Lric de Noorman - De strijd om Heidrun Lyndon B. Johnson Geld tekort in de Westerlijke wereld Een kunstschilder uit Soesterberg in België vrijgesproken Van Dam's Schoenen D00RSMEREN GARAGE BOSBOOM KrpRHels van Knelis Eiermarkt In onze collectie BRILMONTUREN Fa. F. VAIfiT Openbare Bibliotheek Soestdijk De problemen van een politicus nssen+de Wolff BURGERLIJKE STAND Eerste Soester Begrafenis-Onderneming; Nieuwe telefoonnummers van de politie Basketbal orthopedist, de beer B. J. Wehners. VAN DAM'S SCHOENEN Oratis Klaar terwijl U wacht BEVEROL SMEERSTATIOX Kees Verkerk kampioen biljarten S.V.V. volleybal Geen spreekuur De kunstschilder E L.. wiens huis aan de Kolonieweg op de tweede kerstdag van 1959 door onbekende oorzaak to taal uitbrandde en zich nadien in Soesterberg vestigde, is in Luik vrijge sproken in de ..zaak van de valse Per- mekes" Meer dan drie jaar heeft deze zaak België, en met name de rechtbank in Luik beziggehouden. Vorige week kwam er een einde aan d^ze affaire, waarin geen der 3 verdachten schul dig werd bevonden. De 45-jarige kunstschilder werd er van verdacht valse handtekeningen te hebben geplaatst op schilderijen, die nagemaakt waren. De naam van de Belgische kunstenaar Permeke stond er onder, waardoor de werken een hoge prijs opbrachten In begin 1962 twijfelde een Brusselse kunstverza melaar aan de echtheid van het schilderij Hij had het gekocht bij een kunsthandel in Luik en het stel de een zomerlandschap voor Ondanks de signatuur van Permeke rees er twijfel bij hem. Hij stelde zich dan ook in verbinding met de zoon van de schilder. Paul Permeke jrdie een onderzoek instelde naar de echtheid van het doek Permeke jr. kwam tot de conclusie, dat het doek het origineel was. Zijn zuster bracht hem echter aan het twijfelen. Zij verklaarde pertinent, dat het schilderij niet van de hand van haar vader kon zijn Zodoende rees er ook twijfel aan de echtheid van een tweede schilderij, dat van Permeke zou zijn, een winterland schap. De zaak kwam aan het rollen en de gerechtelijke instanties werden in de arm genomen om een onderzoek in te stellen en een uitspraak te doen. Het resultaat was, dat tegen L uit Soesterberg ec-n aanklacht werd in gediend Hij werd ervan verdacht de handtekeningen onder beide wer ken te hebben gezet. De twee mede verdachten. een 42-iarige man uit Peraing en diens zuster (met wie de Nederlander bevriend was) werden ervan beschuldigd de schilderijen als echt te hebben verkocht. Deze aan klacht gold ook L. In januari van dit Jaar kwam de zaak voor het eerst voor de correctio nele rechtbank in Luik. In België, waar de kranten al die tijd veel aan dacht aan deze affaire besteedden, was men zeer benieuwd naar de af loop van het proces. Hun geduld werd nog langer op de proef gesteld, want de eerste keer werd er geen uitspraak gedaan. Hetgeen weer voedsel gaf aan de talrijke geruchten. Is er zeker een naar uw keus Burgem Grothestraat 30 Erkend ziekenfondsleverancier Vorige week werd echter uitspraak gedaan Alle drie verdachten werden vrijgesproken. Desondanks is het nog steeds niet duidelijk of de twee om streden doeken, die destijds door de 42-jarige verdachte uit Seraing in n Luikse kunsthandel te koop "werden aangeboden, nu vervalst zijn of niet De rechtbank oordeelde, dat er ten aanzien van deze vraag twijfel was blijven bestaan Daar werd onmid dellijk aan toegevoegd, dat volgens de Belgische rechtspraak twijfel al tijd in het voorde°l van de verdach te pleit. Derhalve kon het drietal als vrije mensen het Luikse gerechtsge bouw verlaten Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 30 000 stuks in prijzen van 16,75 tot 17,50 Middenprijs 17,20. Prijs per kg f 2,73, Nieuwe aanwinsten. Romans. Austen, De gezusters Ben- nett - Bernlef. Stukjes en beetjes. Carlier, De kleine reder. - Dayan, Wachtwoord dood - Deal, Wereld van klatergoud - Doyle, Een studie In rood - Van Dijk-Has, De zilveren bel. - Van Eysselsteyn, De poort der genade. - Godden, De kinderen. Greene, Een en twintig verhalen - Hale, Kus de meisjes. - Heeresma, Juweeltjes van waterverf. - De Lan- noy, Katharina. - Martin, Marga - Martin. Het onvervulde - Mathi, Als de sperwer maar niet komt. - Mau- rier. De vlucht van de valk. - Michi- ner. De bruggen bij Toko-Ri - Mur- doch. Een afgehouwen hoofd - Rei- necker. Een vrouw wachtte - Sime- non. Pedigree. Boeken over allerlei onderwerpen. Denmark an official handbook - De dieren en hun milieu - De dieren wereld van Europa en Azië - De Goover. Het be°ld der vad'ren Hooftman, Van Farman tot Neptune. Kessen en Van Wijnen. Daar heb je ze weer. - De Vooys. Schets van de Nederlandse Mterkunde - Three co- medies of American family llfe. - De Vries. Bont - Zuid-Afrika (Parool/Li fe) - Mitchison. When we become men - Walker. Mallabec. Slmenon. MQieret se défend. - De Keyser, Le chien. -2a - onroerende! goederen taxaties nv, bypothèken r Br assurantiën nhoffstraat 67 Soest Tel.. 2169 GEBOREN Karin Anne Johanna, "dochter van K. Smit en W. A de Ruijter, Jan Steenlaan 31. Ericus Johannes Alphonsus, zoon van A. M. R, van den Bergh en L M. D. Draper. Beatrixlaan 27 Ingeborg, dochter van J J. ten Bosch en M, L. Dams, P C. Hooftlaan 26. Jasper Donald, zoon van J, R G Steffens en M L. van Niel, Parklaan 37. Dorothea Helena Maria, dochter van J, J Spij kers en H M. van Wijk, Van de Vel- depiantsoen 73 Ferdinand Frans Daniël, zoon van W. A. A. Moorrees en M. A Suminem, Amersfoortsestraat 91- Jeroen, zoon van H Buurman i A. M van der Linde, Rubenslaan 100. Henriette, dochter van H Rouw en L Wolf. Plesmanstraat 383. rarnelia Wilhelmlna, dochter van A Groenestein en R M. Willemse, Ei kenlaan 27. Ellsabeth Barbara Jo- Innna. dochter van B. C J Radema ker en G. B Bosman. Laanstraat 34. Eernadette Maria Wilhelmina, dochter van H Lek en M. W. H Scheepers, Christinalaan 19 Erik Johan, zoon van J H. Nijs en J, F van Daal, Postweg 8 Gerarda Brigitte Ma ria. dochter van B M. Bakker en 4 M. Kuijer, Pelikaanweg 27, Jacqueline. dochter van W M. Bron en J Mooij, Buys Ballotlaan 9 ONDERTROUWD Hendrik v. Alphen. Van Goyenlaan 28 en Myrthe Schmal- gemeijer, Molenkade 18, Duivendrecht. gemeente Ouder-Amstel Hendrlkus Johannes van der Wardt. Eikenlaan 3en Hendrika Antonia Anna Vrak- king, Beetzlaan 4. Laurentius Cor- nelis Pieterse. Groenestraat 38. Nij- kerk en Hendrika Catharina Christina ae Wit, Koninginnelaan 55 Carel Egbert Jan van Luit, Bosch Kemper laan 17. Amersfoort en Emerentia Christina van der Leelie. Schouten- kampweg 12 Erwln van Dongen. Lerkpad z.z. 94 en Mathilda Johanna Maria Dijkman, Korte Hartweg 10. GEHUWD Henricus Nicolaas Johan nes van den Hengel, Zevenhuizerstr. 89, Hoogland en .Johanna Margaretha Theresia Hllhorst, Kerkpad Z.Z 35 Lodewijk Johannes van Nuss, Rönt- genlaan 9. Utrecht, en Wilhelmina Hendrika Kaats. Laanstraat 76 Gerrit Doorn. Rijksweg 731, Barne- veld, en Margaretha van Rouwendaal, Koninginnelaan 104 Adriaan Hen drik van Alten, Ploegstuaat 72. Am sterdam. en Maria Spek, Beetzlaan 27 Dirk Elderman. Gallenkamo Pelsweg 33, en Catharina Jacoba Johanna van 't Klooster. Klaarwaterweg 88. C Dir H W Vellinga Korte Brinkweg 28 Soestdijk Telefoon 2731 Begrafenis Crematie Transport (Rouwkamer) OVERLEDEN Theresia Maria Kuen, 81 jaar, echtgenote van P. H. Smeets, Lt. Koppenlaan 14 Pieter Kallan- see. 72 jaar, echtgenoot van A. Wan- sink, P C. Hooftlaan 44. Evert Jan van Lente. 64 jaar. echtgenoot van K C. M. Rieff. Kastanjelaan 57. Pieter Adrianus Houberg, 83 jaar. echt genoot van M de Melker, Inspecteur Schreuderlaan 2. In de City van Londen heerst opti misme sinds de centrale banken van tien landen hun schouders hebben ge zet onder het pond sterling. Prompt verbeterden de wisselkoersen aanzien lijk en de bij speculanten sluimerende verwachting van devaluatie vervloog met een klap Overigens weet kanselier van de schat kist Calaghan drommels goed dat deze hulp van het buitenland nog niet be tekent dat Engeland wper boven Jan is. Integendeel: de situatie is pas weer om tevreden te kijken, wanneer het pond op eigen benen stevig staat. En daar ziet het voorlonig nog niet naar uit. De steun der tien banken betekent alleen maar dat er vertrouwen heerst dat de Britten hun financiële proble men nog wel de baas zullen worden Calaghan weet ook dat de tien natio nale bankiers niet met hun kredieten zijn gekomen om Groot-Brlttanië een handje te helpen. Maar het is nu een maal zo dat het pond nog altijd een der geldsoorten is waar de wereldhan del om draalt en de tien zien die we reldhandel niet graag ontwrichten door een grootscheepse speculatie op de devaluatie van het pond Dat het tegen die speculatie gaat blijkt er ook wel uit dat looptijd en omvang van de bijstand geheim gehouden zijn. zodat niemand met de betalingsbalans in de hand kan uitrekenen wanneer de Bank of England. c.q. de Britse schat kist op zwart zaad zit Franse lak De enige die er kennelijk lak aan heeft of het 't pond moeilijk gaat is gen. De Gaulle: de Fransen doen niet mee aan de reddingsactie. Het niet meedoen van de Fransen Is overigens al zó ge bruikelijk geworden in de wereldpoli tiek - NAVO. EEG. ontwaoenines* conferentie, betalen aan expedities der Ver. Naties enzovoort - dat mpn daar over niet erg verbaasd kan ziin Het blijkt trouwens ook ^een p^kpl effpet te hebben Parijs heeft zijn gaullistisch Drincipe overigens alleen kunnen uit leven in de zpkprheid dat de anderen toch wel zouden do^n wat nodig is: een teken van souverpine sterkte is de Franse onthouding ook al niet Dat Pariis niet meedoet, bleek eigen lijk loeisch ^mdat de generaal nu al enige tiid de idee verkondigt dat de wereld terug moet naar dp gouden standaard. Of dat. nu zo nodig is of niet doet er voorlopig niet toe. maar de mogelijkheid wordt bulten het be trekkelijk weinig wereldhandel bedrij vende Frankrijk niet gezi"" Terugkeer naar de gouden standaard zou alleen het geld schaarser maken en de we reldhandel heeft Juist t.p kamnen met een gebrek aan likwjditeit. aan het voorhanden zijn van betaalmogelijkhe den. Hoe dan? De Amerikanen, wier dollar met het pond nu de pijler Is voor de wereld handel. zien ook wel in dat de huidige toestand niet ideaal ls En de anderen zijn het met hen eens. al was het al leen maar doordat een geslaagde aan val op pond of dollar veel meer in de war kan sturen dan allpen de econo mie van Engeland of de v.S E m an der systeem dat dergelijke ris'co's uit sluit zou ieder welkom ziin en er zijn al vele plannen voor. o m een van Julius Roosa dat nog de meeste kan sen maakt en bet veiligst en tevens bet billijkst lijkt. Dp Amerikaanse minister van finan ciën Fowler is e°n rondreis gaan ma ken om ide°ën te verzamelen, maar veel succes heeft hij niet gehad An ders moet het. zegt iedereen wel: maar hóe anders, daarover lopen de menin gen uiteen. De Fransen h°bben natuurlijk weer een recept en weigeren over ieder an der plan te praten. Dat maakt in dit gezelschap aanneming van hun voor stel niet waarschijnlijkei. maar kan wel betekenen dat een nieuw wereld stelsel van betaling langer uitblijft dan wenselijk is En dan vooral het Internationaal Monetair Fonds lief is, dat hoopt nog dit jaar een beslissing te nemen. Met ingang van heden heeft de politie er twee nieuwe telefoonnummers bij ge kregen. Thans kan men de Soester politie bereiken onder de nummers 4444, 4445 en 5550. De competitie voor de basketvalvereni- ging The Red Stars vangt morgen avond (woensdag) aan. zowel voor de heren als junioren. De heren spelen te 19.30 uur teeen Nijenrode 2 te Breukelen en de junio ren te 19.00 uur in de sporthal te Amersfoort tegen Cangeroes A. Zaterdag 6 nov tot 12 uur. houdt de zitting bij op gebied van SCHOENEN. STEUN ZOLEN, BEUGELS enz Uitsluitend op afspraak, telefonisch of aan de zaak. Dit wordt U aangeboden door Torenstraat 5 - Soest - Telefoon 3473 Lyndon B Johnson, president der Verenigde Staten, maakt wanneer hij - en dat gebeurt nog al eens - op het beeldscherm verschijnt, de Indruk van een man met vele zorgen bezet. Die zorgen zijn bijna uitsluitend van buitenlandse oorsprong, al veroorzaken ze binnenlands onrust. Want op het thuisfront heeft John son duidelijk gezegevierd, maar juist de triomfen zijn oorzaak van zijn bui tenlandse problemen Men kan zonder overdrijving zeggen, dat wat Lyndon B Johnson bij de aanvaarding van zijn ambt van de politiek niet wist, ook het weten niet waard was. Hij is, zoals de Amerikanen dat zo graag zien ,.van de onderste sport" op de politieke ladder omhoog ge klommen tot de zeer verantwoorde lijke functie van fractievoorzitter .Leider van de Senaats-meerderheid". Een dergelijke funktie kan alleen worden bekleed door Iemand, die het politieke spel door en door kent en bij politici vertrouwen geniet Hij is met name de man die de haalbaar heid" van de regeringspolitlek heeft te bekijken, de man die de neuzen telt. die weifelende broeders weet over te halen, soms met beloften, soms ook door de partijdiscipline in het vuur .e brengen. Terwijl President Kennedy tijdens zijn regeerperiode nogal eens met Senaat en Congres overhoop lag en vele van zijn Ideeën zag verworpen, weet John son precies, hoe hij met zijn politieke broeders en tegenstanders moet om springen, weet hij hoe ver zijn stok reikt. Schim van Goldwater. Bij degenen, die Goldwater bij de presidentsverkiezing niet hebben ge steund. vonden sommige van diens ideeën weerklank Het oude isolatio nisme is nog niet dood De nationale trots gedoogt g'en vernederingen en er moet maar eens met de vuist op tafel worden geslagen Vooral de com munistische wereld moet merken, dat Uncle Sam geen doetje is De Monroeleer ..Amerika voor de Ame rikanen". indertijd vooral gericht te gen Europees kolonialisme op Ame rikaanse bodem (het ganse Ameri kaanse contingent), heeft een nieuwe inhoud gekregen en is thans tegen communistische aktiviteiten gericht Die Monroeleer scheen vergeten, maar was het niet en dat ze nu weer van stal is gehaald maakt een goede in druk De strijd tegen het communis me ligt nu in het verlengde van de historische strijd om eigen baas te zijn op eigen erf Johnson heeft deze mentaliteit, niet alleen bij de aanhangers van Gold water. maar bij nog veel méér kie zers, duidelijk onderkend en oude politieke rot die hij is, heeft hij ervoor gezorgd zijn „thuisfront" duchtig te versterken door te tonen dat Amerika nóch de senator uit Arlzona. noch de Republikeinse partij nodig heeft om een krachtige politiek te kunnen voe ren. En dat is vooral nodig omdat rijn (eveneens krachtige) politiek be treffende het rassenvraagstuk nogal omstreden is. Men zal deze gemakke lijker van hem aanvaarden wanneer blijkt, dat hij ook in andere opzichten een vuist durft te maken, dat hij niet alleen tegen de Klu-Klux-Klan- ners maar ook tegen de communisten ferm durft optreden Krachtig maar juist Nu president Johnson eenmaal dit krachtige „image" geschapen heeft, dat zijn binnenlandse positie gans geen kwaad doet. is hij echter gebon den aan een „krachtige" buitenland se politiek De resultaten hiervan, met name in Vietnam en in Santa Domingo waren en zijn niet alleen weinig bevredi gend, maar veroorzaken ook spannin gen met de rest. van de wereld, niet slechts tegenstanders China i, maar ook bondgenoten (Europa, de O A S - landen). Het is natuurlijk vooral De Gaulle, die dankbaar van de gelegenheid ge bruik maakt om eens te meer Ameri ka de voet dwars te zetten Hij is van mening, dat de Fransen, die zo lang in Vietnam hebben gezeten, zich kun nen veroorloven het werk van de Amerikanen als amateuristisch en ge vaarlijk geknoei te etiketteren Maar ook elders vraagt men zich af. of de politiek van Johnson in Vietnam het uitzicht biedt op een oplossing Daar bij komt, dat met elke gedode Ame rikaanse soldaat ook het thuisfront het minder gezellig begint te vinden Ideeën op maat. Misschien is het een beetje zwart-wit om het verschil tussen Johnson en Kennedy te typeren als dat tussen de politicus en de staatsman Kennedy j vormde éérst zijn ideeën, en probeer-1 de deze dan aan volksvertegenwoor diging en kiezers te „verkopen", het geen niet altijd gelukte Johnson is in dat verkopen een meester, maar zijn ideeën lopen dan ook gevaar op maat te worden gesneden door volks vertegenwoordiging en kiezers Uitermate gevoelig voor de goodwill van het thuisfront, is Johnson ook uitermate gevoelig voor kritiek en hij is blijkbaar bang voor de pers. Johnson heeft Inderdaad veel good will. De wijze, waarop hij zijn moei lijke taak heeft aangepakt, heeft veel verdiende waardering ontvangen. Zijn grote probleem is dan ook. deze goodwill te behouden, zowel in het binnenland als in het buitenland. Dit baart hem veel zorgen. Maar wellicht zal zijn ontwijfelbaar politiek Instinct hem de weg wijzen om zijn „image" te bevestigen, niet alleen van een handig politicus maar ook van een wijs staatsman Geen langdurige wachttijd daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan Vakkundig personeel. Eerste klas smeermiddelen. Birkstraat 105 - Soest - Telef. 3256 In hotel r»e Soester Duinen" werd een vijfdaags biljartconcours gehouden om het kampioenschap in de 2e klasse libre. district Eemland. Acht finalisten namen hieraan deel, t w. W. Rouwhorst uit Amersfoort T v. d Wijngaert. Amersfoort E Veer. Nijkerk E Brink. Voorthuizen H Woudenberg, Amersfoort Hart. Amersfoort Van Dam. Amersfoort en Kees Verkerk van Centraal", Soestdijk. De organisatie van deze finale was in handen van biljartvereniging Zonne- heuvel", die in hotel Soestduinen speelt Kees Verkerk verloor de eerste avond van Hart. maar daarna wist hij alle partijen te winnen en behaalde het hoogste moyenne, n 1. 56. Zaterdagavond viel de beslissing Kees Verkerk die steeds de leiding had. moest zijn laatste wedstrijd spelen tegen Woudenberg Hij wist de partij in 23 beurten uit te maken en liet Woudenberg op 99 caramboles staan De uitslag is 1. K Verkerk. 12 pun ten. moyenne 4.77. 2 E Veer. 10. 5 17. (Beiden promoveren naar de le klasse). 3. E Brink. 9. 4.32. 4. H Woudenberg. 9. 4 27. 5 H van Dam. 6, 4.03. 6. T. v. d Wijngaert. 4. 3.50. 7 W Rouwhorst, 4. 3 39. 8. J. Hart. 2, 2.99. Laatstge noemde degradeert naar de 3e klasse De heer Tonnv v d Heiden reikte de kampioen de bonds-medaille uit en verder alle andere prijzen. Spreker bracht dank aan de heer Van Soest, eigenaar van hotel Soester Dui nen. voor de service en bood mevr. van Soest bloemen aan. De voorzitter van ..Zonneheuvel". de heer Saai. dankte de finalisten voor de sportieve geest, die zij bij deze finale aan de dag hebben gelegd. Zes teams van de Soester Volleybal Vereniging speelden de afgelopen week een kompetitiewedstrijd tegen diverse tegenstanders Zo moest het eerste damesteam aantreden tegen Jodan Boys uit Gouda, het tweede tegen plaatsgenoot Olympia en het derde tegen V.V.A. 4. Het eerste herenteam moest naar Utrecht en onderging daar de vuur doop in de overgangsklasse, het derde team moest het opnemen tegen L E A Ajje ut ming vraogt mok zeige dak jao- relaang erook heb en dak me eiges nog net zo fit veul as toenk twintug wier Teuge alle waor- schouwinge van bar geleerde minse ln bink gewoon deure- gaon Net as zoveul aandere minse. die d'r eiges ok ^zö meraokels fit veule Waorom zouwe zullle d'r dan mee op- houwe Tenslotte blnne d'r heule- gaor nog geen bewieze van. da de rokers grote kaans hebbe de kwao- lukke gevollege van 't rooke te ong- der vingde Ikke bin d'r dus gewoon mee deur- egaon, maor duuzende aandere minse binne d'r mee oppehouwe Ikke- bin denk een van de paor die d'r nog mee motte ophouwe. waant van aale kaante heur je teugeswoordig van minse. die ut allaang nie meer doen Ikke kap d'r noeng ok mee, ikke gaot ut tenminste prebeere. Nao die hoope publiekaosies over alle naore gevolle ge, die slgaoret, sigaar, piep en pruum veur ut binnewarrek van een mins kanne hebbe. En noeng de sigaorette wel weer een kwaartje duurder zalle worre. zalle d'r weer een heule kwak minse kom- me. die met rooke ophouwe En dan bin ikke d'r ok bie Nie omdak da kwaartje méér nie ken misse. Ikke hep kipte met kwaartjes in kaast staon omdak da pepiere geld nie ver- trou. maor ik kiek nie op un paor stuuvers Ikke wil wel us zien of ikke net zo'n flinke kerel bin as aal die aandere minse. die ut ok eprebeerd hebbe Ik red ut wel. schaat ik. Ik het ming laote wlesmaoke, deur de minse. die nie meer rooke. dattut heulegaor niet meujluk is Da klop trouwes, waant ikke het bove ming bed un uutspraok haange van un meheer, die ezeid het ..Stoppe mit rooke is heulegaor nie meujluk. Ik heb ut al vieftug keer edaon Noeng komp ut goed uut. dak nie geilek met de eerste ophouwers bin estopt, waant noeng ken ikke profe- teere van de ervaoring van die minse Ikke hebter un paor esprooke. die zeeje Knelis. wullie bin d'r toch maor weer an begonne Die minse laach ik uut Ik praot liever mit minse. die zeige Knelis, wullie binne dur toen mee uutescheeje en wullie rooke noeng nog steeds nie Ikke spraak un meheer. die ut een tiedje eleeje hoog tied vong om d'r een punt agter te zette. Hie begon vol goeje moed en zeej iedere keer ..nee" astie een slgaoret kreeg annebooje. 's Marreges bie ut opstaon nam die ok geen sigaoret meer en hie hiel ut zo vol tot koffietied Toen begon die toch bar veul zin ln zo'n stokkie te kriege Ikke doch weer zo een. die weer begonne is. maor hie was nog nie uuttepraot Hie zeei Ikke vongdter wat op. Ikke doch bie me ei ge zelle- vers As ikke zin krieg :n un sigao ret je eet ik un peertie. Da >r had hie geliek in. Peertjes binne meraokels gezongd, aiie ze teminste n>e pre- beert te inhaoleere Hie zeej Knelis. jie k- i ut geleuve of nie mair to^nk swes imme bed staapte hak negentwmNg r--?re op. De vollegende dag mcsfie in ze nest blieve mit ..Inwendigestoornisse". Toch prebeer ik duj- mee od te hou- we. Ik houw jullie wel op de hoogte. ÜIPMICN STÊEkHOFFSTR.53 TEL Z8SZ - SOEST Terwijl Draga zich klaar maakt om Halfra en Awaln uit hun gevangenis te verlossen en zodoende beide edelen aan haar zijde te brengen, heeft ook Pum-Pum de gedachte opgevat een kijkje onder de gewelven te gaan ne men Niet samen strijden, denkt de dwerg. Heei Halfra moeten ook voor koning vechten Geliefde meester kan geen zwaard missen. Ja. hij zal met heer Halfra spreken en als deze toe stemt. zal Pum-Pum de deur openen Voetje voor voetje daalt Pum-Pum de wenteltrap af. Hij drukt zich zoveel mogelijk tegen de muur aan om niet gezien te worden. Donker gapen de gewelven beneden hem. Een onver wacht gerucht doet hem onmiddellijk de pas inhouden. De kleine man staat stil. Was dat een kreet, die hij hoor de Gebeurt daar beneden soms iets Hij hoort nu niets meer. Pum-Pum trekt de schouders recht en gaat be hoedzaam verder. Daar is de deur van de kerker. Maar waarom staat die deur open Haastig loopt Pum-Pum naderbij. Hij weet eerst niet of hij verbaasd of opge lucht moet zijn, maar zijn ogen begin nen te glanzen, nu zijn hulp niet meer nodig is. De gevangenen zijn weg In hun plaats vindt Pum-Pum slechts de wachter, maar deze levert geen opwekkend schouwspel op. Hij ligt voorover uitgestrekt op de vloer temidden van de tekenen van zijn verloren waardigheid. „Waar zouden ze zijn peinst Pum- Pum. Maar hij krijgt geen gelegenheid hierover nog verder te denken. Een gedempt geluid doet de kleine man zich snel omdraaien. Bijna geruisloos komt een vrouw aansluipen. Draga Wat wil de hofdame hier in de gewel ven vraagt de dwerg zich af. Met een vreemde blik onder haar half gesloten oogleden, houdt zij de ogen van Pum-Pum vast. Langzaam, slepend bijna, komt ze dichterbij Hij moest ineens denken aan een kat, die hij eens op fluwelen poten naar een mui zengat zag sluipen. Net zo soepel, maar ook net zo drei gend, komt Draga op hem toe. terwijl het vierde team de strijd aan moest binden tegen V I O S 6 Hoewel het eerste damesteam met en kele invalsters in de de eerste set tot goed tegenspel kwam en eerst na een spannend scoreverloop de eer aan de tegenstandsters moest laten werd het toch een onbedreigde zege voor de dames uit Gouda De scheidsrechter lijke beslissingen inzake de vakfouten bracht in de tweede en derde set on zekerheid in het team van de rood- witten waarvan zij zich eerst tegen het einde van de derde set wisten te her stellen Ook het tweede damesteam van de rood-witten had in haar wedstrijd te gen Olympia 2 met zieken te kampen. In dè eerste en tweede set wisten de S V.V-dames geruime tijd stand te houden maar de derde set leverde een grote overwinning voor Olympia op. De setstanden waren 12-15. 13-15 en 4-15. D.e wedstrijd van het derde dames team tegen de vierde uitgave van V.V A leverde een gelijkopgaande strijd op. Uiteindelijk wisten de Amersfoortse dames de punten evenwel in Amers foort te houden Het eerste herenteam speelde haar eerste wedstrijd in de nieuwe omge ving tegen S V V uit Utrecht Alleen de tweede set wisten onze plaatsgeno ten in winst om te zetten, zodat de punten in Utrecht bleven Wist de derde uitgave van de Soester Volleybal Vereniging in de eerste twee sets tegen L E A. vrij gemakkelijk te winnen, te nonchalant spel in de derde set zorgde ervoor dat niet de volle winst mee naar Soest genomen kon worden. Het vierde team leed tegen V I.O S 6 een 3-9-nederlaag. Geen wedstrijder varing kostte het team veel punten Voor de komende week staan alleen voor de eerste teams van S V.V wed strijden op het programma Donderdog. 21 oktober. 20.45 u SVV - Spirit (dames). 20 45 uur S.V.V.-D.P.C. 2 (heren). De heer A P Hilhorst, wethouder van openbare werken, is verhinderd op donderdag 21 en 28 oktober zijn we kelijks spreekuur te houden.

Soester Courant | 1965 | | pagina 5