£ok koninklijk onderscheiden K- De ruimtevlucht m(f t de Gemini-6 Het oog gericht op brieven Burgemeester wilde zichzelf overtuigen Dinsdag 26 oktober 1965 44e jaargang no. 81 Uitgave Drukkerij Smit - Soest Bnrean voor redactie en administratie Van Woedestraat 29a. Soest Telefoon 2566 - Postgiro 126156 A. P. Hilhorst hield voor leden van A.B.T.B. een inleiding. Baldadig Tiende vrachta"to-rallv trok door Soest. S-E.C. zas; voorsnrong tegen Fortitudo steeds verloren gaan. Ritmiekklassen van de Amersfoortse Muziekschool S.V.V.-V0IXFYB4L Basketbal Verandering spreekuur burgemeester Winkeldiefstal Weer ingebroken Geen voorrang verleend Soester Schaakclub SOESTER(i)OÜRANT Abonn. p. kwart. t!.5# - per post t3. Verschijnt Iedere dinsdag en vrijdag. In één van de zalen van het Sint josephgebouw vergaderde gisteravond de afdeling Soest van de Aartsdiocesa ne Boeren- en Tuinders Bond onder leiding van de voorzitter, de heer A. P. Hilhorst. Het belangrijkste agendapunt betrof de inleiding, die de heer Hil horst hield. Hij verwelkomde de tal rijke leden en deelde mede. dat secre taris P. G. Kok in verband met ziekte verhinderd was de vergadering bij te wonen. Nadat de notulen waren voor gelezen en onveranderd werden goed gekeurd. maakte de heer Hilhorst het winterprogramma bekend. Od stapel staan o.a. een avond, ge wijd aan de voorlichting, een culturele avond, en een avond waarop de heer Folthakkers. algemeen secretaris van de A.B.T.B. zal spreken over de E E G r>e voorzitter memoreerde, dat het weer in het afgelopen zomerseizoen slecht was gelukkig maakt het najaar veel poed Hetzelfde kan gezegd worden van de melkprijzen. Die zijn erg mee- eevallen. omdat ze een behoorlijke uit- inon hadden boven de door den over- hpid vastgesteld richtprijs. Dit bete- vert echter niet. dat er winst gemaakt K Het slechte weer en inkrimping van d° melkveestapel zorgden er o.a voor. dqt de Droductle terugliep. Doordat de melkprijs twee cent boven de richt- nrijs uitkwam, steeg de opbrengst, waardoor men met de prijzen uit is vunnen komen. het ogenblik is men al bezig aan h°t. oobouwen van de nieuwe melk prijs. Dat gebeurt nu al (voor volgend ^aar), omdat er in de EEG moeilijk- hodpn zijn gerezen. Frankrijk heeft CTOëist. dat op landbouwpolitiek gebied p~n andere politiek wordt gevoerd, an ders zal dit land weigeren verder aan do EEG. deel te nemen. Franse regering beweert, dat de "^-anse consument niet in de huidige •"nrrp van samenwerking in E.E.G.- v«rband wil verdergaan, omdat deze samenwerking momenteel ten koste ^aat van de consument. Bij de Franse boeren Is door dit standpunt een re solutie-sfeer ontstaan tegen de eigen regering, vanwege de starre houding T,an Frankrijk. De heer Hilhorst zei, dat het niet uit gesloten is, dat de melkprijzen weer nationaal geregeld moeten worden in nlaats van ln E.E.G-verband. Dit zou betekenen, dat de Landbouwbegroting e^n radicale wijziging moet ondergaan. Vorig jaar was er een egalisatiefonds om overschotten van de E.E.G. op te vangen, nu zal er een speciaal bedrag ter beschikking moeten komen van de veehouderij. De heer Hilhorst zei te verwachten, dat de richtprijzen voor de melk volgend jaar hoger zullen zijn. Hij baseert dit op het feit, dat o.a. de kosten van veevoer zijn gestegen Met betrekking tot de vleesprijzen zei de A.B.T.B.-voorzitter, dat de verwach te prijsdaling niet is gekomen. Toen iedereen verwachtte, dat door de ruime uitstoot van vee de vlees prijzen zouden dalen, gebeurde dit niet, want er waren onverwachts rui me afzetmogelijkheden naar Duits land, België en Frankrijk: daardoor bleven de prijzen gehandhaafd Die van varkensvlees werden zelfs hoger dan was verwacht", aldus de heer Hil horst. Hij zei, dat ledereen de houding van de Franse regering ten opzichte van de E.E.G al aan den lijve zou heb ben ondervonden, als de export niet zo enorm was. Een ander onderwerp in zijn betoog betrof de subsidieregeling in de E.E G - landen. Men is momenteel bezig om ruime subsidiëring toe te passen voor verbetering en uitbreiding van boeren bedrijven. Dat gaat ook in ons land gebeuren. De heer Hilhorst zei. tégen deze ruimere subsidiëring te zijn. o.a. omdat het veel willekeur zal geven Bovendien zullen de boeren veel werk moeten verzetten, voordat ze subsi die kunnen krijgen De A B T B -voor zitter zei. dat de boer zijn bedrijf moet kunnen verbeteren of uitbreiden van de opbrengsten van zijn bedrijf Van twee geparkeerde auto's aan de Dr Rupertlaan werden de ruitenwis sers ontvreemd en uit een tuin aan de Heuvelweg zijn enige coniferen gesto len. De tiende vrachtauto-rally, georgani seerd door de Nationale Organisatie Beroepsgoederenvervoer (NOB), dis trict Utrecht, waaraan 50 vracht auto's deelnamen, trok zaterdagmid dag door Soest, met het doel een be zoek te brengen aan het restaurant van het Natuurbad, waar een ver plichte rust van IV2 uur moest wor den gehouden. Tijdens deze rust moesten de chauf feurs een examentje afleggen, dat werd afgenomen door leden van de Soester Verkeerspolitie. Ieder moest enige vragen schriftelijk beantwoorden. Voor iedere fout kreeg men 100 strafpunten en niemand bleef zonder strafpunten. zodat dit examen nog resultaten kan afwerpen De wagens waren zaterdagmorgen in Utrecht gestart en om de minuut vertrok een auto met kaartlezer, want Cape Kennedy De Amerikaanse Astronauten Tom Stafford (links) en Walter Schirra gereed voor de ruimtevlucht met de Gemini-6. waarvan gisteren de lancering voor langere tijd werd uitgesteld. De leider van het Gemini-project noemde als nieuwe lanceerdatum voorjaar '66. Men Is voornemens het Gemini-6-project te latrii wachten en daarvoor het Ge- mini- 7- project in plaats van in december in november van staTt te laten gaan. de rit was bedoeld als puzzelrit. Na de rust ging de tocht weer naar Utrecht, waarna in het Jagershuis te Zeist de prijsuitreiking plaats had. De burgemeester, mr. S. P Baron Bentinck heeft vrijdagmorgen ten ge meentehuize de ere-medaille in brons in de Orde van Oranje Nassau uit gereikt aan de heer H Kok, die 40 jaar onafgebroken werkzaam is ge weest in het transportbedrijf van H van Asch N.V. alhier. Het is vandaag voor u en uw familie een feestdag, maar ook voor de fa milie Van Asch. aldus de burgemees ter Ik feliciteer u met het feit. dat u 40 iaar in dienst bent geweest bij dezelfde werkgever. U hebt alle reden om met een gevoel van dankbaarheid od de afgelopen jaren terug te zien. U bent niet van de ene naar de andere werkgever gegaan, hetgeen te genwoordig niet vaak voorkomt. U hebt de gehele ontwikkeling van het be drijf Van Asch meegemaakt, wel een bewijs dat de verhouding goed is ge weest De burgemeester speldde hem daarna de Koninklijke onderscheiding op de borst 's Middags bood de firma Van Asch de jubilaris een receptie aan in hotel De Bosvijver, gevolgd door en diner en een feestavond voor het gehele personeel met hun dames, in totaal 70 personen De jubilaris kreeg door de N.V. een fraaie Zaanse klok aangeboden De heer J C. Brekelmans, chef de bu reau van de Kamer van Koophandel te Amersfoort, kwam de jubilaris ge luk wensen. Dat u 40 jaar in dienst bent geweest in hetzelfde bedrijf, aldus spr., be wijst wel. dat uw werk werd gewaar deerd Namens de Kamer van Koop handel mag ik u een draagmedaille aanbieden en ik hoop. dat u nog lang met dezelfde opgewektheid bij firma Van Asch kunt blijven werken. Hierna sprak de heer G Bergsma van de Nederlandse Organisatie Be roepsgoederenvervoer. district. Utrecht, waarvan de N.V. Van Asch lid is. Ook deze wees er op. dat 40 jaar werken in één bedrijf wijst op een goede verstandhouding J hebt lief en leed met de firma gedeeld, ook tijdens de crisisjaren Namens het bestuur bood hij hem de gouden speld van het district aan. alsmede een kistje sigaren. Het ziet er naar uit dat ook de afd. Soest van de Amersfoortse Muziek school het leerplan met ritmieklessen gaat uitbreiden, omdat ook in deze gemeente behoefte bestaat aan dit onderdeel van de muzikale vorming. Het kind is van nature motorisch, en het is één der opgaven van het rit- miekonderwijs aan deze bewegïngs- drang vorm te geven In deze lessen wordt getracht de muzikaliteit, fantasie en bewegings mogelijkheden te ontwikkelen. Uiter aard speelt hier de spelvorm een be langrijke rol Het ligt in de bedoeling ritmiekklas sen voor de kleuters en voor oudere leerlingen op te richten Belangstel lenden in onze gemeente kunnen ken nis maken met het ritmiekonderwijs bij de demonstraties, die de docente van de Amersfoortse Muziekschool op In de uitwedstrijd tegen Fortitudo in Culemborg is SE C. er niet ln ge slaagd de voorsprong, die het vijf minuten voor tijd nog had, te be houden De Soesters konden daar evenwel weinig aan loen. want scheidsrechter van de Bast. die geen sterke indruk maakte, kende de thuis club om onbegriipelijke redenen een strafschop toe. die werd benut. Zodoende werd het 4-4 in deze wed strijd. waarin de groen-witten tech nisch beter hebben gespeeld Een overwinning van de groen-witten zou dan ook zpker verdiend zijn ge weest Het werd een gelijk spel. waar mee vooral de (te) hard spelende Culemborgers blij waren, want 00 eigen ve'd is Fortitudo een moeilijk te overwinnen tegenstander. maar voor het zelfde geld had het een overwinning kunnen zijn Nu is het altijd gemakkelijk om de scheidsrech ter de schuld te geven van een te leurstellend resultaat. maar arbiter v. d. Bast was werkelijk niet voor zijn taak berekend. Hij trad veel te lankmoedig op tegen de blauw-witten, die het vooral op de gevaarlijke Ver hoeve en Van Berkel hadden gemunt Zij moesten dan ook herhaalde malen verzorgd worden vanwege blessures. SEC startte goed met Dorrestein als rechtsbuiten in plaats van Hanas- hei Al in de derde minuut hadden de Soesters succes. Verhoeve maakte zich keurig vrij en wist doelman Wammes Foto Swager 1voor de eerste maal het nakijken te geven (0-1). In de zevende minuut werd het zelfs 0-2. Verhoeve was doorgebroken, maar de bal werd door rechtsback Coelmans onderschept Hij werkte echter niet voldoende weg Duyst maakte zich van de ..knikker" meester en schoot van buiten het strafschopgebied in het nylon (0-2). Twee minuten later scoorde Fortitudo tegen. Uit een hoekschop van links buiten van Iersel schoot linksbinnen De Leeuw onhoudbaar langs doelman Van Hattum. die Van Essen uitste kend verving Aan de doelpunten had hij geen schuld In de elfde minuut redde Van Hattum fraai bij een schot van Van Iersel. zij het ten koste van een hoekschop. Tot aan de rust gebeurde er verder weinig opzienbarends. De thuisclub bezondigde zich aan hard spel. waar van vooral Verhoeve de dupe werd Duyst raakte in een duel midvoor Romijn ongelukkig, waardoor deze het veld moest ruimen Pronk com pleteerde de Culemborgse elf Tot aan de rust werd er niet meer gedoelpunt Na de pauze gaf Duyst een doorloop bal aan de snelle Van Berkel Hij was back Coelmans te vlug af en zette vlak bij de cornervlag de bal voor Verhoeve zette zijn blonde kuif eronder en dat betekende 1-3. De thuisclub gaf zieh echter niet ge wonnen In de tiende minuut kwam zij op 2-3 Een oass van rechtshalf Schroef bereikte linksbuiten Van Ier sel. die Van Hattum het nakijken gaf. De blauw-witten zetten door De S E C.-defensie. waarin kanthalf Van Remmerden en de van zijn bles sure herstelde spil Ruttenberg een uit stekende partij speelden kwam onder zware druk te staan. Weliswaar kre gen ook de groen-witten enkele fraaie kansen, maar het meeste gevaar kwam toch van de Fortftudo-voor- hoede. Het verwonderde dan ook niemand, dat de thuisclub in de 29ste minuut p-elijk maakte Een vfiie schop werd in een doelpunt omgezet. doordaat de SEC -achterhoede bleef staan en de Fortitudo-aanvallers zodoende een niet te missen kans eaf (3-3^ In de 36ste minuut kwamen de Soes ters dik verdiend op 3-4 Verhoeve was doorgebroken en zette de bal vanaf de doelliin, tussen hoekvlag en strafschopgebied, voor. Duyst zorgde voor de rest door onhoudbaar ln te koppen. De thuisclub volhardde in haar te harde spel. waartegen de scheidsrech ter onvoldoende optrad. Een waar schuwing zou aan dit harde spel een einde hebben kunnen maken, maar die bleef uit. In de 40ste minuut kwam Fortitudo onverdiend geliik door de strafschop. Doelman Van Hat tum had de bal klemv?st onderschept. Een Fortitudo-aanvaller kwam aan stormen en viel. Scheidsrechter v. d. Bast wees toen naar de witte stip. Vriend en vijand waren verbaasd over deze beslissing, die Fortitudo nog juist een gelijk spel bezorgde, want Van Hattum reikte net niet ver genoeg Een wel spannend, maar te hard duel. waarin S E C. ten slotte een gelijk spel behaalde, hoewel een overwin ning zeker niet onverdiend was ge weest Alleen de eerste teams van de Soes ter Volleybal Vereniging moesten de afgelopen week in actie komen om van hun kunnen blijk te geven. Noch de dames, noch de heren slaagden er daarbij in om winst te boeken Evenals de vorige week moesten de dames ook ditmaal weer onvolledig de strijd aanbinden hetgeen zijn stempel op het teamverband drukte. Misverstanden waren hiervan het ge volg waardoor zij een gemakkelijke prooi vormden voor de dames van Spirit uit Amersfoort Met 15-8. 15-9 en 15-1 bleven laatstgenoemde dan ook in de meerderheid. De heren van de rood-witten moesten de strijd aanbinden tegen het sterke D PC. 2 uit Utrecht, Vooral in de derde set wisten onze plaatsgenoten nog lange tijd stand te houden maar ook zij moesten in drie sets in het Utrechtse team hun meerdere erken nen. De setstanden waren hier 15-11. 15-6 en 15-10 Voor de S V V.-teams staan voor de komende week de volgende wedstrij den op het programma Donderdag. 28 oktober, 1965 Spirit 3S.V.V. 3 (dames). Minister Vondeling van Financiën heeft in één week tijd meer „fan mail" gehad dan de populaire minister Luns in al de jaren van zijn minis terschap. dunkt mij. Het zijn geen brieven van bewonde raars, die heeft de heer Vondeling niet bepaald veel. Het zijn reacties op de t.v.-uitzending waarin hij sprak en waarin hij het Nederlandse volk verzocht suggesties te doen. waardoor het rijk een heleboel geld zou kun nen besparen Dat dit mogelijk is, lijdt geen twijfel. De berichten over beloningen aan mensen, die in de daarvoor bestemde bus een goed idee hebben gedepo neerd, dat bij uitvoering ervan dui zenden gulden uitspaart, zijn er het beste bewijs van. Een heel mooi voorbeeld is ook de besparing van vijf miljoen gulden» doordat een militaire kazerne niet verbouwd hoeft te worden. Dat was aanvankelijk wel de bedoeling, maar door verhuizing en concentratie van enkele landmachtonderdelen is dit niet meer nodig. Nu is het mogelijk, dat het rijk er zelfs een dikke cent aan over houdt, want mischien wordt de kazerne verkocht Ook dit is er een bewijs van, dat er misschien toch wel eens geld over de balk gegooid wordt De oproep van de minister om sug gesties is dus niet vergeefs geweest. Al een paar dagen later zag men de heer Vondeling op een foto in de krant staan met vóór zich een heel stapeltje brieven. In 't begin schre ven de kranten in hun commentaren van „uitholling van de taak van het parlement" Zij schreven, dat de volks vertegenwoordiging er is voor de con trole Dat is ook zo, maar ondanks die volksvertegenwoordiging is er in het land altijd nog veel kritiek op bepaalde zaken Minister Vondeling is de man geweest, die het hele volk nu de kans heeft gegeven met voorbeelden van geldver spilling of suggesties te komen. Er zijn genoeg mensen, die wel iets we ten. Vaak is het zo, dat zij zich er aan ergeren, maar nooit tot 't schrij ven van een brief kwamen. In de eerste plaats omdat het toch niets zou uit halen en in de tweede plaats omdat zij, evenals zovelen, de moed niet kon den opbrengen. Na de oproep van de heer Vondeling zijn deze bezwaren weggenomen. Iedereen kan nu schrijven, de brieven worden in ieder geval gelezen. Als er inderdaad iets van belang in staat, zal het grondig worden onderzocht. Er is geen reden om aan deze belofte te twijfelen. Het rijk is er zeker niet in de eerste plaats op uit om de be lastingbetaler „kaal" te plukken, maar er moet nu eenmaal geld komen. Als dat zou kunnen door besparingen en het tegengaan van verspillingen waarom dan niet zo De kritiek van degradatie van de volksvertegenwoordiging gaat m.i. niet op Deze bemoeit zich namelijk niet net geldverspilling, die de gewone man opvalt. Daarom is het verzoek van de heer Vondeling helemaai niet gek. Als er nu maar wat in die brieven staat. KANTMAN. woensdag 27 oktober a s. om 14.00 en 15.00 uur zal geven in het Ludgardls- eebouw aan de Vredehofstraat. Er zal zowel voor kleuters als voor oudere kinderen een les worden ge geven. Om een beeld te geven van de impro visatorische mogelijkheden die in het kind schuilen, zullen de groepen wor den samengesteld uit de kinderen van belangstellende ouders, die daartoe wel van te voren moeten worden op gegeven bij de Amersfoortse Muziek school te Amersfoort. Ongetwijfeld zal deze nieuwe vorm van openbare les. zowel bij de ouders als bij de jeudige medewerkers aan slaan. De directeur der Amersfoort se Muziekschool, de heer A. Hercken- rath. zal vóór de demonstraties een korte inleiding uitspreken. De heren speelde in Breukelen en hadden het zeer moeilijk. Het team verband klopte niet helemaal en het scoren was ook lang niet volmaakt. Ze verloren met 14-73 van Nyenrode De junioren hebben eveneens hun eerste wedstrijd verloren in de Spor- hal, maar het heeft zeer fris spel laten zien Zij sloten de eerste helft af met een 16-8 voorsprong, maar door gebrek aan ervaring hebben zij de voorsprong uit handen moeten ge ven en verloren met 25-31 van Cangerous A. Spijkenisse Burgemeester Bliek heeft er maandag op toegezien dat de 15.000ste ingezetene in zijn gemeente in het register werd bijgeschreven. Het was Diana Severina Petronella Maduro. dochter van de heer en mevrouw J. A. M. Maduro-Van Doorn. Omdat de burgemeester volgens het burgerlijk wetboek mag eisen, dat het kind hem getoond wordt, moest de vader weer naar huis om zijn dochter op te halen. De beloning was een spaarbankboekje met een inleg van 15.000 centen. I Wel een loopje waard S.V.V. 2—V.I.O.S 4 (heren). S.V.V 3Wilhelmina 2 (heren). Zaterdag, 30 oktober 1965 SOS 2—SVV. 1 (dames). M.VC—S.V.V. 1 ((heren). De burgemeester is verhinderd mor gen zijn wekelijks spreekuur te hou den Dit wordt deze week gehouden op as. donderdag, des middags van 2.30 tot 3.30 uur. Bij winkelier R. aan de Soesterbergsï- straat werd mevrouw B betrapt op het stelen van twee paar nylons en een pakje bouillon. Voor de vijfde maal werd ingebroken in het pakhuis van Gebr. van O. aan de Middelwijkstraat Door een ruit te verbrijzelen kwam men binnen, maar het is nog niet zeker of er iets ont vreemd is. Op de hoek van de Julianalaan-Wald. Pyrmontlaan verleende de 18-jarige bromfietser J. B. alhier geen voorrang aan de autobestuurder J W v. W uit Baarn, die uit de Wald. Pyrmontlaan kwam. B kwam te vallen en is met een hersenschudding naar zijn woning ver voerd. De Soester Schaakclub is de S.G.S.- competitie zeer slecht begonnen. Nadat twee spelers hadden afgeschre ven moest ter elfder ure ook nog voor het derde bord een andere speler wor den gezocht. Deze speler, de heer Ber- voets heeft zich uitstekend van zijn taak gekweten en wist zelfs te winnen. Soest verloor deze strijd tegen Ons Genoegen I met 2Vz7^. De uitslag werd C. Samsom-H. te Velde 1-0. A. van Dijk-P Graaff 0-1. C. Bervoets-J. B. van Nieuwenhuizen 1-0. K. J. Vegter-H. Juffes 0-1. C. van Dijk-P. Doornekamp 0-1. R. E. Henze- A. Rijke 0-1. A. Hilhorst-H. Juffes jr. Vz-^k- J. Timmer-D. van Ooik 0-1. J. Leijdes-J. Verdonk 0-1. K. M. Jonker- C. Oudkerk 0-1.

Soester Courant | 1965 | | pagina 1