Prinses Margriet als verpleegster „De kat die niet bestaat" 35 personen Het oog gericht op een overval Auto sloeg over de kop Dinsdag 19 oktober 1965 Uitgave Drukkerij Smit - Soest lier 1965 *-Nv 44i 44e jaargang no. 79 Bureau voor redactie en administratie Van Weedestraat 29a. Soest Telefoon 2566 - Postgiro 126156 Zaterdagmiddagvoetbal V.V.Z.-S.E.C. 5-1 Keuring van trekpaarden Dronken op de fiets Smakelijk eten S.V.K.M.A. won beker Begin van brand kon tijdig worden geblust Diefstal opgehelderd Ruitersportvereniging Soestdijk Schennis der eerbaarheid Ernstig gewond bij aanrijding Aanvullingsagenda voor de raadsvergadering van morgen Abonzi. p. fewart. f2 50 - per post f3. soestekITourant ter post f3.- Verschijnt Verschijnt Iedere dinsdag en rrijdag. bezorgen de Niet minder dan 35 personen zijn nodig om de Soester Cou rant 2 maal per week bij onze vele abonné's te bezorgen en zeer begrijpelijk moeten wij zo nu en dan een nieuwe be zorger voor een der 35 wijken aanstellen Nu gaat de bezorger, die in de WIEKSLOTERWEG en enkele straten in die omgeving be zorgt, ons verlaten en we zoe ken daarom een bezorger, die in die omgeving woont. Wie wii zich daarmee belasten? Gaarne spoedige aanbieding aan ons bureau Van Weede- straat 29A. Zes gemaskerde bandieten hebben vrijdag de Amro-bank in Tilburg overvallen. Ze hadden succes de bult bedroeg 900.000 gulden Bijna een miljoen. Verdiend in zeven minuten. Ze hoefden er alleen maar de dertig personeelsleden van de bank voor in bedwang te houden. Dat lukte best, dankzij de revolvers. Toen iedereen van de eerste schrik bekomen was, werd de politie gealarmeerd. Voordat die aankwam, waren de bankrovers al hoog en breed Tilburg uit, op weg naar de Belgische grens. De eerste berichten bereikten de pers. Fotografen en journalisten togen naar Tilburg, daar was nieuws te halen, dat de mensen zeker zouden lezen Want een overval op 'n bank op klaar lichte dag gaat er altijd wel in. Zoal» gewoonlijk beantwoordde de politie geduldig alle vragen, die er op dat moment te beantwoorden waren. Een van die antwoorden op een simpele vraag bleek wereldnieuws te zijn, dat via alle telexen werd verspreid Van een werkelijk groot alarm is geen sprake geweest. Om de eenvoudige re den, dat in het bankgebouw geen alarminstallatie aanwezig is In Tilburg is men blijkbaar goed van vertrouwen. Een afdoende alarmsy steem was niet nodig. Zoiets zou im mers in het drukke Tilburg niet kun nen gebeuren Het kon wel. en dat is doeltreffend bewezen Overigens werpt deze bankoverval 'n vraag op, die steeds meer wordt ge steld doen de banken wel voldoende moeite om het geld van de spaarders zoveel mogelijk te beschermen Het is echt geen zeldzaamheid, dat er ge schreven wordt over wisseltrucs en een greep in de kas Dat kan anno 1965 nog steeds. In het buitenland zijn de alarmin stallaties in vele soorten aanwezig. En aangebracht, anders heeft men er nog niets aan De druk op de knop, waardoor fototoestellen vanuit verschil lende hoeken opnamen maken van de overval. Dit systeem heeft z'n nut in het buitenland al meer dan eens be wezen De krantenfoto's hebben dat laten zien Er zijn landen, waar een uitstekend alarmsysteem de bank beveiligt. Op de vloer, ongeveer op de plaats waar de kassier zit, is een drukknop aange bracht, die, als hij wordt ingedrukt, rechtstreeks het politiebureau waar schuwt. Ongeveer hetzelfde systeem als een automatische brandmelder. Het apparaat in de bank reageert echter niet op een bepaalde hoeveel heid rook, maar op een stevige druk. Zo is het in het buitenland, ln on» land vindt men deze systemen kenne lijk niet zo goed. 't Lijkt met toch altijd toch maar beter een mindef goed alarmsysteem aan te brengen dan helemaal geen alarmsysteem. De gelegenheid maakt Immers nof steeds de dief KANTMAM. Voor de plaatselijke ontmoeting in het zaterdagmiddagvoetbal tussen V.V.Z. en SE C. bestond grote belangstelling. Na 10 minuten moest de keeper van S.E.C. reeds uitvallen doordat hij in botsing kwam met de rechtsbuiten Schaap van V.V.Z. Na 20 minuten zette Schaap scherp voor en linksbuiten Ruizendaal was er als de kippen bij om V.V.Z. de leiding te geven. Vijf minuten later bracht midvoor Hament met een kopbal de stand op 2-0. Na 35 minuten spelen kon S.E.C. de achterstand verkleinen. Linksbinnen Staal schoot zo hard in, dat de V.V.Z.- keeper de bal niet langs zich zag gaan. 2-1. Direct na rust was het weer Hament die scoorde. 3-1. Toen werd de strijd harder en veel vrije trappen moesten door beide partijen worden genomen. Doelpunten bleven echter uit omdat SE.C. met man en macht verdedigde. Na een half uur nam Ruizendaal een fraaie hoge hoekschop. Schaap stond klaar en via zijn hoofd verdween de bal in het S.E.C.-doel. 4-1 Zeven minuten later werd Hament weer in de gelegenheid gesteld tot scoren en het was raak. 5-1. Tot het laatste moment hield SE C. vol, maar het mocht niet meer baten. Het bestuur van V.V.Z. deelt mede, dat de voor a s woensdagavond vast gestelde lichtwedstrijd tussen V.V.Z. en B.D.C. geen doorgang kan vinden. Oorzaak hiervan is, dat Wim Grol, die het leeuwenaandeel heeft gehad in het aanleggen van de lichtinstallatie, plotseling ziek is geworden en thans verpleegd wordt ln het Dioconessenhuis te Hilversum. De Vereniging ter Bevordering van de Landbouw-tuigpaardenfokkerij hield een keuring van paarden uit Soest en omgeving op het terrein van de heer A. van Zijtveld aan de Biltseweg De proeven die alle paarden moesten afleggen bestonden uitwijze van aan zetten. werkwilligheid, trekhoudmg, gedrag tijdens het optuigen en aan spannen, trekvastheid, regelmaat van de gang. temperament en het gedrag tijdens de verrichtingen. Het A-certificaat werd uitgereikt aan de heer Kaats met ..Cadolijn" en de heer Van Dijk met „Urma". Het certificaat B behaalde de heer A. van Zijtveld met ..Carlotte", „Dorus" en „Urli", de heer Blom met „Vonja", de dames Strik met „Tosca" en de heer Stalenhoef met „Toortje". Mevrouv Brlnk-Zimmermann behaald» het certificaat C met „Corrie". De acties tegen de Indonesische com munistische partij zijn in Djakarta en hier en daar elders zeer vlug op gang gekomen, gestimuleerd door het leger en een merkwaardig verbond van is- lamietische en christelijke groeperin gen. Maar tegen de wil en wens van Soekarno in. Dat Soekarno zijn naam niet geeft aan de anti-communistische actie heeft verscheidene redenen. In de eerste plaats is hij wel zeer krijgs zuchtig met de mond, maar met de toepassing van geweld is hij altijd opvallend spaarzaam geweest Hij is een verzoener van nature in de bin nenlandse politiek, zoals bijvoorbeeld sterk bleek na de mislukte Suma- traanse opstand. Misschien ook niet alleen van nature, maar door nood- Wat wilde hij? Zijn ideaal was het eilandenrijk een heid en samenhang te geven en dat bereikt men niet door onderlinge ge vechten, maar juist door onderlinge gevechten onmogelijk te maken Een actie als nu tegen de P.K.I. heeft derhalve - en dat is een andere re den voor Soekarno's mildheid - het risico dat de steeds vermeden bur geroorlog toch in volle kracht uit barst, waarmee de bereikte basis van eenheid weer teniet kan gaan. Tot dusver heeft Soekarno steeds de sterkste pressie enigermate gevolgd en de andere groeperingen in de natie er mee verzoent wat inschikkelijk te zijn, zoals hij Aidit bewoog voor lief te nemen dat zijn wensen ook niet voor honderd procent werden inge willigd Aidit aanvaardde dit en be sloot kennelijk het proces van steeds verder doordringen onder niet geheel weerstane pressie door te zetten: op de lange duur zou hij dan toch wel zijn zin krijgen. Juist door dit laatste - en omdat be kend is dat Aidit bepaald geen dom oor is - lijkt het steeds onwaarschijn lijker dat de revolutie van Oengtoeng inderdaad volgens plan van de P.K.I. is uitgevoerd. Het lijkt veeleer zo dat Oentoengs actie juist de politiek op lange baan van Aidit doorkruiste. Het leger Minder mild dan Soekarno treedt het leger op, maar ook dit lijkt niet ge heel en al bereid het tot het uiterste te laten komen. Daarvoor kan een reden zijn dat niemand beter dan stafchef-minister Nasoetion weet hoe moeilijk het is een beslissende slag te leveren buiten de grote steden Hoe lang bijvoorbeeld duurde het niet voor een eind kwam aan de terreur van de Daroel Islam op Java, en hoe lang vergde het niet voor de opstand op de buiteneilanden de kop was inge drukt? Bovendien is nog niet zeker hoe de luchtmacht ten opzichte van de P K.I. staat. Na het leger is de P.K I. de best georganiseerde groep in Indone sië, die bovendien in leger en marine vrij sterk is geïnfiltreerd. Komt daar bij nog de luchtmacht, dan is het de vraag of Nasoetions trouwe legereen heden daar tegen opgewassen zijn. Temeer daar het leger voor leveranties en materiaal sterk op de sowjet-unie is aangewezen, die thans foei roept over de akties tegen de P.K.I. Die is weliswaar sterk op Peking georiën teerd, maar juist daarom kan Moskou Aidit niet aan zijn lot overlaten. Grote kans Dit is de kans om weer Russische in vloed te herwinnen in de Indonesi sche partij, een der grootste ter we reld en zeker in Azië een bondgenoot die door Peking en Kremlin heftig wordt begeerd. Wat het leger betreft, zal net wel licht al te vreden zijn als Soekarno een sterkere pressie van rechts krijgt te verduren, zo sterk dat zijn neiging tot harmonisatie eindelijk eens uit zijn linkse koers wordt gestuurd. Maar een wens is nog lang geen feit. Zoals 't nu gaat heeft het er meer de schijn van dat zich een situatie ont wikkelt waarin een rechts en een links kamp tegenover elkaar komen in een meedogenloze strijd Een strijd die bovendien gemakkelijk kan leiden tot interventie hetzij van Peking, hetzij van Moskou en mis schien van beide En dan gaat het om een gebied dat strategisch nog veel belangrijker is dan Vietnam, zo dat dan ook van de andere kant de inmenging niet uit kan blijven In derdaad: Soekarno's neiging tot het lijmen van de scherven kan wat slap lijken, maar wat kan gebeuren als hij niet slaagt, is nog veel onaantrekke lijker. J L. alhier, die op de Koninginnelaan in dronken toestand een rijwiel gereed kreeg en bekeuring en gelegenheid om op het politiebureau zijn roes uit te slapen. Iemand, die enige repen chocolade kocht bij een plaatselijke winkelier, moest ervaren, dat wormen of worm pjes zich aan deze lekkernij hadden tegoed gedaan. Hij stelde de politie hiervan in kennis, die op haar beurt de keuringsdienst van waren inscha kelde. H.K.H. Prinses Margriet is gisteren haar werk als ver pleegster in het ziekenhuis ,,De Lichtenberg" in Amers foort begonnen. De instructie met de pop ..Kareltje" gaf de leerling-verpleegsters menige aanleiding tot grote hilariteit. Op de hoek Merelweg-Nachtegaalweg ontstond een aanrijding tussen twee personenauto's, bestuurd door K. H. R. van H en H J Sbeiden uit Soest. Eerstgenoemde verleende op genoemd kruispunt geen voorrang. Door de botsing schoot de auto van Van H. het plantsoen in en bleef daar met de wielen omhoog liggen. De bstuurder. die door de heer S uit zijn netelige positie werd bevrijd, kwam er met de schrik vanaf Beide wagens werden zwaar beschadigd. Dank zij snel en kordaat optreden van mevrouw S. kon een begin van brand in haar woning aan de Korte Brink- weg tijdig worden geblust. De brand weer behoefde door haar toedoen niet meer op te treden. De schade wordt geschat op 250. Mevrouw S. wilde koffie zetten, waar voor ze de koffiepot op een petro leumstel zette. Dit was echter niet gevuld. Nadat het stel met petroleum was volgegoten, stak mevr. S. de pit aan Deze was echter droog en brand de in het begin slecht, waardoor ze de pit hoger draaide. Daarna ging ze de tuin in om bloemen te plukken. Plotseling werd ze opgeschrikt door springende ruiten. Nadat de pit door drenkt was geraakt, begon deze fel te branden, waardoor de vlam langs de koffiepot heen de keukengordijnen be reikte en in brand zette. Via het ko zijn en de liehtleiding bereikte het vuur het plafond. Mevrouw S. wist de vlammen zelf met behulp van emmers water te doven. Dat gebeurde geen moment te laat, want het vuur was al angstig dicht in de buurt van het riet gekomen, dat onder de dakpannen is aangebracht. De diefstal in de kiosk aan de Foe- kenlaan. waarbij chocolade en fris dranken werden ontvreemd, blijkt te zijn gepleegd door H. de J., die ont vlucht was uit een inrichting te Den Dolder. De heer J K de Bruin, die vorig jaar het voorzitterschap aanvaardde van de nieuwe ruitersportvereniging ..Soest dijk". was wegens drukke werkzaam heden genoodzaakt deze funktie neer te leggen. Hij opende vrijdagavond een druk bezochte ledenvergadering in café-restaurant „Soestdijk" met een welkomstwoord tot de vele leden. Wij zijn geen vereniging van veel vergaderen, aldus spr.. maar deze ver gadering houden wij mede ter gelegen heid van het éénjarig bestaan der ver eniging. Op verzoek van het Oranje-Comité heeft onze vereniging op 5 mei het concours-hippique georganiseerd. Dat heeft veel tijd van bestuur en leden gevergd, maar wij hebben de voldoe ning. dat het is geslaagd. Daarmee hebben wij onze vereniging tot ver buiten Soest bekendheid gegeven Van de Hippische Sportbond mochten wij een dankbetuiging in ontvangst nemen. Wij gaan met het volste ver trouwen het tweede verenigingsjaar in en er zijn reeds besprekingen gaande, om in 1966 weer in Soest een concours- hippique te organiseren. Hierna stelde de heer De Bruin de verkiezing van een nieuwe voorzitter aan de orde, maar alvorens hiertoe over te gaan wees hij er op, dat van een voorzitter verwacht mag worden, dat hij zich volkomen inzet voor de vereniging Daarvoor mis ik de tijd en heb daarom besloten mijn functie neer te leggen. Ik blijf echter bestuurs lid, want de ruitersport ligt mij na aan het hart. 1-3 bracht. Daarbij bleef het. Amsterdam kwam ln het bezit van de wisselbeker, die verleden jaar door district Utrecht was gewonnen Tegenover twee jeugdige meisjes heeft een onbekend gebleven manspersoon op de Foekenlaan openbare schennis der eerbaarheid gepleegd. C O Toen G. H. W. K. alhier vrijdagmid dag per auto door de Torenstraat reed, stak plotseling de heer A. V. uit Drie bergen lopend deze straat over De automobilist kon hem niet ontwijken, waardoor de voetganger met een smak op het wegdek terecht kwam. Door de uitwijkmanoeuvre botste van K. tegen een tegenligger, bestuurd door mevrouw E E V. alhier, die op haar beurt tegen de auto van mej. J. S. alhier botste. Alle drie auto's werden ernstig beschadigd. Het verkeer werd tijdelijk gestremd. De heer V. bleek twee beenbreuken, een armbreuk en een hersenschudding te hebben opgelopen. Hij is per E.H.B.O.-ziekenauto overgebracht naar Zonnegloren. Dr W J. Schutte ver leende de eerste hulp aan het slacht offer. 28. Voorstel tot ruiling van gron den gelegen aan de Smitsweg en de Beukenlaan met P de Groot. De gemeente verkrijgt door deze rui ling een perceel grond met de daarop staande woning, gemerkt Smitsweg 16, gewaardeerd op 43.735 00. en de heer P. de Groot een perceel grond aan de Beukenlaan, gewaardeerd op 43.200,00, zodat de gemeente moet bijbetalen 535 00. 29. Voorstel tot het in erfpacht uitge ven van een perceeltje grond gelegen nabij de Schrikslaan aan de postdui venvereniging „De Zwaluw". Huur per jaar ƒ171.00. 30 Voorstel tot het aangaan van een geldlening. De heer W. Schunselaar werd met al gemene stemmen tot voorzitter geko zen, die de vergadering dankte voor het in hem gestelde vertrouwen. De heren A. Hoeve en J. van Tamelen, waren aftredend en stelden zich niet herkiesbaar. Doordat de heer De Bruin bestuurslid blijft, bleef er maar één vacature, waarin werd voorzien door de verkiezing van de heer J. J Meerts. Bij door de leden gedane suggesties voor het programma 1966 volgden be sprekingen voor een bezoek aan het concours-hippique te Aken, het instel len van een zomerkamp, een concours- hippique en een bezoek aan Duimen fDld.). waar ongeveer 200 paarden in het wild leven. Na de pauze vertoonde mevrouw Roe- lofs een film van manege „Soestdijk" en de ruitersportvereniging „Soestdijk". Voordat de voetbalwedstrijd tussen de 1 marechaussee-elftallen uit de distric ten Amsterdam en Utrecht een aan vang nam, werd één minuut stilte in acht genomen ter nagedachtenis aan de overleden wachtmeester der Kon. Mar D. de Jong, die jarenlang deel heeft uitgemaakt van de elftalcommis sie. De wedstrijd, die vrijdag te twee uur op het K.P.S.-terrein werd gespeeld, werd bijgewoond door vele hoge of ficieren van genoemd wapen, w.o. de districtscommandant, majoor jhr. J. A. G. von Schmidt auf Altenstandt. Door de aanhoudende regen was het veld zeer glad, waardoor goed spel niet mogelijk was. Toch nam district Amsterdam het spel in handen en na twee minuten wist midvoor Veld voor Amsterdam te scoren. 0-1. Langzamerhand kreeg district Utrecht enig overwicht, maar het zuivere schot ontbrak. Het duurde precies een half uur, voordat midvoor Kollerie de ge lijkmaker in de Amsterdamse touwen joeg 1-1. De tweede helft was geheel voor Utrecht, maar legio kansen, zelfs voor open doel, gingen verloren. Een doel punt kwam waar men het niet had verwacht. In de 35e minuut kon links buiten v. d. Valk met een kopstoot I Amsterdam weer de leiding geven. 1-2. Een paar minuten later weer een Am sterdamse uitval en nu was het rechts binnen Veenendaal die de stand op Mevrouw M. Falkema-Roehrle uit Arnhem toont hier een kat, „die niet be staat" - althans een unieke kruising waarvoor biologen grote interesse en bewondering hebben. Het dier is een kruising van een Abessijnse poes en een Oncilla kater en heeft nog drie broers en zusters die echter te wild zijn om op de arm te nemen. De stamvader van deze familie kreeg mevrouw Falkema van de heer Verolme, die hem in de wildernis van Brazilië liet vangen.

Soester Courant | 1965 | | pagina 1