Grootse huldiging van het wethoudersechtpaar Hilhorst Waarheen Europa? Samenwerking <m ge- bied van scholenbouw Kinderboekenweek geopend Het oog gericht op een fractieleider V.V.V.- nieuws Vrijdag 29 oktober 1965 44e jaargang no. 82 Uitgave Drnkkerij Smit - Soest Bnrean voor redactie en administratie Van Weedestraat 29a. Soest Telefoon 2566 - Postgiro 126156 Receptie ter gelegenheid van 40-jarig huwelijksjubileum h betere waar W. Schunselaar volgt P. Ekel als voorzitter Soester Turn Club op R.K. Bejaardenzorg Soest S.P.S.V. vierde 20-jarig bestaan SOESTER(()ÖURANT Abonti p. kwart, f2.50 - per post f3.— Verschijnt Iedere dinsdag: en vrijdag. Er staan in Europa belangrijke din gen te gebeuren en Nederland is daar bij direct betrokken. De ontwikkeling van de Europese Economische Gemeen schap is tot staan gekomen. De Franse regering liever gezegd president De Gaulle. weigert over te gaan tot het supra-nationale karakter dat de E.E.G nu langzamerhand moest gaan aanne men. In zijn nationalistisch denken gaat deze integratie de generaal te ver. Uit zuiver politieke overwegingen, waarbij de gedachte aan de „gran deur" van Frankrijk een belangrijke rol speelt, wenst hij niet een geza menlijk politiek lichaam van „de zes", waarin Frankrijk niet meer zou zijn dan één van de zes stemhebbenden. maar zich zou moeten neerleggen bij besluiten van de meerderheid. De nationalistische ideeën van presi dent De Gaulle strekken trouwens nog verder. De militaire samenwerking in de N.A.V.O. bevalt hem ook helemaal niet. Het al of niet gebruik van nu cleaire wapens kan nog altijd, als 't er op aankomt, alléén worden beslist door de Amerikaanse president. Dat is niet alleen Frankrijks eer te na, doch bovendien huldigt De Gaulle andere opvattingen op het gebied der inter nationale politiek, o.a. ten opzichte van oost-Europa en van Rusland. Ook daarom wil hij zijn handen vrij heb ben, niet afhankelijk zijn van Ameri kaanse beslissingen, waar hij het vaak niet mee eens is. Daarom is De Gaulle's politiek er steeds meer op gericht om Europa zelfstandig zijn zaken te laten regelen. En dan natuurlijk met Frankrijk als lpidende macht. Daarom spant de Franse regering ook alle krachten in om eigen atoombommen te verkrijgen prï de toestellen en apparatuur om ze te kunnen afschieten. Dat zal Frank- riik in Europa de militaire suprematie kunnen uitoefenen en daardoor ook politiek de zaken kunnen regelen naar ei-~en opvatting. Maar dan moet het natuurlijk niet te maken hebben met een „Europese Commissie", die zelfstandig beslissingen zou kunnen nemen, die het politiek terrein raken en Invloed zouden kun nen uitoefenen op wat Frankrijk wil. Om dit te voorkomen, sloot De Gaulle een paar Jaar geleden een vriend schapsverdrag met West-Duitsland, om desnoods met dit land samen de Euro pese politiek te kunnen bepalen. Ook ~?n die combinatie, zo redeneerde De Gaulle. zou Frankrijk, doordat het zelf over een nucleaire macht zou gaan be schikken, de grootste vinger in de pap hebben. Doch na Adenauer. die hier wel voor voelde, bleken Erhardt en zijn minis ter van buitenlandse zaken Schröder hiervoor minder geporteerd te zijn. Zij zien nog altijd meer veiligheid in een nauwe verbondenheid met Ame- rka Het Frans-Duitse verdrag is daar door een wat bloedarm kindje gewor den. Nu door de Franse afwijzing de verdere ontwikkeling van de E E G. - zoals de ze was voorzien in het verdrag van Rome - tot stilstand is gekomen, vraagt men zich uiteraard af wat nu? vprder gaan zonder Frankrijk? Bii het afvallen van dit toch econo misch zo belangrijk land wordt het voor de overige vijf minder aantrek kelijk Het is buitengewoon jammer, dat in Engeland nu juist Labour aan het bewind is. welke partij over het algemeen niet veel voor een samengaan met Europa voelt. Het zou anders „de" kans zijn geweest voor Engeland om te gaan deelnemen aan de E.E.G.niet gehinderd door Franse eisen, die be rekend waren op eigen suprematie. Men kan onderhandelingen openen met de leden van de E.F.T A. om als nog één Westeuropese economische markt te verkrijgen. Maar het is de vraag of zo'n samengaan ook zou kunnen leiden tot een supra-nationale samenwerking. Die samenwerking is een mooi ideaal, maar men moet vrezen, dat het een ideaal zal blijven, dat de landen van Europa, ondanks de oorlogen, toch nog een te nationalistische instelling hebben om op internationaal gebied iets van hun zelfstandigheid prijs te geven. We zijn op weg weer in de oude fou ten te vervallen. Dat is voor de toe komst niet erg opbeurend. Wethouder A P Hilhorst („Arie van Piet van Riek") en zijn vrouw, Theo- dora van Eijden, waren gistermiddag van half drie tot vijf uur het stra lende middelpunt van een zeer druk bezochte receptie ter gelegenheid van hun 40-jarig huwelijksfeest. De zaal van gebouw ..De Rank" was bijna te klein om alle bezoekers een plaats te kunnen geven Vóór de ta fel. waarachter het bruidspaar en hun kinderen zaten, vormden zich steeds weer rijen van mensen die het Ook door zijn werk in de gemeente raad. eerst als raadslid, toen als wet houder. later opnieuw als raadslid en momenteel weer als wethouder, is de heer Hilhorst een geziene figuur. In de oorlog heeft hij veel werk kunnen doen in het belang van niet alleen de boeren, maar van het hele dorp. Hij was o.a. belast met de evacuatie van het vee. Het echtpaar Hilhorst werd in de eer ste plaats gelukgewenst vanwege het 40-jarig huwelijksfeest, maar zeker Eemnes en Utrecht, de direktie van de Verenigde Melkbedrijven in Utrecht, de gemeenteraadsfracties van de Pvd. A., de V VD. en de r.k. raadsfractie, de districtscommissie Utrecht van de C.M.Cde Gewestelijke Raad Utrecht van het Landbouwschap, de Coöpera tieve Landbouwvereniging Soest, de Raad van Commissarissen van de C.M.C het Melkcontrolestation Utr het bestuur van de hoofdafdeling van de afdeling Veehouderij, de C.B.TB. afdeling Soest, het r.k personeel van de dienst gemeentewerken, het zieken fonds Sint Lidulna, burgemeester, wet houders en de secretaris, het archi tectenbureau Beekman en het Utrechts Landbouw Genootschap. Gelukstelegrammen kwamen o.a. bin nen van het Melkcontrolestation Den Haag. het hoofdbestuur van de bond van katholieke werknemers in agrari- sché1 bedrijven, de commandant van de brandweer in Soesterberg, de heer J A. Luyf. het hoofdbestuur van de af deling Veehouderij van het Land bouwschap, de A.B.T.B Hoogland, de Boekhoudbureaus van de A B.T.B in Amersfoort en Utrecht en het hoofd bestuur van de C M C Telegrafische gelukwensen waren er ook van de ABTB afdelingen Ka- merlk en Vleuten, van het hoofdbe stuur van de K.N.B T B. en van de veehouderijcomm. van de K.N.B.T.B. Geen mens weet wie de fiscus is. Toch wel een leuke snuiter. Want hij beloofd ons tien procent, Precies als Piet de Gruyter Je moet alleen een jaar vooruit Belasting gaan betalen. Waar bij je dan persoonlijk er De korting af mag halen. De staat ziet er groot voordeel in. Zo wordt er rondgefluisterd: De BVD heeft niet voor niets Gesprekken afgeluisterd. Dat luisteren geschiedt helaas Ook nog door dilletanten. Want via onze groenteman Komt het zelfs in de kranten. En Vondeling maar vragen waar Ons geld wordt weggesmeten; Houdt hij zich voor de domme of Zou hij het echt niet wéten? Weet hij niet dat bijvoorbeeld Bot Minister voor de vorm is. De prijs van een ministerssleé Onzinnig en enorm is? Hi.j krijgt er massa's brieven op. Dat had hij kunnen denken. Teveel dan dat hij er nog zelf Zijn aandacht aan kan schenken. Daar komen ambtenaren voor. Typisten en gebouwen. De zuinigheid der overheid Gaat men hen toevertrouwen. Als Vondeling dan vijf miljoen beknibbeld heeft op posten. Blijkt verder, dat zijn apparaat Ons tien miljoen gaat kosten! JAAP MIJDERWIJK. twintig noodlokalen in Soest zou zijn indien het bouwtempo in de gemeen te op dezelfde voet voortgaat. Het ls duidelijk, dat het tempo voor de scholenbouw ernstig is gestoord. Er zijn in de loop der jaren veel aan vragen ingediend, maar men ls in Den Haag zuinig met goedkeuringen Om nu te voorkomen, dat de scholen bouw in ernstige mate bij de woning bouw zal achterblijven, is een gemeen schappelijk plan opgesteld door de ge- meentebsturen van Soest en Amers foort. In de laatste gemeente kampt men met een nog groter aantal nood- lokalen dan in Soest Het te ontwikkelen plan betreft de bouw van negen scholen en heeft tot doel in gezamenlijk overleg een ver eenvoudiging in de bouw van scholen te krijgen Het plan kan in een tijds bestek van drie jaar worden uitge voerd Door versobering zou men de scholenbouw op peil kunnen houden Vooral In nieuwe wijken bestaat be hoefte aan scholen Men dient hier echter voorzichtig te werk te gaan en in ieder geval bi) voorkeur met een aantal noodlokalen te werken, omdat In de praktijk gebleken is, dat na ver loop van een aantal jaren het leer linge" tal in een nu nog nieuwe wijk terugloopt, als de gezinen. die er nu wonen, niet zo jong meer zijn In ieder geval betekent de samenwer king tussen Amersfoort en Soest een stap in de goede richting. Samenwer king kan alleen maar bevorderhjk zijn voor een goede gang van zaken. En wat belangrijker is: voor een vlottere gang van zaken! Vooral daarom heb ben de gemeentebesturen van beide eemeenten de hand ineen geslagen. Het ls te houen. dat hun werk niet vergeefs zal ziin' Wethouder De Haan biedt, wegens verhindering van de burgemeester, zijn collega de beste wensen aan van het gemeentebestuur. echtpaar Hilhorst kwamen gelukwen sen en cadeaus kwamen aanbieden. De bezoekers waren vertegenwoordi gers van bonden, verenigingen, orga nisaties. gemeentelijke instanties en particulieren. Vooral de reakties van particulieren hebben op het wethoudersechtpaar indruk gemaakt. Er waren geschenken bij van men sen, die hun dankbaarheid wilden to nen voor al het werk. dal de heer Hilhorst in het belang van de ge meente heeft verzet Er waren talrijke geschenken van verenigingen, waarin de heer Hilhorst al sinds vele jaren zitting heeft. Tientallen manden fruit, bloemstukken en telegrammen werden in de loop van de middag binnenge bracht. De heer Hilhorst is een geboren en getogen Soester. Hij werd in 1901 ge boren als landbouwerszoon Theodora van Eijden is een landbouwersdoch ter zij werd geboren in Hamersveld Later ging zij in Soest werken, bij 'n landbouwer aan de Lange Brinkweg Daar leerden zij elkaar kennen Op 27 oktober 1925 gaven zij elkaar in Ha mersveld het ja-woord In dat jaar vestigden zij zich op de boerderij aan de Hooiweg, die sinds 1960 bewoond wordt door één van de twee zoons van het echtpaar Hilhorst. Zij gingen zelf aan het Kerkpad wonen, na een werkzaam leven op de boerderij. Het echtpaar kreeg vijf kinderen. 3 dochters en twee zoons. Het heeft mo menteel 18 kleinkinderen. De heer Hilhorst zat al vroeg in het vereni gingsleven Zijn heldere kijk op be paalde zaken was veel verenigingen niet ontgaan In landbouw- en vee teelt kringen was hij in die dagen een geziene figuur en is dat nog.' Moeilijke vraagstukken bespreken en zonodig er een oplossing voor vinden - dat is altijd zijn een van zijn sterk ste kanten geweest. De heer Hilhorst kwam al op 17-jari- ge leeftijd in het bestuur van de toen bestaande Coöperatieve Zuivelfa briek in Soest. De statuten moesten er voor veranderd worden 1 In die tijd kostte de melk tweeëneenhalve cent per liter. In de loop der jaren kreeg de heer Hilhorst zitting in talrijke an dere verenigingen. Eén van zijn zoons zei ..Het is maar goed, dat hij geen auto heeft. Vooral vroeger was dat goed Hij moest im mers 's morgens vroeg opstaan om het vee te verzorgen en 's avonds naar vergaderingen Als je een auto hebt. kun je het zo laat maken als je wilt. maar als je met de trein mee moet niet. Vader slaapt veel in de trein en dat was vooral in vroeger dagen maar goed, anders had het wel eens an ders kunnen lopen". De heer Hilhorst heeft veel werk verzet op landbouw- en veeteeltge- bied. Zij levenswerk is het geweest de melkafzet te bundelen Vroeger was dit voor zowel producent als consu ment een chaos Hij heeft echter veel meer gedaan Het zou te ver voeren al zijn verdiensten op te sommen. Maar dat zijn werk gewaardeerd wordt werd gistermiddag overduidelijk bewe zen, toen velen hem en zijn vrouw de hand kwamen drukken ook voor al het werk, dat het in de loop der jaren heeft verzet. Uit de gemeente kwamen o.a. hun geluk wensen aanbieden loco-burgemeester K de Haan (de burgemeester was verhinderd), wethouder J. v. d. Arend, de raadsleden mevrouw S. M Polet- Musler, A. S. Westra. D. J. P. Oranje, J H. Hom en J R van Poppelen. Verder waren er mgr. Visser, de beide architecten Beekman, hoofdinspec teur H G. Scholtmeijer, de direkteur van gemeentewerken. H. J. van der Dussen. B.D C.-penningmeester J. Vonk, de directeur van het gasbedrijf, de heer N. H Breedeveld, de heer K. Lam namens de CBT.B. afdeling Soest en de heren G Hilhorst en C. van Logtenstein namens de J.B T.B. afdeling Soest. Velen van hen boden cadeaus aan. De heer L Dooper kwam feliciteren namens de Coöperatieve Melkafzet Centrale afdeling Utrecht 2. de heer J. L. Willemse namens de AB.T.B kring Utrecht, de heer A J Uitewaal, secretaris van de gewestelijke raad Utrecht van het Landbouwschap, na mens dit schap, en ir Kruyt namens het Melkcontrolestation Utrecht. Verder merkten we o.a. op ir Segers, hoofdconsulent van de rijkslandbouw- voorlichtingsdienst, de heer K F. Jo- link van de gezondheidsdienst voor dieren, en de heren G. J. van Jaars veld. voorzitter van de districtscom missie van da Coöp. Melkafzet Centra le Utrecht. Hij bood het echtpaar Hil horst een fraaie Engelse tafelklok aan. Bloemstukken en manden fruit waren er o.a van het hoofdbestuur van de ABT.B.. het personeel van het ge meentehuis. de A B T.B. afdelingen Het was gedurende de tweeënenhalf ïur durende receptie een komen en gaan van vrienden, bekenden, parti culieren en afgevaardigden van ver enigingen en bonden. Zij brachten het echtpaar Hilhorst een grootse hulde, die beiden nog lang met plezier zal heugen t t O Een van de meest urgente problemen op bouwgebied is de bouw van scholen Ook Soest kan daarover meepraten. In onze gemeente staat al een flink aantal noodlokalen en nog is er een tekort. In de septembervergadering van de gemeenteraad heeft het raads lid Dijkstra (prot. chr.) hierover ge zegd: „Als je de krant leest, denk je dat we niets anders dan noodlokalen neerzetten". De wethouder van onder wijs. de heer K. de Haan (P.v.d.A.) antwoordde toen, dat hij niet precies kon zeggen hoeveel noodlokalen er momenteel in Soest staan. Hij schatte dat het er toch minstens twintig zijn. Overigens zijn er verschillende soor ten noodlokalen Soms zijn ze onder gebracht in bestaande gebouwen, som mige zijn noodlokalen met een per manent karakter en er zijn noodloka len. die zo zijn geconstrueerd, dat men de nadruk op het woordje „nood" moet leggen. De wethouder voorspelde in genoemde vergadering, dat er over een aantal jaren waarschijnlijk een veelvoud van In de aquariumzaal van Artis in Amsterdam heeft woensdagavond de heer H. W. J. Michaels, hoofd van de afdeling Letteren en Toneel van het mi nisterie van Crema, de Kinderboekenprijs uitgereikt aan de auteur Paul Biegel. (r.) Samen met zijn vrouw en de heer Michaels bekeek de schrijver an „Het Sleutelkruid" zijn prijs. In hotel De Kleine Witte werd gister avond de jaarvergadering van de Soes ter Turn Club gehouden Het belang rijkste besluit, dat de zestien aanwezige leden namen, was ongetwijfeld het in voeren van een leden-donatie. De le den zullen voortaan bijdragen in de administratiekosten door een aparte donatie, die voor leden beneden de zestien jaar twee kwartjes en voor ouderen een gulden bedraagt. Ook ten aanzien van voortijdig be ëindigen van het lidmaatschap werden belangrijke besluiten genomen. "Vour- zittter P. Ekel werd opgevolgd door de heer W. Schunselaar. De heer Ekel werd tot secretaris benoemd. Het be stuur werd met twee leden uitgebreid tot negen man. Wij komen in onze krant van dinsdag uitvoerig op deze vergadering terug. In de maand november worden 3 kaartmiddagen gehouden, n.1. op 3, 13 en 27 november. Al deze middagen worden gehouden in de kleine zaal (afd. Zuid) van het St. Josephgebouw. om 2 uur. Leden van de Soester Politie Sport Vereniging hebben, vergezeld van hun dames, woensdagavond, in de Rank, op intieme wijze het 20-jarig bestaan ge vierd, waarbij ook de ereleden A. W. Voet en C. van Wijngaarden met hun dames aanwezig waren. De zaal was feestelijk versierd met parachutes en vlaggen. Nadat de voorzitter van S.P.S.V.. de heer P J. Bergman, gekleed in admi- raalsuniform met onderscheidingen, o.a. van de Vierdaagse te Nijmegen, de avond had geopend, gaf hij de leiding over aan de heer R. ten Hove. Allen waren gecostumeerd en wel zeer origineel. Vooral de accordeongroep „Blauwe Jan" van de heer M. de Wolf viel bijzonder in de smaak. De badpakkenshow, uitgevoerd door heren mannequins, was voortreffelijk. Het trio Bert van der Linden zorgde voor de muzikale omlijsting De Soester Politie Sport Vereniging heeft al eens eerder een gekostumeerd feest gehouden. Dat was niet zo lang na de oprichting van de vereniging. Het feest duurde niet zo lang als de eerste gezellige bijeenkomst, die al drie maanden na de oprichting werd ge houden. De laatste feestganger pakte toen pas om zeven uur 's morgens zijn biezen. Zo gezellig was het woensdagavond in De Rank ook. maar zeven uur is het niet geworden. De Soester Politie Sport Vereniging heeft in de loop der jaren niet alleen vele takken van sport beoefend: con tactavonden bleken ook zeer in trek te zijn. Ze zijn dat trouwens nu nog. Vooral het bingo-spel is populair. Zo zelfs, dat de leden een eigen apparatuur ver vaardigden. Niet alleen voor de eigen vereniging, want de politiemensen gaan graag op bezoek bij andere ver enigingen als daarom wordt gevraagd en als het uitkomt. Mede daardoor schept de S.P.S.V. een band tussen burgerij en politie. Ook kaarten en sjoelen zijn „in" bij de leden van S.P.S.V. Ze doen dat niet alleen in verenigingsverband, maar ook met anderen, zoals leden van de brandweer en militairen uit de gemeente. Volgende week vrijdagavond heeft in Soesterberg, in de garnizoensontspan- ningszaal van het Officierscasino, de feestavond voor donateurs en genodig den plaats. Dan treedt men naar bui ten. Afgelopen woensdagavond bleef het een „Intern" feestavondje Het plezier was er niet minder om. Drs. G. M. Nederhorst, de fractievoor zitter van de Partij van de Arbeid in de Tweede Kamer, is na terugkomst uit Parijs niet direct naar zijn wo ning in Gouda gegaan, zoals ongetwij feld zijn bedoeling was, maar naar Den Haag. Hij reisde met partijvoorzitter dr. Tans, met wie drs. Nederhorst naar de Franse hoofdstad was geweest voor het plegen van beraad met Europese politieke leiders over de Europese si tuatie. Dat beide heren niet onmid dellijk naar huis konden, vond zijn oorzaak in de hoogst ongelukkige brief, die de heer Nederhorst met betrek king tot de kwestie prinses Beatrix- Claus von Amsberg aan 73 leden en niet-leden van de P.v.d.A. had geschre ven. Bij aankomst op Schiphol toonde de heer Nederhorst zich zeer verbolgen over het feit, dat de brief in dagbla den was gepubliceerd. Het was een schrijven, dat alleen bedoeld was voor de geadresseerden en voor verder nie mand. Met het vertrouwen, dat ieder de brief voor zich zou houden, heeft drs. Nederhorst er enkele dingen in ge schreven, die er niet om liegen. En dat had hij nu beter juist niet kunnen doen. want die dingen zijn het ge weest, waardoor de brief is gepubli ceerd De P.v.d.A.-fractievoorzitter heeft er bij het schrijven van de brief waar schijnlijk niet aangedacht, dat dit stuk ook voor anderen dan de 73 geadres seerden zulke frappante uitspraken bevat inzake de gevoelige kwestie van het huwelijk van onze kroonprinses, dat het eigenlijk al vooruit te zeggen was. dat de inhoud aan meer mensen ter kennis zou komen. Nu is het zo, dat men in ons land gelukkig geen blad voor de mond hoeft te nemen; evenmin is het zo. dat men alles kan zeggen, vooral niet als men er niet zeker van is. dat het voor honderd procent juist is en ook niet als het personen betreft. De heer Nederhorst heeft dat echter wel gedaan (nogmaals: in het ver trouwen. dat niemand anders dan de 73 geadresseerden kennis van de in houd zouden nemen). Hij heeft de namen genoemd van oud-premier De Quay en minister Luns van Buiten landse Zaken. Hij beschuldigt de oud minister-president ervan het in de oorlog met de Duitsers en de N.S.B. op een akkoordje te hebben willen gooien. Hij werd daarin gesteund door minister Luns, aldus de P v.d.A.-frae- tievoorzitter. Dit zijn ernstige beschuldigingen, niet alleen aan het adres van beide heren, maar ook aan dat van de K.V.P., waarvan zij lid zijn. Insiders vreesden, dat het wel eens tot een breuk zou kunnen komen tussen K.V.P. en P v d A maar drs. Schmelzer vertelde geen commentaar te hebben. In de loop van de week, toen de kwestie in politiek Den Haag in de wandelgangen druk besproken werd, werd echter dui delijk. dat het wel niet tot een breuk zal komen. Gelukkig maar, dat de K.V.P. zich wél heeft weten in te hou den Begin november komt de toestem- mingswet voor het huwelijk van prin ses Beatrix en de heer Claus von Amsberg ter sprake. Dan zal er van K.V.P.-zijde wel gereageerd worden op de uitlatingen van de heer Neder horst. Misschien is het zelfs zo, dat de P.v.d.A.-fractievoorzitter dan open lijk durft te verklaren, hetgeen hij geschreven heeft. Dat zal een moedige houding zijn, die de naam van de P.v.d.A nu alleen nog maar schaadt. Het zal de partij zeker stemmenverlies kosten. Zoals het er nu voorstaat, heeft drs. Nederhorst zich lelijk in de vingers gesneden. In plaats van met een mes, met een stuk papier. Maar het kwam niet minder erg aan' KANTMAN. De tijd. waarop U gewend bent kerst pakjes klaar te maken voor het buiten land, is weer aangebroken. U weet hoe veel vreugde deze attenties gaan bren gen, want er blijft bij hen. die ver van ons weg zijn. altijd de band met het eigen land bestaan. Vindt u het niet aardig om eens een paar mooie folders in te sluiten van een van onze meest vooruitstrevende steden - Rotterdam? Wij hebben twee vouwboekjes met mooi fotomateriaal voor u Ook voor buitenlandse vrienden, die in de toe komst Holland zullen bezoeken, zijn dergelijke vouwbladen aantrekkelijk. Komt u maar eens kijken! En dan wippen we ineens uit de win tersfeer over naar de zomer. U weet. dat u met vaststellen en be spreken van uw zomer-vakantieplan- nen altijd vlug moet zijn. Wij raden u daarom aan. wanner u denkt te gaan kamperen, het boekje Holland Camping aan te schaffen. Het is een practisch en zeer uitgebreid gidsje met tekst in hollands, frans, duits, engels en zweeds. U kunt dan, aan de hand van de gegevens, die u opdiept, con tact opnemen met bepaalde adressen van kampeerterreinen of bungalows. Vooral, als uw vakantie in het hartje van het seizoen valt. is tijdige bespre king noodzakelijk. Dustoch nog niet zo gek om nu al even „zomer»" te denken.

Soester Courant | 1965 | | pagina 1