De winkel die geen winkel is Truus van Sark ^Qond de duizend wekei\^ Een hobby voor ioi belangrijk en oud „De broertjes Jacob" Jongste aanwinst voor jonge mensen sSp&ciaal voor tienera en twena en voor iedereen die nog jong van hart is Gesprek met a.s. filmster Luxemburg In het zelfde huis zit de beroemde (en onder vakmensen, beruchte) kap per Mario, die bij de start schreef „Mario nodigt u uit voor de opening van ..The Trend", welke is gebaseerd op de jonge ideeën van progressieve elementen in Nederland" Tijdens de opening. die gepaard ging met champagne, veel jonge ex clusief geklede mensen, grammofoon platen, veel interessante mensen on der wie enkele van het nieuwe blad Hitweek, en natuurlijk de fotografen, zei Mario nog via zijn gedrukte ope ningswoord ..The Trend is geen winkel, boutique of galerie, het is een verlengstuk van de straat Een pre tentieloze markt zoals men 6.000 ja ren geleden bij de Phoeniciërs aan trof. jonge creatieve produkten en ideeën werden aangeboden Dus toch geen winkel 1 OpeD hof. Goed dan. het is een ruimte waar progressieve mode met invloeden van pop- en op-art wordt verkocht, mu ziek wordt gemaakt en. zoals Mario meedeelde, concerten en toneelvoor stellingen zullen worden gegeven. Het witgekalkte interieur, behangen The Trend - dat is de naam voorarijke Koger en het móet worden ge- een winkel aan de PrinsengrachtBzegd, dat de meeste jeugdige bezoek- no. 458 in Amsterdam. De stippeltjesBsters lyrisch over deze nieuwe mode 2Ullen straks nader worden verklaard.lzijn. die enig is in Nederland, op de ontwerpen in de Teenbeat Look van couturier Henk Wichers uit Rotter dam na 1 Deze heeft zijn zaak dicht bij de Lijnbaan aan het Schouwburg plein. met geheel eigen en aparte mogelijk heden. Voor B B. Het Franse modehuis Real is hart aan 't werk aan de garderobe van Brigitte Bardot, die zij zal meenemen naar New York om de première van de in Mexico onder regie van Louis Malle gefilmde „Viva Maria" luster bij te zetten Haar tegenspeelster, de in troverte interectuele Jeanne Moreau laat haar garderobe samenstellen door Carole Chombert naar ontwerpen van Jeanne's vriend Pierre Cardin. Het couturehuis Real is echter ook een klant kwijt, n.1. Sylvie Vartan De echtgenote van Johnny Halliday heeft thans een eigen atelier, gefi- nancleerd door de firma Trevira. die modellen ontwerpt voor teenagers ..Style Sylvie"! De afzet wordt niet alleen in het moederland gevonden, maar ook in Japan en de V S waar haar modellen vooral aftrek vinden in Over de grens. Maar zo is het niet in de rest van Europa In Parijs liggen ongeveer op het zelfde vlak de boutlques, ..snob" geheten Maar de echte teenager-bou- tiques - goedkoop ij duur - vinden we in Londen Daar staan zaken als Victoria en Albert Boutique met als klanten, o a. Twinkle en Lulu; Hem J and Fringe, waar o.a. Sandle Shaw veel komt; Pennyhapenny aan del New-York. Begin deze maand werden ca. 50 modellen uit haar nieuwe col lectie geshowed en men was over 't algemeen enthousiast Overigens zal deze mode-activiteit niet de enige nieuwe uitbreiding in het leven van het echtpaar Halliday zijn. want Syl vie verwacht haar eerste baby. London Look Een de laatste tijd beroemd geworden Engelse ontwerpster van internatio- Interieur van The Trend. Links op de voorgond de ontwerpster Josje Leeger. Op de achtergrond musi ceert de Free-Jazz-Group. met figuren en een grote foto, ls so ber gemeubileerd met ranke stoeltjes, die in het zand staan. De deur, die toegang geeft tot deze koele ruimte staat de gehele dag open. Sinds kort wordt er de gehele dag muziek ge maakt door musici of door een band opnemer. De musici bestaan uit leden van een free-jazz-groep. die worden geleid door Piet Kuiters; van hen is een grammofoonplaat verschenen met ons volkslied, het Wilhelmus, in free- jazzstijl De belangrijkheid van al deze neven activiteiten ten spijt blijft toch het voornaamste van The Trend de mo de, de nieuwe kleding voor de mo derne en jonge meisjes, die wordt ontworpen door Josje Leeger en Ma- Kensington Parkroad, waar The Pret- ty Things en hun manager financieel bij geïnteresseerd zijn en die zich ook met de collecties bemoeien en zelf ontwerpen Je vindt er Biba Boutique, waar Cilla Black haar keuze maakt; aan de Kingly Street heeft Stanley Adames zijn boutique. Adam W.I., die jongenskleding ontwerpt die door meisjes wordt gekocht en gedra gen Zijn modellen staan onder in vloed van de grote Franse couturier Courrèges. En zo zijn er nog 'n stuk of tien. Er is op modegebied nog meer te doen en het heeft er alle schijn van. dat men (ontwerpers, fabrikanten, verko pers enz.) de laatste tijd plotseling een nieuw afzetgebied heeft ontdekt nale allure is Mary Quant, de ..moe der van de London Look", zoals men haar soms pleegt te noemen. Zij ont werpt voornamelijk voor de jonge vrouw (de .twenster" om in de sfeer te blijven) en dat doet ze al 10 jaren. Dat haar ontwerpen in al die tijd nog nooit zo op de voorgrond zijn getreden als de laatste tijd, komt waarschijn lijk, omdat de jeugd de markt aan het veroveren is. Dat was vroeger niet het geval. Bovendien is de moraal wat betreft de sex gewijzigd, zodat zij zich thans ook bezig houdt met foun dations. De moderne hedendaagse jeugd leeft in een Gouden Eeuw van amusement en vrije tijd. waar veel remmen kunnen worden losgegooid en zij kan zich kleden op haar geheel eigen ma nier. wat er een belangrijk facet van is' Want het is het eerste gezicht, waarmee zij zich aan de „wereld" presenteert! ..Ik hecht niet zoveel waarde aan geld. als ik maar gemakkelijk kan leven en allerhande dingen kan ko pen Nee. ik maak me er echt geen zorgen over." Terwijl zij met een onverschillig ge baar een trekje van haar filtersigaret neemt, praat de 23-jarige Truus van Sark uit Boekelo over de vele hon derden guldens, die zij als mannequin en fotomodel verdiende, binnenkort als filmster per week in Italië zal gaan verdienen, over haar twee dure sportauto's en het fraai ingerichte apartement te Rome. Truus is enkele dagen met vakantie in haar geboor teplaats. na drie jaar vrijwel onafge broken in het buitenland te zijn ge weest Hoewel ze haar ouders weer eens wil de zien, komt daar niet zoveel van, want het grootste gedeelte van de dag is ze te vinden in de manége ..De Rutbeek", waar zij leert paardrijden ..Binnenkort speel ik namelijk de 2e vrouwelijke hoofdrol, naast Glna Lol- lobridgida, in een Italiaanse „wes tern". Ik ben cowgirl en omdat ik nog niet kan paardrijden, leer ik dat hier Ik vind het trouwens wel eng. je zit zo hoog en ik ben steeds bang dat ik er een keer af val Val voor C.C. Met dit afvallen zal het overigens nog wel loslopen Het zou niet de eerste keer zijn dat Truus beroeps halve een val maakt, want toen ze twee iaar geleden in Spanje werkte, speelde ze ..stand-in" voor Claudia Cardinale in de film ..Het circus" Ze moest zich toen van een hoog schip in het water laten vallen Ik had geen angst, want tenslotte zwem ik goed, zij het alleen in bad pak. Weliswaar had ik toen heel wat kleren aan. die in het water om me heen fladderden en liepen mijn laar zen vol water, maar er stonden een paar mannetjes gereed om me in geval van nood te helpen Van die hulp hoefde ze geen gebruik te ma ken en eigenlijk heeft ze nooit veel hulp gehad in haar carrière. Dank zij haar doorzettingsvermogen, haar vak bekwaamheid (..talent kun je het niet noemen"* en haar kennissenkring is zo langzamerhand opgeklommen tot de status van filmster, zonder dat ze zich evenwel sterallures aanmeet. In tegendeel, ze is erg vriendelijk met haar lange blonde haar en haar iet wat exotische gelaat maakt ze een uiterst charmante indruk! Truus (in Italië is het Trudy) begon haar loopbaan als mannequin bij een Enschedees textielbedrijf Nadat ze haar m.ul.o - diploma had gehaald, ging ze naar Amsterdam, van waar uit ze via bemiddeling van Top-tele- foon al gauw als fotomodel en man nequin in Madrid en Barcelona werk te. Omdat ze dacht, dat ze in Italië meer geld zou kunnen verdienen, ging ze na een Jaar naar Rome. En daar werden de dromen werkelijkheid! In een jaar tijd werd ze een van de top- mannequins van het modehuis Fon- tana en showde dure creaties voor rijke klanten Bovendien poseerde ze talloze malen voor fotografen, trad ze vaak op in t v.-reclamefilmpjes. was en is ze een veel- en graag-ge- ziene gaste op cocktailparties en ze heeft een zeer lucratieve aanbieding van een Amerikaans modehuis afge slagen. ..Waarom?„Och, ik blijf liever in Europa; Amerika is me veel te groot; als ik in New-York woon. zit ik veel te ver af van Hollywood!" Italiaans Hollywood Maar nu is ze dan terecht gekomen beetje verleiden. Totdat Gina komt en dan moet ik het veld ruimen Op een cocktailparty heeft Truus Sarckaz, zoals de filmproducenten haar willen noemen. ..La Lollo" al een keer ontmoet. „Zij is erg vriendelijk, heel aardig en heel gewoon!" Wat karakter betreft zijn er veel overéén komsten tussen Truus en Glna Maar wat acteerkunst betreft nog niet Zij heeft nog nooit toneellessen gehad. Ze gaat wel spraaklessen nemen, want ze wil niets aan het toeval over laten Van deze produktie met Gina hangt zeer veel af wat beslissend kan zijn voor haar verdere leven Overigens zijn haar ouders niet hele maal Ineenomen met dit leven van hun charmante. tevens zakelijke dochter Zelf zegt ze daar eerlijk over: ..Ze hadden liever gezien dat ik een betrekking had gezocht op het kan toor van de Boekeloosche Stoomspin nerij en dat ik me niet had verloofd met een Italiaanse arts. maar met een ..gewone Hollandse jongen". Maardaar pas ik voor!" Truus van Sark in een charmante pose. in het Hollywood van Italië „In ok tober beginnen we met de filmopna men in de studio's te Rome èn later ben een cowgirl en tevens een soort in Madrid met de buitenopnamen Ik sexbom en als zodanig moet ik de mannelijke hoofdrolspeler Chiari een Dave Berry met This strange effect The Beatles met Help The Rolling Stones met Satlsfacttoa In maart 1966 (volgend Jaar dus, want zo snel gaat de tijd!) wordt in Luxemburg het Eurovisie Songfestival gehouden. Zoals we nog wel weten, werd het dit jaar door het Luxem burgse zangeresje France Gall m?t ..Poupée de cire. poupèe de son" in Na pels gewonnen. Aan de Nederlandse deelneming gaat een nationaal song festival vooraf om het beste van het beste af te vaardigen. De nationaal voorronden worden gehouden in Con- cordia te Bussum en per t.v. openbaar gemaakt op 31 januari. 1 t'm 4 fe bruari en de finale tenslotte op zater dag de 5de. Er worden 5 (voorron den) maal drie liedjes gezongen door de 'door een speciale commissie aan gewezen) vocalisten: Milly Scott. Ed win Rutten, The Luckberries, Piet Sy- brandy en Helen Shepherd met dt de andere Shepherds. „Waar haal jij adem Voor ons klinkt zo'n vraag een beetje onge woon, maar bij een blokfluitrepetitie weet iedereen dadelijk wat er bedoeld svordt. De muziek komt er bij en met dunne potloodstreepjes wordt de plaats van ademhalen even aangeven. Een beetje paniekerig vraagt er nog gauw iemand „Moet ik daar ook ademhalen En dan geeft de diri gent het teken om te beginnen. Een groepje van ongeveer zestien re peteert onder de bezielende leiding van muziekleraar Harm Muller in 'n oergezellige grote kamer van een grachtenhuis. Een werkelijk uniek vroepje. Ik hoor „Suite" van Johann Pezel, dat een beetje statig en tegelijk leuk en triomfantelijk gespeeld moet wor den Oude muziek uit de 16de eeuw in een moderne omgeving. Muziek, die niet te haastig mag klin ken, want het is immers muziek die dateert uit de tijd van de trek schuit Dacht je dat dit saai is Of dacht Je dat zo'n blokfluit arm aan expressiemogelijkheden is Veel noten op hun zang. Ik beluister de „Courante", razend snel stuk, en „Ballo", dat vrij trippelend gespeeld moet worden en begin te be grijpen, dat de stem van een blok- fluit mooi kan zijn, als het er maar uitgehaald wordt Bij een snel stuk zou men eigenlijk het notenbeeld moeten vergeten en het stuk uit het hoofd spelen Maar ja, dat kan maar een enkeling „We doen het nóg een keer", onder breekt de heer Muller opeens Op nieuw wordt ingezet. Iedereen doet zijn uiterste best en na enige keren herhalen hoor ik duidelijk het ver schil Niet iedereen blaast nu meer alleen het zelfde motief, er is wel degelijk eenheid gekomen. Men speelt volkomen ontspannen, even helemaal los van alle huiselijke beslommeringen. Ernstig, vol overgave, volkomen „er in". Maar de dirigent is niet gauw tevreden. Tegenwicht, „Is het toegestaan om te moppe ren vraagt hij lachend, „de kleine nootjes zijn nog ongelijk". Opnieuw beginnen. Niet juist om de prestatie, maar zuiver om het actieve muzlek- maken is het dit groepje begonnen. Eigenlijk hebben velen muziek nodig als bescherming tegen de nuchtere realiteit van het leven. Of het nu beat, jazz of klassiek heet, 't is hun hobby. Heel belangrijk, omdat zo'n hobby behoedt voor sleur en leeft om ook eens met iets anders bezig te zijn dan met huiswerk, huishouden of dagelijks werk Belangrijk ook voor onze geestelijke ontwikkeling, er blijft altijd iets van hangen Zo'n Instrument bespelen is zeer aan trekkelijk en je komt er gemakke lijker toe dan bijvoorbeeld zelf zin gen. Dat komt. omdat je je als het ware achter zo'n instrument verschuilt. Bovendien heeft het met elkaar maken van muziek, de bekoring van samen iets presteren, samen iets beleven Gezellig wordt er tussen het repeteren door nog even gepraat. Er is ook kri tiek. maar het klinkt overtuigd en gemeend. Wat weet je er van Ik moet eerlijk bekennen, dat ik - voordat ik deze repetitie bijwoonde - niet zo erg veel van blokfuiten af wist. Maar dit blokfluitkoor heeft mij enthousiast gemaakt Daarom ben ik ook eens gaan luisteren naar een huisvrouwenkwartet, bestaande uit 'n altfluit, een sopraan, een tenor en 'n basfluit. Zij brengen „Fantasie Quin- ta" ten gehore. 't Is begrijpelijk dat een stuk dat met minder mensen uitgevoerd wordt, grotere eisen stelt. Maar om een ver gissing kan hier gelachen worden. Dat neemt niet weg. dat er met ernst gestudeerd wordt, 't Enthousiasme blijkt uit het weini ge verzuim Een moeder van vijf nog vrij jonge kinderen heeft het er voor over iedere week een uur te reizen om op de repetitie te komen. Bewijst dat ook al niet veel Natuurlijk heeft iedereen wel eens moeilijkheden, waardoor ze niet weg kan We horen dat Jos ziek is Al kennen we Jos niet. we weten wel haast zeker, dat zij deze ochtend met haar gedachten hier zal zijn Ik ben na deze morgen des te meer doordrongen van het feit dat een hobby zeer belangrijk is. Niet alleen voor de jongeren, maar ook voor va ders en vooral voor moeders, want de laatsten hebben een beroep, dat zo veel facetten heeft, dat hobbies meest al ongemerkt oplossen in de dage lijkse bezigheden Voor een toneelspeelster of een on gehuwde secretaresse kan koken mis schien een hobby zijn. maar dat ij het zeker niet voor een huisvrouw. Heeft zij een artistieke, goede smaak, dan leeft ze deze ongemerkt uit op de inrichting van haar woning en het kleden van zichzelf en haar kinderen. Zelfs handwerken kan ze niet altijd als een hobby zien. Ieder mens zoekt een eigen manier om. buiten de dagelijkse beslomme ringen om, gelukkig en tevreden ta zijn. En daarbij kunnen de dagelijkse beslommeringen om, gelukkig en te vreden te zijn en daarbij kunnen een handwerk, een baantje buitens huis. lezen, een piano, een mondac- cordeonclub of een blokfluitgroepje ons immers helpen En in dit mu siceren schuilt nog een beetje roman tiek. De romantiek van de trekschuit, klassieke muziek, kaarslicht en oti^a kostuums. renners een voorstelling te geven Zo kenmerkt zich het artiestenleven van les frères door allerlei hoogtepunten Nu, na twintig jaren, hebben zij nog niets van hun frisheid ingeboet, inte gendeel. het lijkt wel of hun liedjes spitser, hun parodieën nog raker zijn geworden. Wie les frères Jacques om de een of andere reden in Nederland heeft gemist, kan terecht bij Philips, die op een LP. hun optreden in het The&tre des Champs Elysées te Parijs vastlegde, waar zij een repertoire brachten dat nauwelijks verschilt van dat van hun tournee door Nederland. Op de plaat (B 77716L) dus niet frères Jacques een evenement, waar bij zijn hun taalkennis konden toet sen aan de chansons van de Frans mannen. die hun voordrachten onder steunden met veel mimisch vertoon en sprankelende acteerkunst Van deze broeders Jacob heet er geen één Jacques en het zijn ook niet al lemaal broers. Onafhankelijk worden zijn in de „huiselijke kring" André en Georges Bellec, toevallig wel broers. In 1950 ontvingen zij de Grand Prix du Disque en in 1951 gingen zij voor 't eerst op tournee in het buiten land. Nog een historische datum in het leven van de Jacques is 11 febru ari 1953, toen zij privé een voorstel ling gaven voor de Engelse koningin. In 1957 reden zij mee in de Tour de France, nee niet op de fiets, maar rustig in een auto om na elke etap pe in de nieuwe standplaats van de Amours en dix-nieuf ponts. maar wel het wilde Le Twist A gricole, het prachtige Adelaïde. de ballade Les Barbouzes, de vrolijke persiflage Les Anglais, de fabel van La Fontaine, Le corbeu et le renard, Le tango des pas perdus: kortom een heel program ma Les Frères Jacques met veertien van hun beste chansons. Om aan het gemis van hun visuele aanwezigheid met hun onnavolgbare mimiek van allerlei typen tegemoet te komen, vin den we "de zangers In 6 verschillende gedaanten op de foto's van de hoes terug ter ondersteuning van het ge luid. Truus van Sark - filmster Trudy Sarckaz - voor haar zilverkleurige Porsche, die ze bij haar bezoek aan Ne derland maar verkocht. Les Frères Jacques hebben van 14 tot en met 30 oktober door ons land rond getoerd en zijn overal met gro te bijval binnengehaald. De echte Francoflelen waren uiteraard aanwe zig en voor hen was het optreden van de dolle dwaze vrolijke en mallotige Les „dolle" frères Jacques. Paul Tourenne en Franqois Souoey- ran genoemd In 1944 ontmoetten zij elkaar en vanaf die tijd treden zij op als Les frères Jacques Al direct wer den zij beroemd om hun dwaze paro dieën en trokken zij in Parijs volle zalen. f

Soester Courant | 1965 | | pagina 13