I §jf Gemeenteraad juicht samenwerking tussen beide bibliotheken toe s (Qricfineel en excentriek u Het eerste mobiele schoollokaal van Nederland komt in Soest A VS TIN V SPEEK N.V. LOCHTENBERG Voor al uw FOTO-OPDRACHTEN RAIFFEISEN- SPAARWEEK loopt er mee weg f. 24.90 T f SOESTERBERG N Denk aan de Nutsspaarbank Soest en Wereldspaarweek. voor de vrouw De gemeenteraad is woensdagavond bijeen geweest voor het afhandelen van een lijvige agenda, die evenwel weinig opzienbarende punten bevatte De vergadering werd geleid door bur gemeester S. P. Baron Bentinck Mevr Walter-v. d Togt en de heer P Grift waren met kennisgeving afwezig. Na de opening kwam de navolgende agenda in behandeling, 1 Vaststelling van de notulen van de vergadering van 15 september 1965 Zonder bemerking goedgekeurd 2. Ingekomen stukken, a Besluit van gedeputeerde staten van Utrecht d.d. 29 september 1965 5e vfdeling nr. 931/2322. waarbij de be slissing inzake de goedkeuring van het partieel uitbreidingsplan, regelende de bestemming van gronden, kadastraal bekend sectie E. nr. 3038 c.a. gelegen van de Amersfoortsestraat is verdaagd tot uiterlijk 6 april 1966, met voorstel dit besluit voor kennisgeving aan te nemen. conform besloten. b Schrijven d.d 9 oktober 1965 van de heer T. Rietveld Inzake verhaalde osten wegens verichte werkzaamhe d»n aan de woning Groen v. Prinste rarstraat 2bis, alhier, met voorstel dit s hrijven voor kennisgeving aan te ne men. conform besloten. De heer DE BRUIN IVV.D.) informeert of het juist is dat een bewoner van e n woningwetwoning een huurachter- cand had van 19 weken en dat ter inning van de huurschuld een deur waarder in de arm is genomen. Ook vraagt spr of de betrokken huurder in de gastoevoer werd afgesloten. De VOORZITTER zegt, dat hij niet "■eet of de betrokken huurder gas van het gemeentelijk gasbedrijf betrekt. 't is best mogelijk, dat hij gebruik maakt van butagas Het Inschakelen an een deurwaarder werkt doeltref fend. In het onderhavige geval werd de rhterstallige huur door huurder in rijn geheel voldaan. Controlerapporten van het Centraal bureau voor Verificatie en Financiële dviezen van de Vereniging van Ne- erlandse Gemeenten met voorstel de- voor kennisgeving aan te nemen, conform besloten. Aanbieding ingevolge art. 20. lid 1. n de gemeenschappelijke regeling m de rekening over het dienstjaar n'4 en de begroting voor het dienst- lar 1966 van de A-kring U c. bescher ming bevolking, met voorstel deze voor nnisgeving aan te nemen. Conform besloten. Deze sportieve Swift-moliere is een klasse apart Soepele genaaide rubberzooi. bruin sportsuède. SCHOENHAND Ei, EN LUXE LEDERWAREN Koninglnnelaan 76 - Tel 4145 Wij verstrekken Contant zegels, ook voor reparatie. c. het bestuur van de Stichting Engen- daal school voor de aanschaffing van leerlingensets ten behoeve van de Van der Huchtschool voor u lo aan de Paulus Potterlaan. (Kosten 2000—.) Conform besloten. 3. Voorstel tot wijziging van de ge meenschappelijke regeling gasvoorzie- ning Centraal Nederland. Conform besloten. 4. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met de gemeente Baarn in verband met de aansluiting van het rioolstelsel met de buurtschap De Lage Vuursche op dat van de gemeente Soest. Door ons reeds uitvoerig ver meld. Conform besloten. 5 Voorstel inzake het ontwerp van een lijst van beschermde archeolo gische monumenten voor deze gemeen te. Dit voorstel beoogt eventuele wijzi gingen aan de lijst van monumenten. Conform besloten. 6. Voorstel tot het verlenen van mede werking als bedoeld in artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 aan: a. het R.K. Schoolbestuur te Soest voor de aanschaffing van 25 sets en over gordijnen ten behoeve van de R.K school voor v.g l.o. aan meisjes; Conform besloten. b het bestuur van de vereniging voor Chr. Onderwijs te Soesterberg voor de aanschaffing van sets ten behoeve van de Chr. School voor g.l.o. te Soester berg «Kosten f 1300, Conform besloten. d. het bestuur van de vereniging „De School met den Bijbel" te Soest voor de aanschaffing van meubilair e.d ten behoeve van de „De Savornin Lohman- school" voor g.l.o. te Soest-Zuid; (Kosten 2200.—.) Conform besloten. e. het bestuur van de vereniging „De School met den Bijbel" te Soest voor de aanschaffing van meubilair ten behoeve van de Da Costaschool voor g.l.o te Soest; (Kosten 4100. Conform besloten f. het bestuur van de vereniging „De School met den Bijbel" te Soest voor de aanschaffing van een naaimachine ten behoeve van de Da Costaschool voor g.l.o. te Soest; (Kosten 350,—.) Conform besloten. g. het bestuur van de vereniging „De School met den Bijbel" te Soest voor de aanschaffing van een klassebureau en 7 bordstellingen ten behoeve van de Da Costaschool voor g.l.o, te Soest. (Kosten 2700.—.) Conform besloten. 7. Voorstel tot het weigeren van ont heffing 'als bedoeld in artikel 1 van de „Zoneverordening Hinderwet" voor: a. het oprichten van een herstelinrich ting van motorvoertuigen op het per ceel Korte Brinkweg 26b; De VOORZITTER zegt. dat B en W toch voorstellen de gevraagde onthef fing te verlenen Er zijn meer van dergelijke inrichtingen in de gemeen te De betrokken eigenaren waren bo vendien niet op de hoogte van de be palingen in de Hinderwet Conform het voorstel wordt besloten b het oprichten van een inrichting al waar voedings- en genotmiddelen in oliën of vetten worden gebakken in het perceel Nieuwstraat 51 Conform besloten c. het oprichten van een benzine-in- stallatle op het perceel Veldm Mont- gomeryweg 26 te Soesterberg. Ook in dit geval wensen B en W. ont heffing te verlenen onder voorwaarde, dat de benzinepomp wordt terugge plaatst. De benzlne-installatie is niet voor verkoop aan particulieren be doeld. Conform het voorstel wordt besloten. 8. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet ten behoeve van de verandering van de verwarmingsinstal latie in de Mariaschool te Soestdijk. Conform besloten 9. Voorstel tot het verlenen van een garantie ten behoeve van een kerk- concert te geven door het Nederlands Hervormd Jeugdkoor in de Oude Kerk te Soest. B. en W. stellen voor een ga rantie te verlenen tot een maximum van 500, Conform besloten 10 Voorstel tot aankoop van grond: a. gelegen aan de Soesterbergsestraat van F H. van Dijk b. gelegen aan de Birkstraat van me vrouw G van Eijs-Wijnands; c. gelegen tussen het postkantoor en het marktterrein van A F Kuiiper; d. met opstallen, gelegen in het Soes- terveen van L. Dooper; e. gelegen aan de Insingerstraat van G. W van Rossenberg; De heer DE BRUIN (V.V.D merkte op. dat voor de opstallen van de heren Dooper en Rossenberg meer geld zal moeten worden betaald. Dit geldt dan tevens voor de waardevermindering van de betreffende percelen. Hij drong er op aan voorzichtig te werk te gaan. anders kan het best gebeuren, dat er bij aankoop van an dere percelen nog meer geld op tafel zal moeten komen. f gelegen aan de Waldeck Pyrmont- laan van J A v. d. Vegt; g. met opstallen, gelegen aan de Ver lengde Talmalaan van C J. Willen- borg c.s. h. met opstallen, gelegen aan de Ver lengde Talmalaan van mevrouw J. J. M van Weel-Kreetz; i met opstallen, gelegen aan de Laan straat van P H Stalenhoef Alle kopen werden goedgekeurd. 11 Voorstel tot het verlenen van een zakelijk recht aan de PUEM NV voor het leggen van een hoogspan ningskabel. B. en W. stellen voor bedoeld recht te verlenen tegen een eenmalige ver goeding van f 22.50. Conform besloten. 12 Voorstel tot het verlenen van ont heffing van het bepaalde in artikel 1 van de „Zoneverordening Hinderwet voor het oprichten van een qulck- service station aan de Kampweg te Soesterberg Conform besloten. 13. Voorstel tot wijziging van de ge meenschappelijke regeling inzake regi onale sociale werkverbanden. Betreft regeling van geschillen en de kosten van voorbereiding. Conform besloten. 14. Voorstel tot wijziging van de rechtspositie-regeling voor het ge meente-personeel. Conform besloten. 15 Voorstel tot oninbaarverklaring van een aantal posten over het dienst jaar 1964. Conform besloten. 16. Voorstel tot wijziging van de ver ordening grondbedrijf. Betreft de 5-jaarlijkse schatting van gronden ingebracht in het Grondbe drijf Conform besloten. 17. Voorstel tot deelname aan de op richting van de „Stichting Openbare Bibliotheek" en het verstrekken van een krediet voor een plan tot ver bouwing van de „oude" nijverheids school aan de Molenstraat. Wethouder DE HAAN (Pv.d.A.) lichtte dit overigens uitvoerige en duidelijke voorstel nog nader toe Hij zei om dat het in de bedoeling ligt om een „Stichting Openbare Bibliotheek en Openbare Leeszaal" in het leven te roepen. Het raadslid ORANJU (VVD.) zei. dat het naar elkaar toegroeien van de Nut's openbare leesbibliotheek en de rooms-katholieke bibliotheek zeer lang heeft geduurd. Hij zei het echter toe te juichen, dat die toenadering er nu eindelijk is. Hij toonde zich echter weinig gelukkig met de rol, die de gemeente hierin gaat spelen. Volgens hem kan het ook zonder gemeente-in menging zeer goed gaan Hij wees er op. dat hij met dit laatste niet be doelde zonder gemeente-subsidie. Mevrouw S M POLET-MUSLER (P.v d.A.) zei het te zullen toejuichen als de vrijwilligers, die momenteel in bel de bibliotheken werkzaam zijn en er een heleboel onmisbaar werk verzet ten. ook bij de nieuw te vormen stich ting ingeschakeld zullen worden De heer HOM (KVP) zei. dat hij er wel wat in zag om de oude nijverheids school in etappes te verbouwen. Wethouder DE HAAN sprak, alvorens de sprekers te beantwoorden, zijn be wondering uit voor de moed en de durf van de beide besturen van de bibliothe ken om tot deze stap te komen. Hij noemde het een goed besluit, vooral met het oog op de sncllei: ontwikke ling van de steeds groeiende gemeente. Od de opmerking van de heer ORAN JE antwoordde de wethouder, dat de gemeente uiteraard een subsidie zal verlenen. Zij zal echter niet in de interne aangelegenheden van de Stich ting treden. .1 Amersfoortsestr. 22-24 A Telefoon 03463-1327 Wat betreft de opmerking van mevr. Polet-Musler zei de heer De Haan. dat in de toekomst van de vrijwilligers ongetwijfeld goed gebruik zal kunnen worden gemaakt Op de suggestie van de heer HOM zei de heer De Haan ten slotte, dat de verbouwing in overleg zal plaatsvinden. De wethouder kon voorts meedelen, dat de R.K. bibliotheek aan de Steen- hoffstraat hoek Dalweg zo spoedig mogelijk zal verdwijnen, omdat het hoog tijd wordt, dat een begin ge maakt wordt met de dringend nood zakelijke verbreding van de Dalweg. Conform het voorstel wordt besloten. 18 Voorstel tot vaststelling van de gemeentelijke vergoedingen over 1964 overeenkomstig de bepalingen van de kleuteronderwijswet Bedoelde vergoedingen bedragen 17,35 per leerling en 1180.per lokaal Conform besloten. 19. Voorstel tot wijziging van de alge mene br andver ordening. Conform besloten. 20 Voorstel tot verlenging van de ont ruimingstermijn van enige onbewoon baar verklaarde woningen. Betreft de woningen Hartweg 4. Lange Brinkweg 1. Weteringpad 4. Ossen- damweg 28 en Julianalaan 23 Conform besloten MAKELAARS- EN ASSURANTIEKANTOOR ONR. GOEDEREN HYPOTHEKEN ASSURANTIËN FINANCIERINGEN TAXATIES SOESTERBERGSESTRAAT '8.; SOEST - TELEFOON 2064 B G. G, 02950-17727 21 Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de aanschaffing van een noodlokaal ten behoeve van de openbare kleuterschool te Soesterberg. B en W stellen voor over te gaan tot een mobiel schoollokaal Kosten 34.500,Bovendien zal een bedrag van 2000— nodig zijn voor aanslui ting van het gebouw aan het elektri citeitsnet, de riolering en de water leiding. Wethouder DE HAAN (Pv.d.A) zei, naar aanleiding van het feit, dat en kele leden bezwaren maakten tegen deze aankoop, dat de inspectrice van het onderwijs een enthousiaste voor standster is van dergelijke lokalen. Als wij besluiten tot aankoop van het mobiele lokaal, zal dit het eerste in Nederland zijn. Conform besloten. 22. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de aanschaffing van materiaal ten behoeve van de vakken natuurkunde en scheikunde Bovenstaande aanschaffing wordt ver zocht voor de openbare school voor u.l.o Kosten 8000.Tevens wordt 875,— gevraagd voor aansluiting van de demonstratietafel aan de school SPECIALIST OP FOTO- EN FILMGEBIED Burg Grothestraat 45 Telef 3917 riolering en het waterleidingnet. Conform besloten. 23 Voorstel tot het verlenen van me dewerking als bedoeld ln artikel 50 van de kleuteronderwijswet aan het bestuur van de vereniging ..De School met den Bijbel" te Soest voor het plaatsen van een afrastering bij de Christelijke kleuterschool aan de Vln- kenweg. Kosten f 5000, Conform besloten. 24. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de aanschaf van leer- en hulpmiddelen ten behoeve van de Tltus Brandsmaschool voor g.1 o te Soesterberg. Kosten f 1350, Conform besloten. 25. Voorstel tot wijziging van het raadsbesluit inzake de verhuur van een perceel grond gelegen aan de Talmalaan hoek Pleter de HooEhlaan aan de wijkgemeente Middelwijk der Hervormde Gemeente B en W stellen voor de huur van de gTond te doen Ingaan op 1 juli 1965. Conform besloten 26 Voorstel tot het verlenen van een zakelijk recht van opstal aan de v.v SEC. B en W stellen voor bedoeld recht te verlenen tegen betaling van 1.— pér jaar Conform besloten 27 Voorstel tot het voeren van een rechtsgeding tegen de heer F. W Vonk te Emmen en de heer P Quasten te Soest Bedoeld rechtsgeding beoogt betaling van door de gemeente gemaakte kos ten voor herstelwerkzamheden na het verlaten van gemeentewoningen. Conform besloten. 28. Voorstel tot ruiling van gron den gelegen aan de Smltsweg en de Beukenlaan met P de Groot De gemeente verkrijgt door deze rui ling een perceel grond met de daarop staande woning, gemerkt Smltsweg 16. gewaardeerd op jj 43.735.00. en de heer P. de Groot een perceel grond aan de Beukenlaan, gewaardeerd op 43.200,00, zodat de gemeente moet bijbetalen 535 Conform besloten. 29 Voorstel tot het ln erfpacht uitge ven van een perceeltje grond gelegen nabij de Schrtkslaan aan de postdui venvereniging „De Zwaluw" Huur per jaar 171 00 De heer WESTRA 'VVD i meent, dat de postdutvenhnudersverenigng niet een bedrag van f171,zou moeten be talen. maar precies zoveel als de voet balvereniging SEC. nl één gulden voor een zakelijk recht van opstal Hij zei. dat belde verenigingen de sport dienen. De VOORZITTER zei het niet met hem eens te zijn SEC heeft recht van opstal en dat moet om de vijf jaar worden verlengd. „De Zwaluw" daar entegen krijgt de grond voor 25 Jaar ln bezit. Conform besloten 30 Voorstel tot het aangaan van een geldlening PHILIPS SPECIAALZAAK van 21-30 oktober. De lening ls groot ƒ120.000 -. De rente bedraagt 6% de koers ls 99M> en de looptijd 25 jaren. Conform besloten. Nadat deze agenda in een vlot tempo was afgehandeld, werd de vergadering besloten. Gedurende de ln de week van 25-29 okt a s te houden „Wereldspaarweek" stelt de Nutsspaarbank te Soest, bij kantoor van de Nutsspaarbank Amers foort. ook dit jaar weer een keurige, in kleurendruk uitgevoerde kalender 1966 ter beschikking van haar inleggers De keuze is dit jaar gevallen op een viertal reproducties van meer of min der bekende kinderportretten van oude meesters, welke deze kalender wel een zeer bijzonder karakter geven. Het be zit ervan zal de inleggers van de Nutsspaarbank een geheel jaar genot verschaffen Op de scholen, waar de leerlingen vla de school bij de Nuts spaarbank kunnen sparen, ontvangen de leerlingen van de eerste drie klas sen een kinderboekje met een 12-tal plakplaatjes, terwijl de kinderen van de hoogste klassen een 24-tal plaatjes ontvangen over Suriname en de Ned. Antillen I LEGE MAAT AUTOVERHUUR %CVKirinn f N.V. Eemne88orweg 22. Baarn. tel.: 02954-3100 lb.g.g.4344j Als mode-ontwerpers zich laten lei- ien door hun fantasie, komen zij vaak met modellen die of slechts bij heel speciale gelegenheden gedragen kunnen worden, of maar één keer Deze japonnen, die ontworpen zijn door Castillo Knitwaaer, zijn geïnspi reerd op meetkundige lijnen Heel duidelijk ziet u dat de rechthoek een grote rol speelt in alle dessins. Al zullen deze modellen heel weinig ge dragen worden, ze getuigen wél van originaliteit En al zult u er niet over denken zelf zo'n japon aan te schaf fen, leuke ideeën kunt u er in ieder geval wel door opdoen. Kijkt u bijvoorbeeld eens naar de lange rechte Japon. Middenvoor -ziet u een kleine zwarte rechthoek, die omlijnd wordt door een witte en een iets bredere grijze strook Daarom heen lopen steeds weer met elkaar evenwijdig dezelfde randen Het geeft de indruk dat er perspectief in die Jurk ziet. De armsgaten sluiten strak af en de hoge col zit er losjes op Lange gebreide jurk met geo metrisch dessin en hoge maar losse col. Over de rok die tot de voeten reikt, lopen de grijze en witte randen even wijdig aan elkaar helemaal rond Lange slanke dames zouden zich in deze japon uitstekend thuis kunnen voelen Trouwens, is een lange rok niet ideaal voor de erg koude dagen? En dan niet alleen voor avondjapon nen. maar ook voor jurken of pakjes die u draagt als u boodschappen gaat doen of ergens op visite gaat De lange rokken zijn in ons land vorig jaar al geïntroduceerd, maar slechts weinigen vertoonden zich er mee. Wel licht worden ze deze winter meer gedragen, zelfs al wil Parijs het an ders. De randen in deze gebreide jurk, die heel eenvoudig van snit is, geven het effect van een smalle taille en bre dere heupen. Tweedelig De deux-pièces toont weer een erg eenvoudige snit. De gebreide zwarte jurk met de grote witte rechthoek voorop reikt tot iets over de knie. wat dus geheel tegenstrijdig is met de ideeën van enige andere mode-ontwer pers. en heeft geen mouwen Het Jasje, met lange mouw, bezit het zelf de vierkant en wordt met vier knoop jes gesloten. Maar let nu eens op de schoenen die er bij gedragen worden. Jaren gele den waren schoenen met veters heel populair en nu worden ze nog altijd als stevige stappers gebruikt. De schoenen op deze foto doen zelfs eni germate aan herenschoenen denken, maar zietu hoe charmant ze eigen lijk toch staan? Veel zwart Tenslotte nog een gebreid jurkje Weer een rechthoek middenvoor, maar deze keer diagonaal De zwarte randen zijn er weer evenwijdig aan de rechthoek Lngebreid Het rugpand is effen wit, op de twee randen bij de taille na, die u nog juist kunt zien op de foto Dit model heeft geen mouwen en ls zelfs hoog op de schouder uitgesne den Er prijkt een brede afstaande col op en ook hier hangt de rok tot over de knie Onder deze jurk, die ook dienst kan doen als overgooier, zoals op de foto. wordt nu een zwarte trui met capuchon gedragen. Zwarte handschoenen completeren het geheel Aan de in zwarte kousen gestoken be nen worden (ook weer zwarte) laar zen gedragen Dit zijn niet de laars- les die we de vorige winter zoveel ge zien hebben, met de hoge hak en nauw aansluitend om de benen, maar een klein beetje plomp, met een bre de hak en wijd om het been De zwart'wit dessins kunnen met hun eigenaardigheden en nieuwe Gebreid deux-pièces. het jasje gevoerd met het zelfde dessin als de zwarte jurk. vondsten van de ontwerper menigeen weer goede ideeën aan de hand doen en als u deze winter met een zelf ge breid japonnetje voor de dag komt, zult u door bepaalde originele trekje® veel bewondering kunnen oogsten. Witte wol met zwarte strepen als jurk of overgooier.

Soester Courant | 1965 | | pagina 15