lUasseeeM Eric de Noorman - De strijd om Heidrun Regeringsplannen gaan door R. DORREN Zet Rusland de klok gelijk van Uimdeslcaal 52 PALTHE. VENEM4 ..VAN BUUREr D. ENGEL Voor uw Deldkrediet Stuur-haakmanden Fugers Rijwielen Krabbels van Knelis GARAGE STAM Snuif en wrijf] Heeft U ook zo'n hekel aan die nare was Gaat U dan eens naar de Zeepost Voor al uw kleding, gordij nen, tapijten enz. reinigen of verven S.E.C.- Voor al uw RIJBEWIJZEN Auto- en Seooterrijschool ATTENTIE Als eerste kennismaking GRATIS nieuws UW SUCCES IS ONZE RECLAME Auto- en Scooterri|school Stichting Amersfinrtse Kredietbank B.D.C.-niemvs 29-2: Renanlt dealer POLITIE TEL 4444 Het politieke vuurwerk, dat vorige week ln de tweede kamer werd afge stoken tijdens de algemene beschou wingen over het nieuwe regerings programma heeft het kabinet Cals vrijwel ongeschonden gelaten. De grote plannen van de regering voor woningen, wegen, recreatie, onderwijs en ontwikkelingshulp gaan door Dat wil niet zeggen, dat de financiële plannen van minister Vondeling onge wijzigd de kamers zullen passeren. Het ziet er naar uit dat de omzetbelasting voor textiel en schoeisel niet zal door gaan. indien althans de Tweede Kamer de bewindsman een redelijk alterna tief biedt ln de opbrengstensector Minister Vondeling heeft, evenals pre mier Cals. de regeringsplannen met verve verdedigd, maar zijn verdediging van de herinvoering van de omzet belasting voor textiel klonk ons toch niet zo overtuigend in de oren. Hij beweerde dat mensen met hogere in komens zeker drie maal zoveel voor kleding uitgeven dan de „kleine man" KAMERBEEK ASSURANTIËN de pijler voor uw verzekeringsplan OlDENBARNEVELTLAAN 30 TELEFOON 1 21 41 AMERSFOORT Inspecteur voor Soest-Baarn Van Goyenlaan 154 - Soest Tel. 5514 behalve aantrekkelijk zijn voor de kleine middenstanders, die grotelijks gedupeerd zouden worden door een verhoging der posttarleven en een ver dubbeling van het telefoontarief. Uw verkoudheid van neua, keel of borst Toch heeft het V V D.-plan helderheid gebracht Terecht stelde dr Neder- horst dat de liberalen zich als een duidelijk conservatieve partij hebben laten gelden en men nu tenminste weet welke koers de V V D zal varen. Dat is een winst in vergelijking met vroegere jaren, toen men dat vaak niet wist. En de C.P.N. Maar ook de C P N. heeft zijn gezicht duidelijk laten zien. Het was niet eens zo'n radicaal gezicht. Tot verba zing van velen verklaarden de commu nisten zich niet tegen de monarchie al wilden zij liever prinses Margriet ln plaats van prinses Beatrix op de troon. Het viel bovendien op, dat de heer Bakker zich niet alleen wendde tot de arbeiders, maar ook tot de kleine middenstanders. Kennelijk hoopt de C.P.N profijt te trekken van de ontevredenheid die onder deze groep der bevolking leeft. Wederom hebben we het betreurd dat de heer Bakker een politieke rich ting is toegedaan, die voor het groot ste deel van ons volk onaanvaardbaar is. Elke grote partij zou zich zulk een voortreffelijk spreker wensen, die de gave bezit die slechts voor de aller grootste redenaars is weggelegd om moeilijke problemen eenvoudig te, stel len en het geheel te krulden met een bevrijdende humor, die de aandacht voortdurend wakker houdt. Terwijl vele kamerleden tijdens de redevoeringen van de fractieleiders der kleine partijen ietwat verveeld in hun papieren bladerden, werd het be toog van de heer Bakker aandachtig gevolgd en vooral premier Cals scheen zich bijzonder te amuseren Meer zelfs, dan toen de fractieleider van zijn eigen partij aan het woord was. Dat zal best waar zijn. maar onder degenen die zoveel meer voor textiel uitgeven, zijn er die wel tien a twin tig keer zoveel verdienen als loontrek- kenden met een bescheiden salaris Hoe men het ook keert en wendt deze omzetbelasting zal het zwaarst drukken op het kleine gezinsbudget. Met welke voorstellen zal de Kamer straks komen Met een verhoging der omzetbelasting op suikerwerken, kos- metische artikelen e.d. geeft men mi nister Vondeling geen redelijk alter natief. want het brengt te weinig op. Een extra verhoging van de belasting op benzine is gelukkig door de minis ter zelf afgewezen. Wellicht zou een sterkere verhoging der vermogensbe lasting het gat, dat zal ontstaan door het wegvallen der omzetbelasting op textiel en schoeisel, kunnen opvullen Het plan van de V.V.D. Met dat plan hadden jullie een jaar eerder moeten komen." riep de heer Koekoek tegen de VVD.'er Joekes. die namens zijn fractie een bezuini gingsplan indiende Men kan zich de ergernis van de leider der Boeren partij voorstellen, want in het tijdperk dat de V.V.D deel uitmaakte van de regering hoorde men niets over bezui nigingsplannen. Het plan van de liberalen maakte overigens in de Kamer geen schijn van kans en dat is ten aanzien van ver schillende punten maar goed ook Het voorstel om minder woningwet woningen te bouwen is gewoon ont stellend, want hierdoor zou de wo ningnood nog langer blijven bestaan. De V VD. wil meer overhevelen naar de vrije sector, maar juist daar wor den tegenwoordig woningen gebouwd die voor de gemiddelde Nederlander niet te betalen zijn Zo beleven we nu reeds de absurde situatie, dat in een land waar de woningnood het groot ste probleem vormt, hele huizenblokken leeg staan. En wat zou erger zijn voor de smalle beurs een omzetbelasting op textiel of een verhoging van de broodprijs die de konsekwentie zou zijn van een goedkeuring der liberale plannen Dat een verkorting der studieduur tot bezuiniging zou leiden, zoals de heer Joekes beweerde, is nu al tegengespro ken door een man die het weten kan prof. Van der Hoeven, rector magnifi cus der gemeentelijke universiteit van Amsterdam. Tenslotte zou het V VD.-plan alles- Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden De data. waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd staan ach ter de naam van het schip vermeld Argentinië m.s. „Cap San Nicolas", 25 okt. Australië m.s „Zaankerk", 27 okt. Australië: m s. ..Zaankerk'. 27 okt. en m.s. „Sinaloa", 30 okt Brazilië m.s. „Cap San Nicolas", 25 okt en m.s. „Alhena 27 okt Canada s.s. „Marmacaltair", 24 okt. en m.s. „Broriver", 27 okt. Indonesië m.s. „Lycaon". 24 okt. Chili m.s „Weimar". 24 okt Ned. Antillen: ms „Jason26 okt. Suriname m.s. „Adonis". 27 okt Verenigde Staten van Aemrika s.s. „Mormacaltair", 24 okt. en m.s. „Ko rendijk". 27 okt Zuid-Afrika (Rep i en Z.W.-Afrika m s „Southampton Castle", 24 okt Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van postpakketten geven de postkantoren Toen in 1916 het Russische Keizerrijk totaal overhoop werd gehaald en als communistische radenrepubliek op nieuw op poten gezet, betekende dit ook een volkomen wijziging in het economisch systeem Afgedaan had met het kapitalisme De Staat werd de enige werkgever, producent en win kelier. Bijna 'n halve eeuw later komt men, na tal van experimenten, in vele op zichten terug van deze rigoureuze marxistische planning Hoe moeilijk het voor velen ls het gebeurde in de Sovjet Unie objectief te beschouwen, men moet het toch zeker niet zo zien, dat Rusland vóór 1916 een paradijs was Onder de dub bele adelaar der Czaren zijn minstens zo veel ongerechtigheden geschied als onder de hamer en sikkel. Zien we bijv wat de Russische In dustrie presteerde ten tijde van de Russisch-Japanse oorlog (1903) ih sa menwerking met de hoge bureaucra tie de bevoorrading van het leger tot een chaos te doen worden, een vloot in zee te sturen waarvan de schepen stuk voor stuk werden kapot geschoten door de Japanners als wa ren het kleiduiven dan is het niet te verwonderen, dat men slechts in een algehele reorganisatie, met de Staat als opzichter en als enig belanghebben de. zijn heil zocht. De zwakke plek. De zwakke plek in al die schone plan nen was de mens. Feitelijk was ieder een ambtenaar. Een ontzaglijke en on overzichtelijke bureaucratie ontstond. Voorschriften en reglementen vormden het „dekkings"-materiaal. eigen initia tief kon levensgevaarlijk zijn Alles draaide om de productie, men zocht het ln de kwantiteit, die vaak waardeloos werd door gebrek aan kwa liteit Ook het distributie-systeem ver toonde vele feilen Op de ene plaats lag te verroesten waar men vele dui zenden kilometers verder gebrek aan had. De consument had maar te ne men wat voorradig was. en ln de door dit alles ontstane schaarste-economle nam hij daarmee genoegen Toen het er op begon te lijken, dat men enigermate op gang kwam. vie len de Duitsers binnen en daarna moest men zich vele jaren lang inten sief gaan wijden aan de wederopbouw Kroestsjov heeft geprobeert een nieuwe koers te sturen, maar het is de vraag of hij over voldoende inzichten be schikte om de problemen te onder kennen Volgens de huidige machts hebbers heeft hij de zaak verprutst, maar dat oordeel kan zich later weer wijzigen het is meer gebeurd. De man. die op het ogenblik de top functie bekleedt. Kosygin. mist alles waarmee Kroestsjov zich ook in het westen populair wist te maken, maar als hij over economie praat, weet hij waarover hij het heeft, want dat is zijn vak. Geen kapitalisme In dit nieuwe klimaat schijnen de ideeën van de Russische econoom pro fessor Evsei Liberman. die sterk „wes ters" getint waren, te gedijen Vanzelfsprekend wordt iedere suggestie als zou Rusland terugkeren tot het kapitalistische systeem met kracht van de hand gewezen en men spreekt alleen van een verdere vervolmaking van het communistische systeem. In zekere zin is dat ook juist Al heeft men bepaalde tendenzen uit het wes ten overgenomen, nog altijd ressorteert alles onder de staat en bestaat er geen vrije onderneming. In deze staatsconstructie plaatst men echter nieuwe elementen, zoals concur rentie en winst. De concurrentie kan zich uiten ln een onderlinge wedijver om de beste re sultaten tussen de diverse staatsonder nemingen De leiders van deze onder nemingen krijgen een veel grotere ver antwoordelijkheid. zij moeten de effi ciency in hun bedrijf bevorderen, het rendabel maken, daaruit hun eigen moderniseringen en uitbreidingen be kostigen Niet langer ls de Stachanov-arbeider die zo veel mogelijk produceerde, het grote voorbeeld. De prestaties der wer kers zullen worden geprikkeld door een Jaarlijks uit te keren bonus. Agentschap F C Kuijperstraat 28 - Tel. 2803 Ook de aanpassing van de productie aan de behoefte van de consument wil men hiermee bereiken Het zal dan niet langer zo zijn. dat staatswinkels slechts kunnen verkopen wat de pro ducenten leveren, zij zullen aan de producenten duidelijk maken wat de consument wenst Het is zeker niet omdat alles zo goed ging. dat men tot deze rigoureuze om wenteling is gekomen Zowel de pro ductie als het nationaal inkomen groeide niet volgens de plannen, de oogst ls dit jaar weer beneden de ver wachting gebleven en de nuchtere realist Kosygin ziet de mogelijkheid tot verbetering allen ln een omgooien van het roer IJzer werd rubber. Dat het Kosygin gelukt is dit bij het Centrale Comité van de Partij er door te krijgen bewijst dat hij althans voor het moment vast in het zadel zit. Ook Bresjnev, die wel eens werd ge doodverfd als Kosyglns rivaal, heeft althans bij deze gelegenheid geen ri valiteit doen blijken, maar stelde zich vierkant achter de plannen Waar de leiders het eens waren, volg de de partij De bureaucratie ls na tuurlijk niet dood, maar wel gedecen traliseerd De hiërarchieke weg moet nog immer worden bewandeld, maar het aantal treden naar boven is dras tisch verminderd. De zwakke plek in de plannen van voorheen, de mens. wordt versterkt. Zijn belang bij het welslagen wordt vergroot, zijn mogelijkheden om door eigen initiatief aan dat welslagen mee te werken eveneens. Niet langer ls het bereiken (en zo mogelijk overschrij den) van van boven opgelegde quota's, die vaak in geen verhouding stonden tot de vraag, het stempel van succes De economie van ijzer is vervangen door een van (veel meer elastisch) rubber Maar ze draagt nog altijd het stempel van de Staat naar Ver! Taïmataan X1C Soest Telefoon 5811 - b g.g. 4685 Onze wagens zijn all-risk verzekerd Eén RIJLES (60 min.) en EéN THEORIELES (120 min.) FORTITUDOS.E.C. Zondag staat er voor S E C weer een heel moeilijke wedstrijd te wachten tegen het Culemborgse Fortltudo Alleen Baarn heeft het gepresteerd om ze onder de voet te lopen met maar liefst vijf treffers Het IJsselstelnse V.V IJ kwam maar net met de hakken over de sloot door met 1-0 te winnen. Fortltudo wist echter te winnen van Zeist, en van Vriendenschaar en speelde gelijk te gen Holland. Als we deze uitslagen bezien, dan Is er voor onze tegenstander helemaal geen rede om bij de pakken neer te gaan zitten, want er zit beslist een puntje in De enorme sensatie tegen V.V.0 G om van een 2-0 achterstand ln een paar minuten te komen tot een 3-2 voorsprong, zal het Soester publiek nog niet vergeten zijn Alle respect voor onze elf Jongens om zó terug te komen Toch zullen er wijzigingen ln de SEC-ploeg plaats vinden Van Remmerden heeft zijn debuut uitstekend gemaakt en verdient zijn opstelling dan ook zeer zeker De tweede debutant Rodermond heeft niet gefaald, maar toch waren zijn Ingrepen aarzelend en wachtte hij vaak met het aanvallen Door het terugkeren van Ruttenberg. die ho pelijk weer geheel hersteld is. komt De Rooy op de rechtsbackplaats te staan, van Remmerden half en zal Rodermond stug moeten doorgaan om zijn plaats voor de toekomst te herwinnen, wat hem wel zal lukken Keeper Van Essen blijkt een beetje uit vorm te zijn. de laatste twee wed strijden ging hij niet geheel vrij uit bij enkele doelpunten Er ls dan ook besloten om hem te vervangen door Jan van Hattum. die zal moeten tonen, dat hij zijn plaats waard ls. ULTRAJECTUM 2—S.E.C. 2 Het tweede team schept voor de elf talcommissie enorme problemen Hoewel er vurig gehoopt werd dat er van Nijenrodes 2 gewonnen zou worden, ging ook deze wedstrijd ver loren Er zal dan ook een hartig woordje gesDroken dienen te worden voor de wedstrijd tegen het nog ongeslagen Ultrajectum. anders staat er een vijf de nederlaag te wachten Gelukkig is de achterstand op de ranglijst ten opzichte van de voor- laatsten nog niet zo erg groot Vriendenschaar 3 heeft ook nog geen punt behaald, iets wat men nooit verwacht heeft Zowel Vriendenschaar als S E C heb ben de vorige competitie nog een tijd lang om de bovenste plaats gestre den Fortltudo 2 heeft tot nu toe ook nog maar twee punten, terwijl Hercules 3 er drie heeft We zijn dan ook zeer benieuwd of het tweede er in zal slagen de lijstaanvoerder te ver slaan S.E.C. 3—BAARN 3 Of het derde team van SEC er zondag in zal slagen ongeslagen te blijven tegen Baarn 3 ls een grote vraag Uit de tot nu toe drie ge speelde wedstrijden behaalde SEC 3 zes punten met een doelgemiddelde van 18 voor en drie tegen Baarn heeft reeds twee verliespunten opgelopen tegen B D.C 2. zodat ze bij een verlies op SEC wat al te ver zouden achterraken S.E.C. 4—A P W C. 3 Het zal voor S E C 4 een zware opga ve worden om ook maar een enkel puntje hieruit te slepen A P "W C 3 heeft het alleen tegen koploper H.V C 4 niet kunnen bol werken en verloor met 3-2 SE C 4 heeft uit drie gespeelde wed strijden niet meer dan twee punten kunnen behalen S.E.C. ZATERDAGMIDDAG. Na de verdiende nederlaag van S E C tegen het toch wel op alle linies beter zijnde V V.Z staat zaterdag middag een gemakkelijker programma te wachten Er wordt aangetreden tegen U V.V Odat nog geen enkele winstpunt heeft Behalve geen enkel punt, verliezen ze elke wedstrijd ook nog met enor me cijfers, zodat een grote uitslag verwacht mag worden Het tweede team heeft bij gebrek aan een veld de wedstrijd moeten laten opschoften. Afgelopen zaterdag speelden zij nog op de valreep gelijk nadat ze met 3-1 voor hadden gestaan KLAVERJASSEN S.E.C. Hedenavond gaat de nieuwe klaver- jascompetltie van de S E C -leden en donateurs van start Er wordt weer gespeeld om de „Zim- merman wisselbeker", die voor het tweede achtereenvolgende Jaar in het bezit kwam van de heer B de Rooy De aanvang is 20 uur precies in hotel „Bos en Duin". behoudt s.e.c.-junioren a de LEIDENDE POSITIE? S.E.C -junioren A gaat zaterdag op bezoek bij G.V.V.V A in Veenendaal. BOSSTRAAT 5 TELEFOON 2543 dat op de vierde plaats van de rang lijst staat en nog steeds goede kan sen op een betere klassering heeft. De thuisclub zal dan ook zeker trach ten die te bereiken door het de groen-wltten zo lastig mogelijk te maken De gastheren zuilen het een eer vinden de koploper te verslaan, zodat SEC In leder geval op een moeilijke wedstrijd kan rekenen Met een gelijk spel kan SEC al tevreden zijn De stand ln de afdeling C ziet er thans als volgt uit (met daarachter de doelpuntcijfers) SEC 5-8 (19-11) BVC 5-8 (13-7) Huizen 5-7 (20-8) G V V V 4-5 (7-10) EMM 5-5 (10-81. C D N 4-4 (13-10). JSV 4-4 (13-101. WIJ 5-2 5-2) De Meern 4-0 (7-17) Bij SEC en G V V.V zijn twee pun ten in mindering gebracht wegens het zich terugtrekken van Patrla De tegen deze club gespeelde wedstrij den zijn dus vervallen De stand ls bijgewerkt tot en met 9 oktober. OPSTELLINGEN. Zaterdagmiddag. S.E.C. I. 15.45 uur. Doel J v Rossum achter N Bap tist en J Verwoerd midden G Beijer. A Staal en C Vink voor A Stalenhoef. A Hodde. H Sengers, S. Tuenter en H Kramer Zondag. .rtC"»* m naar de Steenboffstraat 6 - Soest (nabij gemeentehuls) Telefoon 02955-2933 Maandag van 2-4 uur n m Woensdag van 9-12 uur v m Vrijdag van 5-8 uur n m S.E.C. I 14.30 uur. Doel Van Hattum achter De Rooy en A Hooyer midden Van Remmer- den. Ruttenberg en Van Breukelen voor Hanasbei. Van de Broek, Ver hoeve. Duyst en Van Berkel. S.E.C. II Doel Van Essen achter Hooyer en Rodermond midden Krijt, J A. Brouwer en Pothoven voor Dorre- stein. Aalberts, De Bruin. E Brouwer en Evers S.E.C. III. Doel Renooy achter De Jong en Wilgenburg midden Pureveen, De Vries en Strumpel voor LenarduzzL Van Rijn. Rijnders. Lüschen en Veld huizen Reserve Valero S.E.C. IV Doel Van Beek achter Van de Heij den en L v Klooster midden Kan- ters. Servellen en Westerveld voor Heijnen, Kareisen. Pluut. Lagemaat en Van Limburg. Reserve Wiss BD.C.-Veense Boys. Wil B D.C de aansluiting op de kop groep behouden, dan zal er zondag aan de Bosstraat gewonnen moeten worden en dat kan Maar dan zal de voorhoede toch wel een keer moe ten doordrukken en meer schieten Doelman Kok zal zondag niet onder de lat staan, daar hij last heeft van een blessure Aart Smink zal hem vervangen Ook J Beijer doet niet mee en op zijn plaats komt D. Dor- restein die zich zeker van zijn beste zijde zal laten zien. B D.C. 2-Amersfoortse Boys 3. De BDC-reserves hebben het tegen A P W C 2 niet zo best gedaan, al thans na de rust niet. want toen zagen de Blauw-Witten de 1-0 voor sprong veranderen in een 8-2 .neder- Kerkstraat 3 Tel 2030 29 Wat doet die dwerg nu weer hier denkt Draga verstoord Het gaf haar een onbehaaglijk gevoel. Ze weet maar al te goed. hoe die het altijd voor de Noorman opneemt Daar 1 De deur van de kerker staat open. Zou die kleine soms Meteen staat haar besluit vast. Ze zal die dwerg dat spionneren wel eens afleren Nog altijd zwijgend treedt ze op Pum-Pum toe, die verontrust terug wijkt in de deuropening. Wil die vrouw Iets met hem Enige meters verder luisteren Halfra en Awain gespannen naar het geluid van de voetstappen Hun plan om de wachter te overmeesteren ls prachtig gelukt. Maar wat zijn dat voor ge heimzinnige lieden, die vlag na elkaar door de gewelven zijn komen sluipen Halfra staat het dichtst bij de gang. maar hij waagt het nog niet om de hoek te kijken Als ze hier betrapt worden, is misschien alles voor niets geweest. Bemoeit het kleine mannetje zich weer met de zaken van grote men sen horen zij een vrouwenstem vra gen. In opperste verbazing ziet Halfra om naar Awain. die even grote ogen opzet Ook hij heeft de stem herkend Dat kan niemand anders zijn dan Draga. En de kleine Allerlei geluiden leiden hun aan dacht af. Het schijnt alsof er met Iets zwaars gesleept wordt een woe dende kreet, waaraan ze direct Pum- Pum herkennen, dan slaat de deur hard dicht en snelle, lichte voet stappen verwijderen zich. Voorzich tig waagt Halfra zich om de hoek van de gang. Awain wil hem volgen, maar meteen blijven ze weer staan. Vlak bij de deur van de kerker zien zij de in elkaar gezakte gestalte van de bewusteloze wachter Maar kijk Er komt beweging in die man. Met een pijnlijke kreet richt hij zich langzaam op Ajje 't ming vraogt mok zeige. dak mlt ope mongd heb staon kieke naor watter zongdag- aovend pesseerde Ikke was vreug naoer bed egaon, waant ik had ut zaoterdag nogaal laot emaokt, een uur of tien, schaat ik, maor lk~~kon heul de slaop niet vaate Ik denk Knelis. effe een lu- chle scheppe. messchlen lukt ut dan. Ik veurzichtig ming bed uut, waant ik wouw Kneliao nie waaker maoke. Die denkt dan meteen, dak naor de fles griep 't Was meraokels helder weer en ik daacht jle ken wel een endje loope. Laangs de weilaande an de Peter van de Breemerweg liep ik en 't zal zo wat haalf twaolf eweest zijn, toenk een trein langs zaag komme. 't Was een heule korte, 't viel ming eigeluk een bietje teuge veur de zongdag. Maor nog gin halleve menuut laoter kwaam d'r alweer een trein, ok een korte Ikke denk die blnne zeker 'n wedstried an 't doen. Ek wouw nog naor huus om ming fietsle te haole en ok mee te doen, maor 't was al te laot Ck vond ut wel vreemdJ da tweede stuk Gin waoge d'r veur of gin peerd en toch reej die Ze reeje zowaat eeve haard, maor ikke zaag zo wel, da dat tweede stuk d'r nooit laangs zou kom me. waant 't eerste stuk had wat meer vaort en bovendien kajje op één spoor nie pessere. Waorom da tweede stuk nie op ut aandere spoor ging rieje konk maor nie begriepe. Maor effe laoter heur ik meraokelse klaap en ik daacht Knelis, daor heb je 't gezeur, d'r is wat mis. Ik kieke en Jaowel heur, die twee stukke had- de mekaor eraokt Ik vond da ftng veur 't tweede stuk, waant ut had zo z'n best edaon om da eerste in te haole. dak ut um gunde, 't Was zoiets as van botsotootjes op de karremus, allenig noeng waore ut botsspoortjes. Die het de spoorwege zeker anne- schaaft om 't bezoekt te stimullere. Ik wist geliek. waorom die borde d'r staon bie de overwege zo van „Waacht tot ut rooje licht edoofd is. d'r kaan nog een stuk komme" Ik had ut no^ng mit eige oge gezien. Afflng, ik kiek ter zo us rongd, maor toen zaag ik, da ut heulemaol gin graapje was D'r waore minse bie die bloejde en die gebroke areme hadde. Toen vong ik ut nie zo leuk meer. Afflng, 't bleek allemaol nogaal meeje- vaale te weeze. D'r waore wel aaebt- tien gewonde, maor 't viel goed mee. Vier moste d'r in 't ziekehuus blieve en das netuurluk arreg, maor ut had nog veul arreger kenne weeze. 't Was maor een raor ongeluk, vind ik. In Baorre wes de koppeling tusse twee treinstelle ebroke, maor 't twee de stuk had zoveul vaort, da ut heu- legaor tot Aomersfoort is deurereeje en daor botste da stuk teuge 't veur- ste stuk. Da zal nie elke daag veur- komme, schaat ik. Ik geleuf, dak ming fietsie maor ver koop en dak mit de trein gao. 't Gaot vlug, zellufs aster gin lokemetief veur- staot; 't is veurdelug (veur de spoor wege dan. die rieje zongder stroom), maor toch nie zo veilug Maor da wordt wel goed gemaokt deur de gezellughied „Saome mlt Kneliao in een botstreintje (jao gezellug!)** Renault R4 Luxe van f 1.150,af Dauphine Gordini van f 4.945,af Renault R 8 van f 5.495.af Renault R 10 van f 5.995,af Renault R 16 van f 7.950,af Caravelle Coupe van f 9.750,af. Nieuwerhoekplein 1 - Soestdijk Telefoon 2850 laag. welke uitslag wel geflatteerd was maar zeker verdiend BD C zal de geleden schade zondag zeker wil len inhalen, zodat wij het houden op winst. B.D.C. 3-Zebra's 3. B.D.C 3 gaat zondag een zware strijd tegemoet tegen de Zabra's Door de nederlaag van Velox tegen B D C staan De Zebra's thans boven aan. Zal B D C zondag ook De Zebra's van de troon wippen Wij geven ze niet veel kans, maar een bal kan raar rollen BDC. 4-B.D.C. 5. B DC. 4 valt wel een beetje tegen, vooral omdat vorige week met 5-3 werd verloren van S E C Als G Hilhorst echter op schot ls, dan kan BDC 5 zich wel bergen. Dat was hij tegen SEC zeker niet Toen had hij veel goals kunnen ma ken gezien de vele kansen die hij kreeg. OPSTELLINGEN. B.D.C. 1 Doel A Smink achter A. Voet en Th v. d Mast midden M van Asch. A v d. Hengel en B Bakker voor J Westerveld, J v. d. Lugt, M. v. d. Lugt. J Brouwer en D Dorrestein. Reserves H v. d. Lugt en H Kok. B D C. 2. Doel W Hilhorst achter E Hilhorst en G Egberts midden W. v d. Hen gel. E Westerveld en J. Spoelstra voor J Beijer. F v. d. Kant. R. Klel- negris, R Brouwer en K Verkerk. Reserve W v. d Breemer. B D C. 3. Doel A Pronk achter A Hilhorst en J. v. d. Dijssel midden H Hilhorst, A Roest en C Hilhorst voor B. Wlgtman, W v d. Mast, J. Vermeu len, A v d. Breemer en H Wouters. Reserve E. Bodewes. B D C. 4. Doel G. de Beer achter P Hooft en J Schut midden C. Wolfsen. A. Brouwer en W Rademaker voor M. van Dijk. J Beijer. G. Hilhorst. W. Hogeveen en C Dorrestein B.D.C. 5. Doel W Schimmel achter T. van Fulpen en H. Hagen midden G Bo dewes. E Bodewes en H. Sukel voor G Beijer. J. Wildenburg. T Jansen. R Balvers en B G Schimmel.

Soester Courant | 1965 | | pagina 5