ïï/assemeUe lÜassezeHë V/oor u/eer, wind en regen Onrust in de Dominicaanse Republiek Minister-draiglinemachinist SOF.STFRHFRC vrouw voor van U/eecteslcaal 52 Uw was in nog géén 45 mi nuten kraakhelder en droog r> in onze Bendix Meningen van lezers In onze collectie BRILMONTUREN Fa. D. F. VOIGT ook voor Schoenreparaties TEL. BRANDWEER 3 3 3 3 P0LIT1ETEL. 4444 Soesterberg-D.V.S.A. 1-2 Krabbels van Knelis Avance-Soesterberg 1-0 Gala-uitvoering A.G.A.V.S. werd groot succes Met geen was- en droog problemen meer iia/i Weedeslcaai52 BATEMURG*S Erkende Auto- en Scooterrsjsehool Voetklachten orthopedist, de heer B. J. Welmers. VAN DAM'S SCHOENEN Gratis advies Van Dam's Schoenen A.G.A.V.S. hield receptie V Hoe langer hoe meer wordt duidelijk dat het niet is gelukt de rust In de Dominicaanse Republiek te doen terug keren, ondanks alle bemiddelingspo gingen die de Organisatie van Ameri kaanse staten (O AS.) in het werk heeft gesteld om de „constitutionalis- ten" onder leiding van Caamano en de rechtse generaal Imbert, de leider van de regering van „nationaal herstel" tot elkaar te brengen. Een grote rol bij de onderhandelingen heeft de Amerikaanse voorzitter van de O.AS -raad en sinds jaren een bekend „trouble-shooter". Elsworth Bunker, gespeeld. Onder zijn leiding kwam men overeen dat Godoy. die onder de be dreven president Bosch minister van landbouw was geweest, voorlopig pre sident van het kleine, maar zeer ex plosieve Latijnsamerikaanse land zou zijn. met als voornaamste taak een nadere oplossing te zoeken voor het grootste probleem: de ontwapening van de vele burgers, volgelingen van Caamano meest, die nog steeds een latent gevaar vormden en de onlusten ieder ogenblik opnieuw zouden kunen doen oplaaien. Veel beloofd De O.AS. zou de voorlopige regering van Godoy blijven bijstaan, reden waarom de gemengde vredesmacht van deze Instelling wel wat werd inge krompen maar nog niet geheel van het eiland verdween Voorts zouden volgens de overeenkomst binnen af zienbare tijd verkiezingen worden ge houden om aldus de democratische instellingen in de kleine staat te kunnen herstellen. Van deze fraaie plannen ls tot dusverre nog niet veel gekomen. steeds het bolwerk zijn geweest van de volgelingen van Caamano. Dit kan tot gevolg hebben dat de rechtse groeperingen in de republiek opnieuw hun kans menen te zien in de situatie in te grijpen en daarmee zal de „wet van de jungle", waarvan enige tijd geleden door een vooraanstaande Dominicaan werd gesproken, weer vol ledig heersen en ls men even ver als men aan het begin van het bestand was. Redactie Soester Courant. Mijnheer de redacteur. Naar aanleiding van het verslag van de raadsvergadering van woensdag 20 oktober j.1., waarin behandeld werd de erfpacht van grond ten behoeve van het nieuwe clubgebouw van de ver eniging van Postdulvenhouders ..De Zwaluw" zou ik gaarne het volgende willen opmerken. In antwoord op hetgeen ons geacht raadslid, de heer Westra hierover stel de. deelde de edelachtbare heer wet houder Hilhorst de raad mede. dat er in de postduivensport geld genoeg aanwezig was en hij gaf de aanwezige raadsleden hiermee de indruk dat voor De Zwaluw die 171 gulden maar een nietszeggend bedrag was Er werd ver der niet op ingegaan en het voorstel van B en W. werd aangenomen. ls er zeker een naar uw keus. Burgem. Qrothestraat 30 Erkend ziekenfondsleverancier De voornaamste reden hiervan ls dat de volgelingen van Caamano enerzijds weigerden hun wapens vrijwillig In te leveren, ondanks herhaalde oproepen van het voorlopige bewind, en ander zijds president Godoy niet bereid bleek om met behulp van de O.A S-troepen in het land de bevolking te ontwa penen. Dreigend conflict Deze voorzichtige houding heeft Godoy echter niet kunnen volhouden, daar de spanning tn de republiek voortdurend steeg, vooral na de moord op een ver- vooraanstaande vroegere regerings functionaris, kortgeleden. De incidenten namen zodanig in aan tal toe. dat de Dominicaanse regering van haar aanvankelijke plan is terug gekomen en de vredesstnjdkracht van de O.A S. begon onder dekking van tanks de wijken te doorzoeken die Door verschillende inwoners onzer gemeente werd hierover bij mij ge- informeerd. waarom ik gaarne de juis te gegevens wil publiceren. De leden van De Zwaluw betalen f 1.25 contributie per maand, dat is met 65 leden 975.per jaar. In dit bedrag is begrecen f 276.25 bonds- en afde lingscontributie. blijft over f 668.75. en hiervan moeten betaald worden alle kosten nodig voor de vluchten zoals gummiringen, papier, telefoon en ad ministratiekosten. Dat er door de postduivenhouders wel eens geldprijzen worden gewonnen staat helemaal buiten de verenigine Uit bovenstaande heb ik een overzicht willen geven, dat het vele geld waar over De Zwaluw kan beschikken, dus nog wel meevalt en onze wethouder de raad wat dat betreft, niet de juiste voorstelling van zaken heeft gedaan. Dat er door de postduivenhouders in Nederland in 1965 voor meer dan 150 090.gulden aan liefdadigheids instelling is gegeven was de wethouder zeker niet bekend. Ondanks de financiële tegenslag wat betreft de kosten van ons gebouw (een verzoek aan B. en W. om de eerste tien jaar vrijgesteld te worden van de betaling van erfpacht, was reeds afgewezen), vertrouw ik er op dat De Zwaluw hierdoor een extra stimulans gekregen zal hebben en er met nog meer animo aan de verwezenlijking van onze plannen gewerkt zal worden Mocht er in de toekomst nog eens over het probleem vrijetijdsbesteding in de raad gesproken worden, dan hoop ik dat de duivenliefhebbers niet verge ten zullen worden. Met dank voor de mij verleende plaatsruimte, hoogachtend. J. VAN DE BRAKEL, voorzitter „De Zwaluw" Soest. De regenkleding is dit jaar dus heel aantrekkelijk en wat het voornaamste is: de ontwerpers hebben het doel van deze bekleding niet uit het oog verlo ren. In haar thuiswedstrijd tegen D.V.S.A. heeft Soesterberg met 1-2 verloren. De Minister van Onderwijs en Wetenschappen, prof mr I. A. Diepenhorst, De gasten waren beslist sterker en heeft maandagochtend het startsein gegeven voor de bouw van een hal in Soesterberg kon dan ook geen vol- het nieuwe complex van de Rijksuniversiteit te Utrecht. Als symbool van doende weerstand bieden aan hun 4eze start nam de bewindsman zelf plaats in een dragline om een beschei- heftige aanvallen. De aanvallen van den bijdrage te leveren aan het grondwerk. I Soesterberg daarentegen stuitten af op ZATERDAGVOETBAL Sportieve tabakskleurige re genjas met opgestikte mili taire zakken en buitenmodel uoqDndea Trouwens, bij bijna elke regenmantel behoorde een bijpassend hoofddeksel, zodat wij niet bang hoeven te zijn dat ons kapsel zal verregenen Bij een witte katoenen regenjas kunnen we een eveneens wit katoenen kapje dra gen dat onder de kin wordt vastge- strikt. De witte mantel had een klein afstaand kraagje en het meest opval lende aan deze jas waren de twee horizontale zwarte stiksels die dwars over de jas liepen. Ook het probleem van de zakken bleek leuk opgelost. Deze waren geheel onzichtbaar tussen de onderste stiksels verwerkt. Nog even lang! In tegenstelling tot de japonnen is van de lengte van de regenmantels niets afgegaan, wat ook wel weer logisch is omdat er anders niet voldoende be scherming tegen de regen geboden zou worden. Zelfs zagen wij modellen die geheel tot over de knie reikten. Heel sportief, maar toch wel elegant vonden wij een tabakskleurige jas, ook weer vervaardigd uit gabardine. De grote capuchon, die er aan vastge naaid was, deed enigszins aan een zuidwester denken en zou alle ge wenste bescherming kunnen bieden. De vaak moeilijke overgang tussen rug pand en capuchon was handig opge vangen door een opstaand kraagje van de zelfde breedte als de doorge stikte overslag middenvoor. Hierdoor werd een hel leuk effect bereikt. De opgestikte militaire zakken verhoogden het sportieve aanzien van deze jas. Echte waterlaarzen werden bij deze mantel gedragen, al waren ze niet van rubber maar van een stevige, glim mende leersoort. Klassiek model regenmantel met bijpassende hoofddoek. De mos- terdgele kleur is nog steeds erg gewild. tmaane binne. die nie graog boodschaape veur d'rluu wief iemaand. Nie dak zo schaape doen, maor te komme zongder da Kneliao laastuge vraoge stelt. Zo kom je d'r nog us tusseuut, waant ik mot eerluk zeige. dak laang nie altied allenig maor boodschappe veur ming wief doe. Zo nu en dan wip ik effe arreges binne waor deurgaons gin vrouwe komme. Je ziet ok wel us maan en vrouw sao- me boodschaape doen. Mit de kingdere meestaai. waant die motte ok arreges blieve, dus dan maor mee. Die king- ders blie en moeder blie omdatter man meegaot Allenig vaoder kiek nie zo vroluk. Die zou liever tuusebleve zien, maor jao. je mot wel us wat. Noeng geleuf ik nie, dat zullie 't arreg vingde om mit moeder en de kingders op straot te loope, maor veul arreger vinde zullie ut om de winkels mee in te gaon. Ik weet precies hoe da gaot: moeder wil hier kieke. de kingders daor en meestal is ut zo. da vaoder heul nie an bod komp. Ik heb ming laote wiesmaoke. datter zaoke binne, die een waachtkaomer eopend hebbe, waor de here zich kunnen ophouwe, as moeder de vrouw zich mit winkele onledug houdt. In Soest is uit nog nie zo veer en da's maor goed ok, waant 't liek ming nie bepaold een feestzaol, zo'n lekaol- tje mit allemaal mokkende manne. die heulegaor teuge d'rluu zin in mee egaon binne. Veural 's zaoterdaags liekt ut ming 'n kwaoje boel, waant dan wille de maane uutslaope. maor dan worde zullie d'r gewoon uutesleept om te gaon winkele een hechte verdediging. Zo gelukte het de tegenpartij de score te openen en daarna nog een doelpunt te maken (0-2). Met deze stand brak de rust aan In de tweede helft toonde Soes terberg zich sterker. Zij weerstond alle aanvallen en uit een vrije trap wist linksbinnen Koppen de eer voor Soes terberg te redden 1-2. In deze stand kwam geen verandering meer. In haar uitwedstrijd tegen Avance heeft Soesterberg met 1-0 verloren Het was een zeer matige wedstrijd waarin bij beide clubs een sterk spel afwezig was. Dat had tot gevolg dat er geen doelpunten werden gemaakt, zodat de rust met 0-0 aanbrak. In de tweede helft weer hetzelfde spelbeeld, waarbij de afwachtende houding geen positieve resultaten op leverde De beide keepers hadden dan ook weinig werk te doen. Aan deze negatieve evenwichtstoestand kwam nog plotseling een einde toen Avance met een hard schot het doel wist te vinden Het verzet van Soesterberg bleef echter uit en zo kwam het einde ook met 1-0. Een stormachtig applaus klonk zater dagavond in de geheel bezette zaal van het officierscasino toen, voorafgegaan door de oorverdovende drumband, de groepen van het jubilerende A G.A.V S hun opmars maakten met de Duitse gasten van de Soester Turnverein naar het toepasselijk met een spandoek be klede toneel, dat met een weelde van prachtige bloemstukken was versierd. Na het brengen van de vaandelgroet en het zingen van het bondslied sprak de voorzitter van A.G.A.V.S. de heer Esmeijer een woord van welkom. In 't bijzonder tot de burgemeester en an dere genodigden waaronder de direc teur van de Soester Sportstichting, de heer Peet. afgevaardigden van de S.T.V. en de Duitse vrienden. Hij sprak vervolgens nogmaals zijn grote dank uit voor het geschenk van vijftienhonderd gulden van de Soes- terbergse burgerij, dat goed besteed zal worden en velen die hier aanwezig zijn mocht inspireren om steun te verlenen, in het belang van de jeugd. Daarna begon de uitvoering van het uitgebreide en afwisselende program ma. Het eerste nummer, dat van het ballet van een tweetal jonge meisjes, Gedipl. A.BAN.-Instructeur PARKLAAN 33 - SOEST TELEFOON 3982 ((12955) b.gg 03498-1951 U wordt gehaald en gebracht. onder een feërieke belichting, werd een groot succes Dat had het ook vrijdagavond, toen, in verband met het grote aantal werkende leden, reeds een uitvoering moest worden gegeven, waaraan 300 Jongens en meisjes heb ben medegewerkt E'-n ander succes nummer op die avond was ..Onze kleu ters werken ook mee". Het programma van zaterdag bestond verder uit verschillende toesteloefenin gen en vrije oefeningen. Het ritme en de gelijkmatigheid van de lang niet altijd eenvoudige oefenstof was goed verzorgd. Dat kwam vooral ook uit bij het werken van de selectiegroepen in haar vrije oefening en brug-on- gelijk. Veel bijval hadden ook de Duitse gasten, meisjes en jongens, bij het werken aan de brug en de vrije oefening. Elk programmanummer werd met grote aandacht gevolgd Bij elk nummer was er een muzikale begelei ding. De fraaie nummers rythmiek, volksdans en niet te vergeten het prachtige ballet ..Frühlingslied" boei den de aanwezigen in hoge mate Tot besluit sprak de voorzitter zijn grote dank uit aan allen, die hadden medegewerkt aan de organisatie van de feestelijkheden. Dit ging vergezeld van het uitreiken van een herinne ringsvaantje aan de heren en een prachtig bloemstuk aan de dames van het werkcomité, technische leiding e.a. Daarna volgde nog als sluitstuk een feestelijk bal met ..The Sunny Si- dersDe grootse en succesvolle viering van 't 35-jarig bestaan van A.G.A.V.S. ls hiermede geëindigd. Zondagmiddag hebben de leden van A G A V S. van hun Duitse gasten af scheid genomen. Vooraf werd er in het restaurant van het natuurbad aange zeten aan een koffietafel, tijdens welk samenzijn A.G.A.V.S. werd uitgeno digd volgend jaar een 14-daags bezoek te brengen aan het Duitse Soest. D'r binne staotistieke, die laote zien. dat de maan over 't allegemeen een gloeiende hekel het an boodschaape doen saome mit zien wief. Maor ik vin da ok nie arreg. waant ikke hoef nie steeds achter Kneliao an te loope. Allenig, ze blieft wel de baos, waant as Kneliao in een bietje een grote winkel inkope gaot doen of in meer winkels, dan zeit ze teuge ming: „Kne lis, gao jie dat vaast koope en daor vaast heen. Maor denkter om, op tied terug". Ik was van de week toevaalug op een groot kaantoor, een boodschaap veur Kneliao doen 't Was ter meraokels druk en ut vlotte ok nie baar: mes- schien hadde de minse aachter de lokette d'r nie zoveul zin in. Maor aachteraaf vongd ik ut heulegaor nie arreg. Waant daordeur heurde ik juust, da één van de warreknemers an zien baos vroeg: Meheer. kan ik een uurtje weg. waant ming wief heb ming dringend nodug bie ut bood schaape doen". Ik spitste ming ore. De baos keek van zien bero op en zee dattut um merao kels speet, maor dattut waarekeluk te druk was om d'r tusse-uut te kniepe Hoezeer ut um ok speet, hie kon nie- maand misse. Toen zee die aandere maan: „O, daank u wel, meheer". Ik wil maor zeige Maor ik blief bood schaape doen. Ik hoef dan nie steeds smoesjes te verzinne teuge Kneliao om weg te komme! Zaterdag 6 nov tot 12 uur, houdt de zitting bij Torenstraat 5 - Soest - Telefoon 3473 i op gebied van SCHOENEN. STEUN ZOLEN, BEUGELS enz. Uitsluitend op afspraak, telefonisch of aan de zaak. Dit wordt U aangeboden door Neo-klassiek Wij zagen er een klassieke mosterd- gele regenmantel van. Deze mantel had als enige opvallende nieuwigheid in de zelfde kleur doorgestikte zakken en een doorgestikte kraag. Het model scheen verder vrij klassiek: een hoge sluiting, vier grote witte knopen voor op en een heel klein beetje wijd ultlo- Een witkatoenen regenman tel met een eveneens uitka- toennen kapje. Let op het afstaande kraagje. pend aan de onderkant. Een hoofd doekje in de zelfde kleur en van de :elfde stof voltooide het geheel. Velen hebben 't bestuur van A G.A.V.S zaterdagmiddag in rest. „'t Zwaantje" hun gelukwensen aangeboden ter ge legenheid van het 35-jarig jubileum der vereniging. Dit ging dikwijls ver gezeld van toespraken en geschenken, alsmede vele bloemstukken. De burgemeester wees op de belang rijke functie van de lichamelijke op voeding. Het bevorderen van de jeugd kampen vormt hierbij een sociaal as pect van de eerste orde. Wethouder De Haan wees als voor zitter van de Soester Sportkring op het gebrek aan zaalruimte voor de gymna stiek. Hij gaf echter de verzekering dat het gemeentebestuur al het moge lijke zal doen om binnen afzienbare tijd een tweede zaal te openen. Aan wezig waren ook de beide wethouders, de heren van de Arend en Hilhorst. De heer Hemer van de Soester Turn verein wees op de prettige verhouding die er bestaat tussen het Duitse en het Nederlandse Soest. De vereniging werd verrast met een geschenk van 1500.aangeboden door de burgerij van Soesterberg. Een bericht kwam binnen van Gedepu teerde Staten van Utrecht, waarin een subsidie voor de vereniging in uitzicht werd gesteld. Onder de vele bezoekers zagen we ver der o.m, de heer Blom namens de Stichtse Turnkring, de heer P. Ekel voor de S.TC., de heer A Preusser voor de voetbalvereniging Soesterberg, deputaties van SEC, Laetitia en schier alle plaatselijke verenigingen en tal van particulieren. De voorzitter van A.G.A.V.S. de heer Esmeijer. dank te de sprekers voor hun waarderende woorden. De regenkleding die de ontwerpers dit jaar voor ons bedachten, verschilt niet veel met die van het vorige jaar. De wijzigingen die het meest opvallen, zijn de vaak duidelijk zichtbare naden en de opgestikte zakken Ook is er af en toe nog wel een ander model ca puchon te zien. Het elegante en het aparte hebben dit jaar af moeten leggen tegen de doeltreffendheid en het sportieve. We zien geen overbodige strikjes of vaak lastige ceintuurs meer. De lijn van de nieuwe regenmantels ls strak en een voudig. Doordat het model zo simpel is gehouden, konden de ontwerpers zich permiteren de kleuren wat opvallender te doen worden, zodat de kleurige re genmantels het trieste beeld van een straat in de regen wat kunnen opfleu ren. De ideale stof voor waterdichte regen kleding is nog steeds gabardine en deze stof wordt ook ditmaal veel ge bruikt.

Soester Courant | 1965 | | pagina 3