Feestavond besloot viering van 20-jarig bestaan S.P.S.V. Ruitersportvereniging krijgt binnenmanege Lancering van Franse sateliet verwacht Het oog gericht op een schot Dinsdag 9 november 1965 44e jaargang no. 85 Uitgave Drukkerij Smit - Soest Bureau voor redactie en administratie Van Weedestraat 29a. Soest Telefoon 2566 - Postgiro 126156 16-jarig meisje aangerand Schaatstraining „Peters Baan" St. Nicolaas-aktie van marktkooplieden Dronken man in de cel Rioolwerken aanbesteed S.V.V. volleybal Krijgt Soest weer een auto-motorclub? Automobilist reed na aanrijding door Aanrijding op het parkeer terrein bij B.D.C. J. Sakkers tot april 1966 geschorst SOESTER OURANT Abotm. p. kwart, f 2 50 - per post f 3. Verschijnt Iedere dinsdag en vrijdag. Een grandioze feestavond in de Gar- nizoensontspanningszaal van het Of ficierscasino te Soesterberg betekende vrijdagavond het einde aan de feeste lijkheden, die de Soester Politie Sport Vereniging in verband met de viering van haar twintigjarig bestaan heeft georganiseerd. Ruim vijfhonderd do nateurs en genodigden hebben geno ten van een vlot programma, waaraan bekende artiesten medewerkten. De heer P. J. Bergman, voorzitter van de jubilerende vereniging, verwelkom de in zijn openingswoord de vele be langstellenden. Onder hen waren o.a. burgemeester mr S. P. baron Ben- tinck, de wethouders K de Haan, J. v. d. Arend en A. P. Hilhorst, de heer J. v. d. Dussen, directeur van gemeen tewerken; de heer N H. Breedeveld, georganiseerd. We zouden dat niet hebben kunnen doen zonder de me dewerking van velen. Onze dank gaat dan ook uit naar hen, die ons altijd terzijde stonden en staan", aldus de voorzitter Hij bracht dank aan de burgemeester, het college van B. en W, het ge meentebestuur, de korps-chef en zijn naaste medewerkers, de directeur van gemeentewerken, van het gasbedrijf, van de Stichting voor Lichamelijke Opvoeding en Sport „Soest", en alle anderen, die de vereniging in de af gelopen jaren tot steun zijn geweest De heer Bergman bedankte ook voor de in Soesterberg genoten gastvrijheid. „Na twintig jaar heeft ook de Soes- terbergse bevolking kans om van na bij met de S.P.S.V. kennis te maken", Zondagavond, omstreeks 9 uur, reed het 16-jarig Soester meisje E. S. per fiets op de Praamgracht. Halverwege werd zij ingehaald door een mansper soon, die haar van de fiets trok en op de grond wierp Hij voegde haar oneerbare woorden toe en werd handtastelijk. Doordat het meisje luidkeels om hulp riep, liet de onverlaat haar los en reed vlug op zijn rijwiel weg Het meisje overkwam niets ernstig. Zij kon geen ander signale ment van de dader opgeven dan dat hij plm. 20 jaar oud was en een z.g. pukkel (militaire tas) aan het stuur van de fiets had hangen. De politie te Baarn en Soest heeft direkt een onderzoek ingesteld, maar tot heden zonder resultaat Onder auspiciën van het bestuur van de ijsvereniging „Peters Baan" heeft zich uit de leden een groep gevormd, die thans een gedegen schaatstraining ondergaat. 's Woendagsavonds, van 21.15 tot 22.15 uur. vindt de indoor-training plaats in het gymnastieklokaal aan de Mid delwijkstraat, achter de ol. school, en 's zaterdagsmorgens wordt de ijs- training gehouden op de kunstijsbaan te Amsterdam Belangstellenden kunnen zich voor deze training opgeven bij sporthuis Eb Kareisen, Koninginnelaan, of bij de secretrals van Peters Baan, de heer R. ten Hove, Soesterbergsestraat 4c te Soest Evenals vorig jaar geven de markt kooplieden gedurende de maand no vember en de eerste donderdag van december weer bonnen uit. De trek king van de door de kooplieden be schikbaar gestelde fraaie prijzen vindt plaats op de 2e donderdag van de cember. Zondagavond werd P V. uit Hoogland in beschonken toestand op straat aan getroffen. Hij was vermoedelijk ge vallen. want aan zijn hoofd had hij een diepe wond. Na verbonden te zijn werd hij ingesloten Gistermorgen werd ten kantore van de directeur van Gemeentewerken pu bliek aanbesteed, de verbetering van de Prins Bernhardlaan en de riole ring In een gedeelte van de Juliana- laan en de Oranjelaan. Er werd door 16 aannemers in geschreven, n.1 H. M. Hendrikse. Nederhorst den Berg 198,200.—. F. Feddema. Braambrug- ge. f 195900— v d Voorde. Am stelveen. 191.700,— Aannemersbe drijf „Trio" te Woerden, 181.450, Snepvangers en De Haas, Apeldoorn, f 181 000— Fa. Bonneveld, Bunscho ten, 177.220.—. C. Smit en zn. Vijf huizen. f 170.500—. NV. G. Hulse bosch, Bloemendaal. f 164400.K. v. Barneveld, Huis ter Heide, f 164 000,-. Gebr. Hogenbirk, Laren, 164.000. J P. Schuier. Soestdijk 159.000. Gooise Wegenb Loosdrecht 163.500,-. W. A. Fronink, Mijdrecht, 158 00. Fa. M Kosterman en zonen. Wijk bij Duurstede, 158.000.—. H S. Hendrik- se. Soest, 154.000—. Fa. v. d. Biezen- bos, Amersfoort, 152.000,Begro ting 175.000.—. Gunning wordt later bekend gemaakt. Het vraagstuk van de bewapening van de politie is niet nieuw meer Velen hebben zich er mee bezig gehouden, niet alleen ingezonden stukken-schrij vers. maar ook mensen, die een op lossing zouden kunnen vinden De politie komt er meestal bekaaid af als er een bericht verschijnt over het neerschieten van iemand, die dat ei genlijk niet heeft verdiend gezien de aard van het misdrijf Nu is het de vraag, of een misdrijf eigenlijk wel groot genoeg kan zijn om zonder meer iemand neer te schieten. De politie is in de meeste gevallen de boosdoener Ik zal de laatste zijn, die het gedrag van de politie in alle gevallen goed praat, maar men moet de zaak vaak van twee kanten be kijken „Het moet jouw kind of man maar eens zijn", is een veel gehoorde uitspraak Daar zit veel waarheid in. We kunnen ons dan ook goed ver plaatsen in de gedachtengang van de mensen, die een familielid verloren hebben. Anderzijds is het zo, dat wij bij het leze van andere berichten zeggen „Die hadden ze meteen neer moeten knallen" Als het om mishandeling van onschuldige kinderen gaat. of als het het neerslaan van een oude of invalide man of vrouw betreft. Het is zo gemakkelijk om direct „ja" of „nee" te zeggen als we weer eens geconfronteerd worden met de dood van een medemens door een schot uit een politierevolver Van de week is er in Den Haag een man door de politie neergeschoten. Hij overleed aan zijn verwondingen. Ook dit slachtoffer wordt door zijn familie betreurd evenals alle anderen. Er is echter één verschil in die an dere gevallen was het niet noodzake lijk dat er geschoten werd Dat was er mi. in dit geval wel. Als een man met een geweer het dak op vlucht en eerst in het wilde weg, maar later doelbewust en gericht be gint te schieten op alles wat beweegt, weet hij dat hij de kans loopt zelf neergeschoten te worden. De man was buiten zichzelf en kon niet meer normaal denken, zullen de mensen waarschijnlijk gaan zeggen. Dat doet evenwel aan het feit niets af. Hij heeft andere mensen naar het leven gestaan, onschuldige burgers, passanten Vijftig schoten heeft hij gelost; gelukkig werden slechts drie mensen gewond. Doden waren er ge lukkig door zijn toedoen niet te be treuren. Alleen hijzelf moest het „spel** met de dood bekopen Maar in Engeland dan, daar zijn de politiemannen toch ook niet gewa pend, hoe zou dit geval daar dan op gelost zijn. vragen velen zich af Het is natuurlijk gemakkelijk om te stellen, dat het eens uit zou moeten zijn met het schieten door een wilde man. Dat zou ook in Den Haag zijn gebeurd, zonder twijfel Maar het ri sico. dat de man slachtoffers had ge maakt was zowel in Engeland als in ons land in ruime mate aanwezig. Dat heeft de Haagse politie willen voorkomen. Ze heeft de man een „eerlijke kans gegeven", zoals ze zelf zegt. Hij heeft die niet willen be nutten. De politie heeft echter niet de kans willen lopen, dat er door zijn toedoen slachtoffers zouden zijn ge vallen Daarom heeft ze geschoten. De kogel kwam ongelukkig terecht. Het was misschien niet nodig geweest, dat schieten van de politie. Maar wat zou er gezegd en geschreven zijn als de wildeman eens een of meer slacht offers had gemaakt KANTMAN. zo vervolgde de heer Bergman, die dank bracht aan de brigadecomman danten in Soestdijk en Soesterberg, de commandant van de vliegbasis Soes terberg en alle mensen van de Ko ninklijke Luchtmacht, die hun steen tje voor deze avond hadden bijgedra gen. Daarna begon 't programma, dat mu zikaal werd omlijst door Tonnie Eik aan de vleugel. Conferencier Cees de Lange beet de spits af met een gees tige conference. Hij kondigde het ac cordeonduo Les Deux Jeateux aan, dat met bekende wijsjes de stemming er in bracht. In het begin zongen de aanwezigen aarzelend mee, maar later ging het vlotter Is er in Soest en omgeving nog (of wéér) belangstelling voor een auto motorclub? De praktijk zal het uit moeten wijzen. Op woensdagavond. 10 november or ganiseert café „De Viersprong" voor het eerst sinds jaren weer een puzzel- rit voor auto's en motoren. De in schrijving is var.af half acht en om acht uur wordt er gestart voor een boeiende, om te beginnen voor een boeiende, om te beginnen niet té moeilijke rit over verharde wegen in en vooral rond Soest. Men verwacht een behoorlijke op komst. In gesprekken over dit onder werp is de eigeraar van „De Vier sprong" de laatste rijd wel gebleken dat veel auto- en motorbezitters voor wat meer leven in de brouwerij voe len. De genoeglijke spanning van regel matig georganiseerde puzzelritten zou het antwoord kunnen zijn. Ongeveer drie jaar geleden kwam er een eind aan de „geschiedenis" van de toenmalige club A.M.C. Soest. De club was 17 jaar in leven gebleven. Kort na de bevrijding, in 1945, namen de heren De Graaf. Oosterbeek. Slag en Bergers het initiatief tot de op richting van A M C. Soest In de jaren die volgden trokken de ritten gemiddeld zo'n 70 deelnemers. Zal deze Soester traditie na 10 no vember hersteld kunnen worden? De nieuwe initiatiefnemers de heren Oosterbeek en Rouwendaal zijn niet pessimistisch gestemd. Om volstrekt ongetrainde puzzelrit- liefhebbers niet af te schrikken, heeft men voor deze eerste rit een niet al te moeilijke route uitgezet Geen pro blemen met modderbaden of in het duinzand vastgelopen automobielen De rit kan door een bestuurder met kaartlezer vrij eenvoudig tot een goed eind gebracht worden Zondagmiddag ontstond op de Beu kenlaan. ter hoofite van de Molen straat, een aanrijding tussen een bromfietser. G. J J D. alhier en een personenauto. De bromfietser wilde iemand die voor hem reed, inhalen en werd toen gegrepen door bedoelde auto. De brommer kwam er nog ta melijk goed af. De bestuurder van de auto stopte niet en reed door Doordat het kenteken was opgenomen, kon de politie tegen de avond de dader aanhouden Het bleek H. v. d. K. alhier te zijn, die niet in het bezit wa» van een rijbewija en ook niet was verzekerd. Het ligt in de bedoeling van het be stuur van de ruitersportvereniging Soestdijk" om de komende maand diverse commissies in het leven te roe pen en wel een werk-commissie. een materiaal-commissie. een bindings commissie en een redactiecommissie Het bestuur ziet daarbij de werk- commissie als de belangrijkste. Zij heeft tot taak de diverse aktiviteiten voor de leden te verzorgen, zoals puz zelritten, onderlinge wedstrijden, dressuurproeven enz. De materiaal-commissie is belast met het verzorgen en onderhoud van het materiaal De bindingscommissie heeft tot taak de onderlinge band tussen de leden te verstevigen Zij kan dit doen door o.a het organiseren van contactavonden met film en ook met dans. De redactie-commissie zal worden be last met het oprichten en verzorgen van een eigen clubblad. Al deze commissies krijgen een ze kere mate van zelfstandigheid en de steun van minstens één bestuurslid. Over de bouw van een binnenmanege op het terrein van de heer J Laseur van de manege „De Vrijheid" aan de Koninginnelaan schrijft het bestuur de leden in een circulaire, dat „de worsteling door de papiermolen" zo goed als volbracht is. Het is praktisch zeker, dat de heer Laseur de zo lang verwachte toestemming voor de „bin- nenbak" heeft De kans is groot, dat de menege vóór de winter zal staan. Bij gehouden dressuurproeven vol brachten Jeanet Knoppers en Theo Calis de B-2 proef met uitstekende re sultaten. Voor B-l slaagden Rlen Broeckman, Don Ruizenaar en Hans Timmers. Zondagmiddag, na het beëindigen van de voetbalwedstrijd B.D.C.-EMM. wil den meerdere automobilisten zo vlug mogelijk vertrekken. Hierdoor ont stond een aanrijding tussen de auto's van J. J. M B. uit Hilversum en die van J. H S. alhier. Beide wagens lie pen schade op. Parijs Over enige weken wordt de lancering van de eerste Franse satelliet A-l van de Sahara-basis Hama- guir verwacht, waarvoor een Diamant-raket zal wor den gebruikt. Mocht het experiment slagen dan zullen De vier teams van de Soester Volley bal Vereniging, die de afgelopen week kompetitiewedstrijden moesten spelen, deden dit met wisselend succes. Zo wist het eerste damesteam van de rood-witten in Gouda op beide pun ten beslag te leggen tegen M.V.C. 2. In drie sets toonden zij zich de sterk - sten en distancieerden zich hiermee tevens van de onderste plaats. Het tweede damesteam zag de belang rijke wedstrijd tegen Spirit 2 met 2-1 verloren gaan De eerste twee sets gingen verloren, maar de derde set leverde een overwinning voor onze plaatsgenoten op waardoor toch nog een puntje mee naar Soest genomen kon worden. Hoewel het eerste herenteam van de Soester Volleybal Vereniging alle moeite doet zich aan het overgangB- klassespel aan te passen, heeft het tot dusver nog geen overwinning kun nen boeken. Ook tegen Hercules werd het een 3-0 nederlaag ondanks het feit dat door onze plaatsgenoten goed geblokt en verdedigd werd. De aanval was evenwel niet sterk genoeg om het Utrechtse team een puntje te ont futselen. Het vierde herenteam ver raste vriend en vijand door de wed strijd tegen V.V.A. 4 met 2-1 te win nen. Weliswaar werd de eerste set verloren, maar door de tweede en der de set te winnen leverde deze wed strijd toch twee winstpunten op. Voor aanstaande donderdag staan spoedig de kunstmanen D-l en D-2 volgen. Voor de lan- voof S.V.V.-teams de volgende wed- cering van de D-l zal de eerste trap van de raket Eme- strijden op het programma: raude (links) en de tweede trap van de Topaze-raket 20 45 uur: SV V. 1 -Athlon (dames), (rechts) worden gebruikt. 22.00 uur: Wilhelmina 1-S.V.V. 2 h. De KNVB, afdeling Utrecht, heeft de Hees-midvoor J. C J. Sakkers, met ingang van 4 oktober j 1. geschorst tot 4 april van het volgend jaar. De Bond nam de straf over, die Sak kers door zijn vereniging was op gelegd. Hees moet de strafcommissie 12.50 betalen. Tijdens de twee we ken geleden in Amersfoort gehouden zitting van de commissie van onder zoek stelde Hees voor om Sakkers 'n berisping te geven. Eind september schreef Sakkers af voor de competitiewedstrijd, die het eerste elftal van Hees moest spelen tegen Scherpenzeel. Hij gaf geen re de op. maar wel zei hij. dat hij onder geen voorwaarde kon spelen Later bleek, dat hij wel met het elftal van Polly Boys had gespeeld in een vriend schappelijke wedstrijd op het K.P.S.- terrein. Hees maakte de zaak aanhangig bij de KN.V.B. en stelde in eerste instan tie voor Sakkers voor twee jaar te ichorsen. Tijdens de zitting van de tommissie van onderzoek echter wij zigde Hees z'n standpunt en kwam met het voorstel Sakkers er met een !>erisping af te laten komen. De KN.V.B. heeft echter de verenl- pingsstraf overfaenomen. Een sketch met Cees de Lange en zijn vrouw Lucie Stein, die de rol van een zangeres-in-de-dop speelde, zorgde voor uitbundige vrolijkheid Het duo Knopper-Huisman gaf enkele fraaie staaltjes van imitatie. Louis Armstrong. Elvis Presley en Bill Ha- ley werden o a. ten tonele gebracht. De commerciële televisie werd op de hak genomen en ten slotte werd een persiflage gegeven op het optreden van Josephine Baker. Het duo The Calthens bracht de aan wezigen in verrukking door z'n fraaie staaltjes grondacrobatiek. Een storm achtig applaus was hun beloning. De Selvera's hadden aanvankelijk moeite het publiek op de hand te krij gen, maar uiteindelijk zong het de be kende wijsjes toch mee. Cees de Lange zorgde daarna voor een miniatuur one-man-show en kreeg tenslotte gezelschap van zijn vrouw, met wie hij een alleraardigst duetje zong. Dit optreden betekende het ein de van het programma voor de pauze. Na de pauze traden alle artiesten nogmaals op. Na afloop werden de ar tiesten door de heer Bergman in het zonnetje gezet De dames kregen bloe men, de heren het boek over Soest. De muziek na afloop van het cabaret programma werd verzorgd door het orkest Ton Steenbeek uit Amersfoort. Van gemeentewerken kreeg de Soes ter Politie Sport Vereniging een be ker aangeboden ter ere van haar 20- jarig bestaan. Een beker was er ook van de familie Melsen uit Nijmegen, bij wie Vierdaagselopers ieder jaar 'n gastvrij onderdak vinden. Het bestuur van de Laura-rijwielvier- daagse. waaraan ook jaarlijks 'n aan tal SPS.V.-leden deelneemt, schonk een zuil. Bloemen waren er tenslotte van circusdirecteur Toni Boltini en van de uitgeverij Teerhuis en Klin kenberg, waar het S.P.S.V.-nieuws wordt gedrukt. Al met al een geslaagde feestavond. De S.P.S.V. kan met voldoening op alle aktiviteiten ter gelegenheid van het vierde lustrum van de vereniging terugzien. Het gezelschap dat vrijdagavond voor een grandioze show zorgdroeg. V.l.n.r. het accordeon-duo Les deux Jeateux, Coos Huisman met aansluitend zijn compagnon J. Knoppers, staande tussen De Selvera's, Cees de Lange, het acrobaten-duo „The Calthens" en de Louge's echtgenote Lucie Stein. directeur van het gemeentelijk gas bedrijf. hoof dinspecteru H van Scholtmeijer en inspecteur H. van Woudenberg, de commandant van Camp New Amsterdam, de oud-in specteur van Soest, thans hoofdin specteur in Bloemendaal, de heer J. Voerman: en afgevaardigden van ge meentelijke instanties en verenigingen. De heer Bergman sprak een wel komstwoord namens het bestuur. „Op 3 september 1945 ls de S.P.S.V. opge richt, vanavond zijn we bij elkaar om dit te vieren. We hebben in de loop der jaren veel sportwedstrijden e.d. Het charmante zangduo „De Selve ra's", waren de sterren, die, met hun uiterst beschaafd repertoire, de show stalen en door een donderend applaus tot een toegift gedwongen werden. f

Soester Courant | 1965 | | pagina 1