Fugers Rijwielen Dictatuur in Brazilië PU ROL R. PEUGEOT toer-racefiets, DOORSMFREN GARAGE BOSBOOM L0CHTENBERG SOESTFRBERG V Enige weg voor Castels Branco S.E.C.- Kampioenschap 1965 Postduivenvereniging ,.De Zwaluw" nieuws gOHrfen ringen steen, VERIM«R3M0EN, Tanja. Sonja en dad, Bedrijfsongeval B.D.C.-Handbal Laatste waarschuwing van de politie 3 versn., derailleurƒ159.50 Wintermarkt Medaille uitreiking in Kamp van Zeist Klaar terwijl l! wacht BEVFROL SMKi:HST\T!«X R. van der Linden in finale 3-banden Oude heer stak weg over zonder op te letten Klaver iaswedstrüd Soester Zakenkring Friese vereniging heeft 109 leden De Balletvereniging telt 100 leden Hees-Va'leivoeels Feest ten huize van de familie Van der Schobt Voor Baby Rectificatie Zeepost Voorstellen voor de gemeen teraadsvergadering van 17 november Ll-daagse radio-uitzending Officiële mededelingen bijeenkomst Bingo-avond en Prinsenbal instuif „R.K. Jong Soest" Aanrijding Auto- en Scooterrijschool „De Witte Pompen" Raadslid ,L K. de Bruin stelt vraag Toen generaal Castels Branco na de revolutionaire beweging in april 1964 die een eind maakte aan het bewind van president Goulart van Brazilië aan de macht kwam, heeft hij zeer onomwonden gezegd dat zijn leiding slechts ten doel zou hebben om aan de chaos in het land, die door het regime-Goulart nog was vergroot een einde te maken. In dit streven is president Branco in de anderhalf jaar van zijn regering maar zeer gedeeltelijk geslaagd en dat kan niemand hem al te zwaar aanrekenen. Hij heeft ernstige pogingen gedaan om onder een liberale en zo demo cratisch mogelijke leiding Brazilië in economisch opzicht vooruit te helpen maar de taak waarvoor hij zich daar bij gesteld zag is zo groot en gecom pliceerd dat zij moeilijk in zo'n kort tijdsbestek is te vervullen. Vandaar het groeiende verzet tegen de persoon en het bewind van Branco vooral van rechtse zijde en reactio naire kringen in het leger, die het Branco zwaar aanrekenen dat hij geen „harde lijn" volgt. ^ent is verleend om het hooggerechts hof, waarin tot nu toe elf rechters zitting hebben, met vijf leden tot zes tien uit te breiden, waardoor Branco dus grote invloed kan uitoefenen op de rechterlijke macht. Tenslotte kan de president de politieke rechten van iedere burger voor tien jaar opschor ten en het mandaat van iedere ge kozen functionaris te niet doen Met al deze maatregelen beoogt Bran co, zoals hij bekendmaakte een einde te maken aan de „corruptie en sub versieve acties" in het land Of hem dat zal gelukken en of zijn positie krachtig genoeg zal blijken om de te genkrachten het hoofd te blijven bie den, zal de toekomst moeten leren. elk huis tegen wat de huid deert! Links of rechts? Die kritiek nam nog aanmerkelijk in betekenis toe toen Branco kortgeleden toeliet dat de vroegere president Ku- bltschek van zijn vrijwillige balling schap te Parijs naar Brazilië terug keerde. wat gezien werd als een aan merkelijke steun aan de linkse ele menten die destijds onder Goulart de boventoon waren gaan voeren Om aan de groeiende dreiging van een rechtse militaire staatsgreep - waar over reeds geruime tijd geruchten de ronde deden - te ontkomen, heeft Branco ingegrepen, waarschijnlijk net op tijd. Hij heeft, daarbij voorname lijk gesteund door de gematigde groe- Dering in het leger die aan de revo lutie van april 1964 trouw was geble ven. op forse wijze een groot aantal bevoegdheden aan zich getrokken, daarmee In feite een dictatuur ves tigend die weliswaar een kwaad is. maar erger moet voorkomen Welke zijn nu de voornaamste maat regelen die Branco heeft genomen? Dictator Met voorbijgaan aan de wil van het congres en gesteund door het leger heeft hij allereerst middels een pre sidentieel decreet de politieke partijen tijdelijk opgeheven. Voorts geeft het decreet de president het recht wetten uit te vaardigen en de grondwet te wijzigen Hij mag de staat van beleg afkondigen, een bevoegdheid overigens waarvan Branco tengevolge van de gematigde reacties op zijn ingrijpen geen onmiddellijk gebruik heeft ge maakt De volgende presidentsverkie zing, die op een door Branco te be palen dag zal worden gehouden en niet zoals ln de bedoeling lag in ok tober van het volgend jaar, zal door het congres geschieden en niet door middel van een referendum. Branco zal waarschijnlijk tot 16 maart 1967 aanblijven, maar niet herkiesbaar zijn. Een andere Ingrijpende bestuurswijzi ging betreft het recht dat de presl- Hokkampioen Vitesse: 1. G. Rijksen. 2 C v Soest. 3. Wigtman-Roest 4. Jac. Wijnands. 5 A. J v. Dorrestein. Duif kampioen Vitesse: 1. G. Rijksen 2 Wigtman-Roest. 3. A J. v Dorre stein. 4. G. Rijksen. 5 J. v. d. Brakel. Hokkampioen Midfond: 1. Wigtman- Roest. 2. G. Rijksen. 3. J v. d. Brakel. 4. R. Voskuilen 5. C. v. Soest. Duifkampioen Midfond: 1. Wigtman- Roest. 2. G. Rijksen. 3. G. Rijksen. 4. J v d. Brakel 5 R Voskuilen. Hokkampioen Fond: 1. Wigtman-Roest. 2. A, J. v. Dorrestein. 3. G. Rijksen. 4 R Voskuilen. 5 W v. d. Mast. Duifkampioen Fond: 1. A. J. v. Dorre stein. 2. G Rijksen. 3 R Voskuilen 4 Wigtman-Roest. 5. Wigtman-Roest. Hokkampioen Jonge duiven: 1 H Go- rissen. 2. A C. v. Ee, 3 G. Rijksen. 4. P Duijst. 5. J. v. d. Belt. ANNOI I 11940 KAMERBEEK ASSURANTIËN de pijler voor uw verzekeringsplan v. OLDENBARNEVELTLAAN 30 TELEFOON 121 41 AMERSFOORT [nspecteur voor Soest-Baarn Van Goyenlaan 154 - Soest Tel 5514 VRIENDENSCHAAR-S.E.C. Presteerde het Vriendenschaar zon dag om Baarn aan de zege-kar te bin den met 2-0, zozal het SEC niet veel beter vergaan. Van C D.N werd wel verdiend gewonnen, maar het ver schil tussen de beide ploegen op de ranglijst kwam maar weinig tot ui ting Het ls j.1. zondag wel een for tuinlijke dag geweest. Koploper Hol land werd geveld door Saestum met 4-0 en de tweede plaats die gedeeld werd door V.V.IJ., Baarn en SEC. bracht ook de nodige verrassingen. V.V.IJ. kon het niet verder brengen dan een 1-0 nederlaag tegen Zeist. Maar de verrassing dat Baarn van Vriendenschaar verloor met twee-nul was toch wel 't meest opzienbarendst. Hierdoor is SEC. nu verhuisd naar de bovenste plaats met 1 punt voor sprong op Holland en Zeist, en twee op Baarn, V V Y„ Fortitudo, Saestum en Vriendenschaar. Door deze stand wordt het er niet makkelijker op voor SEC. om zondag tegen het op eigen terrein praktisch onverslaanbare Vriendenschaar ook maar een puntje te bemachtigen Door een overwinning van Vriendenschaar op SE C zouden ze allebei een gelijk aantal punten behalen Een kleine overwinning voor Vriendenschaar lijkt ons juist. Onze collectie zowel voor dames als heren, is uniek en voordelig in prijs. van 3 tot 7 m m. breed Ga noqrSPJKER TEL.2982 5QE5TERBERGSEETR.26 Duifkampioen Jonge duiven: 1. C Dijkman. 2. H. Gorissen. 3. J. v. d. Belt 4 G. Rijksen. 5. G. Rijksen. Hokkampioen Navlucht: 1 G. Rijksen. 2. J. v. d. Brakel. 3. V. Reyerse. 4. A J v. Dorrestein. 5 A. Hilhorst Duifkampioen Na lucht: 1 G Rijksen. 2. V. Reyerse. 3. J v. d. Brakel. 4. G. Rijksen. 5. G Rijksen Generaal oude en jonge duiven: 1. G. Rijksen. 2. Wijtman-Roest. 3. A. J v. Dorrestein 4. R. Voskuilen. 5 J. v d Brakel. Generaal r,ude duiven: 1 Wigtrr in- Roest. 2 G Rijks-n 3 R Voskuilen. 4 A. J. v. Dorrestein. 5. J v. cl bra kel. ZATERDAG VOETBAL EMINENT BOYS-S.E.C. Na de ruime. 8-1 zege van de S.E.C.- zaterdag-tak in de uitwedstrijd tegen P.U.EM.. gaat het team zaterdag as. op bezoek bij het sterke Eminent Boys, dat op de tweede plaats staat. De SE C.-schutters hadden er in de laatste twee weken zin in en scoorden in twee wedstrijden niet minder dan 16 maal. Tegen P.U.EM. leidde SEC. j.1 zaterdag met rust met 2-1 door doelpunten van Sengers en Stalenhoef. Na rust kreeg schutter Sengers wer kelijk de smaak te pakken en scoorde nog driemaal, terwijl Vink, Stalen hoef en Tuenter allen nog éénmaal scoorden. Een dik verdiende S E C-zege met een team dat niet minder lan vier inval lers telde. De S E.C-reserves voldeden echter goed Vink als linksbuiten was zeer goed. terwijl Van Delden voor de toekomst een goede aanwinst zal blijken te zijn. De S E C-achterhoede met v d Veer en A Hodde was in goede vorm. terwijl Staal zich op de SDilplaats zeer goed thuis voelde De kleine Beyer. Tuenter en Kraay zijn goede krachten. Zaterdag volgt een zware strijd tegen de Eminent Boys. die over een sterk team beschikken. Plaatsgenote V.V.Z. zal met belangstelling kennis nemen van de uitslag van deze wedstrijd. SEC. 2-HOEVELAKEN 3 S E.C -zaterdag 2 is momenteel af delingsleider. Tegen S.O.V.A. 3 be haalde het team een 4-0 zege en bleef tot nu toe ongeslagen. Het was Frans van der Loon die de hattrick verrichtte. Deze speler is van bijzon dere klasse in het zaterdagvoetbal en zal zeker zijn plaats in het eerste team weer veroveren Dobben scoorde met een machtige koubal. de vierde treffer Keeper Wooning werd niet gepasseerd. Wooning zal ook zaterdag as. het doel van de S E C -zaterdag-reserves ver dedigen en hopelijk zijn doel schoon houden. W'nt S E c 2 zaterdag thuis van Hoe velaken dan wordt de positie aan de kon van de ranglijst opnieuw verbe terd. VRIENDENSCHAAR 2-S.E.C. 2 Tegelijk met het eerste zal S E C. 2 zondag ook naar Culemborg gaan s Fr dat zondag zijn eerste over winning benaalde op Hercules 3 dat oo de laatste plaats staat zal moeten winnen om voorlopig uit de gevaar- -one te verdwijnen. Het heeft er zon dag helemaal niet naar uitgezien, dat gewonnen zou worden. Tot vijfentwintig minuten voor het "inde stond SEC. nog met 2-0 achter, doelpunten gescoord door onze eigen verdediging. In het begin van de strijd zag het er reesd naar uit dat S E C. dit kon win oen. maar het kwam niet tot scoren doordat het de meest eenvoudige kan sen onbenut liet. Toch heeft Hercules het niet kunnen weerhouden en Wout de Bruin wist met veel kunst en vliegwerk een paar goede doelpunten te maken. Voor Hercules een tegenvaller maar toch ook weer niet geheel onverdiend want SE C maakte alle doelpunten. N.S.C. 2-S.E.C. 3 s E c 3 versneelde zondag een kost baar nuntje door geheel onnodig gelijk te snelcn tegen Veensche Boys. Reeds na drie m'nuten wist Rijnders te sco ren en nog voor rust was het 2-0. Hierna maakte de verdediging een fout door te ver op te dringen en even later veroorzaakte de rechtsback een strafschop wat ook al niet nodig was. De grote concurrent van SEC., het Amersfoortse A.P.W.C 2, versloeg Baarn 3 zondag en is hierdoor, als de laatste gegevens juist zijn geweest, op de eerste plaats gekomen, gevolgd door SEC met 1 punt achterstand. Zondag dient er gewonnen te worden om de aansluiting niet te missen. S.E.C. 4-QUICK 5 De wedstrijd die het vierde om half drie tegen Qulck zou spelen ls ver schoven naar 12 uur, om de jongens de kans te geven naar het eerste te gaan kijken. Wanneer SEC zijn uiterste best doet, kan het wel eens mogelijk zijn om weer twee punten rijker te worden te gen het puntenloze Quick 5 SEC. heeft uit de vijf gespeelde wed strijden twee punten behaald en hier moet toch wel wat aan veranderen. OPSTELLINGEN Vriendenschaar- S.E.C. Doel Van Hat- tum; achter De Rooy en A Hooijer: midden Van Remmerden. Ruttenberg en Van Breukelen; voor Dorrestein, Van de Broek. Verhoeven, Duijst en Van Berkel. Vriendenschaar 2-S.E.C. 2. Doel Van Essen; achter Hooyer en Rodermond midden W. Brouwer. J A. Brouwer en Pothoven; voor Krijt, E, Brouwer, De Bruin. Rijnders en Van Limburg. Re serve Pureveen. N.S.C. 2-S.E.C. 3. Doel Renooy: ach ter De Jong en De Vries; midden Wll- genburg, Valero en Cavazza; voor Le- narduzzi. Strumpel, Bazoer. Lüschen en Veldhuizen. S.E.C. 4-Quick 5. Doel Lub; achter Van de Heyden en Hoek; midden Van de Linden, Kanters en Dasselaar: voor Heijnen. Kareisen. Ten Hove. Lage- maat en Van Ginkel. Eminent Boys-S.E.C. Doel Van Ros- sum. achter Van de Veer en Baptist: midden Beiier, A Staal en Kramer: voor Stalenhoef. A. Hodde. H. Sen gers. S Tuenter en C Vink S.E.C. 2-Hoevelakpn 3. Doel R Wo ning; achter H de Boer en Cornelis- sen; midden J Verwoerd. G. v. Duin kerken en W Tolboomvoor R Sta lenhoef. F v. d Loon, R Dobben, Homoet en C. van Drie. De 36-jarige opperman J. A W alhier viel op een bouwwerk aan de Eiken laan in een 5 meter diepe kelder. Hij brak zijn linkerbeen en ls oer E H B O-ziekenauto naar „Zonneglo ren" vervoerd. Programma voor zondag: 12 uur dames asp.: BDC. 1-BSV 13 uur dames asp BjC. 2-B H.C 2 14 uur dames sen B D C -B H C 15 uur dames jun BDC. 2-Spirlt 16 uur heren Jun: BDC 1-AAV, 1. 13 uur dames jun.: Olympia-B D C 1 14.15 u. heren sen A'foort 3-B D C. 2 13 uur heren asp Amersfoort-B.D C. Heren sen. 1 en heren jun. zijn vrij. Volgens artikel 90 van de Algemene Politie Verordening ls het verboden rijwielen en bromfietsen onafgesloten op de openbare weg te laten staan. Ook het plaatsen van auto's op trot toirs ls verboden. Daar deze overtre dingen veelvuldig voorkomen zal hier op nauwlettend worden toegezien en bij constatering direct procesverbaal worden opgemaakt Voor jongens van 8-12 Jaar. KERKSTRAAT 3 SOEST TELEFOON 2030 Woensdag 10 november, van 's mid dags 2 tot 's avend 10 uur, toont de Ned. Ver van Huisvrouwen, afdeling Baarn-Soest. u haar „winter-markt". Er ls een grote verscheidenheid aan zelf gemaakte artikelen, zowel nuttig als fraai, waaronder ontbijtkleden, kus sens, schrijfmappen, baby- en kleuter- jurkjes. speelgoed enz. Bovendien ls er een afdeling planten en bloemzaad. De planten werden door de leden zelf gekweekt Er ls een „Winkel van Sinkel" waar o.a. romans en pockets te koop zijn, een ..Waterloo-plein". Allerhande 2e hands artikelen gaan tegen zeer lage prijzen van de hand. U kunt daar soep proeven en/of een frisdrank gebruiken V^or een kopje koffie of thee nodigt een gezellige hoek u uit. waar ook het heerlijke gebak goed zal smaken. De „wintermarkt" door de Baarnse en Soester huisvrouwen georganiseerd, wordt warm bij u aanbevolen! Luitenant-Kolonel J. J Cramer com mandant van het depot Motortrans- portmaterieel en Luchtmacht Grond- materleel van de basis Kamp van Zeist, heeft dinsdagmiddag Konink lijke onderscheidingen uitgereikt aan vier leden van het militaire perso neel van deze basis. Familieleden van de gedecoreerden woonden de plechtigheid bij en een grote groep militairen stond ln carré opgesteld Lult. Kol. Cramer zei dat sommigen een verkeerd begrip hebben van een Koninklijke onderscheiding, die door Koning Willem I reeds in 1825 werd ingesteld. Zo'n onderscheiding ls een eerbewijs en wordt uitgereikt voor langdurige en trouwe dienst aan het vaderland Een gouden medaille werd uitgereikt aan adjudant-onderofficier admini- Geen langdurige wachttijd daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan Vakkundig personeel. Eerste klas smeermiddelen. Birkstraat 105 - Soest - Telef. 3256 De heer R van der Linden alhier, lid van de biljartvereniging „Hollandt Huys" te Hilversum, heeft zich ge plaatst in de voorwedstrijden van de finale 3-banden, klasse B. welke wed strijden worden gespeeld op 9. 10. 11, 16 en 17 november a s. ln café-res taurant ,.'t Hollandt Huys" aan de Stationsstraat te Hilversum. Mede-finalisten zijn: A Schnitfink, Loosdrecht; D Ellerbroek. Bussum: N. B. Walters, Hilversum; A. v. d. Wal. Hilversum R Heus, Hilversum; J Ysbrandy. Hilversum en C. van Mourik uit Laren. De 89-jarige heer A. de V alhier stak zonder uit te kijkend wandelend de Steenhoffstraat over. Een juist pas serende auto, bestuurd door P B H alhier, kon hem niet meer ontwijken De oude heer kwam te vallen, maar liep geen noemenswaardig letsel op De evenementencommlsise van de Soester Zakenkring hield voor de werknemers van de bij haar aange sloten bedrijven een klaverjaswed- strijd, welke gehouden werd in café restaurant Van Soest te Soestduinen. De uitslag was: J. Duyst, Soester Tim merfabriek, 4939 punten. A. Meesters. Mercurius (4842). C. Limper. Llndner (4826). A. Jonkman, Arco (4826). T Roest, v d. Dijssel (4784). Baarslag, Dalco (4784) Baarslag. Dalco (4740) Gijssen, v. d. Dijssel (4739). T. van Gent, v. d. Dijssel (4684) R van Beek, Foxboro (4673). H Ansems, Foxboro f4668). T. de Vries, Mercu rius (4651). SOESTERBERGSESTRAAT 8 SOEST - TELEFOON 2064 B.G.G 02950-17727 MAKELAARS- EN ASSURANTIEKANTOOR ONR. GOEDEREN HYPOTHEKEN ASSURANTIËN FINANCIERINGEN TAXATIES Met het zingen van het Friese Volks lied werd woensdagavond de feeste lijke jaarvergadering geopend van de Friese Vereniging „Freonkip en Ien- fald", welke in de zaal van De Gouden ploeg werd gehouden. De heer J H de Jong heette allen welkom, ln het bijzonder een 50-tal dames en heren uit Bussum en Hil versum, die met enige Soester leden een gemengd koor hebben gevormd en voornamelijk Friese liederen ten gehore brengen Uit het Jaarverslag van de secretaris de heer H, J de Boer bleek, dat er momenteel 109 leden zijn Hij zou gaarne willen, dat meer jongere leden Iets meer op de voorgrond traden, dit met het oog op de eigen toneel groep, De kas van de penningmeester, de heer I J. Vermaat sloot met een voordelig saldo In het bestuur waren aftredend de heer J, H de Jong en de dames Was senaar en Roelofsen Alle drie werden bij acclamatie herkozen. In de twee vacatures, ontstaan wegens bedanken van de heren Vermaat en Sandstra, werden gekozen mevrouw v. d. Hoek en de heer A S Westra Het zangkoor bracht, o.l.v. de heer P de Boorder uit Hilversum, liederen ten gehore, o a. ,.It Heltelan" De heer J M Yestra uit Hilversum ontpopte zich als een voordracht kunstenaar en droeg enige gedichten voor, die met applaus werden beloond Na een zelfstandier bestaan van 6*4 jaar van de Balletvereniging „Soest" kon dezer dagen het 100ste lid worden Ingeschreven. Dit is Anne Marle Lievertse. die ter gelegenheid van dit feit geheel op kos ten van de vereniging zal worden ge kleed Ook het 99ste lid ontvangt van de vereniging een geschenk ln de vorm van e^n balletpakje. Dit is Ja- nlen la Rose Was de eerste tiid aanvankelijk zeer moeiliik. na de uitvoering ter gelegen heid van de 5-iarige z°lfstandigheld ln november 1964 was de ledenaanmel ding zo groot dat een wachtlijst moest worden aangelegd. Voor het nieuwe seizoen werden de lesuren uitgebreid, waardoor men niet alleen de wacht lijst kon opheffen, doch zelfs ruimte kreeg voor nieuwe leden. Met haar 100 leden ls de Balletvereni ging een der grote verenigingen ln Soest. Hees speelt zaterdag, te 3.15 uur een thuiswedstrijd tecen ..Valleivogels" De opstelline is als volgt: doel Alte- na: achter De Ruiter en Hop: midden Walet. Geijtenbeek en Kok: voor Bud- dlngh, Van Veen. H Altena, Van Es en De Bree. Met een emigrantenboot vertrok op 5 januari 1955 naa~ Nw Zeeland de 23-jarige Anneke van der Schoot, wo nende op de Braamweg alhier. Met dezelfde boot vertrok ook de toen haar geheel onbekende 23-jarige timmer man Paul van Gelder uit Amsterdam Er volgde een kennismaking en dat groeide uit tot een romance. Op 29 november 1955 trouwden zij en er werden hun vier kinderen geboren. Na een verblijf van bijna 11 jaar in Nw. Zeeland, waar de heer Van Gel der nog altijd het beroep van tim merman uitoefent, heeft het echtpaar, behalve een eigen woning, zoveel over gespaard. dat zij een bezoek aan de wederzijdse ouders wilden brengen, die allen nog in leven zijn. De lange reis werd per boot gemaakt tot aan Genua en vandaar per trein naar Parijs, waar de families Van Gelder en Van der Schoot hen af haalden. Met auto's werd de reis naar Soest gemaakt. Bij de woning van de familie Van der Schoot stond een ereboog met het opschrift ..Hoera, ze zijn er" Veel bloemen werden aangedragen en handen geschud en het werd een blij weerzien. De emigranten willen onge veer een jaar ln Holland blijven POEDER - CREME - OLIE - ZEEP In onze mededeling betreffende de burgerlijke stand, in ons blad van dinsdag j.1., ls door het uitvallen van een regel een fout ontstaan De mededeling had moeten lulden: Geboren: Renger Egon Heinz, zoon van E H W. Baumunk en J. M. Jan sen, Staringlaan 7 en Evert, zoon van E W van Looye- goed en J A. Aart- sen, Dalweg 153. strateur R Brockbernd te De Bilt voor 36-jarige dienst, een zilveren medaille &an adjudant-onderofficier K E Wassenaar te Soesterberg voor 24-jarige dienst en een bronzen me daille voor 12-jarige dienst aan ser geant G. J Stulvenberg te Hilversum en sergeant D K. Maarssen te Den Dolder. Het bestuur van de vereniging „De School met den Bijbel" verzoekt me dewerklng voor het aanleggen van een gas-centraleverwarming in de Insin- gerschool. B en W. stellen voor de gevraagde medewerking te verlenen en hiervoor een krediet beschikbaar te stellen van rond 22.000, Op verzoek van de oudercommissie van de openbare kleuterschool aan de Van Angerenstraat te Soesterberg stellen B en W voor deze school de naam „Kleuterwereld" te geven en deze naam aan te brengen op het school gebouw. De hieraan verbonden kosten bedragen f 610,—. B. en W stellen voor het bestem mingsplan „Soesterengweg". regelende de bestemming van gronden gelegen tussen de Albert Cuyplaan en de Soesterengweg. de Talmalaan en de Molenstraat vast te stellen. Het ontwerp van dit plan heeft een maand ter Inzage gelegen en hiertegen zijn geen bezwaren ingekomen. B. en W stellen ook voor het be stemmingsplan „Colenso 2". regelende de bestemming van gronden, gelegen ten Noorden van de Noorderweg. vast te stellen. Ook tegen dit ontwerpplan zijn bezwaren ingekomen. In zijn vergadering van 19 oktober 1960 besloot de gemeenteraad tot de bouw van een politiebureau, een hulp- secretarie en een postkantoor te Soes terberg. Aan het plan om op deze bouw 4 flatwoningen te bouwen werd geen toestemming verleend. De bouw maatschappij J Lisman De Bilt N V. heeft deze bouwwonlngen echter voor eigen rekening gebouwd, waardoor het geheel thans 't gezamenlijk eigendom ls van de gemeente en genoemde bouwmaatschappij Ten gevolge hiervan zal de N.V. ln de grondkosten deelnemen tot een be drag van f 8000.—. B en W. stellen voor onderstaande wegen aan het openbaar verkeer te onttrekken: a. een gedeelte van de Kostverloren- weg vanaf de grens van de be bouwde kom in zuid-westelijke rich ting, over een lengte van pl m. 518 m: b. een gedeelte van de Korndorferlaan vanaf de Kolonel van Rooijenlaan tot aan de grens met de gemeente Zeist, ter lengte van pl.m. 835 m. Luistert maandag 8 nov a.s., van 18 20 tot 18.30 uur over Hil versum II (298 m.) naar onze Onderwerp Flitsen van onze midden standsdag te Hilversum. Bezoekt voorts onze Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan ach ter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Waterland" 10 nov, Australië: ms „Orsova" 8 nov. Brazilië: ms Cap San Antonio" 10 nov. en ms „Eemland" 13 nov. Canada: ss „Rijndam" 9 nov. en ms ..Prins Maurits" 11 nov. Chili: ms „Köln" 7 nov. Kenya. Oeganda en Tanganjika: ms „Africa" 13 nov. Ned. Antillen: ms „Medon" 9 nov. Suriname: ms „Angantyr" 10 nov. Ver. Stater, van Amerika: ss „Rotter dam" 9 nov. en ms „Vamperdijk" 10 nov. Z-Afrika (Rep.) en Z-W.-Afrika: ms „Thansvaal Castle" 7 nov. en ms „Bli- tar" 10 nov. Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. L'ITBREIDIN GSPLAN LANGE BRINKWEG De burgemeester van Soest: gelet op de artikelen 37 en 38 van de Woning wet 1901brengt ter algemene kennis dat het door de raad dezer gemeente op 15 juli 1964 vastgestelde partiële uitbreidingsplan, regelende de be stemming van gronden, gelegen aan de Lange Brinkweg en de Kruisweg, zijnde het partieel uitbreidingsplan Lange Brinkweg. door de Gedepu teerde Staten te Utrecht bij besluit van 13 oktober 1965. 5e afdnr 2891 '64/2378 is goedgekeurd. Het goedgekeurde plan ligt ter ge meentesecretarie voor een ieder ter inzage. Soest. 5 november 1965. in het Oranje-Hotel te Soestdijk, op maandag 22 nov. a.s waarin ons 2e Kamerlid, mevr mr Stoffels-v Haaf- ten zal spreken over „WAAROM ONS TEGENPLAN C De instuif „R.K Jong Soest" organi seert zondag a.ster afwisseling van de zo geslaagde dansavonden, een Bingo-avond, met apparatuur en as sistentie van leden van de Soester Politie Sport Vereniging. Het bestuur is van mening, dat ook deze avond een groot succes zal worden, gezien de vele aanvragen, die 't van leden heeft ontvangen voor het houden van een bingo-avond. Ook het vorig seizoen werd de bingo-avond een succes. Er kunnen 150 personen aan het spel deelnemen. Aantrekkelijke prijzen zul len sfeer en spanning van het spel verhogen. Aanvang 20 uur. Voorts is het bestuur al aan de voor bereiding begonnen van het Prinsen- bal. dat op zondag 14 november ge houden zal worden. Ook op zaterdag 13 november is er een Prinsenbal, maar deze avond is uitsluitend be stemd voor ouders van instuif-leden. voor gehuwden en voor vrijgezellen vanaf 25 jaar. Zaterdag spelen The Rhvtm Specials. De Prins en de raad van Elf zullen op deze avond in vol ornaat anwezig zijn. All-risk verzekerd. Gratis theorieles. Volledige rijuren. Door het behalen van het Vamor-diploma gerechtigd uw examen bij te wonen. Steenhoffstraat 25 - Tel. 2185 - Soest HOUTHANDEL. Plastiek rioolpljpen, dakgoten, golf platen. afvoerpijpen, betonschutting, betonpalen, vloer- en wandtegels, vlakke deuren, spaanplaat, meubel plaat, triplex, decoratie-wandplaten, hard en zacht board. Verder alle soorten vurenhout. H. WOLFSEN Veldweg 10 - Soest - Tel. 3780 Op de Amersfoortsestraat ter hoogte van de Richelleweg had woensdag middag ongeveer kwart voor vijf een aanrijding plaats tussen een vracht auto en een bromfiets. De bestuurder van de vrachtauto, komende uit de richting Amersioort, wilde de Richelle weg inrijden, maar zag niet dat er een bromfietser passeerde, ook uit de richting Amersfoort Het gevolg was dat de bromfiets tegen de zijkant van de wagen botste, waardoor de berijder, de 16-jarige J. Z. uit Laren kwam te vallen en vermoedelijk een hersenschudding bekwam Op last van dokter Hagedoorn werd hij naar het ziekenhuis „De Lichtenberg" in Amers foort overgebracht. De heer J. K. de Bruin stelt de na volgende vraag aan de voorzitter van de gemeenteraad: In de openbar- raadsvergadering van woensdag 20 oktober 1965. is, bij de behandeling van agendapunt 10 f, Afdeling 1. no. 4211. te weten aan koop van 655 m2 grond gelegen aan de Waldeck Pvrmontlaan te Soest, Sectie H no. 6723. onder andere door de wethouder A P Hilhorst op een door mij gestelde vraag geantwoord dat de Gemeente wellicht van dit stuk grond ook een gedeelte nodig zou hebben voor het zogenaamde Eng- tracé waartoe de raad besloten heeft of althans de mogelijkheid daartoe moest openblijven. Gaarne verneem ik van u in welke openbare ïaadsvergadering de Raad besloten heeft tot aanleg van genoemd Eng-tracé. c.q. daartoe de mogelijk heid moest openblijven. Als aanvulling op het door Wethouder Hilhorst gegeven antwoord deelde Wethouder K. de Haan mede. dat ik nog met het provinciale plan „in mijn maag zat", terwijl wij (ver moedelijk dan het College van Burge meester en Wethouders) het hebben over een gemeentelijk plan. Van deze aanvullende mededeling ont ving ik van u gaarne een nadere uit leg.

Soester Courant | 1965 | | pagina 3