ove rige velden een niet te zware belas ting krijgen. Het Stichtingsbestuur zal geen goed keuring meer geven voor het gebruik van velden voor zogenoemd „wild" voetbal, bijv familie-voetbalwedstrij den of bedrijfsvoetbalwedstrijden. Men zal hieraan paal en perk stel len; de stichting is hiertoe wel ge noodzaakt door het steeds toenemen de gebruik van velden Er werd medegedeeld, dat besloten Is bij kampioenschappen van eerste teams deze een attentie aan te bie den in de vorm van een geldsbedrag, een stoffelijke blijk van waardering of de gemeentevlag De verenigingen kunnen zelf hun keuze bepalen De gemeente leverde in 1965 een bij drage van 92 470,51 De heer Peet zei vervolgens nog met betrekking tot de sportkeuring, dat dit nooit een gemakkelijke zaak is geweest. De heer Roeijmans heeft de sportkeuring een nieuwe Impuls ge geven Het aantal sportbeoefenaren neem evenwel toe en dit betekent een steeds zwaardere belasting. Daarom hebben enkele verenigingen verzocht om de sportkeuring onder de werk zaamheid van de Stichting te plaat sen De heer Peet zei, dat het moeilijk is om een medisch sportkeuringsbu reau goed ln elkaar te zetten. Soesterbergsestraat 51B t.o. busstation Soest-Zuid De Federatie van Nederlandse Medi sche Sportkeuring Bureaus stelt na melijk nogal hoge eisen, o a. finan ciële en ook wat betreft de techniek van het keuren. Het zal volgend jaar waarschijnlijk zo worden, dat er op de keuringsavond twee artsen aanwe zig zullen zijn en dat zij leder twee uren zullen keuren. Door deze ver nieuwingen is het bedrag per keuring wel hoger geworden Het zal nog na der bekeken worden, of dit mogelijk verlaagd zal kunnen worden. Nadat enkele vragen waren beant woord. schorste de heer Pieren de vergadering Het huishoudelijke ge deelte was hiermede achter de rug. Na de pauze hield een vertegenwoor diger van de afdeling opleiding en training van de Nederlandse Sport federatie een causerie over het nut van Bestuurskader-opleldingen e.a. Terwijl in Nederland nog wordt nagekaart over de duels tussen Feijenoord en Real Madrid, komt een nieuw voetbalevenement reeds naderbij. Op 17 oktober speelt het nationale elftal In de voorronde voor het wereld kampioenschap voetbal tegen Zwitserland en dat wordt een heel belangrijke wedstrijd. Oranje moet winnen, wil het nog een kans maken volgrnde zomer te kunnen deelnemen aan liet spectaculaire tournooi om de Jules-Rimetbeker. Natuurlijk koestert Nederland zich geen illusies daar temidden van de grootste voetballers van de wereld overeind te blijven maar het is toch al een hele attractie aan het tournooi te mogen meedoen. Hebben onze nationale elf een redelijke kans leggen de Zwitsers Men weet dat onze oranje-ploeg met Noord-Ierland, Zwitserland en Alba nië ls ingedeeld in pool V waarvan de winnaar het recht verkrijgt op deelneming aan de wereldkampioen schappen, die in Juli 1966 in Engeland zullen worden gehouden. Noord-Ierland leidt met 7 punten uit 5 wedstrijden en moet alleen nog te gen Albanië Zwitserland heeft 6 uit 4. Nederland 5 uit 4 Men mag aan nemen dat Ierland het puntloze Al banië zal verslaan en dat impliceert dat Nederland tweemaal van Zwitser land moet winnen om vla een beslis singswedstrijd tegen de Ieren nog 'n kans te maken Interessant is de situatie, waarin de Zwitsers verkeren Wanneer onze na- donale ploeg straks zal winnen, dan zijn de Zwitsers in feite uitgeschakeld, want dan kunnen zij via een even tuele thuiszege Ierland niet meer In halen. Het ls ops opgevallen, hoe zelden dit aspect nog ln de talrijke voorbeschouwingen over het komende duel met de Zwitsers ls betrokken. Immers, wint Nederland op eigen grondgebied, dan gaat men naar Zwit serland met de plezierige gedachte dat de Helveten in de uitslag van dit 2e duel niet bijster meer zijn geïn- resseerd. Dan zou deze uitwedstrijd voor ons minder moeilijk zijn dan hier en daar wordt gesuggereerd. Kortom, ons nationale team moet de 17e oktober alles op alles zetten om te winnen. Ten eerste om een goede kans te behouden, ten tweede om de Zwitsers direct als medegegadigde van zich af te schudden Technisch goed. Nederland doet er goed aan de Zwit- I LEGE MA AT Eemneesarweg 22. Baarn. tel.: 0 2954-3100 |b.g.g.4344) Luistert naar onze op maandag 11 okt. as., van 18.20- 18.30, over Hilv. I (402 m) Tot en met zaterdag draait in het City Theater de film „Mlciste in het ste- n n tijdperk" Het verhaal speelt zich af in de grijze oudheid. De Dorak-stam ■vestigt zich op een vruchtbaar stuk grond, maar wordt overvallen door de woeste Druïdenstam. Deze richt een we re slachting aan en voert de buit- g -naakte vrouwen naar de grotten in de bossen, waar zij wonen. Omdat de leider van de Dorak stam is gesneu- oi veld, wordt hij opgevolgd door Aidar, 0nze voorzitter mr Raedt, tel. 2983 die de hulp inroept van de om zijn kracht gevreesde Maclste. Met ziin hulp slagen zij erin de Druïden te verrassen Terwijl de Doraks met de heroverde vrouwen vluchten, levert Maciste in zijn eentje een gevecht; tegen de achtervolgers. gesloten seizoen van 1 juli tot Van zondag tot en met woensdag, uit- J5 augustus zal blijven gehandhaafd Kijkt die maandag voorts naar van 20.20-20.30 uur (Ned I) Bent U nog geen lid. meldt U dan bij Het bestuur van de afd. Soest-Soesterberg van de Volkspartij v. Vrijheid en Democratie. gezonderd dinsdag. ..In 90 nachten de wereld rond", een film, die het nachte- De velden mogen in die tijd alleen bij uitzondering worden bespeeld. Bijv Het plan bestaat om ln Soest een me disch sportkeuringsbureau op te rich ten. lijk amusement van alle wereldsteden i bij de afwikkeling van de competitie toont De film laat zien, hoe op de voor promotie- of degradatiewedstrij- meest uiteenliggende plaatsen ter we- den voor traditionele toernooien, reld de strip-tease wordt verheven tot Er bestaat een toenemende zorg met een geraffineerde kunstuiting. Maarbetrekking tot de velden in Soester- door al deze beelden, die de toeschou- berg In het afgelopen seizoen heeft wer amuseren, verbazen en schokken, nien er nog geen oplossing voor we- loopt als een pulden draad, de verering j ten te vinden Men moet, volgens de van de vrouw1 'heer Pieren, zo spoedig mogelijk met „De dief van Damascus" heet de film. de betrokken partijen tot een oplos die zondagmidag is te zien. Consul Ti-j stag zien J;e komen bulas houdt ervan in het door zijn troepen bezette Syrië redevoeringen te houden. Niemand houdt daarvan, maar men is verplicht te luisteren. Slechts twee mannen vinden al die redevoeringen niet erg: Jezel en Tisba. twee uitgekookte dieven, die in de mensenmenigte altijd wel een goede slag weten te slaan. Als Jezel verliefd raakt. geeft hij zijn „bestaan" op. Maar hij krijgt concurrentie van een rijke man. die nog geld krijgt van de vader van Jezel's geliefde. Hij besluit dit geld door diefstal bij elkaar te brengen Zij wordt echter door Ro meinse soldaten ontvoerd. Ze wordt bevrijd, maar er komen nog meer sol daten om haar opnieuw gevangen te nemen. Zover komt het echter niet. want de soldaten voeren een befaamd Romeins vaandel mee. Jezel en Tisba weten dit te ontvreemden en de sol daten worden hierdoor zo gedemorall- •éerd, dat zij de achtervolging verder weigeren in te zetten. In Soesterberg is het zelfs zo, dat sportmensen naar Zeist moeten om zich te laten keuren „De zaak staat op poten", aldus de heer Pieren, die verder zei. dat er zo 'snel mogelijk met de doktoren overleg zal worden gepleegd om de zaak „rond" te ma ken In 1966 hoopt men te kunnen starten met het sportbureau. De vice-voorzitter bracht dank aan schoten de dienst gemeentewerken en vooral stellen sers. die in het eminente schakelspe ler Durr een hunner sterkste troeven hebben, niet te onderschatten. Vier jaar geleden dachten de Belgen en Zweden, dat zij in hun pool zouden uitmaken wie naar Chili zou gaan, maar het werd Zwitserland In wedstrijden, die van zeer grote be tekenis zijn, leggen de Zwitsers vaak een ijver aan de dag, die tot verras sende uitslagen leiden. In tegenstel ling tot Nederland zijn zij er wèl in geslaagd de Ieren thuis te kloppen. (2-1). Het Zwitserse clubvoetbal staat be slist op een hoger peil dan het Ne derlandse clubvoetbal Twee jaar gele den werd dat trouwens nog eens heel duidelijk, toen landskampioen P.S V. door een aanmerkelijk beter voetbal lend FC Zürich van zijn cupillusies werd beroofd. De drie beste clubs van dit land. kampioen Lausanne, Servette en La Chaux de Fonds, waaruit een groot deel van de nationale ploeg wordt gerecruteerd, spelen technisch uitstekend voetbal, dat meer aan An- derlecht dan aan Feijenoord of D W S doet denken. Dit seizoen zijn deze drie ploegen ech ter niet zo sterk gestart en daarom is de kans niet gering dat het Zwit serse elftal vergeleken met vorig jaar op verschillende plaatsen zal worden gewijzigd Met name het goed-draai- 'nde Zürich werkt zich weer aardig naar de top en heeft in spelers als Kunz en Künzll goede krachten voor het nationaal elftal Geen schot. Het speltype van de Zwitsers ligt ons Nederlanders echter en daarom zien we het duel met de Helveten niet zon der vertrouwen tegemoet. De voetbal lers uit het bergland leggen een voor keur voor de korte pass aan de dag. Zij gebruiken zelden het wapen van de diepte-pass Men krijgt dikwijls de indruk dat zij de bal in het vijandelijke doel willen combineren, in plaats van met harde de doelman op de proef te Daarom konden onze landge- aan plantsoenendienst voor wat deze in het afgelopen seizoen aan de vel den heeft gedaan Verder bracht hij dank aan de directeur van de Stich ting. de heer Th M Peet, voor het vele werk, dat hij ook ln 1965 weer heeft verricht in het belang van de sport. Ook de (niet aanwezige) heer E Roeijmans werd bedankt voor het werk, dat hij belangeloos voor de sportkeuring heeft verzet. noten Pierre Kerkhofs en Teunissen in Zwitserland zo'n furore maken Deze knapen weten wat schieten ls, zij kunnen de fraaie breipatronen met 'n doeltreffend schot afwerken In Zwitserland begrijpt niemand dat noch Kerkhofs, noch Teunissen zich in Nederland een internationale car rière wisten op te bouwen Trainer Foni zou deze Nederlanders gaarne in zijn nationale elftal willen opstel len, want in zijn land is het gebrek aan schutters nog heel wat groter dan bij ons Hoe dikwijls toonde het Zwit serse binnentrio zich niet onmachtig in het beutten van de fraaie voorzet ten. waarmee de rappe rechtsbuiten Vuillemin (La Chaux de Fonds) hun bedeelde Overrompelen De oranjemannen maken tegen deze Zwitsers, die overigens defensief veel beter van wanten weten, zeker een kans. wanneer men althans niet ver valt in korte combinaties, want op dit vlak zijn de Helveten nu eenmaal veel bedrevener dan wij Met strakke diep- te-passes moeten openingen in de Zwitserse defensie worden gevonden, een defensie die door open snelle aan vallen het best te overrompelen zal zijn, want Juist dat soort voetbal zijn de Zwitsers niet gewend Een topploeg als Lausanne bijvoor beeld speelde deze zomer enkele zeer fraaie wedstrijden tegen Zuideuropese teams (oa tegen Di Stefano's Espag- nol tmaar tegen het Britse Burnley waren deze Zwitsers nergens Waar om niet? Omdat Burnley met snelle, open aanvallen zijn tegenstanders geen ogenblik de kans gaf het tik-tak spelletje te spelen, dat zij gewend zijn Zoals Burnley deze Zwitserse kampioen aanpakte, zo moet Nederland tegen Zwitserland ten strijde trekken Wat wil zeggen, met gebruik van de wa pens, welke de Helveten zelf niet han teren Daarom zouden wij graag spe lers als Franssen en Kruiver (mits in goede vorm) in onze nationale ploeg zien opgenomen, omdat juist deze Feijenoorders de kunst verstaan om met lange cross-passes openingen te forceren Dat zij technisch wellicht wat minder zijn dan een Muller en een Keizer doet er niet zoveel toe. want op het vlak der Individuele tech niek verslaat men de Zwitsers toch niet Spelen onze nationale elf werkelijk nuchter Nederlands voetbal, dan moet het mogelijk zijn de Zwitsers de 17de oktober een nederlaag toe te brengen, die óns een kans doet behouden en hen praktisch gesproken uitschakelt. drie werdstrijden de meerdere waren B D.C. 3 heeft een redelijke ploeg, maar mist echter afwerkers. Een gelijk spel of een kleine nederlaag zal geen slecht resultaat zijn van B D.C. 3 te gen het sterke team van Velox 5 De opstelling van BDC. 3 luidt: doel A. Pronk, achter A. Hilhorst en J. v. d. Deyssel; midden H Hilhorst, A. Roest en C. Hilhorst, voor B Wigt- man, W. v. d. Mast. J. v. d, Meulen, A. v. d. Breemer en E. Bodewes. AMSVORDE 4-B.D.C. 4 Zondag zal B D C. 4 haar eerste com petitiewedstrijd gaan spelen en wel uit tegen Amsvorde 4. B D C. 4 dat pas gedegradeerd is naar de reserve vierde klasse zal trachten het verloren terrein te herwinnen Het B DC.-team bestaat uit jonge spelers, die wel wat in hun mars hebben Een overwinning voor de BDC-ers ligt wel In de lijn der verwachtingen De opstelling van BDC 4 luidt: doel G. de Beer; achter P Jak en J Schut midden C. Wolfsen. A. Brouwer en V' Rademaker; voor M. v Dijk. J Beyer, G. Hilhorst, C Dorrestein en W. Hoo- geveen. De Britse premier Harold Wilson ls geen spreker die zijn gehoor in geest drift kan brengen Maar zijn z'n re devoeringen dan niet bezielend, knap zijn ze wel Zijn leiderschap van La- Dourparty. onaangevochten. berust meer op het ontzag voor zijn gees telijke vermogens dan op warme sym pathie En waarschijnlijk heeft Wilson dal bewust uitgebuit op het congres van zijn partij Met een koele redevoering die klonk als een klok, bevestigde hij zijn intelectueel overwicht En Jong leerde hij zeer verdienstelijk en ook zeer profijtelijk met een aantal ang sten In de eerste plaats maakte zijn zelf vertrouwen Indruk Tenslotte is er wel wat moed voor nodig om een partij congres onder ogen te komen na n kabinetsbewind te hebben gevoerd dat van de feitelijke eisen van het vorige congres zo goed als niets heeft ver wezenlijkt. De staalnationallsatie is min of meer geruisloos de ijskast in gegaan en met de stut van Labour, de vakbeweging, staat de regering op niet zo heel beste zakelijke voet Van een vergroting van de welvaart merkt men evenmin veel, wel van een ver- soberingspolitiek die het leven duur maakt Geen langdurige wachttijd daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan Vakkundig personeel. Eerste klas smeermiddelen. Birksttaat 105 - Soest - Telef. 3256 P.V.C.-B.D.C. B D.C. gaat zondag in Utrecht een zware strijd tegemoet tegen P V C De ze ploeg behoort tot een der sterkst# teams van de afdeling. Het is een jong team en speelt technisch be kwaam voetbal Wil B D.C. in de run ning blijven, dan dienen zij te win nen van P V Cmaar deze ploeg is beslist op herstel van de zondag J.l. geleden nederlaag tegen E.M.Mzodat B D.C. op zware tegenstand moet re- Kenen. Wanneer B DC zondag wat meer geluk heeft dan in de wedstrijd tegen Hoogland en Naarden, en de aanval wat beter op schot is, rekenen we zeker op een gelijk spel van de blauw-witten. Het is echter nog niet zeker of doel man Kok het doel weer zal verdedigen daar hij zondag j.l. een blessure heeft opgelopen B D C zal met het volgende team in de strijd komen: doel Kók; achter A Voet en T. v. d Mast: midden A van Asch. A v. d. Hengel en B Bakker; voor M v. d Lugt. J v d Lugt, J Beij er. J. Brouwer en J Westerveld. Reserve: J. Spoelstra en R. Kleinegris. A P W C. 2-B.D.C. 2 BD C 2, dat in de competitie slecht van start ging door een 4-0 nederlaag tegen S E C 3, heeft zich hersteld, door van N.S.C. 2 en Baarn 3 te win nen. Vooral de 5-2 zege tegen Baarn zullen de B.D.C -reserves enig vertrou wen gegeven hebben. Zondag gaat BDC. 2 de krachten van AP.WC 2 beproeven in Amersfoort. Het goed spe lende team van BDC. heeft in deze strijd zeker de kans om een kleine overwinning te behalen. De opstelling van BDC luidt: doel W. Hilhorst; achter W. v. d Breemer en Egberts; midden W v d. Hengel. H. v. d. Lugt en R. Brouwer; voor T Bunnik, F. v. d. Kant. E. Westerveld. D. Dorrestein en K. Verkerk. Reserves; H. Wouters en G Roest. VELOX 5-B.D.C. 3 BDC. 3 trekt zondag naar Utrecht om daar de stiijd aan te binden tegen Velox 5 Uit de eerste drie wedstrij den wisten de blauw-witten slechts 2 punten te veroveren, wat wel een klei ne teleurstelling is, omdat zij in alle Toch stelde Wilson vast dat hij zelfs bijzonder snel was met het verwe zenlijken van het verkiezingsprogram Nu hoeft hij zich inderdaad voor veel beleidszaken niet te generen, maar bepaald veel anders dan voorheen de conservatieven regeerden bestuurt hij Engeland nu ook weer niet Dreiging. Wilson speculeerde wellicht terecht op de afschuw die in labourkringen leeft om nu intern brokken te maken. Stel ie voor dat er weer verkiezin gen kwamen en de partij ditmaal op het nippertje verloor Dan kon het wel weer eens tien jaar duren voor socialisten aan de macht kwamen En voorlopig is de regering minstens zo zeer bedreigd door interne rebellie - die Labour zich met drie zetels meer derheid nagenoeg niet kan permitte ren - dan door de twee andere par tijen. Een wat rechtser socialist als Wyatt ls er daarom voor met de liberalen - negen zetels - wat nauwer contact te zoeken, als een soort verzekerings polls Dat wees Wilson af Niet hele maal overigens zo dat de deur voor Grimond dichtknalde. maar wel in principe. Laat de liberalen me maar steunen, zo ongeveer redeneerde hij, daarbij weer speculerend op de angst van de liberalen voor een verkiezing Grimond en de zijnen profiteren door gaans wel als de conservatieven terug lopen van mensen die geen labour- kandidaat wensen maar ook geen conservatief, maar minder als de be volking genoeg heeft van labour dan stemt men conservatief om zeker te zijn dat Labour niet aan de macht komt. Op 't slappe koord. Bovendien t-obben de liberalen met de akelige bijzonderheid dat in sommi ge districten hun kandidaat zeer link se kiezers heeft en in andere nogal rechtse: ze kunnen zich niet permit teren met Wilson helemaal in zee te gaan zonder een deel van hun men sen van zich te vervreemden Ze kun nen hem niet helemaal afvallen zon der een ander deel te grieven En tot slot Wilson kondigde aan dat hij eventueel het volk naar de stom bus zou roepen en haalde handig n fase in het regeringsprogram naar voren over de woningbouw, die hem 'n uitstekende verkiezingspropaganda geeft Het wisselt een beetje, maar tot dusver zijn er geen tekenen dat de ene of de andere partij een groot succes zou boeken bij verkiezingen Daarmee speculeert Wilson weer op de angst van de conservatieven voor n benauwd kleine overwinning, waarmee zij nog minder dan de gladde Wilson uit de voeten kunnen. Zo bij de overigen handig de vrees aangewakkerd hebbend, gaat Harold vol moed verder op het vrij slappe re- geringskoord. met groot vertoon van zelfvertrouwen jonglerend met de drie 7etels van zijn meerderheid En zon der angst dat de hele boel naar be neden tuimelt Het voetbalprogramma voor zaterdag en zondag ziet er als volgt uit: Zaterdag: 16 uur: SVP 1-Hees 1 16 uur: P.UEM 1-VV.Z '49 1 15 uur: Dolderse Boys 2-Hees 3 16 uur: V.V.Z. '49 3-T.OV 4 16 uur: SEC 2-Roda '46 2. Jeugdvoetbal: 16 uur: BD C A-C J V V A. 16 uur: SEC B-Qulck B 16 uur: B D.C B-Roda '46 A 10 uur: Amsvorde B-B D.C C 14 45 uur: V.VZ '49 A-Quick D 16 uur: Don Bosco A-SEC C 14 45 uur: Amersf Boys B-B D C E 14.45 uur: SEC a-Amsvorde a 14 45 uur' KV VA. a-B D C a 16 uur K.VVA b-B D C b 13 45 uur: VVZ '49 a-HV.C ee. 14 45 uur: SEC c-APWC ee 14.45 uur BDC f-Achterveld b 16 uur: JSV A-SE.C A Pupillen: 13 45 uur: BDC 1-SEC 1 13 45 uur: Odi '58-B D C 2 13 45 uur: SEC 2-KVVA 3 13 45 uur BDC 3-SEC 3 Zondag: 14.30 uur: SEC 1-V.VOG 1 14 30 uur: PVC 1-B D C 1 1430 uur: AP WC 2-BDC 2 12 uur: S E C. 3-V V.Z A 2 12 uur: Velox 5-BDC 3. 12 uur: Amsvorde 4-BDC 4 12 uur: SEC 5-WOG 3 14.30 uur BDC 6-APWC 5 12 uur BDC 7-Amersf Boys 5. 12 uur B D C. 9-B D.C 8 Morgenochtend. 9 uur, heeft aan het slachthuis verkoop van vlees plaats aan de houders van gele kaarten ge nummerd van 51 tot 243 N H alhier reed door Soest met een auto, die zoveel technische gebreken vertoonde, dat de politie het noodza kelijk vond het vehikel uit het verkeer te nemen De artsendienst wordt dit weekeinde waargenomen door de artsen: B C A Nicolas i opvolger van dr G v. Beurden1 Steenhoffstr 12. tel 2667 en J. W. Tervoert. Beatrixlaan 1. tel 2705. Tandartsen. Zaterdag en zondag van 13.00-13 30 uur H Abbring, Heideweg 68 Apotheek. Zaterdag en zondag apotheek Soeat- Zuid". Oranje-Groene Kruis. Zr Kropff, Middelwijkstraat 36 teL 2902 Wit-Gele Kruis Zr T Senden, Simon Stevinlaan K Soesterberg. tel. 03463-1359. Groene Kruis. Zr. Boom Braamweg 51. tel 4385. HERVORMDE KERKEN. Oude Kerk. 8 45 uur gezinsdienst 10 uur ds H Roest Viering H A. 19 uur ds J Mettau Viering H A Tijdens de morgendienst kleuteropptfc Fmmakerk 10 uur ds J Mettau Viering H A. 19 uur ds K van Liere Viering H l Tijdens de morgendienst kleuteroppA Heeskapel. 10 uur ds K van Liere. Viering HJL Eltheto. 1015 uur jeugdkerk Zonnegloren. 10 uur prof. dr. H Jonker uit UtreeMk Ichthus Kerk. 10 uur ds J. Fokkema Voorbereiding HA 17 uur ds J. Fokkema Viering H A. GEREFORMEERDE KERKEN. Julianakerk. 8.30 uur ds S de Jong Bed H A. 10.30 uur ds H. J Lambers Heerspink Bed HA 2.30 uur ds S de Jong Bed H A aan zieken en ouden van dagen 17 uur ds H J. Lambers Heerspink. Bed H A. en dankzegging Wilhelminakerk. 10 en 5 uur dr A Wind van Bussum. GEREFORMEEERDE KERK. Eltheto. 8.30 uur ds W. Borgdorff van BaariL 3 uur dienst CHR. GEREFORMEERDE KERK 10 uur ds P de Smit 6 uur ds Bouw van Eemdijk GEREF. GEMEENTE. Kleine Rembrandtzaal. 10 en 5 uur ds Schipaanboord van Apeldoorn VER. v. VRIJZ. GODSDIENSTIGEN. Afd. van de Ned. Protestantenbond. 10 uur ds N. Padt (NH EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE. Van Weedestraat 19. 10.30 uur eerw. heer J B Oosterwel- der van Amsterdam. ADVENTSGEMEENTE. Zaterdag 10 uur Bijbelstudie. 11 uur ds P. de Raad H A BAARN. DOOPSGEZINDF GEMEENTE. 10.30 tur ds H C Valeton EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE. 10 30 uur ds J W Sepmeijer. Hoofd- vlootpredikant te Den Haag 10.30 uur elke zondag kinderkerk. KERK SOEST, Steenhoffstraat. H Missen te 7.30, 10.45 en 12 uur. Hoogmis te 9 uur 's Avonds 7 uur lof- In de week de H. Missen te 8 en 9 uur. KERK SOESTDIJK, B. Grothestraat. H. Missen te 7.30. 10.45 en 12 uur. 9 uur Hoogmis In de week i uitgezonderd woensdag en zaterdag) H. Missen te 7.45 uur en 8.30 uur. Woensdag en zaterdag te 7.45 en 9 uur. KERK SOEST-Z., St. Willibrurdusstr. H Missen te 7.30 uur en 11 uur uur Hoogmis, 's Avonds 6 uur Lof.

Soester Courant | 1965 | | pagina 7