Lric de Noorman - De om Heidrun S.E.C. zorgde in 2de helft voor verrassing (EARAGE bosboom Twee chauffeurs jubileerden DOORSMEREN bbbbsM U komt toch ook Kien- en Dansavond MET RAAD EN DAAD Voor al uw FOTO-OPDRACHTEN Krabbels van Knelis V.V.O.G. met 3-2 verslagen ondanks 0-2 achterstand Klaar terwijl U wacht BEVER «L SMEERSTATWX SsbBB perissen- Fde Wölff BATENIHTR«'S Erkende AuSo- pis Scootcrrilsclio»! Volksonderwijs honderd iaar U heeft een gezellige avond en steunt Volksonderwijs Ons genoegen geeft uitvoering Eiermarkt Kaartavond van B.D.C. Opbrengst collecte BURGERLIJKE STAND Eerste Soester Begrafenis-Onderneming TEL. BRANDWEER 3 3 3 3 POLITIE TEL. 4444 Het heeft zondag niet aan spanning ontbroken bij S.E C-V.V.O.G. De niet overtuigende eerste helft van S.E C het weifelend optreden van de verde diging en de 0-1 achterstand bij de rust deen niet vermoeden, dat de twee de helft een zo boeiend verloop zou krijgen. Het publiek leefde hartstoch telijk mee in de spannendste fasen van de strijd, die een sportief verloop had. ondanks dat de scheidsrechter soms onbegrijpelijke beslissingen nam. vooral tegen S.E.C.Maar het bleef sportief in deze wedstrijd, die door S.E.C. met 3-2 werd gewonnen. 0-2 en eigenlijk verbaasde niemand zich daarover. Het was weer een fout van de S.E C.-defensie, die aan het doelpunt vooraf ging. De voor deze gelegenheid gele shirts dragende SE.C.-ers bleven staan, toen zij dachten, dat de bal de zijlijn, even voor bij de tribune, was gepasseerd Dat was blijkbaar niet het geval, want de grensrechter vlagde niet en de scheidsrechter liet dan ook doorspelen. Linksbuiten H. Grotenhuis zette de bal ongehinderd voor en voor rechtsbinnen La Maitre was het toen een koud kunstje Van Essen voor de tweede keer Met nog 24 minuten voor de boeg was er nog van alles mogelijk. V.V.O.G. ging fel in de aanval, maar doelpun ten vielen er niet meer. De gasten kre gen nog wel enkele fraaie kansen, vooral bij de verre ingooien van rechts binnen La Maitre. Het S.E.C.-doel kwam nog een paar maal in gevaar, o.a. bij hoekschoppen. De verdediging wist zich echter keurig staande te houden Zo verstreek de tijd. zonder dat er meer doelpunten vielen. De spanning hield de bezoekers, er waren er zo'n 2000 aan de Bosstraat, tot de laatste minuut op het veld Het eind signaal betekende voor S.E C. niet al leen een overwinning in cijfers, maar Zoals gezegd zag het daar. gezien het vertoonde spel in de eerste helft helemaal niet naar uit. Doelman Van Essen maakte een paar lelijke fouten, die de achterhoede tot grote voorzichtigheid dwongen. De halfspelers Van Breukelen en Van F.emmerden, die een uitstekend debuut maakten, moesten al hun aandacht op de verdediging concentreren, waardoor het middenveld volledig in handen van V.V.O.G. was Debutant Roder- mond maakte op de rechtsbackplaats aanvankelijk geen sterke indruk, maar herstelde zich later goed. Het had ai in de eerste minuut 0-1 kunnen zijn, wanneer de gasten de kans hadden benut, die uit de eerste aanval ontstond en waarbij een klu wen van verdedigers elkaar in de weg liep, terwijl doelman Van Essen ge slagen op de grond lag. Van Breuke len haalde de bal echter uit de doel- mond. waarmee dit gevaar geweken was. De gasten kregen nog meer kan sen Rechtsbinnen La Maitre en mid- voor Klaassen kwamen in goede schiet positie. maar ze wachtten net iets te lang. Zodoende kwam S.E.C. er goed koop af. Geen langdurige wachttijd daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan. Vakkundig personeel. Eerste klas smeermiddelen. Birkstraat 105 - Soest - Telef. 3256 het nakijken te geven (0-2). De Harderwijkse aanhang ging er eens recht voor zitten. Maar ze kwamen be drogen uit. want ineens herstelde S.E C. zich. Het doelpunt, dat Verhoeve in de achtste minuut scoorde, was een stimulans. Hij kreeg de bal door Van Gedipl. A.B A N -Instructeur PARKLAAN 33 - SUEST TELEFOON 3982 <02955» bgg 03498-1951 U wordt gehaald en gebracht. Baarn 5-8 Zeist. 5-5 S.E C. 5-7 Fortltudo 5-5 Holland 5-7 Donar 5-4 Saestum 5-6 V.V O G. 5-3 V.V.IJ 5-6 C.D.N. 5-3 Vriendensch. 5-6 Veenendaal 5-0 ïnhoffstraat 67 Soest Tel. :2169 Inmiddels zat de S.E C-voorhoede ook niet stil. De binnenspelers Duijst en Van de Broek kwamen steeds terug om de bal naar voren te dirigeren en er ontstonden daardoor zowaar nog en kele kansen. Verhoeve kopte na een kwartier uit een ingooi net naast en loste even later een keihard schot, waaruit de bal rakelings over ging. In de 20ste minuut scoorde V V.Ö.G.- midvoor Klaassen, maar omdat hij in eerste instantie tegen de paal had gekopt en de terugspringende bal met de hand opving, werd deze treffer te recht afgekeurd. Linksbinnen R. Gro tenhuis brak een keer gevaarlijk door. Od het moment dat hij zou schieten, slaagde Hooijer erin de bal met een sliding tot hoekschop te verwerken. In de 27ste minuut voorzag Duyst Ha- nasbei van een goede pass Hij kwam alleen voor doelman Mighelsen te staan, die door tijdig uitlopen een ze ker schijnende treffer wist te voor komen. Het waren echter speldeprik- ken, die de V.V.O.G-defensie verder niet verontrustten. Het meeste gevaar deed zich voor het doel van Van Essen voor. Er ontstonden enkele benauwde momenten en het kon niet anders of er zou een doelpunt moeten vallen. Dat kwam dan ook, al duurde het tot even voor de rust en al moest er een fout van de S E.C.-doelman aan te pas komen Hij liep niet uit, toen Van Breukelen de bal op hem terugspeelde. Rechtsbuiten Kok had dat gezien en zette zijn hoofd onder de bal Back Hooijer deed glijdend nog een poging een doelpunt te voorkomen, maar het lukte hem niet. Direkt na de aftrap ging de rust in Ook in de tweede helft hadden de Harderwijkers aanvankelijk het initia tief De S E.C.-verdediging, waarin De Rooij op de spilplaats voor de "gebles seerde Ruttenberg verdienstelijk werk deed, moest alle zeilen bijzetten om eerder onheil te voorkomen. Het lukte tot de vierde minuut. Toen werd het Berkel toegespeeld en gaf van dichtbij doelman Mighelsen geen kans (1-2). Het publiek begon zich te roeren en twee minuten later kon de Soester aanhang weer juichen. V.V.O.G dat steeds ver opdrong en al enkele malen door het oog van de naald was gekro pen, bleef aandringen op het doel van Van Essen. Het middenveld, tot dan toe onbetwist Hardewijks gebied, werd verwaarloosd. V.V.O.G legde zelf de basis voor de Soester zege. In de tiende minuut viel het doelpunt, dat er eigenlijk al lang had ingezeten. Een verre pass van Van de Broek over de verdedigers heen. bracht Hanasbei in goede positie. Hij had nog even gezelschap van back Veldkamp, maar die moest het in snelheid tegen de S.E.C.-rechtsbuiten afleggen Met een knap schot, in het uiterste hoekje, passeerde hij Mighelsen en zorgde daarmee voor 2-2 Een verrassende wending in deze strijd, die eigenlijk niemand had voorzien. VV.O.G maakte toen de fout niet in de verdediging te gaan. De gasten gooiden alles op de aanval Ook de halfspelers gingen mee naar voren. Dat zorgde wel voor een grote drukte op de S.E.C.-helft, maar niet voor doel punten. want de defensie had zich na de zwakke eerst helft knap hersteld. Bovendien werd bijna elke bal dooi de lucht gespeeld en dat was een kolfje naar de hand van de SEC- verdedigers. die er wel raad mee wis ten. Van Breukelen maakt in de 20ste mi nuut op eigen helft de bal vrij en plaatste hoog en ver naar voren. Weer tastte de afwezige V.V O.G.-defensie mis. Van de Broek stevende alleen op Mighelsen af en hoewel hij nog werd aangevallen, loste hij toch een schot, dat, naar later zou blijken het winnen de doelpunt opleveren, 3-2. Voor de rust had de SE.C.-voorhoede weinig kans tegen de V.V.O.G.- achterhoede, die dan ook weinig keren in ge vaar is geweest. Hier neemt midvoor Ve»hoe- ve (uiterst links) het in z'n eentje op tegen viip Harderwijkse ver dedigers. ook een morele overwinning. Juichend werd het laatste fluitsignaal begroet. Door deze zege heeft SEC. z'n positie op de ranglijst versterkt. Het staat thans op de tweede plaats, achter Baarn. dat vorig seizoen degradeerde. De stand is: In het kader van de activiteiten die overal in Nederland zullen worden ontplooid naar aanleiding van het honderdjarig bestaan van Volksonder wijs. blijft ook ons Soest niet achter. Opende de lagere school aan de Beetz- laan de rij met een zeer geslaagde door de kinderen opgezette padden stoelententoonstelling. op woensdag 5 oktober kwamen bij de lagere school aan de Molenstraat alle hens aan dek. In uitstekende samenwerking en een uitmuntende organisatie leverde de school (nu nog een driemansschool) een topprestatie door een enorm aan tal oliebollen aan de man te brengen, oliebollen, die bovendien zo zeer in de smaak vielen, dat van een complete run op de oliebollen kon worden ge sproken. Wij hoeven u nauwelijks te vertellen, dat er hard zeer hard is geploeterd 's Morgens vroeg al waren de dames van de school (onderwijzeressen, echt genoten en leden van de oudercom missie) aan het bakken 's Avonds laat pas werd de laatste bol uit de ziedende olie gewipt De kinderen hebben met het gebruikelijke jeugdige enthousias me verkocht en rondgebracht en ge zorgd. dat aan het einde van een wel bestede dag een boven verwachting groot batig saldo aan Volksonderwijs kon worden afgedragen. Een mooi financieel resultaat voor Volksonderwijs, maar bovenal een prachtig resultaat voor de school aan de Molenstraat en een bewijs dat ook hier de Juiste geest" van samenwerking tussen school, ouders en kinderen heerst. En komt juist dit niet aan de kinderen bij het onderwijs en de ka raktervorming ten goede. Bovengenoemde activiteiten zijn een onderdeel van een lange reeks, welke gehouden zal worden in de maanden oktober tot en met december Donderdagavond a s houdt Volkson derwijs in ..De Rank" een kien- en dansavond, voor welke prettige avond wij u verwijzen naar onderstaande advertentie. in „DE RANK", op donderdag 14 oktober, 8 uur. De toneelvereniging „Ons Genoegen" geeft zaterdagavond in het St. Jo- sephgebouw. de le uitvoering in dit winterseizoen. Opgevoerd zal worden het toneelspel „Kinderen beslissen" van Ivan Butler. Op de Amersfoortse eiermarkt worden aaneevoerd 30 000 stuks in prijzen van f 10 25 tot f 17.— Mlddenprijs 16.75. Prijs per kg. 2.66. INKOMSTENBELASTING. Hoeveel inkomstenbelasting moet ik betalen bij een Inkomen van 16.000.Mijn vrouw en lk zijn beiden gepensioneerd (oud-onderwijsmensen), beiden boven 70 jaar en er is van ons belden loon belasting afgehouden ln 1964 Het ge schat zuiver inkomen van ons beiden voor de inkomstenbelasting 1964 is f 16.644.Het bedrag van die be lasting Is vastgesteld op 1746,— ex clusief de loonbelasting die reeds ln 1964 is afgehouden Is dit bedrag vol gens uw mening juist? vraagt H. Z. Antwoord: Over een inkomen ad f 16.644.— bent u. na aftrek van 2 maal 100.verwervingskosten (voor u en uw echtgenote apart) en rekening gehouden met de ouderdomsaftrek. verschuldigd f 3167.inkomstenbelas ting. De reeds ingehouden loonbelas ting komt hierop in mindering Dat deze zoveel lager ls komt doordat zij apart is berekend over de beide pen sioenen. Door de progressie van het tarief is de belasting over het dubbele inkomen aanzienlijk hogpr dan twee maal de belasting over Iedere helft. GRAFRECHT. Na hoeveel jaar ver- laart een grafrecht? vraagt A J v. d B. Antwoord: Als u niet meer ln het be zit bent van de papieren, dan kunt u zich het beste wenden tot de directie van de begraafplaats In de desbetref fende akte moet vermeld staan hoeveel jaar u recht hebt op dit graf. In de kantine van de voetbalvereniging B D C. aan de Bosstraat wordt don derdagavond a s de volgende ronde ge speeld ln de klaverjascompetitie. Er zijn steeds veel deelnemers Ook het vorig seizoen is deze competitie een succes geworden, waarom B.D.C. deze heeft geprolongeerd. De wedstrijden beginnen om acht uur. De beide touringcar-chauffeurs van fa. W r Tensen. de heren C Geere- steiin en A van Riemsdijk, die jl vrijdag hun 40-jarig jubileum vierden als chauffeur bij fa Tensen. ter wij] de heer en mevrouw Van Riems dijk tevens hun 40-iari? huwelijk her dachten, werden t~n hu'ze van de heer P. Tensen gehuldigd, die hen beiden prees voor de nauwgezetheid, hulp vaardigheid en vriendelijkheid tegen over de passagiers en de goede zorg voor het materiaal. De heer Tensen wees erop. dat beiden in de 40 jaren geen ernstig ongeluk hadden meegemaakt of veroorzaakt, hoewel zij in die jaren duizenden en nog eens duizenden kilometers afleg den. Uit dankbaarheid overhandigde de heer Tensen ieder een enveloppe met inhoud Afzonderlijk hielden de jubilarissen daarna in hun woning een druk be zochte receptie. Van de Philipsfabriek te Hilversum ontving ieder een elec- trisch scheerapparaat. Van het N V V., afdeling personenvervoer, een grote fruitmand. Door de heer A M Hovestad. schoon zoon van de heer Tensen, werden de jubilarissen in het zonnetje gezet voor hun prettige omgang met alle collega's en namens de bedrijfsvereniging schonk hij ieder een enveloppe met inhoud. Mevr. M C. Kruik-De Man. de bejaar denmoeder van de U V.Vbedankte beide chauffeurs voor de hulpvaardig heid bij het vervoer van de bejaarden en schonk ieder een doos sigaren Er werden veel bloemen aangeboden alsmede vele cadeau's en velen, w o alle collega's, kwamen beide jubilaris sen feliciteren. De door de Vereniging voor Dierenbe scherming in Soest gehouden collecte heeft opgebracht 2269.82 SPECIALIST OP FOTO- EN FILMGEBIED Burg Grothestraat 45 - Telef 3917 De 40-jarige jubilarissen Geerestein en Van Riemsdijk bij één van hun „vervoermiddelen". AT Ajje 't mlng vraogt mok zeige, dattut harrefst wordt Jon ge, jonge, wat een blaodere laangs de weege en wat een dikke mist de laot- ste daoge Gedurig kajje geen haand veur ooge zien Je mot duvels uut- kieke, waant 'n on geluk zit ln een klein gaotje Maor heus niet allenig deur 't weer. waant van de week zag ik 's aoves een mo- terriejer onderuut gaon op de Soes- derbarregsestraot. Hie most plotseling remme en omdatter nog vaars zaand lag deurdat de straot paas 's middags klaor was ekomme, naodattie veur de zoveulste keer een heule poos affe- sloote was eweest. ging le teuge de grongd Juust teuge een otomeblel an, maor gelukkig stond die stil Maor veur de zellufde cente had ut aanders uut kenne paake. allenig omdatter nog een laog zaand lag. Nong heb ik ut over de Soesierbar- regsestraot, maor daor wou ik eigeluk heulegaor nle over praote, waant daor is al genog over eschreeve Hoe wel ut wel weer zo zal weeze, dattut nog loang nie de laotste keer is. dat- tie weg ope gaot 't Is al zo'n keer of vief ebeurd van 't jaor. schaat ik zo Maor ikke wilde 't meer over de har refst hebbe. waant daordeur beure veul ongelukke Kiek. waant deurdat- ter weer eikels, blaoje en beukenoot- jes gaon vaale egaon de kingders die weer opraope Eikels en laoje veur de varrkes. daor verdiene die kingders nog wat an. en beukenootjes om te poffe. Daor verdiene zullle niks an maor da is meraokels lekker Ik bin een paor keer op mlng fietsie over de hoofdweg ekomme. maor jon- ges, jonges, wa is da gevaorluk Die jonges en deerntjes die loope soms zo maor 't fietspaad op as zullie een nootje of een eikel zien leige Ik schrik mlng een aop. Gelukkig riej ik nooit haard, dus bin ik d'r goed deur ekomme. maor ge vaorluk blief ut Ik zou gevalle zijn, maor da zou nie zo aareg weeze Die arreme kingders. die zouwe d'r mes- schien slechter afkomme. Maor jao. 't is hullie eige schuld En nong wil ik hier zeige kingders, kiek toch goed uut as jullie tusse de bome an 't eikels of beukenootjes raope blnne. De minse in de otome- biele op de hoofdweg schrikke zich een hoedje as zullie jullie zomaor de straot op zien draove en de fietsers net zo As jullie bie 't uut school komme dan toch wille raope, kiek dan toch veural goed uut. D'r beurre al veuls te veul ongelukke en zoiets is da raope toch nie waord. Waant je ken mit beuke nootjes nog zoveul verdiene een ke- potte fiets of otomebiel of zellufs ziekhuuskoste haol je d'r nooit uut Waor of nie 0 GEBOREN: Anita Hendrika. dochter van N. Speksnijder en J H van Gin- kel. Veldm. Montgomeryweg 5 Cor- nilis Adriaan, zoon van A A. Kuijer en C Th M van Burgsteden Korte Hartweg 27. Jan Hendrikus. zoon van H Schokker en J van Straaten, Heuvelweg 17 Karin, dochter A C. van Schuijlenburg en L G de Jong, St. Willlibrordusstraat 7 Theo. zoon van W. M van Leuveren en W Blijle- ven. Molenstraat 123 Anthonius Petrus Maria, zoon van A. P. C Hooft en H C Blom. Korte Brinkweg 65 Miranda Ingrid, dochter van W K J. Immerzeel en G J C Tulp. Jan Steen laan 7. Stefan Franciscus. zoon vatt F. P A. Ammerlaan en U F M van Helsdingen. Saenredamplagntsoen 53. Jacquellne Francoise. dochter van N A F. Luijten en M H Doorenspleet, Gallenkamp Pelsweg 24 Frank, zoon van R. Dobben en Th H C. Meeder» Van Goyenlaan 154. Ernestine Eli* zabeth Maria, dochter van H van der Flier en E A de Heer. Beetzlaan 143. Destrée Aleida Maria dochter van S. B. M Bakker en V M. E Coppens, Hartweg 53. George Edwin, zoon van F. J Pelupessy en L E Voogel. Burg Grothestraat 35 ONDERTROUW Mahmoud Ravanl Azar. Pelkaanweg 2 en Adolphina Eli- sabeth Maria Nijssen. Pelikaanweg 2. Johannes Hendrikus Antonius van der Schoot, Casimirstraat 17. Eindho ven en Johanna Antoinette Wilhelmina Maria van de Berg. Kerkpad Z Z 96 Johannes Berleman. Oude Tempellaan 4 en Allda Margaretha Willems, Simon Stevinlaan 25 Hij man Tokkie. Prof. Lorentzlaan 36 en Dina Janna van den Broek, Hoevelakenseweg 115. Barne- veld Cornelis Verspuy. Jan Steen laan 1 en Elisabeth Maria Messersmid, Rembrandtlaan 16. Delft Hendrik Cornelis Tesser. Chr Huygenslaan 61 en Anna Ros, Chr Huygenslaan 61 GEHUWD: Gerrit Roelof de Haan. Si mon Stevinweg 102. Hilversum en Ma ria Christina Alida Stalenhoef. Konin- ginnelaan 101 Cornelis Rijkaart, Prins Bernhardlaan 38 en Johanna Geertruida Teeken, Noorderweg 23 Jacobus Johannes de Jong. De Zoom 1 en Wijmpje Jacoba van Hornsveld, Koninginnelaan 159. Daniël Maurits Elisabeth Koek. Haarlemmerstraat 7, Campagne, Rubenslaan 96 en Dina Zandvoort Maas Jan Plantagle, Bakkersweg 9. Barneveld en Trijntje Wopkjen de Boer Insingerstraat 59 Heidrun' roept Pum-Pum hijgend, wanneer hij buiten adem het vertrek van de koningin komt binnenhollen. Zij brief aan koning schrijven. Zij op koning wachten? In opperste verba zing ziet Winonah hem aan. Wat zegt ge daar. Pum-Pum, vraagt zij. Heidrun? Waar is zij? Wat weet ge van haar? Haast struikelend over zijn woorden, deelt de dwerg mede wat hij zo juist heeft gehoord. Naar burcht van Heer Wendir gaan! besluit hij. ik hoorde hem duidelijk zeggen: Daar op koning wachten! Winonah rijst op Haar gelaat staat onbewogen. Kom' zegt zij. wij gaan heer Wendir opzoeken! Bij de ingang van Wendir's vertrek ken aarzelt Winonah even, maar Pum- Pum bemerkt het niet en beslist schuift hij de gordijnen opzij. Maar noch Wendir. noch Heidrun, bevindt zich hier. Slechts Draga wendt zich met een verraste beweging naar de koningin. Waar ls uw broeder? vraagt Winonah streng. Ik wens hem te spreken! Luchthartig haalt Draga de schouders op. Heer Wendir is niet hier! zegt ze met nauwverholen leedvermaak. Zaken van het rijk hebben hem weggeroepen' Van het rijk? zegt de koningin fron send. Draga knikt. Zijn de persoonlijke zaken van de koning dan geen rijks zaken? vraagt ze met goedgespeelde verbazing. Winonah ziet de hofdame doordrin gend aan, maar Draga wendt het hoofd af en gaat voort: Heer Wendir geeft uitvoering aan ze kere opdrachten van de koning inzake de dochter van Olaf. Na de aankomst van de geschenken.... Met grote be wondering ziet de koningin haar aan. Wat bedoelt ge daarmede? zegt ze drei- génd, verklaar u nader, Draga! Dir. H. W. Vellinga Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 Begrafenis. Crematie. Transport (Rouwkamer) OVERLEDEN: Wilhelmina Hendrika Goldberg. 57 jaar. Van Weedestraat 27. Pieter de Haan. 85 jaar, weduw naar van G Baas. Dalweg 42 Hen- drina Amelia Hendrika Frederik. 76 jaar, Nwe Gracht 205, Utrecht. Wil helmina Johanna Rosina Vermeer. 88 jaar. weduwe van M. de Lange. Bos straat 2.

Soester Courant | 1965 | | pagina 6